Geen nieuwe stunt voor Broos: "Geluk niet aan onze zijde"

door
Geen nieuwe stunt voor Broos:

De Africa Cup had woensdagavond in de halve finales opnieuw de nodige sensatie in petto. Voor Hugo Broos bracht die helaas geen nieuwe stunt, want onze landgenoot greep met Zuid-Afrika net naast een ticket voor de finale. Na een waanzinnige ontknoping bleek Nigeria alsnog te sterk.

Het had echter ook helemaal anders kunnen lopen. In de slotminuut van de reguliere speeltijd leek Osimhen de Nigerianen op 2-0 te zetten, maar na een tussenkomst van de VAR ging de bal aan de overkant op de stip en werd het 1-1. In de slotseconden kreeg Mudau zelfs nog dé kans om Zuid-Afrika naar de finale te trappen.

Geen nieuwe stunt voor Broos

De rechtsachter miste echter nog voor een leeg doel, waardoor verlengingen en strafschoppen de beslissing moesten brengen. Daarin trokken de Nigerianen uiteindelijk aan het langste eind. Broos zal de Africa Cup dus geen tweede keer winnen, nadat hij in 2017 al eens verraste met Kameroen.

"Ik kan mijn spelers, ook zij die gemist hebben, niets verwijten. Zoiets is een stressvolle situatie. De vorige keer wonnen we na strafschoppen, nu verliezen we", reageerde Broos achteraf bij Sporza.

Geluk stond niet aan Zuid-Afrikaanse kant

De trainer nam het echter filosofisch op. "Soms staat het geluk aan je zijde, vandaag niet", concludeerde hij. "Maar de mentaliteit van mijn groep was geweldig. Nigeria was in de eerste helft niet gevaarlijk. Onze tactiek klopte dus. We moeten trots zijn en als coach mag ik niet te ontgoocheld zijn."

Broos zal zich in ieder geval wel in de harten van Zuid-Afrika gewerkt hebben, want niemand had vooraf verwacht dat de Bafana Bafana het zo ver zouden schoppen. Hun toernooi is ook nog niet voorbij, want zaterdagavond spelen ze nog de troostfinale tegen Congo.

Mag Broos trots zijn op de prestaties van Zuid-Afrika?

Meest recent

Standard spreekt straffe ambitie uit na droomstart

Standard was de voorbije jaren doorgaans het kneusje in Play-Off II, maar dat lijkt dit seizoen ...

4
4
Club Brugge kondigt vertrek van meubelstuk aan

Bij Club Brugge belooft het alweer een drukke transferzomer te gaan worden. Deze week raakte al ...

21
21
Standard kan na 30 matchen eindelijk nog eens winnen in PO2

Het is eindelijk gebeurd: Standard heeft nog eens een wedstrijd in de Europe Play-Off gewonnen. ...

33
33
Verhaeghe pakt uit met megadeal bij Club Brugge

Bart Verhaeghe wil Club Brugge niet alleen kampioen maken, maar ook klaarstomen voor een nieuwe ...

186
186
Van Gucht en Charlotte zorgen voor groot liefdesmysterie

Ruben Van Gucht en Charlotte Van Looy verwachten binnenkort een dochter samen. Een opvallende ...

22
22
'Anderlecht laat zich gelden: recordsom De Cat gevraagd'

Nathan De Cat moet in de komende weken opnieuw een hoofdrol vertolken bij RSC Anderlecht. Maar ...

148
148
PSV mag champagne koud zetten na knotsgekke partij

Voor de interlandbreak liet PSV nog tot twee keer toe de kans liggen om de landstitel veilig te ...

41
41
Barça gniffelt: Real gaat met billen bloot in Mallorca

Voor Real Madrid lijkt de titel in LaLiga dit seizoen weer een beetje verder weg. De Koninklijke ...

38
38
Essevee en Cercle in evenwicht na onwaarschijnlijke misser

De openingswedstrijd van de Relegation Play-Off heeft geen winnaar gekregen. Zulte Waregem en Cercle ...

54
54
'Ajax neemt keiharde beslissing over Dolberg'

In augustus baalden ze bij Anderlecht nog hard van het verlies van Kasper Dolberg. Paars-Wit wou de ...

207
207
Bayern wendt in minuut 99 nog puntenverlies af

Vincent Kompany en Bayern München hebben zaterdagnamiddag maar net puntenverlies vermeden. Na ...

76
76
Kritiek op Mokio: Swerts velt duidelijk oordeel

De laatste weken is Jorthy Mokio weer titularis bij Ajax, maar toch beleeft onze landgenoot zijn ...

29
29
Volgende trainer op de wip in Jupiler Pro League?

Het leek een zorgeloos seizoen te gaan worden in de Jupiler Pro League. Door de nakende ...

163
163
Smaakmaker KV Mechelen spreekt zich uit over vertrek

Bij KV Mechelen willen ze in de Champions' Play-Off nog knallen en proberen om een Europees ticket ...

128
128
'Anderlecht kaapt talent weg voor neus van Atletico'

Bij Anderlecht is het nog steeds wachten op witte rook over een nieuwe sportief directeur, al lijkt ...

208
208
Oosting baalt: "Kan mijn ploeg één ding kwalijk nemen"

Antwerp FC is er niet in geslaagd om met een overwinning te starten aan de campagne in de Europe ...

86
86
Statement Man City: machtige Haaland verplettert Liverpool

Manchester City heeft de laatste rechte lijn van het seizoen op indrukwekkende wijze ingezet. In de ...

67
67
'Witte rook nabij: Anderlecht op zucht van nieuwe TD'

RSC Anderlecht speurt inmiddels al een hele poos naar een nieuwe technisch directeur. Maar die ...

422
422
Titelpredictie Vandenbempt: "Geef ze 59 procent kans"

Volgt Union SG zichzelf op als kampioen? Kan Club Brugge de macht heroveren? Of staat alsnog een ...

145
145
Voorbeeld Brughmans: deze Genk-goudhaantjes staan al klaar

KRC Genk opende vrijdagavond zijn campagne in de Europe Play-Offs met de 17-jarige Lucca Brughmans ...

179
179
De Bruyne lucht zijn hart: “Kan geen normale papa zijn”

Het leven van Kevin De Bruyne speelt zich al jaren af onder een vergrootglas. Waar hij ook gaat, ...

44
44
Comeback Kompany? 'City heeft ideale opvolger Guardiola'

Of hij doet zijn contract tot medio 2027 uit. Of hij zet er na dit seizoen al een punt achter. Feit ...

69
69
Scherprechter Sint-Truiden: Sebaoui tipt nieuwe kampioen

Zaterdagavond wordt de openingsspeeldag van de Champions' Play-Offs op gang getrapt. Leider Union SG ...

156
156
Champions' Play-Offs: zes namen extra onder vergrootglas

De Champions' Play-Offs gaan dit weekend van start. Voor de spelers van de zes deelnemers wordt dat ...

123
123
'Club knokt met Ajax en co: peperdure zomeraanwinst'

Club Brugge dreigt na het seizoen verschillende sterkhouders kwijt te spelen. Daar moet ook de ...

277
277

Meer sportnieuws