Rode Duivels strikken laatste tegenstander voor EK

door
Rode Duivels strikken laatste tegenstander voor EK

Op 17 juni openen de Rode Duivels hun EK met een wedstrijd tegen Slowakije. De komende maanden zal Domenico Tedesco zijn troepen nog helemaal klaarstomen voor dat toernooi. Intussen is ook het volledige programma van die voorbereiding bekend.

Eerder werden er voor de laatste bijeenkomst in maart al oefenwedstrijden tegen Ierland en Engeland vastgelegd. Ook in juni wordt er in de laatste dagen voor de start van het toernooi nog twee keer geoefend. Eerder werd al Luxemburg gestrikt als tegenstander.

LEES OOK: 'Duivels vrezen: meteen mokerslag in WK-groepsfase'

Montenegro laatste sparringpartner voor EK

De voetbalbond maakt woensdag bekend dat er wel geschoven wordt met die wedstrijd. Aanvankelijk zouden de Luxemburgers op zondag 9 juni op bezoek komen in het Jan Breydelstadion, maar die partij wordt nu een dag vervroegd. Ze komt zo terecht op zaterdag 8 juni om 20u.

Daarnaast werd ook de laatste tegenstander in de aanloop naar het EK ingevuld. De KBVB meldde immers ook dat er nog tegen Montenegro geoefend zal worden. Ook die wedstrijd zal in het Koning Boudewijnstadion gespeeld worden, op woensdag 5 juni.

Tweede confrontatie ooit

Het is de tweede keer ooit dat de Duivels het zullen opnemen tegen het Balkan-land, dat pas in 2006 onafhankelijk werd van Servië. In mei 2012 kwam Montenegro ook al eens op bezoek in Brussel voor een oefenwedstrijd. Het werd toen 2-2, na Belgische goals van Kevin Mirallas en Eden Hazard.

Er zijn twee spelers die twaalf jaar later er wellicht opnieuw bij zullen zijn: Jan Vertonghen en Romelu Lukaku. Voor de Montenegrijnen staat er komende zomer geen EK op het programma. Zij eindigden immers derde in hun kwalficatiegroep met elf punten. Ze moesten Hongarije en Servië laten voorgaan, maar troefden wel Litouwen en Bulgarije af.

Is dat een goed programma voor de start van het EK?

Meest recent

Anderlecht krijgt verdict over blessure van Marco Kana

RSC Anderlecht gaf achteraan amper iets weg tegen Union SG. Defensief speelde RSCA een ijzersterke ...

66
66
Crisis loert om de hoek bij AA Gent: "Als je dat bekijkt..."

Ivan Leko krijgt AA Gent niet op de rails. De ploeg toont amper beterschap ten opzichte van vorig ...

34
34
Llansana over ploegmaat: "Zoiets heb ik nog nooit gezien"

RSC Anderlecht won met 1-0 van Union SG. De Brusselaars doen zo weer mee voor de titel, al zal het ...

102
102
Gent zakt wéér door ondergrens: "Onderling gesprek nodig"

De zogenaamde 'Super Sunday' in de Jupiler Pro League heeft enkele frappante resultaten opgeleverd. ...

24
24
Verbijsterend transferplan Club: Van der Elst gelooft oren niet

Club Brugge zit momenteel in een moeilijke periode. Ook in aanvallend opzicht sputtert de motor, met ...

243
243
"Op WK-niveau" - kranten zien grote uitblinker bij Anderlecht

Het Lotto Park kon zondagavond nog eens uitgebreid vieren. Enkele weken na de knappe zege tegen Club ...

233
233
Verbazend optreden De Cuyper: Engelse pers gaat los

In de Engelse Premier League is Brighton and Hove Albion opgerukt naar een fraaie vijfde plaats in ...

215
215
'Club Brugge verbluft: 'Portugese Hazard' als transferbom'

Stel je voor: de man die ooit heel Jan Breydel stil kreeg, staat plots weer op de radar van Club ...

464
464
Karetsas dropt straffe uitspraak na heropstanding Genk

Op een week tijd kan er veel veranderen in het voetbal, dat is ook bij KRC Genk het geval. Na de ...

212
212
'Premier League davert: eerste transferbom van 2026'

Manchester City won zaterdag op de valreep van Leeds United, maar moest tot in de extra tijd knokken ...

136
136
Anderlecht tóch titelkandidaat? Analisten trekken conclusie

RSC Anderlecht is één van de grote winnaars van het voorbije Jupiler Pro ...

453
453
Hayen wankelt, crisis dreigt: dé oorzaken voor verval Club

Club Brugge heeft allesbehalve een geslaagde novembermaand achter de rug. De stunt tegen FC ...

574
574
STVV vol voor top zes: "Die ambitie mogen we uitspreken"

STVV sloot de heenronde van de reguliere competitie af op een knappe vierde plaats en blijft maar ...

81
81
Titelkandidaat? Dit denken ze erover bij Anderlecht

Het kan snel verkeren in de voetbalwereld, zo mag ook Anderlecht nog eens ondervinden. Een maand ...

259
259
Leko keihard na weer ontgoocheling: "AA Gent onwaardig"

AA Gent leek eerder dit seizoen even bovenin mee te gaan draaien, maar de laatste weken zijn de ...

218
218
Napoli wint topper, Real struikelt tegen Witsel

Zondagavond kwamen in de grote competities nog enkele kleppers in actie. In de Serie A deed Napoli ...

142
142
Llansana reageert verrassend op invallersrol

Anderlecht heeft zondag weer een statement neergezet door Union te kloppen. Nochtans moest Paars-Wit ...

213
213
De Cuyper zorgt voor verrassing: "Zoals in de jeugd"

Maxim De Cuyper kon zich zondag nog eens in de kijker spelen bij Brighton. De Rode Duivel opende op ...

92
92
Hasi stuurt belangrijke waarschuwing na prestigezege

Anderlecht heeft zich zondag weer een beetje meer ontpopt tot titelkandidaat. Nadat het enkele weken ...

554
554
Union likt zijn wonden: "Het was een offday"

De Brusselse derby is zondag een kolfje naar de hand van Anderlecht geworden. Paars-Wit kroonde zich ...

127
127
STVV verbaast weer en duwt AA Gent uit top zes

STVV is halfweg de reguliere competitie dé grote verrassing in de top zes en de Kanaries ...

158
158
Wedstrijd Ajax gestaakt: harde kern zet ArenA in de fik

Het stormt inmiddels al enkele weken bij Ajax en zondagavond is een nieuw hoofdstuk toegevoegd aan ...

294
294
Anderlecht dé grote winnaar: slordig Union onderuit in derby

RSC Anderlecht heeft zich tot de grote winnaar van het weekend gekroond aan de top van de Jupiler ...

336
336
Druk op Hayen stijgt: verklaring voor opvallende opstelling

Club Brugge zit momenteel in de hoek waar de klappen vallen. Na de Europese nederlaag op Sporting ...

572
572
Arsenal niet onklopbaar: tienkoppig Chelsea pakt cruciaal punt

In de Premier League is leider Arsenal FC er niet in geslaagd om nog wat verder uit te lopen. In de ...

36
36

Meer sportnieuws