TRANSFERUURTJE: 'Club Brugge pakt naast fortuin, ex-Gouden Schoen voor Antwerp'

door
TRANSFERUURTJE: 'Club Brugge pakt naast fortuin, ex-Gouden Schoen voor Antwerp'

De winterse transferperiode loopt op zijn laatste benen en dus schakelen verschillende clubs uit binnen- en buitenland een tandje bij. Bijgevolg worden volop deals beklonken en wemelt het van de transfergeruchten. VoetbalNieuws verzamelt de belangrijkste nieuwtjes aan het transferfront dagelijks voor u in het TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: Bertaccini looft RSCA'er: "Beste met wie ik ooit speelde"

Jupiler Pro League

Antonio Nusa leek op weg naar Brentford, maar een medische kwestie gooit mogelijk nog roet in het eten. Zo meldt na Sacha Tavolieri ook de Britse journalist Ben Jacobs dat Nusa fysiek werd afgekeurd om een probleem aan de rug, waar hij al even mee sukkelt, en vooral de knie. Club Brugge, dat over voldoende geruststellende medische info beschikt, daar er echter nog steeds vanuit dat de deal gewoon doorgaat zoals voorzien. Dat benadrukt ook Het Laatste Nieuws, waar de geruchten van over Het Kanaal eveneens als voorbarig worden afgedaan.

Club zou ondertussen zijn oog laten vallen hebben op Jonah Kusi-Asare. De 16-jarige spits van AIK Solna was ook vorige zomer al in beeld en Club bleef hem volgen, maar mag nu ook een kruis maken over zijn komst. Fabrizio Romano bevestigt immers dat Bayern München met het toptalent gaat lopen. Volgens SportExpressen betalen ze meer dan 5 miljoen euro, plus mogelijke bonussen.

Jesper Fredberg is al een hele tijd op zoek naar een extra centrale verdediger voor Anderlecht. De voorbije dagen werd al gemeld dat Federico Gattoni op komst was. Die transfer komt nu zeer dichtbij, want El Chiringuito meldt dat de Argentijn van Sevilla maandag ook in België neerstreek om de laatste details van zijn overgang af te ronden.

AA Gent bereikte snel een akkoord met STVV over een transfer van Matte Smets, waardoor de bal in het kamp van de speler kwam te liggen. Volgens Het Nieuwsblad zou de speler echter laten weten hebben dat hij deze maand nog bij STVV blijft. Aan uitgaande zijde weet Het Nieuwsblad dat Hugo Cuypers nog kan vertrekken. De MLS wordt genoemd, maar dat draagt niet zijn voorkeur.

Volgens Het Laatste Nieuws gaat Antwerp voor Dennis Praet. Gazet van Antwerpen benadrukt dat de Great Old blijft werken aan het dossier. Volgens de krant zelf staat Praet zelf intussen open voor een verhuis naar Deurne-Noord. Nog volgens Het Laatste Nieuws is Razvan Marin (ex-Standard) een alternatief.

Volgens La Dernière Heure moet Ken Nkuba (Charleroi) de nieuwe rechtsachter van KRC Genk worden. De speler trainde al niet meer mee met de Zebra's wat er ook al op wijst dat een deal aanstaande is. Nkuba zal Charleroi wellicht een mooie en welgekomen som geld opleveren. Volgens transferwatcher Sacha Tavolieri is de deal inmiddels ook al in orde op clubniveau. Racing zou uiteindelijk zo'n 4 miljoen euro neertellen, bonussen inclusief.

Buitenland

Volgens L'Equipe heeft Olympique Lyon zich gemeld voor Orel Mangala (Nottingham Forest). De gevallen topclub wil zich herpakken na een dramatische eerste seizoenshelft en pakt deze winter al uit met de komst van Gift Orban, Malick Fofana en Nemanja Matic. Daar moet nog een veelzijdige middenvelder bij komen. Er worden meerdere pistes gevolgd, maar Mangala zou momenteel het meest concreet zijn.

Springt de transfer van Yorbe Vertessen naar Union Berlin nog af? De huidige nummer 15 uit de Bundesliga vond een akkoord met PSV over een transfersom van, afhankelijk van bron tot bron, 4.5 tot 6 miljoen euro. Maar door het uitvallen van Noa Lang is PSV op de rem gaan staan, zo meldt VI. Indien geen extra aanwinst wordt gevonden, oordeelt de sportieve leiding dat Vertessen nog goed van pas kan komen en dat hij dus best aan boord blijft. Vanuit de omgeving van de speler weerklinkt echter dat hij in geen geval wil terugkeren naar Eindhoven. 

Zal de transfer van Nusa naar Brentford rond raken?

Meest recent

Mazzu raast door en pakt ook de scalp van Cercle Brugge

In de Jupiler Pro League moest Cercle Brugge het namiddag opnemen tegen OH Leuven. Voor de twee toch ...

13
13
Hasi houdt adem in: De Cat tóch langer naar WK U17?

In een uitverkocht Lotto Park krijgt RSC Anderlecht zondag Club Brugge over de vloer. Met ...

32
32
Kompany vermijdt verlies, monsterzege voor Leverkusen

In de Bundesliga hoopte Vincent Kompany met Bayern München de zeventiende zege op rij te ...

32
32
'Leegloop bij KRC Genk: lieveling Fink richting exit?'

De topmatchen volgen elkaar snel op voor KRC Genk, dat een paar dagen na de stunt in Braga alweer op ...

79
79
Donkere wolken boven Bosuil: Antwerp-fans luiden alarmbel

De zenuwen staan strakgespannen op de Bosuil voor het bezoek van La Louvière, stilaan zowaar ...

124
124
'Anderlecht velt verdict: dagen Renard zijn geteld'

De topper tegen Club Brugge luidt een nieuw tijdperk in bij RSC Anderlecht, waar kersvers voorzitter ...

177
177
Fink velt hard verdict: sterkhouder KRC Genk buitenspel

KRC Genk zorgde donderdag voor een regelrechte stunt door in Braga, tot dan ongenaakbaar in de ...

234
234
Bertaccini looft RSCA'er: "Beste met wie ik ooit speelde"

RSC Anderlecht is bezig aan een matig seizoen. Tegen Club Brugge krijgen Besnik Hasi & co een ...

119
119
Tottenham en Man Utd verwennen fans met waanzinnig slot

Manchester United is de laatste weken goed bezig. Ze hoopten namiddag in de (sub)topper tegen ...

47
47
RSCA-revelatie geeft toe: “Renard overtuigde me”

Bij RSC Anderlecht maakte Olivier Renard nog niet héél veel indruk. De sportieve baas ...

119
119
'Coucke gooit bom bij Anderlecht: topnaam op komst?'

Kenneth Bornauw en Michael Verschueren zullen tegen Club Brugge voor het eerst als de nieuwe CEO en ...

538
538
Kompany verovert Bayern: topman breekt stilzwijgen

Vincent Kompany doet het uitstekend bij Bayern München. De coach tekende onlangs twee jaar bij ...

125
125
Anderlecht weer kampioen? Edwin van der Sar stelt voorwaarde

RSC Anderlecht kruist zondagmiddag de degens met rivaal Club Brugge en die partij krijgt voor de ...

206
206
Kroos zwaar onder de indruk: "Daarvoor verdient Kompany lof"

Vincent Kompany levert fantastisch werk bij Bayern München. Vorig jaar op overtuigende wijze de ...

71
71
'Gevolgen na Barça-stunt: dubbele winterbom bij Club'

Club Brugge maakte deze week opnieuw indruk in de Champions League door het grote FC Barcelona ...

326
326
"Wie denkt hij wel dat hij is?" - aanvaller torpedeert kansen bij Duivels

Terwijl de Rode Duivels zich volgende week willen verzekeren van een ticket voor de WK-eindronde, ...

252
252
'Lewandowksi verlaat Barça: sprookjestransfer in januari'

Robert Lewandowski maakte afgelopen weekend zijn rentree bij FC Barcelona na een kleine ...

135
135
DAZN-affaire escaleert voort: cruciaal nieuws voor supporters

De soap rond de beeldrechten in het Belgisch voetbal blijft de gemoederen bedaren. DAZN, de Pro ...

423
423
TRANSFERUURTJE: 'Kompany-vloedgolf in München, schoktransfer Club'

De competities zijn inmiddels enkele maanden ver, de winterse transferperiode komt er dus met rasse ...

288
288
'Ajax schokt Antwerp: plan rond Overmars lekt uit'

Hoogspanning op de Bosuil, waar mits een nieuwe teleurstelling tegen La Louvière het lot van ...

250
250
'Drama bij Genk: Fink krijgt dubbele dreun te verwerken'

Amper een paar dagen na de spectaculaire 4-3 zege in Braga moet KRC Genk alweer vol aan de bak, want ...

173
173
Hasi verrast iedereen: durft volle aanval tegen Club Brugge

Dankzij een deugddoende zege tegen KV Mechelen is de crisis even weg bij RSC Anderlecht, waar Besnik ...

234
234
'Leko broedt op primeur: twee wijzigingen bij AA Gent'

KAA Gent krijgt zondag KRC Genk over de vloer. Terwijl de Limburgers vertrouwen tankten in Braga ...

326
326
Hayen speelt open kaart: sterkhouder out bij Club Brugge?

Club Brugge heeft weinig tijd om na te genieten van de fraaie stunt tegen FC Barcelona, want zondag ...

481
481
'D-Day bij Antwerp: Wils maakt bocht van 180 graden'

Het moment van de waarheid is aangebroken op de Bosuil, waar Stef Wils zaterdag maar beter kan ...

410
410

Meer sportnieuws