Inter stopt opmars Juventus en reikt hand naar de titel

door
Inter stopt opmars Juventus en reikt hand naar de titel

In de Serie A stond zondagavond een topper op het programma die weleens richtinggevend zou kunnen zijn voor de titelstrijd. In San Siro kreeg leider Internazionale immers het bezoek van eerste achtervolger Juventus, dat al sinds eind september niet meer verloren had.

Sinds het 4-2-verlies op Sassuolo op 23 september zette de Oude Dame een ongeslagen reeks van zeventien competitiewedstrijden neer en ook in de Coppa Italia verloren ze in die periode niet. Ze zakten dan ook met het nodige vertrouwen af naar Milaan.

LEES OOK: Radja verklapt loon bij Patro: “Voor minder doe ik het niet”

Own-goal maakt einde aan reeks Juventus

Het was echter de thuisploeg die van meet af aan dominant was in de kraker. Heel veel grote kansen leverde dat niet op, maar acht minuten voor rust kwam Inter wel op voorsprong. Pavard wou op een voorzet uitpakken met een omhaal, maar ging naast de bal. Zo kwam die wel terecht bij Gatti, die ongelukkig zijn eigen doelman vloerde.

Juventus moest dus aan de bak en probeerde in de tweede helft de bakens te verzetten. De beste kansen bleven echter voor Inter. Calhanoglu had pech dat zijn geweldige volley de buitenkant van de paal likte en in de slotfase liet Arnautovic na om de wedstrijd helemaal te beslissen.

Inter loopt verder uit

Het bleef echter bij 1-0 en zo reikt Inter toch een beetje de hand naar de Scudetto. Het breidt zijn voorsprong op Juventus immers uit tot vier punten en heeft bovendien nog een wedstrijd minder gespeeld. Het kan dus later nog zeven punten los komen te staan.

Spelers met een Belgische link kwamen er overigens niet in actie in de Italiaanse kraker. Bij Inter bleef de in januari van Club Brugge overgekomen Tajon Buchanan opnieuw aan de bank gekluisterd, terwijl bij Juve onze jonge landgenoot Joseph Nonge Boende ook geen invalbeurt gegund werd.

Zal Inter ook kampioen worden?

Meest recent

Trainersdebacle bij Anderlecht: "Kompany terughalen?"

Tenzij RSC Anderlecht zich komende zondag herpakt op het veld van Standard, lijkt het over en uit ...

14
14
'Club drukt door: tweede winteraanwinst in aantocht'

Met Félix Lemaréchal haalde Club Brugge afgelopen weekend zijn eerste winteraanwinst ...

204
204
Kompany trekt grote ogen: Kane-bommetje bij Bayern

Bayern München verloor afgelopen weekend zijn eerste match in de Bundesliga, maar is voorts ...

54
54
Hoofd Hasi op kapblok: 'ideale opvolger' wordt genoemd

Besnik Hasi blijft tot nader orde de hoofdtrainer van RSC Anderlecht. Maar als het komende zondag ...

288
288
Grove transferblunder Genk: "Hij is nu al een miskoop"

KRC Genk is bezig aan een tegenvallend seizoen tot dusver, enkel de Europese campagne is een ...

307
307
Politie vreest ergste: forse ingreep voor Club-Marseille

Woensdag wordt de laatste speeldag van de League Phase in de Champions League afgewerkt. Club Brugge ...

189
189
‘Anderlecht ruikt stunt: JPL-topcoach staat te trappelen’

Anderlecht liet zondagavond opnieuw steken vallen, en dat voelde je meteen in de tribunes. De ...

629
629
Zulte Waregem pakt opnieuw uit: ruwe diamant tekent

Zulte Waregem speelde zaterdag een verdienstelijke wedstrijd, maar verloor uiteindelijk wel op Club ...

140
140
Anderlecht schrikt zich rot: Vazquez meteen held in La Liga

Het contrast kon bijna niet groter zijn. Terwijl RSC Anderlecht maandag een crisisoverleg hield ...

221
221
Gheysens buiten geschreeuwd: nieuwe eigenaars bij Antwerp?

Opvallend tafereel zondag in de vernieuwde tribune 2 van de Bosuil. Tijdens de match tegen Charleroi ...

208
208
Malaise Anderlecht: ultimatum Hasi, sterkhouders op matje

RSC Anderlecht trekt komende zondag met het mes op de keel naar Standard. Loopt het in Luik opnieuw ...

189
189
Jackers of Mignolet: Leko hakt Club Brugge-knoop door

Ivan Leko maakt zich naar eigen zeggen weinig zorgen, maar de vele tegengoals zijn toch een thema ...

514
514
Anderlecht likt wonden: rampscenario voor Standard

Na het gelijkspel tegen Dender staan de zenuwen alweer strakgespannen bij RSC Anderlecht, waar ...

223
223
Lardot tikt VAR op vingers: Union door oog van de naald

De afgelopen weken stond de Belgische arbitrage weer in het oog van de storm, maar op speeldag 22 ...

138
138
Coucke onthult masterplan: Anderlecht polst Kompany

Ondanks het crisisoverleg na de recente twee op twaalf mag Besnik Hasi voorlopig in het zadel ...

920
920
'Stankovic out: Club Brugge krijgt belangrijke update'

Met vijf goals in zijn laatste zeven optredens is Aleksandar Stankovic tegenwoordig dé man in ...

1075
1075
Crisis Anderlecht: tweede groot ontslag in de maak?

Daags na de wanprestatie tegen hekkensluiter FCV Dender hangt er opnieuw een crisissfeer rond RSC ...

476
476
'Club Brugge schrikt op: cruciaal transfernieuws Onyedika'

Club Brugge bereidt zich momenteel voor op het cruciale Champions League-duel van aanstaande ...

443
443
'Hasi in vieze papieren: verbazende opvolger staat al klaar'

Besnik Hasi blijft vooralsnog aangesteld als hoofdcoach van RSC Anderlecht. Maandag werd het ...

782
782
"Pure science fiction" - De Ketelaere maakt Italianen gek

Nog minder dan vijf maanden te gaan en het wereldkampioenschap gaat van start. Bondscoach Rudi ...

150
150
'IJskoude douche voor Lammens: Man Utd dropt grote bom'

Manchester United heeft Senne Lammens vorige zomer binnengehaald als een dringende oplossing. ...

762
762
Van der Elst ziet groot manco Anderlecht: “Hebben ze niet”

RSC Anderlecht zit weer in de hoek waar de klappen vallen. Besnik Hasi keek even een ontslag in de ...

208
208
KAA Gent gaat Standard en Anderlecht achterna met boycot

De boycots van supporters komen dit seizoen vaker voor. Nu is het de beurt aan de fans van KAA Gent. ...

213
213
‘Antwerp met de handen in het haar: verdict Van Helden’

Rein Van Helden werd nog maar net voorgesteld als de nieuwe toptransfer van Royal Antwerp FC. De ...

483
483
‘Opvallende recordtransfer bij Anderlecht in de maak’

Een opvallende recordtransfer bij RSC Anderlecht is in de maak. Bij de dames is keepster Aude ...

231
231

Meer sportnieuws