Toptransfer voor Anderlecht? "Fans moeten geduld hebben"

door
Toptransfer voor Anderlecht?

RSC Anderlecht heeft nood aan stabiliteit in zijn keepersbestand. Die lijkt er stilaan te komen. De Brusselaars haalden Mads Kikkenborg naar het Lotto Park. Wat mogen de fans van hem verwachten?

We haalden het onlangs nog aan: Anderlecht had nood aan een keeper van pakweg 25-27 jaar die zo jarenlang de nummer één kan zijn. Met Timon Vanhoutte is er nog een 20-jarige doelman, Colin Coosemans is een ervaren back-up. Kasper Schmeichel is 37 jaar en heeft een aflopend contract. Kikkenborg kwam voor 1,3 miljoen euro over van Lyngby. Hij kan een jaar onder de vleugels van Schmeichel bijleren. Onze redactie legde zijn oor te luister bij de Toke Theilade, de Deens editor in chief van Vilfortpark.dk.

LEES OOK: Waarom Vincent Kompany de Johan Cruijff van België is

Sterke en zwakke punten

"Kikkenborg is een goede, jonge doelman. Hij vestigde zich vorig seizoen in de topklasse als Lyngby's eerste keuze tussen de palen. Zijn grootste kwaliteit is zijn sterkte in de lucht. Met zijn 1m97 heerst hij daar in het strafschopgebied. Dit seizoen plukte hij de meeste voorzetten van alle Superliga-keepers. Ondanks zijn lengte heeft hij goede reflexen en is hij ook een goede ‘shotstopper’." 

"Zijn grootste werkpunt is wellicht zijn gebrek aan ervaring. Fysiek is het allemaal in orde, maar mentaal kan hij nog groeien. Hij is nog maar 24 jaar en was nog maar 1,5 jaar eerste keuze op het hoogste niveau. Daardoor heeft hij nog veel progressiemarge, maar de afgelopen seizoenen wist hij al veel stappen voorwaarts te zetten. Lyngby is een ploeg die heel direct speelt en hij pakte daarom vaak uit met lange ballen. Zijn uitvoetballende kwaliteiten zijn degelijk, maar het is zeker niet zijn grootste kracht."

Deense nationale ploeg

"Hij maakt voorlopig geen kans op een selectie voor Denemarken. Hij heeft in 2018 vier matchen voor de U19 gespeeld, maar hij komt helemaal niet in aanmerking voor het nationale team. Denemarken heeft een aantal hele sterke keepers, waarbij Schmeichel, Rønnow (Union Berlin), Mads Hermansen (Leicester City), Filip Jörgensen (Villareal) en Oliver Christensen (Fiorentina) allemaal voor hem staan in de rangorde. Als hij zich als eerste keeper kan onderscheiden bij Anderlecht, kan hij in de toekomst wel hopen op een selectie. Schmeichel en Rønnow zijn ondertussen toch ook al dertigers."

Schmeichel uit doel spelen? 

"Ik denk dat Schmeichel niet meer de doelman is die hij vroeger was, maar ik zie Kikkenborg hem dit seizoen niet echt uitdagen. Hij moet nog een aantal stappen voorwaarts zetten en meegroeien op een hoger niveau. Ik denk echter dat hij het talent heeft om deze uitdaging aan te gaan en een goede speler te worden voor Anderlecht. Maar van Lyngby -een van de kleinste clubs in de Deense competitie- naar Anderlecht gaan is een enorme stap en hij zal tijd nodig hebben om zich aan te passen. Zeker gezien het feit dat het de eerste keer is dat hij in het buitenland speelt en de taal ook niet spreekt. Ik denk dat de fans van Anderlecht geduld met hem moeten hebben en hem wat tijd moeten geven."

Claudio Reulens

Zal hij volgend jaar de nummer 1 zijn bij RSCA?

Meest recent

Leko de mist in: keuzes pakken helemaal verkeerd uit

De voorbije maanden maakten ze er bij Club Brugge geen geheim van dat de titel dit seizoen een must ...

13
13
Degryse: "Hij moet altijd basisspeler zijn bij Anderlecht"

Anderlecht pakte zondag zijn tweede zege op rij in de play-offs, maar met veel glans was dat toch ...

51
51
Geflirt en matige resultaten: Lierse stuurt coach door

Vrijdagavond werd een punt gezet achter het reguliere seizoen in de Challenger Pro League. ...

17
17
Schandaal in Belgisch vrouwenvoetbal raakt iedereen diep

De vrouwenwedstrijd tussen Stokkem VV en Lommel SK is vrijdagavond volledig ontspoord in ...

28
28
Opvolger Mignolet al bekend? "Er is een plan uitgestippeld"

Wie wordt volgend seizoen de nummer één onder de lat bij Club Brugge? Het is een vraag ...

212
212
TRANSFERUURTJE: 'Club zoekt topaanwinst, tabula rasa Anderlecht'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

145
145
Gift Orban volledig door het lint: op de vuist met fan

Gift Orban speelde in het verleden bij KAA Gent, maar nu maakt de Nigeriaanse aanvaller het mooie ...

65
65
Club Brugge hoort uitsluitsel over Hans Vanaken

Hans Vanaken blesseerde zich afgelopen vrijdag op training en begon op de bank tegen Union SG. De ...

261
261
Degryse snapt niets van keuze Leko bij Club Brugge

Club Brugge heeft afgelopen speeldag een mokerslag gekregen van Union SG. De Brusselse club won met ...

193
193
Grote opluchting: RWDM wendt faillissement voorlopig af

Het zijn donkere dagen voor RWDM Brussels. Drie jaar na de euforie over de terugkeer op het hoogste ...

190
190
Titel ver weg: Vandenbempt ziet énorm probleem Club

De titelstrijd heeft zondag mogelijk een beslissende wending gekegen. Met Union en Club Brugge ...

237
237
'Belgische clubs wagen nieuwe kans bij Engels toptalent'

De transferzomer nadert met rasse schreden en dus hebben de meeste clubs hun verlanglijstje al ...

69
69
Paars-wit lichtpunt: Anderlecht vindt joker voor bekerfinale

RSC Anderlecht speelde zaterdag weer geen goede wedstrijd, vooral de eerste helft op het veld van KV ...

500
500
Union nu al titelzeker? Deschacht ziet één groot onrecht

Nog zeven speeldagen te gaan in de Champions' Play-Offs, maar Union SG heeft zondag al een eerste ...

683
683
AA Gent maakt zich sterk: waarschuwing voor Anderlecht

AA Gent heeft zondagmiddag andermaal punten verspeeld in de Champions' Play-Offs. Op eigen veld ...

214
214
Club Brugge incasseert mokerslag: dissonant krijgt 4 op 10

Club Brugge is er niet in geslaagd om de titelstrijd zijn richting uit te trekken en verloor ...

264
264
De Bruyne schaamt zich kapot: Conte hakt er hard in

De vernedering was compleet: Kevin De Bruyne werd tegen Lazio al na één helft aan de ...

299
299
Kampioen Kompany naar City of Real? Bayern reageert

Vincent Kompany heeft zondag een nieuwe mijlpaal bereikt in zijn trainerscarrière. Met Bayern ...

500
500
'Nieuwe TD grijpt fors in: tabula rasa bij Anderlecht'

RSC Anderlecht heeft zondag een gouden zaak gedaan in de strijd om de top vier en won met 1-2 op het ...

692
692
Gent-sterkhouder genadeloos uitgefloten: "Voor niemand goed"

AA Gent blijft ook na drie speeldagen op zoek naar hun eerste zege in de Champions' Play-Offs. ...

405
405
"Maar wel geld tellen" - Club Brugge-leiding hard aangepakt

Club Brugge heeft zondagavond een serieuze tik gekregen in de strijd om de landstitel. Na de ...

406
406
Pijnlijke vaststelling Club: sterkhouder krijgt volle laag

Club Brugge had in de voorbije maanden zonder blozen van de titel zijn hoofddoel gemaakt, maar het ...

272
272
Essevee onthult nieuw doel na redding

Na drie speeldagen is de Relegation Play-Off al helemaal beslist. Rode lantaarn Dender kreeg immers ...

159
159
Zorgen om Vanaken: Leko brengt onrustwekkend nieuws

Club Brugge heeft zondag stevige averij opgelopen in de titelstrijd. Door de 2-1-nederlaag in het ...

263
263
Lyon stunt bij PSG: Franse titelstrijd weer razend spannend

Niet alleen in de Premier League is de titelstrijd zondag weer razend spannend geworden. Ook in ...

94
94

Meer sportnieuws