'Coucke bezorgt KV Oostende onverwachte levenslijn'

door
'Coucke bezorgt KV Oostende onverwachte levenslijn'

Donderdagavond neemt Antwerp het in de tweede halve finale van de Croky Cup op tegen KV Oostende, dé sensatie van het bekertoernooi dit seizoen. De kustploeg schakelde eerder al Eupen, Genk en RWDM uit, ondanks dat ze de voorbije maanden op alle andere vlakken door diepe dalen gingen.

In de Challenger Pro League moet Oostende nog steeds knokken voor het behoud en een tijdlang leek de club ook op sterven na dood. De verhalen over onbetaalde rekeningen waren legio en die leverden KVO uiteindelijk ook een transferverbod en zelfs puntenaftrek op.

LEES OOK: Coucke slaat alarm na onverwachte financiële dreun

Coucke reikt KV Oostende helpende hand

De laatste weken glooit er echter plots weer hoop aan de horizon in Oostende. Het pakte zeven op twaalf in de competitie en kreeg drie van de afgetrokken punten in beroep terug, waardoor het van een degradatieplaats kon wegklimmen. Daarnaast stelde de rechtbank een tijdelijke bewindvoerder aan die financieel schoon schip komt maken.

Dat brengt mogelijk ook het overnamedossier weer in een stroomversnelling, want dat lijkt op langere termijn de enige manier om KV Oostende definitief uit het slop te helpen. Daarvoor krijgt de club plots ook een onverwachte helpende hand aangereikt van Marc Coucke.

Overnamedossier ligt weer helemaal open

De huidige mecenas van Anderlecht is immers nog altijd de eigenaar van de hoofdtribune van de Diaz Arena en de zware huursom die KV Oostende daarvoor moet betalen hangt al jaren als een molensteen om de nek van de club. Maar nu komt er mogelijk een oplossing.

Sporza meldt namelijk dat Coucke nu bereid zou zijn om de tribune te verkopen aan een nieuwe eigenaar. Daar heeft hij zelf ook baat bij, want bij een faillissement van KVO zou Coucke de tribune sowieso kwijt zijn. Er lijkt alvast voldoende interesse zijn voor een overname. Er werd al bericht over interesse van een Franse bouwgroep, maar er zouden zich ook al investeerders gemeld hebben uit Australië, Turkije, Engeland én België.

Zal KV Oostende nog gered worden?

Meest recent

Rigaux haalt gram: nieuw succesrecept bij Club Brugge

Aleksandar Stankovic keert na amper één jaar wellicht al terug naar Inter, maar ook ...

2
2
Luc Nilis maakt korte metten met Anderlecht

Luc Nilis was in het verleden spitsentrainer bij RSC Anderlecht, maar uiteindelijk koos Paars-Wit ...

39
39
Nieuwe leider Duivels staat op: “Zéér serieus”

De Rode Duivels zijn momenteel op stage in de Verenigde Staten. Morgen staat de oefenwedstrijd tegen ...

26
26
Mokerslag De Cuyper: WK plots in gevaar?

Maxim De Cuyper heeft de afgelopen jaren een ferme opmars gemaakt. Van Club Brugge naar een ...

38
38
‘Strijd om Amadou Onana barst los: drie grootmachten’

Amadou Onana is bij de Rode Duivels niet meer weg te denken. Bij Aston Villa speelt de boomlange ...

39
39
Raman deelt ferme steek uit aan Club Brugge-fans

Benito Raman en Club Brugge, het zal nooit meer goedkomen. De aanvaller maakt nu het mooie weer bij ...

209
209
Vervanger Lukaku? Rudi Garcia maakt keuze

Romelu Lukaku geeft verstek voor de stage van de Rode Duivels in de Verenigde Staten. De topscorer ...

53
53
De Cuyper slaat terug na kritiek op defensie Duivels

Komende zomer willen de Rode Duivels op het WK graag hoge ogen gooien. Om zo goed mogelijk aan de ...

37
37
Ruzie escaleert: Napoli stelt Lukaku ultimatum

De Rode Duivels stomen zich in de Verenigde Staten klaar voor het WK zonder Romelu Lukaku. De ...

204
204
De Cat voor toptransfer? Oude bekende duikt op

Nathan De Cat speelde zich de voorbije maanden al in de kijker en in de komende dagen zal zijn ...

69
69
'BOM: Real wil droomdeal Barça saboteren'

FC Barcelona stevent voorlopig af op de titel in LaLiga en is ook in de Champions League nog steeds ...

47
47
Anderlecht botst op njet van Rode Duivel

Anderlecht heeft nog eens een Rode Duivel, want Nathan De Cat werd voor de oefenmatchen tegen de VS ...

139
139
'Rode Duivel bekroont boerenjaar met knaltransfer'

De Rode Duivels oefenen in de komende dagen tegen de Verenigde Staten en Mexico en die matchen ...

67
67
TRANSFERUURTJE: 'Topdeal Club in gevaar, Kompany hakt knoop door'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

130
130
Peperdure flop Anderlecht: pijnlijke details onthuld

RSC Anderlecht laat zich niet opjagen in de zoektocht naar een nieuwe sportieve baas. Maar goed ook, ...

201
201
'Hard verdict Antwerp: sterkhouder moet beschikken'

Antwerp sloot een teleurstellende campagne in de reguliere competitie zondag op gepaste wijze af met ...

525
525
Ruben Van Gucht zorgt voor shock: Nog een nieuw gezin?

Ruben Van Gucht blijft één van de meest besproken gezichten van de VRT, niet alleen ...

125
125
AA Gent draait overuren: overeenkomst tot medio 2029

Voor het tweede jaar op rij kwalificeerde AA Gent zich voor de Champions' Play-Offs, waarin het dit ...

95
95
Club Brugge trendsetter: "Goed gezien van Verhaeghe"

Na de landstitel van afgelopen seizoen begint Union straks alweer in polepositie aan de play-offs. ...

437
437
Ophef bij VRT: Van Gucht deelt onverwachte tik uit

Ruben Van Gucht heeft onlangs zelf de speculatie rond zijn toekomst flink aangewakkerd. Met een ...

120
120
Italianen zorgen voor woede: pikante beelden na kwalificatie

Donderdagavond werden de halve finales van de WK-barrages afgewerkt. Daarin zette onder meer ...

163
163
'Twee clubs doen strijd om Karetsas helemaal losbarsten'

KRC Genk greep vorige week naast de top zes en dat maakte heel wat los. Heel wat analisten toonden ...

474
474
Rode Duivels schrikken op na nieuwe update uit Iran

De Rode Duivels vertoeven momenteel in de Verenigde Staten met het oog op het WK van komende zomer. ...

244
244
'Antwerp hakt knoop door: flop moet beschikken'

Bij Antwerp zullen ze in de Europe Play-Off de komende weken nog alles uit de kast halen om het ...

236
236
'Vuurwerk op Sclessin: transferplannen Standard bekend'

De voorbije jaren werden de Europe Play-Offs doorgaans een sof voor Standard. Dit seizoen willen de ...

287
287

Meer sportnieuws