Rode Duivels strikken laatste tegenstander voor EK

door
Rode Duivels strikken laatste tegenstander voor EK

Op 17 juni openen de Rode Duivels hun EK met een wedstrijd tegen Slowakije. De komende maanden zal Domenico Tedesco zijn troepen nog helemaal klaarstomen voor dat toernooi. Intussen is ook het volledige programma van die voorbereiding bekend.

Eerder werden er voor de laatste bijeenkomst in maart al oefenwedstrijden tegen Ierland en Engeland vastgelegd. Ook in juni wordt er in de laatste dagen voor de start van het toernooi nog twee keer geoefend. Eerder werd al Luxemburg gestrikt als tegenstander.

LEES OOK: Rode Duivel bij Anderlecht: Hein vindt het geen goed idee

Montenegro laatste sparringpartner voor EK

De voetbalbond maakt woensdag bekend dat er wel geschoven wordt met die wedstrijd. Aanvankelijk zouden de Luxemburgers op zondag 9 juni op bezoek komen in het Jan Breydelstadion, maar die partij wordt nu een dag vervroegd. Ze komt zo terecht op zaterdag 8 juni om 20u.

Daarnaast werd ook de laatste tegenstander in de aanloop naar het EK ingevuld. De KBVB meldde immers ook dat er nog tegen Montenegro geoefend zal worden. Ook die wedstrijd zal in het Koning Boudewijnstadion gespeeld worden, op woensdag 5 juni.

Tweede confrontatie ooit

Het is de tweede keer ooit dat de Duivels het zullen opnemen tegen het Balkan-land, dat pas in 2006 onafhankelijk werd van Servië. In mei 2012 kwam Montenegro ook al eens op bezoek in Brussel voor een oefenwedstrijd. Het werd toen 2-2, na Belgische goals van Kevin Mirallas en Eden Hazard.

Er zijn twee spelers die twaalf jaar later er wellicht opnieuw bij zullen zijn: Jan Vertonghen en Romelu Lukaku. Voor de Montenegrijnen staat er komende zomer geen EK op het programma. Zij eindigden immers derde in hun kwalficatiegroep met elf punten. Ze moesten Hongarije en Servië laten voorgaan, maar troefden wel Litouwen en Bulgarije af.

Is dat een goed programma voor de start van het EK?

Meest recent

'Kompany helemaal verloren: monstertransfer in de maak'

Vincent Kompany stoomt zijn troepen bij Bayern München momenteel klaar voor een belangrijk ...

0
0
‘Alle remmen los bij Club Brugge: stunttransfer in de maak'

Club Brugge zet de toon voor de zomermercato: 40 miljoen bleek zelfs in januari niet genoeg om hen ...

826
826
Leko maakt statement: exit in mineur bij Club Brugge?

Club Brugge heeft op papier wellicht de breedste selectie in België. Wanneer iedereen fit is ...

34
34
'Antwerp houdt adem in: Overmars naar Anderlecht?'

RSC Anderlecht hoopt eerstdaags Alfred Schreuder voor te stellen als nieuwe T1, maar op de ...

112
112
Under Review: Lardot eist sanctie, meeval voor STVV

Speeldag 25 in de Jupiler Pro League stond in het teken van de hevige sneeuwval, maar ook de ...

123
123
'Anderlecht gaat all-in voor Schreuder: plan B bekend'

RSC Anderlecht hoopt liever vandaag dan morgen een nieuwe hoofdcoach aan te stellen. De voornaamste ...

317
317
Leko vloekt: Club Brugge vreest mokerslag uit ziekenboeg

Club Brugge heeft weinig tijd om na te genieten van de derbyzege tegen Cercle Brugge, want in de ...

341
341
Ruben Van Gucht mikpunt van spot: ‘Taxi staat klaar’

Met een zorgvuldig opgebouwde reputatie als sportjournalist leek Ruben Van Gucht jarenlang ...

196
196
Alderwereld geeft raad: "Kies daarom voor België of Marokko"

Toby Alderweireld is alomtegenwoordig. Op tv, in de kranten, online en ook in de Nederlandse pers. ...

243
243
Witte rook: Frutos heeft nieuwe club helemaal beet

Er was de afgelopen dagen wat spanning rondom Nicolas Frutos. Hij leek op weg naar Sporting ...

87
87
JPL-topclub haakt af: Albert ziet top zes verdwijnen

Een aantal clubs kunnen de top zes stilaan vergeten. Eén club kende afgelopen weekend een ...

193
193
'Anderlecht met bommetje: Overmars en twee Belgen'

RSC Anderlecht is na het ontslag van Olivier Renard op zoek naar een nieuwe sportieve baas. Het ...

887
887
Rode Duivel bij Anderlecht: Hein vindt het geen goed idee

RSC Anderlecht speelde alweer geen goede match tegen La Louvière en bleef op 0-0 steken. De ...

203
203
Bayat baalt: "Maakte de coach daar een fout? Neen, wij!"

Sporting Charleroi kende een aantal weken een heropleving met Hans Cornelis, maar zoals wel vaker ...

52
52
Drama bij Ajax: einde seizoen voor winterse topaankoop

Ajax kent een zeer moeilijk seizoen en de club pakte in januari uit met een aantal stevige ...

43
43
Kritiek op keuze Anderlecht: "Laat hem daar!"

Bij RSC Anderlecht verloopt de zoektocht naar een opvolger voor de ontslagen Besnik Hasi bijzonder ...

329
329
'Atletico Madrid wil Club Brugge beroven van toptalent'

Atlético Madrid speelt woensdagavond op het veld van Club Brugge een belangrijk duel in de ...

293
293
Goots waarschuwt voor rampscenario bij Antwerp

Antwerp heeft zondag opnieuw een pijnlijke dag beleefd. In een ondergesneeuwde Bosuil ging het met ...

168
168
'Anderlecht zoekt TD: eerste naam doet de ronde'

RSC Anderlecht ontsloeg Olivier Renard en de Brusselaars zijn ondertussen op zoek naar een opvolger. ...

402
402
'Schreuder naar Anderlecht: nieuwe wending in dossier'

De voorbije dagen was er even euforie bij Anderlecht na de straffe kwalificatie voor de bekerfinale, ...

355
355
Probleempositie Club? "In vergelijking met die toppers..."

Club Brugge deed afgelopen weekend een uitstekende zaak in de titelstrijd. Het naderde tot op drie ...

235
235
Alarmbellen gaan af bij Union na dramatische reeks

De titelstrijd is afgelopen weekend weer wat spannender geworden. STVV en Club Brugge boekten zeges ...

69
69
Clash bij Anderlecht? "Schreuder zal er niet mee lachen"

Het blijft wachten op een nieuwe trainer bij Anderlecht. Paars-Wit richt nog altijd zijn pijlen op ...

396
396
STVV komt met opmerkelijke reactie na racisme-incident

Er viel heel wat na te kaarten over de slotwedstrijd van de 25ste speeldag in de Jupiler Pro League ...

134
134
'Deco geobsedeerd: op één jaar van JPL naar Barça'

De Jupiler Pro League bleek de voorbije jaren een uitstekende springplank voor jongere spelers om de ...

77
77

Meer sportnieuws