AA Gent schakelt terug: "Die ambitie is er niet meer dit seizoen"

door
AA Gent schakelt terug:

AA Gent is bijzonder zwak begonnen aan het nieuwe jaar. Ze verloren drie keer en speelden een keer gelijk. CEO Michel Louwagie en trainer Hein Vanhaezebrouck geven aan dat de titel geen ambitie meer is.

AA Gent werd door bepaalde analisten aanzien als een kandidaat voor de titel. Maar na het vertrek van Malick Fofana, Gift Orban en weldra Hugo Cuypers mogen die ambities de prullenbak in. Louwagie is heel duidelijk.

Louwagie zeer tevreden

"Dat we geen kampioen worden, is duidelijk. het was first things first: de club weer gezond maken. Vraag maar eens aan collega-clubleiders. Zij zijn jaloers op onze situatie. Veertig miljoen euro als eigen vermogen. Een nieuw stadion, een nieuw oefencomplex, dat we wellicht verder zullen uitbouwen. Wij zetten stappen vooruit. Met die mogelijkheden komen wij terug, daar moet je niet aan twijfelen”, aldus Louwagie.

Champions’ Play-Offs halen 

Vanhaezebrouck ging akkoord. “We moesten kiezen voor de financiële zekerheid van de club. Daar heb ik begrip voor. Er is nu een goeie basis. De fans droomden dit seizoen van het maximaal haalbare, maar dat zullen we wellicht moeten opgeven. Als zij echter zien dat er nu de juiste stappen genomen worden, zullen ze uiteindelijk wel kunnen plaatsen dat dit nu eventjes nodig was."

Toch moet AA Gent ook met deze kern de top zes halen. De club kan zich immers geen 4de! seizoen zonder Champions’ Play-Offs veroorloven. Dan zullen die andere inkomsten immers ook dalen. Er zit dus druk op de ketel de komende zeven wedstrijden. “We staan nog zes punten voor op de zevende”, aldus Louwagie.

Gaat Gent de top zes halen?

Meest recent

'Code rood bij Standard: berucht duo plots op Sclessin'

Standard is nog steeds bezig met het zoeken naar investeerders. De Rouches hebben zwarte sneeuw ...

2
2
'Transferbom Man Utd: bod van 100 miljoen bij Real'

Manchester United draait een iets beter seizoen, maar overtuigend is het zeker niet. De recente 1 op ...

12
12
Fink wil klus afmaken: "Dat is de volgende stap"

KRC Genk won met 2-1 van FC Basel en boekt zo een zeer knappe 10 op 15 in de Europa League. De ...

28
28
STVV aan de bak: deals met twee succespionnen?

Bij STVV lopen heel wat spelers in de kijker. Trainer Wouter Vrancken sprak bij TVL Sportcafé ...

17
17
'Anderlecht slaakt zucht: Union krijgt harde ‘nee’'

RSC Anderlecht wist in het verleden Théo Leoni uit de handen van Union SG te houden. De ...

145
145
Code rood: ook JPL-tv dreigt regelrechte ramp te worden

Na de DAZN-bom schuift een eigen JPL-tv-kanaal plots naar voren als dé oplossing. Eén ...

118
118
'Transferoorlog los: Club vs Anderlecht om 1 man'

RSC Anderlecht en Club Brugge hebben in januari nood aan versterking. Beide ploegen kunnen op ...

169
169
Overmars voelt hitte: Antwerp eist topbeslissing

Marc Overmars kreeg al veel lof in België, maar de Nederlandse sportief directeur moet aan de ...

170
170
Genk blaast iedereen weg: droom leeft weer op

KRC Genk won met 2-1 van FC Basel. De Limburgers doen het uitstekend in Europa, wat het grijze ...

90
90
'Anderlecht negeert Mourinho: opvallend signaal'

Bij RSC Anderlecht begint de interesse in een aantal spelers serieus toe te nemen. De Brusselaars ...

188
188
Verrassende keepersoptie Club: géén Mignolet in doel?

Club Brugge wil zondagmiddag tegen Antwerp FC zijn Europese kater doorspoelen. Maar dan zal coach ...

736
736
Karetsas gaat Europa rond: "Mooiste van mijn carrière"

Terwijl de prestaties in eigen land tot dusver ondermaats waren, mag de Europese campagne van KRC ...

87
87
UEL/UECL: Penders ontloopt drama, Moreira en Vertessen vallen op

In de Europa en Conference League hebben enkele Belgen van zich laten spreken. Diego Moreira tekende ...

44
44
Genk ruikt volgende ronde: cruciale zege na parel Karetsas

In de Europa League heeft KRC Genk donderdagavond een cruciale overwinning op eigen veld geboekt. Na ...

114
114
'Tragedie voor JPL: grote schuldigen in DAZN-affaire bekend'

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal heeft een voorlopige climax bereikt. ...

545
545
"Irritant" - Club Brugge-steunpilaar keihard aangepakt

Club Brugge heeft woensdagavond een flinke tik te verwerken gekregen in de Champions League. Op het ...

228
228
Antwerp in de penarie: "Iedereen in het voetbal wist het"

Slechts enkele dagen na het ontslag van Stef Wils, heeft Antwerp FC zijn nieuwe trainer beet. Zo ...

593
593
Ook politiek bindt strijd aan met DAZN: "Schandalig!"

Het Belgische voetbal davert sinds enkele dagen op zijn grondvesten. Rechtenhouder DAZN besloot ...

180
180
Union of Club? 'Slechts één Belgische ploeg door in UCL'

De League Phase van de Champions League is inmiddels alweer vijf speeldagen ver. De twee Belgische ...

240
240
UEL/UECL: Tielemans en Meunier goud waard, pijnlijke avond Feyenoord

In de Europa en Conference League hebben de vroege wedstrijden wisselend succes opgeleverd voor de ...

42
42
Grote rentree in basiself, Fink slachtoffert titularis

In de Europa League staat KRC Genk donderdagavond voor een belangrijke wedstrijd. Op eigen veld ...

55
55
'Aaanwinst schopt stennis: vroegtijdige Anderlecht-exit nabij'

Olivier Renard haalde als sportief directeur van RSC Anderlecht inmiddels een behoorlijke lijst aan ...

683
683
'Portugese afgang heeft gevolgen: Club vliegt mercato op'

Club Brugge is in de Champions League stevig op zijn limieten gebotst. Op het veld van Sporting CP ...

843
843
Kompany moet brandje blussen: "Hij was een ramp"

De ongeslagen reeks van Bayern München dit seizoen is ten einde gekomen. Arsenal FC wist de ...

158
158
Loting WK-groepsfase: oplawaai Rode Duivels dreigt

Binnen anderhalve week is het zover, dan wordt geloot voor de groepsfase van het WK 2026. De Rode ...

317
317

Meer sportnieuws