Transferwending Smets: STVV laat AA Gent stevig zweten

705 stemmen
Transferwending Smets: STVV laat AA Gent stevig zweten

AA Gent wilde Matte Smets dolgraag naar de club halen in januari, maar de talentvolle verdediger besloot om niet in te gaan op de avances van de Buffalo’s. Sint-Truiden wil graag een nieuw contract afsluiten met Smets met het oog op de komende zomermercato.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Club en Anderlecht botsen, Union pakt uit’

Geen Smets voor AA Gent, wel Mitrovic en Gambor

AA Gent speurde de hele wintermercato naar defensieve versterking, en de Buffalo’s haalden Stefan Mitrovic (Getafe) en Hugo Gambor (Dunkerque) binnen.

Matte Smets van Sint-Truiden was een andere verdediger die hoog op de Gentse verlanglijst stond. Hij kon voor een gelimiteerd bedrag vertrekken, naar verluidt gaat het om een som tussen de 1,5 en 2 miljoen euro.

AA Gent matcht de gelimiteerde transfersom voor Smets

AA Gent was bereid om dat bedrag te betalen en bereikte een akkoord met Sint-Truiden. Uiteindelijk was het Smets die de stekker uit deze transferdeal trok. Hij wil het seizoen liever afmaken in Limburg.

De clausule in het contract is in de komende zomer nog steeds geldig, waardoor AA Gent straks een herkansing kan wagen om Smets binnen te halen voor het gelimiteerd bedrag van 1,5 à 2 miljoen euro.

Sint-Truiden wil af van gelimiteerde transfersom voor Smets

“Het was nooit onze intentie om Matte te verkopen, maar we zaten in een situatie waarin we niet anders konden”, zei Andre Pinto, sportief verantwoordelijke van Sint-Truiden, aan Het Belang van Limburg.

Om deze situatie in de zomer te vermijden, bevestigt Pinto dat STVV met Smets rond de tafel wil gaan zitten omtrent een nieuw contract. Wellicht zonder gelimiteerde transfersom, ofwel een hogere. “Het is wel onze betrachting om er een win-winsituatie van te maken voor zowel de club als de speler.”

Moet Smets vertrekken bij STVV komende zomer?

Meest recent

'Knaltransfer Keita nadert: 2 clubs zijn concreet'

Doordat het WK nog volop aan de gang is, blijven vele toptransfers nog even in de koelkast zitten. ...

3
3
'Zeer verrassende transfer voor Vincent Janssen'

Bij Antwerp zijn ze aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen met alweer een stevig ...

63
63
Lukaku vreest Senegal: zes pionnen springen eruit

De Rode Duivels nemen het in de 1/16e finale op tegen Senegal. Geen hapklare brok want het ...

82
82
Filip Joos maakt Nederland compleet af: “Karma!”

Nederland is uitgeschakeld op het WK. In de 1/16e finales ging Oranje na penalty’s kopje onder ...

98
98
Straffe comeback Jordan Lukaku in de maak?

Jordan Lukaku (31) staat nu vooral bekend als het ‘broertje van Romelu’, maar de ...

234
234
Cercle Brugge rondt absolute knaltransfer af

Cercle Brugge kende een minder seizoen, maar Groen-Zwart is ook volgend seizoen nog in de Jupiler ...

60
60
Plan van Senegal bloot: gouden raad voor Garcia

Tom Saintfiet heeft heel wat ervaring met het Afrikaanse voetbal. De Belgische coach stond in de ...

165
165
Lukaku maakt korte metten met criticasters op WK

De groepsfase zit erop en de Rode Duivels kregen al heel wat kritiek. Na het gelijkspel tegen Egypte ...

63
63
TRANSFERUURTJE: ‘Club en Anderlecht botsen, Union pakt uit’

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

338
338
Sporza-man de grond ingeboord: "Tenenkrullend schouwspel"

Hij moest voor wat luchtigheid zorgen tijdens de lange WK-avonden, maar intussen lijkt hij zelf het ...

151
151
Woedende Nagelsmann slaat keihard terug na uitschakeling

Duitsland ligt uit het WK. Na penalty’s ging het mis tegen Paraguay en uiteraard is er in de ...

147
147
Union stelt nieuw thuisshirt voor: unieke samenwerking

Union SG is de afgelopen jaren uitgegroeid tot een Belgische topclub. Na de promotie schoot de ...

69
69
‘KV Mechelen duwt Lierse in de put: buitenland afgetroefd’

KV Mechelen is druk in de weer op de zomermercato. Malinwa kijkt daarvoor vooral rond op de ...

234
234
‘Anderlecht gaat strijd aan: gewilde verdediger in vizier’

RSC Anderlecht is de transfermarkt aan het afspeuren. Antoine Sibierski en consorten willen ook de ...

281
281
Westerlo bevestigt miljoenentransfer: kassa ontploft

Westerlo is de afgelopen jaren aan een ferme opmars bezig. De Kemphanen wisten al enkele straffe ...

90
90
Nederland in diepe rouw: zondebok keihard neergesabeld

Het wereldkampioenschap is nog maar twee rondes ver, of het toernooi zit er alweer op voor ...

328
328
Harde keuze Garcia: ijskoude douche Vanaken op komst

Woensdagavond is het zover, dan kruisen de Rode Duivels de degens met Senegal in de 1/16de finales ...

949
949
'Anderlecht verbaast: miljoenenbod op 21-jarige aanvaller'

Nu hij een nieuwe trainer heeft gevonden, kan Antoine Sibierski zich volledig toeleggen op het ...

500
500
Transferplannen KRC Genk: Hayen gooit kaarten op tafel

Ook bij KRC Genk is de kop eraf. De Limburgers begonnen maandag met trainen ter voorbereiding op het ...

399
399
Voorbereiding Club: afgeschreven tweetal krijgt unieke kans

Een dikke maand na het behalen van de landstitel, zijn de trainingen ook bij Club Brugge weer ...

591
591
Ruben Van Gucht zorgt voor shock: bedpartners onthuld

Ruben Van Gucht slaagt er opnieuw in om de aandacht naar zich toe te trekken. De sportjournalist en ...

180
180
Marokkaanse WK-viering loopt fout: waterkanon ingezet

Marokko heeft op het WK 2026 voor een erg knap resultaat gezorgd. Zo schakelde het Nederland uit in ...

185
185
Ngoy of Theate in basis? "Laat Brandon Mechele beslissen"

De Rode Duivels strijden woensdagavond voor een plekje in de 1/8ste finales van het WK. Het belooft ...

235
235
‘De Ketelaere versiert toptransfer na WK-masterclass’

Charles De Ketelaere heeft zijn WK plots een andere wending gegeven. Tegen Nieuw-Zeeland scoorde hij ...

511
511
Cijfers spreken: zóveel kans maakt België tegen Senegal

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn in de volgende ronde van het WK. Met Senegal kregen de ...

573
573

Meer sportnieuws