AA Gent schakelt terug: "Die ambitie is er niet meer dit seizoen"

door
AA Gent schakelt terug:

AA Gent is bijzonder zwak begonnen aan het nieuwe jaar. Ze verloren drie keer en speelden een keer gelijk. CEO Michel Louwagie en trainer Hein Vanhaezebrouck geven aan dat de titel geen ambitie meer is.

AA Gent werd door bepaalde analisten aanzien als een kandidaat voor de titel. Maar na het vertrek van Malick Fofana, Gift Orban en weldra Hugo Cuypers mogen die ambities de prullenbak in. Louwagie is heel duidelijk.

LEES OOK: Vanhaezebrouck steekt lofzang af over unieke wereldtopper

Louwagie zeer tevreden

"Dat we geen kampioen worden, is duidelijk. het was first things first: de club weer gezond maken. Vraag maar eens aan collega-clubleiders. Zij zijn jaloers op onze situatie. Veertig miljoen euro als eigen vermogen. Een nieuw stadion, een nieuw oefencomplex, dat we wellicht verder zullen uitbouwen. Wij zetten stappen vooruit. Met die mogelijkheden komen wij terug, daar moet je niet aan twijfelen”, aldus Louwagie.

Champions’ Play-Offs halen 

Vanhaezebrouck ging akkoord. “We moesten kiezen voor de financiële zekerheid van de club. Daar heb ik begrip voor. Er is nu een goeie basis. De fans droomden dit seizoen van het maximaal haalbare, maar dat zullen we wellicht moeten opgeven. Als zij echter zien dat er nu de juiste stappen genomen worden, zullen ze uiteindelijk wel kunnen plaatsen dat dit nu eventjes nodig was."

Toch moet AA Gent ook met deze kern de top zes halen. De club kan zich immers geen 4de! seizoen zonder Champions’ Play-Offs veroorloven. Dan zullen die andere inkomsten immers ook dalen. Er zit dus druk op de ketel de komende zeven wedstrijden. “We staan nog zes punten voor op de zevende”, aldus Louwagie.

Gaat Gent de top zes halen?

Meest recent

'Bekende goalgetter keert terug naar België'

De wintermercato is volop aan de gang en heel wat Belgische clubs zoeken versterking. Een profiel ...

46
46
Spits biedt zich aan bij Anderlecht: "Ik ben klaar"

Anderlecht hoopt zich deze winter op verschillende posities te versterken. Besnik Hasi zou onder ...

76
76
Genk trekt nieuw blik talent open: 5 jonkies mogen zich tonen

Ze vertrokken wat later dan de meeste andere eersteklassers, maar dinsdag reisde ook KRC Genk af ...

52
52
'Buitenkansje voor Belgische clubs (met hulp Mogi Bayat?)'

De wintermercato is nooit de makkelijkste periode om echte aanwinsten te vinden, maar vrijwel elke ...

38
38
'Anderlecht hakt knoop definitief door over Duranville'

Het is voorlopig nog wachten op de eerste winteraanwinst van Anderlecht. Het staat in ieder geval ...

158
158
Zulte Waregem stuurt pion na halfjaar al door

Zulte Waregem beleefde een eerste seizoenshelft met pieken en dalen. Dat blijkt ook uit hun plaats ...

43
43
'Anderlecht pakt groots uit met contract van vijf jaar'

Bij Anderlecht belooft het nog een zeer drukke wintermercato te worden. Die staat niet alleen in het ...

417
417
'Man Utd verbaast vriend en vijand met nieuwe coach'

Manchester United ging deze week over tot drastische actie. Na een 1-1-gelijkspel tegen Leeds en ...

129
129
'Cercle verbaast met megatransfer van 9 miljoen'

Cercle Brugge stelde dinsdag met Dante Vanzeir een bekende naam voor als nieuwste offensieve ...

171
171
'Charleroi gaat voor sterspeler, Beveren voor smaakmaker'

De transfermarkt is officieel geopend in België. De Belgische ploegen zijn zoals vanouds weer ...

50
50
Zulte Waregem zorgt voor positieve volgende stap

We opperden de afgelopen dagen voor minder buitenlandse spelers en meer kansen voor de Belgische ...

100
100
Done deal: Charleroi maakt opvolger De Mil bekend

Sporting Charleroi zag Rik De Mil naar AA Gent vertrekken. De Zebra's namen rustig hun tijd om na te ...

117
117
Vermeeren in oog van de storm bij OM

Arthur Vermeeren dacht net vertrokken te zijn bij OM — tot één actie alles deed ...

119
119
'Bassette en Ngonge klaar voor opvallende transfers'

Norman Bassette en Cyril Ngonge zouden wel eens een transfer kunnen versieren deze mercato. De twee ...

92
92
Ten Hag zorgt voor gigantische verrassing met nieuwe job

Erik ten Hag heeft voor een enoirme verrassing gezorgd. De voormalige coach van Bayer Leverkusen, ...

37
37
Duranville naar Anderlecht? Dit zegt Hasi daarover

Bij RSC Anderlecht is het voorlopig nog windstil omtrent ingaande versterking. Nochtans heeft ...

208
208
'Solden in Anderlecht: update contracten De Cat & co'

Het zijn nog maar eens solden bij RSC Anderlecht, waar tal van miscasts in januari liefst bij het ...

350
350
'Plottwist bij Club Brugge: exit in stroomversnelling?'

Club Brugge vertoeft momenteel op winterstage in Marbella, waar Ivan Leko de basis moet leggen voor ...

549
549
'AA Gent doet gouden zaken: miscast laat kassa rinkelen'

AA Gent bereikte dinsdag een akkoord met Cercle Brugge omtrent Dante Vanzeir, die mét ...

453
453
'5 voor 12 in Anderlecht: catastrofe wenkt voor Renard'

Zijn nieuwe bazen winden er geen doekjes om dat Olivier Renard zich in januari moet bewijzen. De ...

381
381
Hrosovsky speelt open kaart over toekomst bij KRC Genk

Een vertrek van een of meerdere sterkhouders leek niet aan de orde, maar als een donderslag bij ...

433
433
Hasi houdt adem in: Anderlecht vreest rampscenario

Met een magere 4 op 12 sloot RSC Anderlecht het jaar op teleurstellende wijze af. Als oorzaak ...

423
423
Tzolis klapt uit de biecht: jackpot voor Club Brugge?

Club Brugge wil de kern bij elkaar houden in januari, al zou dat wel eens gemakkelijker gezegd ...

682
682
'Anderlecht dumpt duo: verrassende comeback op til?'

RSC Anderlecht moet in januari vooral de veel te brede kern zien af te slanken, maar Besnik Hasi ...

641
641
Maarten Breckx en Lies Vandenberghe doen VTM-kijker huiveren

Ze staan vaak langs de zijlijn, scherp van tong en perfect voorbereid. Maar achter de camera, ver ...

150
150

Meer sportnieuws