'Enorme afknapper: OHL greep naast 3 bekende spitsen'

171 stemmen
'Enorme afknapper: OHL greep naast 3 bekende spitsen'

Donderdagavond sloot de wintermercato zijn deuren en dat betekent dat de Belgische clubs het voor de rest van het seizoen moeten redden met de spelers die ze nu hebben. Daar zal niet iedereen even tevreden mee zijn. Zo zal bijvoorbeeld OHL-trainer Oscar Garcia zich wellicht in de haren krabben.

De Spanjaard kreeg er op de slotdag met Franco Russo wel nog een ervaren verdediger bij, maar hij had eigenlijk vooral aangedrongen op de komst van een spits. Hij verkondigde onlangs nog dat enkel zijn middenvelders scoren, een duidelijke sneer naar aanvallers Opoku, Nsingi en Brunes.

LEES OOK: OHL heeft eerste zomeraanwinst beet: optie gelicht

OHL greep naast Raman en Tetteh

Het Nieuwsblad weet dat OHL wel degelijk nog hard geprobeerd heeft om Garcia zijn gewenste spits te bezorgen, maar dat het uiteindelijk bij maar liefst drie bekende namen bot greep. De eerste naam die opdook, was die van Benito Raman. De 29-jarige moest Anderlecht verlaten, maar verkoos uiteindelijk een wellicht meer lucratieve aanbieding van het Turkse Samsunspor.

Daarnaast gingen ze ook nog bij FC Metz aankloppen voor Benjamin Tetteh, die tussen 2015 en 2017 nog onder contract stond bij Standard. Een ruildeal leek in de maak waarbij Jonatan Braut Brunes de omgekeerde weg zou bewandelen, maar op het laatste moment sprong de deal nog af.

Terugkeer Henry springt op nippertje nog af

Maar het pijnlijkste dossier was wellicht dat van Thomas Henry. De Franse spits werd ook genoemd bij AA Gent, maar leek terug te gaan keren naar Den Dreef. Daar had hij in het seizoen 2020/21 furore gemaakt door 21 keer te scoren in de Jupiler Pro League.

Alle partijen bereikten zelfs een akkoord over de transfer na een financiële inspanning van eigenaar King Power. Henry stond klaar in de luchthaven om naar België te vliegen, tot Hellas Verona plots toch de stekker uit de transfer trok. Uiteindelijk moest hij zo in Italië achterblijven.

Zal OHL zich nog van het behoud verzekeren?

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

65
65
El Ouahdi beleeft drama vlak voor opstijgen WK-vlucht

Heel wat WK-deelnemers hebben de oversteek van de Atlantische Oceaan inmiddels ingezet. Ook Marokko, ...

56
56
'PSG wil oppermachtig worden met 'man van 100 miljoen'

Paris Saint-Germain legde afgelopen weekend voor het tweede jaar op rij beslag op de eindzege in de ...

34
34
Twijfels rond Rode Duivel: levenslijn voor Brandon Mechele?

De driemansdefensie van Rudi Garcia heeft dinsdag goed uitgepakt bij de Rode Duivels. De kans is dan ...

103
103
Opvolging Vanaken: 'Club meldt zich bij oude bekende'

Club Brugge verlengde recentelijk het contract van Hans Vanaken. Maar de draaischijf wordt in ...

300
300
"Zoals Modric" - Opvolger Conte heeft groots De Bruyne-plan

Kevin De Bruyne wil in de komende weken schitteren op het wereldkampioenschap met de Rode Duivels. ...

80
80
Zware klap Vanaken vlak voor WK: "Gaat Garcia nóóit doen"

Een aantal Rode Duivels heeft dinsdagavond punten gescoord in de oefenzege op Kroatië (0-2). ...

424
424
Dubbele boost Duivels: "Ongelooflijk hoe gemotiveerd hij is"

De korte trip naar Kroatië is goed uitgedraaid voor de Rode Duivels. Dinsdagavond wonnen ze er ...

288
288
'Grote wending bij Club: opvolger Onyedika al klaar?'

Club Brugge kijkt al vooruit naar de zomermercato. Op het middenveld dreigt Raphael Onyedika te ...

606
606
'STVV baalt: volgende sterkhouder staat op vertrekken'

STVV mag zich volgend seizoen verlekkeren op een Europees avontuur nadat het dit seizoen een uiterst ...

133
133
'Straffe wending in transferdossier Hatenboer compleet'

Het transferrapport van Anderlecht oogde afgelopen seizoen niet al te positief. Van de vijftien ...

360
360
'Cercle flikt het weer: volgende miljoenentransfer'

Cercle Brugge kende op sportief vlak wel enkele lastige seizoenen, maar de kassa bleef al die tijd ...

159
159
Patro pakt uit met zeer opvallende eerste aanwinst

Patro Eisden groeide de voorbije jaren uit tot een vaste waarde in de (sub)top van de Challenger Pro ...

66
66
'STVV pakt uit met jonge Belgische spits'

STVV heeft na het behalen van een Europees ticket weinig tijd om te ontspannen, want er is deze ...

109
109
KRC Genk neemt afscheid van jeugdinternational

KRC Genk beleefde een uiterst teleurstellend seizoen. Het kon zich niet voor de Champions' Play-Off ...

104
104
'Nieuw middenveld Anderlecht: Roemeen op lijstje SIbierski'

Er staan bij Anderlecht deze zomer heel wat veranderingen op til. De nieuwe sportief directeur ...

281
281
Hein spreekt pers en analisten tegen over verguisde Duivel

Er viel heel wat positief nieuws te rapen bij de Rode Duivels na de 0-2-overwinning in Kroatië. ...

306
306
'Standard shopt bij Club: transfersom bekend'

Standard eindigde dit seizoen op pijnlijke wijze, want op de slotspeeldag gaf het nog de eindzege in ...

428
428
Raman zet deur open voor terugkeer naar ex-club

Bij KV Mechelen gaan ze de komende weken en maanden knopen moeten doorhakken. Zo is er onder meer ...

456
456
KRC Genk geeft dé reden voor vertrek Ribeiro

Bij KRC Genk namen ze vandaag afscheid van Michel Ribeiro. De techniektrainer, die als assistent mee ...

468
468
Onana ziet potentiele topper rondlopen bij de Rode Duivels

Amadou Onana speelde tegen Kroatië centraal achteraan. Dat deed hij zeker niet slecht. De Rode ...

170
170
De Cuyper vol lof over Duivel: "Onder de indruk van hem"

Maxim De Cuyper speelde zijn eerste seizoen in de Premier League. Het was een correct eerste jaar ...

208
208
Gok van Garcia krijgt lof van Vandenbempt

Rudi Garcia scoorde punten met zijn tactische vondsten tegen Kroatië. De Belgen hebben er een ...

86
86
Bommetje bij KRC Genk: boegbeeld verlaat de club

KRC Genk haalde Thibaut Courtois terug als investeerder. Een boegbeeld dat terugkeert naar de ...

457
457
'Bayern haakt af: droomscenario voor De Cat?'

Het heeft er alle schijn van dat Nathan De Cat deze zomer Anderlecht zal verlaten. Het lijkt enkel ...

509
509
OHL heeft eerste zomeraanwinst beet: optie gelicht

OH Leuven gaat het volgend seizoen over een andere boeg gooien na alweer een grijs jaar. De voorbije ...

39
39

Meer sportnieuws