Tedesco glashelder over terugkeer Alderweireld en Courtois

door
Tedesco glashelder over terugkeer Alderweireld en Courtois

Donderdagavond werd geloot voor de volgende editie van de Nations League en de Rode Duivels kregen daarin een loodzware opdracht voorgeschoteld. Ze belandden immers in een poule met Frankrijk, Italië en Israël. Bondscoach Domenico Tedesco weet dus wat hem vanaf september te doen staat.

Het hoeft niet te verbazen dat hij na de loting niet alleen vragen kreeg over zijn toekomstige tegenstanders, maar ook over zijn eigen ploeg. En als de bondscoach ergens verschijnt, dan zijn er meestal twee spelers over wie hij vragen moet beantwoorden.

LEES OOK: “Ik denk er élke dag aan”: Alderweireld verrast fans

Tedesco spreekt zich uit over terugkeer Alderweireld...

De eerste van dat duo: Toby Alderweireld, die sinds zijn verrassende afscheid in maart 2023 al meermaals flirtte met een terugkeer. "Ik krijg altijd dezelfde vraag, maar dat begrijp ik wel", glimlacht de bondscoach bij La Dernière Heure. "Maar mijn antwoord blijft hetzelfde. Ik blijf herhalen: we hebben veel goede jonge spelers. Er is veel potentieel."

Tedesco lijkt wel tevreden te zijn met de defensie die hij heeft. "We hebben de ervaring van Jan Vertonghen. Er zijn Wout Faes, Zeno Debast, Ameen Al-Dakhil, Arthur Theate die ook centraal kan spelen. Er is Meunier, om nog een naam te noemen. We hebben ook nog veel andere jonge spelers. Als we Toby nodig hebben, dan zal ik hem oproepen. Anders zullen het andere spelers worden."

...en reageert op interview Courtois

Waarop de bondscoach meteen over mocht naar het volgende hete hangijzer: de toekomst van Thibaut Courtois bij de nationale ploeg. Tedesco sprak immers nog niet sinds het spraakmakende interview van zijn doelman in december, waarin hij afzegde voor het EK én met stevige kritiek kwam.

"Voor mij is alles over dat onderwerp al gezegd", reageerde Tedesco echter. "Ik heb mijn standpunt duidelijk gemaakt toen we in Estland waren. Verder was het voor mij enkel belangrijk om te weten of hij fit zou raken na zijn blessure. Of de deur na het EK open staat? We zullen zien. Ik wil geen pingpong met hem spelen. Ik heb iets gezegd, hij heeft gereageerd. Maar daar stopt het. Ik ga niet meer reageren."

Zullen we Courtois nog terugzien bij de Rode Duivels?

Meest recent

'Standard met handen in haar: bizarre transfer verklaard'

Standard hoopt na de winterstop zijn zesde plaats vast te kunnen houden, maar evident zal dat niet ...

10
10
Goots vreest ramp voor Antwerp: "Als zij opnieuw uitvallen..."

Volgend weekend wordt de Jupiler Pro League weer op gang getrapt. In de laatste tien speeldagen van ...

22
22
Waanzinnige beelden: massale knokpartij na Algerije-Nigeria

Zaterdag worden op de Africa Cup de laatste twee kwartfinales afgewerkt. In de eerste van die ...

94
94
'Dwomoh grijpt naast verhoopte transfer'

Enkele jaren geleden stond Pierre Dwomoh nog te boek als één van de grootste talenten ...

39
39
'Standard haakt af voor sensatie op Belgische velden'

De wintermercato begint in ons land alsmaar meer op gang te komen. Daarbij lijken verschillende ...

67
67
Club Brugge bedrogen: Furo-deal blijkt zware misrekening

Het voelde als slim verkopen, maar dat knaagt nu al. Club Brugge laat Kaye Furo vertrekken en dacht ...

863
863
'Zirkzee baalt en ziet mooie transfer definitief afketsen'

Joshua Zirkzee wist zich nog niet door te zetten bij Manchester United. De Nederlandse aanvaller ...

46
46
Westerlo aan zet: derde sterkhouder weg?

Bij KVC Westerlo moeten ze deze mercato verkopen. De Kemphanen hebben alle seizoenen rode cijfers en ...

58
58
'AA Gent ruikt volgende jackpot na vertrek Gandelman'

AA Gent heeft al wat spelers van de hand kunnen doen. De kans is bestaande dat de Buffalo's nog een ...

348
348
'Simic verrast iedereen compleet met nieuwe transfer'

RSC Anderlecht wist Jan-Carlo Simic afgelopen zomer te verkopen aan Al-Ittihad. Dat vulde de kassa ...

187
187
'Gerucht ontkracht: géén prioriteit voor Anderlecht'

De tweede seizoenshelft staat voor de deur bij RSC Anderlecht, aanstaande donderdag begint RSCA ...

106
106
Tessa Wullaert open over relatie: "We hebben het echt gehad"

Tessa Wullaert is al jaren het gezicht en het geweten van het Belgische vrouwenvoetbal. Als ...

121
121
Hasi ziet druk stijgen: "Dat is onze doelstelling"

RSC Anderlecht moet volgende week aan de bak tegen AA Gent. Een uitschakeling in de Beker van ...

120
120
Manchester City stoot met monsterzege door in FA Cup

In Duitsland en Engeland stonden er namiddag wedstrijden op het programma. De Bundesliga opende het ...

30
30
Megatransfers Club Brugge en Genk: "Hij moét vertrekken"

Club Brugge en KRC Genk zijn twee Belgische clubs die al vele jaren op rij jaarlijks zeer goed ...

941
941
'STVV raast door en wil toeslaan met knaltransfer'

STVV is bezig met heel wat transferdossiers. De Kanaries willen zich duidelijk versterken en ...

115
115
'Charleroi wil uitpakken met straffe Belgische transfer'

Sporting Charleroi wil een grote slag slaan op de transfermarkt. De Carolo's willen een Belgische ...

55
55
Hayen onder de indruk: "De Vanaken van Racing Genk"

Nicky Hayen heeft veel werk bij KRC Genk. De defensieve stabiliteit terugvinden is daarbij het ...

347
347
Hazard wil niet wachten: witte rook op komst bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht dringt de tijd. Marco Kana, Yari Verschaeren en Thorgan Hazard zijn einde ...

803
803
Steven Defour breekt: zeldzaam openhartig

Steven Defour heeft sinds zijn afscheid bij KV Mechelen, nu dik twee jaar geleden, gekozen voor de ...

123
123
Kompany na alle ophef: "Ik neem er afstand van"

Vincent Kompany krijgen ze niet snel gek. De trainer van Bayern München kreeg de nodige vragen ...

81
81
'Code rood bij KRC Genk: sterkhouder richting uitgang'

KRC Genk lijkt deze mercato een topspeler te verliezen. De Premier League lijkt steeds harder te ...

409
409
'Antwerp vindt akkoord: miljoenen voor sterkhouder'

Royal Antwerp FC blijft alles verkopen wat verkoopbaar is. De Great Old staat volgens Sky Sports ...

623
623
'Belgische topclub(s) zetten zinnen op goalgetter'

De Belgische topclubs zijn op zoek naar versterking. Eén speler geniet de nodige interesse, ...

272
272
'STVV slaat toe en laat JPL-topclub verweesd achter'

STVV wil alles op alles zetten om zijn plaats in de top zes te behouden én de toekomst voor ...

742
742

Meer sportnieuws