Toptransfer voor Anderlecht? "Fans moeten geduld hebben"

503 stemmen
Toptransfer voor Anderlecht?

RSC Anderlecht heeft nood aan stabiliteit in zijn keepersbestand. Die lijkt er stilaan te komen. De Brusselaars haalden Mads Kikkenborg naar het Lotto Park. Wat mogen de fans van hem verwachten?

We haalden het onlangs nog aan: Anderlecht had nood aan een keeper van pakweg 25-27 jaar die zo jarenlang de nummer één kan zijn. Met Timon Vanhoutte is er nog een 20-jarige doelman, Colin Coosemans is een ervaren back-up. Kasper Schmeichel is 37 jaar en heeft een aflopend contract. Kikkenborg kwam voor 1,3 miljoen euro over van Lyngby. Hij kan een jaar onder de vleugels van Schmeichel bijleren. Onze redactie legde zijn oor te luister bij de Toke Theilade, de Deens editor in chief van Vilfortpark.dk.

LEES OOK: ‘Dit kan niet’: Anderlecht-fans kijken op van spitsenbom

Sterke en zwakke punten

"Kikkenborg is een goede, jonge doelman. Hij vestigde zich vorig seizoen in de topklasse als Lyngby's eerste keuze tussen de palen. Zijn grootste kwaliteit is zijn sterkte in de lucht. Met zijn 1m97 heerst hij daar in het strafschopgebied. Dit seizoen plukte hij de meeste voorzetten van alle Superliga-keepers. Ondanks zijn lengte heeft hij goede reflexen en is hij ook een goede ‘shotstopper’." 

"Zijn grootste werkpunt is wellicht zijn gebrek aan ervaring. Fysiek is het allemaal in orde, maar mentaal kan hij nog groeien. Hij is nog maar 24 jaar en was nog maar 1,5 jaar eerste keuze op het hoogste niveau. Daardoor heeft hij nog veel progressiemarge, maar de afgelopen seizoenen wist hij al veel stappen voorwaarts te zetten. Lyngby is een ploeg die heel direct speelt en hij pakte daarom vaak uit met lange ballen. Zijn uitvoetballende kwaliteiten zijn degelijk, maar het is zeker niet zijn grootste kracht."

Deense nationale ploeg

"Hij maakt voorlopig geen kans op een selectie voor Denemarken. Hij heeft in 2018 vier matchen voor de U19 gespeeld, maar hij komt helemaal niet in aanmerking voor het nationale team. Denemarken heeft een aantal hele sterke keepers, waarbij Schmeichel, Rønnow (Union Berlin), Mads Hermansen (Leicester City), Filip Jörgensen (Villareal) en Oliver Christensen (Fiorentina) allemaal voor hem staan in de rangorde. Als hij zich als eerste keeper kan onderscheiden bij Anderlecht, kan hij in de toekomst wel hopen op een selectie. Schmeichel en Rønnow zijn ondertussen toch ook al dertigers."

Schmeichel uit doel spelen? 

"Ik denk dat Schmeichel niet meer de doelman is die hij vroeger was, maar ik zie Kikkenborg hem dit seizoen niet echt uitdagen. Hij moet nog een aantal stappen voorwaarts zetten en meegroeien op een hoger niveau. Ik denk echter dat hij het talent heeft om deze uitdaging aan te gaan en een goede speler te worden voor Anderlecht. Maar van Lyngby -een van de kleinste clubs in de Deense competitie- naar Anderlecht gaan is een enorme stap en hij zal tijd nodig hebben om zich aan te passen. Zeker gezien het feit dat het de eerste keer is dat hij in het buitenland speelt en de taal ook niet spreekt. Ik denk dat de fans van Anderlecht geduld met hem moeten hebben en hem wat tijd moeten geven."

Claudio Reulens

Zal hij volgend jaar de nummer 1 zijn bij RSCA?

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Union slaat wéér toe, JPL-transfer van 45 miljoen'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

130
130
Schotse fans veroveren nu al het WK: bier en kilts

Schotland wist zich te kwalificeren voor het WK en dat zal iedereen geweten hebben. De Schotse ...

25
25
Snoeiharde meningen over WK-shirts Rode Duivels

De Rode Duivels nemen het maandag op tegen Egypte in de eerste groepswedstrijd van het WK. ...

44
44
Zlatan roemt nieuwe opvallende ‘outsider’ voor WK

Het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada is losgebarsten. De eerst resultaten zijn binnen en ...

106
106
Infantino maakt Italië compleet belachelijk: fans in alle staten

Infantino krijgt een storm over zich heen na gevoelige uitspraken. De FIFA-baas liet zich ...

220
220
Japan wil schitteren met ex-STVV'er die grof wild is

Japan is al jaren een voetballand dat in de lift zit. Ze hebben heel wat goede spelers in de rangen ...

57
57
Verhaeghe sleurt Club Brugge zwaar de miserie in

Een gedurfde ingreep van Bart Verhaeghe zet de verhoudingen in de kleedkamer op scherp. De vraag is ...

721
721
'Stunt in de maak? PL-club wil Arsenal van Trossard beroven'

Leandro Trossard start maandag met België aan het WK. De Rode Duivel kan zich daar in de kijker ...

181
181
KRC Genk zet ambities kracht bij: nieuwe tendens merkbaar

KRC Genk haalde Jeppe Erenbjerg voor 5,5 miljoen euro weg bij Zulte Waregem. Het geeft de ambities ...

247
247
'Club Brugge verrast: miskoop krijgt nieuwe kans'

Club Brugge gaat best een drukke zomermercato tegemoet. De Bruggelingen hebben ook de knopen ...

399
399
Grote vrees bij Nederland: Oranje dé WK-flop?

Nederland start zijn WK met een partij tegen Japan, zeker geen land dat ze mogen onderschatten. ...

83
83
‘Dit kan niet’: Anderlecht-fans kijken op van spitsenbom

Anderlecht heeft een nieuw spitsendossier op tafel liggen. De spits op zich lijkt heel interessant, ...

494
494
Australië bezorgt Turkije meteen fikse WK-kater

Om 6u begonnen Australië en Turkije aan hun eerste match op het WK. Konden de Turken de ...

106
106
Garcia slaagt waar Tedesco grandioos in faalde

Rudi Garcia maakt zich op voor de start van het WK. De ervaren Franse trainer hoopt België ...

260
260
De Bruyne looft Duivel: "Hem nodig voor geweldig WK"

België neemt het maandagavond op tegen Egypte. De Rode Duivels hopen uiteraard meteen te openen ...

147
147
Vinicius redt Brazilië, Schotland aan de leiding

Afgelopen nacht stonden er twee duels op het programma op het WK. Brazilië en Marokko gaven ...

85
85
De Bruyne leeft weer op en dankt daarbij één man

België neemt het maandag op tegen Egypte. De Rode Duivels rekenen uiteraard onder meer op Kevin ...

279
279
Yaya Touré heeft verrassende eerste job als T1 beet

Yaya Touré was een zeer goede middenvelder, maar ondertussen is hij al enkele jaren trainer. ...

30
30
Qatar zorgt voor eerste stunt op het WK

Om 21u stond het duel tussen Qatar en Zwitserland op het programma. De Zwitsers waren de grote ...

87
87
Buitenkans JPL-clubs: via jeugd Club naar het WK

Australië opent zijn WK met een partij tegen Turkije. De Socceroos willen de volgende ronde ...

69
69
'KV Mechelen ruikt miljoenentransfer dankzij grote interesse'

KV Mechelen gaat komende zomer de nodige spelers verkopen. De club wil de kassa vullen met enkele ...

232
232
Bijna in Anderlecht, nu ‘dark horse’ bij Brazilië

Jesper Fredberg was de laatste sportieve baas die RSC Anderlecht voor de titel liet meespelen. De ...

192
192
'Westerlo is 'hot' : Galatasaray informeert'

KVC Westerlo krijgt heel veel telefoontjes. De Kemphanen merken dat er heel veel interesse is voor ...

41
41
Pittige strijd bij Rode Duivels: De Cuyper geeft update

Bondscoach Rudi Garcia gaat nog een aantal knopen moet doorhakken voor de partij tegen Egypte. Onder ...

73
73
Qatar rekent op man die de Jupiler Pro League liet daveren

Qatar wil dit WK zich tonen aan de voetbalwereld. Het land opent met een duel tegen Zwitserland. ...

72
72

Meer sportnieuws