Sensatie op Africa Cup: Broos kegelt favoriet Marokko eruit

door
Sensatie op Africa Cup: Broos kegelt favoriet Marokko eruit

De Africa Cup heeft de voorbije weken al heel wat spektakel gebracht. De ene na de andere favoriet sneuvelde al: Algerije, Tunesië en Ghana raakten niet door de groepsfase, terwijl de achtste finales al het eindstation waren voor Senegal en Egypte. Daar komt nu ook nog eens Marokko bij.

LEES OOK: "Tegen België op het WK? Zou ik héél vervelend vinden"

Broos kegelt Marokko uit Africa Cup

De Marokkanen waren misschien wel dé topfavoriet, nadat ze een dik jaar geleden nog de halve finale speelden op het WK in Qatar. Maar ook voor hen zit de Africa Cup er al na de achtste finales op. Ze lieten zich dinsdagavond immers verrassen door het Zuid-Afrika van Hugo Broos.

Een evenwichtige wedstrijd barstte kort voor het uur open met de verrassende 0-1. Makgopa bracht de Zuid-Afrikanen verrassend op voorsprong. Marokko moest aan de bak en kreeg vijf minuten voor tijd ook dé kans om langszij te komen. Na handspel ging de bal immers op de stip, maar Hakimi knalde zijn penalty via de lat over.

Sensationele slotfase maakt stunt vol

Marokko zocht nog tevergeefs de gelijkmaker, maar ging in de blessuretijd helemaal ten onder. Amrabat kreeg na een overtreding eerst zijn tweede geel en na tussenkomst van de VAR zelfs rechtstreeks rood en de daaropvolgende vrije trap werd door Mokoena heerlijk in de kruising geschilderd. De 0-2 bracht Zuid-Afrika helemaal naar een delirium.

Voor Marokko zit het toernooi er vroeger dan verwacht op, terwijl Broos en zijn troepen zich mogen opmaken voor een kwartfinale tegen Kaapverdië. Onze landgenoot won in 2017 al eens de Africa Cup met Kameroen, kan hij dat kunstje nog eens herhalen?

Kan Broos met Zuid-Afrika de Africa Cup winnen?

Meest recent

'Hommeles bij Anderlecht: miljoenenaankoop naar uitgang'

Olivier Renard haalde als sportief directeur van RSC Anderlecht inmiddels een behoorlijke lijst aan ...

55
55
Sporting-Club: 'Onverwachte naam in Brugse selectie'

Club Brugge reist dinsdagavond af naar Lissabon. Een dag later wordt daar namelijk het Champions ...

123
123
'Harde realiteit' bij Genk: "Worden ze niet vrolijk van"

De heenronde in de reguliere competitie zit erop en KRC Genk mag bij de teleurstellingen van het ...

96
96
Joos kijkt ogen uit bij Anderlecht: "Europese top én WK met Duivels"

RSC Anderlecht boekte afgelopen weekend zijn eerste uitzege sinds half augustus. Nochtans speelden ...

175
175
'Club Brugge grijpt in: topaanwinst in januari'

Halfweg de reguliere competitie staat Club Brugge netjes in het spoor van leider Union SG. Maar een ...

404
404
Opvallende optie voor Antwerp: JPL-coach naar Bosuil?

Wat al een tijdje in de lucht hing, is sinds zondagavond ook een feit: Stef Wils is niet langer de ...

313
313
Eerste nederlaag Lammens: Engelse pers trekt harde conclusie

In de Engelse Premier League kreeg Manchester United maandag een flinke domper te verwerken. Ondanks ...

262
262
'Anderlecht in shock: Man City-topdeal in de maak'

Anderlecht ruikt een unieke kans: een 18-jarige goalgetter die in Engeland alles aan flarden schiet, ...

295
295
'Nieuwe coach Antwerp: Overmars spreekt met topkandidaat'

Antwerp FC staat in de komende weken voor een loodzwaar programma. De vraag is welke trainer dat ...

194
194
'WK-selectie Duivels: verrassende naam plots in de running'

Nu het WK-ticket definitief op zak is, kan bondscoach Rudi Garcia zich stilaan buigen over het ...

314
314
'Nieuwe transferstrategie Anderlecht: potentiële goudmijn'

RSC Anderlecht speelde afgelopen weekend geen goede wedstrijd op het veld van La Louvière, ...

249
249
Club doet gouden zet: bliksemvertrek voor topaanwinst?

In de Champions League gaat Club Brugge woensdagavond op bezoek bij Sporting CP. Voor de spelers ...

500
500
DAZN dropt hint: overeenkomst met Telenet in de maak?

De voorbije weken en maanden werd er druk gespeculeerd over de uitzendingen van de Jupiler en ...

544
544
'Antwerp lanceert winteroffensief: budget Overmars bekend'

Het hing al een tijdje in de lucht, maar de nederlaag tegen Dender betekende het nekschot voor Stef ...

369
369
Hayen houdt adem in: rampscenario voor Club Brugge?

Club Brugge boekte zaterdag een zuinige 1-0 zege tegen Charleroi. Veel tijd om te recupereren is er ...

506
506
'Renard vs. De Condé: transferoorlog tussen RSCA & Genk'

In de internationale jacht op talent belanden de Belgische topclubs geregeld in mekaars vaarwater. ...

321
321
Zorgen om Franky Van der Elst: 'Had het einde kunnen zijn'

Franky Van der Elst is één van de meest aimabele analisten van ons land. Het voormalig ...

350
350
Premier League-waanzin: ploegmaats op de vuist in volle match

In de Engelse Premier League stond maandagavond een interessant duel op het programma. Zo stond ...

83
83
Club slikt last-minute domper vlak voor Portugese trip

Deze week staat opnieuw Champions League-voetbal op het programma. De twee Belgische deelnemers Club ...

367
367
Sporting zet alles op alles: bekende 'spion' in tegen Club

De vierde speeldag in de League Phase van de Champions League komt er deze week aan. Club Brugge ...

300
300
'De Bruyne in shock: Napoli neemt rigoureuze beslissing'

Kevin De Bruyne dook de voorbije dagen meermaals op in de tribunes rond de Belgische velden. De ...

228
228
Groot probleem bij Genk: Fink geeft zelf dé oorzaak

KRC Genk verloor zondagnamiddag met 0-1 van KV Mechelen. Hierdoor moeten de Limburgers de heenronde ...

392
392
'Antwerp zoekt T1: onmogelijke opdracht voor Overmars?'

Het doek is gevallen voor Stef Wils, wiens ontslag onafwendbaar was nu Antwerp ook tegen ...

150
150
Under Review: Lardot laat licht schijnen op speeldag 15

De reguliere competitie is officieel halfweg. Ook afgelopen weekend lag de Belgische arbitrage hier ...

118
118
Toby Alderweireld emotioneel: "Doe het voor mijn kinderen"

Toby Alderweireld zit zeker niet stil, sinds hij eind vorig seizoen afscheid nam van de Bosuil. De ...

195
195

Meer sportnieuws