Toptransfer voor Anderlecht? "Fans moeten geduld hebben"

503 stemmen
Toptransfer voor Anderlecht?

RSC Anderlecht heeft nood aan stabiliteit in zijn keepersbestand. Die lijkt er stilaan te komen. De Brusselaars haalden Mads Kikkenborg naar het Lotto Park. Wat mogen de fans van hem verwachten?

We haalden het onlangs nog aan: Anderlecht had nood aan een keeper van pakweg 25-27 jaar die zo jarenlang de nummer één kan zijn. Met Timon Vanhoutte is er nog een 20-jarige doelman, Colin Coosemans is een ervaren back-up. Kasper Schmeichel is 37 jaar en heeft een aflopend contract. Kikkenborg kwam voor 1,3 miljoen euro over van Lyngby. Hij kan een jaar onder de vleugels van Schmeichel bijleren. Onze redactie legde zijn oor te luister bij de Toke Theilade, de Deens editor in chief van Vilfortpark.dk.

LEES OOK: Club eert Mignolet met demonstratie, RSCA slikt vernedering

Sterke en zwakke punten

"Kikkenborg is een goede, jonge doelman. Hij vestigde zich vorig seizoen in de topklasse als Lyngby's eerste keuze tussen de palen. Zijn grootste kwaliteit is zijn sterkte in de lucht. Met zijn 1m97 heerst hij daar in het strafschopgebied. Dit seizoen plukte hij de meeste voorzetten van alle Superliga-keepers. Ondanks zijn lengte heeft hij goede reflexen en is hij ook een goede ‘shotstopper’." 

"Zijn grootste werkpunt is wellicht zijn gebrek aan ervaring. Fysiek is het allemaal in orde, maar mentaal kan hij nog groeien. Hij is nog maar 24 jaar en was nog maar 1,5 jaar eerste keuze op het hoogste niveau. Daardoor heeft hij nog veel progressiemarge, maar de afgelopen seizoenen wist hij al veel stappen voorwaarts te zetten. Lyngby is een ploeg die heel direct speelt en hij pakte daarom vaak uit met lange ballen. Zijn uitvoetballende kwaliteiten zijn degelijk, maar het is zeker niet zijn grootste kracht."

Deense nationale ploeg

"Hij maakt voorlopig geen kans op een selectie voor Denemarken. Hij heeft in 2018 vier matchen voor de U19 gespeeld, maar hij komt helemaal niet in aanmerking voor het nationale team. Denemarken heeft een aantal hele sterke keepers, waarbij Schmeichel, Rønnow (Union Berlin), Mads Hermansen (Leicester City), Filip Jörgensen (Villareal) en Oliver Christensen (Fiorentina) allemaal voor hem staan in de rangorde. Als hij zich als eerste keeper kan onderscheiden bij Anderlecht, kan hij in de toekomst wel hopen op een selectie. Schmeichel en Rønnow zijn ondertussen toch ook al dertigers."

Schmeichel uit doel spelen? 

"Ik denk dat Schmeichel niet meer de doelman is die hij vroeger was, maar ik zie Kikkenborg hem dit seizoen niet echt uitdagen. Hij moet nog een aantal stappen voorwaarts zetten en meegroeien op een hoger niveau. Ik denk echter dat hij het talent heeft om deze uitdaging aan te gaan en een goede speler te worden voor Anderlecht. Maar van Lyngby -een van de kleinste clubs in de Deense competitie- naar Anderlecht gaan is een enorme stap en hij zal tijd nodig hebben om zich aan te passen. Zeker gezien het feit dat het de eerste keer is dat hij in het buitenland speelt en de taal ook niet spreekt. Ik denk dat de fans van Anderlecht geduld met hem moeten hebben en hem wat tijd moeten geven."

Claudio Reulens

Zal hij volgend jaar de nummer 1 zijn bij RSCA?

Meest recent

Afscheid Mignolet: zo verliep het afscheid van 'Big Si'

Simon Mignolet is officieel geen profvoetballer meer. De 38-jarige doelman nam vanavond afscheid ...

7
7
Club eert Mignolet met demonstratie, RSCA slikt vernedering

Om 18u30 stonden er nog drie matchen op het programma op de laatste speeldag van de Champions' ...

24
24
Westerlo twijfelt over twee spelers: "Bestuur praat met hen"

KVC Westerlo kende een goed seizoen. Issame Charai hoopt dat zijn sportieve bazen hem volgend jaar ...

10
10
Mrabti speelt open kaart: "Een andere Belgische club?"

KV Mechelen kondigde aan dat Kerim Mrabti de club verlaat. De ervaren middenvelder is transfervrij ...

33
33
Nu al pandoering voor Anderlecht: fans woedend

RSC Anderlecht kent een dramatisch seizoen. De Brusselaars zijn wel zeker van Europa, maar ze ...

209
209
CIES maakt 'beste JPL-team' bekend: aantal verrassingen

Onderzoeksbureau CIES heeft zijn beste elftal van de Jupiler Pro League meegedeeld. Ze deden dat aan ...

64
64
Tottenham op valreep gered, afscheid Guardiola in mineur

Het doek is gevallen over het seizoen in de Premier League. Tijdens de slotspeeldag wist Tottenham ...

35
35
Klaar voor WK: De Bruyne pakt uit met prinsheerlijke assist

In de Italiaanse Serie A wou SSC Napoli zondagavond zijn tweede plaats veilige stellen. Een puntje ...

40
40
'Porto springt in de dans om steunpilaar Club Brugge'

Zondag zet Club Brugge een punt achter zijn seizoen, maar voor de sportieve leiding zal het echte ...

95
95
Opstellingen PO I: Club met Mignolet, onuitgegeven ploeg RSCA

Zondagavond wordt de slotspeeldag van de Champions' Play-Offs integraal op hetzelfde moment ...

112
112
'Alonso laat zich gelden: Chelsea-bom van 80 miljoen'

Chelsea FC wil zondagavond alsnog een Europees ticket veroveren, maar de supporters kijken ook al ...

44
44
"Pure criminaliteit" - zware gevolgen na rellen Waalse derby

Vlak voor het einde van het seizoen heeft het Belgische voetbal zich nogmaals van zijn lelijkste ...

132
132
'Atlético en co schrikken: transferstatement Club-bestuur'

Dat Club Brugge een aantal sterkhouders zal kwijtspelen, staat inmiddels buiten kijf. Maar de ...

336
336
Nieuwe trainerswissel? 'Union beslist over Hubert'

Union SG moest de voorbije seizoenen steevast van trainer wisselen. Zo'n scenario lijkt zich niet te ...

217
217
Club naar Champions League: nu al uitsluitsel over loting

Club Brugge heeft zich donderdagavond voor de 20ste keer tot kampioen van België gekroond. ...

510
510
Ploegmaats voorzien bijzonder 'afscheidscadeau' Mignolet

Simon Mignolet werkt zondagavond zijn laatste wedstrijd als profvoetballer af. De supporters van ...

129
129
Pfaff stinkend rijk? Zoveel levert verbluffende veiling op

De legendarische voetbalcollectie van Jean-Marie Pfaff is in Parijs onder de hamer gegaan. ...

120
120
Drama nipt voorkomen: Ajax door kleinste gaatje naar Europa

Ajax heeft zondagmiddag op het laatste nippertje nog een Europees ticket uit de brand gesleept. In ...

105
105
JPL 'Talent vh Jaar': De Cat níét bij drie kandidaten

Maandagavond worden de uitblinkers van het voorbije seizoen nog eens in de verf gezet op de Pro ...

401
401
'Toptransfer Joaquin Seys: Club hakt knoop door'

Met hun sterke prestaties van de voorbije maanden, hebben heel wat spelers van Club Brugge zich in ...

726
726
Kane-statement bij Bayern: Barça krijgt tik om de oren

Bayern München verzekerde zich zaterdag van de Duitse dubbel door in de bekerfinale met VfB ...

100
100
Schokkend! Nieuwe beelden duiken op na veldslag op Sclessin

Sporting Charleroi won zaterdagavond met 0-2 van Standard en kostte de Rouches zo de eindzege in de ...

278
278
Genk zet zinnen op smaakmaker: "Hij is zeker interessant"

KRC Genk hoopt zich via de barrages alsnog te verzekeren van een Europees ticket. Dat weerhoudt de ...

450
450
Brandon Mechele deelt nieuws dat enorm veel emoties losmaakt

De komende dagen staan volledig in het teken van feest, emotie en mooie vooruitzichten. Terwijl ...

320
320
'Nieuwe trainer Napoli absoluut godsgeschenk De Bruyne'

SSC Napoli wil zondagavond zijn tweede plaats veilig stellen in de afsluitende competitiematch tegen ...

183
183

Meer sportnieuws