'Trabzonspor grijpt naast komst van tweede 'Belg''

42 stemmen
'Trabzonspor grijpt naast komst van tweede 'Belg''

In de meeste landen is de wintermercato intussen al enkele dagen gesloten, maar in Turkije kunnen clubs nog tot vrijdag nieuwe spelers aantrekken. Een aantal clubs maken ook gretig gebruik van die mogelijkheid. Zo wil Trabzonspor nog heel wat transfers met een Belgische tint doen.

De huidige nummer vier in de Turkse Süper Lig zou nog een akkoord bereikt hebben met STVV over de komst van Eric Bocat, terwijl ze daarnaast ook op het punt lijken te staan om Thomas Meunier weg te kapen bij Borussia Dortmund. De Rode Duivel streek zelfs al in Turkije neer om zijn overgang af te ronden.

LEES OOK: 'Gemiste kans Anderlecht: knaltransfer van 11,5 miljoen'

Trabzonspor wil ook Chair

Maar Trabzonspor had ook nog een andere 'Belg' op het oog. Fabrizio Romano onthult namelijk dat ze ook een officieel bod neergelegd hebben voor Ilias Chair. De 26-jarige middenvelder is een Marokkaanse international, maar werd geboren in Antwerpen en kreeg zijn opleiding in de Academie van Jean-Marc Guillou en bij Lierse, waar hij ook zijn profdebuut maakte.

Intussen is Chair al zeven jaar aan de slag in Engeland bij QPR, waar hij uitgegroeid is tot een belangrijke pion. Dit seizoen was hij in de Championship al goed voor drie goals en vijf assists in 28 wedstrijden. QPR zelf doet het dit seizoen echter niet al te best en staat na 30 speeldagen op een degradatieplaats.

QPR wijst bod af

De club is daarom niet bereid om mee te werken aan een transfer en dus blijft Chair minstens nog tot het einde van het seizoen in Londen. Mocht QPR degraderen, dan zal een vertrek in de zomer wellicht wel aan de orde zijn. Chair maakte in 2022 nog deel uit van de Marokkaanse WK-selectie, maar werd niet opgeroepen voor de Africa Cup. In de Engelse derde klasse zou hij wellicht helemaal uit beeld raken.

Verdient Chair stilaan een stap hogerop?

Meest recent

Borkelmans blikt terug op episch WK: "We zijn daar geflikt!"

Het WK 2026 start donderdag met een duel tussen Mexico en Zuid-Afrika. Deze keer organiseren Mexico, ...

7
7
Zware Coucke-protesten: fanclubs Anderlecht reageren

Het is voor Anderlecht alweer een zeer woelig seizoen geweest. Dat eindigde opnieuw zonder prijs, ...

70
70
Genk kan opnieuw jackpot treffen met eigen talenten

Voor Genk werd het een tegenvallend seizoen dat uiteindelijk eindigde zonder Europees ticket, maar ...

42
42
'Traditieclub zet alles op alles voor Meunier'

Thomas Meunier is maandag met de Rode Duivels op het vliegtuig richting de Verenigde Staten gestapt. ...

43
43
Garcia spreekt duidelijke WK-ambitie uit voor afreis

De Rode Duivels zitten nu helemaal in WK-modus. Maandagnamiddag zijn ze in Zaventem immers op het ...

125
125
'Club Brugge vindt nieuwe prijsschutter in Roemenië'

Club Brugge roerde zich vooralsnog nog niet op de transfermarkt, maar het lijkt voor een bijzonder ...

279
279
Alderweireld voorspelt: nog extra troef voor Rode Duivels

De Rode Duivels stappen maandagnamiddag op het vliegtuig naar de Verenigde Staten, waar ze op 15 ...

97
97
Lierse pakt uit met Belgische ex-speler van Bayern

Lierse beleefde een grijs seizoen en is nu al druk in de weer om straks beter te doen. Daarvoor ...

49
49
'Club moet alsnog vrezen voor vertrek goudhaantje'

Het is een woelig seizoen geweest voor Club NXT. Het eindigde pas als voorlaatste in de Challenger ...

179
179
'Standard heeft beet, maar verliest ook toptalent'

Het wordt uitkijken naar hoe Standard het volgend seizoen zal doen. De Rouches kwamen dit seizoen al ...

137
137
TRANSFERUURTJE: 'Trainersbommetjes bij Anderlecht én Feyenoord'

 De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

413
413
Rode Duivels stuiten meteen op eerste WK-struikelblok

De Rode Duivels hebben een uitstekende voorbereiding achter de rug. In Kroatië werd met 0-2 ...

180
180
Union SG zit niet stil: nieuwe toptransfer voorgesteld

Union SG gaat meteen hard op de zomermercato. Vooral in de verdediging mag er extra kwaliteit bij na ...

90
90
Details Eriksen komen naar buiten: “Hij vroeg dat zelf”

De voetbalwereld hield zijn adem weer even in tijdens de oefeninterland Denemarken – ...

77
77
Oranje op WK: tussen hoop en vrees bij Van der Vaart & co

Nederland trekt met ambitie naar het WK, maar er zijn toch ook veel twijfels. Oranje heeft niet meer ...

88
88
'Topclub wil uitpakken met komst De Ketelaere'

Gaat Charles De Ketelaere komend seizoen van club veranderen? Het zou zomaar kunnen. De speler van ...

244
244
Advocaat haalt wéér zeer stevig uit naar Rigaux

Dévy Rigaux wordt stevig aangepakt in Nederland. Het ontslag van Robin van Persie bij ...

255
255
'Anderlecht heeft eerste wintertransfer nu al beet'

RSC Anderlecht gaat zich de komende weken en maanden flink roeren op de transfermarkt. De ...

329
329
Garcia hakt knoop door: wissel in de basisploeg

De Rode Duivels vertrekken vandaag naar de Verenigde Staten en één speler gaat met een ...

281
281
'Standard hoopt op buitenlands geld: vier dossiers hangende'

Standard zoekt geld, net zoals elke andere Belgische club. Dat moet komen via uitgaande transfers. ...

248
248
Hein voorspelt: "Hij gaat geweldig WK spelen bij Duivels"

De Rode Duivels reizen maandag af naar hun WK-basiskamp in Seattle. Aan motivatie om er een goed ...

190
190
Vandenbempt en Van der Elst onthullen: WK-verhaal zindert na

Peter Vandenbempt en Franky Van der Elst hebben in aanloop naar het WK in de Verenigde Staten een ...

81
81
'Club Brugge beeft: bliksemvertrek Tresoldi plots concreet'

Dat Club Brugge verschillende belangrijke krachten zal verliezen in het tussenseizoen staat buiten ...

685
685
Pérez herverkozen: Mourinho en dríé topaanwinsten naar Real

De voorzittersverkiezingen hebben dan toch geen verrassing opgeleverd bij Real Madrid. Zoals ...

148
148
Partner Ngoy gezocht: "Mechele of Theate? Kies voor hem"

Met zijn sterke voorbereidingscampagne lijkt Nathan Ngoy een basisplaats te hebben afgedwongen bij ...

428
428

Meer sportnieuws