Wanhopig Anderlecht rekent hardhandig af met ‘lastpak’

640 stemmen
Wanhopig Anderlecht rekent hardhandig af met ‘lastpak’

Anderlecht is in zijn opzet geslaagd om Benito Raman buiten te werken. Ondanks interesse uit België en Duitsland, koos hij uiteindelijk voor een lucratief Turks avontuur bij Samsunspor.

Anderlecht en Raman kwamen overeen om zijn contract te ontbinden, waardoor de Turken geen transfersom hoefden te betalen. Dit redde Samsunspor van een transferverbod en verloste Anderlecht van een zware financiële last.

Raman's moeilijke relatie met het management van Anderlecht escaleerde na een mislukte zomertransfer naar Sint-Truiden.

LEES OOK: Raman zet deur open voor terugkeer naar ex-club

Anderlecht wil Benito Raman buitenwerken

Het bestuur van Anderlecht heeft in januari sterk aangedrongen op het vertrek van één of twee spelers. “De coach wilde geen namen geven, maar het gaat om Benito Raman en Amadou Diawara”, meldde L’Avenir.

Raman werd bijvoorbeeld niet opgenomen in de selectie voor de winterstage in Tabarka, Tunesië, en heel de maand januari zat hij niet meer in de wedstrijdselectie van Anderlecht.

Volgens Brian Riemer was Raman niet aanwezig op de winterstage vanwege een blessure. Volgens Jesper Fredberg omdat zijn contract bij de club over vijf maanden afliep.

Raman wil enkel vertrekken bij ‘onweerstaanbaar aanbod’

Op slechts twee dagen voor het sluiten van de wintermercato leek het er sterk op dat Benito Raman gewoon in het Lotto Park zou blijven.

Geen enkele geïnteresseerde club wist hem te verleiden met een 'onweerstaanbaar aanbod', de enige voorwaarde waarop hij bereid zou zijn Anderlecht te verlaten. Raman was niet bereid om zijn topsalaris bij RSCA zomaar op te geven. 

Ondanks de moeilijke situatie bij de club voelde hij zich nog steeds zeer goed in het Lotto Park, en zijn riante contract speelt daar natuurlijk een belangrijke rol in.

Raman is niet gemakkelijk te verleiden

“Raman zal wellicht niet vertrekken”, schreef L’Avenir in het slot van de wintermercato. “Geen enkele club heeft alle vereisten om hem te contracteren.”

Oud-Heverlee Leuven, KV Mechelen en VfL Bochum toonden interesse in januari, maar Raman heeft al deze opties van de tafel geveegd omdat ze zowel sportief als financieel niet aantrekkelijk genoeg waren.

Hoewel Samsunspor wél aantrekkelijke financiële voorwaarden bood, wees de aanvaller het Turkse aanbod af vanwege familiale redenen.

Het bestuur van Anderlecht keek met grote bezorgdheid naar deze ontwikkelingen, aangezien de club dringend van het zware salaris van Raman af wilde in januari.

Raman gaat dan toch overstag voor Turks topcontract

Op de voorlaatste dag van de wintermercato ging Benito Raman toch akkoord met een avontuur bij Samsunspor, de club waar ook Nany Dimata speelt.

Ondanks zijn voorkeur om in België te blijven voor zijn zoontje, koos hij uiteindelijk toch voor een contract van 2,5 jaar in Turkije.

Slechts tien dagen eerder had Raman het eerste aanbod van Samsunspor nog afgewezen, maar de tweede poging van de steenrijke voorzitter Yüksel Yildirim, naar verluidt met nog meer aantrekkelijke salarisvoorwaarden, wist Raman uiteindelijk over te halen.

Anderlecht, Samsunspor en Raman zetten speciale deal op poten

Deze deal kwam tot stand dankzij een goede samenwerking tussen Anderlecht en Samsunspor.

Dit kwam zo: Anderlecht en Benito Raman hebben in onderling overleg hun contract ontbonden, waardoor de Turken geen transfersom hoefden te betalen om hem aan te trekken.

Dit was van cruciaal belang voor Samsunspor, dat op het punt stond om een transferverbod opgelegd te krijgen. Samsunspor nam echter wel het volledige loon van Raman over, wat vanaf het begin de voornaamste doelstelling was voor Anderlecht.

Op deze manier is Sporting verlost van het riante contract dat ze nog een halfjaar moesten uitbetalen: mission accomplished.

 Anderlecht was de wanhoop nabij

Anderlecht stond stilaan aan de rand van de wanhoop om Benito Raman van de hand te doen, vooral omdat enkele pogingen in de zomermercato al op niets uitliepen.

De gemiste transfer naar Sint-Truiden veroorzaakte spanningen in de bestuurskamer, waarbij de relatie tussen Raman en het management zelfs tot een dieptepunt daalde.

Volgens Het Nieuwsblad had de afgeketste deal de onmin tussen beide partijen aangewakkerd, en La Dernière Heure sprak zelfs van een stevig conflict met het management.

“Benito Raman was bijvoorbeeld een bom toen zijn verhuur aan STVV afsprong”, schreef Het Nieuwsblad.

Goede deal van Anderlecht

Meest recent

Fans KRC Genk roeren zich: "Gebrek aan respect"

KRC Genk maakte het vertrek van Michel Ribeiro bekend. Die werkte 23 jaar voor de club. Dat gebeurde ...

82
82
Domper Duitsland: smaakmaker mogelijk out voor WK

Duitsland trekt zeker niet als favoriet naar het WK. Bondscoach Julian Nagelsmann kwam vandaag met ...

23
23
SK Beveren maakt volgende vertrekker wereldkundig

Bij SK Beveren is het akelig stil omtrent nieuwe spelers en een nieuwe coach. De Waaslanders ...

22
22
Vandenbempt en Joos voorspellen Belgische WK-ster

De Rode Duivels trekken met de nodige ambitie naar het WK. De kwartfinales bereiken is het doel. ...

76
76
KRC Genk licht optie niet: doelman gratis weg

KRC Genk is volop bezig met de evaluatie van de spelerskernen. Voor de eerste ploeg en Jong Genk ...

71
71
Red Flames verwennen fans met zesklapper

De Belgische Red Flames speelden vanavond aan Den Dreef tegen Luxemburg. Een zege was een bijna ...

62
62
'Geen Saibari? Kompany heeft Rode Duivel als Plan B'

Ismael Saibari lijkt op weg naar Bayern München. De aanvallende middenvelder van PSV heeft al ...

108
108
Wullaert licht tipje van de sluier omtrent volgende club

De Red Flames spelen vanavond tegen Luxemburg. Daar moeten ze ruim van kunnen winnen. Voor de goals ...

45
45
Keuze gemaakt? Garcia gaat niet mee met de hype

De Rode Duivels hebben op een aantal posities enorm veel weelde. Onder meer op het middenveld. Toch ...

140
140
Na Ribeiro weer meubelstuk weg bij KRC Genk: "Na 18 jaar"

Bij KRC Genk is er toch wel wat aan het gebeuren op de achtergrond. De Limburgers maakten het ...

115
115
Sporting Charleroi strikt voormalige speler van Standard

Sporting Charleroi gaat komende zomer de nodige sterkhouders de club zien verlaten. De Zebra's zijn ...

22
22
De Bruyne onder vuur: dit hakt er keihard in

Antonio Conte is weg bij Napoli en dat lijkt goed nieuws voor Kevin De Bruyne. Maar daardoor valt ...

161
161
Croonen verrast: KRC Genk met straf buitenlands akkoord

KRC Genk zet een volgende stap in de ontwikkeling van de club. De Limburgers gaan de club wereldwijd ...

369
369
'Real Madrid drukt door: Bayern reageert op monsterbod'

Real Madrid gaat voor een enorm grote verandering. Florentino Perez zal wellicht nog steeds de ...

238
238
Patro Eisden verrast iedereen met ervaren Belg

Patro Eisden zit niet stil op de transfermarkt. Ze stelden vandaag een volgende aanwinst voor. En ...

72
72
Coosemans out: Anderlecht stoomt nieuwe nummer 1 klaar

Hopelijk beseft Antoine Sibierski waaraan hij begonnen is, want de nieuwe sportieve baas van RSC ...

762
762
'KRC Genk breekt record: concreet bod op Karetsas'

KRC Genk gaat een erg drukke zomer tegemoet, want na een teleurstellend seizoen is er heel wat werk ...

492
492
'Overmars houdt adem in: rampscenario voor Antwerp'

Deels noodgedwongen trekt Antwerp meer dan ooit de kaart van de jeugd. Dat blijkt uit de ...

513
513
'Sibierski in shock: toptalenten weg bij Anderlecht?'

Met de doorbraak van Nathan De Cat vormde Neerpede het voorbije seizoen weer een lichtpunt in barre ...

378
378
'Jacht geopend: Club Brugge ontvangt bod van 35 miljoen'

De voorspelde uittocht lijkt ingezet bij Club Brugge, dat zopas afscheid nam van Aleksandar ...

688
688
'Europese grootmacht klopt aan voor Karetsas & De Cat'

Ook deze zomer krijgt de Jupiler Pro League weer te maken met een uittocht aan talent. Zo dreigt ...

340
340
Stankovic komt met laatste boodschap aan Club-fans

Het huwelijk tussen Aleksander Stankovic en Club Brugge was van korte duur, maar wel succesvol. De ...

518
518
Thierry Henry geeft Kompany flinke por in de rug

Thierry Henry was een tijdje de assistent bij de Rode Duivels. De Franse legende volgt België ...

139
139
Anderlecht grijpt meteen in na statement aan Coucke

De supporters waren dan wel enthousiast met de aankondiging van Adidas als nieuwe shirtsponsor, het ...

2176
2176
Opvallende nieuwe rol voor Trossard bij Rode Duivels

Bondscoach Rudi Garcia probeerde wat nieuws uit tegen Kroatië en ook tegen Tunesië ljkt de ...

186
186

Meer sportnieuws