Toptransfer voor Anderlecht? "Fans moeten geduld hebben"

503 stemmen
Toptransfer voor Anderlecht?

RSC Anderlecht heeft nood aan stabiliteit in zijn keepersbestand. Die lijkt er stilaan te komen. De Brusselaars haalden Mads Kikkenborg naar het Lotto Park. Wat mogen de fans van hem verwachten?

We haalden het onlangs nog aan: Anderlecht had nood aan een keeper van pakweg 25-27 jaar die zo jarenlang de nummer één kan zijn. Met Timon Vanhoutte is er nog een 20-jarige doelman, Colin Coosemans is een ervaren back-up. Kasper Schmeichel is 37 jaar en heeft een aflopend contract. Kikkenborg kwam voor 1,3 miljoen euro over van Lyngby. Hij kan een jaar onder de vleugels van Schmeichel bijleren. Onze redactie legde zijn oor te luister bij de Toke Theilade, de Deens editor in chief van Vilfortpark.dk.

LEES OOK: 'Anderlecht gaat voor recorddeal: bod van 10 miljoen'

Sterke en zwakke punten

"Kikkenborg is een goede, jonge doelman. Hij vestigde zich vorig seizoen in de topklasse als Lyngby's eerste keuze tussen de palen. Zijn grootste kwaliteit is zijn sterkte in de lucht. Met zijn 1m97 heerst hij daar in het strafschopgebied. Dit seizoen plukte hij de meeste voorzetten van alle Superliga-keepers. Ondanks zijn lengte heeft hij goede reflexen en is hij ook een goede ‘shotstopper’." 

"Zijn grootste werkpunt is wellicht zijn gebrek aan ervaring. Fysiek is het allemaal in orde, maar mentaal kan hij nog groeien. Hij is nog maar 24 jaar en was nog maar 1,5 jaar eerste keuze op het hoogste niveau. Daardoor heeft hij nog veel progressiemarge, maar de afgelopen seizoenen wist hij al veel stappen voorwaarts te zetten. Lyngby is een ploeg die heel direct speelt en hij pakte daarom vaak uit met lange ballen. Zijn uitvoetballende kwaliteiten zijn degelijk, maar het is zeker niet zijn grootste kracht."

Deense nationale ploeg

"Hij maakt voorlopig geen kans op een selectie voor Denemarken. Hij heeft in 2018 vier matchen voor de U19 gespeeld, maar hij komt helemaal niet in aanmerking voor het nationale team. Denemarken heeft een aantal hele sterke keepers, waarbij Schmeichel, Rønnow (Union Berlin), Mads Hermansen (Leicester City), Filip Jörgensen (Villareal) en Oliver Christensen (Fiorentina) allemaal voor hem staan in de rangorde. Als hij zich als eerste keeper kan onderscheiden bij Anderlecht, kan hij in de toekomst wel hopen op een selectie. Schmeichel en Rønnow zijn ondertussen toch ook al dertigers."

Schmeichel uit doel spelen? 

"Ik denk dat Schmeichel niet meer de doelman is die hij vroeger was, maar ik zie Kikkenborg hem dit seizoen niet echt uitdagen. Hij moet nog een aantal stappen voorwaarts zetten en meegroeien op een hoger niveau. Ik denk echter dat hij het talent heeft om deze uitdaging aan te gaan en een goede speler te worden voor Anderlecht. Maar van Lyngby -een van de kleinste clubs in de Deense competitie- naar Anderlecht gaan is een enorme stap en hij zal tijd nodig hebben om zich aan te passen. Zeker gezien het feit dat het de eerste keer is dat hij in het buitenland speelt en de taal ook niet spreekt. Ik denk dat de fans van Anderlecht geduld met hem moeten hebben en hem wat tijd moeten geven."

Claudio Reulens

Zal hij volgend jaar de nummer 1 zijn bij RSCA?

Meest recent

'Club ongenadig: floptransfer niet mee op stage'

De start van het nieuwe seizoen komt stilaan dichtbij, want op 31 juli is er al de eerste afspraak ...

31
31
TRANSFERUURTJE: 'Straffe terugkeer bij Club, nieuwe bondscoach bekend'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

130
130
Kompany slaat iedereen met verstomming: “Nooit gezien”

EVincent Kompany kende afgelopen seizoen een topperiode bij Bayern München. De Duitse ...

79
79
Beruchte lijst Van Gucht zwaar onder vuur: "Niet eerlijk!"

De veelbesproken 'lijst' van Ruben Van Gucht blijft stof doen opwaaien. Dit keer is het niet een ...

42
42
Woedende Vrancken vloekt meteen na debuut bij Hearts

Wouter Vrancken kende een topseizoen bij Sint-Truiden VV en de oefenmeester ging naar Hearts. De ...

68
68
‘Zulte wrijft zich in de handen na straffe miljoenendeal’

Zulte Waregem hoopt volgend seizoen zonder zorgen mee te draaien in de Jupiler Pro League. Essevee ...

50
50
'Verrassende wending omtent toekomst van Broos'

Hugo Broos kende een waanzinnig WK met Zuid-Afrika, waar hij de groepsfase wist te overleven. Alweer ...

100
100
Albert ziet meteen enorm probleem voor Van Bommel

Mark van Bommel wordt zoals Stijn Stijnen als eerste aanhaalde de nieuwe bondscoach van de Rode ...

126
126
'Anderlecht gaat voor recorddeal: bod van 10 miljoen'

Gaat Antoine Sibierski weldra de duurste ingaande transfer ooit afronden van RSC Anderlecht? Als we ...

423
423
'Club Brugge verrast met terugkeer Odoi'

Denis Odoi is een vrije speler nadat hij een toch wel mislukte passage kende bij NAC Breda. Het ...

365
365
'Leegloop Club Brugge duurt voort: exit nabij'

Raphael Onyedika lijkt zijn laatste dagen als speler van Club Brugge te beleven. De Nigeriaanse ...

453
453
'Oranje baalt: WK-sensatie trekt naar Saudi-Arabië'

Crysencio Summerville lijkt zijn carrière voort te zetten in Saudi-Arabië. De 24-jarige ...

118
118
Kritiek op Mannaert neemt toe: "Ik verwacht een verklaring"

Vincent Mannaert krijgt zeer veel lof, maar het dossier van Rudi Garcia is toch bijzonder speciaal. ...

374
374
Blunder Sibierski? "Dat RSCA hem haalde voor die prijs..."

Antoine Sibierski haalde tot op heden drie nieuwe spelers naar het Lotto Park. De Brusselaars ...

524
524
KRC Genk legt aanvaller officieel onder contract

KRC Genk is bezig om zijn ploeg te versterken op de korte termijn, maar de Limburgers denken ook aan ...

106
106
'Blunder Mannaert? Nieuwe informatie over Garcia duikt op'

Rudi Garcia werd door de KBVB op straat gezet na sterke resultaten. Mark van Bommel volgt hem ...

487
487
Sibierski gaat all-in: Anderlecht mikt op toptransfer

RSC Anderlecht gaat het op mentaliteit moeten doen tegen Hammarby. Voorlopig is er nog veel te ...

386
386
Waarom Karetsas méér is dan een groot transferdossier

KRC Genk is een club die Belgische top is inzake uitgaande transfers. Het dossier van Konstantinos ...

188
188
‘Club Brugge vreest: droomtransfer lonkt voor Vermant’

Club Brugge wil Romeo Vermant langer vastleggen, maar de spits twijfelt. Hij wil meer spelen en ...

967
967
‘Grote Anderlecht-transferstunt valt plots in duigen’

De transferpiste rond Luca Langoni leek het bewijs dat Anderlecht eindelijk wilde doorpakken op de ...

315
315
Van Bommel wordt bondscoach en grote rel barst al los

Mark van Bommel staat op het punt om bondscoach van de Rode Duivels te worden. De voetbalbond heeft ...

714
714
Onana kent waanzinnig lange revalidatieperiode

Voor Amadou Onana eindigde het WK op een grote ontgoocheling. De middenvelder pendelde tussen bank ...

116
116
Horrorstart voor Vrancken: Hearts krijgt meteen slaag

Wouter Vrancken trok na het einde van het seizoen de deur van STVV achter zich dicht. Ondanks ...

227
227
Chelsea kaapt transfer van 137 miljoen weg voor Arsenal

Arsenal veroverde afgelopen seizoen de titel in de Premier League en haalde de finale van de ...

92
92
'Openda geeft jawoord aan club: Juve ligt dwars'

Loïs Openda heeft een rustige zomer beleefd, want hij moest niet mee naar het WK na een ...

93
93

Meer sportnieuws