Inter stopt opmars Juventus en reikt hand naar de titel

door
Inter stopt opmars Juventus en reikt hand naar de titel

In de Serie A stond zondagavond een topper op het programma die weleens richtinggevend zou kunnen zijn voor de titelstrijd. In San Siro kreeg leider Internazionale immers het bezoek van eerste achtervolger Juventus, dat al sinds eind september niet meer verloren had.

Sinds het 4-2-verlies op Sassuolo op 23 september zette de Oude Dame een ongeslagen reeks van zeventien competitiewedstrijden neer en ook in de Coppa Italia verloren ze in die periode niet. Ze zakten dan ook met het nodige vertrouwen af naar Milaan.

LEES OOK: 'Eerste zomertransfer Club Brugge: contract van vijf jaar'

Own-goal maakt einde aan reeks Juventus

Het was echter de thuisploeg die van meet af aan dominant was in de kraker. Heel veel grote kansen leverde dat niet op, maar acht minuten voor rust kwam Inter wel op voorsprong. Pavard wou op een voorzet uitpakken met een omhaal, maar ging naast de bal. Zo kwam die wel terecht bij Gatti, die ongelukkig zijn eigen doelman vloerde.

Juventus moest dus aan de bak en probeerde in de tweede helft de bakens te verzetten. De beste kansen bleven echter voor Inter. Calhanoglu had pech dat zijn geweldige volley de buitenkant van de paal likte en in de slotfase liet Arnautovic na om de wedstrijd helemaal te beslissen.

Inter loopt verder uit

Het bleef echter bij 1-0 en zo reikt Inter toch een beetje de hand naar de Scudetto. Het breidt zijn voorsprong op Juventus immers uit tot vier punten en heeft bovendien nog een wedstrijd minder gespeeld. Het kan dus later nog zeven punten los komen te staan.

Spelers met een Belgische link kwamen er overigens niet in actie in de Italiaanse kraker. Bij Inter bleef de in januari van Club Brugge overgekomen Tajon Buchanan opnieuw aan de bank gekluisterd, terwijl bij Juve onze jonge landgenoot Joseph Nonge Boende ook geen invalbeurt gegund werd.

Zal Inter ook kampioen worden?

Meest recent

Italië verwoest Kevin De Bruyne: “Toestand is ernstig”

Napoli zit in de hoek waar de klappen vallen. In eigen huis ging het met 0-2 onderuit tegen Lazio. ...

9
9
Saliba komt met héél bizarre uitspraak na zege

Bij RSC Anderlecht waren ze uiteraard zeer gelukkig met de volgende zege. Ze wonnen met 1-2 van KV ...

69
69
Vanderbiest briest: "Na uur moest het 4-0 staan"

KV Mechelen verloor met 1-2 van RSC Anderlecht na een al bij al matige pot voetbal. Bij de ...

66
66
Union SG verrast: nieuw pareltje duikt op

Union SG heeft een uitstekende scouting. Daarmee hebben ze veel aanzien gekregen in Europa en het ...

27
27
Zorgwekkende situatie Vranckx: terugkeer naar JPL?

De zomermercato loert om de hoek en de Belgische clubs zijn bezig met het opstellen van de profielen ...

165
165
Club Brugge onder druk: alles staat op het spel

Club Brugge neemt het vanavond op tegen Union SG. Alle druk ligt bij de Bruggelingen, want als ...

94
94
Westerlo pakt door: samenwerking met Premier League-club

Het gonst al een tijdje van de geruchten omtrent de toekomst van KVC Westerlo. Onze redactie weet ...

137
137
Taravel ziet probleem: "Zo lukt het niet elke keer"

RSC Anderlecht won met 1-2 op het veld van KV Mechelen. Paars-Wit speelde zeker niet goed, maar pakt ...

154
154
‘Kompany blaast mercato op: eerste zomerknaller in aantocht’

Bayern werkt achter de schermen aan een opvallende transferzet. De club ziet een nieuwe ...

59
59
Twijfels bij Club Brugge: topaankoop moet opletten

Club Brugge staat voor een heel belangrijk duel tegen Union SG. Blauw-Zwart heeft tal van ...

230
230
Kompany stelt titelfeest uit: "Spelers vertelden mij dit"

Vincent Kompany kan met Bayern München dit weekend kampioen spelen. Dan moet Borussia Dortmund ...

89
89
Geen prijs voor Atletico: Sociedad gaat met Copa lopen

Geen negende trofee voor Diego Simeone in dienst van Atletico Madrid. De trainer had zaterdagavond ...

88
88
Keuzestress voor Taravel: Bertaccini maakt statement

Adriano Bertaccini ging de laatste maanden door een moeilijke periode. De aanvaller had moeite om de ...

114
114
Lammens gered door doelhout: Man Utd doet gouden zaak

Manchester United heeft zaterdagavond een grote stap gezet richting een Champions League-ticket. Het ...

61
61
Invallers doen het weer: Anderlecht snuffelt aan top 3

Anderlecht heeft een uitstekende zaak gedaan in de strijd om een Europees ticket. Het klopte opnieuw ...

218
218
'Anderlecht legt volgende goudhaantje vast'

Ondanks dat het nog steeds wachten is op de aanstelling van de nieuwe sportief directeur, blijven ze ...

206
206
Waalse derby loopt uit de hand: spelers na afloop in clinch

Spektakel heeft de Waalse derby tussen Charleroi en Standard zaterdagavond niet echt opgeleverd, al ...

211
211
Hayen duidt kantelpunt aan in Genkse zege

Vorige week bleef Genk nog ontgoocheld achter nadat het door een teleurstellend gelijkspel tegen OHL ...

142
142
Degradatie en faillissement: RWDM reageert scherp

Het zijn zware tijden voor RWDM Brussels. Het sloot vrijdag zijn seizoen in de Challenger Pro League ...

150
150
KVM-Anderlecht ligt meteen tijdlang stil na bizar incident

De derde speeldag in de Champions' Play-Off werd zaterdagavond afgetrapt door KV Mechelen en ...

131
131
Oosting looft jonkies, Mazzu zalft ervaren pionnen

Antwerp is er op de derde speeldag eindelijk in geslaagd om zijn eerste zege van de play-offs te ...

62
62
Tottenham blijft na nieuwe mokerslag op degradatieplaats

Tottenham blijft zitten in de hoek waar de klappen vallen. Het leek tegen Brighton zaterdag op weg ...

59
59
Genk grijpt macht in PO2 , Standard blijft in spoor

KRC Genk heeft zaterdagavond een uitstekende zaak gedaan in de strijd om de Europe Play-Off. Het ...

84
84
'Italië davert: De Ketelaere weg voor hallucinant bedrag'

Charles De Ketelaere maakt weer indruk in Italië, en dat zet zijn dossier meteen op scherp. ...

499
499
Rotavond voor Napoli: De Bruyne geslachtofferd aan rust

SSC Napoli heeft voor de tweede week op rij peperduur puntenverlies geleden in de Serie A. Op eigen ...

157
157

Meer sportnieuws