Nieuwe opsteker Union: sterkhouder terug tegen Club Brugge

147 stemmen
Nieuwe opsteker Union: sterkhouder terug tegen Club Brugge

Voorlopig blijft Union door het Belgische voetbalseizoen razen. De Brusselaars blijven ook na de winterstop de goede lijn doortrekken en hebben hun voorsprong in de Jupiler Pro League intussen al uitgebreid tot tien punten op Anderlecht, zeventien punten op Club Brugge en Antwerp en negentien punten op AA Gent. Bovendien maken ze nog kans op de dubbel.

Ook in de Croky Cup blijft Union immers nog steeds in de running. Ze rekenden in de kwartfinale af met Anderlecht, waardoor ze nu met Club Brugge strijden om een finaleticket. De heenwedstrijd van die halve finale wordt woensdagavond in het Jan Breydelstadion afgewerkt.

LEES OOK: Evenepoel haalt verrassend hard uit naar Anderlecht

Machida weer terug bij Union

Dat is voor Union altijd een verraderlijke trip, want Club bleek sinds hun terugkeer op het hoogste niveau toch hun zwarte beest. Maar Alexander Blessin krijgt wel een grote opsteker voor de kraker, want hij kan opnieuw rekenen op Koki Machida. De verdediger vertoefde de voorbije maand met Japan op de Asia Cup, maar keert nu terug in de selectie.

Daarin maakt ook winteraanwinst Heinz Lindner opnieuw zijn opwachting, nadat de doelman door ziekte even uit de roulatie was. Dat betekent dat Blessin stilaan op een zo goed als volledige selectie kan rekenen.

Union bijna weer compleet

De enige afwezigen zijn Lazare Amani, die met Ivoorkust nog op de Africa Cup zit, en de geblesseerde Fedde Leysen. Die laatste heeft wel de trainingen weer hervat en wordt binnen enkele weken opnieuw speelklaar verwacht.

Dat staat in schril contrast met de situatie bij Club Brugge, waar Vetlesen en Zinckernagel met blessures ontbreken en ook De Cuyper nog hoogst onzeker is, nadat hij zondag op Antwerp afgevoerd moest worden met een whiplash. Er liggen mogelijk dus kansen voor Union in het Jan Breydelstadion.

Zal Union dit seizoen de dubbel winnen?

Meest recent

Rudi Garcia mengt zich in De Bruyne-debat: harde kritiek

De Rode Duivels nemen het dinsdagavond op tegen Kroatië in een oefeninterland ter voorbereiding ...

10
10
Nieuwe liefdesboodschap voor Van Gucht zorgt voor beroering

Ruben Van Gucht is al maanden één van de meest besproken gezichten in de Vlaamse ...

4
4
Yannick Carrasco verrast en hakt transferknoop door

Yannick Carrasco maakte deel uit van de Gouden Generatie, maar de buitenspeler speelt al enkele ...

25
25
Mokerslag Ilay Camara: Anderlecht loopt vergoeding mis

Het WK 2026 staat voor de deur en de definitieve selecties sijpelen naar buiten. Ook Senegal maakte ...

59
59
Antwerp-fans zijn het beu: hard protest aan Bosuil

Het rommelt bij Royal Antwerp FC. Achter de schermen zoekt Paul Gheysens naar miljoenen en COO Kris ...

107
107
Duivels op TV: oefenduels níét op VRT, opvallende aftrapuren

De WK-koorts in België begint zienderogen te stijgen. En dat zal deze week alleen maar toenemen ...

144
144
'Club onvermurwbaar: Barça plooit aan onderhandelingstafel'

Dat Club Brugge verschillende sterkhouders zal zien vertrekken tijdens de zomermercato staat buiten ...

316
316
'Arsenal spoelt CL-kater door met Premier League-bom'

Arsenal FC heeft een puik seizoen achter de rug en kroonde zich voor het eerst sinds 2004 tot Engels ...

76
76
'Sibierski gaat wild tekeer: nieuwe lading vertrekkers klaar'

Antoine Sibierski laat er geen gras over groeien bij RSC Anderlecht. De sportief directeur maakt ...

728
728
Buitenland ziet WK-droomscenario: "Geweldige kans voor Belgen"

Na de teleurstelling op de voorbije grote toernooien, zijn de verwachtingen rond de Rode Duivels ...

266
266
Uitspraken Courtois doen Genk-fans watertanden

Thibaut Courtois staat voor een comeback in het Belgisch voetbal. Niet op het veld, wel als ...

88
88
'Recordtransfer Tzolis: Champions League-ganger meldt zich'

De kans dat Christos Tzolis volgend seizoen nog te bewonderen zal zijn in het shirt van Club Brugge, ...

436
436
'De Ketelaere betrapt bij gesprekken: Atalanta schrikt'

Charles De Ketelaere voelt zich goed in Bergamo, maar toch komt er wat beweging in zijn dossier. De ...

268
268
'Lammens glundert: United pakt stevig uit op mercato'

Manchester United heeft zich na een kwakkelend seizoensstart op fraaie wijze herpakt. Op die goede ...

227
227
Kroatië - België: drie grote dilemma's in basiself Garcia

De Rode Duivels staan dinsdagavond voor een belangrijke test richting het komende WK. In Rijeka ...

316
316
Tweetal doet Kroaten bibberen: "België terug naar wereldtop"

De Rode Duivels staan dinsdagavond voor een belangrijke test richting het WK. Dan werken ze een ...

432
432
'Barça niet af te remmen: officieel bod van 100 miljoen'

FC Barcelona is van plan een er een historische zomermercato van te maken. Zo spendeerde de Spaanse ...

121
121
Solo slim Gheysens: sleutelfiguur verlaat Antwerp

Antwerp heeft niet alleen een tegenvallend seizoen achter de rug, boven de Bosuil hangen ook donkere ...

575
575
Garcia kiest basisploeg: WK-elftal Duivels bekend?

De laatste rechte lijn richting de VS wordt dinsdag om 18 uur ingezet. Dan nemen de Rode Duivels het ...

243
243
'Club Brugge hakt knopen door: trio mag beschikken'

Na de landstitel en fraaie Champions League-campagne vertrekt er straks wellicht heel wat volk door ...

1026
1026
KRC Genk pakt uit: meubelstuk tekent monstercontract

KRC Genk greep zondag op de valreep naast een Europees ticket. Om de pijn enigszins te verzachten ...

241
241
Hans Vanaken ontroert iedereen tot tranen toe met één beeld

Hans Vanaken heeft er alweer een seizoen opzitten om in te kaderen. De aanvoerder van Club Brugge ...

480
480
WK '26: Ex-JPL'ers schitteren bij Noorwegen, Turken halen uit

Het aftellen tot de start van het wereldkampioenschap is nu ook echt begonnen. De 48 deelnemende ...

57
57
'Bliksemvertrek Cvetkovic: Anderlecht vraagt gepeperde som'

Antoine Sibierski moet bij RSC Anderlecht opnieuw een selectie bouwen die kan meedoen voor de ...

732
732
Schokgolf bij Genk: Courtois keert terug als investeerder

Thibaut Courtois gaat zijn stempel nog wat steviger drukken op het Belgische voetbal. Maandagavond ...

269
269

Meer sportnieuws