Broos en Zuid-Afrika na thriller in halve finale Africa Cup

456
Broos en Zuid-Afrika na thriller in halve finale Africa Cup

Het zou zomaar kunnen dat Hugo Broos een nieuw sprookje gaat schrijven op de Africa Cup. Onze landgenoot loodste in 2017 al eens Kameroen naar verrassende eindwinst op het Afrikaanse landenkampioenschap en nu is hij ook met Zuid-Afrika aan een straf verhaal bezig. Zaterdagavond plaatsen de Bafana Bafana zich na een absolute thriller voor de halve finale.

Zuid-Afrika plaatst zich na thriller

De Zuid-Afrikanen waren na een vier op negen als nummer twee in hun poule door de groepsfase geraakt en wisten enkele dagen geleden nog verrassend de absolute topfavoriet Marokko in de achtste finales uit het toernooi te kegelen. Daardoor wachtte hen zaterdagavond een kwartfinale tegen Kaapverdië, één van de verrassingen van het toernooi.

Het werd uiteindelijk een bloedstollende strijd, waarbij de Zuid-Afrikaanse doelman Ronwen Williams zich uiteindelijk tot de absolute held ontpopte. Dat gebeurde een eerste keer in de slotminuut van de reguliere speeltijd, toen hij met een cruciale redding Kaapverdië van de 1-0 hield.

Doelman Williams absolute held

Het bleef zo bij 0-0, waardoor er verlengingen kwamen. Ook daarin werd er niet gescoord en dus moesten strafschoppen de beslissing brengen. Dat werd een ronduit zenuwslopende bedoening, met alweer een heldenrol voor Williams. Hij stopte maar liefst vier van de vijf Kaapverdische penalty's.

Zuid-Afrika miste 'slechts' twee keer en mag zich dus voor de eerste keer sinds 2000 opmaken voor de halve finale. Broos en zijn jongens staan dus op één match van de finale. Woensdagavond wordt Nigeria de laatste horde die ze moeten nemen richting de eindstrijd. In de andere halve finale neemt gastland Ivoorkust het op tegen Congo.

Kan Zuid-Afrika de Africa Cup winnen?

Meest recent

Straffe reeks OHL: Simons doet forse uitspraak

OH Leuven ging vorige week al op een diefje winnen op Stayen en heeft zaterdagavond alweer een ...

2
2
Vanderbiest wanhoopt niet: "Positief gevoel weg?"

KV Mechelen was de voorbije weken aardig onder stoom gekomen en boekte drie zeges op een rij. Aan ...

3
3
Charaï slaat mea culpa na nieuwe afstraffing Westerlo

Een wedstrijd van Westerlo is nooit vervelend, maar dat is helaas niet altijd in het voordeel van de ...

1
1
Zeperd voor Man City, Theate scoort tegen Keita

In de Premier League lijkt het stilaan crisis bij Manchester City. Na een perfecte start in de ...

7
7
OH Leuven stuit de opmars van KV Mechelen

KV Mechelen was de voorbije weken na een moeilijke start begonnen aan een stevige opmars. Het won ...

22
22
Club Brugge verlegt grenzen: 3 recordtransfers op til

Een leegloop in januari is niet aan de orde, maar dat de kassa volgende zomer terug zal rinkelen bij ...

129
129
Volgend trainersontslag op til in de Jupiler Pro League?

De druk op Edward Still neemt toe bij RAAL La Louvière. Na de pijnlijke nederlaag tegen ...

49
49
Westerlo met slecht rapport: "Wat moet ik zeggen?"

KVC Westerlo heeft toch een groot probleem. De Kemphanen verloren met 1-5 van Sporting Charleroi en ...

13
13
Penders charmeert bij Chelsea: "Vergelijking met Courtois?"

Mike Penders leek deze zomer even een flinke dreun te moeten verwerken. De jonge Belgische doelman ...

55
55
Standard ontdekt 'nieuwe' speler: "Heb nooit getwijfeld"

Ryan Fosso heeft zijn kans bij Standard met beide handen gegrepen. De Kameroense middenvelder kreeg ...

43
43
Acheampong (ex-RSCA) kon terug naar JPL: "Toonden interesse"

Een tiental jaar geleden had RSC Anderlecht 'zijn Carlos Forbs': Frank Acheampong. Een spurtbom van ...

114
114
Leko maakt selectie bekend: 2 basispionnen ontbreken

Club Brugge neemt het morgen op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart is de grote favoriet voor het ...

230
230
Arsenal zet Man City stevig onder druk met overwinning

Amper twee duels om 16u in de Premier League. Landskampioen hoopte Manchester City onder druk te ...

14
14
Charleroi peuzelt Westerlo op, RSCA Futures vernedert NXT

In de Jupiler Pro League begonnen KVC Westerlo en Sporting Charleroi om 16u aan hun duel. In de ...

86
86
Winst voor Dortmund en Bayern, zorgen om Neuer

In de Bundesliga stonden er om 15u30 vier matchen op het programma. Zo kwamen Bayern München en ...

29
29
Politiek haalt hakbijl boven: Financieel bloedbad in JPL?

Al heel de week woedt de discussie over de sociale voordelen van topvoetballers. Terwijl de federale ...

270
270
RSCA-flop, nu verrassing bij Union: "Wist wat ik waard ben"

De ene club is de andere niet. Vraag dat maar aan een speler van Union SG. Hij doet het bijzonder ...

121
121
Twee smaakmakers staan op bij Standard: "Nooit getwijfeld"

Standard won met 3-0 van SK Beveren. Een oververdiende en overtuigende zege voor de Rouches. Denis ...

48
48
Ronaldo's opvallende concurrent: Georgina pronkt met nieuwe liefde

Terwijl Cristiano Ronaldo een bijzonder hoofdstuk uit zijn carrière afsloot, vierde zijn ...

36
36
Zwak Tottenham weet weer wat verliezen is

Tottenham is na een dramatische start een stuk beter bezig in de Premier League. In de vroege ...

20
20
Boeckx geeft Bruno opvallende raad: zeer verrassende aanval

RSC Anderlecht speelt zondag in en tegen Club Brugge. Een zeer zware match en weinigen geven de ...

76
76
'Arsenal wil weer shoppen bij Club Brugge'

Arsenal ging afgelopen zomer shoppen bij Club Brugge, waar ze Christos Tzolis voor 40 miljoen euro ...

186
186
'Manchester United vangt bot bij absolute topcoach'

Didier Deschamps duikt steeds nadrukkelijker op in de zoektocht van Europese topclubs naar een ...

53
53
'Raskin krijgt glasheldere transferboodschap'

De Rode Duivels blazen volgende week weer verzamelen voor de laatste wedstrijden in de Nations ...

41
41
Ajax kijkt mee: spits maakt indruk in Jupiler Pro League

Lommel SK draait voorlopig een zeer goed seizoen in de Jupiler Pro League. De Limburgers lijken op ...

127
127

Meer sportnieuws