TRANSFERUURTJE: 'Club Brugge pakt naast fortuin, ex-Gouden Schoen voor Antwerp'

door
TRANSFERUURTJE: 'Club Brugge pakt naast fortuin, ex-Gouden Schoen voor Antwerp'

De winterse transferperiode loopt op zijn laatste benen en dus schakelen verschillende clubs uit binnen- en buitenland een tandje bij. Bijgevolg worden volop deals beklonken en wemelt het van de transfergeruchten. VoetbalNieuws verzamelt de belangrijkste nieuwtjes aan het transferfront dagelijks voor u in het TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: De Zerbi: "Of ik vertrek na Club Brugge-debacle?"

Jupiler Pro League

Antonio Nusa leek op weg naar Brentford, maar een medische kwestie gooit mogelijk nog roet in het eten. Zo meldt na Sacha Tavolieri ook de Britse journalist Ben Jacobs dat Nusa fysiek werd afgekeurd om een probleem aan de rug, waar hij al even mee sukkelt, en vooral de knie. Club Brugge, dat over voldoende geruststellende medische info beschikt, daar er echter nog steeds vanuit dat de deal gewoon doorgaat zoals voorzien. Dat benadrukt ook Het Laatste Nieuws, waar de geruchten van over Het Kanaal eveneens als voorbarig worden afgedaan.

Club zou ondertussen zijn oog laten vallen hebben op Jonah Kusi-Asare. De 16-jarige spits van AIK Solna was ook vorige zomer al in beeld en Club bleef hem volgen, maar mag nu ook een kruis maken over zijn komst. Fabrizio Romano bevestigt immers dat Bayern München met het toptalent gaat lopen. Volgens SportExpressen betalen ze meer dan 5 miljoen euro, plus mogelijke bonussen.

Jesper Fredberg is al een hele tijd op zoek naar een extra centrale verdediger voor Anderlecht. De voorbije dagen werd al gemeld dat Federico Gattoni op komst was. Die transfer komt nu zeer dichtbij, want El Chiringuito meldt dat de Argentijn van Sevilla maandag ook in België neerstreek om de laatste details van zijn overgang af te ronden.

AA Gent bereikte snel een akkoord met STVV over een transfer van Matte Smets, waardoor de bal in het kamp van de speler kwam te liggen. Volgens Het Nieuwsblad zou de speler echter laten weten hebben dat hij deze maand nog bij STVV blijft. Aan uitgaande zijde weet Het Nieuwsblad dat Hugo Cuypers nog kan vertrekken. De MLS wordt genoemd, maar dat draagt niet zijn voorkeur.

Volgens Het Laatste Nieuws gaat Antwerp voor Dennis Praet. Gazet van Antwerpen benadrukt dat de Great Old blijft werken aan het dossier. Volgens de krant zelf staat Praet zelf intussen open voor een verhuis naar Deurne-Noord. Nog volgens Het Laatste Nieuws is Razvan Marin (ex-Standard) een alternatief.

Volgens La Dernière Heure moet Ken Nkuba (Charleroi) de nieuwe rechtsachter van KRC Genk worden. De speler trainde al niet meer mee met de Zebra's wat er ook al op wijst dat een deal aanstaande is. Nkuba zal Charleroi wellicht een mooie en welgekomen som geld opleveren. Volgens transferwatcher Sacha Tavolieri is de deal inmiddels ook al in orde op clubniveau. Racing zou uiteindelijk zo'n 4 miljoen euro neertellen, bonussen inclusief.

Buitenland

Volgens L'Equipe heeft Olympique Lyon zich gemeld voor Orel Mangala (Nottingham Forest). De gevallen topclub wil zich herpakken na een dramatische eerste seizoenshelft en pakt deze winter al uit met de komst van Gift Orban, Malick Fofana en Nemanja Matic. Daar moet nog een veelzijdige middenvelder bij komen. Er worden meerdere pistes gevolgd, maar Mangala zou momenteel het meest concreet zijn.

Springt de transfer van Yorbe Vertessen naar Union Berlin nog af? De huidige nummer 15 uit de Bundesliga vond een akkoord met PSV over een transfersom van, afhankelijk van bron tot bron, 4.5 tot 6 miljoen euro. Maar door het uitvallen van Noa Lang is PSV op de rem gaan staan, zo meldt VI. Indien geen extra aanwinst wordt gevonden, oordeelt de sportieve leiding dat Vertessen nog goed van pas kan komen en dat hij dus best aan boord blijft. Vanuit de omgeving van de speler weerklinkt echter dat hij in geen geval wil terugkeren naar Eindhoven. 

Zal de transfer van Nusa naar Brentford rond raken?

Meest recent

'Napoli kan Cercle Brugge nog aardige duit opleveren'

Cercle Brugge verdiende dit seizoen al 16,80 miljoen euro aan transfers. Zelf spendeerden ze net ...

46
46
De Zerbi: "Of ik vertrek na Club Brugge-debacle?"

Roberto De Zerbi verloor met Olympique Marseille met 3-0 van Club Brugge. Een blamage voor de fiere ...

45
45
Patro plots internationaal bekend: "Zelfs in Italië nieuws"

Patro Eisden haalde Radja Nainggolan voor 75.000 euro weg bij Sporting Lokeren. Hij gaat daar ...

65
65
De Mil huivert: AA Gent verspeelt dure punten in PO1-strijd

AA Gent leek vanavond lange tijd een geweldige zaak te doen in de strijd om de top-6. De Buffalo's ...

101
101
De Roeck vindt net op tijd juiste recept bij Club NXT

In de Challenger Pro League heeft Jonas De Roeck eindelijk het juiste recept gevonden voor Club NXT. ...

136
136
Man City geeft cruciale update over blessure Doku

Manchester City won afgelopen week in de Champions League van Galatasaray. Jérémy Doku ...

49
49
Hasi geeft update over Augustinsson, De Cat & co

RSC Anderlecht kampt ook dit seizoen met het nodige blessureleed. Toch wel zeer opvallend, aangezien ...

169
169
Euvrard in ‘Hasi-situatie’: "Of ik vrees voor een ontslag?"

Besnik Hasi moet vrezen voor zijn job als RSC Anderlecht verliest van Standard, maar andersom is dat ...

63
63
'Ajax gaat voor gigantische stunttransfer'

Ajax zet alles op alles om tweede te worden in de Eredivisie en zich zo te verzekeren van een ticket ...

78
78
Hubert lyrisch en noemt vier spelers van Club Brugge

Club Brugge doet het al jaren uitstekend in Europa, maar in België zullen ze in de Jupiler Pro ...

415
415
'Renard zorgt voor dure miskleun bij Anderlecht'

Olivier Renard maakte tot op heden nog geen indruk als sportieve baas van RSC Anderlecht. De ...

373
373
‘Club Brugge in shock: stunttransfer is pure blamage’

Club Brugge dacht dat het dé beoogde stunttransfer van de wintermercato beet had. Maar ...

818
818
Lichtpunt bij KRC Genk: Hayen vindt nieuwe smaakmaker

De kans dat KRC Genk de top zes gaat halen, wordt met de week kleiner. Het speelde 1-1 tegen Cercle ...

279
279
Westerlo pakt uit met volgende ingaande transfer

KVC Westerlo is zeer actief deze mercato. De Kemphanen hebben alweer een buitenlandse transfer ...

41
41
Hasi: "Dat gaat mogelijk nog gebeuren op de transfermarkt"

RSC Anderlecht haalde tot op heden drie spelers en liet er vijf gaan. Mogen we nog wat verwachten in ...

442
442
'Leegloop bij Union: 5 sterkhouders richting exit'

Union greep in de Champions League net naast de knock-outfase, maar in eigen land doet de ...

258
258
'Totale uitverkoop bij Club Brugge: trio mag beschikken'

Hoewel enkele sterkhouders nog steeds aan de mouw worden getrokken lijkt Club Brugge tijdens de ...

1014
1014
Hoogspanning in Sclessin: RSCA-fans maken statement

Net nu er weer bezoekende fans  toegestaan zijn in de immer beladen Clasico balanceren zowel ...

338
338
'Club Brugge strikt winger, goudhaantjes vertrekken'

Om de torenhoge ambities waar te moeten zoekt Club Brugge in het slot van de wintermercato vooral ...

393
393
'De Mil drukt stempel: AA Gent polst oude bekende'

AA Gent trapt straks speeldag 23 op gang op het veld van La Louvière, maar achter de schermen ...

219
219
Ruben Van Gucht draait door: Nieuw leven verrast iedereen

Dat Ruben Van Gucht moeilijk stil kan zitten, is intussen geen geheim meer. De bekende journalist en ...

108
108
'Club Brugge all-in: Mourinho stuurt bestuur wandelen'

In de late uurtjes van de wintermercato was Club Brugge sowieso nog op zoek naar versterking, maar ...

663
663
'Hasi buiten': Anderlecht-trainer bijt van zich af

Uitgerekend nu de crisis om de hoek loert na een schamele twee op 12 gaat RSC Anderlecht zondag op ...

273
273
Louis Van Gaal breekt: Nederland tot tranen toe bewogen

Eind december stond Nederland even collectief stil bij een actie die emoties losmaakte en mensen in ...

128
128
Leko doet boekje open over toptransfer Schjelderup

Club Brugge wil zich op de wintermercato nog flink versterken. Andreas Schjelderup is hét ...

583
583

Meer sportnieuws