TRANSFERUURTJE: 'Club Brugge pakt naast fortuin, ex-Gouden Schoen voor Antwerp'

door
TRANSFERUURTJE: 'Club Brugge pakt naast fortuin, ex-Gouden Schoen voor Antwerp'

De winterse transferperiode loopt op zijn laatste benen en dus schakelen verschillende clubs uit binnen- en buitenland een tandje bij. Bijgevolg worden volop deals beklonken en wemelt het van de transfergeruchten. VoetbalNieuws verzamelt de belangrijkste nieuwtjes aan het transferfront dagelijks voor u in het TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: 'Vertrek Rigaux: Club contacteert 'directeur voetbal' Ajax'

Jupiler Pro League

Antonio Nusa leek op weg naar Brentford, maar een medische kwestie gooit mogelijk nog roet in het eten. Zo meldt na Sacha Tavolieri ook de Britse journalist Ben Jacobs dat Nusa fysiek werd afgekeurd om een probleem aan de rug, waar hij al even mee sukkelt, en vooral de knie. Club Brugge, dat over voldoende geruststellende medische info beschikt, daar er echter nog steeds vanuit dat de deal gewoon doorgaat zoals voorzien. Dat benadrukt ook Het Laatste Nieuws, waar de geruchten van over Het Kanaal eveneens als voorbarig worden afgedaan.

Club zou ondertussen zijn oog laten vallen hebben op Jonah Kusi-Asare. De 16-jarige spits van AIK Solna was ook vorige zomer al in beeld en Club bleef hem volgen, maar mag nu ook een kruis maken over zijn komst. Fabrizio Romano bevestigt immers dat Bayern München met het toptalent gaat lopen. Volgens SportExpressen betalen ze meer dan 5 miljoen euro, plus mogelijke bonussen.

Jesper Fredberg is al een hele tijd op zoek naar een extra centrale verdediger voor Anderlecht. De voorbije dagen werd al gemeld dat Federico Gattoni op komst was. Die transfer komt nu zeer dichtbij, want El Chiringuito meldt dat de Argentijn van Sevilla maandag ook in België neerstreek om de laatste details van zijn overgang af te ronden.

AA Gent bereikte snel een akkoord met STVV over een transfer van Matte Smets, waardoor de bal in het kamp van de speler kwam te liggen. Volgens Het Nieuwsblad zou de speler echter laten weten hebben dat hij deze maand nog bij STVV blijft. Aan uitgaande zijde weet Het Nieuwsblad dat Hugo Cuypers nog kan vertrekken. De MLS wordt genoemd, maar dat draagt niet zijn voorkeur.

Volgens Het Laatste Nieuws gaat Antwerp voor Dennis Praet. Gazet van Antwerpen benadrukt dat de Great Old blijft werken aan het dossier. Volgens de krant zelf staat Praet zelf intussen open voor een verhuis naar Deurne-Noord. Nog volgens Het Laatste Nieuws is Razvan Marin (ex-Standard) een alternatief.

Volgens La Dernière Heure moet Ken Nkuba (Charleroi) de nieuwe rechtsachter van KRC Genk worden. De speler trainde al niet meer mee met de Zebra's wat er ook al op wijst dat een deal aanstaande is. Nkuba zal Charleroi wellicht een mooie en welgekomen som geld opleveren. Volgens transferwatcher Sacha Tavolieri is de deal inmiddels ook al in orde op clubniveau. Racing zou uiteindelijk zo'n 4 miljoen euro neertellen, bonussen inclusief.

Buitenland

Volgens L'Equipe heeft Olympique Lyon zich gemeld voor Orel Mangala (Nottingham Forest). De gevallen topclub wil zich herpakken na een dramatische eerste seizoenshelft en pakt deze winter al uit met de komst van Gift Orban, Malick Fofana en Nemanja Matic. Daar moet nog een veelzijdige middenvelder bij komen. Er worden meerdere pistes gevolgd, maar Mangala zou momenteel het meest concreet zijn.

Springt de transfer van Yorbe Vertessen naar Union Berlin nog af? De huidige nummer 15 uit de Bundesliga vond een akkoord met PSV over een transfersom van, afhankelijk van bron tot bron, 4.5 tot 6 miljoen euro. Maar door het uitvallen van Noa Lang is PSV op de rem gaan staan, zo meldt VI. Indien geen extra aanwinst wordt gevonden, oordeelt de sportieve leiding dat Vertessen nog goed van pas kan komen en dat hij dus best aan boord blijft. Vanuit de omgeving van de speler weerklinkt echter dat hij in geen geval wil terugkeren naar Eindhoven. 

Zal de transfer van Nusa naar Brentford rond raken?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

105
105
Barça kampioen in Clasico: Spaanse pers fileert Courtois

FC Barcelona heeft zich zondagavond tot Spaans kampioen gekroond, uitgerekend met een overwinning ...

16
16
'Vertrek Rigaux: Club contacteert 'directeur voetbal' Ajax'

Terwijl de titelstrijd voor zijn climax staat, begint er één en ander te bewegen ...

48
48
Ait El Hadj doet verrassende uitspraak over bekerfinale

Union heeft na de nederlaag op STVV geen nieuwe steek laten vallen. Het slaagde er zondag wel in om ...

117
117
Zure nasmaak voor Westerlo: "Er zat meer in"

Voor Westerlo lijkt het een moeilijke zaak te gaan worden om de Europe Play-Off nog te gaan winnen. ...

24
24
Champagne knalt: Barça verzekert zich in Clasico van titel

De Spaanse titelstrijd heeft zondagavond zijn ontknoping gekend. FC Barcelona trok immers aan het ...

64
64
Bidden voor Karetsas en Heymans: Hayen brengt nieuws

Voor Genk is het een tegenvallend seizoen geweest, maar dat kunnen ze wel nog altijd afsluiten met ...

141
141
'Princiepsakkoord bereikt: Union verliest smaakmaker'

Voor Union staat of valt het seizoen met de komende week. Donderdag strijden ze met Anderlecht om de ...

108
108
Rentree in mineur: Hairemans verklaart penaltymisser

Antwerp lijkt zondag definitief afgehaakt te zijn in de strijd om de Europe Play-Off te winnen. Door ...

36
36
'Genk waagt nieuwe poging en kent prijskaartje'

Bij KRC Genk staan ze wellicht voor een drukke transferzomer. Na een tegenvallend seizoen lijkt vers ...

92
92
Hubert komt met eerste update over Rodriguez

Union stond zondag onder grote druk doordat Club Brugge zaterdag al gewonnen had. De Brusselaars ...

156
156
Genk wint ruim, maar blijft met kopzorgen achter

KRC Genk heeft zondag gedaan wat het moest doen om in de running te blijven voor het laatste ...

117
117
Lichtpunt bij Anderlecht: "Of ik start in de bekerfinale?"

Bij RSC Anderlecht mocht Adriano Bertaccini zoals verwacht starten voor Thorgan Hazard, die rust ...

156
156
Union SG klaart de klus, grote zorgen omtrent sterkhouder

Union SG moest winnen tegen KV Mechelen, nadat Club Brugge vlot won van STVV. De Brusselaars konden ...

221
221
'Relatiebreuk voor Trossard? Vrouw verwijdert alle foto’s'

Sportief kent Leandro Trossard geweldige tijden. Hij was vandaag alweer bepalend voor Arsenal, maar ...

224
224
Club Brugge slaat toe met miljoenenbod voor topschutter

Club Brugge bereidt zich voor op een mogelijk vertrek van Nicolo Tresoldi, en dat gaat sneller dan ...

757
757
Roef misnoegd: "Hiervoor speel ik geen voetbal"

AA Gent mocht ruim een helft met een man meer spelen tegen RSC Anderlecht. Verder dan een ...

169
169
Trossard grote redder bij Arsenal na sensationeel slot

In de Premier League is de titelstrijd bijzonder spannend. Manchester City won, waardoor Arsenal ook ...

95
95
Taravel ziet groot lichtpunt na draw bij AA Gent

RSC Anderlecht speelde 1-1 op het veld van AA Gent. De Brusselaars speelden ruim een helft met een ...

147
147
Hommeles Antwerp: Oosting opvallend streng na penaltymoment

Antwerp FC heeft zondagnamiddag een erg dure thuisnederlaag tegen Sporting Charleroi geleden. In de ...

189
189
Vlak voor Clasico: Flick getroffen door persoonlijk drama

Zondagavond kan de beslissing vallen in de Spaanse titelstrijd. Uitgerekend in de clash tegen ...

59
59
Flirtend met de grens: Coosemans doet Gent-publiek koken

AA Gent en RSC Anderlecht hebben zondagmiddag de punten gedeeld in de Champions' Play-Offs: 1-1. De ...

353
353
Charleroi telt Antwerp uit: lat fnuikt gedroomde rentree Hairemans

Antwerp FC lijkt uitgeteld voor de eindzege in de Europe Play-Offs. Een week na de pandoering tegen ...

49
49
Cvetkovic geschorst in bekerfinale? Anderlecht krijgt uitsluitsel

De competitiewedstrijd van zondagmiddag op AA Gent was voor RSC Anderlecht tevens de generale ...

461
461
Nog geen Champions League: Burnley voorkomt droomweek Villa

In Engeland blijft de strijd om de landstitel bijzonder spannend. Het gevecht om de Champions ...

23
23
Rood Cvetkovic: aanstoker Van der Heyden klapt uit biecht

RSC Anderlecht is er niet in geslaagd zijn laatste competitiewedstrijd voor de bekerfinale al ...

343
343

Meer sportnieuws