Anderlecht schudt de boel stevig op met verrassende exit

764 stemmen
Anderlecht schudt de boel stevig op met verrassende exit

Volgens La Libre moést Alexis Flips in januari blijven van Anderlecht, want op winterstage maakte hij een goede indruk en boekte hij vooruitgang. Anderlecht besloot echter om de Fransman alsnog op uitleenbasis naar Ankaragücü in de Süper Lig te sturen, maar de club geeft hem niet op.

Het betreft een huurbeurt zonder aankoopoptie, een bewuste en doordachte zet van Sporting, want de club heeft nog plannen met hem in de toekomst. Flips heeft de voorkeur gegeven aan het kortetermijnproject bij Ankaragücü boven een huurdeal met een verplichte aankoopoptie bij Real Mallorca, om Anderlecht niet in de steek te laten.

LEES OOK: Rechtstreeks UCL in: Thorgan Hazard heeft nieuwe club

Alexis Flips staat zwaar ter discussie bij Anderlecht

Anderlecht had hoge verwachtingen van Alexis Flips en beschouwde hem als een belangrijke aanwinst, een prominente figuur en de missing link in het paars-witte project.

Jesper Fredberg en Brian Riemer waren zelfs bereid om Flips, die jaarlijks één miljoen euro verdient, de rol te geven als nummer tien achter Kasper Dolberg, waarbij de Fransman de sleutels van het elftal zou krijgen.

Flips, vorig seizoen een van de meest creatieve spelers in de Ligue 1, moest de verbindingsman worden tussen het middenveld en de aanval. Ondanks deze veelbelovende vooruitzichten heeft Flips in zijn beperkte speeltijd dit seizoen niet weten te overtuigen.

De verwachting was dat hij op het veld meer creativiteit aan het team zou toevoegen, maar dit bleek niet het geval. Zelfs zijn mentaliteit tijdens de wedstrijden kwam ter discussie te staan.

“Hoeveel spijt zou Alexis Flips hebben van zijn transfer naar Anderlecht?” vroeg Het Laatste Nieuws zich af. Het Nieuwsblad stelde de vraag of Stade Reims dan wel een zaakje deed door hem vorige zomer voor 3,5 miljoen euro te verkopen.

Anderlecht geeft Flips op (dit seizoen) :“Geen speler om op de bank te zetten”

Ondanks de teleurstellende prestaties van Alexis Flips bij Anderlecht, blijft Jesper Fredberg geloven dat de Fransman uiteindelijk zijn draai zal vinden bij de club. De CEO Sports blijft ervan overtuigd dat deze investering op de lange termijn vruchten zal afwerpen.

Anderlecht beschouwt Flips nog steeds als een project voor de toekomst en blijft geduldig en hoopvol. “Hij heeft alle kwaliteiten om hier op termijn te slagen”, zei Brian Riemer in een interview met Le Soir. “Flips was een zeer goede transfer en is dat nog steeds.”

De Fransman had echter af te rekenen met concurrentie van sterke spelers zoals Thorgan Hazard, Anders Dreyer en Yari Verschaeren. “We hebben net iets te veel sterren en eigenlijk is Flips geen speler die je op de bank zet.”

In de afgelopen weken heeft Anderlecht gezocht naar een oplossing voor Flips. Riemer overwoog drie opties voor de aanvaller: hem meer speeltijd geven, hem uitlenen, of een transfer. Uiteindelijk werd een uitleenbeurt beschouwd als de beste oplossing.

“Dat is misschien de beste manier om ooit weer de beste Flips bij Anderlecht te zien”, zei Riemer.

Flips moét blijven: Riemer helemaal overtuigd

Alexis Flips streefde naar meer speelminuten en kreeg tot 1 februari de tijd om een nieuwe club te vinden. Stade Reims drong aan op een tijdelijke terugkeer van hun voormalige sterspeler, maar de onderhandelingen liepen vast.

Real Mallorca zag zijn komst als een prioriteit en bood een huurdeal met een verplichte koopoptie aan, maar zowel Anderlecht als Flips waren terughoudend. Ook Celta de Vigo en Olympique Lyon hielden het dossier van Flips in de gaten.

Voor 1 februari werd er geen oplossing gevonden, waardoor het leek alsof de Fransman bij Anderlecht zou blijven tot het einde van het seizoen. Volgens La Libre moést Flips zelfs blijven van Anderlecht, ondanks het aandringen van Mallorca om hem over te nemen.

Hij kreeg nog een kans van Anderlecht, wat blijkt uit zijn vier selecties in de laatste vier wedstrijden. Tijdens de winterstage in Tabarka, Tunesië, maakte Flips een goede indruk en boekte hij vooruitgang.

Bovendien ligt hij goed in de groep. “Brian Riemer weet dat hij mensen nodig heeft die een verschil kunnen maken. Zijn trainingskamp overtuigde de coach ervan om met een schone lei te beginnen.”

Volgens Het Nieuwsblad had Flips ook zelf besloten om bij Anderlecht te blijven.

Flips wil Anderlecht niet in de steek laten en vice versa

Het nieuws van Alexis Flips' vertrek bij Anderlecht kwam dinsdag daarom als een kleine verrassing. De zomertransfer vertrekt op uitleenbasis naar Ankaragücü, momenteel op de elfde plaats in de Süper Lig.

De ploeg wordt gecoacht door Emre Belözoğlu, de voormalig speler van Internazionale en Newcastle, die Flips heeft overtuigd om voor het project van Ankaragücü te kiezen.

Oorspronkelijk was er sprake dat er een aankoopoptie in de deal was opgenomen, al was deze zo hoog dat het praktisch onhaalbaar zou zijn voor de Turken om die te lichten. Uiteindelijk heeft Anderlecht besloten om de Fransman te laten vertrekken zonder aankoopoptie.

Dit was een doordachte en bewuste zet van zowel Anderlecht als Flips. De Fransman heeft de voorkeur gegeven aan het kortetermijnproject bij Ankaragücü boven een huurdeal met een verplichte aankoopoptie bij Real Mallorca, om Anderlecht niet in de steek te laten.

Flips zal volgend seizoen doorbreken bij Anderlecht

Meest recent

'AA Gent vangt jackpot: sterkhouder richting exit'

Na een matig seizoen gaat AA Gent met de grove borstel door de kleedkamer. Nadat de Buffalo's reeds ...

51
51
'Witte rook: absolute grootmacht shopt bij Club Brugge'

Lang viel er weinig nieuws te rapen bij Club Brugge, maar zoals verwacht bleek dat slechts stilte ...

187
187
'Deal in stroomversnelling: Tielemans krijgt droomtransfer'

Youri Tielemans is nog maar net terug na een zwaar wereldkampioenschap met de Rode Duivels. Maar de ...

74
74
'KRC Genk verschiet zich: bliksemtransfer Tolu Arokodare'

Een jaartje geleden verkocht KRC Genk zijn speerpunt Tolu Arokodare voor een recordsom aan ...

255
255
'Club Brugge zet zich schrap: toptransfer Seys vlak na WK'

Nu hun wereldkampioenschap achter de rug is, kunnen de Rode Duivels eindelijk op adem komen na een ...

907
907
Rechtstreeks UCL in: Thorgan Hazard heeft nieuwe club

Bijna twee maanden nadat hij zijn laatste wedstrijd voor RSC Anderlecht speelde, heeft Thorgan ...

100
100
Ruimte voor topaanwinst: Genk kondigt vertrekker aan

Het zijn drukke dagen voor de sportieve leiding van KRC Genk. Midden in de zoektocht naar een nieuwe ...

144
144
Adedeji-Sternberg krijgt mokerslag na Club Brugge-akkoord

Noah Adedeji-Sternberg had zijn zinnen gezet op Club Brugge, maar die deal ligt plots een pak ...

1573
1573
'Mannaert velt verdict: Rode Duivels dumpen Garcia'

Zoals vooraf verwacht bleek de kwartfinale tegen Spanje het eindstation voor de Rode Duivels in de ...

569
569
Done deal: AA Gent stelt vijfde zomeraanwinst voor

Na een teleurstellend seizoen, waarin het op de valreep wel nog een Europees ticket uit de brand ...

258
258
Kiki Vanrafelghem zorgt voor heel wat emoties naast het veld

Voor Kiki Vanrafelghem was het allesbehalve een gewone oefenwedstrijd. De middenvelder van KV ...

358
358
'Genk houdt been stijf: recordtransfer van de baan?'

Het zijn drukke dagen bij KRC Genk, waar niet alleen de zoektocht naar een nieuwe hoofdcoach stilaan ...

326
326
'Sommer eist slachtoffer: Club terug transfermarkt op'

Op zijn officiële aankondiging blijft het vooralsnog wachten, al lijkt het stilaan louter ...

987
987
Thomas Meunier deelt hartverscheurend bericht na WK

Enkele dagen na de pijnlijke uitschakeling op het WK heeft Thomas Meunier voor het eerst van zich ...

1117
1117
Fans Rode Duivels spreken: Rudi Garcia krijgt dit rapport

De komende weken wordt er beslist over de toekomst van Rudi Garcia. De kans is groot dat hij de KBVB ...

309
309
Albert zéér duidelijk over toekomst van Garcia

Rudi Garcia is bijna twee jaar bondscoach en voorlopig was dat een succesverhaal. De resultaten zijn ...

246
246
'Union SG aast op verrassende Belgische transfer'

Union SG was heel actief op de transfermarkt, maar de Brusselaars zijn allerminst klaar met hun ...

158
158
Makelaar Trossard dropt plots transferbommetje

Leandro Trossard kende een zeer goed WK met de Rode Duivels. De Belgische aanvaller werd tijdens dat ...

238
238
Westerlo niet klaar: Charai voorspelt transfervuurwerk

KVC Westerlo kent een héél drukke mercato. De Kemphanen incasseerden bijna dertig ...

125
125
Vanwesemael kiest voor STVV: "Er was interesse"

STVV zag al een aantal sterkhouders de club verlaten, maar het wist wel Robert-Jan Vanwesemael tot ...

69
69
'Ajax baalt na mislopen te dure Club Brugge-pion'

Ajax is heel actief op de transfermarkt. Technisch directeur Jordi Cruijff heeft blijkbaar heel wat ...

314
314
Ontvangt Anderlecht verrassende miljoenen?

Bij RSC Anderlecht moet er nog heel wat versterking bij als ze komend seizoen echt willen meedoen ...

767
767
'Nieuwe start Rode Duivels': deze spelers kloppen op de deur

We haalden al aan dat er voor zeven Rode Duivels stilaan een einde aan het komen is bij de nationale ...

540
540
'Nieuwe club Courtois komt meteen in België shoppen'

Thibaut Courtois deed op het WK vooral van zich spreken door te suggereren dat hij zou kunnen ...

174
174
'Club wil stunten met peperdure opvolger Ordoñez'

Bij Club Brugge komt de mercato stilaan helemaal op gang. Er zijn de nodige aanwinsten op komst, ...

453
453

Meer sportnieuws