Anderlecht schudt de boel stevig op met verrassende exit

door
Anderlecht schudt de boel stevig op met verrassende exit

Volgens La Libre moést Alexis Flips in januari blijven van Anderlecht, want op winterstage maakte hij een goede indruk en boekte hij vooruitgang. Anderlecht besloot echter om de Fransman alsnog op uitleenbasis naar Ankaragücü in de Süper Lig te sturen, maar de club geeft hem niet op.

Het betreft een huurbeurt zonder aankoopoptie, een bewuste en doordachte zet van Sporting, want de club heeft nog plannen met hem in de toekomst. Flips heeft de voorkeur gegeven aan het kortetermijnproject bij Ankaragücü boven een huurdeal met een verplichte aankoopoptie bij Real Mallorca, om Anderlecht niet in de steek te laten.

LEES OOK: Opmerkelijke dubbelrol: Proto komt met verklaring

Alexis Flips staat zwaar ter discussie bij Anderlecht

Anderlecht had hoge verwachtingen van Alexis Flips en beschouwde hem als een belangrijke aanwinst, een prominente figuur en de missing link in het paars-witte project.

Jesper Fredberg en Brian Riemer waren zelfs bereid om Flips, die jaarlijks één miljoen euro verdient, de rol te geven als nummer tien achter Kasper Dolberg, waarbij de Fransman de sleutels van het elftal zou krijgen.

Flips, vorig seizoen een van de meest creatieve spelers in de Ligue 1, moest de verbindingsman worden tussen het middenveld en de aanval. Ondanks deze veelbelovende vooruitzichten heeft Flips in zijn beperkte speeltijd dit seizoen niet weten te overtuigen.

De verwachting was dat hij op het veld meer creativiteit aan het team zou toevoegen, maar dit bleek niet het geval. Zelfs zijn mentaliteit tijdens de wedstrijden kwam ter discussie te staan.

“Hoeveel spijt zou Alexis Flips hebben van zijn transfer naar Anderlecht?” vroeg Het Laatste Nieuws zich af. Het Nieuwsblad stelde de vraag of Stade Reims dan wel een zaakje deed door hem vorige zomer voor 3,5 miljoen euro te verkopen.

Anderlecht geeft Flips op (dit seizoen) :“Geen speler om op de bank te zetten”

Ondanks de teleurstellende prestaties van Alexis Flips bij Anderlecht, blijft Jesper Fredberg geloven dat de Fransman uiteindelijk zijn draai zal vinden bij de club. De CEO Sports blijft ervan overtuigd dat deze investering op de lange termijn vruchten zal afwerpen.

Anderlecht beschouwt Flips nog steeds als een project voor de toekomst en blijft geduldig en hoopvol. “Hij heeft alle kwaliteiten om hier op termijn te slagen”, zei Brian Riemer in een interview met Le Soir. “Flips was een zeer goede transfer en is dat nog steeds.”

De Fransman had echter af te rekenen met concurrentie van sterke spelers zoals Thorgan Hazard, Anders Dreyer en Yari Verschaeren. “We hebben net iets te veel sterren en eigenlijk is Flips geen speler die je op de bank zet.”

In de afgelopen weken heeft Anderlecht gezocht naar een oplossing voor Flips. Riemer overwoog drie opties voor de aanvaller: hem meer speeltijd geven, hem uitlenen, of een transfer. Uiteindelijk werd een uitleenbeurt beschouwd als de beste oplossing.

“Dat is misschien de beste manier om ooit weer de beste Flips bij Anderlecht te zien”, zei Riemer.

Flips moét blijven: Riemer helemaal overtuigd

Alexis Flips streefde naar meer speelminuten en kreeg tot 1 februari de tijd om een nieuwe club te vinden. Stade Reims drong aan op een tijdelijke terugkeer van hun voormalige sterspeler, maar de onderhandelingen liepen vast.

Real Mallorca zag zijn komst als een prioriteit en bood een huurdeal met een verplichte koopoptie aan, maar zowel Anderlecht als Flips waren terughoudend. Ook Celta de Vigo en Olympique Lyon hielden het dossier van Flips in de gaten.

Voor 1 februari werd er geen oplossing gevonden, waardoor het leek alsof de Fransman bij Anderlecht zou blijven tot het einde van het seizoen. Volgens La Libre moést Flips zelfs blijven van Anderlecht, ondanks het aandringen van Mallorca om hem over te nemen.

Hij kreeg nog een kans van Anderlecht, wat blijkt uit zijn vier selecties in de laatste vier wedstrijden. Tijdens de winterstage in Tabarka, Tunesië, maakte Flips een goede indruk en boekte hij vooruitgang.

Bovendien ligt hij goed in de groep. “Brian Riemer weet dat hij mensen nodig heeft die een verschil kunnen maken. Zijn trainingskamp overtuigde de coach ervan om met een schone lei te beginnen.”

Volgens Het Nieuwsblad had Flips ook zelf besloten om bij Anderlecht te blijven.

Flips wil Anderlecht niet in de steek laten en vice versa

Het nieuws van Alexis Flips' vertrek bij Anderlecht kwam dinsdag daarom als een kleine verrassing. De zomertransfer vertrekt op uitleenbasis naar Ankaragücü, momenteel op de elfde plaats in de Süper Lig.

De ploeg wordt gecoacht door Emre Belözoğlu, de voormalig speler van Internazionale en Newcastle, die Flips heeft overtuigd om voor het project van Ankaragücü te kiezen.

Oorspronkelijk was er sprake dat er een aankoopoptie in de deal was opgenomen, al was deze zo hoog dat het praktisch onhaalbaar zou zijn voor de Turken om die te lichten. Uiteindelijk heeft Anderlecht besloten om de Fransman te laten vertrekken zonder aankoopoptie.

Dit was een doordachte en bewuste zet van zowel Anderlecht als Flips. De Fransman heeft de voorkeur gegeven aan het kortetermijnproject bij Ankaragücü boven een huurdeal met een verplichte aankoopoptie bij Real Mallorca, om Anderlecht niet in de steek te laten.

Flips zal volgend seizoen doorbreken bij Anderlecht

Meest recent

Jubilaris Burgess reageert na bijzondere hoofdrol

Union blijft voorlopig op titelkoers liggen. De landskampioen zag de voorbije weken zijn voorsprong ...

30
30
Genk vreest voor top zes: Smets doet oproep

KRC Genk veroverde vorige week de zesde plaats met een klinkende zege tegen AA Gent, maar kan die ...

96
96
Werd Union bevoordeeld? "Altijd rood voor Burgess"

Union heeft zaterdag een uitstekende zaak gedaan, want met een zege tegen Genk behoudt het dit ...

128
128
Doku zet City op weg naar bekerwinst, Barça dankt Yamal

In het buitenland hebben Manchester City en FC Barcelona een goede zaak gedaan. City bekert verder ...

20
20
Union zet druk op concurrentie, Genk doet dramatische zaak

Union heeft vanavond de druk nog wat opgevoerd richting de concurrentie. De landskampioen pakte ...

56
56
'Club Luik herhaalt succesrecept Bertaccini en Diouf'

De voorbije jaren bleek Club Luik een zeer opvallende kweekvijver van doelpuntenmakers. Met Adriano ...

19
19
Wéér gelijkspel voor Ferrera: "Frustrerend"

Vorige week verraste FCV Dender door Hayk Milkon nog op straat te zetten. Yannick Ferrera kreeg de ...

19
19
Lommel baalt na turbulent slot in CPL, KVK met gouden punt

De promotiestrijd in de Challenger Pro League leek vanavond lange tijd nog wat spannender te worden. ...

55
55
Hollywoodploeg Wrexham grijpt net naast stunt tegen Chelsea

Sinds Hollywoodacteurs Ryan Reynolds en Rob McElhenney in 2020 de club overnamen, beleeft Wrexham ...

17
17
Charleroi mag kruis maken over PO1: Cornelis ziet verklaring

Voor Charleroi lijkt de droom om de Champions' Play-Off te spelen definitief voorbij. Ze konden ...

20
20
David geeft Union hoop met update over blessure

Union liet de voorbije weken enkele steken vallen en zag daardoor concurrenten Club Brugge en STVV ...

30
30
Ongeloof bij Mazzu: "Ik begrijp niet hoe we hier verliezen"

OH Leuven heeft zaterdag nagelaten om een uitstekende zaak te doen in de strijd om het behoud. Het ...

29
29
Opmerkelijke dubbelrol: Proto komt met verklaring

Bij Anderlecht is het dezer dagen behelpen na het ontslag van Besnik Hasi en het vertrek van ...

33
33
Spanning en VAR-chaos: Dender en Charleroi gefrustreerd

Na een zinderende wedstrijd, met heel wat VAR-spektakel, zijn zowel Dender als Charleroi met een ...

42
42
Arteta geeft hint over blessure Trossard

Arsenal rekende zaterdag in de FA Cup wel af met derdeklasser Mansfield Town, maar kwam niet zonder ...

16
16
‘Anderlecht in vieze papieren: Coucke richt ravage aan’

Marc Coucke zegt dat hij zich niet met de sportieve keuzes van Anderlecht bemoeit. Maar door de ...

325
325
Hevige clash: Union ontvangt Genk zonder cruciale pionnen

Met een echte topper sluiten Union en Racing Genk zo meteen het zaterdagvoetbal af in de Jupiler Pro ...

56
56
Anderlecht zit op de blaren: "Ze reageerden niet..."

Bij RSC Anderlecht was het opvallend dat ze in 2026 bij de Futures plots heel wat buitenlandse ...

134
134
Louwagie dropt JPL-bom: moeilijke jaren op komst

Héél veel clubs in België leven ver boven hun stand. Wanbeleid van de bovenste ...

303
303
Ajax zakt door het ijs: Godts en co huiveren na wanprestatie

Bij Ajax lijkt het stilaan weer van kwaad naar erger te gaan. De club uit Amsterdam ging in de ...

31
31
Tessa Wullaert verbluft iedereen met unieke mijlpaal

Ze is al jaren het gezicht van het Belgische vrouwenvoetbal en zaterdagavond zette Tessa Wullaert ...

43
43
Lange verklapt: "Club Brugge polste naar deze wereldtoppers"

Rune Lange speelde verschillende jaren bij Club Brugge. Hij was na zijn carrière ook even ...

344
344
Lierse zet Lisp in lichterlaaie met deugddoende zege

Na een moeizame wedstrijd schijnt de zon weer aan de horizon boven het Lisp. De Pallieters wonnen ...

55
55
Mazzu vloekt stevig: Westerlo klopt op deur van PO1

Gaat Westerlo nog voor een klein voetbalmirakel zorgen? De Kemphanen zijn de laatste weken stevig op ...

64
64
Charleroi broedt op stevige revanche, Dender in acuut gevaar

Dender en Sporting Charleroi staan zo meteen tegenover elkaar in een geladen duel in de Jupiler Pro ...

14
14

Meer sportnieuws