AA Gent schakelt terug: "Die ambitie is er niet meer dit seizoen"

325 stemmen
AA Gent schakelt terug:

AA Gent is bijzonder zwak begonnen aan het nieuwe jaar. Ze verloren drie keer en speelden een keer gelijk. CEO Michel Louwagie en trainer Hein Vanhaezebrouck geven aan dat de titel geen ambitie meer is.

AA Gent werd door bepaalde analisten aanzien als een kandidaat voor de titel. Maar na het vertrek van Malick Fofana, Gift Orban en weldra Hugo Cuypers mogen die ambities de prullenbak in. Louwagie is heel duidelijk.

Louwagie zeer tevreden

"Dat we geen kampioen worden, is duidelijk. het was first things first: de club weer gezond maken. Vraag maar eens aan collega-clubleiders. Zij zijn jaloers op onze situatie. Veertig miljoen euro als eigen vermogen. Een nieuw stadion, een nieuw oefencomplex, dat we wellicht verder zullen uitbouwen. Wij zetten stappen vooruit. Met die mogelijkheden komen wij terug, daar moet je niet aan twijfelen”, aldus Louwagie.

Champions’ Play-Offs halen 

Vanhaezebrouck ging akkoord. “We moesten kiezen voor de financiële zekerheid van de club. Daar heb ik begrip voor. Er is nu een goeie basis. De fans droomden dit seizoen van het maximaal haalbare, maar dat zullen we wellicht moeten opgeven. Als zij echter zien dat er nu de juiste stappen genomen worden, zullen ze uiteindelijk wel kunnen plaatsen dat dit nu eventjes nodig was."

Toch moet AA Gent ook met deze kern de top zes halen. De club kan zich immers geen 4de! seizoen zonder Champions’ Play-Offs veroorloven. Dan zullen die andere inkomsten immers ook dalen. Er zit dus druk op de ketel de komende zeven wedstrijden. “We staan nog zes punten voor op de zevende”, aldus Louwagie.

🚀

Gaat Gent de top zes halen?

Meest recent

'Topclub wil uitpakken met komst De Ketelaere'

Gaat Charles De Ketelaere komend seizoen van club veranderen? Het zou zomaar kunnen. De speler van ...

19
19
Advocaat haalt wéér zeer stevig uit naar Rigaux

Dévy Rigaux wordt stevig aangepakt in Nederland. Het ontslag van Robin van Persie bij ...

54
54
'Anderlecht heeft eerste wintertransfer nu al beet'

RSC Anderlecht gaat zich de komende weken en maanden flink roeren op de transfermarkt. De ...

111
111
Garcia hakt knoop door: wissel in de basisploeg

De Rode Duivels vertrekken vandaag naar de Verenigde Staten en één speler gaat met een ...

143
143
'Standard hoopt op buitenlands geld: vier dossiers hangende'

Standard zoekt geld, net zoals elke andere Belgische club. Dat moet komen via uitgaande transfers. ...

83
83
Hein voorspelt: "Hij gaat geweldig WK spelen bij Duivels"

De Rode Duivels reizen maandag af naar hun WK-basiskamp in Seattle. Aan motivatie om er een goed ...

110
110
Vandenbempt en Van der Elst onthullen: WK-verhaal zindert na

Peter Vandenbempt en Franky Van der Elst hebben in aanloop naar het WK in de Verenigde Staten een ...

51
51
'Club Brugge beeft: bliksemvertrek Tresoldi plots concreet'

Dat Club Brugge verschillende belangrijke krachten zal verliezen in het tussenseizoen staat buiten ...

411
411
Pérez herverkozen: Mourinho en dríé topaanwinsten naar Real

De voorzittersverkiezingen hebben dan toch geen verrassing opgeleverd bij Real Madrid. Zoals ...

98
98
Partner Ngoy gezocht: "Mechele of Theate? Kies voor hem"

Met zijn sterke voorbereidingscampagne lijkt Nathan Ngoy een basisplaats te hebben afgedwongen bij ...

292
292
Garcia maakt van Lukaku plots weer een probleem

De discussie rond Romelu Lukaku is plots veel groter dan nodig. Niet door zijn goal tegen ...

324
324
'Trainersbom Anderlecht: Sibierski praat met bekend gezicht'

Binnen een tweetal weken begint RSC Anderlecht al aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen. ...

878
878
'Premier League davert: Arsenal haalt uit op mercato'

Arsenal FC heeft een puik seizoen achter de rug en kroonde zich voor het eerst sinds 2004 tot Engels ...

131
131
'Vierde grote vertrekker Club Brugge: Tottenham meldt zich'

Terwijl het wachten is op de eerste grote zomeraanwinst, zag Club Brugge inmiddels wel al een ...

636
636
L'Equipe ziet X-factor bij Duivels: "Hij was monsterlijk"

De Rode Duivels reizen maandag met een gerust gemoed af richting het WK. In hun laatste ...

192
192
'Vrancken in de running voor buitenlandse topjob'

Wouter Vrancken werd dit seizoen verkozen tot Trainer van het Jaar in de Jupiler Pro League. Dat was ...

185
185
Vanhaezebrouck doet straffe voorspelling over Rode Duivels

De Rode Duivels hebben zaterdag een serieus statement gemaakt in hun uitzwaaiwedstrijd voor het WK. ...

335
335
Nipte opsteker voor Kroatië, blessurezorgen bij Marokko

Binnen vier dagen gaat het WK van start en dus werken vele landen nog een laatste ...

100
100
Farce rond U23-teams in 1B krijgt weer nieuwe wending

Het voorbije jaar was er heel wat te doen rond het quotum voor U23-teams in de Challenger Pro ...

518
518
Belgische U17 bestolen? "Ik weet niet of het strafschop was"

De Jonge Duivels hebben zondag op tragische wijze naast de Europese titel bij de U17 gegrepen. Ze ...

208
208
'Rigaux haalt meteen Belgische coach naar Feyenoord'

Dévy Rigaux is nog maar net aan de slag gegaan als sportief directeur bij Feyenoord, maar ...

296
296
'Transferdroom Real Madrid meteen aan diggelen geslagen'

Zondagavond werd Florentino Perez herverkozen tot voorzitter van Real Madrid. Dat betekent dat we in ...

157
157
Deense dokter komt met update na nieuw Eriksen-drama

De voetbalwereld werd zondagavond flink opgeschrikt. De oefeninterland tussen Denemarken en ...

217
217
Belgische U17 geen Europees kampioen na penaltythriller

De U17 van België speelden vanavond de finale van het EK tegen Italië. Konden de jonge ...

120
120
Christian Eriksen zakt in elkaar: match gestaakt

Denemarken en Oekraïne speelden vanavond een oefenmatch tegen elkaar, maar de partij is ...

0
0

Meer sportnieuws