Toptransfer voor Anderlecht? "Fans moeten geduld hebben"

door
Toptransfer voor Anderlecht?

RSC Anderlecht heeft nood aan stabiliteit in zijn keepersbestand. Die lijkt er stilaan te komen. De Brusselaars haalden Mads Kikkenborg naar het Lotto Park. Wat mogen de fans van hem verwachten?

We haalden het onlangs nog aan: Anderlecht had nood aan een keeper van pakweg 25-27 jaar die zo jarenlang de nummer één kan zijn. Met Timon Vanhoutte is er nog een 20-jarige doelman, Colin Coosemans is een ervaren back-up. Kasper Schmeichel is 37 jaar en heeft een aflopend contract. Kikkenborg kwam voor 1,3 miljoen euro over van Lyngby. Hij kan een jaar onder de vleugels van Schmeichel bijleren. Onze redactie legde zijn oor te luister bij de Toke Theilade, de Deens editor in chief van Vilfortpark.dk.

LEES OOK: ‘Anderlecht in extase: 'GO' voor nieuwe goalmachine’

Sterke en zwakke punten

"Kikkenborg is een goede, jonge doelman. Hij vestigde zich vorig seizoen in de topklasse als Lyngby's eerste keuze tussen de palen. Zijn grootste kwaliteit is zijn sterkte in de lucht. Met zijn 1m97 heerst hij daar in het strafschopgebied. Dit seizoen plukte hij de meeste voorzetten van alle Superliga-keepers. Ondanks zijn lengte heeft hij goede reflexen en is hij ook een goede ‘shotstopper’." 

"Zijn grootste werkpunt is wellicht zijn gebrek aan ervaring. Fysiek is het allemaal in orde, maar mentaal kan hij nog groeien. Hij is nog maar 24 jaar en was nog maar 1,5 jaar eerste keuze op het hoogste niveau. Daardoor heeft hij nog veel progressiemarge, maar de afgelopen seizoenen wist hij al veel stappen voorwaarts te zetten. Lyngby is een ploeg die heel direct speelt en hij pakte daarom vaak uit met lange ballen. Zijn uitvoetballende kwaliteiten zijn degelijk, maar het is zeker niet zijn grootste kracht."

Deense nationale ploeg

"Hij maakt voorlopig geen kans op een selectie voor Denemarken. Hij heeft in 2018 vier matchen voor de U19 gespeeld, maar hij komt helemaal niet in aanmerking voor het nationale team. Denemarken heeft een aantal hele sterke keepers, waarbij Schmeichel, Rønnow (Union Berlin), Mads Hermansen (Leicester City), Filip Jörgensen (Villareal) en Oliver Christensen (Fiorentina) allemaal voor hem staan in de rangorde. Als hij zich als eerste keeper kan onderscheiden bij Anderlecht, kan hij in de toekomst wel hopen op een selectie. Schmeichel en Rønnow zijn ondertussen toch ook al dertigers."

Schmeichel uit doel spelen? 

"Ik denk dat Schmeichel niet meer de doelman is die hij vroeger was, maar ik zie Kikkenborg hem dit seizoen niet echt uitdagen. Hij moet nog een aantal stappen voorwaarts zetten en meegroeien op een hoger niveau. Ik denk echter dat hij het talent heeft om deze uitdaging aan te gaan en een goede speler te worden voor Anderlecht. Maar van Lyngby -een van de kleinste clubs in de Deense competitie- naar Anderlecht gaan is een enorme stap en hij zal tijd nodig hebben om zich aan te passen. Zeker gezien het feit dat het de eerste keer is dat hij in het buitenland speelt en de taal ook niet spreekt. Ik denk dat de fans van Anderlecht geduld met hem moeten hebben en hem wat tijd moeten geven."

Claudio Reulens

Zal hij volgend jaar de nummer 1 zijn bij RSCA?

Meest recent

Grote schlemiel bij Genk: "Heel slecht van mijn kant"

KRC Genk raakt voorlopig niet weg uit de hoek waar de klappen vallen. Donderdag verloren de ...

39
39
Hoogspanning in Genk: Fink beantwoordt ontslag-vragen

Het beloven spannende dagen te worden bij KRC Genk. Donderdagavond incasseerden de Limburgers op het ...

85
85
Vuurwerk verzekerd: spelers krijgen pittige Leko-waarschuwing

Ivan Leko is begonnen aan zijn tweede ambtstermijn als hoofdcoach van Club Brugge. De Kroaat werd ...

243
243
UEL/UECL: Tielemans grote matchwinnaar, horror-avond Engels

In de Europa League heeft Youri Tielemans zijn goede vorm bij Aston Villa nog eens geetalleerd. Met ...

30
30
'Belletje in januari: Bayern pleziert Kompany met toptransfer'

Nog twee matchen te gaan en de winterstop gaat van start voor Vincent Kompany en zijn troepen bij ...

83
83
Nieuwe onthullingen Hayen-ontslag: oude bekende doet boekje open

Club Brugge zorgde deze week voor een heuse schokgolf met zijn veelbesproken trainerswissel. De ...

779
779
Over en uit voor Fink? Genk-spelers maken statement

Hoe lang houdt Thorsten Fink het hoofd nog boven water bij KRC Genk? Na de nederlaag van donderdag ...

419
419
"Anders wordt het moeilijk" - Leko krijgt heldere taak bij Club

Ivan Leko maakte deze week zijn grote rentree als hoofdcoach van Club Brugge. De Kroaat werd maandag ...

591
591
UEL/UECL: pijnlijke avond Ligue 1-Belgen, ruime zege Martens

Donderdagavond stond in de Europa en Conference League de laatste speeldag van 2025 op het ...

17
17
Job Fink aan zijden draadje: Genk verliest ook in Europa

KRC Genk heeft donderdagavond zijn derde pijnlijke nederlaag op amper één week tijd ...

207
207
Verstraete onthult: déze woorden deden Dean door lint gaan

Rik De Mil is sinds woensdag de nieuwe coach van AA Gent. Het wordt onder meer uitkijken naar welke ...

350
350
‘Anderlecht in extase: 'GO' voor nieuwe goalmachine’

In het hoofd van Anderlecht-fans is hij nu al de nieuwe Haaland. Maar wat als die mooie droom gewoon ...

312
312
Leko trekt eerste conclusie na verloren Club-debuut

Ivan Leko heeft zijn officiële comeback als hoofdtrainer van Club Brugge gemaakt. Dat deed hij ...

276
276
Grote zondebok bij achtervolgend Genk: "Elke match opnieuw"

Na twee zware opdoffers in eigen land, wou KRC Genk zich donderdagavond herpakken in de Europa ...

219
219
Anderlecht blijft hervormen: volgend ontslag bekend gemaakt

Met Michael Verschueren en Kenneth Bornauw, stelde RSC Anderlecht onlangs een nieuwe voorzitter en ...

259
259
Courtois verstuurt heldere WK-waarschuwing bij Duivels

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn tijdens de groepsfase van het WK 2026. Zo zullen op weg ...

106
106
Club-bestuur compleet afgemaakt: "De laan uit, incapabelen!"

Het plots ontslag van Nicky Hayen als hoofdcoach van Club Brugge, is duidelijk nog verteerd. ...

588
588
De 11 namen: Fink voert drie wissels door bij KRC Genk

In eigen land wil het niet bepaald vlotten, maar in de Europa League loopt alles wél op ...

22
22
'Leegloop bij Club Brugge: Inter plant dubbelslag'

Nicky Hayen mocht het niet meer tot dan uitzingen, maar tijdens de wintermercato mag er vuurwerk ...

547
547
Tom Waes in oog van de storm na emotioneel tv-optreden

Antwerp-supporter Tom Waes maakte de afgelopen dagen een héél opvallende verschijning ...

124
124
'Dilemma voor Overmars: Antwerp legt miljoenen klaar'

Antwerp zat een tijdje in de hoek waar de klappen vallen, maar de voorbije weken klaarde de zon ...

531
531
'Club Brugge wil uitpakken: peperduur toptarget lekt uit'

Na de verrassende trainerswissel bleek Dévy Rigaux niet te beroerd om de hand in eigen boezem ...

619
619
Marc Coucke in shock: "Waarom gelooft niemand mij?"

Marc Coucke beleefde de laatste maand eindelijk nog eens een prima periode bij Anderlecht. De ...

285
285
KRC Genk incasseert mokerslag: Fink hakt knopen door

Met de uitschakeling in de Croky Cup en een zware nederlaag tegen Antwerp heeft KRC Genk een rotweek ...

318
318
Leko houdt adem in: steunpilaar Club Brugge tijdje out?

Club Brugge bleef één helft goed overeind, maar uiteindelijk bleek Arsenal toch een ...

541
541

Meer sportnieuws