Sensatie op Africa Cup: Broos kegelt favoriet Marokko eruit

394
Sensatie op Africa Cup: Broos kegelt favoriet Marokko eruit

De Africa Cup heeft de voorbije weken al heel wat spektakel gebracht. De ene na de andere favoriet sneuvelde al: Algerije, Tunesië en Ghana raakten niet door de groepsfase, terwijl de achtste finales al het eindstation waren voor Senegal en Egypte. Daar komt nu ook nog eens Marokko bij.

LEES OOK: 'Wéér duel België-Marokko: doorslaggevende factor bekend'

Broos kegelt Marokko uit Africa Cup

De Marokkanen waren misschien wel dé topfavoriet, nadat ze een dik jaar geleden nog de halve finale speelden op het WK in Qatar. Maar ook voor hen zit de Africa Cup er al na de achtste finales op. Ze lieten zich dinsdagavond immers verrassen door het Zuid-Afrika van Hugo Broos.

Een evenwichtige wedstrijd barstte kort voor het uur open met de verrassende 0-1. Makgopa bracht de Zuid-Afrikanen verrassend op voorsprong. Marokko moest aan de bak en kreeg vijf minuten voor tijd ook dé kans om langszij te komen. Na handspel ging de bal immers op de stip, maar Hakimi knalde zijn penalty via de lat over.

Sensationele slotfase maakt stunt vol

Marokko zocht nog tevergeefs de gelijkmaker, maar ging in de blessuretijd helemaal ten onder. Amrabat kreeg na een overtreding eerst zijn tweede geel en na tussenkomst van de VAR zelfs rechtstreeks rood en de daaropvolgende vrije trap werd door Mokoena heerlijk in de kruising geschilderd. De 0-2 bracht Zuid-Afrika helemaal naar een delirium.

Voor Marokko zit het toernooi er vroeger dan verwacht op, terwijl Broos en zijn troepen zich mogen opmaken voor een kwartfinale tegen Kaapverdië. Onze landgenoot won in 2017 al eens de Africa Cup met Kameroen, kan hij dat kunstje nog eens herhalen?

Kan Broos met Zuid-Afrika de Africa Cup winnen?

Meest recent

Weer geen zege voor Napoli: exit Allegri?

Napoli speelde namiddag de topper in eigen huis tegen Lazio. Een match die ze maar beter konden ...

1
1
Club Brugge op voorsprong tegen RSCA: "Zielig!"

Club Brugge en RSC Anderlecht begonnen om 13u30 aan de topper in het Jan Breydelstadion. De eerste ...

95
95
Grote uitblinker bij Lommel: "Had drie keer moeten scoren"

Lommel SK pakte een knap punt op het veld van Royal Antwerp FC. De promovendus is bezig aan een goed ...

2
2
Bayern München komt met nieuwe update over Kompany

Vincent Kompany staat dicht bij zijn terugkeer als trainer van Bayern München. Volgens Uli ...

14
14
Spelersgroep Antwerp velt oordeel over ontslag Compper

Royal Antwerp FC is bezig aan een toch wel erbarmelijk seizoen. De Great Old heeft zeker niet de ...

128
128
Bruno kent zijn verdict: Anderlecht neemt grote beslissing

Het zag er een week geleden bijzonder somber uit voor Vitor Bruno bij Anderlecht. Na tegenvallende ...

86
86
Leko mist plots vier spelers, Bruno verrast

Club Brugge en RSC Anderlecht spelen om 13u30 de topper van deze speeldag. Ivan Leko en Vitor Bruno ...

110
110
Rits onthult wat hij hoort over Vitor Bruno bij Anderlecht

Mats Rits werd door Olivier Renard en Tim Borguet op bedenkelijke wijze naar de C-kern gestuurd. Na ...

200
200
TRANSFERUURTJE: Toptransfer voor Forbs, De Winter grof wild

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

103
103
Coucke opgeschrikt door bijtincident: politie grijpt hard in

Een opvallende weekend is het voor Anderlecht-eigenaar Marc Coucke. Deze namiddag staat Paars-Wit ...

40
40
‘Strijd om Seys barst los: dan in stroomversnelling’

Joaquin Seys is grof wild. De linksback is dit seizoen een absolute smaakmaker bij Club Brugge, ...

122
122
Code rood bij KRC Genk: Thorup verrast met ingreep

KRC Genk kampt met een 15 op 30 en dat is te weinig voor de Limburgers. Het is dan ook code rood ...

331
331
Valentine schrikt van waarheid Ruben Van Gucht: "Dat kan toch niet?"

Een gewone avond op de sofa draaide voor Ruben Van Gucht (39) uit op een onverwachte terugblik. Wat ...

96
96
Pijnlijke tendens Westerlo: spelers grijpen in

Westerlo zit in de hoek waar de klappen vallen. De Kemphanen incasseerden afgelopen drie wedstrijden ...

46
46
‘Club Brugge – Anderlecht: Leko voert twee wissels door’

De meest interessante affiche van speeldag 11 van de Jupiler Pro League is ongetwijfeld Club Brugge ...

272
272
‘Koni De Winter is stikjaloers op één Rode Duivel’

Koni De Winter wil niet meer voor de Rode Duivels spelen. Zijn omgeving spreekt van “iets ...

448
448
Boskamp begrijpt één man bij RSCA niet: "Waarom doe je dat?"

RSC Anderlecht is versterkt uit de zomermercato gekomen. Bij Paars-Wit hebben ze echter een ...

106
106
KBVB stelt nieuwe bondscoach Red Flames voor

Elisabet Gunnarsdóttir werd enkele weken geleden ontslagen als bondscoach van de Red Flames. ...

119
119
Zorgt Ivan Leko voor verrassing tegen Anderlecht?

Club Brugge neemt het zondag op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart moet Freddie Potts missen wegens ...

184
184
Zoektocht voor Tielemans: maakte Carrick een grote fout?

Youri Tielemans liet tegen AS Roma opnieuw zien wat hij Manchester United kan bijbrengen. De Rode ...

88
88
Club Brugge versus Anderlecht: de rollen zijn omgedraaid

Club Brugge-Anderlecht is nog altijd de grootste Belgische voetbalmatch die er is. Alleen is Brugge ...

288
288
‘Alle schaamte voorbij: Anderlecht vernedert Bruno’

In juni was Vítor Bruno voor Anderlecht nog “duidelijk onze topkandidaat”. Vier ...

379
379
'Real Madrid aast op ex-JPL'er als concurrent Courtois'

Een nieuwe naam duikt op in de Europese keeperscarrousel. Terwijl Thibaut Courtois nog altijd een ...

58
58
Joaquin Seys verlaat Club Brugge: één cruciale keuze

Joaquin Seys is veruit de beste linksachter in de Jupiler Pro League. De speler van Club Brugge is ...

533
533
Sibierski haalt zijn gram: aanwinst smaakmaker van Anderlecht

RSC Anderlecht heeft duidelijk een betere kern dan vorig jaar, dat ziet (hopelijk) iedereen. ...

407
407

Meer sportnieuws