Nieuwe opsteker Union: sterkhouder terug tegen Club Brugge

door
Nieuwe opsteker Union: sterkhouder terug tegen Club Brugge

Voorlopig blijft Union door het Belgische voetbalseizoen razen. De Brusselaars blijven ook na de winterstop de goede lijn doortrekken en hebben hun voorsprong in de Jupiler Pro League intussen al uitgebreid tot tien punten op Anderlecht, zeventien punten op Club Brugge en Antwerp en negentien punten op AA Gent. Bovendien maken ze nog kans op de dubbel.

Ook in de Croky Cup blijft Union immers nog steeds in de running. Ze rekenden in de kwartfinale af met Anderlecht, waardoor ze nu met Club Brugge strijden om een finaleticket. De heenwedstrijd van die halve finale wordt woensdagavond in het Jan Breydelstadion afgewerkt.

LEES OOK: Union op toerental: derde winteraanwinst officieel

Machida weer terug bij Union

Dat is voor Union altijd een verraderlijke trip, want Club bleek sinds hun terugkeer op het hoogste niveau toch hun zwarte beest. Maar Alexander Blessin krijgt wel een grote opsteker voor de kraker, want hij kan opnieuw rekenen op Koki Machida. De verdediger vertoefde de voorbije maand met Japan op de Asia Cup, maar keert nu terug in de selectie.

Daarin maakt ook winteraanwinst Heinz Lindner opnieuw zijn opwachting, nadat de doelman door ziekte even uit de roulatie was. Dat betekent dat Blessin stilaan op een zo goed als volledige selectie kan rekenen.

Union bijna weer compleet

De enige afwezigen zijn Lazare Amani, die met Ivoorkust nog op de Africa Cup zit, en de geblesseerde Fedde Leysen. Die laatste heeft wel de trainingen weer hervat en wordt binnen enkele weken opnieuw speelklaar verwacht.

Dat staat in schril contrast met de situatie bij Club Brugge, waar Vetlesen en Zinckernagel met blessures ontbreken en ook De Cuyper nog hoogst onzeker is, nadat hij zondag op Antwerp afgevoerd moest worden met een whiplash. Er liggen mogelijk dus kansen voor Union in het Jan Breydelstadion.

Zal Union dit seizoen de dubbel winnen?

Meest recent

Opvallend duo: Bakayoko en Klopp verbroederen plots

Johan Bakayoko hoopt zich snel weer in de kijker te spelen bij de Rode Duivels. De aanvaller maakte ...

11
11
Skov Olsen heeft na jaar weer toptransfer beet

Een jaar geleden trok Andreas Skov Olsen de deur achter zich dicht bij Club Brugge. De Deense winger ...

39
39
Vanaken na blamage: "Of we niet gemotiveerd waren?"

Club Brugge is zeer zwak aan het nieuwe jaar begonnen. Ze werden door Sporting Charleroi ...

372
372
VAR, rode kaart en instorting: Club Brugge kent horroravond

Wat een statement moest worden, werd een donkerrrood alarmsignaal. Club Brugge leek lange tijd op ...

318
318
'Noa Lang bezorgt Club Brugge stevige transferkater'

Noa Lang kent een zeer moeilijk seizoen bij Napoli. Er zijn al heel wat geruchten over een snel ...

199
199
'Vrees bij KRC Genk: sterkhouder op weg naar uitgang'

KRC Genk gaat deze mercato mogelijk nog een sterkhouder verliezen. Zakaria El Ouahdi wordt vaak ...

247
247
Lommel droomt dankzij gouden transfer, RWDM met grote zorgen

De Challenger Pro League hernam vanavond na een deugddoende winterbreak. In Limburg werd de derby ...

73
73
Woede bij fans Club Brugge: "Omgekocht!"

Club Brugge is bezig aan zijn match tegen La Louvière. Blauw-Zwart staat bij de rust 2-0 ...

603
603
Van den Bosch uit de ploeg? Oosting velt oordeel

Wat gaat er gebeuren met Zeno Van den Bosch? De centrale verdediger zal weldra zijn transfer naar de ...

219
219
Kleedkamer KAA Gent velt oordeel over De Mil na beker-exit

KAA Gent ligt uit de Croky Cup en dat is een teleurstelling van jewelste. De nederlaag tegen RSC ...

408
408
'Anderlecht onder stoom: transferakkoord met spits'

RSC Anderlecht moet versterking halen, anders zal het bijzonder moeilijk worden om beter te doen dan ...

636
636
Waarom KRC Genk al 25 jaar dé norm is in België

KRC Genk is de afgelopen 25 jaar een pionier geweest inzake jeugdopleiding in België. De ...

212
212
‘Anderlecht grijpt in: 7 toptargets voor nieuwe nummer 1’

Bij RSC Anderlecht draait het al weken rond doelmannen. Wie de geruchten volgt, ziet namen blijven ...

400
400
Club Brugge moét reageren: Leko voert één wissel door

Club Brugge moet zich na de wanprestatie in de Beker van Belgie tegen Sporting Charleroi in de ...

183
183
'Duranville verrast compleet: nieuwe club bekend'

Julien Duranville gaat Borussia Dortmund deze maand verlaten. Het zal een droge uitleenbeurt zijn, ...

172
172
Patro droomt van meer: 'tweede Nainggolan-stunt'

Patro Eisden heeft uitgepakt met een zeer grote transfer. Ze stelden vandaag Radja Nainggolan voor ...

166
166
AA Gent raast door: derde vertrekker is een feit

Bij AA Gent zijn ze bezig aan een zeer intensieve wintermercato. De Buffalo's hebben al een derde ...

76
76
Standard maakt stunttransfer wereldkundig

Marc Wilmots is voorstander van een gezocht evenwicht in een spelerskern. Jonge doorverkoopbare ...

261
261
Kompany jubelt: extra sterspeler bij Bayern op komst

Vincent Kompany is op weg naar succes bij Bayern München. De Belgische oefenmeester kende de ...

79
79
Hayen drukt stempel: wissel(s) van de wacht in Genk

Nicky Hayen moet KRC Genk straks nog naar de top zes zien te loodsen, een missie die zaterdag start ...

337
337
'Renard draait overuren: transfervuurwerk in Anderlecht'

Tot dusver viel er vrij weinig te beleven bij RSC Anderlecht, maar dat lijkt slechts stilte voor de ...

229
229
De Mos fileert Belgische jaren en doet straffe onthulling

Aad De Mos heeft in België een spoor nagelaten dat tegelijk glorieus en controversieel is. Voor ...

240
240
Groen licht: Club Brugge krijgt update in stadiondossier

Club Brugge hoopt de uitschakeling in de beker vrijdag door te spelen tegen La Louvière. Op ...

449
449
Lardot velt verdict: rode kaart voor Kana & Tzolis?

De afgelopen dagen werden de kwartfinales van de Croky Cup afgewerkt. Hier en daar ontstond er ...

530
530
Ophef rond Ruben Van Gucht na opvallende boodschap

Ruben Van Gucht heeft de voorbije jaren zelden de luwte opgezocht. De VRT journalist en presentator ...

84
84

Meer sportnieuws