Wanhopig Anderlecht rekent hardhandig af met ‘lastpak’

640
Wanhopig Anderlecht rekent hardhandig af met ‘lastpak’

Anderlecht is in zijn opzet geslaagd om Benito Raman buiten te werken. Ondanks interesse uit België en Duitsland, koos hij uiteindelijk voor een lucratief Turks avontuur bij Samsunspor.

Anderlecht en Raman kwamen overeen om zijn contract te ontbinden, waardoor de Turken geen transfersom hoefden te betalen. Dit redde Samsunspor van een transferverbod en verloste Anderlecht van een zware financiële last.

Raman's moeilijke relatie met het management van Anderlecht escaleerde na een mislukte zomertransfer naar Sint-Truiden.

LEES OOK: Transferitis in Mechelen: Raman haalt uit naar maats

Anderlecht wil Benito Raman buitenwerken

Het bestuur van Anderlecht heeft in januari sterk aangedrongen op het vertrek van één of twee spelers. “De coach wilde geen namen geven, maar het gaat om Benito Raman en Amadou Diawara”, meldde L’Avenir.

Raman werd bijvoorbeeld niet opgenomen in de selectie voor de winterstage in Tabarka, Tunesië, en heel de maand januari zat hij niet meer in de wedstrijdselectie van Anderlecht.

Volgens Brian Riemer was Raman niet aanwezig op de winterstage vanwege een blessure. Volgens Jesper Fredberg omdat zijn contract bij de club over vijf maanden afliep.

Raman wil enkel vertrekken bij ‘onweerstaanbaar aanbod’

Op slechts twee dagen voor het sluiten van de wintermercato leek het er sterk op dat Benito Raman gewoon in het Lotto Park zou blijven.

Geen enkele geïnteresseerde club wist hem te verleiden met een 'onweerstaanbaar aanbod', de enige voorwaarde waarop hij bereid zou zijn Anderlecht te verlaten. Raman was niet bereid om zijn topsalaris bij RSCA zomaar op te geven. 

Ondanks de moeilijke situatie bij de club voelde hij zich nog steeds zeer goed in het Lotto Park, en zijn riante contract speelt daar natuurlijk een belangrijke rol in.

Raman is niet gemakkelijk te verleiden

“Raman zal wellicht niet vertrekken”, schreef L’Avenir in het slot van de wintermercato. “Geen enkele club heeft alle vereisten om hem te contracteren.”

Oud-Heverlee Leuven, KV Mechelen en VfL Bochum toonden interesse in januari, maar Raman heeft al deze opties van de tafel geveegd omdat ze zowel sportief als financieel niet aantrekkelijk genoeg waren.

Hoewel Samsunspor wél aantrekkelijke financiële voorwaarden bood, wees de aanvaller het Turkse aanbod af vanwege familiale redenen.

Het bestuur van Anderlecht keek met grote bezorgdheid naar deze ontwikkelingen, aangezien de club dringend van het zware salaris van Raman af wilde in januari.

Raman gaat dan toch overstag voor Turks topcontract

Op de voorlaatste dag van de wintermercato ging Benito Raman toch akkoord met een avontuur bij Samsunspor, de club waar ook Nany Dimata speelt.

Ondanks zijn voorkeur om in België te blijven voor zijn zoontje, koos hij uiteindelijk toch voor een contract van 2,5 jaar in Turkije.

Slechts tien dagen eerder had Raman het eerste aanbod van Samsunspor nog afgewezen, maar de tweede poging van de steenrijke voorzitter Yüksel Yildirim, naar verluidt met nog meer aantrekkelijke salarisvoorwaarden, wist Raman uiteindelijk over te halen.

Anderlecht, Samsunspor en Raman zetten speciale deal op poten

Deze deal kwam tot stand dankzij een goede samenwerking tussen Anderlecht en Samsunspor.

Dit kwam zo: Anderlecht en Benito Raman hebben in onderling overleg hun contract ontbonden, waardoor de Turken geen transfersom hoefden te betalen om hem aan te trekken.

Dit was van cruciaal belang voor Samsunspor, dat op het punt stond om een transferverbod opgelegd te krijgen. Samsunspor nam echter wel het volledige loon van Raman over, wat vanaf het begin de voornaamste doelstelling was voor Anderlecht.

Op deze manier is Sporting verlost van het riante contract dat ze nog een halfjaar moesten uitbetalen: mission accomplished.

 Anderlecht was de wanhoop nabij

Anderlecht stond stilaan aan de rand van de wanhoop om Benito Raman van de hand te doen, vooral omdat enkele pogingen in de zomermercato al op niets uitliepen.

De gemiste transfer naar Sint-Truiden veroorzaakte spanningen in de bestuurskamer, waarbij de relatie tussen Raman en het management zelfs tot een dieptepunt daalde.

Volgens Het Nieuwsblad had de afgeketste deal de onmin tussen beide partijen aangewakkerd, en La Dernière Heure sprak zelfs van een stevig conflict met het management.

“Benito Raman was bijvoorbeeld een bom toen zijn verhuur aan STVV afsprong”, schreef Het Nieuwsblad.

Goede deal van Anderlecht

Meest recent

Maradona's hand van God zorgt voor enorme financiële bom

Maradona blijft, zelfs decennia na zijn legendarische WK-optreden, voor verhalen zorgen die de ...

2
2
‘Club speelt het hard en drijft vraagprijs Ordonez op’

Zal Joel Ordonez Club Brugge deze zomermercato nog verlaten? Er is alvast weer veel interesse voor ...

86
86
Chelsea-supporters gaan los op Lavia én Penders

Chelsea heeft de eerste competitiewedstrijd winnend afgesloten. Makkelijk was het echter niet tegen ...

29
29
Compper pakt uit: wereldreiziger komt Antwerp versterken

Marvin Compper werd aan het begin van het seizoen aangesteld als nieuwe hoofdtrainer. Zijn ...

54
54
STVV maakt exit sterkhouder officieel en vangt jackpot

Sint-Truiden VV voelt de gevolgen van een topseizoen. De Kanaries zagen al enkele sterkhouders ...

34
34
‘Anderlecht stap dichter bij verrassende toptransfer’

RSC Anderlecht is nog steeds op zoek naar versterkingen op de zomermercato. Paars-Wit heeft zich al ...

335
335
'Club keihard: aanvaller op brute wijze naar uitgang gewerkt'

Club Brugge wist deze mercato al heel wat mooie zaken te realiseren aan inkomende en uitgaande ...

485
485
'Exodus Anderlecht: volgende international op vertrekken'

RSC Anderlecht voerde de voorbije weken een heuse metamorfose door binnen zijn selectie. Zo haalde ...

248
248
Transferconstructie Ordoñez: opvallend prijskaartje onthuld

Even dreigde zijn blessure roet in het eten te gooien, maar Joel Ordoñez lijkt dan toch zijn ...

257
257
'Licht aan einde van tunnel: Premier League-transfer Zirkzee'

Toen hij destijds indruk maakte op huurbasis bij RSC Anderlecht en daarna bevestigde in Italië, ...

105
105
'Saliba heeft transfer beet: Anderlecht boekt woekerwinst'

Met nog anderhalve week te gaan op de zomerse transfermarkt, staan bij RSC Anderlecht verschillende ...

524
524
Penalty-affaire Club vs. Cercle: Lardot viseert één man

Club Brugge trok zondagavond de derby tegen Cercle Brugge met 1-0 naar zich toe. Over de gehele ...

436
436
Courtois deelt prikje uit aan Rodri na transfersoap

Rodri Hernandez zorgde deze zomer voor één van de meest spraakmakende transfers. De ...

107
107
‘Na harde aanval op Verhaeghe: Club neemt waanzinnig risico’

Club Brugge laat zich niet afschrikken door de nieuwe juridische aanval op het stadiondossier. Bart ...

1033
1033
'Anderlecht onverbiddelijk: keiharde boodschap Bertaccini'

RSC Anderlecht wil voor het sluiten van de zomerse transferperiode nog enkele spelers van de hand ...

636
636
'Alle zeilen bijgezet: Club op zucht van miljoenendeal'

Club Brugge haalde deze zomer al een riant bedrag op met de verkoop van verschillende spelers. En ...

635
635
JPL-trainers duiden kampioen nu al aan: twéé uitdagers

De Jupiler Pro League is nog maar een drietal speeldagen ver, voor sommige ploegen zelfs nog maar ...

729
729
Perfecte Chelsea-start Alonso: grote grijns bij Van Bommel

In de Engelse Premier League heeft Chelsea FC een goede start gemaakt onder nieuwe trainer Xabi ...

201
201
'Leko houdt adem in: strijd om Tresoldi barst los'

In het slot van de mercato lijkt er plots nog heel wat te bewegen bij Club Brugge. Op inkomend ...

474
474
'Kassa rinkelt bij Club Brugge: goudhaantje pakt koffers'

Club Brugge streek deze zomer al zo'n 80 miljoen op aan transferinkomsten, maar in het slot van de ...

596
596
De Bruyne verbaast met straffe uitspraken na glansrol

Kevin De Bruyne (35) kende een moeilijk WK waar hij niet echt zijn stempel kon drukken bij de Rode ...

125
125
Vandenbempt voorspelt JPL-revelatie: “Hij toont lef”

De Jupiler Pro League is drie speeldagen ver en de analisten maken al een eerste (vroege) balans op. ...

318
318
Vanderbiest onder druk bij KV Mechelen: “Labiele omstandigheden”

KV Mechelen is niet goed gestart aan het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League. Malinwa stond ...

380
380
'Straffe JPL-comeback Bodart; ook KVM haalt oude bekende'

Het eindspel is stilaan ingezet op de zomerse transferperiode. Maar er zitten nog heel wat ...

332
332
Hard dilemma Van Bommel: grote naam gedumpt bij Duivels?

Eind september vatten de Rode Duivels hun Nations League-campagne aan met een XXL-interlandperiode ...

1109
1109

Meer sportnieuws