Sensatie op Africa Cup: Broos kegelt favoriet Marokko eruit

394 stemmen
Sensatie op Africa Cup: Broos kegelt favoriet Marokko eruit

De Africa Cup heeft de voorbije weken al heel wat spektakel gebracht. De ene na de andere favoriet sneuvelde al: Algerije, Tunesië en Ghana raakten niet door de groepsfase, terwijl de achtste finales al het eindstation waren voor Senegal en Egypte. Daar komt nu ook nog eens Marokko bij.

LEES OOK: Broos briest: WK-problemen en grote stress Zuid-Afrika

Broos kegelt Marokko uit Africa Cup

De Marokkanen waren misschien wel dé topfavoriet, nadat ze een dik jaar geleden nog de halve finale speelden op het WK in Qatar. Maar ook voor hen zit de Africa Cup er al na de achtste finales op. Ze lieten zich dinsdagavond immers verrassen door het Zuid-Afrika van Hugo Broos.

Een evenwichtige wedstrijd barstte kort voor het uur open met de verrassende 0-1. Makgopa bracht de Zuid-Afrikanen verrassend op voorsprong. Marokko moest aan de bak en kreeg vijf minuten voor tijd ook dé kans om langszij te komen. Na handspel ging de bal immers op de stip, maar Hakimi knalde zijn penalty via de lat over.

Sensationele slotfase maakt stunt vol

Marokko zocht nog tevergeefs de gelijkmaker, maar ging in de blessuretijd helemaal ten onder. Amrabat kreeg na een overtreding eerst zijn tweede geel en na tussenkomst van de VAR zelfs rechtstreeks rood en de daaropvolgende vrije trap werd door Mokoena heerlijk in de kruising geschilderd. De 0-2 bracht Zuid-Afrika helemaal naar een delirium.

Voor Marokko zit het toernooi er vroeger dan verwacht op, terwijl Broos en zijn troepen zich mogen opmaken voor een kwartfinale tegen Kaapverdië. Onze landgenoot won in 2017 al eens de Africa Cup met Kameroen, kan hij dat kunstje nog eens herhalen?

Kan Broos met Zuid-Afrika de Africa Cup winnen?

Meest recent

Albert ziet gigantisch probleem voor Vanaken

Bepaalde media zijn van mening dat Hans Vanaken in de basisploeg hoort bij België op het WK. ...

10
10
TRANSFERUURTJE: JPL-smaakmakers grof wild, Bayern 'hot'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

65
65
Madou gaat hard in tegen Baro: “Elke dag gefrustreerd…”

Het Laatste Nieuws heeft de clubleiders van de Belgische clubs aan één tafel gezet om ...

222
222
Garcia doet onthulling over Nainggolan: "Ik wist dat"

Radja Nainggolan speelt momenteel bij Patro Eisden in de Challenger Pro League, maar de middenvelder ...

63
63
Belgische terugkeer: Kabasele spreekt duidelijke taal

Christian Kabasele is inmiddels al 35 jaar, maar de centrale verdediger heeft mogelijk net zijn ...

52
52
Rudi Garcia hakt WK-knopen door: “Weiger ik te geloven”

Het WK 2026 staat voor de deur en de analisten zijn volop aan het speculeren over de typeploeg en ...

35
35
DAZN-debat laait weer op: Bornauw roept straffe taal

DAZN hield het Belgische voetbal afgelopen seizoen in een machtsgreep. De rechtenhouder kwam niet ...

224
224
Valse start: Rigaux compleet afgemaakt bij Feyenoord

Devy Riguax maakte de overstap van Club Brugge naar Feyenoord, maar dat valt niet bij iedereen in ...

228
228
Club Brugge dropt grote bom in Jupiler Pro League

Club Brugge werd dit jaar terug kampioen en speelt volgend jaar de Champions League. Dat is alweer ...

595
595
Domper Duitsland: smaakmaker verlaat nu al het WK

Duitsland trekt zeker niet als favoriet naar het WK. Bondscoach Julian Nagelsmann kreeg ook nog eens ...

135
135
Fit of niet? Ancelotti geeft update over Neymar

De tijd dat Brazilië nog tot verbeelding sprak met talloze geniale voetballers in de selectie, ...

19
19
Vanaken vertelt waarheid achter shirtwissel met Modric

Een doelpunt zat er net niet in, maar Hans Vanaken heeft met zijn invalbeurt tegen Kroatië toch ...

415
415
Eén Duivel maakt tongen los bij Iran: "Iedereen ongerust"

De Rode Duivels worden door de meeste kenners en waarnemers getipt als de grote favoriet om hun ...

127
127
'Heftig gevecht barst los: transferklapper Leandro Trossard'

Tijdens het komende wereldkampioenschap rekenen de Rode Duivels onder meer op Leandro Trossard om ...

138
138
Duivels-rel rond Vanaken: “Dit zal hij niet vergeten”

Hans Vanaken kreeg tegen Kroatië opnieuw een harde boodschap van Rudi Garcia. De middenvelder ...

648
648
'Club breekt de bank: absolute topaanwinst onderweg'

Club Brugge is het volgende lid van zijn kampioenenselectie kwijt. In navolging van Simon Mignolet ...

750
750
België - Tunesië: Garcia sleutelt aan basiself Rode Duivels

De Rode Duivels staan zaterdag voor hun laatste test richting het WK. In het Koning ...

334
334
Fans KRC Genk roeren zich: "Gebrek aan respect"

KRC Genk maakte het vertrek van Michel Ribeiro bekend. Die werkte 23 jaar voor de club. Dat gebeurde ...

398
398
SK Beveren maakt volgende vertrekker wereldkundig

Bij SK Beveren is het akelig stil omtrent nieuwe spelers en een nieuwe coach. De Waaslanders ...

100
100
Vandenbempt en Joos voorspellen Belgische WK-ster

De Rode Duivels trekken met de nodige ambitie naar het WK. De kwartfinales bereiken is het doel. ...

174
174
KRC Genk licht optie niet: doelman gratis weg

KRC Genk is volop bezig met de evaluatie van de spelerskernen. Voor de eerste ploeg en Jong Genk ...

241
241
Red Flames verwennen fans met zesklapper

De Belgische Red Flames speelden vanavond aan Den Dreef tegen Luxemburg. Een zege was een bijna ...

96
96
'Geen Saibari? Kompany heeft Rode Duivel als Plan B'

Ismael Saibari lijkt op weg naar Bayern München. De aanvallende middenvelder van PSV heeft al ...

177
177
Wullaert licht tipje van de sluier omtrent volgende club

De Red Flames spelen vanavond tegen Luxemburg. Daar moeten ze ruim van kunnen winnen. Voor de goals ...

89
89
Keuze gemaakt? Garcia gaat niet mee met de hype

De Rode Duivels hebben op een aantal posities enorm veel weelde. Onder meer op het middenveld. Toch ...

187
187

Meer sportnieuws