Transferwending Smets: STVV laat AA Gent stevig zweten

door
Transferwending Smets: STVV laat AA Gent stevig zweten

AA Gent wilde Matte Smets dolgraag naar de club halen in januari, maar de talentvolle verdediger besloot om niet in te gaan op de avances van de Buffalo’s. Sint-Truiden wil graag een nieuw contract afsluiten met Smets met het oog op de komende zomermercato.

LEES OOK: STVV heeft nieuw Japans groeibriljant definitief binnen

Geen Smets voor AA Gent, wel Mitrovic en Gambor

AA Gent speurde de hele wintermercato naar defensieve versterking, en de Buffalo’s haalden Stefan Mitrovic (Getafe) en Hugo Gambor (Dunkerque) binnen.

Matte Smets van Sint-Truiden was een andere verdediger die hoog op de Gentse verlanglijst stond. Hij kon voor een gelimiteerd bedrag vertrekken, naar verluidt gaat het om een som tussen de 1,5 en 2 miljoen euro.

AA Gent matcht de gelimiteerde transfersom voor Smets

AA Gent was bereid om dat bedrag te betalen en bereikte een akkoord met Sint-Truiden. Uiteindelijk was het Smets die de stekker uit deze transferdeal trok. Hij wil het seizoen liever afmaken in Limburg.

De clausule in het contract is in de komende zomer nog steeds geldig, waardoor AA Gent straks een herkansing kan wagen om Smets binnen te halen voor het gelimiteerd bedrag van 1,5 à 2 miljoen euro.

Sint-Truiden wil af van gelimiteerde transfersom voor Smets

“Het was nooit onze intentie om Matte te verkopen, maar we zaten in een situatie waarin we niet anders konden”, zei Andre Pinto, sportief verantwoordelijke van Sint-Truiden, aan Het Belang van Limburg.

Om deze situatie in de zomer te vermijden, bevestigt Pinto dat STVV met Smets rond de tafel wil gaan zitten omtrent een nieuw contract. Wellicht zonder gelimiteerde transfersom, ofwel een hogere. “Het is wel onze betrachting om er een win-winsituatie van te maken voor zowel de club als de speler.”

Moet Smets vertrekken bij STVV komende zomer?

Meest recent

Crisis doemt op bij Club Brugge: "Ben écht gechoqueerd"

Club Brugge is behoorlijk dramatisch aan de tweede seizoenshelft begonnen. Slechts enkele dagen ...

20
20
Opvallend duo: Bakayoko en Klopp verbroederen plots

Johan Bakayoko hoopt zich snel weer in de kijker te spelen bij de Rode Duivels. De aanvaller maakte ...

11
11
Skov Olsen heeft na jaar weer toptransfer beet

Een jaar geleden trok Andreas Skov Olsen de deur achter zich dicht bij Club Brugge. De Deense winger ...

40
40
Vanaken na blamage: "Of we niet gemotiveerd waren?"

Club Brugge is zeer zwak aan het nieuwe jaar begonnen. Ze werden door Sporting Charleroi ...

384
384
VAR, rode kaart en instorting: Club Brugge kent horroravond

Wat een statement moest worden, werd een donkerrrood alarmsignaal. Club Brugge leek lange tijd op ...

327
327
'Noa Lang bezorgt Club Brugge stevige transferkater'

Noa Lang kent een zeer moeilijk seizoen bij Napoli. Er zijn al heel wat geruchten over een snel ...

203
203
'Vrees bij KRC Genk: sterkhouder op weg naar uitgang'

KRC Genk gaat deze mercato mogelijk nog een sterkhouder verliezen. Zakaria El Ouahdi wordt vaak ...

252
252
Lommel droomt dankzij gouden transfer, RWDM met grote zorgen

De Challenger Pro League hernam vanavond na een deugddoende winterbreak. In Limburg werd de derby ...

73
73
Woede bij fans Club Brugge: "Omgekocht!"

Club Brugge is bezig aan zijn match tegen La Louvière. Blauw-Zwart staat bij de rust 2-0 ...

614
614
Van den Bosch uit de ploeg? Oosting velt oordeel

Wat gaat er gebeuren met Zeno Van den Bosch? De centrale verdediger zal weldra zijn transfer naar de ...

224
224
Kleedkamer KAA Gent velt oordeel over De Mil na beker-exit

KAA Gent ligt uit de Croky Cup en dat is een teleurstelling van jewelste. De nederlaag tegen RSC ...

413
413
'Anderlecht onder stoom: transferakkoord met spits'

RSC Anderlecht moet versterking halen, anders zal het bijzonder moeilijk worden om beter te doen dan ...

646
646
Waarom KRC Genk al 25 jaar dé norm is in België

KRC Genk is de afgelopen 25 jaar een pionier geweest inzake jeugdopleiding in België. De ...

212
212
‘Anderlecht grijpt in: 7 toptargets voor nieuwe nummer 1’

Bij RSC Anderlecht draait het al weken rond doelmannen. Wie de geruchten volgt, ziet namen blijven ...

403
403
Club Brugge moét reageren: Leko voert één wissel door

Club Brugge moet zich na de wanprestatie in de Beker van Belgie tegen Sporting Charleroi in de ...

183
183
'Duranville verrast compleet: nieuwe club bekend'

Julien Duranville gaat Borussia Dortmund deze maand verlaten. Het zal een droge uitleenbeurt zijn, ...

173
173
Patro droomt van meer: 'tweede Nainggolan-stunt'

Patro Eisden heeft uitgepakt met een zeer grote transfer. Ze stelden vandaag Radja Nainggolan voor ...

166
166
AA Gent raast door: derde vertrekker is een feit

Bij AA Gent zijn ze bezig aan een zeer intensieve wintermercato. De Buffalo's hebben al een derde ...

77
77
Standard maakt stunttransfer wereldkundig

Marc Wilmots is voorstander van een gezocht evenwicht in een spelerskern. Jonge doorverkoopbare ...

263
263
Kompany jubelt: extra sterspeler bij Bayern op komst

Vincent Kompany is op weg naar succes bij Bayern München. De Belgische oefenmeester kende de ...

79
79
Hayen drukt stempel: wissel(s) van de wacht in Genk

Nicky Hayen moet KRC Genk straks nog naar de top zes zien te loodsen, een missie die zaterdag start ...

341
341
'Renard draait overuren: transfervuurwerk in Anderlecht'

Tot dusver viel er vrij weinig te beleven bij RSC Anderlecht, maar dat lijkt slechts stilte voor de ...

231
231
De Mos fileert Belgische jaren en doet straffe onthulling

Aad De Mos heeft in België een spoor nagelaten dat tegelijk glorieus en controversieel is. Voor ...

240
240
Groen licht: Club Brugge krijgt update in stadiondossier

Club Brugge hoopt de uitschakeling in de beker vrijdag door te spelen tegen La Louvière. Op ...

450
450
Lardot velt verdict: rode kaart voor Kana & Tzolis?

De afgelopen dagen werden de kwartfinales van de Croky Cup afgewerkt. Hier en daar ontstond er ...

531
531

Meer sportnieuws