'Coucke bezorgt KV Oostende onverwachte levenslijn'

door
'Coucke bezorgt KV Oostende onverwachte levenslijn'

Donderdagavond neemt Antwerp het in de tweede halve finale van de Croky Cup op tegen KV Oostende, dé sensatie van het bekertoernooi dit seizoen. De kustploeg schakelde eerder al Eupen, Genk en RWDM uit, ondanks dat ze de voorbije maanden op alle andere vlakken door diepe dalen gingen.

In de Challenger Pro League moet Oostende nog steeds knokken voor het behoud en een tijdlang leek de club ook op sterven na dood. De verhalen over onbetaalde rekeningen waren legio en die leverden KVO uiteindelijk ook een transferverbod en zelfs puntenaftrek op.

LEES OOK: Coucke apetrots op uniek project: geheimen onthuld

Coucke reikt KV Oostende helpende hand

De laatste weken glooit er echter plots weer hoop aan de horizon in Oostende. Het pakte zeven op twaalf in de competitie en kreeg drie van de afgetrokken punten in beroep terug, waardoor het van een degradatieplaats kon wegklimmen. Daarnaast stelde de rechtbank een tijdelijke bewindvoerder aan die financieel schoon schip komt maken.

Dat brengt mogelijk ook het overnamedossier weer in een stroomversnelling, want dat lijkt op langere termijn de enige manier om KV Oostende definitief uit het slop te helpen. Daarvoor krijgt de club plots ook een onverwachte helpende hand aangereikt van Marc Coucke.

Overnamedossier ligt weer helemaal open

De huidige mecenas van Anderlecht is immers nog altijd de eigenaar van de hoofdtribune van de Diaz Arena en de zware huursom die KV Oostende daarvoor moet betalen hangt al jaren als een molensteen om de nek van de club. Maar nu komt er mogelijk een oplossing.

Sporza meldt namelijk dat Coucke nu bereid zou zijn om de tribune te verkopen aan een nieuwe eigenaar. Daar heeft hij zelf ook baat bij, want bij een faillissement van KVO zou Coucke de tribune sowieso kwijt zijn. Er lijkt alvast voldoende interesse zijn voor een overname. Er werd al bericht over interesse van een Franse bouwgroep, maar er zouden zich ook al investeerders gemeld hebben uit Australië, Turkije, Engeland én België.

Zal KV Oostende nog gered worden?

Meest recent

Beerschot klaar: "Er kunnen knotsgekke dingen gebeuren"

Beerschot speelt dit weekend de finale van de Promotion Play-Offs tegen Lommel SK. Ze trekken eerst ...

53
53
Garcia verrast compleet met uitspraak over toekomst bij Ajax

In het voetbal is het zeer belangrijk om de juiste mensen te kennen. Vraag dat maar aan Oscar ...

25
25
Vurige De Zerbi komt met zelden geziene monoloog

Tottenham staat op een degradatieplaats. De Engelse subtopper draait een werkelijk dramatisch ...

27
27
Zulte Waregem pakt in ultieme slot de scalp van Cercle

In de Jupiler Pro League stond vanavond de partij tussen Cercle Brugge en Zulte Waregem op het ...

30
30
STVV op zucht van stunt: "Gaan er vol voor"

STVV kent een van de beste seizoenen uit zijn clubgeschiedenis. De Truienaars staan knap derde in de ...

98
98
Hubert heeft goed én slecht nieuws bij Union SG

Union SG gaat voor een historisch seizoen. De Brusselaars kunnen de dubbel winnen de komende weken. ...

64
64
Frans verrast met uitdaging bij Nederlandse club

Frederic Frans heeft na zijn passage bij Sporting Hasselt en RWDM, waar hij werd ontslagen, en Jong ...

18
18
Leko laat fans Club én Anderlecht nu al watertanden

Club Brugge trekt met vertrouwen naar RSC Anderlecht, al moeten ze toch altijd opletten. Verslapping ...

163
163
'Bundesliga-club klopt weldra aan bij Anderlecht'

Bij RSC Anderlecht is het behalen van een Europese groepsfase héél belangrijk. ...

200
200
'Scherpen kan zeer mooie transfer versieren'

Bij Union SG gaan er in de zomer heel wat sterkhouders de club verlaten. De Brusselaars zien dat ...

50
50
Na mogelijk verlies Mokio: Garcia moet deze topper vastleggen

Jorthy Mokio kiest mogelijk voor Congo en dat zou een fikse tegenvaller voor de Rode Duivels. ...

114
114
Bom barst bij Club: Leko dumpt dure speler zonder pardon

Club Brugge haalde in de winter een speler binnen die meteen een verschil moest maken, maar nu ...

361
361
'Fake news: Romelu Lukaku niét naar deze club'

Romelu Lukaku, er wordt heel veel gezegd en geschreven. Zeker in Italië. De aanvaller zou ...

58
58
'KRC Genk passeert nog eens langs de kassa voor Penders'

KRC Genk is een club die al jaren héél goed verkoopt. De club heeft als opleidingsclub ...

268
268
"Toptransfer naar Club Brugge? Geen sprake van"

Club Brugge werd de afgelopen dagen veelvuldig in verband gebracht met Dies Janse. Sasha Tavolieri ...

216
216
Antwerp ontdekt nieuw goudhaantje: “Sturm und drang”

Royal Antwerp FC doet plots volop mee voor winst in de Europe Play-Offs. Door het puntenverlies van ...

86
86
‘Strijd om Openda barst los: zomerse oplossing dichter’

Loïs Openda zit in een moeilijke periode. De aanvaller speelt op huurbasis bij Juventus, maar ...

35
35
De Mil zwiert duidelijke ambities KAA Gent op tafel

KAA Gent hoopt tegen KV Mechelen de rug te rechten in de Champions Play-Offs. De Buffalo’s ...

77
77
Ivan Leko gooit olie op het vuur voor Anderlecht

Club Brugge en RSC Anderlecht bekampen elkaar komende speeldag in de Champions Play-Offs. ...

211
211
Mokio in storm na interlandwending: “Rechtszaak op komst”

Vandaag kwam het nieuws naar buiten dat Jorthy Mokio voor de Congolese nationale ploeg wil uitkomen. ...

107
107
Kompany is streng: belofte bij Bayern na PSG

De topper tussen PSG en Bayern München in de halve finale van de Champions League zindert nog ...

86
86
Nicky Hayen schuift Genk-probleem resoluut van tafel

KRC Genk leek op weg naar een gemakkelijke winst in de Europe Play-Offs, maar de afgelopen weken ...

137
137
Leko meldt slecht nieuws voor twee Club-pionnen

Club Brugge neemt het komende speeldag op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart hoopt de goede vorm door ...

413
413
‘Godts incasseert mokerslag: knaltransfer in rook’

Mika Godts is hot in Nederland én daarbuiten. De buitenspeler schittert dit seizoen bij Ajax ...

42
42
‘Schoktransfer Lukaku: Rode Duivel krijgt harde voorwaarden’

Romelu Lukaku kent een desastreus seizoen bij Napoli en de Italiaanse club wil afscheid nemen van ...

169
169

Meer sportnieuws