TRANSFERUURTJE: 'Club Brugge pakt naast fortuin, ex-Gouden Schoen voor Antwerp'

door
TRANSFERUURTJE: 'Club Brugge pakt naast fortuin, ex-Gouden Schoen voor Antwerp'

De winterse transferperiode loopt op zijn laatste benen en dus schakelen verschillende clubs uit binnen- en buitenland een tandje bij. Bijgevolg worden volop deals beklonken en wemelt het van de transfergeruchten. VoetbalNieuws verzamelt de belangrijkste nieuwtjes aan het transferfront dagelijks voor u in het TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: Gouden tip Club Brugge: bekend gezicht opvolger Vanaken?

Jupiler Pro League

Antonio Nusa leek op weg naar Brentford, maar een medische kwestie gooit mogelijk nog roet in het eten. Zo meldt na Sacha Tavolieri ook de Britse journalist Ben Jacobs dat Nusa fysiek werd afgekeurd om een probleem aan de rug, waar hij al even mee sukkelt, en vooral de knie. Club Brugge, dat over voldoende geruststellende medische info beschikt, daar er echter nog steeds vanuit dat de deal gewoon doorgaat zoals voorzien. Dat benadrukt ook Het Laatste Nieuws, waar de geruchten van over Het Kanaal eveneens als voorbarig worden afgedaan.

Club zou ondertussen zijn oog laten vallen hebben op Jonah Kusi-Asare. De 16-jarige spits van AIK Solna was ook vorige zomer al in beeld en Club bleef hem volgen, maar mag nu ook een kruis maken over zijn komst. Fabrizio Romano bevestigt immers dat Bayern München met het toptalent gaat lopen. Volgens SportExpressen betalen ze meer dan 5 miljoen euro, plus mogelijke bonussen.

Jesper Fredberg is al een hele tijd op zoek naar een extra centrale verdediger voor Anderlecht. De voorbije dagen werd al gemeld dat Federico Gattoni op komst was. Die transfer komt nu zeer dichtbij, want El Chiringuito meldt dat de Argentijn van Sevilla maandag ook in België neerstreek om de laatste details van zijn overgang af te ronden.

AA Gent bereikte snel een akkoord met STVV over een transfer van Matte Smets, waardoor de bal in het kamp van de speler kwam te liggen. Volgens Het Nieuwsblad zou de speler echter laten weten hebben dat hij deze maand nog bij STVV blijft. Aan uitgaande zijde weet Het Nieuwsblad dat Hugo Cuypers nog kan vertrekken. De MLS wordt genoemd, maar dat draagt niet zijn voorkeur.

Volgens Het Laatste Nieuws gaat Antwerp voor Dennis Praet. Gazet van Antwerpen benadrukt dat de Great Old blijft werken aan het dossier. Volgens de krant zelf staat Praet zelf intussen open voor een verhuis naar Deurne-Noord. Nog volgens Het Laatste Nieuws is Razvan Marin (ex-Standard) een alternatief.

Volgens La Dernière Heure moet Ken Nkuba (Charleroi) de nieuwe rechtsachter van KRC Genk worden. De speler trainde al niet meer mee met de Zebra's wat er ook al op wijst dat een deal aanstaande is. Nkuba zal Charleroi wellicht een mooie en welgekomen som geld opleveren. Volgens transferwatcher Sacha Tavolieri is de deal inmiddels ook al in orde op clubniveau. Racing zou uiteindelijk zo'n 4 miljoen euro neertellen, bonussen inclusief.

Buitenland

Volgens L'Equipe heeft Olympique Lyon zich gemeld voor Orel Mangala (Nottingham Forest). De gevallen topclub wil zich herpakken na een dramatische eerste seizoenshelft en pakt deze winter al uit met de komst van Gift Orban, Malick Fofana en Nemanja Matic. Daar moet nog een veelzijdige middenvelder bij komen. Er worden meerdere pistes gevolgd, maar Mangala zou momenteel het meest concreet zijn.

Springt de transfer van Yorbe Vertessen naar Union Berlin nog af? De huidige nummer 15 uit de Bundesliga vond een akkoord met PSV over een transfersom van, afhankelijk van bron tot bron, 4.5 tot 6 miljoen euro. Maar door het uitvallen van Noa Lang is PSV op de rem gaan staan, zo meldt VI. Indien geen extra aanwinst wordt gevonden, oordeelt de sportieve leiding dat Vertessen nog goed van pas kan komen en dat hij dus best aan boord blijft. Vanuit de omgeving van de speler weerklinkt echter dat hij in geen geval wil terugkeren naar Eindhoven. 

Zal de transfer van Nusa naar Brentford rond raken?

Meest recent

Overzicht: alle Europese kwartfinales op een rijtje

De kaarten in het Europese voetbal zijn geschud. Zowel in de Champions League als in de Europa ...

7
7
Hayen slaat alarm bij Genk: "Kan moeilijke week worden"

KRC Genk sneuvelde donderdagavond in de Europa League na een zware 5-1-nederlaag op het veld van SC ...

32
32
Taravel moet puzzelen: vier opties voor middenveld

RSC Anderlecht heeft zondagavond aan één puntje voldoende in de thuismatch tegen ...

73
73
UEL/UECL: Nederlandse polonaise, Onana schakelt Meunier uit

Donderdagavond zijn de laatste tickets voor de kwartfinales van de Europa en Conference League. In ...

30
30
Zware pandoering Genk: Heynen duidt dé doodsteek aan

Het heeft dan toch niet mogen zijn voor KRC Genk. Na een 1-0-zege in de heenmatch tegen SC Freiburg ...

72
72
Gouden tip Club Brugge: bekend gezicht opvolger Vanaken?

Club Brugge haalde begin deze week opgelucht adem: de blessure van Hans Vanaken blijkt dan toch niet ...

276
276
Anderlecht vreest: noodscenario voor start Play-Offs

RSC Anderlecht wil zich zondagavond tegen Cercle Brugge verzekeren van zijn ticket voor de ...

267
267
UEL/UECL: Palace en Nottingham ontsnappen, Jutgla nekt Lyon

Donderdagavond werden de tickets voor de kwartfinales van de Europa en Conference League verdeeld. ...

34
34
Akelige blessure Lang krijgt staartje: Gala eist harde actie

Noa Lang zorgde woensdagavond voor een pijnlijk beeld in de Champions League. Na een verkeerd ...

82
82
België uitgeteld in Europa: Genk sneuvelt na Duitse afgang

De Europese campagne zit erop voor de Belgische ploegen. Met KRC Genk sneuvelde donderdagavond de ...

101
101
Van hemel naar hel: Matte Smets beleeft Europees drama

KRC Genk wou zich donderdagavond plaatsen voor de kwartfinales van de Europa League. Daarvoor moest ...

183
183
'Garcia hint op WK-bommetje met verrassende debutant'

Rudi Garcia ziet zijn opties achterin met de week slinken, en dat kan de deur openzetten voor een ...

94
94
Laatste tickets Play-Off I: Gillet voorspelt deze twee clubs

Aanstaande zondag wordt de slotspeeldag van de reguliere competitie integraal op hetzelfde tijdstip ...

316
316
Bizar: Club-speler opgeroepen bij ... twéé nationale ploegen

Volgende weken wordt het clubvoetbal even on hold gezet voor de eerste interland-periode van het ...

127
127
DAZN heeft groot nieuws voor kijker: "Première Belgisch voetbal"

Aanstaande zondag wordt de slotspeeldag van de reguliere competitie in de Jupiler Pro League ...

403
403
Union blíj́ft cashen: verse toptransfers staan klaar

Union SG legde sinds de promotie uitstekende resultaten neer, maar wist ook op de transfermarkt erg ...

146
146
Kompany bij Europese elite: David Silva doet boekje open

Bayern München heeft woensdag opnieuw indruk gemaakt in de Champions League en won ook zijn ...

166
166
De 11 namen: Hayen verrast met opstelling KRC Genk

KRC Genk doet in Freiburg straks een gooi naar de kwartfinale van de Europa League, waarin Olympique ...

76
76
JPL-rapport: Club top in Europa, RSCA hinkt achterop

Recent kwam Transfermarkt met een update van de marktwaarde in de Jupiler Pro League op de proppen. ...

124
124
Garcia geeft geheimen prijs: WK-selectie Duivels onthuld?

Vrijdag maakt Rudi Garcia zijn selectie voor het oefenkamp van de Rode Duivels in de Verenigde ...

164
164
'De Cat in etalage: rampscenario Anderlecht dichterbij'

Mooie liedjes duren niet lang. Die stelling gaat helaas ook op voor Nathan De Cat, die nu al op weg ...

410
410
Jean-Marie Pfaff laat tranen rollen met emotioneel nieuws

De familie Pfaff is nog steeds één van de meest beroemde clans van Vlaanderen. Dat ...

499
499
'Mignolet out: Club Brugge shopt in Jupiler Pro League'

Behoudens een verrassing is Simon Mignolet bezig aan zijn laatste maanden bij Club Brugge, dat na ...

808
808
'Genk mag fluiten naar record: korting op Karetsas'

De meest waardevolle speler in de Belgische competitie, althans op papier, luistert naar de ...

375
375
Fans in shock door opvallend moment rond Vermant

Club Brugge staat voor een cruciale fase van het seizoen. Na een knappe campagne in de Champions ...

226
226

Meer sportnieuws