Rode Duivels strikken laatste tegenstander voor EK

door
Rode Duivels strikken laatste tegenstander voor EK

Op 17 juni openen de Rode Duivels hun EK met een wedstrijd tegen Slowakije. De komende maanden zal Domenico Tedesco zijn troepen nog helemaal klaarstomen voor dat toernooi. Intussen is ook het volledige programma van die voorbereiding bekend.

Eerder werden er voor de laatste bijeenkomst in maart al oefenwedstrijden tegen Ierland en Engeland vastgelegd. Ook in juni wordt er in de laatste dagen voor de start van het toernooi nog twee keer geoefend. Eerder werd al Luxemburg gestrikt als tegenstander.

LEES OOK: WK-selectie Duivels: grote Anderlecht-verrassing Garcia?

Montenegro laatste sparringpartner voor EK

De voetbalbond maakt woensdag bekend dat er wel geschoven wordt met die wedstrijd. Aanvankelijk zouden de Luxemburgers op zondag 9 juni op bezoek komen in het Jan Breydelstadion, maar die partij wordt nu een dag vervroegd. Ze komt zo terecht op zaterdag 8 juni om 20u.

Daarnaast werd ook de laatste tegenstander in de aanloop naar het EK ingevuld. De KBVB meldde immers ook dat er nog tegen Montenegro geoefend zal worden. Ook die wedstrijd zal in het Koning Boudewijnstadion gespeeld worden, op woensdag 5 juni.

Tweede confrontatie ooit

Het is de tweede keer ooit dat de Duivels het zullen opnemen tegen het Balkan-land, dat pas in 2006 onafhankelijk werd van Servië. In mei 2012 kwam Montenegro ook al eens op bezoek in Brussel voor een oefenwedstrijd. Het werd toen 2-2, na Belgische goals van Kevin Mirallas en Eden Hazard.

Er zijn twee spelers die twaalf jaar later er wellicht opnieuw bij zullen zijn: Jan Vertonghen en Romelu Lukaku. Voor de Montenegrijnen staat er komende zomer geen EK op het programma. Zij eindigden immers derde in hun kwalficatiegroep met elf punten. Ze moesten Hongarije en Servië laten voorgaan, maar troefden wel Litouwen en Bulgarije af.

Is dat een goed programma voor de start van het EK?

Meest recent

Genk grijpt 6de plaats! AA Gent in nesten na zware nederlaag

Met nog drie speeldagen te gaan in de reguliere competitie, heeft KRC Genk een grote stap gezet ...

57
57
Eén dissonant bij sterk Anderlecht: "Altijd foute keuze"

RSC Anderlecht heeft zaterdagavond nog eens ouderwets uitgehaald in eigen huis. Zo werd OH Leuven op ...

45
45
De Winter cruciaal in late zege Milan, uitschuiver zwak Ajax

In de strijd om de Italiaanse Champions League-tickets heeft AC Milan nipt averij voorkomen. Na een ...

15
15
'Vette jackpot voor Genk: Man City springt in de dans'

KRC Genk kon ook zondagmiddag in het cruciale duel tegen AA Gent geen beroep doen op Kos Karetsas in ...

69
69
"Kwaad naar erger" - zware transferkater bij Club Brugge

Club Brugge haalde afgelopen zomer opnieuw verschillende verse krachten in huis. Een aantal van die ...

125
125
WK-selectie Duivels: grote Anderlecht-verrassing Garcia?

Eind deze maand staat voor de Rode Duivels een belangrijke afspraak op het programma met oog op het ...

183
183
'Deal van 30 miljoen: Barça verzilvert zege met toptransfer'

FC Barcelona heeft zaterdagnamiddag een belangrijke zege geboekt in La Liga. De Catalanen haalden ...

126
126
Hayen wisselt drie keer, cruciaal duo terug bij Gent

Money time is aangebroken in de strijd om de laatste tickets voor de Champions' Play-Offs en ...

43
43
Krop in keel: Lukaku breekt voor camera's, Italiaanse pers vol lof

Romelu Lukaku heeft zich zaterdagavond tot de grote held gekroond bij SSC Napoli. Met een doelpunt ...

90
90
Pijnlijke uitschuiver in strijd om PO I: "Een schande"

Standard blijft dit seizoen bijzonder wisselvallig voor de dag komen. Afgelopen weekend werd een ...

136
136
TRANSFERUURTJE: 'Recordtransfer Karetsas, wending Penders'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

234
234
Tessa Wullaert trekt aan alarmbel: "Mijn hart doet soms pijn”

Tessa Wullaert wordt gezien als één van de beste Belgische speelsters ooit, al dan ...

54
54
Van Gucht zwaar onder vuur: "Ik kon hem wel wurgen"

Ruben Van Gucht blijft begeesteren, maar vooral ook beroeren. De blonde sportjournalist kwam de ...

83
83
Ajax-icoon ontfermt zich over Mika Godts: “Een mentor”

Mika Godts is dit seizoen volledig ontploft bij Ajax. De buitenspeler kan straffe statistieken ...

33
33
‘WK-surprise Garcia: opvallende optie voor stage in VS’

Het WK 2026 is over een paar maanden en het is nu al reikhalzend uitkijken naar wie bondscoach Rudi ...

68
68
‘Zware concurrentie Club: drietal voor kruispunt’

Club Brugge moet komende zomer rekening houden met een leegloop. Niet enkel staat verschillende ...

274
274
‘Nieuwe wet na racismerel Vini: UEFA grijpt drastisch in’

De racismerel tussen Real Madrid en Benfica blijft de gemoederen bezighouden. In de heenmatch van de ...

93
93
OHL briest na Anderlecht-pandoering: “Onterecht!”

RSC Anderlecht kwam op achterstand tegen OHL, maar in het Lotto Park zette Paars-Wit de situatie nog ...

268
268
Taravel enthousiast: "Dat belooft veel goeds"

Jérémy Taravel laat RSC Anderlecht weer voetballen. Paars-Wit probeert weer het spel ...

246
246
Kompany raast door: nieuw record weldra verbroken

Vincent Kompany kan zijn derde prijs als coach van Bayern München al ruiken. Zijn team won met ...

189
189
'Enorme spanning in Anderlecht omtrent Hazard'

RSC Anderlecht heeft onder Jérémy Taravel de smaak weer te pakken. Ze wonnen met 5-1 ...

491
491
'Sterkhouder Westerlo bekoort: toptransfer in de maak'

Bij KVC Westerlo zullen ze ook in januari de nodige uitgaande transfers willen doen om de cijfers ...

74
74
'Leko over de rooie: Club haalt speler die hij niet wil'

Club Brugge kijkt al volop naar de zomer, maar één transferdossier zorgt nu al voor ...

977
977
Hubert aan zet: Union SG plots met grote zorgen

Union SG neemt het dit weekend op tegen KVC Westerlo. Een verraderlijke verplaatsing, want de ...

81
81
Hazard doet stevige oproep aan Bornauw en Borguet

Onze redactie geeft RSC Anderlecht al maanden de tip om Thorgan Hazard zijn contract open te breken. ...

567
567

Meer sportnieuws