‘Club Brugge kan het schudden: Brentford scheurt recorddeal'

1185
‘Club Brugge kan het schudden: Brentford scheurt recorddeal'

Club Brugge heeft eind januari een megadeal van 33 miljoen euro met Brentford gesloten voor transfer van Antonio Nusa. Medische tests in Engeland onthulden echter knie- en rugproblemen, waardoor Brentford twijfelt en de club wil aanvullende informatie vooraleer een definitieve beslissing te nemen.

De transfer lijkt vertraging op te lopen en mogelijk zelfs afgeblazen te worden. Brentford wil in elk geval deze grote investering herbekijken, want alles moet immers perfect zijn tegen die reusachtige prijs. Andere clubs tonen alvast interesse, maar Nusa's voorkeur ligt bij Brentford.

LEES OOK: Transferflirt Club Brugge: Adedeji-Sternberg doet boekje open

Club Brugge sluit megadeal af om van te duizelen

In het slot van de wintermercato hebben Brentford en Club Brugge een overeenkomst bereikt voor de transfer van Antonio Nusa.

Onder impuls van Vincent Mannaert werd een bijzonder aantrekkelijke deal gesloten: een basisbedrag van 33 miljoen euro, aangevuld met 4 miljoen aan haalbare bonussen en een lucratieve clausule die Club Brugge 12,5% van de meerwaarde bij een toekomstige doorverkoop oplevert.

Bovendien zou Nusa het lopende seizoen bij Club Brugge afmaken, een voorwaarde die zowel door de club als de speler zelf werd geëist.

Het Laatste Nieuws berichtte vorige week dinsdag dat alle handtekeningen zijn gezet, waardoor Nusa niet alleen de duurste uitgaande transfer van Club Brugge, maar ook van de hele Belgische competitie zou worden.

Brentford slaat aan het twijfelen door medische tests

Nadat Club Brugge en Brentford het eens waren geworden over de transfersom, kreeg Antonio Nusa toestemming om zijn medische tests af te leggen in Engeland en vervolgens zijn contract tot en met 2030 te ondertekenen.

Tijdens deze tests werd echter een groeiletsel rond het kraakbeen van de knie opgemerkt, waardoor Brentford aan het twijfelen sloeg. Daarnaast maakt de Engelse club zich ook zorgen over de onderrug van Nusa, een kwaaltje waar de Noor al maanden mee sukkelde.

De Engelse club vroeg om aanvullende informatie van zowel Club Brugge als de Noorse nationale ploeg om er zeker van te zijn dat alle risico's uitgesloten konden worden. Alle drie de partijen buigen zich nog steeds over het medisch dossier, dat op zich geen onoverkomelijke problemen zou moeten vormen.

“Volgens Club Brugge absoluut geen reden om de overeenkomst op te blazen”, stelt Het Nieuwsblad.

Brentford not amused: monsterdeal van de tafel?

Terwijl Club Brugge zich geen zorgen maakt over dit issue, ook op basis van medische informatie, is het volgens Het Nieuwsblad verre van zeker of Brentford hetzelfde standpunt deelt. “Er is twijfel.”

De langverwachte Brugse en Belgische recordtransfer lijkt dus wat vertraging op te lopen, terwijl Club Brugge in spanning afwacht wat de definitieve beslissing van Brentford zal zijn.

Het Laatste Nieuws meldt zelfs dat het niet uit te sluiten valt dat de Engelsen alsnog zullen afzien van de deal. “Het is niet duidelijk hoe het bij Nusa zit, maar wat wél zeker is, is dat Brentford not amused was met de ontdekking”, schreef Het Nieuwsblad.

Brentford wil enorme investering herbekijken: alles moet perfect zijn tegen die prijs

Volgens Het Laatste Nieuws is het princiepsakkoord tussen Brentford FC en Club Brugge over de transfer van Antonio Nusa nog steeds van toepassing, maar werd de pauzeknop ingeduwd omwille van de vaststellingen van zijn medische tests.

De Engelse club wint momenteel via alle mogelijke kanalen inlichtingen in over Nusa en de gesprekken met Club Brugge gaan onverminderd voort.

De kans dat de oorspronkelijke deal, 33 miljoen euro met 4 miljoen bonussen en een doorverkooppercentage van 12,5% wordt met de dag steeds kleiner, en Brentford de deal wil herbekijken.

Volgens The Athletic is er frustratie binnenskamers bij de Engelse club dat de transfer voor Nusa niet doorging, maar er heerst het besef dat het een enorme investering zou zijn geweest voor een getalenteerde speler die nog veel moet bewijzen.

“Alles moest perfect zijn voor de transfer om plaats te vinden tegen die prijs.”

Mentale klap: oplapwerk nodig vooraleer Nusa opnieuw in actie komt

Hoewel Club Brugge optimistisch blijft over de Brentford-deal, maakt het zich sterk dat er nog genoeg andere clubs interesse tonen in Antonio Nusa.

Chelsea, Tottenham en Newcastle worden genoemd, maar het is twijfelachtig of zij bereid zullen zijn om een vergelijkbaar bedrag neer te leggen als Brentford, vooral na het nieuws over het ‘knie- en rugprobleem’.

Aan de andere kant heeft Nusa zelf zijn voorkeur uitgesproken voor Brentford, omdat zijn speelkansen daar het grootst zijn. Bovendien is het afketsen van zijn droomtransfer een mentale klap geweest.

“Het is allemaal wat veel geweest voor Nusa”, zei Ronny Deila. Dinsdag bleef hij daarom aan de kant tegen KV Kortrijk en ook tegen Antwerp FC was hij afwezig. Het Laatste Nieuws waarschuwt ook dat er veel mentaal oplapwerk nodig zal zijn vooraleer Nusa opnieuw in actie komt.

Speelt Nusa volgend seizoen bij Brentford?

Meest recent

Simons onthult: "Sprak twee keer met die JPL-club"

Timmy Simons had de voorbije jaren zomaar trainer van Lommel SK kunnen worden. De huidige coach van ...

5
5
Mourinho slaat en zalft naar Barça: "Worden we ook moe van"

José Mourinho temperde zaterdag de verwachtingen voor de Clásico tegen FC Barcelona. ...

12
12
Uli Hoeness komt met zeer straffe Kompany-uitspraak

Vincent Kompany heeft Bayern München helemaal overtuigd. Dat blijkt nog maar eens uit de ...

35
35
Boskamp looft JPL-coach: “Toen liep iedereen nog te zeiken”

STVV heeft vriend en vijand verrast met een knappe Europese zes op zes. Ook Johan Boskamp is onder ...

28
28
Man City incasseert bij boeman Aston Villa eerste verlies

In de Premier League stond Manchester City om 13u30 voor een altijd moeilijke trip naar Aston Villa. ...

21
21
Deschacht verrast met opvallende transfertip voor Anderlecht

RSC Anderlecht heeft een zeer ruime kern, maar volgens Olivier Deschacht ontbreekt er iets. De ...

117
117
Clement onder vuur: drie matchen om vel te redden?

Philippe Clement (52) werkte zich vorig seizoen uit de naad om Norwich City van de ondergang te ...

28
28
Realiseert Standard uitgaande knaltransfer in januari?

Bij Standard moeten ze elke euro nog steeds omdraaien en de Rouches moeten elk jaar goed proberen te ...

70
70
Doku helpt gerucht over Guardiola uit de wereld

Pep Guardiola werd door bepaalde Belgische analisten de afgelopen jaren stevig bekritiseerd. Onder ...

38
38
'Bayern schiet in actie: winterdeal van 90 miljoen'

Bayern München lijkt het de komende weken zonder Vincent Kompany te moeten stellen, terwijl ...

31
31
Grote verrassing op komst onder de lat bij Duivels?

De Rode Duivels blazen binnen een tweetal weken weer verzamelen, want er komt alweer een tweeluik ...

157
157
Van der Elt voorspelt topcarrière voor JPL-trainer

De laatste jaren krijgen naast jonge spelers ook alsmaar meer jonge trainers hun kans in de Jupiler ...

68
68
Wintertransfer op komst? Raskin en Rangers reageren

Tot veler verbazing slaagde Nicolas Raskin er in de zomer niet in om zijn uitstekende prestaties bij ...

18
18
'Bliksemtransfer Noa Lang naar Nederlandse club'

Noa Lang had gehoopt om zich dit seizoen wel door te kunnen zetten bij Napoli, nadat hij in zijn ...

162
162
TRANSFERUURTJE: 'Knaltransfer Tolu, Barça heeft plan'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

138
138
Kompany lange tijd out? Bayern heeft vervanger klaar

Er heersen grote zorgen rond Vincent Kompany bij Bayern München. De T1 zakte plots in elkaar en ...

190
190
Carrière mislukt? Dante Vanzeir slaat keihard terug

Vanzeir brak bij Union SG volledig door, maar na zijn transfer naar de Verenigde Staten verdween hij ...

110
110
Xander Dierckx over strijd met Vermeeren: "Goede speler, maar..."

Royal Antwerp FC zit in de hoek waar de klappen vallen. The Great Old verloor al vijf ...

146
146
'Compper krijgt duidelijke boodschap van Antwerp-bestuur'

Marvin Compper staat ferm onder druk bij Royal Antwerp FC. The Great Old kampt met vijf nederlagen ...

130
130
Doku bonkt op tafel bij Man City: “Ik weet dat ik iedereen...”

Jérémy Doku kende een teleurstellend WK met blessureleed en matchen waar hij niet even ...

163
163
Bayern komt met belangrijke update over Kompany

Vincent Kompany is groot nieuws in Duitsland én daarbuiten. De oefenmeester zakte ineen en ...

161
161
Deschacht wil Rode Duivel terug: "Kom snel naar Anderlecht"

Olivier Deschacht hoopt dat RSC Anderlecht dit jaar een volgende stap kan zetten. Meedoen voor de ...

484
484
STVV gaat voor gigantische stunt: "We willen het afmaken"

Is er nog iemand die om een ontslag van Frédéric De Meyer vraagt? Na een 0 op 9 ...

154
154
AA Gent ving bot voor transfer: "KRC Genk zei 'neen'"

KRC Genk en AA Gent komen uit een moeizaam seizoen. De twee clubs willen weer meedraaien aan de top, ...

301
301
Transferflirt Club Brugge: Adedeji-Sternberg doet boekje open

Stilaan wordt hij weer in de armen gesloten, maar lange tijd had Noah Adedeji-Sternberg het helemaal ...

508
508

Meer sportnieuws