Geen nieuwe stunt voor Broos: "Geluk niet aan onze zijde"

30 stemmen
Geen nieuwe stunt voor Broos:

De Africa Cup had woensdagavond in de halve finales opnieuw de nodige sensatie in petto. Voor Hugo Broos bracht die helaas geen nieuwe stunt, want onze landgenoot greep met Zuid-Afrika net naast een ticket voor de finale. Na een waanzinnige ontknoping bleek Nigeria alsnog te sterk.

Het had echter ook helemaal anders kunnen lopen. In de slotminuut van de reguliere speeltijd leek Osimhen de Nigerianen op 2-0 te zetten, maar na een tussenkomst van de VAR ging de bal aan de overkant op de stip en werd het 1-1. In de slotseconden kreeg Mudau zelfs nog dé kans om Zuid-Afrika naar de finale te trappen.

LEES OOK: Broos haalt stevig uit naar organisatie en Tsjechië

Geen nieuwe stunt voor Broos

De rechtsachter miste echter nog voor een leeg doel, waardoor verlengingen en strafschoppen de beslissing moesten brengen. Daarin trokken de Nigerianen uiteindelijk aan het langste eind. Broos zal de Africa Cup dus geen tweede keer winnen, nadat hij in 2017 al eens verraste met Kameroen.

"Ik kan mijn spelers, ook zij die gemist hebben, niets verwijten. Zoiets is een stressvolle situatie. De vorige keer wonnen we na strafschoppen, nu verliezen we", reageerde Broos achteraf bij Sporza.

Geluk stond niet aan Zuid-Afrikaanse kant

De trainer nam het echter filosofisch op. "Soms staat het geluk aan je zijde, vandaag niet", concludeerde hij. "Maar de mentaliteit van mijn groep was geweldig. Nigeria was in de eerste helft niet gevaarlijk. Onze tactiek klopte dus. We moeten trots zijn en als coach mag ik niet te ontgoocheld zijn."

Broos zal zich in ieder geval wel in de harten van Zuid-Afrika gewerkt hebben, want niemand had vooraf verwacht dat de Bafana Bafana het zo ver zouden schoppen. Hun toernooi is ook nog niet voorbij, want zaterdagavond spelen ze nog de troostfinale tegen Congo.

Mag Broos trots zijn op de prestaties van Zuid-Afrika?

Meest recent

'Beveren baalt: smaakmaker trekt naar Bundesliga'

SK Beveren maakt zich op voor zijn grote terugkeer in de Jupiler Pro League. Het zal zich daarvoor ...

3
3
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht heeft eindelijk coach, Vossen vindt club'

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

33
33
‘Mandela Keita staat voor zomerse monstertransfer’

Mandela Keita speelde in het verleden bij Royal Antwerp FC, maar afgelopen seizoen maakte de ...

50
50
Pal tijdens het WK: Gert Verheyen slaat totaal andere weg in

Terwijl miljoenen kijkers hem wekelijks aan het werk zien als analist tijdens het WK, is Gert ...

56
56
‘Victor Bruno tweede keus: Anderlecht greep naast deze T1’

Victor Bruno werd officieel voorgesteld als de nieuwe hoofdtrainer van RSC Anderlecht. De Portugees ...

247
247
'Club Brugge en KRC Genk azen op ex-smaakmaker Antwerp'

De transfermolen begint stilaan echt op gang te komen. Ook in België werden al de nodige deals ...

153
153
'Club Brugge wil stunten met 37-jarige 'wereldster''

Club Brugge zoekt naar een nieuwe keeper. De Bruggelingen zagen Simon Mignolet stoppen en Dani van ...

665
665
Van Ibrahimovic tot Ferdinand: Ronaldo plots de held

Op dit WK zijn er veel meningen, maar weinig echt gefundeerde. Veel roepen, zodat het wordt opgepikt ...

12
12
KV Kortrijk heeft sterkhouder van Beerschot helemaal beet

KV Kotrijk-trainer Michiel Jonckheere riep om versterking bij KV Kortrijk en die is er ook gekomen. ...

82
82
KRC Genk geeft maar liefst negen talenten kans bij A-kern

KRC Genk heeft zijn volledige oefenprogramma meegedeeld. De Limburgers deelden alle matchen mee ...

148
148
Anderlecht maakt vertrek floptransfer Renard bekend

Bij RSC Anderlecht zetten ze er vaart achter. De Brusselaars haalden Jean Kindermans terug, stelden ...

334
334
Doku hartelijk onthaald in Seattle; tweetal afwezig op training

Jérémy Doku is opnieuw bij de spelersgroep van de Rode Duivels. Na de geboorte van ...

79
79
Thibaut Courtois vol emotie na opvallende uitspraken

Op het veld staat hij onder enorme druk, maar achter de schermen lijkt Thibaut Courtois zich in een ...

51
51
Verrassende nieuwe coach Anderlecht: Vertonghen reageert

Daags na de start van de voorbereiding, heeft RSC Anderlecht dan toch een nieuwe trainer gevonden. ...

808
808
'Tzolis krijgt voorwaarde te horen voor droomtransfer'

Christos Tzolis vertoeft momenteel in Griekenland, maar hij met een aantal collega-internationals ...

277
277
Transferbommetje! 'Jelle Vossen vindt Belgische club'

Na een bijzonder lastig seizoen, nam Jelle Vossen enkele weken geleden op mooie wijze afscheid van ...

441
441
Blunder van Anderlecht? 'Nieuwe trainer brengt pure miserie'

Anderlecht zocht een trainer die meteen rust en structuur moet brengen. Alleen heeft Sporting nu met ...

727
727
WK-route Duivels voorspeld: wordt dít de volgende tegenstander?

De tweede speelronde van de groepsfase op het WK zit erop. Uiteraard kan er tijdens de slotspeeldag ...

298
298
Garcia met rug tegen muur: dubbele schok in basiself Duivels

De Rode Duivels hebben zaterdagochtend nood aan een ruime en overtuigende zege tegen Nieuw-Zeeland. ...

444
444
"België nog niks laten zien" - nieuwe bondscoach op komst?

De Rode Duivels zijn tegenvallend aan het WK 2026 en dus wordt met een kritische blik naar de ...

409
409
Muñoz held bij Colombia, Kroatië voorkomt horror-scenario

Op het WK 2026 heeft Colombia zich geplaatst voor de volgende ronde. De Zuid-Amerikanen pakte 6 op 6 ...

52
52
Engelsen vinden geen opening en blijven gefrustreerd achter

Engeland is er dinsdagavond niet in geslaagd om zich al helemaal te verzekeren van de knock-outfase. ...

40
40
Ronaldo slaat terug na kritiek: "I'm back!"

Portugal was er niet in geslaagd om zijn openingsmatch op het WK te winnen tegen DR Congo en dat ...

46
46
Grote verrassing: Lommel-speler stopt op 28-jarige leeftijd

Lommel SK maakt komend seizoen na 23 jaar afwezigheid zijn rentree in de Jupiler Pro League. De ...

123
123
Controverse bij aftrap Engeland-Ghana na handshake-incident

Engeland kan dinsdagavond al de kwalificatie voor de zestiende finales over de streep trekken, als ...

140
140

Meer sportnieuws