Broos en Zuid-Afrika na thriller in halve finale Africa Cup

door
Broos en Zuid-Afrika na thriller in halve finale Africa Cup

Het zou zomaar kunnen dat Hugo Broos een nieuw sprookje gaat schrijven op de Africa Cup. Onze landgenoot loodste in 2017 al eens Kameroen naar verrassende eindwinst op het Afrikaanse landenkampioenschap en nu is hij ook met Zuid-Afrika aan een straf verhaal bezig. Zaterdagavond plaatsen de Bafana Bafana zich na een absolute thriller voor de halve finale.

Zuid-Afrika plaatst zich na thriller

De Zuid-Afrikanen waren na een vier op negen als nummer twee in hun poule door de groepsfase geraakt en wisten enkele dagen geleden nog verrassend de absolute topfavoriet Marokko in de achtste finales uit het toernooi te kegelen. Daardoor wachtte hen zaterdagavond een kwartfinale tegen Kaapverdië, één van de verrassingen van het toernooi.

Het werd uiteindelijk een bloedstollende strijd, waarbij de Zuid-Afrikaanse doelman Ronwen Williams zich uiteindelijk tot de absolute held ontpopte. Dat gebeurde een eerste keer in de slotminuut van de reguliere speeltijd, toen hij met een cruciale redding Kaapverdië van de 1-0 hield.

Doelman Williams absolute held

Het bleef zo bij 0-0, waardoor er verlengingen kwamen. Ook daarin werd er niet gescoord en dus moesten strafschoppen de beslissing brengen. Dat werd een ronduit zenuwslopende bedoening, met alweer een heldenrol voor Williams. Hij stopte maar liefst vier van de vijf Kaapverdische penalty's.

Zuid-Afrika miste 'slechts' twee keer en mag zich dus voor de eerste keer sinds 2000 opmaken voor de halve finale. Broos en zijn jongens staan dus op één match van de finale. Woensdagavond wordt Nigeria de laatste horde die ze moeten nemen richting de eindstrijd. In de andere halve finale neemt gastland Ivoorkust het op tegen Congo.

Kan Zuid-Afrika de Africa Cup winnen?

Meest recent

Vermant voert de druk stevig op bij Club Brugge

Club Brugge verloor met 2-1 van Union SG, waardoor Blauw-Zwart op zeven speeldagen van het einde ...

32
32
Buitenkans voor Standard: "Zou geen 'neen' zeggen"

Standard is achter de schermen uiteraard bezig met het scouten van spelers. De Luikenaars hebben wel ...

27
27
Anderlecht krijgt waarschuwing: "Belangrijkste match van seizoen"

STVV pakte zijn eerst punt in deze Play-Offs. Het werd 0-0 tegen AA Gent. De Truienaars maken zich ...

68
68
Zaakwaarnemer verklapt: "Sprak met Anderlecht"

RSC Anderlecht is achter de schermen al druk spelers in kaart aan het brengen voor de komende ...

117
117
Leko ziet énorm pijnpunt: "Gebeurt te makkelijk"

Club Brugge zit in de penarie. Blauw-Zwart kan voorlopig niet overtuigen in de Play-Offs en verloor ...

111
111
Zorgen voor Taravel: Anderlecht met gigantisch probleem

RSC Anderlecht pakte een 6 op 9 in de Play-Offs en doet weer volop mee voor de derde plaats. Dat is ...

98
98
BV's smullen: Amateurvoetbal ontploft op laatste speeldag

Met nog één speeldag voor de boeg blijft het razend spannend in verschillende ...

24
24
Hoeneß looft Kompany: "Gebeurde nog nooit bij Bayern"

Vincent Kompany krijgt enorm veel lof na zijn volgende prijs bij Bayern München. Binnen Bayern ...

128
128
KRC Genk kan RWDM financiële hulplijn bieden

KRC Genk gaat in de zomer uiteraard weer de nodige spelers verkopen. Dat is het lot van elke ...

284
284
Vandenbempt looft RSCA-pion: "Hij gaat het ver schoppen"

RSC Anderlecht kent een zeer moeizaam seizoen. Er was de Europese vernedering en in de competitie ...

260
260
AA Gent liet nieuw goudhaantje Club Brugge liggen

Om 18u45 zullen de ogen van vrijwel heel Europa op Club Brugge gericht zijn. Dan speelt NXT immers ...

150
150
'Voetbalbond neemt beslissing over toekomst Vertonghen'

Het leeuwendeel van de gouden generatie van de Rode Duivels is inmiddels al gestopt met voetballen, ...

49
49
'Ooit geweigerd door Club, straks aanvalsleider bij Barça'

Bij FC Barcelona belooft het alweer een bewogen transferzomer te gaan worden. Eén van de ...

130
130
Proto en Albert in de clinch: ging Standard over de schreef?

Standard doet nog altijd mee voor de eindzege in de Europe Play-Off. Het volgt nog altijd op twee ...

108
108
'Straffe wending: Lukaku alweer terug naar België'

Er was de voorbije weken heel wat te doen over Romelu Lukaku. De spits paste immers voor de stage ...

428
428
Leko de mist in: keuzes pakken helemaal verkeerd uit

De voorbije maanden maakten ze er bij Club Brugge geen geheim van dat de titel dit seizoen een must ...

142
142
Degryse: "Hij moet altijd basisspeler zijn bij Anderlecht"

Anderlecht pakte zondag zijn tweede zege op rij in de play-offs, maar met veel glans was dat toch ...

268
268
Geflirt en matige resultaten: Lierse stuurt coach door

Vrijdagavond werd een punt gezet achter het reguliere seizoen in de Challenger Pro League. ...

56
56
Schandaal in Belgisch vrouwenvoetbal: Agressie slaat toe

De vrouwenwedstrijd tussen Stokkem VV en Lommel SK is vrijdagavond volledig ontspoord in ...

69
69
Opvolger Mignolet al bekend? "Er is een plan uitgestippeld"

Wie wordt volgend seizoen de nummer één onder de lat bij Club Brugge? Het is een vraag ...

393
393
TRANSFERUURTJE: 'Club zoekt topaanwinst, tabula rasa Anderlecht'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

202
202
Gift Orban volledig door het lint: op de vuist met fan

Gift Orban speelde in het verleden bij KAA Gent, maar nu maakt de Nigeriaanse aanvaller het mooie ...

98
98
Club Brugge hoort uitsluitsel over Hans Vanaken

Hans Vanaken blesseerde zich afgelopen vrijdag op training en begon op de bank tegen Union SG. De ...

392
392
Degryse snapt niets van keuze Leko bij Club Brugge

Club Brugge heeft afgelopen speeldag een mokerslag gekregen van Union SG. De Brusselse club won met ...

248
248
Grote opluchting: RWDM wendt faillissement voorlopig af

Het zijn donkere dagen voor RWDM Brussels. Drie jaar na de euforie over de terugkeer op het hoogste ...

232
232

Meer sportnieuws