'Prestigetransfer Antwerp: centrale as om van te kwijlen'

914 stemmen
'Prestigetransfer Antwerp: centrale as om van te kwijlen'

Antwerp FC is ambitieus op zoek naar een vervanger voor Arthur Vermeeren en de zoektocht krijgt vorm met Dennis Praet bovenaan de verlanglijst. Ondanks financiële uitdagingen die deze deal met zich meebrengt, biedt zijn veelzijdigheid en internationale ervaring een grote troef voor het team. Een prestigetransfer in de maak?

Antwerp FC moet snel reageren: Praet bovenaan de verlanglijst

Antwerp FC heeft een flinke financiële boost gekregen dankzij de verkoop van Arthur Vermeeren aan Atlético Madrid, maar op sportief vlak laat zijn vertrek een enorme leegte achter.

Mark van Bommel dringt daarom aan op versterkingen in januari, wetende dat Vermeeren een cruciaal onderdeel van zijn ploeg was. “Arthur was de speler die als eerste op het veld stond. Ik moet een oplossing proberen te vinden na zijn vertrek. Simpel is dat niet”, zei Van Bommel vorig weekend.

Antwerp FC houdt verschillende opties open, maar Dennis Praet staat momenteel bovenaan het verlanglijstje. Ondanks zijn basisplaats en doelpunt in de FA Cup vorig weekend, is Praet bij Leicester City op een zijspoor beland en heeft hij de aandacht van Domenico Tedesco en de Rode Duivels helemaal verloren.

“Het is voor ons misschien een geluk dat er een EK aankomt en dat je her en der spelers hebt die op zoek zijn naar speelminuten. Maar we moeten snel reageren”, ziet Van Bommel kansen.

Dennis Praet van 10 miljoen euro naar soldenprijs of transfervrij?

Eind 2023 begon Antwerp FC de mogelijkheid te overwegen om de Gouden Schoen anno 2014 aan te trekken. Sacha Tavolieri onthulde dat het clubbestuur toen informeerde naar de situatie van Praet en de mogelijke voorwaarden voor een transfer vanuit Leicester City.

Een maand later meldde Het Laatste Nieuws dat Antwerp de eerste verkennende gesprekken met Praet en Leicester heeft gevoerd, hoewel deze gesprekken nog in een vroeg stadium verkeerden.

Dit is al de tweede keer dat Antwerp een poging waagt om Praet aan te trekken: vorige zomer werd hij ook al gelinkt aan een transfer naar de Bosuil.

Bij de vorige onderhandelingen in de zomermercato legde Leicester een stevig prijskaartje op Praet, met een vraagprijs van rond de 10 miljoen euro. Antwerp probeerde te onderhandelen, maar zag uiteindelijk af vanwege het hoge transferbedrag.

Per slot van rekening zou hij één jaar later, bij het aflopen van zijn contract bij Leicester, gratis binnen te halen zijn.

Hoe graag wil Dennis Praet naar Antwerp FC komen?

Met slechts vijf maanden over op zijn contract, heeft Dennis Praet de vrijheid om met geïnteresseerde clubs te onderhandelen over een transfervrije transfer aan het einde van dit seizoen.

Niettemin blijft een vertrek in januari, zij het tegen een soldenprijs, een optie. Een tijdelijke verhuur waarbij Antwerp mogelijk een deel van zijn salaris op zich neemt, kan ook een oplossing zijn.

Praet zal in elk geval bereid moeten zijn om concessies te doen op zijn Premier League-contract als hij terug wil keren naar de Jupiler Pro League. Het is duidelijk dat de financiële voorwaarden een doorslaggevende en bepalende rol zullen spelen in de onderhandelingen tussen Antwerp, Leicester en Praet.

Op dertigjarige leeftijd heeft Praet nog steeds de mogelijkheid om een laatste grote financiële slag te slaan. “De vraag is alleen of Praet oren heeft naar een terugkeer naar de Belgische velden en hoe graag Antwerp hem wil”, stelt De Standaard.

Het Nieuwsblad vraagt zich af of Praet financieel haalbaar is voor Antwerp. De club kampte vorige maand met liquiditeitsproblemen en het lijkt niet erg verstandig om te investeren in spelers die de dertig naderen. Gezien zijn leeftijd is de doorverkoopwaarde van Praet beperkt.

Antwerp FC heeft enorme troefkaart in handen

Hoewel het financieel gezien een grote uitdaging is om Dennis Praet te overtuigen, heeft Antwerp FC misschien een troefkaart in handen: het eergevoel van de middenvelder. Het Nieuwsblad meldt dat Praet wellicht bereid is om water bij de wijn te doen als er geen andere interessante aanbiedingen op tafel liggen.

Daarnaast is het uitzicht op een mogelijke selectie voor het EK deze zomer met de Rode Duivels een potentiële meerwaarde voor Antwerp. Praet heeft dringend veel speeltijd nodig om weer op de radar van bondscoach Domenico Tedesco te komen, en de Bosuil kan een ideale springplank bieden.

"Het is voor ons misschien een geluk dat er een EK aankomt en dat je her en der spelers hebt die op zoek zijn naar speelminuten. Maar we moeten snel reageren”, zei Mark van Bommel vorig weekend.

Bovendien berichtte Gazet van Antwerpen eerder al, toen er nog geen sprake was van de verkoop van Arthur Vermeeren, dat Van Bommel stiekem droomt van de komst van een creatieve spelverdeler op het middenveld.

In die optiek zou de komst van Praet een echte opportuniteit kunnen zijn voor de coach.

Antwerp droomt van centrale as met internationale ervaring

Antwerp kan de centrale as van de ploeg verder versterken door een speler met internationale ervaring aan te trekken, zoals ze eerder deden met Toby Alderweireld en Vincent Janssen.

Dennis Praet biedt bovendien een unieke veelzijdigheid: hij kan zowel defensief, aanvallend als box-to-box middenvelder uit de voeten. Enzo Maresca, de coach van Leicester City, beschouwt Praet zelfs als de meest technisch begaafde speler op de meest vooruitgeschoven middenveldposities van de Engelse club.

Hoewel Praet nog steeds bovengemiddeld technisch begaafd is, heeft hij zich ontwikkeld van een speelse nummer tien tot een toegewijde professional met uitstekende fysieke kwaliteiten.

Dit maakt zijn profiel perfect passend binnen de visie van Mark van Bommel bij Antwerp FC, waar Praet met zijn specifieke kwaliteiten een sleutelfiguur kan worden in het gameplan van de Great Old.

Zou Praet bij Antwerp passen?

Meest recent

'Anderlecht slaat toe: Jean Kindermans keert terug'

De kogel is door de kerk: Jean Kindermans keert terug naar RSC Anderlecht. Dat maakt Het Laatste ...

3
3
België dondert van zijn wolk: NZE hierdoor probleem

België moet winnen tegen Nieuw-Zeeland. In de Belgische pers worden de kiwi’s als een ...

31
31
Nainggolan betrokken bij verkeersincident in Antwerpen

Radja Nainggolan is met Patro Eisden begonnen aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De ...

43
43
Vanaken in de basis: grote gevolgen voor de aanval

Hans Vanaken wordt in de basis geschreeuwd door bepaalde analisten. Maar Rudi Garcia gaat dan knopen ...

158
158
Chadli corrigeert Garcia: "Zij hadden sneller moeten komen"

De Rode Duivels likken hun wonden na een nieuwe ontgoochelende prestatie op het WK. Na de ...

62
62
Drukte bij Lommel: 4 vertrekkers, 3 anderen kunnen blijven

Lommel SK wist het laatste ticket voor de Jupiler Pro League 2026/27 te pakken. De Limburgers ...

21
21
Mazzu heeft nieuwe Belgische club beet

Felice Mazzu hopte de voorbije jaren al tussen heel wat Belgische clubs. De ervaren trainer moest ...

50
50
Transfers: aanwinsten voor Charlerloi, Beveren, La Louvière

Door het WK is het nog even wachten op echte toptransfers, maar heel wat kleinere clubs zijn wel al ...

125
125
Pfaff compleet vernederd: Belgische bond door stof

Jean-Marie Pfaff heeft in een openhartig gesprek een opvallende ontgoocheling gedeeld over zijn band ...

256
256
Mokerslag Duitsland: einde WK voor sterkhouder

Drie landen zijn op dit moment al zeker van kwalificatie voor de knock-outfase van het WK. Naast ...

27
27
Vanden Borre veegt de vloer aan met Garcia

De Rode Duivels moeten door het stof nadat ook hun tweede wedstrijd op het WK een ontgoocheling ...

181
181
Exodus gaat verder: STVV kondigt volgende vertrekker aan

STVV blikt terug op een geweldig seizoen, dat het uiteindelijk afsloot op de derde plaats in de ...

34
34
Alderweireld ziet énorm probleem: "Al 3 à 4 toernooien"

Voor de Rode Duivels is het WK bijzonder ontgoochelend begonnen met een schamele twee op zes tegen ...

352
352
'Monsterlijke aanbieding voor Leandro Trossard'

De Rode Duivels konden zondagavond niet winnen van Iran en bleven steken op een 0-0. Ook Leandro ...

176
176
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht haakt af, domper voor Tzolis'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

484
484
Vandenbempt verwoest Garcia: één Duivel de grote pineut

De Rode Duivels zitten in de hoek waar de klappen vallen. Na een sterke voorbereiding werd er veel ...

385
385
Vanaken-oorlog barst: “De Bruyne moet naar Garcia stappen”

Het is hommeles bij de Rode Duivels. Met een twee op zes in de poulefase lijkt groepswinst ...

702
702
Rode Duivels afgemaakt: Pijnlijke foto zet internet in brand

De Rode Duivels kennen voorlopig een desastreus WK. In één van de zwakste WK-poules ...

256
256
Drastische ingreep bij Duivels: "Geen weg meer terug"

Twee wedstrijden gespeeld. Amper twee puntjes gepakt. Enkel gescoord via een owngoal. De balans op ...

364
364
Rode Duivel slaat mea culpa: "Doe het niet met opzet"

De Rode Duivels hebben ook in hun tweede WK-wedstrijd niet kunnen winnen. Tegen Iran bleven ze ...

178
178
Geduld raakt op: reden voor uitblijven Anderlecht-trainer

Bij RSC Anderlecht zit de zomerbreak er alweer op. Maandag begint de Belgische recordkampioen met ...

600
600
L'Equipe buist vijf (!) Rode Duivels: risée krijgt 2 op 10

Wat een referentiematch had moeten worden, is uitgedraaid op een nieuwe deceptie voor de Rode ...

658
658
Grote zorgen om povere De Bruyne: "Harde conclusie is ..."

Ondanks een moeizaam seizoen bij SSC Napoli, waren de verwachting voor het WK hooggespannen rond ...

459
459
Vanaken-debat barst al tijdens rust los: "Hij moet erin man!"

Hans Vanaken heeft op het wereldkampioenschap andermaal vrede moeten nemen met een invalbeurt. Ook ...

695
695
Nederland plots in zevende hemel: "Kunnen WK winnen"

Nederland heeft zaterdag indruk gemaakt op het WK 2026. Tijdens hun tweede groepswedstrijd werd met ...

136
136

Meer sportnieuws