‘Club Brugge kan het schudden: Brentford scheurt recorddeal'

1185 stemmen
‘Club Brugge kan het schudden: Brentford scheurt recorddeal'

Club Brugge heeft eind januari een megadeal van 33 miljoen euro met Brentford gesloten voor transfer van Antonio Nusa. Medische tests in Engeland onthulden echter knie- en rugproblemen, waardoor Brentford twijfelt en de club wil aanvullende informatie vooraleer een definitieve beslissing te nemen.

De transfer lijkt vertraging op te lopen en mogelijk zelfs afgeblazen te worden. Brentford wil in elk geval deze grote investering herbekijken, want alles moet immers perfect zijn tegen die reusachtige prijs. Andere clubs tonen alvast interesse, maar Nusa's voorkeur ligt bij Brentford.

LEES OOK: 'Alonso laat zich gelden: Chelsea-bom van 80 miljoen'

Club Brugge sluit megadeal af om van te duizelen

In het slot van de wintermercato hebben Brentford en Club Brugge een overeenkomst bereikt voor de transfer van Antonio Nusa.

Onder impuls van Vincent Mannaert werd een bijzonder aantrekkelijke deal gesloten: een basisbedrag van 33 miljoen euro, aangevuld met 4 miljoen aan haalbare bonussen en een lucratieve clausule die Club Brugge 12,5% van de meerwaarde bij een toekomstige doorverkoop oplevert.

Bovendien zou Nusa het lopende seizoen bij Club Brugge afmaken, een voorwaarde die zowel door de club als de speler zelf werd geëist.

Het Laatste Nieuws berichtte vorige week dinsdag dat alle handtekeningen zijn gezet, waardoor Nusa niet alleen de duurste uitgaande transfer van Club Brugge, maar ook van de hele Belgische competitie zou worden.

Brentford slaat aan het twijfelen door medische tests

Nadat Club Brugge en Brentford het eens waren geworden over de transfersom, kreeg Antonio Nusa toestemming om zijn medische tests af te leggen in Engeland en vervolgens zijn contract tot en met 2030 te ondertekenen.

Tijdens deze tests werd echter een groeiletsel rond het kraakbeen van de knie opgemerkt, waardoor Brentford aan het twijfelen sloeg. Daarnaast maakt de Engelse club zich ook zorgen over de onderrug van Nusa, een kwaaltje waar de Noor al maanden mee sukkelde.

De Engelse club vroeg om aanvullende informatie van zowel Club Brugge als de Noorse nationale ploeg om er zeker van te zijn dat alle risico's uitgesloten konden worden. Alle drie de partijen buigen zich nog steeds over het medisch dossier, dat op zich geen onoverkomelijke problemen zou moeten vormen.

“Volgens Club Brugge absoluut geen reden om de overeenkomst op te blazen”, stelt Het Nieuwsblad.

Brentford not amused: monsterdeal van de tafel?

Terwijl Club Brugge zich geen zorgen maakt over dit issue, ook op basis van medische informatie, is het volgens Het Nieuwsblad verre van zeker of Brentford hetzelfde standpunt deelt. “Er is twijfel.”

De langverwachte Brugse en Belgische recordtransfer lijkt dus wat vertraging op te lopen, terwijl Club Brugge in spanning afwacht wat de definitieve beslissing van Brentford zal zijn.

Het Laatste Nieuws meldt zelfs dat het niet uit te sluiten valt dat de Engelsen alsnog zullen afzien van de deal. “Het is niet duidelijk hoe het bij Nusa zit, maar wat wél zeker is, is dat Brentford not amused was met de ontdekking”, schreef Het Nieuwsblad.

Brentford wil enorme investering herbekijken: alles moet perfect zijn tegen die prijs

Volgens Het Laatste Nieuws is het princiepsakkoord tussen Brentford FC en Club Brugge over de transfer van Antonio Nusa nog steeds van toepassing, maar werd de pauzeknop ingeduwd omwille van de vaststellingen van zijn medische tests.

De Engelse club wint momenteel via alle mogelijke kanalen inlichtingen in over Nusa en de gesprekken met Club Brugge gaan onverminderd voort.

De kans dat de oorspronkelijke deal, 33 miljoen euro met 4 miljoen bonussen en een doorverkooppercentage van 12,5% wordt met de dag steeds kleiner, en Brentford de deal wil herbekijken.

Volgens The Athletic is er frustratie binnenskamers bij de Engelse club dat de transfer voor Nusa niet doorging, maar er heerst het besef dat het een enorme investering zou zijn geweest voor een getalenteerde speler die nog veel moet bewijzen.

“Alles moest perfect zijn voor de transfer om plaats te vinden tegen die prijs.”

Mentale klap: oplapwerk nodig vooraleer Nusa opnieuw in actie komt

Hoewel Club Brugge optimistisch blijft over de Brentford-deal, maakt het zich sterk dat er nog genoeg andere clubs interesse tonen in Antonio Nusa.

Chelsea, Tottenham en Newcastle worden genoemd, maar het is twijfelachtig of zij bereid zullen zijn om een vergelijkbaar bedrag neer te leggen als Brentford, vooral na het nieuws over het ‘knie- en rugprobleem’.

Aan de andere kant heeft Nusa zelf zijn voorkeur uitgesproken voor Brentford, omdat zijn speelkansen daar het grootst zijn. Bovendien is het afketsen van zijn droomtransfer een mentale klap geweest.

“Het is allemaal wat veel geweest voor Nusa”, zei Ronny Deila. Dinsdag bleef hij daarom aan de kant tegen KV Kortrijk en ook tegen Antwerp FC was hij afwezig. Het Laatste Nieuws waarschuwt ook dat er veel mentaal oplapwerk nodig zal zijn vooraleer Nusa opnieuw in actie komt.

Speelt Nusa volgend seizoen bij Brentford?

Meest recent

Dé pineut bij Anderlecht: "Kan niet eens mee in provinciale"

Voor Anderlecht heeft een moeilijk seizoen zondag een zeer pijnlijk einde gekregen. Op het veld van ...

10
10
Muzio bevestigt: "Ik denk dat hij bij Union zal blijven"

Voor Union was de voorbije anderhalve week een rollercoaster. Enkele dagen na de bekerwinst ...

8
8
Mignolet onthult: droomafscheid ging bijna in rook op

Club Brugge heeft zijn seizoen in stijl afgesloten, want de landskampioen haalde in zijn slotmatch ...

51
51
Geen Europees voor Malinwa: Vanderbiest duidt reden aan

Het Belgische voetbalseizoen zit er na zondag zo goed als op. Alleen het laatste Europese ticket ...

70
70
Knap gebaar Vanaken: "Dat was vandaag de enige motivatie"

Club Brugge mocht donderdag al de landstitel vieren, maar heeft die zondag nog eens extra in de verf ...

82
82
Taravel excuseert zich en ziet oorzaak voor pandoering

Anderlecht heeft zijn seizoen afgesloten met een stevige valse noot. Het kreeg in zijn slotwedstrijd ...

337
337
Afscheid Mignolet: 'Big Si' op prachtige wijze uitgezwaaid

Simon Mignolet is officieel geen profvoetballer meer. De 38-jarige doelman nam vanavond afscheid ...

91
91
Club eert Mignolet met demonstratie, RSCA slikt vernedering

Om 18u30 stonden er nog drie matchen op het programma op de laatste speeldag van de Champions' ...

93
93
Westerlo twijfelt over twee spelers: "Bestuur praat met hen"

KVC Westerlo kende een goed seizoen. Issame Charai hoopt dat zijn sportieve bazen hem volgend jaar ...

42
42
Mrabti speelt open kaart: "Een andere Belgische club?"

KV Mechelen kondigde aan dat Kerim Mrabti de club verlaat. De ervaren middenvelder is transfervrij ...

119
119
Nu al pandoering voor Anderlecht: fans woedend

RSC Anderlecht kent een dramatisch seizoen. De Brusselaars zijn wel zeker van Europa, maar ze ...

275
275
CIES maakt 'beste JPL-team' bekend: aantal verrassingen

Onderzoeksbureau CIES heeft zijn beste elftal van de Jupiler Pro League meegedeeld. Ze deden dat aan ...

101
101
Tottenham op valreep gered, afscheid Guardiola in mineur

Het doek is gevallen over het seizoen in de Premier League. Tijdens de slotspeeldag wist Tottenham ...

50
50
Klaar voor WK: De Bruyne pakt uit met prinsheerlijke assist

In de Italiaanse Serie A wou SSC Napoli zondagavond zijn tweede plaats veilige stellen. Een puntje ...

62
62
'Porto springt in de dans om steunpilaar Club Brugge'

Zondag zet Club Brugge een punt achter zijn seizoen, maar voor de sportieve leiding zal het echte ...

190
190
Opstellingen PO I: Club met Mignolet, onuitgegeven ploeg RSCA

Zondagavond wordt de slotspeeldag van de Champions' Play-Offs integraal op hetzelfde moment ...

118
118
'Alonso laat zich gelden: Chelsea-bom van 80 miljoen'

Chelsea FC wil zondagavond alsnog een Europees ticket veroveren, maar de supporters kijken ook al ...

60
60
"Pure criminaliteit" - zware gevolgen na rellen Waalse derby

Vlak voor het einde van het seizoen heeft het Belgische voetbal zich nogmaals van zijn lelijkste ...

147
147
'Atlético en co schrikken: transferstatement Club-bestuur'

Dat Club Brugge een aantal sterkhouders zal kwijtspelen, staat inmiddels buiten kijf. Maar de ...

392
392
Nieuwe trainerswissel? 'Union beslist over Hubert'

Union SG moest de voorbije seizoenen steevast van trainer wisselen. Zo'n scenario lijkt zich niet te ...

259
259
Club naar Champions League: nu al uitsluitsel over loting

Club Brugge heeft zich donderdagavond voor de 20ste keer tot kampioen van België gekroond. ...

528
528
Ploegmaats voorzien bijzonder 'afscheidscadeau' Mignolet

Simon Mignolet werkt zondagavond zijn laatste wedstrijd als profvoetballer af. De supporters van ...

142
142
Pfaff stinkend rijk? Zoveel levert verbluffende veiling op

De legendarische voetbalcollectie van Jean-Marie Pfaff is in Parijs onder de hamer gegaan. ...

143
143
Drama nipt voorkomen: Ajax door kleinste gaatje naar Europa

Ajax heeft zondagmiddag op het laatste nippertje nog een Europees ticket uit de brand gesleept. In ...

111
111
JPL 'Talent vh Jaar': De Cat níét bij drie kandidaten

Maandagavond worden de uitblinkers van het voorbije seizoen nog eens in de verf gezet op de Pro ...

444
444

Meer sportnieuws