Anderlecht schudt de boel stevig op met verrassende exit

764
Anderlecht schudt de boel stevig op met verrassende exit

Volgens La Libre moést Alexis Flips in januari blijven van Anderlecht, want op winterstage maakte hij een goede indruk en boekte hij vooruitgang. Anderlecht besloot echter om de Fransman alsnog op uitleenbasis naar Ankaragücü in de Süper Lig te sturen, maar de club geeft hem niet op.

Het betreft een huurbeurt zonder aankoopoptie, een bewuste en doordachte zet van Sporting, want de club heeft nog plannen met hem in de toekomst. Flips heeft de voorkeur gegeven aan het kortetermijnproject bij Ankaragücü boven een huurdeal met een verplichte aankoopoptie bij Real Mallorca, om Anderlecht niet in de steek te laten.

LEES OOK: Club Brugge gewaarschuwd: Vanhaezebrouck doet titelvoorspelling

Alexis Flips staat zwaar ter discussie bij Anderlecht

Anderlecht had hoge verwachtingen van Alexis Flips en beschouwde hem als een belangrijke aanwinst, een prominente figuur en de missing link in het paars-witte project.

Jesper Fredberg en Brian Riemer waren zelfs bereid om Flips, die jaarlijks één miljoen euro verdient, de rol te geven als nummer tien achter Kasper Dolberg, waarbij de Fransman de sleutels van het elftal zou krijgen.

Flips, vorig seizoen een van de meest creatieve spelers in de Ligue 1, moest de verbindingsman worden tussen het middenveld en de aanval. Ondanks deze veelbelovende vooruitzichten heeft Flips in zijn beperkte speeltijd dit seizoen niet weten te overtuigen.

De verwachting was dat hij op het veld meer creativiteit aan het team zou toevoegen, maar dit bleek niet het geval. Zelfs zijn mentaliteit tijdens de wedstrijden kwam ter discussie te staan.

“Hoeveel spijt zou Alexis Flips hebben van zijn transfer naar Anderlecht?” vroeg Het Laatste Nieuws zich af. Het Nieuwsblad stelde de vraag of Stade Reims dan wel een zaakje deed door hem vorige zomer voor 3,5 miljoen euro te verkopen.

Anderlecht geeft Flips op (dit seizoen) :“Geen speler om op de bank te zetten”

Ondanks de teleurstellende prestaties van Alexis Flips bij Anderlecht, blijft Jesper Fredberg geloven dat de Fransman uiteindelijk zijn draai zal vinden bij de club. De CEO Sports blijft ervan overtuigd dat deze investering op de lange termijn vruchten zal afwerpen.

Anderlecht beschouwt Flips nog steeds als een project voor de toekomst en blijft geduldig en hoopvol. “Hij heeft alle kwaliteiten om hier op termijn te slagen”, zei Brian Riemer in een interview met Le Soir. “Flips was een zeer goede transfer en is dat nog steeds.”

De Fransman had echter af te rekenen met concurrentie van sterke spelers zoals Thorgan Hazard, Anders Dreyer en Yari Verschaeren. “We hebben net iets te veel sterren en eigenlijk is Flips geen speler die je op de bank zet.”

In de afgelopen weken heeft Anderlecht gezocht naar een oplossing voor Flips. Riemer overwoog drie opties voor de aanvaller: hem meer speeltijd geven, hem uitlenen, of een transfer. Uiteindelijk werd een uitleenbeurt beschouwd als de beste oplossing.

“Dat is misschien de beste manier om ooit weer de beste Flips bij Anderlecht te zien”, zei Riemer.

Flips moét blijven: Riemer helemaal overtuigd

Alexis Flips streefde naar meer speelminuten en kreeg tot 1 februari de tijd om een nieuwe club te vinden. Stade Reims drong aan op een tijdelijke terugkeer van hun voormalige sterspeler, maar de onderhandelingen liepen vast.

Real Mallorca zag zijn komst als een prioriteit en bood een huurdeal met een verplichte koopoptie aan, maar zowel Anderlecht als Flips waren terughoudend. Ook Celta de Vigo en Olympique Lyon hielden het dossier van Flips in de gaten.

Voor 1 februari werd er geen oplossing gevonden, waardoor het leek alsof de Fransman bij Anderlecht zou blijven tot het einde van het seizoen. Volgens La Libre moést Flips zelfs blijven van Anderlecht, ondanks het aandringen van Mallorca om hem over te nemen.

Hij kreeg nog een kans van Anderlecht, wat blijkt uit zijn vier selecties in de laatste vier wedstrijden. Tijdens de winterstage in Tabarka, Tunesië, maakte Flips een goede indruk en boekte hij vooruitgang.

Bovendien ligt hij goed in de groep. “Brian Riemer weet dat hij mensen nodig heeft die een verschil kunnen maken. Zijn trainingskamp overtuigde de coach ervan om met een schone lei te beginnen.”

Volgens Het Nieuwsblad had Flips ook zelf besloten om bij Anderlecht te blijven.

Flips wil Anderlecht niet in de steek laten en vice versa

Het nieuws van Alexis Flips' vertrek bij Anderlecht kwam dinsdag daarom als een kleine verrassing. De zomertransfer vertrekt op uitleenbasis naar Ankaragücü, momenteel op de elfde plaats in de Süper Lig.

De ploeg wordt gecoacht door Emre Belözoğlu, de voormalig speler van Internazionale en Newcastle, die Flips heeft overtuigd om voor het project van Ankaragücü te kiezen.

Oorspronkelijk was er sprake dat er een aankoopoptie in de deal was opgenomen, al was deze zo hoog dat het praktisch onhaalbaar zou zijn voor de Turken om die te lichten. Uiteindelijk heeft Anderlecht besloten om de Fransman te laten vertrekken zonder aankoopoptie.

Dit was een doordachte en bewuste zet van zowel Anderlecht als Flips. De Fransman heeft de voorkeur gegeven aan het kortetermijnproject bij Ankaragücü boven een huurdeal met een verplichte aankoopoptie bij Real Mallorca, om Anderlecht niet in de steek te laten.

Flips zal volgend seizoen doorbreken bij Anderlecht

Meest recent

'Barça zoekt centen: 3 spelers nu al in etalage gezet'

De zomermercato sloot nog geen maand geleden zijn deuren en de start van de volgende transferperiode ...

4
4
Straffe cijfers: Xavi maakt meteen indruk bij Oranje

Zondagavond wordt er opnieuw volop gevoetbald in de Nations League. De eerste wedstrijd van de avond ...

8
8
'Zidane wijzigt: deze Franse elf starten tegen Rode Duivels'

De Rode Duivels zijn hun campagne in de Nations League uitstekend begonnen met een overwinning in ...

32
32
Donkere wolken boven Ruben Van Gucht: alarmbellen gaan af

Donkere wolken pakken zich steeds nadrukkelijker samen rond Ruben Van Gucht. De 39-jarige ...

31
31
Van Bommel doet belangrijke aankondiging voor Frankrijk

De wedstrijden volgen elkaar in deze interlandbreak in sneltempo op. Maandagavond moeten de Rode ...

62
62
Frankrijk met 'B-ploeg' tegen de Rode Duivels?

Zinedine Zidane weet wat hem dinsdagavond te wachten staat. Frankrijk maakt zich op voor de ...

62
62
Zidane praat openlijk over Duivels, Hazard én Van Bommel

Sommige ontmoetingen blijven hangen. Ook jaren later. Voor Zinedine Zidane geldt dat zowel voor Eden ...

231
231
Roberto Carlos lost horrorverhaal: "160 miljoen euro..."

Roberto Carlos heeft naar eigen zeggen bijna zijn volledige opgebouwde vermogen verloren na ...

36
36
Van Bommel schokt Club Brugge: drastische ingreep rond Vanaken

Ivan Leko zei het luid en duidelijk: laat Hans Vanaken bij de Rode Duivels matchen spelen. Mark van ...

254
254
Nieuwe held staat op bij Oranje, Riemer bezweert crisis

Servië en Nederland speelden om 18u, in een zeer karig gevuld stadion, tegen elkaar. Kon Oranje ...

32
32
Ngoy: "Rudi Garcia? Ik hoorde al geruchten"

Een rustige zomer, wat interesse uit het buitenland en ondertussen vooral de focus op zijn ...

79
79
Castagne lovend: "Zij zijn een kwaliteitsinjectie voor ons"

Timothy Castagne speelde een sterk WK en is momenteel de nummer één als rechtsachter. ...

55
55
Toon is gezet: Franse ster deelt prikje uit aan Belgen

De Rode Duivels staan maandagavond voor een clash van formaat. Zo komt Frankrijk, nog steeds nummer ...

115
115
Croky Cup: totale afgang Lierse, Beerschot en co foutloos

Ondanks de interland-break ging de bal dit weekend toch aan het rollen op de Belgische velden. Zo ...

168
168
Xavi sleutelt aan basisploeg: Oranje met basisdebutant

Niet enkel de Rode Duivels zijn tijdens de huidige interland-periode aan een nieuw hoofdstuk ...

25
25
Thorup in vieze papieren bij Genk: "Structureel probleem"

KRC Genk is één van de teleurstellingen van het eerste seizoensluik in de Jupiler Pro ...

278
278
Nieuwe naam in elftal Duivels? "Hij heeft alle kwaliteiten"

Verschillende Rode Duivels maakten vrijdag indruk tijdens het Nations League-duel tegen Italië. ...

233
233
'Kompany wordt bediend: Bayern slaat toe in januari'

Coach Vincent Kompany beschikt bij Bayern München over een ijzersterke selectie. Maar op ...

208
208
Club Brugge gewaarschuwd: Vanhaezebrouck doet titelvoorspelling

Het eerste luik van de Jupiler Pro League zit erop, ondertussen zijn al 7 speeldagen achter de rug. ...

608
608
Gevecht om Ballon d'Or: opvallende uitspraak Lamine Yamal

Binnen een maand wordt bekend gemaakt wie Ousmane Dembélé opvolgt als winnaar van de ...

66
66
Van Bommel verrast: basisploeg tegen Frankrijk al bekend

Maandagavond is het zover, dan werkt Mark van Bommel zijn eerste wedstrijd als Belgisch bondscoach ...

568
568
'Wintertransfer Seys: Club Brugge krijgt cruciaal nieuws'

Ondanks de interesse vanuit de Europese topcompetities slaagde Club Brugge er afgelopen zomer in om ...

255
255
Italianen stomverbaasd door Rode Duivel: "Fenomenale speler"

De Rode Duivels zijn uitstekend aan hun campagne in de Nations League begonnen. Vrijdagavond werd op ...

522
522
Van Bommel meldt domper: tweetal afwezig tegen Fransen

De Rode Duivels moeten daags na hun zege in Italië weer vol aan de bak. Maandag komt Frankrijk ...

365
365
De Cuyper lyrisch voor Duivels-ploegmaat: "Héél extreem"

De Rode Duivels zijn deze week begonnen aan een gloednieuw hoofdstuk onder het bewind van Mark van ...

505
505

Meer sportnieuws