TRANSFERUURTJE: 'Club Brugge pakt naast fortuin, ex-Gouden Schoen voor Antwerp'

door
TRANSFERUURTJE: 'Club Brugge pakt naast fortuin, ex-Gouden Schoen voor Antwerp'

De winterse transferperiode loopt op zijn laatste benen en dus schakelen verschillende clubs uit binnen- en buitenland een tandje bij. Bijgevolg worden volop deals beklonken en wemelt het van de transfergeruchten. VoetbalNieuws verzamelt de belangrijkste nieuwtjes aan het transferfront dagelijks voor u in het TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: Rechtbankdrama's: D-Day voor Snelders en Van Holsbeeck

Jupiler Pro League

Antonio Nusa leek op weg naar Brentford, maar een medische kwestie gooit mogelijk nog roet in het eten. Zo meldt na Sacha Tavolieri ook de Britse journalist Ben Jacobs dat Nusa fysiek werd afgekeurd om een probleem aan de rug, waar hij al even mee sukkelt, en vooral de knie. Club Brugge, dat over voldoende geruststellende medische info beschikt, daar er echter nog steeds vanuit dat de deal gewoon doorgaat zoals voorzien. Dat benadrukt ook Het Laatste Nieuws, waar de geruchten van over Het Kanaal eveneens als voorbarig worden afgedaan.

Club zou ondertussen zijn oog laten vallen hebben op Jonah Kusi-Asare. De 16-jarige spits van AIK Solna was ook vorige zomer al in beeld en Club bleef hem volgen, maar mag nu ook een kruis maken over zijn komst. Fabrizio Romano bevestigt immers dat Bayern München met het toptalent gaat lopen. Volgens SportExpressen betalen ze meer dan 5 miljoen euro, plus mogelijke bonussen.

Jesper Fredberg is al een hele tijd op zoek naar een extra centrale verdediger voor Anderlecht. De voorbije dagen werd al gemeld dat Federico Gattoni op komst was. Die transfer komt nu zeer dichtbij, want El Chiringuito meldt dat de Argentijn van Sevilla maandag ook in België neerstreek om de laatste details van zijn overgang af te ronden.

AA Gent bereikte snel een akkoord met STVV over een transfer van Matte Smets, waardoor de bal in het kamp van de speler kwam te liggen. Volgens Het Nieuwsblad zou de speler echter laten weten hebben dat hij deze maand nog bij STVV blijft. Aan uitgaande zijde weet Het Nieuwsblad dat Hugo Cuypers nog kan vertrekken. De MLS wordt genoemd, maar dat draagt niet zijn voorkeur.

Volgens Het Laatste Nieuws gaat Antwerp voor Dennis Praet. Gazet van Antwerpen benadrukt dat de Great Old blijft werken aan het dossier. Volgens de krant zelf staat Praet zelf intussen open voor een verhuis naar Deurne-Noord. Nog volgens Het Laatste Nieuws is Razvan Marin (ex-Standard) een alternatief.

Volgens La Dernière Heure moet Ken Nkuba (Charleroi) de nieuwe rechtsachter van KRC Genk worden. De speler trainde al niet meer mee met de Zebra's wat er ook al op wijst dat een deal aanstaande is. Nkuba zal Charleroi wellicht een mooie en welgekomen som geld opleveren. Volgens transferwatcher Sacha Tavolieri is de deal inmiddels ook al in orde op clubniveau. Racing zou uiteindelijk zo'n 4 miljoen euro neertellen, bonussen inclusief.

Buitenland

Volgens L'Equipe heeft Olympique Lyon zich gemeld voor Orel Mangala (Nottingham Forest). De gevallen topclub wil zich herpakken na een dramatische eerste seizoenshelft en pakt deze winter al uit met de komst van Gift Orban, Malick Fofana en Nemanja Matic. Daar moet nog een veelzijdige middenvelder bij komen. Er worden meerdere pistes gevolgd, maar Mangala zou momenteel het meest concreet zijn.

Springt de transfer van Yorbe Vertessen naar Union Berlin nog af? De huidige nummer 15 uit de Bundesliga vond een akkoord met PSV over een transfersom van, afhankelijk van bron tot bron, 4.5 tot 6 miljoen euro. Maar door het uitvallen van Noa Lang is PSV op de rem gaan staan, zo meldt VI. Indien geen extra aanwinst wordt gevonden, oordeelt de sportieve leiding dat Vertessen nog goed van pas kan komen en dat hij dus best aan boord blijft. Vanuit de omgeving van de speler weerklinkt echter dat hij in geen geval wil terugkeren naar Eindhoven. 

Zal de transfer van Nusa naar Brentford rond raken?

Meest recent

Eén grote verrassing bij Union, Charleroi weer op sterkst

Vanaf 20u30 strijden Union en Charleroi om het eerste ticket voor de finale van de Croky Cup dit ...

0
0
'Garcia slaakt zucht van opluchting na blessurenieuws'

Het aftellen naar de start van het WK kan stilaan beginnen. Binnen vier maanden en vier dagen gaat ...

8
8
Oosting onthult opvallende voorbereiding bij Antwerp

Deze week ontdekken we wie op 14 mei mag aantreden in de finale van de Croky Cup, want de ...

23
23
Rechtbankdrama's: D-Day voor Snelders en Van Holsbeeck

Enkele figuren uit de voetbalwereld kwamen de laatste jaren fel in opspraak. Daarbij onder meer ...

46
46
Hooligans Anderlecht bedreigen Coucke: "Bol het af!"

Anderlecht is de laatste week in een ongeziene crisis beland, want het ontsloeg zijn hoofdtrainer ...

428
428
'De Ketelaere bezorgt Atalanta en Duivels enorme domper'

De voorbije maanden was de spitspositie een item bij de Rode Duivels en dat zal wellicht niet snel ...

33
33
'Lommel vreest: succescoach grof wild in Engeland'

In de Challenger Pro League is de hiërarchie dit seizoen duidelijk. SK Beveren is oppermachtig ...

23
23
Weer straf transferverhaal Union: aanwinst doet boekje open

Het gaat Union dit seizoen alweer voor de wind: het staat aan de leiding in de Jupiler Pro League, ...

50
50
'Jordan Lukaku stuurde Belgische club wandelen'

De voorbije jaren zijn een aantal Rode Duivels helemaal van de radar verdwenen. Divock Origi is een ...

110
110
'Zwak' Club Brugge legt opmerkelijke statistiek voor

Club Brugge beleeft een wisselvallig seizoen. Het legde wel weer een straf parcours af in de ...

227
227
Erik Van Looy breekt Antwerp-harten: "Twee keer verkwanseld"

Hij heeft jarenlang vragen gesteld, verhalen verteld en miljoenen kijkers geboeid. Maar dit keer ...

42
42
Antwerp met fikse mee- en tegenvaller voor bekertreffen

Royal Antwerp FC staat op een best beschamende tiende plaats in de Jupiler Pro League. Via die weg ...

221
221
Te weinig kwaliteit bij Anderlecht? Taravel velt oordeel

Jérémy Taravel moet RSC Anderlecht naar de Beker van België proberen te loodsen. ...

235
235
Einde van een voetbalgedrocht: Real Madrid stopt ermee

FC Barcelona kondigde vorige week aan dat ze uit de Europese Super League stapten. Deze competitie ...

122
122
Hayen waarschuwt: "Kan anders fataal zijn"

KRC Genk pakte een zes op zes in de Jupiler Pro League, maar de weg naar een ticket voor Play-Off 1 ...

183
183
Taravel komt meteen met zéér goed nieuws voor RSCA

RSC Anderlecht verloor met een zeer gehavend elftal met 2-0 van KRC Genk. Er stond eigenlijk een ...

619
619
'Keita grof wild: 3 clubs in de running voor handtekening'

In oktober 2023 maakte Mandela Keita nog zijn debuut voor de Rode Duivels, maar voorlopig is het bij ...

70
70
Taravel onthult meteen aanbieding om Anderlecht te verlaten

Anderlecht wil donderdag een ticket voor de bekerfinale pakken, maar dat belooft een zeer lastige ...

430
430
Seizoensverrassing duidelijk over toekomst bij Club

Bij Club Brugge mogen we in de zomer weer heel wat beweging gaan verwachten. Heel wat smaakmakers ...

282
282
Alderweireld tipt op verrassing in WK-selectie Duivels

Voor de Rode Duivels staan de komende maanden volledig in het teken van het WK. In maart staat er al ...

98
98
'Standard schuift titularis plots opzij: transfer op komst'

De strijd om de Champions' Play-Off blijft razend spannend. Ook Standard is nog niet uitgeteld, al ...

171
171
'Pikante transfer Bayern: Kompany haalt oud-ploegmaat'

Bayern München ligt nog steeds goed op koers om dit seizoen meer dan één prijs te ...

130
130
'Bizarre transferwending Vandevoordt: oorzaak bekend'

Het werd voor een aantal Rode Duivels een bewogen wintermercato. Ook Maarten Vandevoordt werd her en ...

83
83
Nieuw rampseizoen Tottenham: trainer alweer ontslagen

In de Premier League vallen dit seizoen alweer enkele topclubs door de mand. Titelverdediger ...

65
65
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht moet TD schrappen, Kane weg bij Bayern'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

430
430

Meer sportnieuws