Inter stopt opmars Juventus en reikt hand naar de titel

door
Inter stopt opmars Juventus en reikt hand naar de titel

In de Serie A stond zondagavond een topper op het programma die weleens richtinggevend zou kunnen zijn voor de titelstrijd. In San Siro kreeg leider Internazionale immers het bezoek van eerste achtervolger Juventus, dat al sinds eind september niet meer verloren had.

Sinds het 4-2-verlies op Sassuolo op 23 september zette de Oude Dame een ongeslagen reeks van zeventien competitiewedstrijden neer en ook in de Coppa Italia verloren ze in die periode niet. Ze zakten dan ook met het nodige vertrouwen af naar Milaan.

LEES OOK: 'Malinovskyi plots in de running voor droomtransfer'

Own-goal maakt einde aan reeks Juventus

Het was echter de thuisploeg die van meet af aan dominant was in de kraker. Heel veel grote kansen leverde dat niet op, maar acht minuten voor rust kwam Inter wel op voorsprong. Pavard wou op een voorzet uitpakken met een omhaal, maar ging naast de bal. Zo kwam die wel terecht bij Gatti, die ongelukkig zijn eigen doelman vloerde.

Juventus moest dus aan de bak en probeerde in de tweede helft de bakens te verzetten. De beste kansen bleven echter voor Inter. Calhanoglu had pech dat zijn geweldige volley de buitenkant van de paal likte en in de slotfase liet Arnautovic na om de wedstrijd helemaal te beslissen.

Inter loopt verder uit

Het bleef echter bij 1-0 en zo reikt Inter toch een beetje de hand naar de Scudetto. Het breidt zijn voorsprong op Juventus immers uit tot vier punten en heeft bovendien nog een wedstrijd minder gespeeld. Het kan dus later nog zeven punten los komen te staan.

Spelers met een Belgische link kwamen er overigens niet in actie in de Italiaanse kraker. Bij Inter bleef de in januari van Club Brugge overgekomen Tajon Buchanan opnieuw aan de bank gekluisterd, terwijl bij Juve onze jonge landgenoot Joseph Nonge Boende ook geen invalbeurt gegund werd.

Zal Inter ook kampioen worden?

Meest recent

‘Club Brugge ontploft: titelheld op weg naar Jan Breydel’

Club Brugge wordt gelinkt aan een titelheld die in Zuid-Amerika zowat alles won wat er te winnen ...

636
636
'Anderlecht vol voor goudhaantje: 18 goals in 21 duels'

RSC Anderlecht wil tijdens de komende transferperiode enkele gerichte versterkingen in huis halen. ...

26
26
Basisploeg Genk op zijn kop? Olivieri dropt grote hint

KRC Genk opent vrijdagavond de 19de speeldag in de Jupiler Pro League met een bezoek aan Sporting ...

97
97
Conflict met De Bilde: Garcia geeft bijzondere reactie

Rudi Garcia heeft donderdag de tijd genomen om verschillende media te woord te staan. Verschillende ...

64
64
Spanningen Club en Gent lopen hoog op: politie onderneemt actie

Aanstaande zondag staat de zogenaamde 'Slag om Vlaanderen' tussen Club Brugge en AA Gent op het ...

151
151
'Barça laat Kane links liggen: topspits volgt Lewa op'

FC Barcelona zal tijdens de komende wintermercato geen al te gekke dingen doen, maar komende zomer ...

102
102
WK darts schokt fans: De Decker voltooit Belgisch debacle

Het WK Darts is voor de Belgen uitgedraaid op een absolute desillusie. Met vijf verschenen ze aan de ...

56
56
Garcia spreekt klare taal over toekomst bij Rode Duivels

Voor de laatste keer dit kalenderjaar stond Rudi Garcia donderdag de verzamelde pers te woord. De ...

52
52
Crisis bij KRC Genk: Olivieri incasseert opdoffer

Na een magere een op zes hoopt KRC Genk vrijdag in Charleroi weer aan te knopen met de zege. Niet ...

550
550
AA Gent heeft beet: toptalent tekent tot medio 2029

Alsmaar meer Belgische clubs trekken tegenwoordig de kaart van de jeugd. Zo ook AA Gent, waar er een ...

126
126
Biebauw doet boekje open over ontslag bij Club Brugge

In het zog van Nicky Hayen bedankte Club Brugge vorige week ook Wouter Biebauw voor bewezen ...

362
362
Garcia dropt bommetje: Vertonghen terug bij Rode Duivels?

Een week na Vincent Mannaert was het donderdag de beurt aan Rudi Garcia om de verzamelde pers te ...

105
105
'De Condé verrast: KRC Genk richt vizier op Hoefkens'

KRC Genk besloot maandag om afscheid te nemen van Thorsten Fink. Sindsdien wordt er uiteraard druk ...

474
474
Antwerp luidt alarmbel: rampscenario voor Overmars

Dankzij een negen op negen, en tussendoor de kwalificatie voor de kwartfinale van de Croky Cup, ...

224
224
'Leko drukt stempel: wissel van de wacht bij Club Brugge'

Ivan Leko heeft zijn competitiestart bij Club Brugge niet gemist, want ondanks een barslechte eerste ...

649
649
Met De Cat naar WK? Garcia geeft selectiehint

De voorbije maanden is Nathan De Cat op indrukwekkende wijze ontbolsterd bij Anderlecht. Na zijn ...

176
176
JPL-smaakmaker brengt Club en Anderlecht transferboodschap

Binnen een tweetal weken gaat de wintermercato van start. Zowel bij Club Brugge als Anderlecht ...

210
210
'Club Brugge gruwelt: Barça wil toptalent wegkapen'

Club Brugge zette de voorbije jaren enorme stappen in zijn jeugdopleiding en plukt daar alsmaar meer ...

435
435
'Guardiola dropt toekomstbom: City kiest opvolger'

Nadat het vorig seizoen plots helemaal instortte, lijkt Manchester City dit seizoen weer herrezen te ...

78
78
Uithaal Garcia naar Club: bond neemt standpunt in

Intussen is Rudi Garcia een jaar aan de slag als bondscoach van de Rode Duivels. In die periode liet ...

399
399
Bom onder Vandaag Inside: Derksen haalt vernietigend uit

Eén van de meest scherpe analisten van Nederland is zonder enige twijfel Johan Derksen. Onze ...

36
36
'Club en Anderlecht willen gratis slag slaan bij PSV'

De wintermercato komt stilaan zeer dichtbij en het lijkt erop dat we zowel bij Anderlecht als Club ...

154
154
'Deze job bij topclub wees Thomas Vermaelen af'

Intussen zijn al een aantal Rode Duivels uit de gouden generatie in het trainersvak gestapt. Vincent ...

121
121
Ongezien: Garcia haalt verwoestend uit naar Club Brugge

Het zijn bij Club Brugge zeer woelige weken geweest en dat liet haast niemand onberoerd. De recente ...

813
813
Mercatobom in de maak bij Anderlecht?

Anderlecht staat alweer voor een drukke mercato. Ondanks dat er in de zomer al veel beweging was, ...

442
442

Meer sportnieuws