Transferwending Smets: STVV laat AA Gent stevig zweten

705 stemmen
Transferwending Smets: STVV laat AA Gent stevig zweten

AA Gent wilde Matte Smets dolgraag naar de club halen in januari, maar de talentvolle verdediger besloot om niet in te gaan op de avances van de Buffalo’s. Sint-Truiden wil graag een nieuw contract afsluiten met Smets met het oog op de komende zomermercato.

LEES OOK: Madou gaat hard in tegen Baro: “Elke dag gefrustreerd…”

Geen Smets voor AA Gent, wel Mitrovic en Gambor

AA Gent speurde de hele wintermercato naar defensieve versterking, en de Buffalo’s haalden Stefan Mitrovic (Getafe) en Hugo Gambor (Dunkerque) binnen.

Matte Smets van Sint-Truiden was een andere verdediger die hoog op de Gentse verlanglijst stond. Hij kon voor een gelimiteerd bedrag vertrekken, naar verluidt gaat het om een som tussen de 1,5 en 2 miljoen euro.

AA Gent matcht de gelimiteerde transfersom voor Smets

AA Gent was bereid om dat bedrag te betalen en bereikte een akkoord met Sint-Truiden. Uiteindelijk was het Smets die de stekker uit deze transferdeal trok. Hij wil het seizoen liever afmaken in Limburg.

De clausule in het contract is in de komende zomer nog steeds geldig, waardoor AA Gent straks een herkansing kan wagen om Smets binnen te halen voor het gelimiteerd bedrag van 1,5 à 2 miljoen euro.

Sint-Truiden wil af van gelimiteerde transfersom voor Smets

“Het was nooit onze intentie om Matte te verkopen, maar we zaten in een situatie waarin we niet anders konden”, zei Andre Pinto, sportief verantwoordelijke van Sint-Truiden, aan Het Belang van Limburg.

Om deze situatie in de zomer te vermijden, bevestigt Pinto dat STVV met Smets rond de tafel wil gaan zitten omtrent een nieuw contract. Wellicht zonder gelimiteerde transfersom, ofwel een hogere. “Het is wel onze betrachting om er een win-winsituatie van te maken voor zowel de club als de speler.”

Moet Smets vertrekken bij STVV komende zomer?

Meest recent

Garcia over niet-selectie Duivels: "Moeilijkste keuze ooit"

Bondscoach Rudi Garcia selecteerde 26 spelers voor het WK. De Fransman had vooral in twee dossiers ...

2
2
De Ketelaere straalt: "Dat geeft heel veel vertrouwen"

Charles De Ketelaere begint als nummer één in de spits aan het WK. De Rode Duivel ...

8
8
Mechele looft twee ploegmaats: "Een nachtmerrie!"

Brandon Mechele kreeg van bondscoach Rudi Garcia een kans in de basis. De ervaren verdediger kende ...

84
84
Odjidja hangt op 37-jarige leeftijd schoenen aan de haak

Vadis Odjidja speelde afgelopen seizoen voor Eendracht Aalst Lede. Vanavond raakte bekend dat het ...

50
50
‘Over zijn lijk: Leko blaast Club Brugge-droomtransfer op’

Club Brugge leek in januari al te anticiperen op een mogelijk vertrek van Joël ...

448
448
Argentinië moet puzzelen: Mac Allister toch nog naar WK?

Binnen vijf dagen gaat het WK van start en dus is bij alle deelnemende landen bidden dat ze niet met ...

30
30
Eén grote ergernis bij Duivels na klinkende zege

De Rode Duivels kunnen straks met een zeer goed gevoel afreizen naar de Verenigde Staten voor het ...

187
187
'Tzolis stelt cruciale voorwaarde voor transfer'

Club Brugge staat na het veroveren van de landstitel voor een zeer drukke transferzomer. Het lijkt ...

174
174
Lukaku komt met update over terugkeer naar Anderlecht

Na een moeilijk seizoen lijkt Romelu Lukaku toch nog een leuke troef te gaan worden voor de Rode ...

401
401
Ondanks knalprestatie: Garcia woedend op zijn spelers

Na de overwinning in Kroatië ook nog een klinkende 5-0 tegen Tunesië: de Rode Duivels ...

391
391
Buitenlandse pers trekt conclusie over WK-kansen Duivels

De Rode Duivels hebben zaterdag de fans verwend in hun uitzwaaiwedstrijd. Tunesië werd met 5-0 ...

373
373
Klaar voor basisplaats? Lukaku reageert

Er viel in de voorbije week niets dan goed nieuws te rapen bij de Rode Duivels. Na de fraaie ...

70
70
“We kunnen wereldkampioen worden”: Meunier overtuigd

De Rode Duivels trekken in een uiterst positieve sfeer naar het WK. Ze hebben zaterdag immers ook ...

98
98
Kranten zien Duivel schitteren: "Wordt dé attractie van WK"

De voorbereiding op het WK van de Rode Duivels is uitstekend verlopen. Na de knappe overwinning in ...

161
161
Duivels met vertrouwen naar WK: Tunesië simpel afgemaakt

De Rode Duivels hebben in hun generale repetitie voor het WK nog wat extra vertrouwen getankt. ...

83
83
Antwerp kondigt fraaie Engelse trip aan

Antwerp beleefde een tegenvallend seizoen, waarin het in de grijze middenmoot eindigde en in de ...

88
88
'Transfermeevaller: AA Gent vangt nog 2 miljoen euro'

AA Gent zal zich deze zomer moeten zien te wapenen voor het Europese avontuur van volgend seizoen. ...

200
200
België charmeert, één Duivel grote man: "Sensatie op WK!"

De Rode Duivels begonnen om 15u aan hun laatste oefenmatch voor het WK. Ruim 43.000 fans waren ...

159
159
'Fredberg wil uitpakken met JPL-kampioenenmaker'

Jesper Fredberg is sinds bijna een jaar aan de slag bij Sampdoria in de Serie B. Het eerste seizoen ...

132
132
Degryse scherp voor twee keuzes Garcia: "Vind ik raar"

De Rode Duivels spelen tegen Tunesië hun laatste oefenmatch voor het WK. Bondscoach Rudi Garcia ...

258
258
'Club Brugge zet zinnen op peperdure doelman'

Club Brugge heeft afscheid genomen van Simon Mignolet (gestopt) en Dani van den Heuvel (geen nieuw ...

521
521
“Wat een grap”: Belgische fans halen uit naar Garcia

Rudi Garcia maakte zijn basisploeg bekend voor de laatste oefenmatch tegen Tunesië. Hij koos ...

324
324
Garcia verrast met basisploeg bij Rode Duivels

België speelt om 15u zijn laatste oefenmatch voor het WK. Na de knappe zege tegen Kroatië ...

154
154
Kan Messi starten aan het WK? Scaloni geeft hét antwoord

Lionel Messi gaat zijn laatste WK beginnen. De Argentijnse sterspeler liep onlangs een blessure op ...

33
33
Red Flames streng na 6-0: "Dit is niet goed genoeg"

De Red Flames wonnen met 6-0 van Luxemburg. Dat is uiteraard een goed resultaat, maar niet goed ...

32
32

Meer sportnieuws