Broos en Zuid-Afrika na thriller in halve finale Africa Cup

door
Broos en Zuid-Afrika na thriller in halve finale Africa Cup

Het zou zomaar kunnen dat Hugo Broos een nieuw sprookje gaat schrijven op de Africa Cup. Onze landgenoot loodste in 2017 al eens Kameroen naar verrassende eindwinst op het Afrikaanse landenkampioenschap en nu is hij ook met Zuid-Afrika aan een straf verhaal bezig. Zaterdagavond plaatsen de Bafana Bafana zich na een absolute thriller voor de halve finale.

LEES OOK: 'Beerschot doet bod op parel: gesprekken gaande'

Zuid-Afrika plaatst zich na thriller

De Zuid-Afrikanen waren na een vier op negen als nummer twee in hun poule door de groepsfase geraakt en wisten enkele dagen geleden nog verrassend de absolute topfavoriet Marokko in de achtste finales uit het toernooi te kegelen. Daardoor wachtte hen zaterdagavond een kwartfinale tegen Kaapverdië, één van de verrassingen van het toernooi.

Het werd uiteindelijk een bloedstollende strijd, waarbij de Zuid-Afrikaanse doelman Ronwen Williams zich uiteindelijk tot de absolute held ontpopte. Dat gebeurde een eerste keer in de slotminuut van de reguliere speeltijd, toen hij met een cruciale redding Kaapverdië van de 1-0 hield.

Doelman Williams absolute held

Het bleef zo bij 0-0, waardoor er verlengingen kwamen. Ook daarin werd er niet gescoord en dus moesten strafschoppen de beslissing brengen. Dat werd een ronduit zenuwslopende bedoening, met alweer een heldenrol voor Williams. Hij stopte maar liefst vier van de vijf Kaapverdische penalty's.

Zuid-Afrika miste 'slechts' twee keer en mag zich dus voor de eerste keer sinds 2000 opmaken voor de halve finale. Broos en zijn jongens staan dus op één match van de finale. Woensdagavond wordt Nigeria de laatste horde die ze moeten nemen richting de eindstrijd. In de andere halve finale neemt gastland Ivoorkust het op tegen Congo.

Kan Zuid-Afrika de Africa Cup winnen?

Meest recent

Westerlo bestolen? "Schandalig, iedereen heeft het gezien"

Westerlo heeft na een reeks van vijf wedstrijden weer kennis gemaakt met de nederlaag. Ze gingen ...

104
104
Smet op feestvreugde: sterkhouder Gent lang out?

AA Gent heeft na twee maanden eindelijk nog eens kunnen winnen. De Buffalo's haalden het zaterdag ...

60
60
Africa Cup: Nigeria al gekwalificeerd, Put in zak en as

Er werd zaterdagavond ook weer gevoetbald op de Africa Cup. Nigeria heeft zich als tweede land ...

32
32
De Mil pakt eindelijk eerste zege met AA Gent

Rik De Mil heeft eindelijk zijn eerste overwinning als trainer van AA Gent beet. Na twee nederlagen ...

75
75
Rangers-coach geeft grote hint over toekomst Raskin

De voorbije maanden werd er al druk gespeculeerd over de toekomst van Nicolas Raskin, De ...

46
46
'Inter zet derde smaakmaker van Club op verlanglijstje'

Niet alleen delen Club Brugge en Internazionale dezelfde clubkleuren, ze lijken elkaar ook alsmaar ...

248
248
Dender baalt: "We zijn onvoldoende beloond"

Dender sluit zoals verwacht 2025 af als rode lantaarn in de Jupiler Pro League. De Kadavers boekten ...

33
33
Vanderbiest kritisch: "Gebeurt dit seizoen te vaak"

KV Mechelen heeft zichzelf zaterdag geen laat kerstcadeau kunnen bezorgen. Het had zijn positie in ...

51
51
Man Utd-icoon komt met enorme lof voor Lammens

Manchester United pakte op tweede kerstdag een nipte zege tegen Newcastle United en houdt daardoor ...

188
188
Aston Villa toont zich met straffe recordzege titelkandidaat

Aston Villa lijkt zich stilaan helemaal in de titelstrijd te mengen in de Premier League. Het ...

66
66
KV Mechelen kan wonderjaar niet passend afsluiten

Voor KV Mechelen was 2025 een mooi jaar, zeker de tweede helft ervan. Het trekt de winterstop in als ...

75
75
Coucke velt oordeel over bewogen jaar bij Anderlecht

RSC Anderlecht kende geen goed 2025. Het was weer een veel te woelig jaar bij de Belgische ...

407
407
Saliba verrast na pijnlijke nederlaag tegen Charleroi

RSC Anderlecht speelde een zeer matige match tegen Sporting Charleroi. Een wanprestatie en de 1-2 ...

233
233
Buitenland greep mis: Union SG slaat toe

Bij Union SG trokken ze de afgelopen jaren veel onbekende spelers aan. Velen van hen groeiden nadien ...

83
83
AA Gent baalt: sterkhouder drie maanden out

AA Gent neemt het vanavond in eigen huis op tegen KVC Westerlo. Een partij die ze moeten winnen. De ...

108
108
Club Brugge geeft planning winterstage prijs

Club Brugge heeft het jaar goed afgesloten met een negen op negen. De Bruggelingen genieten nu even ...

339
339
KV Mechelen legt lat opvallend hoog

KV Mechelen wil zijn goede eerste deel van het seizoen afsluiten met een zege tegen FCV Dender. ...

70
70
Kelderkraker zonder punch: La Louvière en OHL met kopzorgen

La Louvière en OHL gaan met de nodige zorgen 2026 in. Na een bedroevend schouwspel bleven ...

34
34
Liverpool wint 'Jota-match', Arsenal blijft leider

In de Premier League stonden er om 16u een aantal duels op het programma. Onder meer Arsenal en ...

17
17
Antwerp schept duidelijkheid rond Nozawa

Royal Antwerp FC won gevleid met 2-1 van Zulte Waregem. De Great Old boekt zo een 10 op 12 en doet ...

177
177
Vandenbroeck zorgt voor transfersurprise

Zulte Waregem sloot 2025 af met een onverdiende 2-1-nederlaag op het veld van Royal Antwerp FC. Na ...

232
232
'Deze transfer zou KV Mechelen doen ontploffen'

KV Mechelen speurt rond naar jonge spelers die ze op termijn met flink wat winst kunnen verkopen. De ...

208
208
Club is Stankovic wellicht kwijt: "Trekt onze aandacht"

Club Brugge lijkt maar één jaar te kunnen genieten van Aleksander Stankovic. De ...

949
949
Magie van Oosting doet Antwerp plots dromen van PO1

Na een turbulent 2025, is Antwerp plots weer springlevend. The Great Old zwalpte vandaag ...

184
184
Manchester City zet Arsenal heel stevig onder druk

In de Premier League ging Manchester City om 13u30 op bezoek bij Nottingham Forest. The Citizens ...

49
49

Meer sportnieuws