‘Club Brugge kan het schudden: Brentford scheurt recorddeal'

1185
‘Club Brugge kan het schudden: Brentford scheurt recorddeal'

Club Brugge heeft eind januari een megadeal van 33 miljoen euro met Brentford gesloten voor transfer van Antonio Nusa. Medische tests in Engeland onthulden echter knie- en rugproblemen, waardoor Brentford twijfelt en de club wil aanvullende informatie vooraleer een definitieve beslissing te nemen.

De transfer lijkt vertraging op te lopen en mogelijk zelfs afgeblazen te worden. Brentford wil in elk geval deze grote investering herbekijken, want alles moet immers perfect zijn tegen die reusachtige prijs. Andere clubs tonen alvast interesse, maar Nusa's voorkeur ligt bij Brentford.

LEES OOK: Databureau voorspelt stunt van Club Brugge in CL

Club Brugge sluit megadeal af om van te duizelen

In het slot van de wintermercato hebben Brentford en Club Brugge een overeenkomst bereikt voor de transfer van Antonio Nusa.

Onder impuls van Vincent Mannaert werd een bijzonder aantrekkelijke deal gesloten: een basisbedrag van 33 miljoen euro, aangevuld met 4 miljoen aan haalbare bonussen en een lucratieve clausule die Club Brugge 12,5% van de meerwaarde bij een toekomstige doorverkoop oplevert.

Bovendien zou Nusa het lopende seizoen bij Club Brugge afmaken, een voorwaarde die zowel door de club als de speler zelf werd geëist.

Het Laatste Nieuws berichtte vorige week dinsdag dat alle handtekeningen zijn gezet, waardoor Nusa niet alleen de duurste uitgaande transfer van Club Brugge, maar ook van de hele Belgische competitie zou worden.

Brentford slaat aan het twijfelen door medische tests

Nadat Club Brugge en Brentford het eens waren geworden over de transfersom, kreeg Antonio Nusa toestemming om zijn medische tests af te leggen in Engeland en vervolgens zijn contract tot en met 2030 te ondertekenen.

Tijdens deze tests werd echter een groeiletsel rond het kraakbeen van de knie opgemerkt, waardoor Brentford aan het twijfelen sloeg. Daarnaast maakt de Engelse club zich ook zorgen over de onderrug van Nusa, een kwaaltje waar de Noor al maanden mee sukkelde.

De Engelse club vroeg om aanvullende informatie van zowel Club Brugge als de Noorse nationale ploeg om er zeker van te zijn dat alle risico's uitgesloten konden worden. Alle drie de partijen buigen zich nog steeds over het medisch dossier, dat op zich geen onoverkomelijke problemen zou moeten vormen.

“Volgens Club Brugge absoluut geen reden om de overeenkomst op te blazen”, stelt Het Nieuwsblad.

Brentford not amused: monsterdeal van de tafel?

Terwijl Club Brugge zich geen zorgen maakt over dit issue, ook op basis van medische informatie, is het volgens Het Nieuwsblad verre van zeker of Brentford hetzelfde standpunt deelt. “Er is twijfel.”

De langverwachte Brugse en Belgische recordtransfer lijkt dus wat vertraging op te lopen, terwijl Club Brugge in spanning afwacht wat de definitieve beslissing van Brentford zal zijn.

Het Laatste Nieuws meldt zelfs dat het niet uit te sluiten valt dat de Engelsen alsnog zullen afzien van de deal. “Het is niet duidelijk hoe het bij Nusa zit, maar wat wél zeker is, is dat Brentford not amused was met de ontdekking”, schreef Het Nieuwsblad.

Brentford wil enorme investering herbekijken: alles moet perfect zijn tegen die prijs

Volgens Het Laatste Nieuws is het princiepsakkoord tussen Brentford FC en Club Brugge over de transfer van Antonio Nusa nog steeds van toepassing, maar werd de pauzeknop ingeduwd omwille van de vaststellingen van zijn medische tests.

De Engelse club wint momenteel via alle mogelijke kanalen inlichtingen in over Nusa en de gesprekken met Club Brugge gaan onverminderd voort.

De kans dat de oorspronkelijke deal, 33 miljoen euro met 4 miljoen bonussen en een doorverkooppercentage van 12,5% wordt met de dag steeds kleiner, en Brentford de deal wil herbekijken.

Volgens The Athletic is er frustratie binnenskamers bij de Engelse club dat de transfer voor Nusa niet doorging, maar er heerst het besef dat het een enorme investering zou zijn geweest voor een getalenteerde speler die nog veel moet bewijzen.

“Alles moest perfect zijn voor de transfer om plaats te vinden tegen die prijs.”

Mentale klap: oplapwerk nodig vooraleer Nusa opnieuw in actie komt

Hoewel Club Brugge optimistisch blijft over de Brentford-deal, maakt het zich sterk dat er nog genoeg andere clubs interesse tonen in Antonio Nusa.

Chelsea, Tottenham en Newcastle worden genoemd, maar het is twijfelachtig of zij bereid zullen zijn om een vergelijkbaar bedrag neer te leggen als Brentford, vooral na het nieuws over het ‘knie- en rugprobleem’.

Aan de andere kant heeft Nusa zelf zijn voorkeur uitgesproken voor Brentford, omdat zijn speelkansen daar het grootst zijn. Bovendien is het afketsen van zijn droomtransfer een mentale klap geweest.

“Het is allemaal wat veel geweest voor Nusa”, zei Ronny Deila. Dinsdag bleef hij daarom aan de kant tegen KV Kortrijk en ook tegen Antwerp FC was hij afwezig. Het Laatste Nieuws waarschuwt ook dat er veel mentaal oplapwerk nodig zal zijn vooraleer Nusa opnieuw in actie komt.

Speelt Nusa volgend seizoen bij Brentford?

Meest recent

Anderlecht afgewezen: "Ik weigerde hun aanbod"

Yorbe Vertessen kijkt met bijzondere gevoelens uit naar de confrontatie van vanavond met Anderlecht. ...

19
19
‘Ontslag Bruno ligt klaar: Coucke verrast met opvolger’

De dagen van Vitor Bruno bij Anderlecht lijken geteld. Het geduld van Marc Coucke en de clubtop is ...

251
251
Bruno hakt knopen door: opstelling Anderlecht bekend

Ook na de overtuigende zege tegen Westerlo staat het mes Vitor Bruno nog steeds op de keel bij ...

51
51
Databureau voorspelt stunt van Club Brugge in CL

Nadat het woensdag PSV over de knie legde verzamelde Club Brugge na vier speeldagen al negen punten ...

39
39
Anderlecht voert druk op: hachje Bruno nog niet gered

Van een ultimatum is er volgens Kenneth Bornauw geen sprake, maar dat Vitor Bruno zijn job op het ...

49
49
Jackpot voor Union: goudhaantje verlengt contract

Union vertoeft momenteel in Spanje, waar het tegen Celta de Vigo ongeslagen hoopt te blijven in de ...

21
21
Kopzorgen voor Club Brugge: trio valt door de mand

Nadat het eerder al won van Inter en Lens veroverde Club Brugge nu ook de scalp van PSV in de ...

243
243
Hans Vanaken deelt veelzeggend bericht na PSV-stunt

Hans Vanaken had na afloop van de Champions League-avond in Eindhoven niet veel woorden nodig om ...

304
304
'Bruno blijft roteren: opvallende wissel Anderlecht'

In de Europa League krijgt RSC Anderlecht straks RB Salzburg over de vloer. Na vlotte 4-0 zegde ...

194
194
Leko kruist vingers: Club Brugge likt wonden na CL-zege

Club Brugge boekte woensdag een fraaie 1-2 zege op het veld van PSV, en zette zo weer een stap ...

265
265
Brandon Mechele schiet raak met heel bijzonder nieuws

Brandon Mechele beleeft bijzonder mooie dagen. De verdediger van Club Brugge knokte zich na een ...

217
217
'De Bruyne krijgt bekende naam als nieuwe trainer'

Voor Napoli werd het woensdag alweer een pijnlijke avond in de Champions League. Kevin De Bruyne en ...

66
66
Leko: "Hij speelt volgend seizoen niet meer bij ons"

Dat er met Club Brugge rekening gehouden moet worden op het Europese toneel, bleek woensdagavond nog ...

295
295
'Vermeeren bezorgt Antwerp enorme tegenslag'

Donderdag wordt er nog gevoetbald in de Europa League en Conference League, maar daarna gaat het ...

100
100
Anderlecht heeft 'nieuwe Doku': "Minstens even ver"

Het is voor Anderlecht tot dusver een wisselvallig seizoen. Nadat het een uitstekende zomer kende en ...

122
122
Vermant legt straffe ambitie voor WK U17 op tafel

In de loop van donderdag zal de selectie bekend gemaakt worden van de Belgische U17, die van 19 ...

41
41
Weer geen Tresoldi bij Duitsland: Klopp moet uitleg geven

Nicolo Tresoldi heeft zich woensdagavond nog maar eens laten zien in de Champions League. De spits ...

283
283
'Club gaat transferstrijd aan met Juve en Dortmund'

Club Brugge is alweer geweldig aan het seizoen begonnen, want het staat aan de leiding in de Jupiler ...

189
189
Ronaldo dropt bom en stopt bij Portugal

Portugal nam tijdens het vorige interlandluik een geweldige start in de Nations League, want het ...

121
121
TRANSFERUURTJE: 'Essevee shopt bij Club, Kane heeft beslist'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

58
58
Roef vreest bij KAA Gent: rampscenario in aantocht

KAA Gent is sterk aan het seizoen begonnen, maar vorige speeldag incasseerden de Buffalo’s een ...

193
193
Nederland woedend na stunt Club Brugge: “Amateuristisch”

Club Brugge ging woensdagavond met 1-2 winnen bij PSV. In Nederland is men daar allesbehalve blij ...

1155
1155
Straffe KV Mechelen-keuze pakt immens goed uit

KV Mechelen leek dit seizoen op weg naar degradatievoetbal en coach Fred Vanderbiest werd ...

95
95
Bizar verhaal: Karetsas miste bijna heldenrol door... toilet

Na vier wedstrijden ligt ook Borussia Dortmund op koers om te overwinteren in de Champions League. ...

54
54
Wéér de held: Sommer pronkt met straffe statistiek

Club Brugge heeft woensdagavond zijn derde opeenvolgende overwinning in de Champions League gepakt, ...

213
213

Meer sportnieuws