Inter stopt opmars Juventus en reikt hand naar de titel

door
Inter stopt opmars Juventus en reikt hand naar de titel

In de Serie A stond zondagavond een topper op het programma die weleens richtinggevend zou kunnen zijn voor de titelstrijd. In San Siro kreeg leider Internazionale immers het bezoek van eerste achtervolger Juventus, dat al sinds eind september niet meer verloren had.

Sinds het 4-2-verlies op Sassuolo op 23 september zette de Oude Dame een ongeslagen reeks van zeventien competitiewedstrijden neer en ook in de Coppa Italia verloren ze in die periode niet. Ze zakten dan ook met het nodige vertrouwen af naar Milaan.

LEES OOK: 'Club Brugge machteloos: nieuwe chouchou meteen weer weg'

Own-goal maakt einde aan reeks Juventus

Het was echter de thuisploeg die van meet af aan dominant was in de kraker. Heel veel grote kansen leverde dat niet op, maar acht minuten voor rust kwam Inter wel op voorsprong. Pavard wou op een voorzet uitpakken met een omhaal, maar ging naast de bal. Zo kwam die wel terecht bij Gatti, die ongelukkig zijn eigen doelman vloerde.

Juventus moest dus aan de bak en probeerde in de tweede helft de bakens te verzetten. De beste kansen bleven echter voor Inter. Calhanoglu had pech dat zijn geweldige volley de buitenkant van de paal likte en in de slotfase liet Arnautovic na om de wedstrijd helemaal te beslissen.

Inter loopt verder uit

Het bleef echter bij 1-0 en zo reikt Inter toch een beetje de hand naar de Scudetto. Het breidt zijn voorsprong op Juventus immers uit tot vier punten en heeft bovendien nog een wedstrijd minder gespeeld. Het kan dus later nog zeven punten los komen te staan.

Spelers met een Belgische link kwamen er overigens niet in actie in de Italiaanse kraker. Bij Inter bleef de in januari van Club Brugge overgekomen Tajon Buchanan opnieuw aan de bank gekluisterd, terwijl bij Juve onze jonge landgenoot Joseph Nonge Boende ook geen invalbeurt gegund werd.

Zal Inter ook kampioen worden?

Meest recent

Under Review: meevallers voor AA Gent & Anderlecht?

Ook na de laatste speeldag van het kalenderjaar blikt Jonathan Lardot namens het Referee Department ...

53
53
Bondsparket stelt voorbeeld: monstersancties in JPL

Ook tijdens de feestdagen blijft voetbal een klein beetje oorlog. Een boodschap die Timothé ...

106
106
'Code rood voor Overmars: sterkhouder verlaat Antwerp'

Een efficiënt Antwerp boekte zaterdag een gevleide zege tegen Zulte Waregem, waardoor Joseph ...

281
281
'Voorwaarden bekend: Goto tóch terug naar Anderlecht?'

Behalve een centrale verdediger staat een spits straks met stip bovenaan de verlanglijst bij RSC ...

435
435
Liefdesbom rond Sydney Sweeney: topvoetballer haalt uit

Hollywood en topvoetbal lijken opnieuw gevaarlijk dicht bij elkaar te komen. Volgens Italiaanse ...

320
320
Africa Cup: Belgische bondscoaches vieren, Marokko imponeert

Op de Africa Cup werd maandag de laatste speeldag van de groepsfase op gang getrapt. Die leverde ...

88
88
Onverwachte kampioen? Vanhaezebrouck voorspelt titelstrijd

De jaargang in de Jupiler Pro League is exact halfweg. Na de winterstop resteren nog tien speeldagen ...

271
271
Twijfels rond Coosemans: analist haalt uit vlak voor neus Proto

Colin Coosemans geldt straks als één van de absolute topfavorieten voor de trofee van ...

236
236
'Duranville op zijspoor: Dortmund grijpt keihard in'

Een aantal (kandidaat-)Rode Duivels zullen zich in het nieuwe kalenderjaar moeten herpakken. Daarbij ...

213
213
Dikke steek aan Genk: dé reden voor viering Tzolis en Vermant

Club Brugge heeft zijn kalenderjaar 2025 op een fraaie manier kunnen afsluiten. De vicekampioen won ...

542
542
Genk in de nesten: "Prioriteit van Hayen is duidelijk"

KRC Genk heeft een tegenvallende eerste seizoenshelft achter de rug. Nieuwe coach Nicky Hayen zal ...

328
328
Anderlecht verrast iedereen: stuntdeal aan soldenprijs?

Het gonst in Brussel: dit soort speler zie je normaal niet in de Jupiler Pro League belanden. ...

611
611
Rigaux speelt open kaart over transferplannen Club Brugge

Na de beruchte trainerswissel kondigde het bestuur van Club Brugge in één adem een ...

627
627
Gouden Schoen 2025: verrassing van formaat in de maak?

Met het nieuwe jaar in zicht is het ook al reikhalzend uitkijken naar het Gala van de Gouden Schoen. ...

725
725
Alderweireld beweegt tot tranen toe met emotionele beelden

Eind vorig seizoen nam Toby Alderweireld een definitief afscheid van het profvoetbal bij Antwerp. Na ...

144
144
Visser vergalt debuut Hayen: Lardot ontleedt Genk-Club

De topper tussen KRC Genk en Club Brugge leverde op tweede kerstdag een heus spektakelstuk op, ...

569
569
Rigaux dropt bom: titelheld Union naar Club Brugge?

Na een beklijvende titelrace wist Union vorig seizoen eindelijk aan het langste eind te trekken ...

1319
1319
Gert Verheyen verrast iedereen met straffe nieuwe uitdaging

Op 55-jarige leeftijd blijft Gert Verheyen verrassen. Terwijl velen hem vooral kennen als vaste ...

765
765
'Jupiler Pro League-clubs lonken naar Neerpede-product'

De wintermercato loert om de hoek. De Belgische ploegen gaan op zoek naar opportuniteiten. ...

241
241
'Anderlecht rekent zich rijk en hoopt op 25 miljoen euro'

Bij RSC Anderlecht verkochten ze afgelopen zomer Kasper Dolberg en Jan-Carlo Simic voor grof geld. ...

469
469
STVV op zucht van topdeal: "Binnenkort een overeenkomst"

Bij STVV doen ze al vele jaren financieel en sportief geweldige zaken in Japan. Maar ondertussen ...

373
373
Vanhaezebrouck dropt 'bommetje': weldra terug T1?

Hein Vanhaezebrouck heeft al anderhalf jaar geen club meer. Hij is analist, maar zijn naam werd de ...

645
645
Van der Elst voorspelt "duurste transfer ooit" bij Club

Club Brugge kende een wisselvallig 2025. In 2026 willen ze weer écht domineren in ...

1022
1022
Vanhaezebrouck ziet grote transferblunder van Anderlecht

Olivier Renard heeft héél veel werk in januari. Hij moet proberen een zestal spelers ...

360
360
Bezorgt Leko Club Brugge een absolute toptransfer?

Bij Club Brugge zijn ze op zoek naar een winger. De Bruggelingen werden al met heel wat spelers in ...

873
873

Meer sportnieuws