'Prestigetransfer Antwerp: centrale as om van te kwijlen'

door
'Prestigetransfer Antwerp: centrale as om van te kwijlen'

Antwerp FC is ambitieus op zoek naar een vervanger voor Arthur Vermeeren en de zoektocht krijgt vorm met Dennis Praet bovenaan de verlanglijst. Ondanks financiële uitdagingen die deze deal met zich meebrengt, biedt zijn veelzijdigheid en internationale ervaring een grote troef voor het team. Een prestigetransfer in de maak?

LEES OOK: Oosting glundert met nieuw goudhaantje bij Antwerp

Antwerp FC moet snel reageren: Praet bovenaan de verlanglijst

Antwerp FC heeft een flinke financiële boost gekregen dankzij de verkoop van Arthur Vermeeren aan Atlético Madrid, maar op sportief vlak laat zijn vertrek een enorme leegte achter.

Mark van Bommel dringt daarom aan op versterkingen in januari, wetende dat Vermeeren een cruciaal onderdeel van zijn ploeg was. “Arthur was de speler die als eerste op het veld stond. Ik moet een oplossing proberen te vinden na zijn vertrek. Simpel is dat niet”, zei Van Bommel vorig weekend.

Antwerp FC houdt verschillende opties open, maar Dennis Praet staat momenteel bovenaan het verlanglijstje. Ondanks zijn basisplaats en doelpunt in de FA Cup vorig weekend, is Praet bij Leicester City op een zijspoor beland en heeft hij de aandacht van Domenico Tedesco en de Rode Duivels helemaal verloren.

“Het is voor ons misschien een geluk dat er een EK aankomt en dat je her en der spelers hebt die op zoek zijn naar speelminuten. Maar we moeten snel reageren”, ziet Van Bommel kansen.

Dennis Praet van 10 miljoen euro naar soldenprijs of transfervrij?

Eind 2023 begon Antwerp FC de mogelijkheid te overwegen om de Gouden Schoen anno 2014 aan te trekken. Sacha Tavolieri onthulde dat het clubbestuur toen informeerde naar de situatie van Praet en de mogelijke voorwaarden voor een transfer vanuit Leicester City.

Een maand later meldde Het Laatste Nieuws dat Antwerp de eerste verkennende gesprekken met Praet en Leicester heeft gevoerd, hoewel deze gesprekken nog in een vroeg stadium verkeerden.

Dit is al de tweede keer dat Antwerp een poging waagt om Praet aan te trekken: vorige zomer werd hij ook al gelinkt aan een transfer naar de Bosuil.

Bij de vorige onderhandelingen in de zomermercato legde Leicester een stevig prijskaartje op Praet, met een vraagprijs van rond de 10 miljoen euro. Antwerp probeerde te onderhandelen, maar zag uiteindelijk af vanwege het hoge transferbedrag.

Per slot van rekening zou hij één jaar later, bij het aflopen van zijn contract bij Leicester, gratis binnen te halen zijn.

Hoe graag wil Dennis Praet naar Antwerp FC komen?

Met slechts vijf maanden over op zijn contract, heeft Dennis Praet de vrijheid om met geïnteresseerde clubs te onderhandelen over een transfervrije transfer aan het einde van dit seizoen.

Niettemin blijft een vertrek in januari, zij het tegen een soldenprijs, een optie. Een tijdelijke verhuur waarbij Antwerp mogelijk een deel van zijn salaris op zich neemt, kan ook een oplossing zijn.

Praet zal in elk geval bereid moeten zijn om concessies te doen op zijn Premier League-contract als hij terug wil keren naar de Jupiler Pro League. Het is duidelijk dat de financiële voorwaarden een doorslaggevende en bepalende rol zullen spelen in de onderhandelingen tussen Antwerp, Leicester en Praet.

Op dertigjarige leeftijd heeft Praet nog steeds de mogelijkheid om een laatste grote financiële slag te slaan. “De vraag is alleen of Praet oren heeft naar een terugkeer naar de Belgische velden en hoe graag Antwerp hem wil”, stelt De Standaard.

Het Nieuwsblad vraagt zich af of Praet financieel haalbaar is voor Antwerp. De club kampte vorige maand met liquiditeitsproblemen en het lijkt niet erg verstandig om te investeren in spelers die de dertig naderen. Gezien zijn leeftijd is de doorverkoopwaarde van Praet beperkt.

Antwerp FC heeft enorme troefkaart in handen

Hoewel het financieel gezien een grote uitdaging is om Dennis Praet te overtuigen, heeft Antwerp FC misschien een troefkaart in handen: het eergevoel van de middenvelder. Het Nieuwsblad meldt dat Praet wellicht bereid is om water bij de wijn te doen als er geen andere interessante aanbiedingen op tafel liggen.

Daarnaast is het uitzicht op een mogelijke selectie voor het EK deze zomer met de Rode Duivels een potentiële meerwaarde voor Antwerp. Praet heeft dringend veel speeltijd nodig om weer op de radar van bondscoach Domenico Tedesco te komen, en de Bosuil kan een ideale springplank bieden.

"Het is voor ons misschien een geluk dat er een EK aankomt en dat je her en der spelers hebt die op zoek zijn naar speelminuten. Maar we moeten snel reageren”, zei Mark van Bommel vorig weekend.

Bovendien berichtte Gazet van Antwerpen eerder al, toen er nog geen sprake was van de verkoop van Arthur Vermeeren, dat Van Bommel stiekem droomt van de komst van een creatieve spelverdeler op het middenveld.

In die optiek zou de komst van Praet een echte opportuniteit kunnen zijn voor de coach.

Antwerp droomt van centrale as met internationale ervaring

Antwerp kan de centrale as van de ploeg verder versterken door een speler met internationale ervaring aan te trekken, zoals ze eerder deden met Toby Alderweireld en Vincent Janssen.

Dennis Praet biedt bovendien een unieke veelzijdigheid: hij kan zowel defensief, aanvallend als box-to-box middenvelder uit de voeten. Enzo Maresca, de coach van Leicester City, beschouwt Praet zelfs als de meest technisch begaafde speler op de meest vooruitgeschoven middenveldposities van de Engelse club.

Hoewel Praet nog steeds bovengemiddeld technisch begaafd is, heeft hij zich ontwikkeld van een speelse nummer tien tot een toegewijde professional met uitstekende fysieke kwaliteiten.

Dit maakt zijn profiel perfect passend binnen de visie van Mark van Bommel bij Antwerp FC, waar Praet met zijn specifieke kwaliteiten een sleutelfiguur kan worden in het gameplan van de Great Old.

Zou Praet bij Antwerp passen?

Meest recent

‘AA Gent en Club Brugge op ramkoers: oorlog barst los’

De overstap van Ivan Leko naar Club Brugge is geen simpele ruzie, maar een breuk in vertrouwen. In ...

62
62
‘Transferoffensief Westerlo: in- en uitgaande topdeals?’

Bij KVC Westerlo mag er in januari wel wat worden verwacht. De Kemphanen gaan mogelijk in- en ...

3
3
Fink out? El Ouahdi komt met héél duidelijke boodschap

KRC Genk verloor met 1-0 van FC Midtjylland. Een nederlaag die de sluimerende crisis alleen maar ...

33
33
'Khalaili verlaat Union, Nederlandse sensatie als vervanger‘

Union SG heeft een neus voor (onbekend) talent. De Brusselaars zijn uiteraard volop bezig met het ...

21
21
'Ontslag Hayen: Verhaeghe stevig uit de bocht'

Het ontslag van Nicky Hayen blijft nazinderen bij Club Brugge. De fans keerden zich tegen het ...

242
242
'Na De Cat volgende topdossier voor Anderlecht: 30 miljoen'

Bij RSC Anderlecht moeten ze in 2026 spelers verkopen, wat bij elke Belgische club het geval is. ...

107
107
Grote schlemiel bij Genk: "Heel slecht van mijn kant"

KRC Genk raakt voorlopig niet weg uit de hoek waar de klappen vallen. Donderdag verloren de ...

77
77
Hoogspanning in Genk: Fink beantwoordt ontslag-vragen

Het beloven spannende dagen te worden bij KRC Genk. Donderdagavond incasseerden de Limburgers op het ...

128
128
Vuurwerk verzekerd: spelers krijgen pittige Leko-waarschuwing

Ivan Leko is begonnen aan zijn tweede ambtstermijn als hoofdcoach van Club Brugge. De Kroaat werd ...

306
306
UEL/UECL: Tielemans grote matchwinnaar, horror-avond Engels

In de Europa League heeft Youri Tielemans zijn goede vorm bij Aston Villa nog eens geetalleerd. Met ...

41
41
'Belletje in januari: Bayern pleziert Kompany met toptransfer'

Nog twee matchen te gaan en de winterstop gaat van start voor Vincent Kompany en zijn troepen bij ...

104
104
Nieuwe onthullingen Hayen-ontslag: oude bekende doet boekje open

Club Brugge zorgde deze week voor een heuse schokgolf met zijn veelbesproken trainerswissel. De ...

1103
1103
Over en uit voor Fink? Genk-spelers maken statement

Hoe lang houdt Thorsten Fink het hoofd nog boven water bij KRC Genk? Na de nederlaag van donderdag ...

497
497
"Anders wordt het moeilijk" - Leko krijgt heldere taak bij Club

Ivan Leko maakte deze week zijn grote rentree als hoofdcoach van Club Brugge. De Kroaat werd maandag ...

611
611
UEL/UECL: pijnlijke avond Ligue 1-Belgen, ruime zege Martens

Donderdagavond stond in de Europa en Conference League de laatste speeldag van 2025 op het ...

19
19
Job Fink aan zijden draadje: Genk verliest ook in Europa

KRC Genk heeft donderdagavond zijn derde pijnlijke nederlaag op amper één week tijd ...

218
218
Verstraete onthult: déze woorden deden Dean door lint gaan

Rik De Mil is sinds woensdag de nieuwe coach van AA Gent. Het wordt onder meer uitkijken naar welke ...

412
412
‘Anderlecht in extase: 'GO' voor nieuwe goalmachine’

In het hoofd van Anderlecht-fans is hij nu al de nieuwe Haaland. Maar wat als die mooie droom gewoon ...

331
331
Leko trekt eerste conclusie na verloren Club-debuut

Ivan Leko heeft zijn officiële comeback als hoofdtrainer van Club Brugge gemaakt. Dat deed hij ...

287
287
Grote zondebok bij achtervolgend Genk: "Elke match opnieuw"

Na twee zware opdoffers in eigen land, wou KRC Genk zich donderdagavond herpakken in de Europa ...

235
235
Anderlecht blijft hervormen: volgend ontslag bekend gemaakt

Met Michael Verschueren en Kenneth Bornauw, stelde RSC Anderlecht onlangs een nieuwe voorzitter en ...

269
269
Courtois verstuurt heldere WK-waarschuwing bij Duivels

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn tijdens de groepsfase van het WK 2026. Zo zullen op weg ...

109
109
Club-bestuur compleet afgemaakt: "De laan uit, incapabelen!"

Het plots ontslag van Nicky Hayen als hoofdcoach van Club Brugge, is duidelijk nog verteerd. ...

617
617
De 11 namen: Fink voert drie wissels door bij KRC Genk

In eigen land wil het niet bepaald vlotten, maar in de Europa League loopt alles wél op ...

22
22
'Leegloop bij Club Brugge: Inter plant dubbelslag'

Nicky Hayen mocht het niet meer tot dan uitzingen, maar tijdens de wintermercato mag er vuurwerk ...

593
593

Meer sportnieuws