'Enorme afknapper: OHL greep naast 3 bekende spitsen'

171 stemmen
'Enorme afknapper: OHL greep naast 3 bekende spitsen'

Donderdagavond sloot de wintermercato zijn deuren en dat betekent dat de Belgische clubs het voor de rest van het seizoen moeten redden met de spelers die ze nu hebben. Daar zal niet iedereen even tevreden mee zijn. Zo zal bijvoorbeeld OHL-trainer Oscar Garcia zich wellicht in de haren krabben.

De Spanjaard kreeg er op de slotdag met Franco Russo wel nog een ervaren verdediger bij, maar hij had eigenlijk vooral aangedrongen op de komst van een spits. Hij verkondigde onlangs nog dat enkel zijn middenvelders scoren, een duidelijke sneer naar aanvallers Opoku, Nsingi en Brunes.

LEES OOK: Witte rook in Leuven: OHL shopt bij Club Brugge

OHL greep naast Raman en Tetteh

Het Nieuwsblad weet dat OHL wel degelijk nog hard geprobeerd heeft om Garcia zijn gewenste spits te bezorgen, maar dat het uiteindelijk bij maar liefst drie bekende namen bot greep. De eerste naam die opdook, was die van Benito Raman. De 29-jarige moest Anderlecht verlaten, maar verkoos uiteindelijk een wellicht meer lucratieve aanbieding van het Turkse Samsunspor.

Daarnaast gingen ze ook nog bij FC Metz aankloppen voor Benjamin Tetteh, die tussen 2015 en 2017 nog onder contract stond bij Standard. Een ruildeal leek in de maak waarbij Jonatan Braut Brunes de omgekeerde weg zou bewandelen, maar op het laatste moment sprong de deal nog af.

Terugkeer Henry springt op nippertje nog af

Maar het pijnlijkste dossier was wellicht dat van Thomas Henry. De Franse spits werd ook genoemd bij AA Gent, maar leek terug te gaan keren naar Den Dreef. Daar had hij in het seizoen 2020/21 furore gemaakt door 21 keer te scoren in de Jupiler Pro League.

Alle partijen bereikten zelfs een akkoord over de transfer na een financiële inspanning van eigenaar King Power. Henry stond klaar in de luchthaven om naar België te vliegen, tot Hellas Verona plots toch de stekker uit de transfer trok. Uiteindelijk moest hij zo in Italië achterblijven.

Zal OHL zich nog van het behoud verzekeren?

Meest recent

'Westerlo is 'hot' : Galatasaray informeert'

KVC Westerlo krijgt heel veel telefoontjes. De Kemphanen merken dat er heel veel interesse is voor ...

13
13
Pittige strijd bij Rode Duivels: De Cuyper geeft update

Bondscoach Rudi Garcia gaat nog een aantal knopen moet doorhakken voor de partij tegen Egypte. Onder ...

19
19
Qatar rekent op man die de Jupiler Pro League liet daveren

Qatar wil dit WK zich tonen aan de voetbalwereld. Het land opent met een duel tegen Zwitserland. ...

34
34
'Mokerslag voor Rode Duivels uit ziekenboeg'

De Rode Duivels leggen de laatste hand aan hun voorbereiding op het WK. Maandag beginnen ook zij aan ...

111
111
Club Brugge-fans ontdekken iets wat normaal verboden is

Supporters dromen er al jaren van om eens te zien wat zich afspeelt achter de schermen van hun ...

91
91
Vertrek na WK? Garcia spreekt zich uit

De Rode Duivels hebben in de aanloop naar het WK alvast vertrouwen getankt met overtuigende zeges ...

24
24
'Club verbaast 'overbodige' spelers: slechts 2 vertrekkers?'

Het wordt bij Club Brugge een zeer drukke transferzomer. Aleksandar Stankovic, Simon Mignolet en ...

140
140
Club Brugge maakt twee vertrekkers officieel bekend

Club Brugge heeft vandaag het vertrek van twee assistent-trainers meegedeeld. Beiden waren nog maar ...

116
116
'Jackpot Standard: Serie A en Ligue 1 lonken'

Bij Standard gaat er deze zomer zeker volk vertrekken. De club moet geld innen, net zoals elke ...

96
96
Ooit beloftevol bij Anderlecht, nu verrassend op het WK

Bij RSC Anderlecht braken er heel veel spelers van Neerpede door. Niet allemaal maakten ze ...

73
73
De Cat openhartig over vertrek bij Anderlecht

Waar speelt Nathan De Cat volgend seizoen? Dat is nog steeds een heel groot vraagteken. RSC ...

323
323
Fink verrast en haalt boegbeeld Genk naar Turkije

KRC Genk haalde Thibaut Courtois terug als investeerder. Een boegbeeld dat terugkeert naar de ...

255
255
Van Club Brugge-flop tot droomverhaal op het WK

Club Brugge haalde de afgelopen jaren heel veel spelers naar het Jan Breydelstadion. De ene werd een ...

116
116
Lierse krijgt rechtszaak van oude eigenaar aan been

Lierse is tegenwoordig een stabiele club in de Challenger Pro League, die geen gekke dingen doet en ...

107
107
Ruben Van Gucht doet schokkende bekentenis over privé-leven

Hij lijkt tegenwoordig werkelijk overal op te duiken. Van televisieprogramma's tot radio en ...

80
80
Ex-Rode Duivel wil voor WK-stunt zorgen met enorm voordeel

Op het komende WK staan er niet 26 spelers die al het shirt van de Rode Duivels droegen, maar wel ...

28
28
'Union heeft wéér beet: medische keuring gepland'

Geen Belgische club leverde de voorbije jaren zo'n indrukwekkend werk op de transfermarkt als Union, ...

143
143
'Club blijft inzetten op jeugd: twee talenten naar A-kern'

Bij Club Brugge zetten ze de voorbije jaren zwaar in op de eigen jeugdopleiding. Dat bleek dit ...

179
179
Na openingsceremonie WK gaat opvallende theorie over Shakira rond

Het WK 2026 werd donderdagavond officieel op gang getrapt. Voor de openingswedstrijd tussen Mexico ...

37
37
'Rode Duivels nemen bijzondere maatregelen voor Egypte'

De start van het WK van de Rode Duivels komt stilaan zeer dichtbij. Maandag begint ook voor hen het ...

121
121
'Leko baalt: ook leegloop in staf Club Brugge'

Club Brugge gaat een zeer bewogen zomer tegemoet. Nadat het dit seizoen kampioen werd en weer de ...

342
342
'Cercle verrast en haalt ex-speler Union terug naar JPL'

Cercle Brugge beleefde alweer een moeilijk seizoen, maar verzekerde in de Relegation Play-Off alsnog ...

386
386
'AA Gent wil transferslag slaan in Duitsland'

AA Gent pakte dit seizoen op de valreep nog een Europees ticket, maar dat betekent wel dat ze deze ...

247
247
'Lewandowski krijgt Belgische spitsbroeder na straffe transfer'

Het wereldkampioenschap moet hij vanuit de zetel volgen. Toch zou Robert Lewandowski wel eens snel ...

75
75
Rik Verheye verrast iedereen met opmerkelijke liefdesbom

Na een woelige periode, waarin zijn naam maandenlang onderwerp van gesprek bleef, lijkt het leven ...

78
78

Meer sportnieuws