Wanhopig Anderlecht rekent hardhandig af met ‘lastpak’

640
Wanhopig Anderlecht rekent hardhandig af met ‘lastpak’

Anderlecht is in zijn opzet geslaagd om Benito Raman buiten te werken. Ondanks interesse uit België en Duitsland, koos hij uiteindelijk voor een lucratief Turks avontuur bij Samsunspor.

Anderlecht en Raman kwamen overeen om zijn contract te ontbinden, waardoor de Turken geen transfersom hoefden te betalen. Dit redde Samsunspor van een transferverbod en verloste Anderlecht van een zware financiële last.

Raman's moeilijke relatie met het management van Anderlecht escaleerde na een mislukte zomertransfer naar Sint-Truiden.

LEES OOK: 'Antwerp en STVV kruisen de degens om oude bekende'

Anderlecht wil Benito Raman buitenwerken

Het bestuur van Anderlecht heeft in januari sterk aangedrongen op het vertrek van één of twee spelers. “De coach wilde geen namen geven, maar het gaat om Benito Raman en Amadou Diawara”, meldde L’Avenir.

Raman werd bijvoorbeeld niet opgenomen in de selectie voor de winterstage in Tabarka, Tunesië, en heel de maand januari zat hij niet meer in de wedstrijdselectie van Anderlecht.

Volgens Brian Riemer was Raman niet aanwezig op de winterstage vanwege een blessure. Volgens Jesper Fredberg omdat zijn contract bij de club over vijf maanden afliep.

Raman wil enkel vertrekken bij ‘onweerstaanbaar aanbod’

Op slechts twee dagen voor het sluiten van de wintermercato leek het er sterk op dat Benito Raman gewoon in het Lotto Park zou blijven.

Geen enkele geïnteresseerde club wist hem te verleiden met een 'onweerstaanbaar aanbod', de enige voorwaarde waarop hij bereid zou zijn Anderlecht te verlaten. Raman was niet bereid om zijn topsalaris bij RSCA zomaar op te geven. 

Ondanks de moeilijke situatie bij de club voelde hij zich nog steeds zeer goed in het Lotto Park, en zijn riante contract speelt daar natuurlijk een belangrijke rol in.

Raman is niet gemakkelijk te verleiden

“Raman zal wellicht niet vertrekken”, schreef L’Avenir in het slot van de wintermercato. “Geen enkele club heeft alle vereisten om hem te contracteren.”

Oud-Heverlee Leuven, KV Mechelen en VfL Bochum toonden interesse in januari, maar Raman heeft al deze opties van de tafel geveegd omdat ze zowel sportief als financieel niet aantrekkelijk genoeg waren.

Hoewel Samsunspor wél aantrekkelijke financiële voorwaarden bood, wees de aanvaller het Turkse aanbod af vanwege familiale redenen.

Het bestuur van Anderlecht keek met grote bezorgdheid naar deze ontwikkelingen, aangezien de club dringend van het zware salaris van Raman af wilde in januari.

Raman gaat dan toch overstag voor Turks topcontract

Op de voorlaatste dag van de wintermercato ging Benito Raman toch akkoord met een avontuur bij Samsunspor, de club waar ook Nany Dimata speelt.

Ondanks zijn voorkeur om in België te blijven voor zijn zoontje, koos hij uiteindelijk toch voor een contract van 2,5 jaar in Turkije.

Slechts tien dagen eerder had Raman het eerste aanbod van Samsunspor nog afgewezen, maar de tweede poging van de steenrijke voorzitter Yüksel Yildirim, naar verluidt met nog meer aantrekkelijke salarisvoorwaarden, wist Raman uiteindelijk over te halen.

Anderlecht, Samsunspor en Raman zetten speciale deal op poten

Deze deal kwam tot stand dankzij een goede samenwerking tussen Anderlecht en Samsunspor.

Dit kwam zo: Anderlecht en Benito Raman hebben in onderling overleg hun contract ontbonden, waardoor de Turken geen transfersom hoefden te betalen om hem aan te trekken.

Dit was van cruciaal belang voor Samsunspor, dat op het punt stond om een transferverbod opgelegd te krijgen. Samsunspor nam echter wel het volledige loon van Raman over, wat vanaf het begin de voornaamste doelstelling was voor Anderlecht.

Op deze manier is Sporting verlost van het riante contract dat ze nog een halfjaar moesten uitbetalen: mission accomplished.

 Anderlecht was de wanhoop nabij

Anderlecht stond stilaan aan de rand van de wanhoop om Benito Raman van de hand te doen, vooral omdat enkele pogingen in de zomermercato al op niets uitliepen.

De gemiste transfer naar Sint-Truiden veroorzaakte spanningen in de bestuurskamer, waarbij de relatie tussen Raman en het management zelfs tot een dieptepunt daalde.

Volgens Het Nieuwsblad had de afgeketste deal de onmin tussen beide partijen aangewakkerd, en La Dernière Heure sprak zelfs van een stevig conflict met het management.

“Benito Raman was bijvoorbeeld een bom toen zijn verhuur aan STVV afsprong”, schreef Het Nieuwsblad.

Goede deal van Anderlecht

Meest recent

'Stassin krijgt eindelijk gewenste transfer'

Lucas Stassin moest deze zomer tot zijn grote ontgoocheling het WK vanuit zijn zetel volgen. Rudi ...

28
28
'Grote verrassing: Martinez bondscoach van Oranje?'

Na het WK gingen heel wat landen op zoek naar een nieuwe bondscoach. De Rode Duivels vonden na het ...

54
54
'Transfer in de maak voor Bornauw'

Met Brandon Mechele en Nathan Ngoy ontdekten de Rode Duivels op het WK een stevig centraal duo en ...

21
21
Anderlecht kent zijn mogelijke hordes voor league phase

Anderlecht heeft dinsdagavond met grote aandacht gekeken naar wat er zich afspeelde in de Europese ...

129
129
Donkerrode avond Union: Hubert haalt keihard uit

Union zal zich dit seizoen niet kunnen tonen in de Champions League. De Brusselaars sneuvelden ...

451
451
KV Mechelen vindt verdediger in Premier League

KV Mechelen nam een ontgoochelende start in de Jupiler Pro League, want het ging met 2-0 onderuit op ...

52
52
'Standard is eindelijk verlost van dure flop'

Standard heeft deze zomer al veel werk verzet op de transfermarkt. De Rouches haalden al zeven ...

114
114
'Club Brugge blijft gaan: akkoord in de maak'

Club Brugge heeft de laatste weken een stevig transferoffensief ingezet en zette zijn teller ...

707
707
Geen Champions League: Union strandt in Noorwegen

Union SG kruiste dinsdagavond met Bodo/Glimt voor een plek in de laatste voorronde van de Champions ...

268
268
STVV 'rekent zich rijk': "Doet denken aan de jonge Lukaku"

STVV begon met een gelijkspel aan het nieuwe seizoen. De Limburgers konden in die partij nog niet ...

84
84
KRC Genk moet héél dringend de transfermarkt op

KRC Genk verloor met 2-1 van Zulte Waregem. Een valse start. Head of Football Dimitri De ...

334
334
Tielemans verbluft Man United: ijskoude douche volgt meteen

Youri Tielemans kon zijn eerste optreden bij Manchester United bijna niet beter beginnen. De Rode ...

247
247
'Club verpulvert record: zesde miljoenaanwinst op komst'

Club Brugge is de Belgische competitie helemaal ontgroeid op financieel vlak. Dat blijkt deze ...

1671
1671
Hommeles bij KVM: "Hij wordt ongetwijfeld op matje geroepen"

KV Mechelen ging tijdens de eerste speeldag van de Jupiler Pro League vrij kansloos onderuit op AA ...

266
266
'Nieuwe details El Ouahdi-deal; vraagprijs Genk gelekt'

KRC Genk speurt momenteel de markt af naar een nieuwe rechtsback. Dat is ook broodnodig voor de ...

384
384
'Manchester City pakt uit: transfer van 100 miljoen'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola-tijdperk. En in navolging van de ...

210
210
'Uitsluitsel Antwerp: Verschaeren heeft nieuwe club gekozen'

Yari Verschaeren zit sinds het aflopen van zijn contract bij RSC Anderlecht nog steeds zonder club. ...

678
678
'Lukaku niet naar Anderlecht: exacte reden bekend'

Heel even leek het nu al zover, maar Romelu Lukaku besloot zijn grote comeback bij RSC Anderlecht ...

724
724
De Mil houdt adem in: rampscenario voor AA Gent?

In de derde voorronde van de Conference League verdedigt AA Gent donderdag een 1-0 voorsprong tegen ...

312
312
Mertens en Kerkhofs lokken massaal reacties uit met één foto

Kat Kerkhofs en Dries Mertens zijn al een tijdje onderweg en lijken volop te genieten van de ...

376
376
'Grote kuis in Genk: 8 (!) vertrekkers in de maak'

Ondanks de recordtransfers van Rafiu Durosinmi en Konstantinos Karetsas heeft KRC Genk, waar voorts ...

1861
1861
'Siquet wil weg: Club Brugge neemt standpunt in'

Club Brugge wil de komende weken geen sterkhouders meer zien vertrekken, al lijkt dat toch ...

656
656
KRC Genk in diepe rouw: uniek gebaar raakt tot tranen toe

Michiel Vandeweert, content creator en één van de bekendste mensen van ons land die ...

509
509
UEFA grijpt zwaar in bij VAR-regels: veranderingen nakend

De VAR blijft de gemoederen bezighouden. Sinds de invoering van de videoref is er veel discussie ...

210
210
Fabrizio Romano dropt plots bommetje in transferwereld

Fabrizio Romano is de grootste transferexpert in de voetbalwereld. Een transfer is pas in kannen en ...

109
109

Meer sportnieuws