'Jonathan David op weg naar absolute toptransfer'

door
'Jonathan David op weg naar absolute toptransfer'

De voorbije jaren wisten toch een aantal spelers vanuit de Jupiler Pro League door te groeien naar de absolute Europese top. Ook de komende maanden zouden een paar oude bekenden die stap kunnen zetten. Eén van de spelers die nadrukkelijk gelinkt wordt aan een toptransfer, is Jonathan David.

De 24-jarige Canadees schitterde tussen 2018 en 2020 nog bij AA Gent, dat hem vervolgens voor een toenmalig Belgische recordsom van 27 miljoen euro aan Lille wist te verkopen. Bij de Franse club liet David de voorbije jaren ook zijn torinstinct zien met 71 goals in 165 officiële wedstrijden.

LEES OOK: Bad boy van Marseille dreigt Brugse CL-droom te ruïneren

Man Utd zet zinnen op David

Komende zomer gaat hij bovendien zijn laatste contractjaar in, waardoor er al maanden gespeculeerd wordt over een nakende toptransfer. Die zou er in de zomer weleens kunnen gaan komen, want Britse media stellen dat Manchester United van plan is om door te drukken voor zijn komst.

Op Old Trafford zoeken ze nog een extra spits om de concurrentie aan te gaan met Rasmus Höjlund en nieuwe investeerder Sir Jim Ratcliffe zou zijn zinnen op David gezet hebben. Hij zal de aanvaller wellicht goed kennen door zijn banden met OGC Nice, dat sinds 2019 in handen is van zijn bedrijf INEOS.

Ook in beeld bij Chelsea

Ook bij Chelsea is David nog in beeld, maar daar zetten ze in eerste instantie toch hun zinnen op Victor Osimhen. Moest het niet mogelijk blijken om de ex-spits van Charleroi weg te kapen bij Napoli, dan zou David wel een goedkoper alternatief vormen. Maar United lijkt dus het meest zinnens om door te drukken.

Lille hoopt nog een mooie transfersom te kunnen vangen voor zijn goudhaantje. Er wordt een bedrag van 60 miljoen euro genoemd, maar het valt af te wachten of United dat zal willen betalen voor een speler die nog maar één jaar contract heeft.

Zou David goed passen in de Premier League?

Meest recent

Hayen kondigt grote wijziging aan bij KRC Genk

KRC Genk is al zeker van minstens de tussenronde in de Europa League. Donderdag spelen ze in eigen ...

28
28
Vermeeren en De Ketelaere: waarom de tijd héél erg dringt

Arthur Vermeeren en Charles De Ketelaere keren met Marseille en Atalanta terug naar België. De ...

24
24
'Ngonge verbaast en versiert weer fraaie transfer'

De carrière van Cyril Ngonge kende al een zeer opmerkelijk verloop. Nadat hij bij Club Brugge ...

15
15
Nieuwe megatransfer wenkt voor Union: "Deze winter?"

Bij Union hebben ze in de voorbije zomers de kassa al stevig zien rinkelen. Vorige zomer wisten ze ...

21
21
'Anderlecht mag toch nog hopen op verhoopte vertrekker'

Bij Anderlecht presenteerden ze dinsdag met Moussa Diarra hun derde aanwinst van de winter. Daarmee ...

122
122
'Carrasco bidt voor transfer en doet straffe zet'

In de slotdagen van de wintermercato lijkt Yannick Carrasco nog een hoofdrol te gaan vertolken. De ...

29
29
'Leko grijpt in: Club ziet af van wintertransfer'

Bij Club Brugge haalden ze deze maand tot dusver met Felix Lemaréchal één ...

245
245
'Anderlecht verliest pion, KV Mechelen vangt nog meer'

Er zal de komende dagen nog heel wat verschuiven bij de Belgische clubs, want de wintermercato is in ...

178
178
KV Kortrijk haalt keihard uit na racisme-incident

Grote verrassing dinsdagavond in de Challenger Pro League, want KV Kortrijk liet zich verrassen door ...

67
67
Sonck velt zeer verrassend oordeel over defensie Club

Het is woensdagavond alles of niets voor Club Brugge in de Champions League. Het moet immers winnen ...

214
214
'Besiktas wil na Özcan ook bij Union shoppen'

Bij Anderlecht lijken ze weldra het vertrek van Yasin Özcan aan te zullen kondigen, want de ...

93
93
TRANSFERUURTJE: 'Verrassing bij RSCA, JPL-sensatie naar Club?'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

364
364
Bad boy van Marseille dreigt Brugse CL-droom te ruïneren

Hij is de naam die vanavond door Jan Breydel zal zoemen nog voor de aftrap. Mason Greenwood staat in ...

133
133
Van der Elst genadeloos voor Leko en Club Brugge

Club Brugge speelt een allesbeslissende wedstrijd in de Champions League tegen Olympique Marseille. ...

281
281
Here we go! ‘KRC Genk rondt knaltransfer met Barça af’

Eerder kwam het nieuws naar buiten dat FC Barcelona aanklopte bij KRC Genk om Juwensley Onstein ...

260
260
Romeo Lavia krijgt duidelijke boodschap bij Chelsea

Romeo Lavia maakte twee jaar geleden de monstertransfer van Southampton naar Chelsea, maar sindsdien ...

147
147
Westerlo grijpt drastisch in na boycot Genk en Anderlecht

Dit seizoen vonden er al verschillende supportersboycots plaats. Ook de fans van KAA Gent zullen ...

139
139
Clublegendes KV Mechelen overtuigen toptransfer

KV Mechelen heeft de transfer van Bouke Boersma op de officiële kanalen bekendgemaakt. De ...

106
106
Doku vloekt en briest: ook Garcia houdt hart vast

Jeremy Doku is dit seizoen een smaakmaker van Manchester City onder Pep Guardiola. De afgelopen ...

92
92
Utrecht onthult schrijnende taferelen Genk: “Hond geschopt”

De perikelen tijdens FC Utrecht – KRC Genk in de Europa League vorige week blijven nog ...

478
478
‘KV Mechelen hakt winterse transferknopen door’

KV Mechelen zag met Lion Lauberbach een sterkhouder vertrekken deze wintermercato. De aanvaller gaat ...

155
155
Gruwelijke beelden: Europese trip wordt ware nachtmerrie

Een nachtelijke rit vol hoop eindigde in pure horror. Zeven supporters van de Griekse topclub PAOK ...

52
52
'Selectie Rode Duivels: grote JPL-stunt in de maak'

Behoudens een heus voetbalmirakel komt woensdagavond een einde aan de eerste Champions ...

330
330
Club Brugge door in UCL? Analisten vellen helder verdict

Club Brugge staat voor het moment van de waarheid. Woensdagavond strijdt het tegen Olympique de ...

389
389
'Lammens krijgt groot nieuws: fatale transfer bij United'

Manchester United is de laatste weken opnieuw herboren onder interim-coach Michael Carrick. Die ...

295
295

Meer sportnieuws