Broos en Zuid-Afrika na thriller in halve finale Africa Cup

door
Broos en Zuid-Afrika na thriller in halve finale Africa Cup

Het zou zomaar kunnen dat Hugo Broos een nieuw sprookje gaat schrijven op de Africa Cup. Onze landgenoot loodste in 2017 al eens Kameroen naar verrassende eindwinst op het Afrikaanse landenkampioenschap en nu is hij ook met Zuid-Afrika aan een straf verhaal bezig. Zaterdagavond plaatsen de Bafana Bafana zich na een absolute thriller voor de halve finale.

LEES OOK: Beerschot haalt uit op wintermercato: nieuwe spits

Zuid-Afrika plaatst zich na thriller

De Zuid-Afrikanen waren na een vier op negen als nummer twee in hun poule door de groepsfase geraakt en wisten enkele dagen geleden nog verrassend de absolute topfavoriet Marokko in de achtste finales uit het toernooi te kegelen. Daardoor wachtte hen zaterdagavond een kwartfinale tegen Kaapverdië, één van de verrassingen van het toernooi.

Het werd uiteindelijk een bloedstollende strijd, waarbij de Zuid-Afrikaanse doelman Ronwen Williams zich uiteindelijk tot de absolute held ontpopte. Dat gebeurde een eerste keer in de slotminuut van de reguliere speeltijd, toen hij met een cruciale redding Kaapverdië van de 1-0 hield.

Doelman Williams absolute held

Het bleef zo bij 0-0, waardoor er verlengingen kwamen. Ook daarin werd er niet gescoord en dus moesten strafschoppen de beslissing brengen. Dat werd een ronduit zenuwslopende bedoening, met alweer een heldenrol voor Williams. Hij stopte maar liefst vier van de vijf Kaapverdische penalty's.

Zuid-Afrika miste 'slechts' twee keer en mag zich dus voor de eerste keer sinds 2000 opmaken voor de halve finale. Broos en zijn jongens staan dus op één match van de finale. Woensdagavond wordt Nigeria de laatste horde die ze moeten nemen richting de eindstrijd. In de andere halve finale neemt gastland Ivoorkust het op tegen Congo.

Kan Zuid-Afrika de Africa Cup winnen?

Meest recent

'Anderlecht en AA Gent lopen blauwtje bij toptarget'

Ook in deze wintermercato komen de Belgische topploegen geregeld in mekaars vaarwater terecht. Na ...

27
27
Leko vloekt: voetbalbond maakt schorsing Ordonez bekend

In de Champions League blijft Club Brugge in de running voor de knock-outfase, maar ook in eigen ...

255
255
Hayen grijpt in: opvallend slachtoffer bij KRC Genk?

KRC Genk moet de knop snel omdraaien na de nederlaag tegen Zulte Waregem, want in de Europa League ...

157
157
'Club Brugge dropt bom: ex-smaakmaker Cercle zet kribbel'

Tot dusver bleef het stil op inkomend gebied, maar ook Club Brugge lijkt stilaan een versnelling ...

499
499
'Anderlecht slaat geweldige slag en troeft 14(!) clubs af'

Bij Anderlecht ontdekten ze in de voorbije maanden met Nathan De Cat een nieuwe parel, maar er zit ...

375
375
'Genk ziet prestigieuze deal alsnog in het water vallen'

Bij KRC Genk is het tot dusver een vrij rustige wintermercato. Met Patrik Hrosovsky zagen ze wel een ...

140
140
'Lokeren krijgt transferverbod om zeer bizarre reden'

De wintermercato is volop aan de gang, maar in de Challenger Pro League zitten enkele teams met een ...

83
83
'AA Gent heeft beet: tweede aanwinst op komst'

AA Gent wist vorig weekend de zesde plaats te veroveren en ligt daarmee weer op koers voor de ...

379
379
'Bizarre transfer Charleroi, Dender shopt weer in 1B'

De Jupiler Pro League trok zich vorig weekend weer op gang, maar verschillende eersteklassers zijn ...

57
57
Horrortrip in Kazachstan: Club-supporters achter tralies

Club Brugge werd dinsdagnamiddag door ruim 500 fans aangemoedigd in het verre en ijskoude ...

172
172
'Uittocht bij KV Mechelen: volgende miljoenenbod binnen'

KV Mechelen is bezig aan een zeer knap seizoen. Ondanks de nederlaag op Union van vorig weekend ...

323
323
'AA Gent ruikt miljoenen: transferstrijd helemaal los'

AA Gent zal in de komende maanden nog alles uit de kast moeten halen om zich te plaatsen voor de ...

235
235
Anderlecht haalt uit: supertalent tekent profcontract

Anderlecht heeft er al een drukke week opzitten. Het sloot vier transferdeals met de komst van ...

208
208
'STVV vangt beperkte som en ziet nog speler vertrekken'

STVV klopte vorig weekend OHL en wipte zo over Club Brugge naar de tweede plaats in het klassement. ...

281
281
TRANSFERUURTJE: 'Club hakt knoop door, Hayen haalt oude bekende'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

244
244
Club is gewaarschuwd: Marseille roept nu al oorlogstaal

Club Brugge speelt volgende week een alles of niets-wedstrijd in de Champions League. De ...

420
420
‘Antwerp ziet verdediger deze wintermercato nog vertrekken’

Royal Antwerp FC is druk in de weer op de wintermercato. The Great Old staat dicht bij de komst van ...

220
220
Scherpen velt hard oordeel na Bayern – Union

Union SG hield lang stand tegen Bayern München, maar in de tweede helft was het de ...

63
63
'Knaltransfer Carrasco: nieuwe topclub maakt contact'

Bij de Rode Duivels is Yannick Carrasco helemaal uit beeld verdwenen sinds het EK 2024. De ...

105
105
'Antwerp verrast en kaapt smaakmaker weg bij STVV'

STVV is bezig aan een sensationeel seizoen en prijkt na 21 speeldagen zowaar op de tweede plaats in ...

609
609
Bizarre beelden: Openda krijgt klets in gezicht van trainer

Op sportief vlak konden de Belgen geen hoofdrol opeisen in de Champions League woensdagavond. Union ...

82
82
Club krijgt nu al goed nieuws voor allesbeslissende kraker

De league phase van de Champions League kent volgende week zijn orgelpunt. Club Brugge mag daarbij ...

897
897
'AA Gent dumpt volgende transferflop'

Het is voor AA Gent al een zeer drukke wintermercato geweest. Daarin wisten de Buffalo's met Hong al ...

645
645
Gemengde gevoelens bij Hubert: "Maar bekijk glas halfvol"

Union heeft woensdagavond niet voor een stunt kunnen zorgen in de Champions League. De landskampioen ...

33
33
'Ajax aast op dubbele JPL-slag: twee oude bekenden'

Ajax speelt dit seizoen alweer geen kampioen in Nederland. PSV is oppermachtig. Ze willen wel de ...

88
88

Meer sportnieuws