Wanhopig Anderlecht rekent hardhandig af met ‘lastpak’

door
Wanhopig Anderlecht rekent hardhandig af met ‘lastpak’

Anderlecht is in zijn opzet geslaagd om Benito Raman buiten te werken. Ondanks interesse uit België en Duitsland, koos hij uiteindelijk voor een lucratief Turks avontuur bij Samsunspor.

Anderlecht en Raman kwamen overeen om zijn contract te ontbinden, waardoor de Turken geen transfersom hoefden te betalen. Dit redde Samsunspor van een transferverbod en verloste Anderlecht van een zware financiële last.

Raman's moeilijke relatie met het management van Anderlecht escaleerde na een mislukte zomertransfer naar Sint-Truiden.

LEES OOK: Neerpede-golf op komst: Borguet wrijft zich in handen

Anderlecht wil Benito Raman buitenwerken

Het bestuur van Anderlecht heeft in januari sterk aangedrongen op het vertrek van één of twee spelers. “De coach wilde geen namen geven, maar het gaat om Benito Raman en Amadou Diawara”, meldde L’Avenir.

Raman werd bijvoorbeeld niet opgenomen in de selectie voor de winterstage in Tabarka, Tunesië, en heel de maand januari zat hij niet meer in de wedstrijdselectie van Anderlecht.

Volgens Brian Riemer was Raman niet aanwezig op de winterstage vanwege een blessure. Volgens Jesper Fredberg omdat zijn contract bij de club over vijf maanden afliep.

Raman wil enkel vertrekken bij ‘onweerstaanbaar aanbod’

Op slechts twee dagen voor het sluiten van de wintermercato leek het er sterk op dat Benito Raman gewoon in het Lotto Park zou blijven.

Geen enkele geïnteresseerde club wist hem te verleiden met een 'onweerstaanbaar aanbod', de enige voorwaarde waarop hij bereid zou zijn Anderlecht te verlaten. Raman was niet bereid om zijn topsalaris bij RSCA zomaar op te geven. 

Ondanks de moeilijke situatie bij de club voelde hij zich nog steeds zeer goed in het Lotto Park, en zijn riante contract speelt daar natuurlijk een belangrijke rol in.

Raman is niet gemakkelijk te verleiden

“Raman zal wellicht niet vertrekken”, schreef L’Avenir in het slot van de wintermercato. “Geen enkele club heeft alle vereisten om hem te contracteren.”

Oud-Heverlee Leuven, KV Mechelen en VfL Bochum toonden interesse in januari, maar Raman heeft al deze opties van de tafel geveegd omdat ze zowel sportief als financieel niet aantrekkelijk genoeg waren.

Hoewel Samsunspor wél aantrekkelijke financiële voorwaarden bood, wees de aanvaller het Turkse aanbod af vanwege familiale redenen.

Het bestuur van Anderlecht keek met grote bezorgdheid naar deze ontwikkelingen, aangezien de club dringend van het zware salaris van Raman af wilde in januari.

Raman gaat dan toch overstag voor Turks topcontract

Op de voorlaatste dag van de wintermercato ging Benito Raman toch akkoord met een avontuur bij Samsunspor, de club waar ook Nany Dimata speelt.

Ondanks zijn voorkeur om in België te blijven voor zijn zoontje, koos hij uiteindelijk toch voor een contract van 2,5 jaar in Turkije.

Slechts tien dagen eerder had Raman het eerste aanbod van Samsunspor nog afgewezen, maar de tweede poging van de steenrijke voorzitter Yüksel Yildirim, naar verluidt met nog meer aantrekkelijke salarisvoorwaarden, wist Raman uiteindelijk over te halen.

Anderlecht, Samsunspor en Raman zetten speciale deal op poten

Deze deal kwam tot stand dankzij een goede samenwerking tussen Anderlecht en Samsunspor.

Dit kwam zo: Anderlecht en Benito Raman hebben in onderling overleg hun contract ontbonden, waardoor de Turken geen transfersom hoefden te betalen om hem aan te trekken.

Dit was van cruciaal belang voor Samsunspor, dat op het punt stond om een transferverbod opgelegd te krijgen. Samsunspor nam echter wel het volledige loon van Raman over, wat vanaf het begin de voornaamste doelstelling was voor Anderlecht.

Op deze manier is Sporting verlost van het riante contract dat ze nog een halfjaar moesten uitbetalen: mission accomplished.

 Anderlecht was de wanhoop nabij

Anderlecht stond stilaan aan de rand van de wanhoop om Benito Raman van de hand te doen, vooral omdat enkele pogingen in de zomermercato al op niets uitliepen.

De gemiste transfer naar Sint-Truiden veroorzaakte spanningen in de bestuurskamer, waarbij de relatie tussen Raman en het management zelfs tot een dieptepunt daalde.

Volgens Het Nieuwsblad had de afgeketste deal de onmin tussen beide partijen aangewakkerd, en La Dernière Heure sprak zelfs van een stevig conflict met het management.

“Benito Raman was bijvoorbeeld een bom toen zijn verhuur aan STVV afsprong”, schreef Het Nieuwsblad.

Goede deal van Anderlecht

Meest recent

'Nieuwe mokerslag voor Vermeeren'

Enkele jaren geleden werd Arthur Vermeeren nog gezien als dé toekomst van het Belgische ...

42
42
Goots heeft slecht nieuws voor ambitieus Mechelen

Vorig weekend werd de Champions' Play-Off op gang getrapt. Daarbij scheidden Union en Club Brugge ...

29
29
Neerpede-golf op komst: Borguet wrijft zich in handen

Anderlecht kreeg vorig weekend op Club Brugge nog eens een reality check, want de 4-2-nederlaag ...

50
50
Kompany verovert Bernabeu, Arsenal wint in slot nog

Dinsdagavond stonden de eerste heenwedstrijden op het programma in de kwartfinale van de Champions ...

64
64
'Congo wil alweer talent bij Rode Duivels weghouden'

De Rode Duivels zagen de voorbije jaren al verschillende talenten afhaken. Konstantinos Karetsas ...

95
95
'Lommel wil vervolg breien aan voetbalsprookje'

De Challenger Pro League kent in de komende weken zijn ontknoping, waarin onder meer de strijd om de ...

27
27
Cornelis reageert na ontslag, opvolger bekend

Er viel dinsdag nog maar eens een trainerswissel te noteren in de Jupiler Pro League. Nu was het ...

75
75
'PSG komt aankloppen bij revelatie Club Brugge'

Club Brugge zal in de komende weken nog alles op alles zetten om de landstitel binnen te halen. Voor ...

264
264
Oude bekende van Genk en Charleroi zet punt achter carrière

Het einde van het seizoen nadert stilaan en dat betekent dat enkele bekende namen weer de Belgische ...

113
113
Vanhaezebrouck verschroeiend hard voor Anderlecht

Hein Vanhaezebrouck is een man met een uitgesproken mening. Soms zit hij er knal op, soms er ...

188
188
Voetbalwereld in rouw: Mircea Lucescu overleden

Bijzonder droevig nieuws vanuit Roemenië. Daar raakte zopas bekend dat Mircea Lucescu op ...

0
0
Zulte Waregem deelt OH Leuven stevige transferslag uit

Zulte Waregem heeft een transfer afgerond. Het is geen speler, maar wel een Head of Recruitment. Die ...

50
50
Anderlecht dreigt zichzelf op te blazen met Sibierski

Antoine Sibierski stond al langer op de lijst bij Anderlecht. Maar nu zijn vertrek bij Troyes eraan ...

194
194
Taravel in de fout: dure les tegen Club Brugge

RSC Anderlecht verloor oververdiend met 4-2 van Club Brugge. Na twee goede prestaties in de ...

90
90
Kompany met unieke cijfers: Real Madrid is gewaarschuwd

Bayern München speelt in de Champions League vanavond tegen Real Madrid. Een zeer mooi duel ...

28
28
Verhuurde JPL-spelers: Anderlecht lacht tanden bloot

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

135
135
Belgische voetbalbond bijt van zich af na uithaal Leko

Dé quote van het voorbije weekend kwam op naam van Ivan Leko, die na de zege van Club Brugge ...

88
88
Lardot scherp voor arbitrage: "Valse start play-offs"

Afgelopen weekend werden de play-offs op gang getrapt. Nu het om de knikkers gaat, komt uiteraard ...

349
349
'Zware erfenis Renard: miscasts weg bij Anderlecht?'

Even leek Jérémy Taravel de trein weer op de rails krijgen, maar dat schokeffect is ...

235
235
Opvallende afwezigen bij Club Brugge: reden bekend

De magere vertoning na de pauze biedt stof tot nadenken, maar met een 4-2 zege tegen Anderlecht kon ...

331
331
Taravel slaat bal mis: Anderlecht betaalt blunder cash

In de tweede helft werd een regelrechte blamage nog vermeden, maar voor de pauze zakte RSC ...

305
305
Tzolis maakt statement: koude oorlog bij Club Brugge

Club Brugge begon aan de play-offs met een klinkende 4-2 zege tegen aartsrivaal Anderlecht. Vooral ...

442
442
Taravel de gebeten hond na desastreuze helft Anderlecht

RSC Anderlecht werd afgelopen speeldag van het kastje naar de muur gespeeld in de eerste helft tegen ...

215
215
‘Ex-Westerlo-speler in vieze papieren: tot 7 jaar cel’

Vanuit Roemenië komt een opvallend nieuwtje overgewaaid. Ex-Westerlo-speler Kader Keita is daar ...

66
66
Vandenbempt maakt Mac Allister compleet belachelijk

Afgelopen speeldag stond bol van incidenten en discutabele fases. Zo was er de veelbesproken ...

374
374

Meer sportnieuws