Verrassing in Anderlecht-spitsenstrijd: hij is topfavoriet

door
Verrassing in Anderlecht-spitsenstrijd: hij is topfavoriet

Luis Vazquez stijgt boven Kasper Dolberg uit in spitsenstrijd bij Anderlecht. Dolberg's doelpuntendip van 10 wedstrijden lang contrasteert met de betere prestaties van Vazquez's in de voorbije weken.

Hoewel Dolberg meer duels wint en efficiënter is voor doel, scoort Vazquez vaker, biedt meer in samenspel en fungeert als belangrijk aanspeelpunt. Een lastige keuze voor coach Riemer.

LEES OOK: Vazquez onthult dé reden waarom hij bij Anderlecht faalde

Kasper Dolberg: het kanon van de ‘silent killer’ zwijgt

Dit seizoen begon Kasper Dolberg als de onbetwiste nummer één bij Anderlecht, met Luis Vazquez als back-up. Voor Jesper Fredberg, Mikkel Hemmersam en Brian Riemer was Dolberg een droomaanwinst voor Anderlecht, en de Deense spits begon zijn tijd in Brussel op verschroeiende wijze.

Hij scoorde in zeven opeenvolgende competitiewedstrijden, waarmee hij het clubrecord van Marc Degryse uit 1989 evenaarde.

Maar de laatste tien wedstrijden (zowel competitie als beker) heeft de 26-jarige spits geen doelpunten meer gescoord. Zijn laatste goal dateert alweer van 1 december, in de match tegen KVC Westerlo.

Dolberg staat bekend om zijn vermogen om uit het niets te scoren, een ware 'silent killer' in de zestien. Maar zonder doelpunten blijft zijn algemene bijdrage aan het spel van paars-wit ondermaats.

Luis Vazquez: houten klaas wordt beste Anderlecht-spits van het moment

Luis Vazquez kende aanvankelijk een moeilijke start van het seizoen bij Anderlecht. De Argentijn had wat tijd nodig om zich aan te passen aan de Belgische cultuur, zijn nieuwe omgeving en de Europese voetbalstijl.

In het begin bleek Vazquez onhandig in het samenspel en niet bepaald een meevoetballende spits. Zijn stijl oogt houterig en bovendien miste hij dit seizoen al meerdere grote doelkansen.

Maar de laatste wedstrijden heeft Vazquez zich sterk ontwikkeld en wordt hij door sommigen zelfs beschouwd als de beste spits van Anderlecht op dit moment. De 22-jarige lijkt meer in zijn element te zijn, hij beweegt actiever op het veld, legt zijn gewicht in de schaal en maakt oorlog in de zestien.

“Hij is een aanvaller die verdedigers laat lijden als hij op het veld staat”, zei Philippe Albert in La Tribune. Het Laatste Nieuws meldt dat de roep van supporters om Vazquez als basisspeler steeds luider wordt.

Eén plaats in de spits: “Moest je Vazquez en Dolberg kunnen samensmelten …”

Afgelopen weekend gaf Brian Riemer voor het eerst dit seizoen in de competitie de voorkeur aan Luis Vazquez boven Kasper Dolberg. Ondanks zijn gebrek aan technische verfijning, was de impact van Vazquez duidelijk voelbaar op het spel, en toonde hij grote vooruitgang ten opzichte van zijn eerdere prestaties.

“De Argentijn geeft een andere dynamiek aan het team dan Dolberg. Hij wint duels, brengt kopkracht en levert strijd”, stelde Het Nieuwsblad vast. “Moest je Vazquez en Dolberg kunnen samensmelten…”

Gezien het feit dat het niet de bedoeling is om beide centrumspitsen tegelijk op te stellen - aangezien Riemer en Jesper Fredberg vastbesloten zijn om de 4-3-3 opstelling te handhaven - staat Anderlecht voor een lastige keuze in de komende weken om te bepalen wie de voorkeur krijgt als spits in de basisopstelling.

Riemer heeft onlangs verklaard dat Vazquez het verdient om te starten, maar hij benadrukte dat de Argentijn er ook baat bij heeft om te groeien in de schaduw van Dolberg. “Het zou te vroeg zijn voor hem om nú al het gewicht van de aanval op zijn schouders te moeten torsen.”

Dolberg wint meer duels, is balvaster en efficiënter voor het doel

Zowel Luis Vazquez als Kasper Dolberg brengen specifieke kwaliteiten met zich mee die van toegevoegde waarde zijn voor Anderlecht. In verschillende wedstrijd(situaties) zou Brian Riemer daarom kunnen kiezen voor de Argentijn of de Deen, afhankelijk van de precieze omstandigheden.

Het analyseren van enkele data en statistieken kan meer inzicht bieden in deze complexe afweging.

Wat betreft de regelmaat in zowel offensieve als defensieve regelmaat, zijn beide spitsen vrij gelijkwaardig, hoewel er op specifieke gebieden enkele opvallende verschillen zijn waar te nemen.

Opvallend genoeg wint Dolberg dit seizoen meer duels dan de fysiek sterkere Vazquez, wat enigszins verrassend is gezien hun verschillende speelstijlen. Bovendien heeft Dolberg meer intercepties op zijn naam staan en is hij balvaster.

Op aanvallend vlak blijkt Dolberg ook aanzienlijk efficiënter te zijn in het omzetten van kansen naar doelpunten, met een ratio van 25%, vergeleken met Vazquez's 16%. Daarnaast voert Dolberg meer dribbels uit en onderneemt hij meer offensieve acties.

Vazquez scoort vaker en is nuttiger in het samenspel als aanspeelpunt

Luis Vazquez gaat vaker de strijd aan in duels dan Kasper Dolberg, en het is niet verrassend dat hij ook meer luchtduels wint.

Wat echter wel verrassend is, is dat de Argentijn met 0,53 doelpunt per 90 minuten vaker het net weet te vinden dan de Deen, die op 0,50 doelpunt per 90 minuten zit, en dat Vazquez ook dreigender is voor het doel.

Daarnaast voert Vazquez ook meer versnellingen uit met de bal aan de voet en wordt hij vaker aangespeeld. Per 90 minuten ontvangt Vazquez gemiddeld 15 passes van zijn teamgenoten, terwijl Dolberg er slechts 11 krijgt.

Hierdoor fungeert Vazquez als een belangrijk aanspeelpunt voor het team. Het feit dat Vazquez ook zelf meer passes verstuurt (19) dan Dolberg (14) onderstreept zijn actieve rol in het team.

Elke spits heeft zijn eigen sterke punten, maar het lijkt erop dat Vazquez in verschillende belangrijke aspecten de voorkeur geniet boven Dolberg. Het is dan ook begrijpelijk dat Brian Riemer voor een lastige taak staat bij het maken van zijn keuze.

Wie moet Riemer opstellen in de spits?

Meest recent

Trainersplan Anderlecht op helling: "Anders riskeer je gezeik"

RSC Anderlecht dreigt zijn trainersplan alsnog te moeten omgooien. De recordkampioen had de intentie ...

15
15
Club Brugge bij Europese subtop? "Om er echt bij te horen ..."

Club Brugge maakte deze week opnieuw indruk in de Champions League. Ondanks een 0-2-achterstand aan ...

140
140
Nieuwe twist in Vinicius-rel: dít zegt Prestianni tegen UEFA

Het Champions League-duel tussen SL Benfica en Real Madrid werd deze week overschaduwd door de ...

177
177
AA Gent incasseert zware klap: "Serieus over praten"

In de strijd om de Champions' Play-Offs heeft AA Gent vrijdagavond een bijzonder slechte zaak ...

162
162
TRANSFERUURTJE: 'Barça vol voor Duivel, bliksemexit bij Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

170
170
Stankovic wijst naar woorden Leko: “Mooiste compliment”

Bij Club Brugge is Aleksandar Stankovic compleet losgebarsten. De zoon van Inter-legende Dejan is ...

109
109
Turkse fans pakken Tedesco genadeloos aan: “Parasiet!”

Domenico Tedesco was in het verleden de bondscoach van de Rode Duivels, maar dat draaide uit op een ...

83
83
Engeland wild van Lammens: “In voetsporen van legende”

Senne Lammens speelde in het verleden bij Club Brugge en Royal Antwerp FC, maar de Belgische doelman ...

161
161
Antwerp pakt uit met glorieus nieuw shirt: 145 jaar

Royal Antwerp FC bestaat al sinds 1880 en voor het 145-jarige bestaan heeft de club uitgepakt met ...

55
55
Dejan Stankovic dropt grote hint over toekomst zoonlief

Aleksandar Stankovic is niet meer weg te denken uit de basisopstelling van Club Brugge. Op korte ...

330
330
Scherpe De Mil vreest voor Play-Off 1: “Op deze manier…”

KAA Gent kreeg een ferme mokerslag vrijdagavond. In eigen huis werd verloren van laagvlieger Cercle ...

107
107
Renard bijzonder scherp voor twee RSCA'ers: "Schokte me"

Olivier Renard gaf een zeer pittig interview aan La Capitale. Daar haalde hij heel hard uit naar het ...

358
358
Vanzeir neemt wraak: "Toon me dat ik blind ben, zei hij"

Rik De Mil blijft het moeilijk hebben om standvastige resultaten te boeken. Met een 13 op 27 zijn ...

158
158
Taravel zet RSCA-speler op zijn plaats: "Hij gaf mij gelijk"

Bij RSC Anderlecht hebben ze heel wat problemen. Sportief kent het een zeer matig seizoen. Alleen ...

252
252
Verschaeren verlaat Anderlecht: 'ideale nieuwe club' bekend

Yari Verschaeren kan dit weekend zijn 250ste match voor de hoofdmacht van RSC Anderlecht spelen. De ...

544
544
Vermeeren kopje onder: Franse pers haalt botte bijl boven

Habib Beye heeft zijn debuut als hoofdcoach van Olympique Marseille helemaal gemist. Vrijdagavond ...

201
201
‘Code rood Anderlecht: basisspeler stoomt naar uitgang’

Anderlecht is bereid mee te werken aan een vertrek van een basisspeler, als de juiste voorwaarden op ...

334
334
'Alarm Club Brugge: bliksemvertrek Tresoldi krijgt vorm'

Club Brugge dreigt komende zomer verschillende sterkhouders te verliezen. Daarbij jongens die al een ...

408
408
'Trainersdossier Anderlecht: grandioze wending in de maak'

Ondertussen is het alweer een drietal weken geleden dat Besnik Hasi ontslagen werd en van een nieuwe ...

847
847
'Simonis zeker niet Anderlecht: volgende club bekend'

Paul Simonis werd gelinkt aan RSC Anderlecht, maar de Nederlander zal zeker niet de nieuwe trainer ...

115
115
Presidentskandidaat FC Barcelona gaat voor megatransfer

Bij FC Barcelona gaat er weer een strijd losbarsten voor het presidentsschap van de club. Uiteraard ...

116
116
Uitgerekend Vanzeir deelt AA Gent gigantische mokerslag uit

In de Jupiler Pro League stond er met AA Gent tegen Cercle Brugge een heel belangrijk duel op het ...

152
152
Blijft Vrancken bij STVV? Coach geeft belangrijke update

Wouter Vrancken is bezig aan een fantastisch seizoen bij STVV. De Truienaars staan tweede en doen op ...

248
248
'Anderlecht baalt: Club Brugge deelde transferslag uit'

Club Brugge en RSC Anderlecht zijn de twee ploegen die dit seizoen het meest spendeerden aan ...

844
844
RSCA Futures pakt scalp Jong Genk, Club NXT onderuit

In de Challenger Pro League stonden er om 20u matchen op het programma. RSCA Futures ontving Jong ...

109
109

Meer sportnieuws