Verrassing in Anderlecht-spitsenstrijd: hij is topfavoriet

door
Verrassing in Anderlecht-spitsenstrijd: hij is topfavoriet

Luis Vazquez stijgt boven Kasper Dolberg uit in spitsenstrijd bij Anderlecht. Dolberg's doelpuntendip van 10 wedstrijden lang contrasteert met de betere prestaties van Vazquez's in de voorbije weken.

Hoewel Dolberg meer duels wint en efficiënter is voor doel, scoort Vazquez vaker, biedt meer in samenspel en fungeert als belangrijk aanspeelpunt. Een lastige keuze voor coach Riemer.

LEES OOK: Sven Kums verrast fans met bizarre carrièreswitch

Kasper Dolberg: het kanon van de ‘silent killer’ zwijgt

Dit seizoen begon Kasper Dolberg als de onbetwiste nummer één bij Anderlecht, met Luis Vazquez als back-up. Voor Jesper Fredberg, Mikkel Hemmersam en Brian Riemer was Dolberg een droomaanwinst voor Anderlecht, en de Deense spits begon zijn tijd in Brussel op verschroeiende wijze.

Hij scoorde in zeven opeenvolgende competitiewedstrijden, waarmee hij het clubrecord van Marc Degryse uit 1989 evenaarde.

Maar de laatste tien wedstrijden (zowel competitie als beker) heeft de 26-jarige spits geen doelpunten meer gescoord. Zijn laatste goal dateert alweer van 1 december, in de match tegen KVC Westerlo.

Dolberg staat bekend om zijn vermogen om uit het niets te scoren, een ware 'silent killer' in de zestien. Maar zonder doelpunten blijft zijn algemene bijdrage aan het spel van paars-wit ondermaats.

Luis Vazquez: houten klaas wordt beste Anderlecht-spits van het moment

Luis Vazquez kende aanvankelijk een moeilijke start van het seizoen bij Anderlecht. De Argentijn had wat tijd nodig om zich aan te passen aan de Belgische cultuur, zijn nieuwe omgeving en de Europese voetbalstijl.

In het begin bleek Vazquez onhandig in het samenspel en niet bepaald een meevoetballende spits. Zijn stijl oogt houterig en bovendien miste hij dit seizoen al meerdere grote doelkansen.

Maar de laatste wedstrijden heeft Vazquez zich sterk ontwikkeld en wordt hij door sommigen zelfs beschouwd als de beste spits van Anderlecht op dit moment. De 22-jarige lijkt meer in zijn element te zijn, hij beweegt actiever op het veld, legt zijn gewicht in de schaal en maakt oorlog in de zestien.

“Hij is een aanvaller die verdedigers laat lijden als hij op het veld staat”, zei Philippe Albert in La Tribune. Het Laatste Nieuws meldt dat de roep van supporters om Vazquez als basisspeler steeds luider wordt.

Eén plaats in de spits: “Moest je Vazquez en Dolberg kunnen samensmelten …”

Afgelopen weekend gaf Brian Riemer voor het eerst dit seizoen in de competitie de voorkeur aan Luis Vazquez boven Kasper Dolberg. Ondanks zijn gebrek aan technische verfijning, was de impact van Vazquez duidelijk voelbaar op het spel, en toonde hij grote vooruitgang ten opzichte van zijn eerdere prestaties.

“De Argentijn geeft een andere dynamiek aan het team dan Dolberg. Hij wint duels, brengt kopkracht en levert strijd”, stelde Het Nieuwsblad vast. “Moest je Vazquez en Dolberg kunnen samensmelten…”

Gezien het feit dat het niet de bedoeling is om beide centrumspitsen tegelijk op te stellen - aangezien Riemer en Jesper Fredberg vastbesloten zijn om de 4-3-3 opstelling te handhaven - staat Anderlecht voor een lastige keuze in de komende weken om te bepalen wie de voorkeur krijgt als spits in de basisopstelling.

Riemer heeft onlangs verklaard dat Vazquez het verdient om te starten, maar hij benadrukte dat de Argentijn er ook baat bij heeft om te groeien in de schaduw van Dolberg. “Het zou te vroeg zijn voor hem om nú al het gewicht van de aanval op zijn schouders te moeten torsen.”

Dolberg wint meer duels, is balvaster en efficiënter voor het doel

Zowel Luis Vazquez als Kasper Dolberg brengen specifieke kwaliteiten met zich mee die van toegevoegde waarde zijn voor Anderlecht. In verschillende wedstrijd(situaties) zou Brian Riemer daarom kunnen kiezen voor de Argentijn of de Deen, afhankelijk van de precieze omstandigheden.

Het analyseren van enkele data en statistieken kan meer inzicht bieden in deze complexe afweging.

Wat betreft de regelmaat in zowel offensieve als defensieve regelmaat, zijn beide spitsen vrij gelijkwaardig, hoewel er op specifieke gebieden enkele opvallende verschillen zijn waar te nemen.

Opvallend genoeg wint Dolberg dit seizoen meer duels dan de fysiek sterkere Vazquez, wat enigszins verrassend is gezien hun verschillende speelstijlen. Bovendien heeft Dolberg meer intercepties op zijn naam staan en is hij balvaster.

Op aanvallend vlak blijkt Dolberg ook aanzienlijk efficiënter te zijn in het omzetten van kansen naar doelpunten, met een ratio van 25%, vergeleken met Vazquez's 16%. Daarnaast voert Dolberg meer dribbels uit en onderneemt hij meer offensieve acties.

Vazquez scoort vaker en is nuttiger in het samenspel als aanspeelpunt

Luis Vazquez gaat vaker de strijd aan in duels dan Kasper Dolberg, en het is niet verrassend dat hij ook meer luchtduels wint.

Wat echter wel verrassend is, is dat de Argentijn met 0,53 doelpunt per 90 minuten vaker het net weet te vinden dan de Deen, die op 0,50 doelpunt per 90 minuten zit, en dat Vazquez ook dreigender is voor het doel.

Daarnaast voert Vazquez ook meer versnellingen uit met de bal aan de voet en wordt hij vaker aangespeeld. Per 90 minuten ontvangt Vazquez gemiddeld 15 passes van zijn teamgenoten, terwijl Dolberg er slechts 11 krijgt.

Hierdoor fungeert Vazquez als een belangrijk aanspeelpunt voor het team. Het feit dat Vazquez ook zelf meer passes verstuurt (19) dan Dolberg (14) onderstreept zijn actieve rol in het team.

Elke spits heeft zijn eigen sterke punten, maar het lijkt erop dat Vazquez in verschillende belangrijke aspecten de voorkeur geniet boven Dolberg. Het is dan ook begrijpelijk dat Brian Riemer voor een lastige taak staat bij het maken van zijn keuze.

Wie moet Riemer opstellen in de spits?

Meest recent

Sven Kums verrast fans met bizarre carrièreswitch

Er zijn van die namen die blijven nazinderen, ook lang nadat het stadionlicht is gedoofd. Sven Kums ...

0
0
De Bruyne en Tielemans botsen: Rode Duivels in problemen

Kevin De Bruyne is terug, maar bij de Rode Duivels duikt daardoor meteen een nieuw probleem op. Zijn ...

11
11
De Punten van VN: zes buizen bij Duivels, één extra WK-zekerheid

De Amerikaanse tourneé van de Rode Duivels zit erop, dinsdagnacht bleven ze op 1-1 steken ...

189
189
"Goede signalen" - Garcia opvallend positief na pover optreden

De Rode Duivels hebben geen al te beste beurt gemaakt in hun oefenwedstrijd tegen Mexico. Na een ...

14
14
België botst op Mexico: Lukebakio wist drama voor rust uit

De Rode Duivels zijn er niet in geslaagd hun Amerikaanse trip af te sluiten met een perfect rapport. ...

81
81
Nieuw Italiaans fiasco zorgt voor waanzinnige statistieken

Het valt bijna niet te geloven, maar Italië is dinsdagavond wéér tegen een ...

93
93
WK: Nieuw trauma voor Italië, ook drama voor Riemer

De Europese barragematchen van dinsdagavond hebben nog voor heel wat spanning gezorgd. In twee van ...

162
162
Engeland onderuit, Oranje en Spanje stellen ook teleur

Naast de WK-barrages stonden er dinsdagavond ook nog de nodige oefeninterlands op het programma. ...

93
93
Zweden mag na thriller naar WK, Turkije boekt ook ticket

Dinsdagavond worden de laatste Europese tickets voor het WK uitgedeeld. Verlengingen moeten de ...

79
79
'Garcia hakt knopen door: WK-basiself bekend'

De Rode Duivels kunnen voorlopig een goed gevoel overhouden aan hun stage na de klinkende 2-5-zege ...

129
129
'Lukaku reageert na dreigementen van Napoli'

Terwijl de Rode Duivels in de nacht van dinsdag op woensdag in de clinch gaan met Mexico, gaat ...

189
189
'Bornauw staat voor terugkeer op oude nest'

Er blijven de nodige vraagtekens heersen rond de defensie van de Rode Duivels. Rudi Garcia testte ...

112
112
Infantino komt met belangrijk nieuws voor Rode Duivels

Dat de Rode Duivels voor hun oefeninterlands van deze maand afzakten naar de Verenigde Staten, heeft ...

88
88
'Paspoortschandaal in Nederland: ook Chery getroffen'

De laatste weken is in Nederland een zeer opmerkelijk schandaal losgebarsten. Alles begon met de ...

94
94
Stankovic verrast met uitspraken over vertrek bij Club

Club Brugge wist vorige zomer alweer de nodige geslaagde transfers te realiseren. Het grootste schot ...

673
673
'Union baalt en moet transferdroom opbergen'

Union blijft ook dit seizoen verbazen. De Brusselaars zagen na het veroveren van de landstitel nog ...

32
32
'STVV ziet alweer smaakmaker van eigen bodem vertrekken'

STVV is dit seizoen dé revelatie van de Jupiler Pro League en bewijst daarmee dat de knappe ...

74
74
Lukaku-rel ontploft: nieuwe details bekend

Er is de voorbije dagen een stevige etterbuil gebarsten rond Romelu Lukaku. Zijn afzegging bij de ...

185
185
Garcia stopt De Cat-gekte: verrassende WK-wending

Rudi Garcia gaf Nathan De Cat zijn debuut bij de Rode Duivels, maar maakte in Atlanta vooral ...

210
210
Lardot velt duidelijk oordeel over refs: "Fouten gemaakt"

Komend weekend wordt de Jupiler Pro League weer op gang getrapt en dan gaat het om de knikkers. De ...

65
65
Spurs pakt fors uit met De Zerbi, maar fans steigeren meteen

De voorbije weken groeide Tottenham uit tot de risée van het Europese voetbal, want de ...

83
83
Comeback bij Anderlecht: extra troef voor Taravel?

RSC Anderlecht hoopt nog wat te maken van de play-offs, al zijn de meeste ogen in het Lotto Park ...

270
270
Pro League spreekt klare taal over competitieformat

De kogel is (voorlopig) door de kerk: vanaf volgend jaar kunnen U23-teams weer 'gewoon' degraderen ...

215
215
Ruben Van Gucht's pikante bekentenis: zo groot is hij écht

Ruben Van Gucht heeft opnieuw een inkijk gegeven in zijn leven, dit keer niet op televisie maar ...

76
76
Club Brugge pakt uit: Verhaeghe drukt stempel in Europa

Vorig seizoen moest het zijn meerdere erkennen in Union, dat weer nu in polepositie aan de play-offs ...

315
315

Meer sportnieuws