Broos en Zuid-Afrika na thriller in halve finale Africa Cup

456 stemmen
Broos en Zuid-Afrika na thriller in halve finale Africa Cup

Het zou zomaar kunnen dat Hugo Broos een nieuw sprookje gaat schrijven op de Africa Cup. Onze landgenoot loodste in 2017 al eens Kameroen naar verrassende eindwinst op het Afrikaanse landenkampioenschap en nu is hij ook met Zuid-Afrika aan een straf verhaal bezig. Zaterdagavond plaatsen de Bafana Bafana zich na een absolute thriller voor de halve finale.

Zuid-Afrika plaatst zich na thriller

De Zuid-Afrikanen waren na een vier op negen als nummer twee in hun poule door de groepsfase geraakt en wisten enkele dagen geleden nog verrassend de absolute topfavoriet Marokko in de achtste finales uit het toernooi te kegelen. Daardoor wachtte hen zaterdagavond een kwartfinale tegen Kaapverdië, één van de verrassingen van het toernooi.

Het werd uiteindelijk een bloedstollende strijd, waarbij de Zuid-Afrikaanse doelman Ronwen Williams zich uiteindelijk tot de absolute held ontpopte. Dat gebeurde een eerste keer in de slotminuut van de reguliere speeltijd, toen hij met een cruciale redding Kaapverdië van de 1-0 hield.

Doelman Williams absolute held

Het bleef zo bij 0-0, waardoor er verlengingen kwamen. Ook daarin werd er niet gescoord en dus moesten strafschoppen de beslissing brengen. Dat werd een ronduit zenuwslopende bedoening, met alweer een heldenrol voor Williams. Hij stopte maar liefst vier van de vijf Kaapverdische penalty's.

Zuid-Afrika miste 'slechts' twee keer en mag zich dus voor de eerste keer sinds 2000 opmaken voor de halve finale. Broos en zijn jongens staan dus op één match van de finale. Woensdagavond wordt Nigeria de laatste horde die ze moeten nemen richting de eindstrijd. In de andere halve finale neemt gastland Ivoorkust het op tegen Congo.

Kan Zuid-Afrika de Africa Cup winnen?

Meest recent

Smaakmaker verrast: "Ik wil bij STVV blijven"

Bij STVV hebben ze heel veel smaakmakers rondlopen in de spelerskern. Heel wat van hen genieten ...

2
2
Start Lukaku niet aan het WK? Dit denkt Vandenbempt

Rudi Garcia maakte zijn WK-selectie bekend. Daar zaten weinig verrassingen bij. Peter Vandenbempt ...

20
20
Salah gooit met statement Slot helemaal onder de bus

Liverpool verloor vrijdagavond kansloos met 4-2 tegen Aston Villa. Mo Salah kwam daags nadien met ...

46
46
Late goal zorgt voor feest bij Westerlo

In de Jupiler Pro League ontving Sporting Charleroi om 16u KVC Westerlo. Wie kon Standard en KRC ...

39
39
Weergaloze goal bezorgt Manchester City de FA Cup

Om 16u begon in Engeland de FA Cup-finale tussen Manchester City en Chelsea. Wie ging aan de haal ...

18
18
Kompany eindigt met stevige knaller, Blessin degradeert

In de Bundesliga stond namiddag de laatste speeldag op het programma. Alle matchen werden om 15u30 ...

43
43
'Anderlecht baalt: flop keert terug na teleurstelling'

RSC Anderlecht wil af van de overtollige spelers. De Brusselaars gaan echter moeite hebben om ...

231
231
Frank Raes over pensioenleven: "Dat kan ik me nog permitteren"

Jarenlang was hij een van de bekendste gezichten van de VRT sportredactie, vandaag geniet Frank Raes ...

38
38
KRC Genk maakt zich geen zorgen: twee toppers in de maak

Bij KRC Genk staat er heel veel druk op de ketel. De Limburgers moeten een Europees ticket ...

150
150
Boskamp vreest rampscenario voor Anderlecht

RSC Anderlecht verloor alweer een finale en dat doet altijd pijn. Al zou een bekerzege niet meteen ...

195
195
Titeldrama bij Celtic-Hearts, OHL Women kampioen

In Schotland stond er een historisch titelduel op het programma tussen Celtic en Hearts. In ...

59
59
Vandenbempt ziet één megaprobleem bij Rode Duivels

De Rode Duivels maken zich stilaan klaar voor het WK. Rudi Garcia maakte zijn 26-koppige WK-selectie ...

136
136
STVV wacht af: Vrancken maakt keuze snel bekend

STVV is zeker van de derde plaats in de Jupiler Pro League en na de bekerwinst van Union SG ook al ...

240
240
De Mil geeft toekomstplannen van AA Gent prijs

Bij AA Gent staan ze voor een belangrijke match op het veld van STVV. Daar moeten ze eigenlijk ...

154
154
OFFICIEEL: FC Barcelona kondigt vertrek Lewandowski aan

FC Barcelona heeft de titel binnen en kan rustig het seizoen afronden. De Spaanse topclub maakte ...

125
125
'Standard en Club Brugge starten transfergesprekken op'

Standard strijdt nog volop voor de eindzege in de Europe Play-Offs, maar is ondertussen ook al in de ...

360
360
Albert overschouwt WK-selectie: één grote afwezige

Sinds vrijdag is bekend welke 26 Rode Duivels komende zomer aangemoedigd zullen worden op het WK ...

218
218
Jamal Musiala openhartig: zo denkt hij écht over Kompany

De Champions League winnen bleek uiteindelijk te hoog gegrepen, toch is Vincent Kompany bezig aan ...

203
203
Jan Boskamp haalt vernietigend uit naar Marc Coucke

Jan Boskamp kunnen we best beschrijven als een waar boegbeeld van Anderlecht. De flegmatieke ...

244
244
Coosemans-rel krijgt vervolg: bondsparket doet uitspraak

Colin Coosemans raakte de voorbije dagen in het oog van de storm met zijn bedenkelijke gedrag tegen ...

394
394
'Crisisberaad bij Antwerp: bliksemontslag Oosting op tafel'

Antwerp FC is het spoor volledig bijster in de Europe Play-Offs. Die dramatische prestaties hebben ...

256
256
Deschacht vindt opnieuw de liefde: “Klaar voor volgende stap”

Het hart van Olivier Deschacht bloedde eerder deze week nog hevig bij de verloren bekerfinale van ...

69
69
TRANSFERUURTJE: 'Recordtransfer Tzolis, nieuwe coach Real'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

177
177
‘Bart Verhaeghe zet Club Brugge zwaar onder druk’

De titeldruk begint te stijgen. Zondag kijken Club Brugge en Union SG elkaar in de ogen in een ...

541
541
Spelersgroep Antwerp velt duidelijk oordeel over Oosting

Royal Antwerp FC kent een desastreus seizoen. In de Europe Play-Offs verloor het de afgelopen weken ...

274
274

Meer sportnieuws