Inter stopt opmars Juventus en reikt hand naar de titel

door
Inter stopt opmars Juventus en reikt hand naar de titel

In de Serie A stond zondagavond een topper op het programma die weleens richtinggevend zou kunnen zijn voor de titelstrijd. In San Siro kreeg leider Internazionale immers het bezoek van eerste achtervolger Juventus, dat al sinds eind september niet meer verloren had.

Sinds het 4-2-verlies op Sassuolo op 23 september zette de Oude Dame een ongeslagen reeks van zeventien competitiewedstrijden neer en ook in de Coppa Italia verloren ze in die periode niet. Ze zakten dan ook met het nodige vertrouwen af naar Milaan.

LEES OOK: 'Club speelt publiekslieveling kwijt: ook United mengt zich'

Own-goal maakt einde aan reeks Juventus

Het was echter de thuisploeg die van meet af aan dominant was in de kraker. Heel veel grote kansen leverde dat niet op, maar acht minuten voor rust kwam Inter wel op voorsprong. Pavard wou op een voorzet uitpakken met een omhaal, maar ging naast de bal. Zo kwam die wel terecht bij Gatti, die ongelukkig zijn eigen doelman vloerde.

Juventus moest dus aan de bak en probeerde in de tweede helft de bakens te verzetten. De beste kansen bleven echter voor Inter. Calhanoglu had pech dat zijn geweldige volley de buitenkant van de paal likte en in de slotfase liet Arnautovic na om de wedstrijd helemaal te beslissen.

Inter loopt verder uit

Het bleef echter bij 1-0 en zo reikt Inter toch een beetje de hand naar de Scudetto. Het breidt zijn voorsprong op Juventus immers uit tot vier punten en heeft bovendien nog een wedstrijd minder gespeeld. Het kan dus later nog zeven punten los komen te staan.

Spelers met een Belgische link kwamen er overigens niet in actie in de Italiaanse kraker. Bij Inter bleef de in januari van Club Brugge overgekomen Tajon Buchanan opnieuw aan de bank gekluisterd, terwijl bij Juve onze jonge landgenoot Joseph Nonge Boende ook geen invalbeurt gegund werd.

Zal Inter ook kampioen worden?

Meest recent

Anderlecht-zondebok schuldbewust: "Kijk vooral naar mezelf"

RSC Anderlecht is een nieuwe teleurstelling rijker. De gevallen recordkampioen verloor zondagmiddag ...

37
37
Ontslag Hasi in de maak: zondagavond nog crisisoverleg

RSC Anderlecht staat aanstaande donderdag voor een levensbelangrijk bekerduel tegen Antwerp FC. De ...

318
318
Genk bibbert en beeft maar verzilvert bliksemstart op Dender

KRC Genk heeft zijn eerste competitiezege onder Nicky Hayen beet. Op het veld van FCV Dender nam het ...

58
58
Union - Club Brugge: Leko kiest grote verrassing in basiself

In de Jupiler Pro League staat zondagavond een absolute topaffiche op het programma. Met Union SG en ...

251
251
Courtois én Lammens cruciaal in zeges, straf statement PSV

In La Liga blijft Real Madrid voorlopig op een zucht van leider FC Barcelona. Het won zondag immers ...

58
58
CPL: Spectaculaire zege Kortrijk, mooie comeback Beerschot

In de Challenger Pro League heeft KV Kortrijk zich herpakt na de slipper van vorig weekend tegen ...

80
80
Coosemans in zak en as: "Dit klinkt belachelijk, maar ..."

RSC Anderlecht blijft voorlopig op zoek naar zijn eerste competitiezege sinds 13 december. ...

429
429
Crisis bij Anderlecht: fans schreeuwen om dubbel ontslag

De zoveelste crisis bij RSC Anderlecht lijkt compleet. Na de recente 5 op 18 werd zondagmiddag ook ...

410
410
'Coach geeft groen licht: Genk-transfer op de valreep'

KRC Genk beleefde een erg rustige wintermercato tot dusver. Maar daar kan daags voor het verstrijken ...

337
337
Over en uit Hasi? Scherp Standard mept Anderlecht knock-out

Zijn de dagen van Besnik Hasi als hoofdcoach van RSC Anderlecht geteld? In de match die absoluut ...

375
375
Club Brugge-stunt tegen Atlético: dit zeggen de cijfers

Club Brugge plaatste zich woensdag op indrukwekkende wijze voor de tussenronde in de Champions ...

90
90
Heldenrol Godts eindigt in nieuwe optater voor Ajax

In de Nederlandse Eredivisie blijft Ajax uiterst wisselvallig presteren. Na een dubbeslag van Mika ...

23
23
Anderlecht in nesten op Sclessin: "Hoe kan hij profvoetballer zijn?!"

Sclessin vormde zondagmiddag het decor van een immer geladen clash tussen aartsrivalen Standard en ...

356
356
'Kompany beloond: Bayern plant eerste zomertransfer'

In de Bundesliga liet Bayern München zaterdag twee punten liggen tegen Hamburg SV. Op bezoek ...

227
227
Sels incasseert mokerslag, extra Belg naar Eredivisie

Het einde van de wintermercato is in zicht en dus worden nog volop deals beklonken. Een aantal van ...

55
55
'Club Brugge krijgt cruciaal nieuws over komst Schjelderup'

Club Brugge wil vlak voor het sluiten van de winterse transfermarkt zijn selectie versterken ...

651
651
Opvallende transferdeal Anderlecht: ook bondscoach betrokken

RSC Anderlecht heeft deze week zijn vijfde uitgaande transfer van de wintermercato afgerond. Zo werd ...

561
561
Hasi verrast met debutant in basis, Standard zonder Epolo

De ogen van voetbalminnend België zijn zondagmiddag op Luik gericht. Daar nemen met Standard en ...

164
164
Clement onthult: "Welke Club-speler goede coach zou zijn?"

Philippe Clement levert momenteel uitstekend werk af als hoofdcoach van Norwich City. De oud-Rode ...

311
311
TU: 'Last-minute bom bij Club, transfers Trésor en Yaremchuk'

De winterse transferperiode nadert zijn ontknoping, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn ...

451
451
Somers krijgt krop in de keel door Cercle-supporters

Thibo Somers maakte de overstap van Cercle Brugge naar Royal Antwerp FC. De 26-jarige middenvelder ...

103
103
Clement in shock: De Vlieger voert heroïsche strijd

Geert De Vlieger beleefde onlangs een hallucinant avontuur. De voormalig doelman en huidige analist ...

83
83
Mourinho kan ogen niet geloven bij actie Courtois

De ongeziene ontknoping tussen Benfica en Real Madrid in de Champions League blijft nazinderen. In ...

92
92
Gerkens haalt ferm uit, Cinel in zak en as bij Cercle

Cercle Brugge vecht ook dit seizoen weer tegen de degradatie. Groen-Zwart dacht met een 8 op 12 de ...

345
345
‘Antwerp en Standard strijden om winterse toptransfer’

De wintermercato is bijna ten einde, maar de Belgische clubs willen nog toeslaan. Zo kijken Royal ...

310
310

Meer sportnieuws