‘Club Brugge kan het schudden: Brentford scheurt recorddeal'

door
‘Club Brugge kan het schudden: Brentford scheurt recorddeal'

Club Brugge heeft eind januari een megadeal van 33 miljoen euro met Brentford gesloten voor transfer van Antonio Nusa. Medische tests in Engeland onthulden echter knie- en rugproblemen, waardoor Brentford twijfelt en de club wil aanvullende informatie vooraleer een definitieve beslissing te nemen.

De transfer lijkt vertraging op te lopen en mogelijk zelfs afgeblazen te worden. Brentford wil in elk geval deze grote investering herbekijken, want alles moet immers perfect zijn tegen die reusachtige prijs. Andere clubs tonen alvast interesse, maar Nusa's voorkeur ligt bij Brentford.

LEES OOK: Vermant ziet WK-droom slinken door één ploegmaat

Club Brugge sluit megadeal af om van te duizelen

In het slot van de wintermercato hebben Brentford en Club Brugge een overeenkomst bereikt voor de transfer van Antonio Nusa.

Onder impuls van Vincent Mannaert werd een bijzonder aantrekkelijke deal gesloten: een basisbedrag van 33 miljoen euro, aangevuld met 4 miljoen aan haalbare bonussen en een lucratieve clausule die Club Brugge 12,5% van de meerwaarde bij een toekomstige doorverkoop oplevert.

Bovendien zou Nusa het lopende seizoen bij Club Brugge afmaken, een voorwaarde die zowel door de club als de speler zelf werd geëist.

Het Laatste Nieuws berichtte vorige week dinsdag dat alle handtekeningen zijn gezet, waardoor Nusa niet alleen de duurste uitgaande transfer van Club Brugge, maar ook van de hele Belgische competitie zou worden.

Brentford slaat aan het twijfelen door medische tests

Nadat Club Brugge en Brentford het eens waren geworden over de transfersom, kreeg Antonio Nusa toestemming om zijn medische tests af te leggen in Engeland en vervolgens zijn contract tot en met 2030 te ondertekenen.

Tijdens deze tests werd echter een groeiletsel rond het kraakbeen van de knie opgemerkt, waardoor Brentford aan het twijfelen sloeg. Daarnaast maakt de Engelse club zich ook zorgen over de onderrug van Nusa, een kwaaltje waar de Noor al maanden mee sukkelde.

De Engelse club vroeg om aanvullende informatie van zowel Club Brugge als de Noorse nationale ploeg om er zeker van te zijn dat alle risico's uitgesloten konden worden. Alle drie de partijen buigen zich nog steeds over het medisch dossier, dat op zich geen onoverkomelijke problemen zou moeten vormen.

“Volgens Club Brugge absoluut geen reden om de overeenkomst op te blazen”, stelt Het Nieuwsblad.

Brentford not amused: monsterdeal van de tafel?

Terwijl Club Brugge zich geen zorgen maakt over dit issue, ook op basis van medische informatie, is het volgens Het Nieuwsblad verre van zeker of Brentford hetzelfde standpunt deelt. “Er is twijfel.”

De langverwachte Brugse en Belgische recordtransfer lijkt dus wat vertraging op te lopen, terwijl Club Brugge in spanning afwacht wat de definitieve beslissing van Brentford zal zijn.

Het Laatste Nieuws meldt zelfs dat het niet uit te sluiten valt dat de Engelsen alsnog zullen afzien van de deal. “Het is niet duidelijk hoe het bij Nusa zit, maar wat wél zeker is, is dat Brentford not amused was met de ontdekking”, schreef Het Nieuwsblad.

Brentford wil enorme investering herbekijken: alles moet perfect zijn tegen die prijs

Volgens Het Laatste Nieuws is het princiepsakkoord tussen Brentford FC en Club Brugge over de transfer van Antonio Nusa nog steeds van toepassing, maar werd de pauzeknop ingeduwd omwille van de vaststellingen van zijn medische tests.

De Engelse club wint momenteel via alle mogelijke kanalen inlichtingen in over Nusa en de gesprekken met Club Brugge gaan onverminderd voort.

De kans dat de oorspronkelijke deal, 33 miljoen euro met 4 miljoen bonussen en een doorverkooppercentage van 12,5% wordt met de dag steeds kleiner, en Brentford de deal wil herbekijken.

Volgens The Athletic is er frustratie binnenskamers bij de Engelse club dat de transfer voor Nusa niet doorging, maar er heerst het besef dat het een enorme investering zou zijn geweest voor een getalenteerde speler die nog veel moet bewijzen.

“Alles moest perfect zijn voor de transfer om plaats te vinden tegen die prijs.”

Mentale klap: oplapwerk nodig vooraleer Nusa opnieuw in actie komt

Hoewel Club Brugge optimistisch blijft over de Brentford-deal, maakt het zich sterk dat er nog genoeg andere clubs interesse tonen in Antonio Nusa.

Chelsea, Tottenham en Newcastle worden genoemd, maar het is twijfelachtig of zij bereid zullen zijn om een vergelijkbaar bedrag neer te leggen als Brentford, vooral na het nieuws over het ‘knie- en rugprobleem’.

Aan de andere kant heeft Nusa zelf zijn voorkeur uitgesproken voor Brentford, omdat zijn speelkansen daar het grootst zijn. Bovendien is het afketsen van zijn droomtransfer een mentale klap geweest.

“Het is allemaal wat veel geweest voor Nusa”, zei Ronny Deila. Dinsdag bleef hij daarom aan de kant tegen KV Kortrijk en ook tegen Antwerp FC was hij afwezig. Het Laatste Nieuws waarschuwt ook dat er veel mentaal oplapwerk nodig zal zijn vooraleer Nusa opnieuw in actie komt.

Speelt Nusa volgend seizoen bij Brentford?

Meest recent

AA Gent slaat nieuwe weg in: “Bezig aan een mooi verhaal”

Bij AA Gent willen ze stilaan af van de dure transfers. De club moet financieel inbinden na zware ...

10
10
'Antwerp neemt zware beslissing over Praet'

Royal Antwerp FC kent een dramatisch seizoen. De Great Old is uitgegroeid tot een grijze ...

73
73
Hayen looft Genkse parel: "Een natuurtalent!"

Bij KRC Genk hebben ze een zeer goede jeugdopleiding. De Limburgers hopen dat één van ...

43
43
AA Gent-parel ambitieus: "Moet het nu gaan tonen"

AA Gent haalde de afgelopen vier jaar maar liefst 20 Afrikaanse talenten naar België. Dat is ...

24
24
Gheysens drijft Anderlecht tot kookpunt met Kindermans-farce

Jean Kindermans is al maanden hét symbooldossier bij Anderlecht, maar een doorbraak blijft ...

556
556
Vermant ziet WK-droom slinken door één ploegmaat

Binnen een drietal maanden begint het WK. Voor heel wat spelers zijn het spannende tijden. Zij ...

173
173
Anderlecht richting top zes, maar dit baart zorgen

RSC Anderlecht doet het goed onder Jérémy Taravel. De Brusselaars bereikten de ...

172
172
AA Gent hoopt mee: "Willen beiden naar het WK"

Bij AA Gent staat alles momenteel in het teken van de top zes. Falen zou alweer een blamage zijn ...

29
29
'Standard wil zo snel mogelijk af van peperdure miskoop'

Bij Standard hebben ze de afgelopen jaren heel veel mislukte transfers afgerond. Eén van de ...

82
82
10 op 10! Spaanse pers laat zich gaan na prestatie Courtois

Real Madrid heeft woensdag nog eens getoond waarom het de recordhouder in de Champions League. In de ...

220
220
Straffe beelden op Freethiel: heerlijk moment met Peeters

Het ticket voor de Jupiler Pro League was al een tijdje binnen, woensdagavond legde SK Beveren ook ...

81
81
Freiburg-baas geeft duidelijke mening over KRC Genk

Donderdagavond komt de enige overgebleven Belgische club op het Europese toneel in actie. In de ...

277
277
UCL: spektakelzeges Real en PSG, Bodo/Glimt blijft verbazen

Ook de laatste heenwedstrijden in de Champions League hebben weer het nodige spektakel opgeleverd. ...

56
56
Actie gaat wereld rond: Courtois schrijft voetbalgeschiedenis

Real Madrid blijft in de Champions League van een ander niveau, dat bleek woensdagavond andermaal. ...

166
166
Ultieme bekroning monsterseizoen: Beveren heeft titel beet

Hoewel het nog altijd maar begin maart is, is de titelstrijd in de Challenger Pro League al ...

126
126
'Strijd om Tresoldi helemaal los: eerste gegadigden gelekt'

Nicolo Tresoldi is de laatste weken in uitstekende doen bij Club Brugge. En die prestaties zijn ook ...

239
239
Bayern verbluft Europa: straffe woorden voor Kompany

Bayern München heeft dinsdagavond nogmaals zijn favorietenrol in de Champions League ...

371
371
Commotie in UCL: Arsenal ontsnapt na discutabele penalty

In de heenwedstrijden van de 1/8ste finales van de Champions League heeft, is favoriet Arsenal FC ...

43
43
Anderlecht door met Taravel: dit drietal profiteert het meest

Tenzij er geen oplossing wordt gevonden voor zijn gebrek aan een Pro License-diploma, zal RSC ...

436
436
‘Paniek bij Bayern: pakt Kompany snel zijn koffers?’

Vincent Kompany zit stevig in het zadel bij Bayern, en zijn contract werd zelfs verlengd tot 2029. ...

300
300
Te weinig smeerlap? Smets spreekt duidelijke taal

KRC Genk beleeft een vreemd seizoen. In de Europa League presteert het wel uitstekend en staat het ...

86
86
Januzaj hint naar enorme transferverrassing

Een jaar of vijftien geleden was hij nog de toekomst van het Belgische voetbal, maar die hoge ...

114
114
Donnarumma doet straffe uitspraak over Courtois

Er staan om 21u nog drie topwedstrijden op het programma in de achtste finales van de Champions ...

243
243
Anderlecht krijgt transferboodschap: "Gesprekken na seizoen"

Anderlecht lijkt in moeilijke omstandigheden weer op te leven en hoopt er nog een mooi eindeseizoen ...

197
197
Deze statistiek geeft KV Mechelen hoop tegen Anderlecht

De strijd om de top zes belooft de komende weken nog zeer spannend te worden. Enkel Union, Club ...

155
155

Meer sportnieuws