'Coucke bezorgt KV Oostende onverwachte levenslijn'

door
'Coucke bezorgt KV Oostende onverwachte levenslijn'

Donderdagavond neemt Antwerp het in de tweede halve finale van de Croky Cup op tegen KV Oostende, dé sensatie van het bekertoernooi dit seizoen. De kustploeg schakelde eerder al Eupen, Genk en RWDM uit, ondanks dat ze de voorbije maanden op alle andere vlakken door diepe dalen gingen.

In de Challenger Pro League moet Oostende nog steeds knokken voor het behoud en een tijdlang leek de club ook op sterven na dood. De verhalen over onbetaalde rekeningen waren legio en die leverden KVO uiteindelijk ook een transferverbod en zelfs puntenaftrek op.

LEES OOK: Coucke grijpt hard in: Trouwe luitenant buitenspel gezet

Coucke reikt KV Oostende helpende hand

De laatste weken glooit er echter plots weer hoop aan de horizon in Oostende. Het pakte zeven op twaalf in de competitie en kreeg drie van de afgetrokken punten in beroep terug, waardoor het van een degradatieplaats kon wegklimmen. Daarnaast stelde de rechtbank een tijdelijke bewindvoerder aan die financieel schoon schip komt maken.

Dat brengt mogelijk ook het overnamedossier weer in een stroomversnelling, want dat lijkt op langere termijn de enige manier om KV Oostende definitief uit het slop te helpen. Daarvoor krijgt de club plots ook een onverwachte helpende hand aangereikt van Marc Coucke.

Overnamedossier ligt weer helemaal open

De huidige mecenas van Anderlecht is immers nog altijd de eigenaar van de hoofdtribune van de Diaz Arena en de zware huursom die KV Oostende daarvoor moet betalen hangt al jaren als een molensteen om de nek van de club. Maar nu komt er mogelijk een oplossing.

Sporza meldt namelijk dat Coucke nu bereid zou zijn om de tribune te verkopen aan een nieuwe eigenaar. Daar heeft hij zelf ook baat bij, want bij een faillissement van KVO zou Coucke de tribune sowieso kwijt zijn. Er lijkt alvast voldoende interesse zijn voor een overname. Er werd al bericht over interesse van een Franse bouwgroep, maar er zouden zich ook al investeerders gemeld hebben uit Australië, Turkije, Engeland én België.

Zal KV Oostende nog gered worden?

Meest recent

Rampscenario voor Anderlecht: einde seizoen De Cat?

Voor de tweede week op rij leek RSC Anderlecht even op weg naar de slachtbank, maar de betere ...

9
9
Leko moet puzzelen: verrassende vervanger Sabbe?

Club Brugge maakte zaterdag tegen STVV komaf met zijn uitcomplex, al waren er in Stayen wel bloed, ...

81
81
'De Cat pakt koffers: financiële kater Anderlecht'

RSC Anderlecht hoopt hem nog tijdig klaar te stomen voor de bekerfinale, maar of dat ook zal lukken ...

57
57
Vanhaezebrouck tikt Leko op vingers: "Niet normaal"

Club Brugge kwam zaterdag met de schrik vrij op het veld van STVV, waar een scheve situatie pas na ...

78
78
Anderlecht zonder De Cat: drie opties voor Taravel

RSC Anderlecht won zondag met 3-1 van AA Gent. Weliswaar op een diefje, al was dat na de recente nul ...

42
42
Gigantische kater Juventus: details Openda-deal bekend

Loïs Openda zit ondertussen al een poos op een zijspoor bij Juventus en komt de laatste matchen ...

68
68
Heftige beelden: Leko gaat volledig wild in kleedkamer Club

Club Brugge boekte afgelopen weekend een belangrijke overwinning op het veld van STVV. Maar in de ...

210
210
'Anderlecht onderneemt actie: finaleplan met De Cat'

RSC Anderlecht kreeg maandag slecht nieuws te verwerken. Onderzoeken hebben namelijk aangetoond dat ...

205
205
'Bayern serieus: nieuwe ster van 60 miljoen voor Kompany'

Vincent Kompany stoomt zijn troepen bij Bayern München momenteel klaar voor de return in de ...

65
65
Knelpunt bij Duivels: 21-jarige verrassing in WK-selectie?

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel druk in de weer met het vormen van zijn selectie voor het WK. ...

302
302
Money time in Challenger Pro League: pittig duel op slotspeeldag

Aanstaande vrijdag wordt de slotspeeldag van de reguliere competitie in de Challenger Pro League. ...

108
108
'Anderlecht slaat toe: miljoenendeal voor nieuwe Goleador'

Anderlecht zoekt opnieuw naar een spits en is daarbij uitgekomen bij een naam die in Zuid-Amerika al ...

256
256
Terechte penalty Club Brugge? Lardot spreekt duidelijke taal

Club Brugge speelde zaterdagavond geen al te beste wedstrijd op het veld van STVV maar won ...

375
375
Hoop voor AA Gent: groot verschil met horror-Play-Offs

KAA Gent heeft zondagavond een gouden opportuniteit laten liggen in de Champions' Play-Offs. Op het ...

263
263
'Napoli maakt transferprijs Romelu Lukaku bekend'

Romelu Lukaku lijkt dit seizoen niet meer echt aan de bak te gaan komen bij Napoli. Hij zal deze ...

575
575
Zulte Waregem opgelucht: Colpaert kondigt wijzigingen aan

Zulte Waregem verzekerde zich van het behoud na een 1-2-zege op het veld van FCV Dender. Trainer ...

230
230
Vanhaezebrouck looft JPL-topclub: "Kan zelfs Bayern niet"

De titelstrijd gaat tussen Club Brugge en Union SG. Wie van de twee het zal halen, dat is uiteraard ...

171
171
Vandenbempt looft JPL-club: "Zoals FC Barcelona en Man City"

Het voetbal wat we dit seizoen te krijgen in de Jupiler Pro League is niet bepaald hoogstaand. ...

120
120
Oorzaak verlies AA Gent gevonden: "Heel pijnlijk"

AA Gent is bijna vervloekt in het Lotto Park. De afgelopen jaren wisten ze er amper punten te ...

173
173
Gelijk van Kompany: ex-talent RSCA droomt plots van WK

Bij RSC Anderlecht braken de afgelopen jaren veel jonge spelers door. Maar niet elk talent kon ...

95
95
Dit zijn de vijf kandidaten voor de Ebbenhouten Schoen

De organisatie van de Ebbenhouten Schoen heeft zijn vijf genomineerden voor de trofee van dit jaar ...

279
279
Ferrera pleit schuldig: "Was niet goed van mij"

FCV Dender verloor afgelopen weekend met 1-2 van Zulte Waregem. De ploeg mag zich daardoor al ...

33
33
Van Bommel héél duidelijk over aanbiedingen van Anderlecht

Bij Royal Antwerp FC gaat het van kwaad naar erger. Als er komende zomer niet flink wordt ...

683
683
'Ajax beslist over transfers Godts en Dolberg'

Ajax is al jaren op de dool en moet dit seizoen nog keihard knokken voor een Europees ticket. De ...

74
74
‘Standard wacht bang af: twee sterkhouders twijfelen’

Standard hoopt volgend seizoen beter te doen dan dit jaar. De Rouches blijven moeite hebben om weer ...

143
143

Meer sportnieuws