'Jonathan David op weg naar absolute toptransfer'

door
'Jonathan David op weg naar absolute toptransfer'

De voorbije jaren wisten toch een aantal spelers vanuit de Jupiler Pro League door te groeien naar de absolute Europese top. Ook de komende maanden zouden een paar oude bekenden die stap kunnen zetten. Eén van de spelers die nadrukkelijk gelinkt wordt aan een toptransfer, is Jonathan David.

De 24-jarige Canadees schitterde tussen 2018 en 2020 nog bij AA Gent, dat hem vervolgens voor een toenmalig Belgische recordsom van 27 miljoen euro aan Lille wist te verkopen. Bij de Franse club liet David de voorbije jaren ook zijn torinstinct zien met 71 goals in 165 officiële wedstrijden.

LEES OOK: Duivels plan met Tielemans onthuld: “Essentieel”

Man Utd zet zinnen op David

Komende zomer gaat hij bovendien zijn laatste contractjaar in, waardoor er al maanden gespeculeerd wordt over een nakende toptransfer. Die zou er in de zomer weleens kunnen gaan komen, want Britse media stellen dat Manchester United van plan is om door te drukken voor zijn komst.

Op Old Trafford zoeken ze nog een extra spits om de concurrentie aan te gaan met Rasmus Höjlund en nieuwe investeerder Sir Jim Ratcliffe zou zijn zinnen op David gezet hebben. Hij zal de aanvaller wellicht goed kennen door zijn banden met OGC Nice, dat sinds 2019 in handen is van zijn bedrijf INEOS.

Ook in beeld bij Chelsea

Ook bij Chelsea is David nog in beeld, maar daar zetten ze in eerste instantie toch hun zinnen op Victor Osimhen. Moest het niet mogelijk blijken om de ex-spits van Charleroi weg te kapen bij Napoli, dan zou David wel een goedkoper alternatief vormen. Maar United lijkt dus het meest zinnens om door te drukken.

Lille hoopt nog een mooie transfersom te kunnen vangen voor zijn goudhaantje. Er wordt een bedrag van 60 miljoen euro genoemd, maar het valt af te wachten of United dat zal willen betalen voor een speler die nog maar één jaar contract heeft.

Zou David goed passen in de Premier League?

Meest recent

Leko hakt knopen door: vier wissels bij Club Brugge

Club Brugge gaat zaterdag op bezoek bij STVV, waar het de kloof met de nummer drie in de stand kan ...

0
0
Taravel spuwt gal over Tzolis-relletje: "Onacceptabel"

Op de eerste speeldag van de play-offs won Club Brugge met 4-2 de topper tegen RSC Anderlecht. ...

34
34
Leko spreekt klare taal over vervanger Mignolet

Club Brugge moet het in de play-offs alweer een tijdje zonder Simon Mignolet stellen. Dat was ook al ...

73
73
'Anderlecht all-in voor winger: prijskaartje bekend'

In de play-offs is het zondag al van moeten voor RSC Anderlecht, dat thuis tegen AA Gent wil zien ...

69
69
Leko doet boekje open over zware mokerslag Mignolet

Voor het derde seizoen op een rij mist Simon Mignolet minstens een deel van de play-offs. Exact een ...

110
110
Taravel kondigt wissels aan: comeback bij Anderlecht

Nadat het de reguliere competitie al had afgesloten met een nul op zes, ging RSC Anderlecht op de ...

163
163
Ruben Van Gucht komt uit de kast… of toch bijna?

Wat begon als een onschuldige mediastunt, groeide uit tot een opvallende en licht absurde ...

20
20
Rik De Mil roept ferme waarschuwing naar Anderlecht

KAA Gent neemt het komende speeldag op tegen RSC Anderlecht namens de Play-Offs. De Buffalo’s ...

130
130
Lewandowski in diepe rouw na onverwacht overlijden

De Poolse voetbalwereld is in diepe rouw. De voetbalbond meldde het plotse overlijden van ...

0
0
Union incasseert: Hubert vreest voor KV Mechelen

Union SG staat momenteel aan de leiding in de Jupiler Pro League Champions Play-Offs, maar Club ...

271
271
Leko reageert na straffe uitspraken over voetbalbond

Ivan Leko was na afgelopen speeldag niet mals voor de nationale ploeg en de interlandperiode. ...

151
151
Domper op verjaardag Kompany: Bayern meldt mokerslag

Vincent Kompany blaast vandaag 40 kaarsjes uit. De Belgische oefenmeester is dit seizoen ...

75
75
Karl Vannieuwkerke open en bloot over verborgen strijd

Voor Karl Vannieuwkerke leek het lange tijd een droom die simpelweg onbereikbaar was. De wereld van ...

38
38
Promotie bijna binnen: Kortrijk geeft transferplannen prijs

Dit weekend kan de strijd om de rechtstreekse promotietickets in de Challenger Pro League helemaal ...

303
303
Nieuwe domper RWDM: degradatie dreigt

Het gaat al een hele tijd slecht met RWDM Brussels. Eigenaar John Textor veranderde in de zomer wel ...

75
75
'Van den Brom wil Anderlecht serieuze transferhak zetten'

Het worden nog zeer drukke maanden voor Anderlecht. Niet alleen is er de strijd om een Europees ...

191
191
'Bayern zet Anderlecht-blunder met Kompany extra in de verf'

Voor Vincent Kompany is het vrijdag feest, want onze landgenoot viert zijn 40ste verjaardag. Al zal ...

318
318
Spits zaait twijfel over toekomst bij Cercle

Dit weekend kunnen twee teams zich op de tweede speeldag al van het behoud verzekeren in de ...

103
103
'Belgische clubs willen mooie slag slaan bij PSV'

Er zullen komende zomer weer enkele interessante opportuniteiten op te pikken zijn op de ...

80
80
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht hakt knopen door, JPL-transfer Jackers'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

187
187
‘Anderlecht wil Union aftroeven met prestigetransfer’

RSC Anderlecht is al volop bezig met volgend seizoen. Paars-Wit wil weer meedoen met de titel. Dit ...

154
154
Saudi-Arabië in rep en roer: matchfixing door Ronaldo?

Cristiano Ronaldo heeft het voetbal in Saudi-Arabië groot gemaakt. Verschillende supersterren ...

76
76
Spits liep knaltransfer Anderlecht mis: “Door slakken en Bacardi”

Wie herinnert zich Archie Thompson nog? De aanvaller speelde even bij Lierse SK, maar het had toen ...

114
114
‘Vier clubs klagen: format dit seizoen nog op de schop’

Het nieuwe format van de Belgische competitie doet heel wat stof opwaaien. Zo gaat KAA Gent vol in ...

215
215
‘Schoktransfer Lukaku: verrassende grootmacht lonkt’

Romelu Lukaku heeft al heel wat topclubs op zijn CV staan. Vooral in Italië is Big Rom al erg ...

188
188

Meer sportnieuws