'Trabzonspor grijpt naast komst van tweede 'Belg''

42 stemmen
'Trabzonspor grijpt naast komst van tweede 'Belg''

In de meeste landen is de wintermercato intussen al enkele dagen gesloten, maar in Turkije kunnen clubs nog tot vrijdag nieuwe spelers aantrekken. Een aantal clubs maken ook gretig gebruik van die mogelijkheid. Zo wil Trabzonspor nog heel wat transfers met een Belgische tint doen.

De huidige nummer vier in de Turkse Süper Lig zou nog een akkoord bereikt hebben met STVV over de komst van Eric Bocat, terwijl ze daarnaast ook op het punt lijken te staan om Thomas Meunier weg te kapen bij Borussia Dortmund. De Rode Duivel streek zelfs al in Turkije neer om zijn overgang af te ronden.

LEES OOK: 'Transfers Raskin en Lukebakio komen op gang'

Trabzonspor wil ook Chair

Maar Trabzonspor had ook nog een andere 'Belg' op het oog. Fabrizio Romano onthult namelijk dat ze ook een officieel bod neergelegd hebben voor Ilias Chair. De 26-jarige middenvelder is een Marokkaanse international, maar werd geboren in Antwerpen en kreeg zijn opleiding in de Academie van Jean-Marc Guillou en bij Lierse, waar hij ook zijn profdebuut maakte.

Intussen is Chair al zeven jaar aan de slag in Engeland bij QPR, waar hij uitgegroeid is tot een belangrijke pion. Dit seizoen was hij in de Championship al goed voor drie goals en vijf assists in 28 wedstrijden. QPR zelf doet het dit seizoen echter niet al te best en staat na 30 speeldagen op een degradatieplaats.

QPR wijst bod af

De club is daarom niet bereid om mee te werken aan een transfer en dus blijft Chair minstens nog tot het einde van het seizoen in Londen. Mocht QPR degraderen, dan zal een vertrek in de zomer wellicht wel aan de orde zijn. Chair maakte in 2022 nog deel uit van de Marokkaanse WK-selectie, maar werd niet opgeroepen voor de Africa Cup. In de Engelse derde klasse zou hij wellicht helemaal uit beeld raken.

Verdient Chair stilaan een stap hogerop?

Meest recent

Drukte bij La Louvière: 3 nieuwkomers, sterkhouder vertrekt

La Louvière wist afgelopen seizoen als promovendus het behoud te verzekeren, maar bevestigen ...

23
23
Bekritiseerde Duivel haalt gram: "Zijn beste match ooit"

De Rode Duivels hebben zaterdagochtend komaf gemaakt met alle twijfels. Ze boekten in hun laatste ...

41
41
Perisic schaart zich in zéér straf rijtje met jubileum

Om 23u wordt in groep L de slotspeeldag op gang getrapt. Kroatië moet daarin nog vol aan de bak ...

15
15
'Standard heeft volgende aanwinst in het vizier'

Standard is deze zomer al snel in actie geschoten op de transfermarkt. De Rouches haalden de ...

35
35
'Westerlo vangt deze miljoenensom voor Ferri'

Westerlo ontwikkelde zich de voorbije jaren tot een club die zeer goed spelers kan verkopen. Dat zal ...

95
95
Hoofdscout voorspelt transferboost voor KRC Genk

KRC Genk kijkt met heel wat interesse naar wat zich op het WK afspeelt. Heel wat (ex-)spelers van de ...

286
286
AA Gent boekt meteen ruime zege in eerste oefenmatch

Heel wat Belgische eersteklassers zijn stilaan aan hun voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen. ...

111
111
Vanhaezebrouck vindt dat 2 Duivels moeten blijven staan

Na de twee op zes tegen Egypte en Iran stonden de Rode Duivels onder grote druk tegen Nieuw-Zeeland, ...

306
306
'Club Brugge speelt spelletje blufpoker met FC Barcelona'

Club Brugge staat voor een zeer drukke transferzomer. Het zag al Aleksandar Stankovic naar Inter ...

392
392
Cody Gakpo getroffen door hartverscheurend nieuws

Voor Nederland klaarde sportief de hemel op na het gelijkspel op de eerste speeldag van dit WK. ...

34
34
Club Brugge en Sommer: pijnlijke waarheid duikt op

Yann Sommer naar Club Brugge klinkt als een stunt. Maar er duikt meteen een pijnlijke waarheid op. ...

1058
1058
'Westerlo passeert met topdeal langs de kassa'

KVC Westerlo kent een heel drukke mercato. De Kemphanen gaan de nodige in- en uitgaande transfers ...

41
41
PSV baalt énorm: "We hadden Ronaldo bijna beet"

Cristiano Ronaldo is een van de beste aanvallers ooit, dat weet ondertussen iedereen wel. CR7 brak ...

43
43
Courtois reageert met klasse op 'kritiek op 'oudjes''

Rudi Garcia vond het nodig om na een 1-5-zege en kwalificatie voor de volgende ronde zelf een ...

114
114
Boskamp: "Had hem graag bij Anderlecht gezien"

RSC Anderlecht stelde Vitor Bruno voor als nieuwe hoofdtrainer. De Portugees won dus het pleit. De ...

418
418
Vandenbempt stelt zich grote vragen bij aanpak Garcia

België won met 1-5 van Nieuw-Zeeland. Een goede prestatie van de Belgen, maar dat mocht wel ...

158
158
Vanden Borre komt met héél straffe België-uitspraken

België is door naar de volgende ronde, Hugo Broos flikte het ook en heel wat ex-spelers uit de ...

175
175
Eden Hazard verrast iedereen met opvallende WK-zet

Eden Hazard zit nog steeds in de harten van miljoenen Belgische fans. Eén van de absolute ...

83
83
SK Beveren aan zet: coach Bakens geeft stand van zaken

SK Beveren promoveerde op indrukwekkende wijze naar de Jupiler Pro League. De Waaslanderen haalden ...

122
122
'Union SG vangt bot: volgend bod geweigerd'

Union SG was deze zomer al bijzonder actief op de transfermarkt. De bekerwinnaar haalde de voorbije ...

68
68
'Arsenal verrast met Belg als nieuwe topman'

De Belgen beginnen in steeds meer topfuncties in het buitenland te komen. Nils Koppen is op weg naar ...

72
72
Koeman 'vreest' ex-speler van Anderlecht en KRC Genk

Nederland boekte een 7 op 9 in de groepsfase. Ze eindigden eerste in hun poule, maar met Marokko ...

255
255
'Monstertransfer Union SG: Inter klopt aan'

Union SG was al zeer actief op de transfermarkt, maar de bekerwinnaar gaat ook zeker nog wat ...

150
150
Chadli geeft WK-kansen Rode Duivels prijs: "Is mogelijk!"

De Rode Duivels wonnen met 1-5 van Nieuw-Zeeland en werden zo alsnog groepswinnaar. Met 5 op 9 ...

128
128
Sporting Hasselt laat grote naam naar Nederland verkassen

Sporting Hasselt maakte al een aantal nieuwkomers bekend, maar er vertrokken ook al heel wat ...

50
50

Meer sportnieuws