Rode Duivels strikken laatste tegenstander voor EK

door
Rode Duivels strikken laatste tegenstander voor EK

Op 17 juni openen de Rode Duivels hun EK met een wedstrijd tegen Slowakije. De komende maanden zal Domenico Tedesco zijn troepen nog helemaal klaarstomen voor dat toernooi. Intussen is ook het volledige programma van die voorbereiding bekend.

Eerder werden er voor de laatste bijeenkomst in maart al oefenwedstrijden tegen Ierland en Engeland vastgelegd. Ook in juni wordt er in de laatste dagen voor de start van het toernooi nog twee keer geoefend. Eerder werd al Luxemburg gestrikt als tegenstander.

LEES OOK: Terugkeer naar België? De Bruyne dropt mysterieuze uitspraak

Montenegro laatste sparringpartner voor EK

De voetbalbond maakt woensdag bekend dat er wel geschoven wordt met die wedstrijd. Aanvankelijk zouden de Luxemburgers op zondag 9 juni op bezoek komen in het Jan Breydelstadion, maar die partij wordt nu een dag vervroegd. Ze komt zo terecht op zaterdag 8 juni om 20u.

Daarnaast werd ook de laatste tegenstander in de aanloop naar het EK ingevuld. De KBVB meldde immers ook dat er nog tegen Montenegro geoefend zal worden. Ook die wedstrijd zal in het Koning Boudewijnstadion gespeeld worden, op woensdag 5 juni.

Tweede confrontatie ooit

Het is de tweede keer ooit dat de Duivels het zullen opnemen tegen het Balkan-land, dat pas in 2006 onafhankelijk werd van Servië. In mei 2012 kwam Montenegro ook al eens op bezoek in Brussel voor een oefenwedstrijd. Het werd toen 2-2, na Belgische goals van Kevin Mirallas en Eden Hazard.

Er zijn twee spelers die twaalf jaar later er wellicht opnieuw bij zullen zijn: Jan Vertonghen en Romelu Lukaku. Voor de Montenegrijnen staat er komende zomer geen EK op het programma. Zij eindigden immers derde in hun kwalficatiegroep met elf punten. Ze moesten Hongarije en Servië laten voorgaan, maar troefden wel Litouwen en Bulgarije af.

Is dat een goed programma voor de start van het EK?

Meest recent

'Transfer weer dichterbij: sterkhouder ontbreekt bij Antwerp'

Deze week ontwaakt het Belgische voetbal weer uit zijn winterslaap. Dat gebeurt in eerste instantie ...

13
13
'Club gaat overstag en laat Onyedika alsnog vertrekken'

Bij Club Brugge zou de kassa deze mercato weleens stevig kunnen gaan rinkelen. Zondagavond rondden ...

225
225
'Standard snakt naar aanwinst na nieuwe domper'

Standard prijkt voorlopig op een knappe zesde plaats in de Jupiler Pro League, maar het zal alles ...

58
58
Coucke’s opvallende Gouden Schoen-keuze laat fans sprakeloos

Marc Coucke weet als geen ander hoe hij de spotlights naar zich toe trekt. Gisteren op het Gala van ...

62
62
'OHL zet streep door miljoenentransfer'

Bij OH Leuven rinkelde de kassa vorige zomer stevig met de verkoop van Ezechiel Banzuzi. Het ...

16
16
'Anderlecht plooit: transfer snel afgerond'

Er ligt bij Anderlecht deze winter heel wat transferhuiswerk op de plank, maar voorlopig blijft het ...

290
290
'Enorme transferbom: megabod voor Lukaku'

Romelu Lukaku werd zondagavond op het Gala van de Gouden Schoen verkozen tot beste Belg in het ...

375
375
'Union heeft weer beet: medische testen gepland'

De wintermercato is intussen al een tijdje weer open in België, maar bij de topclubs in ons ...

96
96
TRANSFERUURTJE: 'Gent haalt lieveling terug, prijskaartje Tzolis bekend'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

305
305
‘Vijf transferdossiers Renard: één pion vertrekt sowieso’

Het is weer een drukke periode bij Olivier Renard en RSC Anderlecht. De wintermercato zorgt voor ...

367
367
Brusselmans schetst onheil rond De Wever

Herman Brusselmans staat opnieuw in de kijker met een uitspraak die bij velen de wenkbrauwen doet ...

109
109
Spanje in de ban van Mbappé: superster start oorlog

Real Madrid verloor in de Supercopa van grote rivaal FC Barcelona en daar was Kylian Mbappé ...

213
213
‘STVV houdt hart vast: smaakmaker richting knaltransfer’

Sint-Truiden VV is richting een topseizoen aan het gaan. De formatie van Wouter Vrancken draait ...

273
273
'Na ware floptransfer: Skov Olsen trekt naar topclub'

Een jaar geleden trok Andreas Skov Olsen de deur achter zich dicht bij Club Brugge. De Deense winger ...

303
303
Gefluister rond Van Gucht op gala Gouden Schoen

Ruben Van Gucht was gisteren een opvallende aanwezige op het gala van de Gouden Schoen. Opvallend ...

230
230
Kompany zwaar onder de indruk: "Dat is niet normaal!"

Bayern München is 2026 begonnen met een geweldige zege. Ze wonnen met 8-1 van VfL Wolfsburg. ...

136
136
Romelu Lukaku laat Anderlecht watertanden met uitspraken

Bij RSC Anderlecht vielen Colin Coosemans en Nathan De Cat in de prijzen met hun prijzen van Doelman ...

478
478
Topspeler KRC Genk zet deur voor transfer wagenwijd open

Bij KRC Genk dreigen ze deze mercato met Zakaria El Ouahdi nog een speler kwijt te spelen. De ...

341
341
'Wullaert hakt knoop door: interesse is bijzonder groot'

Tessa Wullaert won haar zesde Gouden Schoen. Logisch. Ze is al vele jaren de beste speelster in het ...

114
114
’Verrassende Belgische transfer bij Anderlecht’

De eerste week van de mercato in de Jupiler Pro League ligt bijna achter de rug. Bij RSC Anderlecht ...

543
543
Analisten vellen verdict: Jashari verdiende Gouden Schoen?

De Gouden Schoen 2025 heeft een grote verrassing opgeleverd. Christos Tzolis maakte zijn ...

259
259
Terugkeer naar België? De Bruyne dropt mysterieuze uitspraak

De eregast op het Gala van de Gouden Schoen was niemand minder dan Kevin De Bruyne. De spelmaker van ...

128
128
Prijs met donker randje: hommeles Coosemans en Anderlecht

Colin Coosemans beleefde zondagavond één van de mooiste momenten uit zijn ...

393
393
Gouden Schoen zindert na: Vandenbempt schetst nasleep Club

Club Brugge heeft opnieuw de Gouden Schoen gewonnen. Tenminste toch een ex-speler van Blauw-Zwart. ...

361
361
Barça wint wéér finale van Real: Spanjaarden fileren Courtois

FC Barcelona heeft zichzelf opgevolgd als winnaar van de Supercopa de España. In de finale ...

338
338

Meer sportnieuws