‘Club Brugge kan het schudden: Brentford scheurt recorddeal'

door
‘Club Brugge kan het schudden: Brentford scheurt recorddeal'

Club Brugge heeft eind januari een megadeal van 33 miljoen euro met Brentford gesloten voor transfer van Antonio Nusa. Medische tests in Engeland onthulden echter knie- en rugproblemen, waardoor Brentford twijfelt en de club wil aanvullende informatie vooraleer een definitieve beslissing te nemen.

De transfer lijkt vertraging op te lopen en mogelijk zelfs afgeblazen te worden. Brentford wil in elk geval deze grote investering herbekijken, want alles moet immers perfect zijn tegen die reusachtige prijs. Andere clubs tonen alvast interesse, maar Nusa's voorkeur ligt bij Brentford.

LEES OOK: Grote verrijzenis bij Club, Anderlecht zonder sleutelspeler

Club Brugge sluit megadeal af om van te duizelen

In het slot van de wintermercato hebben Brentford en Club Brugge een overeenkomst bereikt voor de transfer van Antonio Nusa.

Onder impuls van Vincent Mannaert werd een bijzonder aantrekkelijke deal gesloten: een basisbedrag van 33 miljoen euro, aangevuld met 4 miljoen aan haalbare bonussen en een lucratieve clausule die Club Brugge 12,5% van de meerwaarde bij een toekomstige doorverkoop oplevert.

Bovendien zou Nusa het lopende seizoen bij Club Brugge afmaken, een voorwaarde die zowel door de club als de speler zelf werd geëist.

Het Laatste Nieuws berichtte vorige week dinsdag dat alle handtekeningen zijn gezet, waardoor Nusa niet alleen de duurste uitgaande transfer van Club Brugge, maar ook van de hele Belgische competitie zou worden.

Brentford slaat aan het twijfelen door medische tests

Nadat Club Brugge en Brentford het eens waren geworden over de transfersom, kreeg Antonio Nusa toestemming om zijn medische tests af te leggen in Engeland en vervolgens zijn contract tot en met 2030 te ondertekenen.

Tijdens deze tests werd echter een groeiletsel rond het kraakbeen van de knie opgemerkt, waardoor Brentford aan het twijfelen sloeg. Daarnaast maakt de Engelse club zich ook zorgen over de onderrug van Nusa, een kwaaltje waar de Noor al maanden mee sukkelde.

De Engelse club vroeg om aanvullende informatie van zowel Club Brugge als de Noorse nationale ploeg om er zeker van te zijn dat alle risico's uitgesloten konden worden. Alle drie de partijen buigen zich nog steeds over het medisch dossier, dat op zich geen onoverkomelijke problemen zou moeten vormen.

“Volgens Club Brugge absoluut geen reden om de overeenkomst op te blazen”, stelt Het Nieuwsblad.

Brentford not amused: monsterdeal van de tafel?

Terwijl Club Brugge zich geen zorgen maakt over dit issue, ook op basis van medische informatie, is het volgens Het Nieuwsblad verre van zeker of Brentford hetzelfde standpunt deelt. “Er is twijfel.”

De langverwachte Brugse en Belgische recordtransfer lijkt dus wat vertraging op te lopen, terwijl Club Brugge in spanning afwacht wat de definitieve beslissing van Brentford zal zijn.

Het Laatste Nieuws meldt zelfs dat het niet uit te sluiten valt dat de Engelsen alsnog zullen afzien van de deal. “Het is niet duidelijk hoe het bij Nusa zit, maar wat wél zeker is, is dat Brentford not amused was met de ontdekking”, schreef Het Nieuwsblad.

Brentford wil enorme investering herbekijken: alles moet perfect zijn tegen die prijs

Volgens Het Laatste Nieuws is het princiepsakkoord tussen Brentford FC en Club Brugge over de transfer van Antonio Nusa nog steeds van toepassing, maar werd de pauzeknop ingeduwd omwille van de vaststellingen van zijn medische tests.

De Engelse club wint momenteel via alle mogelijke kanalen inlichtingen in over Nusa en de gesprekken met Club Brugge gaan onverminderd voort.

De kans dat de oorspronkelijke deal, 33 miljoen euro met 4 miljoen bonussen en een doorverkooppercentage van 12,5% wordt met de dag steeds kleiner, en Brentford de deal wil herbekijken.

Volgens The Athletic is er frustratie binnenskamers bij de Engelse club dat de transfer voor Nusa niet doorging, maar er heerst het besef dat het een enorme investering zou zijn geweest voor een getalenteerde speler die nog veel moet bewijzen.

“Alles moest perfect zijn voor de transfer om plaats te vinden tegen die prijs.”

Mentale klap: oplapwerk nodig vooraleer Nusa opnieuw in actie komt

Hoewel Club Brugge optimistisch blijft over de Brentford-deal, maakt het zich sterk dat er nog genoeg andere clubs interesse tonen in Antonio Nusa.

Chelsea, Tottenham en Newcastle worden genoemd, maar het is twijfelachtig of zij bereid zullen zijn om een vergelijkbaar bedrag neer te leggen als Brentford, vooral na het nieuws over het ‘knie- en rugprobleem’.

Aan de andere kant heeft Nusa zelf zijn voorkeur uitgesproken voor Brentford, omdat zijn speelkansen daar het grootst zijn. Bovendien is het afketsen van zijn droomtransfer een mentale klap geweest.

“Het is allemaal wat veel geweest voor Nusa”, zei Ronny Deila. Dinsdag bleef hij daarom aan de kant tegen KV Kortrijk en ook tegen Antwerp FC was hij afwezig. Het Laatste Nieuws waarschuwt ook dat er veel mentaal oplapwerk nodig zal zijn vooraleer Nusa opnieuw in actie komt.

Speelt Nusa volgend seizoen bij Brentford?

Meest recent

Nieuwe nummer één? Hayen onthult plannetje met Brughmans

KRC Genk vatte de Europe Play-Offs aan met de 17-jarige Lucca Brughmans in doel. Een gevolg van de ...

11
11
Arbitrage start 'dramatisch' aan Play-Offs: "Als Club dit ziet ..."

De Play-Offs in de Jupiler Pro League zijn nog maar net op gang getrapt, of de arbitrage heeft al ...

99
99
‘Kane verrast iedereen: Kompany overdonderd door exit’

Harry Kane blijft scoren alsof er niets aan de hand is, maar net nu groeit in München ook de ...

94
94
Grote verrijzenis bij Club, Anderlecht zonder sleutelspeler

De kalendermakers van de Play-Offs hebben op paasmaandag een mooi programma in mekaar geknutseld. ...

177
177
Weer einde tijdperk: City bevestigt vertrek sleutelspeler

Bij Manchester City kwam er vorige zomer al een einde aan een tijdperk met het vertrek van Kevin De ...

76
76
Stijnen zet Patro na pijnlijke dag met voeten op de grond

In de Challenger Pro League kent de reguliere competitie in de komende twee weken zijn ontknoping. ...

73
73
Mysterie rond rode kaart: exacte woorden Camara onthuld

Scheidsrechtersbaas Jonathan Lardot gaf tijdens de interlandbreak aan dat hij het niveau van de ...

88
88
Pocognoli zet zegereeks verder, Inter haalt zwaar uit

Er stonden ook op zondagavond nog enkele interessante affiches op het programma in het buitenland. ...

96
96
'Real verandert gedacht en schrapt twee kleppers'

Real Madrid beleefde een pijnlijk weekend met een verrassende nederlaag in Mallorca. Het maakte nog ...

59
59
Charaï blijft kritisch ondanks sterke start Westerlo

De Europe Play-Off lijkt een competitie op twee snelheden te worden. Op de eerste speeldag klopten ...

16
16
Charleroi genaaid door ref: "Hij kwam zich excuseren"

Ook in de play-offs blijft de miserie van Charleroi verder duren. De Carolo's konden al sinds 31 ...

41
41
'Club kent prijskaartje voor gedroomde opvolger Mignolet'

Bij Club Brugge viel er deze week een bommetje met de aankondiging van Simon Mignolet dat hij het na ...

378
378
Ex-ref ziet Union goed wegkomen: "Penalty én tweede geel"

De Champions' Play-Off werd zaterdagavond afgetrapt met een zege van Union tegen STVV. De ...

166
166
Westerlo klopt Charleroi na bizarre rode kaart

In de Europe Play-Off blijft Westerlo in de nek hijgen van leider Genk. De Kemphanen namen zondag ...

39
39
'PSG gaat all-in voor Rode Duivel'

Vorig seizoen wist Paris Saint-Germain na talloze vruchteloze pogingen eindelijk de Champions League ...

99
99
‘Transferbreuk verrast iedereen: Club Brugge wil toeslaan’

Wat begon als moeilijke contractonderhandelingen, dreigt stilaan uit te monden in een transferbreuk. ...

443
443
Club-bestuur voert druk op: "De voorzitter kennende ..."

Club Brugge begint maandag tegen RSC Anderlecht aan zijn weken van de waarheid. In de Champions' ...

195
195
Sensatie in halve finales FA Cup, Castro-Montes nekt Theate

Ook op de buitenlandse velden werd dit weekend de laatste rechte lijn van het seizoen ingezet. In ...

32
32
Waanzinnige misser Essevee: Colpaert geeft reactie

Zulte Waregem is er niet in geslaagd om zijn campagne in de Relegation Play-Offs te openen met een ...

79
79
Onthuld: zó spreken Bayern-spelers off the record over Kompany

Vincent Kompany levert uitstekend werk af als hoofdcoach bij Bayern München. De spectaculaire ...

434
434
Toekomstsignaal? Opvallende afwezigen in selectie Club

Club Brugge opent maandagnamiddag zijn campagne in de Champions' Play-Offs. En er staat meteen ...

378
378
CPL: frustrerende namiddag Patro, Stijnen voortijdig naar binnen

In de Challenger Pro League draait de ontknoping van de reguliere competitie op volle toeren. ...

104
104
Kassa kassa in JPL: 120 miljoen voor vier smaakmakers

De Jupiler Pro League geldt al jaren als een ideale springplank richting de Europese topcompetities. ...

313
313
Opschudding na Union-STVV: "Ongelooflijk op dit niveau"

Union SG heeft zijn start in de Champions' Play-Offs niet gemist. De winnaar van de reguliere ...

368
368
'United grijpt hard in: Lammens krijgt cruciaal transfernieuws'

Ook bij Manchester United werd van de afgelopen interland-break gebruik gemaakt om de ...

532
532

Meer sportnieuws