Rode Duivels strikken laatste tegenstander voor EK

98 stemmen
Rode Duivels strikken laatste tegenstander voor EK

Op 17 juni openen de Rode Duivels hun EK met een wedstrijd tegen Slowakije. De komende maanden zal Domenico Tedesco zijn troepen nog helemaal klaarstomen voor dat toernooi. Intussen is ook het volledige programma van die voorbereiding bekend.

Eerder werden er voor de laatste bijeenkomst in maart al oefenwedstrijden tegen Ierland en Engeland vastgelegd. Ook in juni wordt er in de laatste dagen voor de start van het toernooi nog twee keer geoefend. Eerder werd al Luxemburg gestrikt als tegenstander.

LEES OOK: WK-rel op komst: "Belgen hebben achterlijke bondscoach"

Montenegro laatste sparringpartner voor EK

De voetbalbond maakt woensdag bekend dat er wel geschoven wordt met die wedstrijd. Aanvankelijk zouden de Luxemburgers op zondag 9 juni op bezoek komen in het Jan Breydelstadion, maar die partij wordt nu een dag vervroegd. Ze komt zo terecht op zaterdag 8 juni om 20u.

Daarnaast werd ook de laatste tegenstander in de aanloop naar het EK ingevuld. De KBVB meldde immers ook dat er nog tegen Montenegro geoefend zal worden. Ook die wedstrijd zal in het Koning Boudewijnstadion gespeeld worden, op woensdag 5 juni.

Tweede confrontatie ooit

Het is de tweede keer ooit dat de Duivels het zullen opnemen tegen het Balkan-land, dat pas in 2006 onafhankelijk werd van Servië. In mei 2012 kwam Montenegro ook al eens op bezoek in Brussel voor een oefenwedstrijd. Het werd toen 2-2, na Belgische goals van Kevin Mirallas en Eden Hazard.

Er zijn twee spelers die twaalf jaar later er wellicht opnieuw bij zullen zijn: Jan Vertonghen en Romelu Lukaku. Voor de Montenegrijnen staat er komende zomer geen EK op het programma. Zij eindigden immers derde in hun kwalficatiegroep met elf punten. Ze moesten Hongarije en Servië laten voorgaan, maar troefden wel Litouwen en Bulgarije af.

Is dat een goed programma voor de start van het EK?

Meest recent

Nederland, opgelet: Union-verhaal in de maak

Union SG, Como en Hearts werken allen samen met Jamestown Analytics, wat hen sportief al ...

4
4
Kritiek op Nicky Hayen neemt steeds meer toe

KRC Genk heeft zijn lot niet meer in eigen handen. Dat is best pijnlijk. De Limburgers moeten hopen ...

58
58
Hasi spreekt na ontslag: "Coucke heeft twee opties"

Besnik Hasi werd enkele maanden geleden ontslagen. Dat was geen verrassing, want de resultaten waren ...

84
84
Anderlecht wint de jackpot: tientallen miljoenen in zicht

RSC Anderlecht heeft financieel de ergste jaren achter de rug. De Brusselaars gaan ook deze zomer ...

142
142
Mertens zei dit seizoen 'neen' tegen deze Belgische transfer

Dries Mertens hing vorige zomer zijn schoenen aan de haak. De voormalige Rode Duivel kende een ...

82
82
Defour begrijpt RSCA-fans niet: "Compleet onbegrijpelijk"

RSC Anderlecht kende een slechter seizoen dan vorig jaar. De Brusselaars pakten wel nog een Europees ...

84
84
Stijnen looft Club Brugge: "Dat is top tien in de wereld"

Club Brugge pakte afgelopen donderdag zijn 20ste landstitel in België. De Bruggelingen waren ...

148
148
Boskamp looft 'onderschatte' Rode Duivel: "Wereldster!"

De Rode Duivels maken zich op voor het WK. Eén van de spelers waarvan men in België toch ...

101
101
Vurige Kompany: "Héél de ploeg praat er al heel seizoen over"

Vincent Kompany is een groot succes bij Bayern München en de coach kan dit weekend nog een ...

45
45
Buitenkans voor Anderlecht: keert publiekslieveling terug?

RSC Anderlecht gaat in de zomer op zoek naar meer snelheid en creativiteit, wat uiteraard heel erg ...

458
458
Standard hoopt op énorm succes: "JPL is zo vreemd..."

Standard kan een moeizaam seizoen nog afsluiten met een geweldig feest. Ze staan zelfs op enkele ...

76
76
Beveren neemt afscheid van drie spelers

SK Beveren speelt komend seizoen in de Jupiler Pro League. De club, die ook te koop zou staan, gaat ...

39
39
'Sibierski beslist: 'sterkhouder' verlaat Anderlecht'

RSC Anderlecht gaat een drukke zomermercato tegemoet. De Brusselaars laten heel wat spelers ...

229
229
STVV viert feest met de fans: "Kans bestaat dat ik blijf"

STVV vierde vrijdagavond samen met de fans dat ze een historisch Europees ticket hebben weten te ...

98
98
Hayen waarschuwt nu al voor volgend seizoen

KRC Genk moet vandaag winnen op het veld van OH Leuven. Daarnaast moeten ze hopen op een misstap van ...

179
179
Club Brugge plant héél mooi afscheid: "Hij speelt"

Club Brugge speelt zondag een galamatch tegen AA Gent. Het viert zijn 20ste titel en Noa Lang en ...

422
422
'Anderlecht drukt stevig door voor eerste zomertransfer'

RSC Anderlecht heeft nood aan versterking, dat is duidelijk. De Brusselaars gaan zich al snel moeten ...

358
358
Anderlecht en KRC Genk slaan toe met nieuwe contracten

RSC Anderlecht heeft op Neerpede heel veel talent rondlopen en de club is volop bezig met de ...

95
95
Union SG neemt na zes jaar afscheid van boegbeeld

Bij Union SG gaan er deze zomer weer heel wat spelers de club verlaten. De Brusselaars nemen in de ...

62
62
Profvoetballer vh Jaar: één topfavoriet, vier grote outsiders

Op een Europese barragematch na, valt dit weekend het doek over het seizoen in de Jupiler Pro ...

194
194
Vanaken blijft domineren: "Hij is top 3 aller tijden in JPL"

Met zijn zevende landstitel op zak, heeft Hans Vanaken zijn stempel op Club Brugge nog wat steviger ...

180
180
'Liverpool dokt monsterlijk bedrag voor erfgenaam Salah'

Zondag belooft het weer een emotionele avond te worden op Anfield. Liverpool FC neemt dan officieel ...

66
66
'Sibierski wrijft zich in de handen na transferwending RSCA'

Antoine Sibierski is de man die er tijdens de komende weken voor moet zorgen dat RSC Anderlecht ...

454
454
Eerste titelaanwinst? 'Club vol voor nieuwe aanvaller'

Bij Club Brugge lopen de festiviteiten na het behalen van de 20ste landstitel nog volop. Maar ...

346
346
TRANSFERUURTJE: 'Exodus Anderlecht, kampioen verlaat Club'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

327
327

Meer sportnieuws