'Coucke bezorgt KV Oostende onverwachte levenslijn'

1817 stemmen
'Coucke bezorgt KV Oostende onverwachte levenslijn'

Donderdagavond neemt Antwerp het in de tweede halve finale van de Croky Cup op tegen KV Oostende, dé sensatie van het bekertoernooi dit seizoen. De kustploeg schakelde eerder al Eupen, Genk en RWDM uit, ondanks dat ze de voorbije maanden op alle andere vlakken door diepe dalen gingen.

In de Challenger Pro League moet Oostende nog steeds knokken voor het behoud en een tijdlang leek de club ook op sterven na dood. De verhalen over onbetaalde rekeningen waren legio en die leverden KVO uiteindelijk ook een transferverbod en zelfs puntenaftrek op.

LEES OOK: Marc Coucke ziet familieverhaal onverwachte wending nemen

Coucke reikt KV Oostende helpende hand

De laatste weken glooit er echter plots weer hoop aan de horizon in Oostende. Het pakte zeven op twaalf in de competitie en kreeg drie van de afgetrokken punten in beroep terug, waardoor het van een degradatieplaats kon wegklimmen. Daarnaast stelde de rechtbank een tijdelijke bewindvoerder aan die financieel schoon schip komt maken.

Dat brengt mogelijk ook het overnamedossier weer in een stroomversnelling, want dat lijkt op langere termijn de enige manier om KV Oostende definitief uit het slop te helpen. Daarvoor krijgt de club plots ook een onverwachte helpende hand aangereikt van Marc Coucke.

Overnamedossier ligt weer helemaal open

De huidige mecenas van Anderlecht is immers nog altijd de eigenaar van de hoofdtribune van de Diaz Arena en de zware huursom die KV Oostende daarvoor moet betalen hangt al jaren als een molensteen om de nek van de club. Maar nu komt er mogelijk een oplossing.

Sporza meldt namelijk dat Coucke nu bereid zou zijn om de tribune te verkopen aan een nieuwe eigenaar. Daar heeft hij zelf ook baat bij, want bij een faillissement van KVO zou Coucke de tribune sowieso kwijt zijn. Er lijkt alvast voldoende interesse zijn voor een overname. Er werd al bericht over interesse van een Franse bouwgroep, maar er zouden zich ook al investeerders gemeld hebben uit Australië, Turkije, Engeland én België.

Zal KV Oostende nog gered worden?

Meest recent

'Hasi wil nu ook in Genk komen shoppen'

Besnik Hasi vond deze zomer een opmerkelijke nieuwe uitdaging, vier maanden na zijn ontslag bij ...

12
12
'Vierde aanwinst voor Club: transfersom bekend'

Het duurde even voor de zomermercato van Club Brugge op gang kwam, maar sinds het einde van het WK ...

150
150
Marc Coucke ziet familieverhaal onverwachte wending nemen

Marc Coucke staat al jaren bekend als een ondernemer die kansen ziet waar anderen ze laten liggen. ...

26
26
'Kassa kassa in Genk: na Karetsas nog 2 topdeal op komst'

Een tiental dagen voor de start van de competitie beweegt er plots nog heel wat bij KRC Genk. Nadat ...

209
209
'Straf: Club Brugge hield interesse van Tottenham af'

Bij Club Brugge is het al een zeer bewogen zomer geweest. Het deed al zaken met de allergrootste ...

217
217
'Standard verbaast iedereen met transferbeslissing'

Standard beleefde deze zomer al een behoorlijk drukke mercato. Het haalde al zes nieuwe spelers ...

150
150
'Barça heeft plan klaar: deadline Bisiwu-debuut bekend'

Club Brugge zag deze zomer de kassa al stevig rinkelen met de uitgaande transfers van Aleksandar ...

153
153
'Hoefkens jubelt met terugkeer van ervaren Belg'

Carl Hoefkens bleef deze zomer gewoon trainer van NAC Breda en dat is toch best opmerkelijk. Onze ...

34
34
'Anderlecht keert alsnog terug voor geschrapt target'

Anderlecht staat donderdag alweer voor een levensbelangrijke opdracht, want tegen Hammarby moet ...

472
472
Nicky Hayen krijgt plots bijzonder signaal uit Limburg

Nicky Hayen blijft een naam die overal in het Belgische voetbal opduikt. De voormalige coach van ...

117
117
TRANSFERUURTJE: 'Club haalt WK-revelatie, beweging bij Anderlecht'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

275
275
Bob Peeters pakt uit met nieuwe toptransfer bij SK Beveren

SK Beveren is volgend seizoen weer te zien in de Jupiler Pro League na een topseizoen in de ...

97
97
Vrancken direct zwaar onder druk: “In oktober al ontslag”

Wouter Vrancken kent geen ideale start bij Hearts. De Schotse club speelde vorig seizoen ei zo na ...

130
130
Nieuw seizoen, zelfde problemen: Lavia incasseert wéér

Romeo Lavia werd gezien als één van de grootste Belgische talenten van de huidige ...

110
110
'Anderlecht is twee clubs te snel af voor Antman'

RSC Anderlecht lijkt op weg naar een volgende aanwinst. Oliver Antman zou bijna een speler zijn van ...

490
490
Toekomst Raman: blijven of vertrekken bij KV Mechelen?

Benito Raman is bezig aan een sterke voorbereiding bij KV Mechelen. De ervaren aanvaller wil dit ...

227
227
Antwerp heeft beet: transfer ervaren Belg is een feit

Royal Antwerp FC heeft vandaag eindelijk weten toe te slaan op de transfermarkt. De Great Old maakte ...

226
226
'AA Gent vreest miljoenenbod op publiekslieveling'

Gaat AA Gent een van zijn meest geliefde spelers verliezen de komende maand? Het zou zomaar kunnen. ...

386
386
'Anderlecht deelde Standard stevige transfertik uit'

RSC Anderlecht haalde tot op heden drie nieuwe spelers in huis, nummer vier is onderweg. Bij ...

571
571
'Lommel SK beslist: drie transfers op til'

Lommel SK mag stilaan in gang schieten inzake nieuwe spelers. De Limburgers bleven voorlopig nog ...

103
103
'Opvolger Salah: sterspeler geeft Liverpool jawoord'

Na het een jaar geleden al lustig met miljoenen smeet, is Liverpool FC niet van plan om deze zomer ...

210
210
'Anderlecht pakt uit: 5 miljoen voor 'Club Brugge-target''

RSC Anderlecht haalde deze zomer al versterking voor de defensie en het middenveld in huis. Op de ...

1391
1391
Infantino gaat grove stap te ver: géén België op WK 2030?

Gianni Infantino blijft het bijzonder bruin bakken. De omstrenden FIFA-voorzitter flirt naar ...

1269
1269
'Grens van 300 mil doorbroken: nieuwe transferraket Spurs'

Tottenham Hotspur wil de dramatische resultaten van vorig seizoen zo snel mogelijk doorspoelen. En ...

187
187
'PSG wil De Ketelaere: Enrique slaat de deur keihard dicht'

Charles De Ketelaere wordt nadrukkelijk aan PSG gelinkt, maar achter die interesse schuilt een ...

589
589

Meer sportnieuws