'Prestigetransfer Antwerp: centrale as om van te kwijlen'

914 stemmen
'Prestigetransfer Antwerp: centrale as om van te kwijlen'

Antwerp FC is ambitieus op zoek naar een vervanger voor Arthur Vermeeren en de zoektocht krijgt vorm met Dennis Praet bovenaan de verlanglijst. Ondanks financiële uitdagingen die deze deal met zich meebrengt, biedt zijn veelzijdigheid en internationale ervaring een grote troef voor het team. Een prestigetransfer in de maak?

Antwerp FC moet snel reageren: Praet bovenaan de verlanglijst

Antwerp FC heeft een flinke financiële boost gekregen dankzij de verkoop van Arthur Vermeeren aan Atlético Madrid, maar op sportief vlak laat zijn vertrek een enorme leegte achter.

Mark van Bommel dringt daarom aan op versterkingen in januari, wetende dat Vermeeren een cruciaal onderdeel van zijn ploeg was. “Arthur was de speler die als eerste op het veld stond. Ik moet een oplossing proberen te vinden na zijn vertrek. Simpel is dat niet”, zei Van Bommel vorig weekend.

Antwerp FC houdt verschillende opties open, maar Dennis Praet staat momenteel bovenaan het verlanglijstje. Ondanks zijn basisplaats en doelpunt in de FA Cup vorig weekend, is Praet bij Leicester City op een zijspoor beland en heeft hij de aandacht van Domenico Tedesco en de Rode Duivels helemaal verloren.

“Het is voor ons misschien een geluk dat er een EK aankomt en dat je her en der spelers hebt die op zoek zijn naar speelminuten. Maar we moeten snel reageren”, ziet Van Bommel kansen.

Dennis Praet van 10 miljoen euro naar soldenprijs of transfervrij?

Eind 2023 begon Antwerp FC de mogelijkheid te overwegen om de Gouden Schoen anno 2014 aan te trekken. Sacha Tavolieri onthulde dat het clubbestuur toen informeerde naar de situatie van Praet en de mogelijke voorwaarden voor een transfer vanuit Leicester City.

Een maand later meldde Het Laatste Nieuws dat Antwerp de eerste verkennende gesprekken met Praet en Leicester heeft gevoerd, hoewel deze gesprekken nog in een vroeg stadium verkeerden.

Dit is al de tweede keer dat Antwerp een poging waagt om Praet aan te trekken: vorige zomer werd hij ook al gelinkt aan een transfer naar de Bosuil.

Bij de vorige onderhandelingen in de zomermercato legde Leicester een stevig prijskaartje op Praet, met een vraagprijs van rond de 10 miljoen euro. Antwerp probeerde te onderhandelen, maar zag uiteindelijk af vanwege het hoge transferbedrag.

Per slot van rekening zou hij één jaar later, bij het aflopen van zijn contract bij Leicester, gratis binnen te halen zijn.

Hoe graag wil Dennis Praet naar Antwerp FC komen?

Met slechts vijf maanden over op zijn contract, heeft Dennis Praet de vrijheid om met geïnteresseerde clubs te onderhandelen over een transfervrije transfer aan het einde van dit seizoen.

Niettemin blijft een vertrek in januari, zij het tegen een soldenprijs, een optie. Een tijdelijke verhuur waarbij Antwerp mogelijk een deel van zijn salaris op zich neemt, kan ook een oplossing zijn.

Praet zal in elk geval bereid moeten zijn om concessies te doen op zijn Premier League-contract als hij terug wil keren naar de Jupiler Pro League. Het is duidelijk dat de financiële voorwaarden een doorslaggevende en bepalende rol zullen spelen in de onderhandelingen tussen Antwerp, Leicester en Praet.

Op dertigjarige leeftijd heeft Praet nog steeds de mogelijkheid om een laatste grote financiële slag te slaan. “De vraag is alleen of Praet oren heeft naar een terugkeer naar de Belgische velden en hoe graag Antwerp hem wil”, stelt De Standaard.

Het Nieuwsblad vraagt zich af of Praet financieel haalbaar is voor Antwerp. De club kampte vorige maand met liquiditeitsproblemen en het lijkt niet erg verstandig om te investeren in spelers die de dertig naderen. Gezien zijn leeftijd is de doorverkoopwaarde van Praet beperkt.

Antwerp FC heeft enorme troefkaart in handen

Hoewel het financieel gezien een grote uitdaging is om Dennis Praet te overtuigen, heeft Antwerp FC misschien een troefkaart in handen: het eergevoel van de middenvelder. Het Nieuwsblad meldt dat Praet wellicht bereid is om water bij de wijn te doen als er geen andere interessante aanbiedingen op tafel liggen.

Daarnaast is het uitzicht op een mogelijke selectie voor het EK deze zomer met de Rode Duivels een potentiële meerwaarde voor Antwerp. Praet heeft dringend veel speeltijd nodig om weer op de radar van bondscoach Domenico Tedesco te komen, en de Bosuil kan een ideale springplank bieden.

"Het is voor ons misschien een geluk dat er een EK aankomt en dat je her en der spelers hebt die op zoek zijn naar speelminuten. Maar we moeten snel reageren”, zei Mark van Bommel vorig weekend.

Bovendien berichtte Gazet van Antwerpen eerder al, toen er nog geen sprake was van de verkoop van Arthur Vermeeren, dat Van Bommel stiekem droomt van de komst van een creatieve spelverdeler op het middenveld.

In die optiek zou de komst van Praet een echte opportuniteit kunnen zijn voor de coach.

Antwerp droomt van centrale as met internationale ervaring

Antwerp kan de centrale as van de ploeg verder versterken door een speler met internationale ervaring aan te trekken, zoals ze eerder deden met Toby Alderweireld en Vincent Janssen.

Dennis Praet biedt bovendien een unieke veelzijdigheid: hij kan zowel defensief, aanvallend als box-to-box middenvelder uit de voeten. Enzo Maresca, de coach van Leicester City, beschouwt Praet zelfs als de meest technisch begaafde speler op de meest vooruitgeschoven middenveldposities van de Engelse club.

Hoewel Praet nog steeds bovengemiddeld technisch begaafd is, heeft hij zich ontwikkeld van een speelse nummer tien tot een toegewijde professional met uitstekende fysieke kwaliteiten.

Dit maakt zijn profiel perfect passend binnen de visie van Mark van Bommel bij Antwerp FC, waar Praet met zijn specifieke kwaliteiten een sleutelfiguur kan worden in het gameplan van de Great Old.

🚀

Zou Praet bij Antwerp passen?

Meest recent

Courtois: "Ik wilde op het veld blijven staan"

België verloor met 2-1 van Spanje. De Belgen streden voor elke morzel grond, maar dé ...

145
145
Garcia: "We hebben Spanje aan het twijfelen gebracht"

België is strijdend uit het WK gegaan. Ze verloren na een late tegengoal met 2-1 van Spanje. ...

125
125
Spelersrapport België: één stevige buis en straffe invaller

De Rode Duivels hebben met 2-1 verloren van Spanje. De Europees kampioen was baas, maar de winnende ...

452
452
Spanje kegelt België uit WK na dure fout van Lammens

De Rode Duivels liggen uit het WK. De Belgen hadden 88 minuten lang uitzicht op verlengingen, maar ...

96
96
'Sibierski onder stoom: Anderlecht lonkt naar volgende deal'

Antoine Sibierski stelde Lukas Ambros voor. De Brusselaars hebben zo een creatieve middenvelder ...

347
347
Rode Duivels op 1-1! Eén pion krijgt de volle laag

De Rode Duivels begonnen om 21u aan hun kwartfinale tegen Spanje. De eerste 45 minuten liggen ...

178
178
Nainggolan looft verrassende Duivel: "Dé belangrijkste pion"

Wie de laatste weken de analyses op VoetbalNieuws las, weet dat we altijd een voorstander zijn ...

58
58
Rode Duivel onder druk: "Nu schitteren, anders WK gemist"

De Rode Duivels nemen het op tegen Spanje. Bondscoach Rudi Garcia rekent op zijn vedetten om ...

18
18
OFFICIEEL: Youri Tielemans valt uit met blessure

Zware domper voor de Rode Duivels. Youri Tielemans ging tijdens de opwarming naar de kant met de ...

186
186
Garcia vol ambitie: "Zij kunnen ons naar de halve finale loodsen"

Rudi Garcia heeft zijn basisploeg meegedeeld. De bondscoach van de Rode Duivels heeft twee wissels ...

16
16
Twee wissels Garcia zorgen voor twijfel: "Maar waarom?"

Rudi Garcia maakte zopas de basisploeg van de Rode Duivels bekend. Ten opzichte van de partij tegen ...

115
115
Spanje - België: Garcia laat deze elf starten

De Rode Duivels spelen om 21u tegen Spanje. Ze hebben er een afspraak met de geschiedenis. Kunnen de ...

264
264
Club Brugge heeft peperdure miljoenenaankoop beet

Club Brugge heeft zijn eerste grote ingaande transfer helemaal beet. Blauw-Zwart maakte zopas bekend ...

256
256
KRC Genk met statement over Hayen, oude bekende keert terug

Nicky Hayen is niet langer trainer van KRC Genk. Hij vertrok verrassend naar Burnley, dat volgens ...

272
272
Het gelijk van Garcia: "Toontje in media was vilein"

Rudi Garcia heeft van de Rode Duivels weer een ploeg gemaakt die het land in rep en roer kan zetten. ...

44
44
KV Kortrijk pakt uit en vindt akkoord met Chelsea

KV Kortrijk heeft zijn volgende ingaande transfer namiddag meegedeeld aan de buitenwereld. De Kerels ...

37
37
Rode Duivels rekenen op Romelu Lukaku: "Onze beste ooit!"

De Rode Duivels hebben een afspraak met de geschiedenis. Kunnen ze 40 jaar na het WK 1986 Spanje ...

69
69
‘Anderlecht-zomerstunt op komst: recordbod ligt klaar’

Anderlecht heeft toegeslaan op de transfermarkt. Paars-wit heeft via een stevig miljoenenbod een ...

600
600
Club Brugge laat aanvoerder Club NXT vertrekken

Club Brugge dreigt deze zomer niet alleen heel wat sterkhouders te verliezen, ook een aantal ...

109
109
Golden Boy: Genk & Anderlecht lopen in de kijker

De afgelopen jaren vergaarde de Jupiler Pro League een reputatie als kweekvijver van talent. In de ...

257
257
Garcia hakt knopen door: verrassing bij Rode Duivels?

Binnen enkele uren nemen de Rode Duivels het in de kwartfinale van het WK op tegen Spanje. De ...

268
268
Nieuw stadion Club Brugge: exacte bouwplannen bekend

Het laatste woord is mogelijk nog altijd niet gezegd, maar het ziet er naar uit dat Club Brugge ...

858
858
De Cat neemt afscheid: bonussen Anderlecht onthuld

De kogel is door de kerk: Nathan De Cat ruilt RSC Anderlecht in voor TSG Hoffenheim. Inmiddels nam ...

367
367
Union SG-voorzitter Alex Muzio stopt bij UEC

Union SG maakte de afgelopen jaren een ferme opmars mee. Ook achter de schermen wordt de club sterk ...

47
47
Vandenbempt geeft Garcia advies: “Toch met hem starten”

De kwartfinale tussen Spanje en de Rode Duivels komt dichterbij. België staat voor een enorme ...

157
157

Meer sportnieuws