AA Gent schakelt terug: "Die ambitie is er niet meer dit seizoen"

door
AA Gent schakelt terug:

AA Gent is bijzonder zwak begonnen aan het nieuwe jaar. Ze verloren drie keer en speelden een keer gelijk. CEO Michel Louwagie en trainer Hein Vanhaezebrouck geven aan dat de titel geen ambitie meer is.

AA Gent werd door bepaalde analisten aanzien als een kandidaat voor de titel. Maar na het vertrek van Malick Fofana, Gift Orban en weldra Hugo Cuypers mogen die ambities de prullenbak in. Louwagie is heel duidelijk.

Louwagie zeer tevreden

"Dat we geen kampioen worden, is duidelijk. het was first things first: de club weer gezond maken. Vraag maar eens aan collega-clubleiders. Zij zijn jaloers op onze situatie. Veertig miljoen euro als eigen vermogen. Een nieuw stadion, een nieuw oefencomplex, dat we wellicht verder zullen uitbouwen. Wij zetten stappen vooruit. Met die mogelijkheden komen wij terug, daar moet je niet aan twijfelen”, aldus Louwagie.

Champions’ Play-Offs halen 

Vanhaezebrouck ging akkoord. “We moesten kiezen voor de financiële zekerheid van de club. Daar heb ik begrip voor. Er is nu een goeie basis. De fans droomden dit seizoen van het maximaal haalbare, maar dat zullen we wellicht moeten opgeven. Als zij echter zien dat er nu de juiste stappen genomen worden, zullen ze uiteindelijk wel kunnen plaatsen dat dit nu eventjes nodig was."

Toch moet AA Gent ook met deze kern de top zes halen. De club kan zich immers geen 4de! seizoen zonder Champions’ Play-Offs veroorloven. Dan zullen die andere inkomsten immers ook dalen. Er zit dus druk op de ketel de komende zeven wedstrijden. “We staan nog zes punten voor op de zevende”, aldus Louwagie.

Gaat Gent de top zes halen?

Meest recent

Standard deelt Antwerp nieuwe tik uit met transfer

Na enkele magere jaren lijkt Standard weer op te leven. De Rouches prijken op vier speeldagen van ...

0
0
'Grootmacht wacht op antwoordt: Club twijfelt over transfer'

Het lijkt er alsmaar meer op dat Club Brugge in de zomer heel wat spelers gaat verliezen. Na alweer ...

41
41
TRANSFERUURTJE: 'Club verliest Rigaux, opvolger Mignolet gezocht'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

69
69
Bom ontploft bij club Hoefkens: Van Hooijdonk stapt op

NAC Breda is en blijft een héél woelige club. De club van trainer Carl Hoefkens heeft ...

31
31
Van der Elst tip Garcia: "Hem als nummer 1 in de spits"

Volgende week vrijdag maakt Rudi Garcia zijn WK-selectie bekend. Franky Van der Elst oordeelde over ...

91
91
'Arne Engels gewild: interesse groeit razendsnel'

Arne Engels is een speler die deze zomer wellicht weer van club gaat veranderen. De voormalige ...

39
39
Anderlecht voor moeilijke keuze: twee talenten weg?

RSCA Futures kende een degelijk seizoen. Er waren enkele Belgische talenten die doorbraken, maar de ...

222
222
Conte en Lukaku in gesprek: details lekken uit

Romelu Lukaku is terug bij Napoli na zijn revalidatie in België. Hij ging daar meteen een ...

171
171
'Onrust bij Genk: drie spelers willen weg?'

Bij Racing Genk gaat er in de zomer wel het een en ander gebeuren. De Limburgers zullen ongetwijfeld ...

371
371
Trossard krijgt lof: Engelse media onder de indruk

Arsenal trekt naar de finale van de Champions League na de zege tegen Atlético Madrid. ...

104
104
Gert Verheyen overvallen door emoties na onverwacht nieuws

Een onverwacht moment rond Gert Verheyen heeft voor heel wat beroering gezorgd bij supporters. ...

276
276
Kompany verovert het voetbal: "FIFA of UEFA leiden"

Vincent Kompany was een topper als speler en ook als coach. We haalden al aan dat hij de grootste ...

49
49
'Schoonmaak KRC Genk: twee ervaren pionnen op de wip'

Bij KRC Genk gaan ze in de zomer toch wel wat spelers van de hand doen. De Limburgers zullen enkele ...

319
319
'Vertrek Rigaux concreet: Verhaeghe neemt standpunt in'

Moet Club Brugge weldra zijn sportieve leiding opnieuw herschikken? Die kans is behoorlijk groot. ...

467
467
'Anderlecht davert: Sibierski zorgt voor aardverschuiving'

RSC Anderlecht heeft zijn nieuwe sportief directeur nu ook officieel beet. Zoals verwacht werd ...

580
580
Toekomst Kompany: sterke man Bayern doet straffe uitspraak

Vincent Kompany kan dinsdagavond geschiedenis schrijven als coach van Bayern München als hij ...

130
130
'Leegloop STVV: eerste grote vertrekker staat al klaar'

STVV is bezig aan droomseizoen en is ondertussen zelfs verzekerd van een Europees ticket. Desondanks ...

231
231
Ruben Van Gucht diep geraakt door overlijden Hans Otten

Het nieuws over het overlijden van Hans Otten heeft velen diep geraakt, en ook Ruben Van Gucht bleef ...

24
24
'Kassa kassa bij Club: Juventus klopt aan voor topdeal'

Club Brugge zal komende zomer verschillende sterkhouders zien vertrekken. En daarvoor neemt het ...

376
376
Club Brugge-killer in vizier: Anderlecht ruikt gratis stunt

Anderlecht kijkt naar Frankrijk om zijn aanval te versterken. De Brusselaars zien een jonge ...

324
324
Grote bron van ergernis Genk-bestuur: zware gevolgen in PO's

KRC Genk slikte afgelopen weekend een zware opdoffer en verloor in de Europe Play-Offs op Charleroi ...

331
331
Spanje spreekt schande: geurtje aan finaleticket Arsenal

De eerste finalist in de Champions League is bekend. Arsenal FC won dinsdagavond met het kleinste ...

235
235
'Taravel onder druk: groot slachtoffer voor bekerfinale'

RSC Anderlecht bereidt zich momenteel voor een cruciaal tweeluik. Aanstaande zondag staat in de ...

398
398
Doorgestuurd bij RSCA: "Ajax en PSV mogen aankloppen"

Ismaël Baouf kende een fantastisch seizoen bij Cambuur. Zij promoveerden naar de Eredivisie en ...

97
97
Anderlecht heeft groot bekernieuws voor de fans

RSC Anderlecht speelt volgende week de bekerfinale tegen Union SG. De Brusselaars hopen dat de derde ...

131
131

Meer sportnieuws