'Dries Mertens weigert duizelingwekkende aanbieding'

2250 stemmen
'Dries Mertens weigert duizelingwekkende aanbieding'

Op zijn 36ste is Dries Mertens stilaan in de late herfst van zijn carrière beland. De aanvaller legde de voorbije jaren een indrukwekkend parcours af, zeker wetende dat hij zowel in de jeugd van Anderlecht als AA Gent doorgestuurd werd omdat hij te klein was.

Vanuit de lagere reeksen knokte Mertens zich echter alsnog een weg naar de absolute top. Na passages bij Eendracht Aalst en AGOVV volgden FC Utrecht en PSV, waarna hij bij Napoli zijn absolute hoogtepunt kende. Mertens was maar liefst negen jaar aan de slag bij de Italiaanse topclub.

LEES OOK: 'Afscheid na 183 matchen: Duitsers kloppen aan bij Club'

Mertens laat lucratieve aanbieding liggen

Hij groeide er uit tot topschutter aller tijden en chouchou van de hele stad. Mertens kreeg er de bijnaam 'Ciro' - de ultieme Napolitaanse jongensnaam - die hij vervolgens ook meegaf aan zijn zoontje. Hij verzamelde ook maar liefst 109 caps voor de Rode Duivels. Sinds de zomer van 2022 is hij aan de slag bij Galatasaray.

Journalist Nicolo Schira onthult nu dat Mertens vorige maand nog de kans kreeg om een laatste transfer te maken. Hij zou namelijk een zeer lucratief aanbod gekregen hebben uit Saudi-Arabië. Mertens legde dat echter naast zich neer om in Istanboel te blijven.

Pensioen lijkt in zicht voor Mertens

Nochtans is hij na dit seizoen einde contract bij Galatasaray, maar het heeft er alle schijn van dat Mertens dan een punt achter zijn spelerscarrière zal zetten. Dat liet hij onlangs nog uitschijnen in het VTM-programma 'Sergio over de grens'.

"Het klinkt raar, maar ik heb best zin om te stoppen", liet hij toen optekenen. "k geniet nog elke dag van het voetbal en heb de mooiste job van de wereld, maar ik kijk er ook naar uit om meer vrijheid te hebben. Ik wil rust vinden en huisvader zijn."

Goede beslissing van Mertens?

Meest recent

Nieuw stadion Club Brugge: exacte bouwplannen bekend

Het laatste woord is mogelijk nog altijd niet gezegd, maar het ziet er naar uit dat Club Brugge ...

130
130
De Cat neemt afscheid: bonussen Anderlecht onthuld

De kogel is door de kerk: Nathan De Cat ruilt RSC Anderlecht in voor TSG Hoffenheim. Inmiddels nam ...

163
163
Union SG-voorzitter Alex Muzio stopt bij UEC

Union SG maakte de afgelopen jaren een ferme opmars mee. Ook achter de schermen wordt de club sterk ...

22
22
Vandenbempt geeft Garcia advies: “Toch met hem starten”

De kwartfinale tussen Spanje en de Rode Duivels komt dichterbij. België staat voor een enorme ...

101
101
Matte Smets verbaast met transferkeuze: KRC Genk bevestigt

Matte Smets is uitgegroeid tot een onmisbare pion bij KRC Genk. Afgelopen wintermercato stond hij al ...

212
212
‘Europese grootmacht gaat vol voor Mika Godts’

Godts kende een topseizoen bij Ajax, maar toch werd de buitenspeler niet opgenomen voor de ...

73
73
Anderlecht reageert op vertrek De Cat met toptransfer

Nathan De Cat maakt de overstap van RSC Anderlecht naar Hoffenheim en het heeft niet lang geduurd of ...

371
371
Vanaken krijgt lof: “Hij zou zo bij Spanje kunnen spelen”

Hans Vanaken is dit WK volledig ontploft op het WK. De middenvelder is niet altijd zeker van een ...

173
173
Kogel is door de kerk: De Cat tekent bij Hoffenheim

Het zat er al een hele tijd aan te komen, maar nu is de kogel ook helemaal door de kerk: Nathan De ...

172
172
Met wie verrast Garcia? Albert pleit voor 2 Duivels

Om 21u staan de Rode Duivels in hun kwartfinale van het WK tegenover Spanje. De meeste media hebben ...

82
82
'Club weigert waanzinnig bod op toptalent'

Club Brugge bouwde de voorbije jaren een stevige reputatie én een stevige financiële ...

518
518
Visuele bevestiging: recordtransfer Union in de maak

Union was deze zomer al zeer actief op de transfermarkt. Dat was vooral aan inkomende zijde, waarmee ...

22
22
'Standard heeft nieuwe Teuma in vizier'

Bij Standard wordt er deze zomer weer stevig aan de kern gesleuteld. De aflopende contracten van ...

120
120
Leander Dendoncker terug naar Jupiler Pro League?

Van de generatie die in 2018 brons pakte op het WK, blijft op deze wereldbeker nog maar weinig over. ...

409
409
TRANSFERUURTJE: 'Transferrecords voor Club én Union"

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

266
266
Diego Moreira geeft update over onfortuinlijke Onana

Amadou Onana viel geblesseerd uit tegen de Verenigde Staten en zal maanden aan de kant staan. ...

134
134
Beerschot stoomt door en plukt pion van OHL weg

Beerschot hoopt dit seizoen weer voor de promotie te spelen in de Challenger Pro League. De Kielse ...

200
200
Lukaku roept straffe taal richting Spanje én de wereld

België staat vrijdagavond tegenover Spanje namens de kwartfinale van het WK. De Rode Duivels ...

208
208
Cercle Brugge slaat hard toe: bekende naam binnen

Cercle Brugge neemt waarschijnlijk binnenkort afscheid van Warleson. De Braziliaan is op weg naar ...

127
127
Preud’homme geeft gouden raad vlak voor Spanje

De Rode Duivels nemen het vrijdagavond op tegen Spanje in de kwartfinale van het WK 2026. La Roja ...

380
380
Club wrijft zich in handen: "Financiële én sportieve boost"

Bij Club Brugge kwam het beste nieuws van deze zomer tot dusver niet van de transfermarkt, maar wel ...

422
422
Patro pakt alweer uit met opmerkelijke aanwinst

Vorig seizoen zorgde Patro Eisden voor een straffe prestatie door met een volledig vernieuwde ploeg ...

98
98
'Transfernieuws voor Moreira: grootmacht haakt af'

In vier van de vijf wedstrijden van de Rode Duivels tot dusver op dit WK bleef hij aan de bank ...

83
83
De la Fuente roept stevige Yamal-waarschuwing naar Duivels

Om 21u zijn de Rode Duivels aan zet in hun kwartfinale op dit WK. Daarin wacht met Spanje ...

162
162
Engeland en Noorwegen met grote zorgen voor kwartfinale

Het is voor de Belgische voetballiefhebber uiteraard vooral uitkijken naar de clash tussen de Rode ...

133
133

Meer sportnieuws