Geen nieuwe stunt voor Broos: "Geluk niet aan onze zijde"

30 stemmen
Geen nieuwe stunt voor Broos:

De Africa Cup had woensdagavond in de halve finales opnieuw de nodige sensatie in petto. Voor Hugo Broos bracht die helaas geen nieuwe stunt, want onze landgenoot greep met Zuid-Afrika net naast een ticket voor de finale. Na een waanzinnige ontknoping bleek Nigeria alsnog te sterk.

Het had echter ook helemaal anders kunnen lopen. In de slotminuut van de reguliere speeltijd leek Osimhen de Nigerianen op 2-0 te zetten, maar na een tussenkomst van de VAR ging de bal aan de overkant op de stip en werd het 1-1. In de slotseconden kreeg Mudau zelfs nog dé kans om Zuid-Afrika naar de finale te trappen.

LEES OOK: Hugo Broos beroert tot tranen toe met tragisch verhaal

Geen nieuwe stunt voor Broos

De rechtsachter miste echter nog voor een leeg doel, waardoor verlengingen en strafschoppen de beslissing moesten brengen. Daarin trokken de Nigerianen uiteindelijk aan het langste eind. Broos zal de Africa Cup dus geen tweede keer winnen, nadat hij in 2017 al eens verraste met Kameroen.

"Ik kan mijn spelers, ook zij die gemist hebben, niets verwijten. Zoiets is een stressvolle situatie. De vorige keer wonnen we na strafschoppen, nu verliezen we", reageerde Broos achteraf bij Sporza.

Geluk stond niet aan Zuid-Afrikaanse kant

De trainer nam het echter filosofisch op. "Soms staat het geluk aan je zijde, vandaag niet", concludeerde hij. "Maar de mentaliteit van mijn groep was geweldig. Nigeria was in de eerste helft niet gevaarlijk. Onze tactiek klopte dus. We moeten trots zijn en als coach mag ik niet te ontgoocheld zijn."

Broos zal zich in ieder geval wel in de harten van Zuid-Afrika gewerkt hebben, want niemand had vooraf verwacht dat de Bafana Bafana het zo ver zouden schoppen. Hun toernooi is ook nog niet voorbij, want zaterdagavond spelen ze nog de troostfinale tegen Congo.

Mag Broos trots zijn op de prestaties van Zuid-Afrika?

Meest recent

'Club Brugge richt pijlen op Nigeriaanse flankaanvaller'

Zowel op uitgaand als inkomend vlak wordt er deze zomer heel wat verkeer verwacht bij Club Brugge. ...

42
42
Anderlecht-fans reageren massaal op vertrek van Goto

De eerste grote uitgaande transfer van deze zomermercato is een feit. Via de officiële kanalen ...

108
108
Hugo Broos beroert tot tranen toe met tragisch verhaal

Hugo Broos heeft in zijn carrière al zowat alles meegemaakt. Maar vanavond, wanneer ...

35
35
'Anderlecht zoekt T1: topkandidaat Sibierski haakt af'

Op uitgaand vlak zit er stilaan schot in de zaak, maar inkomende dossiers wist RSC Anderlecht tot op ...

427
427
'Grote kuis in Anderlecht: abrupte exit in de maak'

Nadat het eerder al een aantal huurlingen uitzwaaide, en enkele aflopende contracten niet meer ...

306
306
Vlak voor WK: De Wever slaat voetbalfans met verstomming

Opvallende beelden vanuit de Wetstraat 16, waar Bart De Wever zich vlak voor de openingswedstrijd ...

100
100
'Club Brugge aast op dubbelslag bij PSG'

Bij Club Brugge lijkt er deze zomer heel wat te gaan bewegen. Het zal vervangers moeten vinden voor ...

339
339
Vossen ziet Genk goudmijn aanboren op transfermarkt

Jelle Vossen is nog op zoek naar een nieuwe uitdaging. De 37-jarige spits nam enkele weken geleden ...

326
326
Standard is toptalent definitief kwijt aan Feyenoord

Standard leek dit seizoen weer wat op te leven, al kon het zijn seizoen uiteindelijk net niet ...

53
53
'Feyenoord drukt door: komst Belg bijna rond'

Feyenoord eindigde vorig seizoen als tweede in de Eredivisie, maar kon PSV nooit bedreigen voor de ...

76
76
'KV Kortrijk keihard: oudgediende naar B-kern gestuurd'

KV Kortrijk is deze week als eerste eersteklasser begonnen aan de voorbereiding op het nieuwe ...

134
134
'Saibari staat op zucht van droomtransfer'

Bij Anderlecht en Genk kon hij ooit niet doorbreken, maar in Nederland is Ismael Saibari wel ...

47
47
'Anderlecht vangt minder dan gehoopt voor Goto'

Anderlecht staat voor een zeer drukke zomermercato en heeft donderdag een eerste belangrijke deal ...

421
421
'Club Brugge dokt miljoenen voor tienertalent'

Club Brugge ontwikkelde de voorbije jaren een bijzonder succesvolle transferstrategie, met ook een ...

411
411
'Rigaux wil nu ook JPL-smaakmaker naar Feyenoord halen'

Dévy Rigaux trok na het veroveren van de landstitel de deur achter zich dicht als Director of ...

126
126
TRANSFERUURTJE: 'Nieuwe club Hasi, Kompany gooit grote naam buiten'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

223
223
Garcia zet Duivel in de wachtkamer ondanks topseizoen

Het WK staat op het punt te ontploffen. Voor de Rode Duivels is het nog even wachten op de ...

139
139
Degryse zet druk op Duivelse 'jokers' vlak voor WK

Het WK 2026 gaat vanavond van start. De openingswedstrijd tussen Mexico en Zuid-Afrika zal het ...

65
65
Anderlecht bevestigt knaltransfer Goto: ferme miljoenensom

RSC Anderlecht neemt definitief afscheid van Keisuke Goto. De Japanner kwam in 2024 op huurbasis ...

571
571
Broos dankt Garcia en heeft opvallend toekomstnieuws

Hugo Broos beleeft donderdagavond een hoogtepunt in zijn carrière. De 74-jarige staat voor de ...

125
125
Union blijft maar gaan: derde aanwinst is een feit

Union werkte alweer een sterk seizoen af, met bekerwinst, een tweede plaats in de competitie en ...

138
138
Genk heeft beet: JPL-smaakmaker zet handtekening

KRC Genk heeft er een zeer woelig seizoen opzitten. Het slaagde er niet in de top zes te halen en ...

170
170
Marokko slikt enorme dubbele domper voor WK

Vier jaar geleden was Marokko nog dé sensatie van het WK door als eerste Afrikaanse land ooit ...

161
161
Opmerkelijke naam ving bot bij Rode Duivels

De Rode Duivels lijken intussen helemaal geacclimatiseerd te zijn op Amerikaanse bodem, waar de ...

72
72
FIFA kondigt grote verandering in transfersysteem aan

Alle ogen zijn donderdag gericht op de openingswedstrijd van het WK, maar in de schaduw daarvan is ...

460
460

Meer sportnieuws