'Prestigetransfer Antwerp: centrale as om van te kwijlen'

914 stemmen
'Prestigetransfer Antwerp: centrale as om van te kwijlen'

Antwerp FC is ambitieus op zoek naar een vervanger voor Arthur Vermeeren en de zoektocht krijgt vorm met Dennis Praet bovenaan de verlanglijst. Ondanks financiële uitdagingen die deze deal met zich meebrengt, biedt zijn veelzijdigheid en internationale ervaring een grote troef voor het team. Een prestigetransfer in de maak?

LEES OOK: 'Toekomst Dennis Praet: Antwerp neemt drastisch besluit'

Antwerp FC moet snel reageren: Praet bovenaan de verlanglijst

Antwerp FC heeft een flinke financiële boost gekregen dankzij de verkoop van Arthur Vermeeren aan Atlético Madrid, maar op sportief vlak laat zijn vertrek een enorme leegte achter.

Mark van Bommel dringt daarom aan op versterkingen in januari, wetende dat Vermeeren een cruciaal onderdeel van zijn ploeg was. “Arthur was de speler die als eerste op het veld stond. Ik moet een oplossing proberen te vinden na zijn vertrek. Simpel is dat niet”, zei Van Bommel vorig weekend.

Antwerp FC houdt verschillende opties open, maar Dennis Praet staat momenteel bovenaan het verlanglijstje. Ondanks zijn basisplaats en doelpunt in de FA Cup vorig weekend, is Praet bij Leicester City op een zijspoor beland en heeft hij de aandacht van Domenico Tedesco en de Rode Duivels helemaal verloren.

“Het is voor ons misschien een geluk dat er een EK aankomt en dat je her en der spelers hebt die op zoek zijn naar speelminuten. Maar we moeten snel reageren”, ziet Van Bommel kansen.

Dennis Praet van 10 miljoen euro naar soldenprijs of transfervrij?

Eind 2023 begon Antwerp FC de mogelijkheid te overwegen om de Gouden Schoen anno 2014 aan te trekken. Sacha Tavolieri onthulde dat het clubbestuur toen informeerde naar de situatie van Praet en de mogelijke voorwaarden voor een transfer vanuit Leicester City.

Een maand later meldde Het Laatste Nieuws dat Antwerp de eerste verkennende gesprekken met Praet en Leicester heeft gevoerd, hoewel deze gesprekken nog in een vroeg stadium verkeerden.

Dit is al de tweede keer dat Antwerp een poging waagt om Praet aan te trekken: vorige zomer werd hij ook al gelinkt aan een transfer naar de Bosuil.

Bij de vorige onderhandelingen in de zomermercato legde Leicester een stevig prijskaartje op Praet, met een vraagprijs van rond de 10 miljoen euro. Antwerp probeerde te onderhandelen, maar zag uiteindelijk af vanwege het hoge transferbedrag.

Per slot van rekening zou hij één jaar later, bij het aflopen van zijn contract bij Leicester, gratis binnen te halen zijn.

Hoe graag wil Dennis Praet naar Antwerp FC komen?

Met slechts vijf maanden over op zijn contract, heeft Dennis Praet de vrijheid om met geïnteresseerde clubs te onderhandelen over een transfervrije transfer aan het einde van dit seizoen.

Niettemin blijft een vertrek in januari, zij het tegen een soldenprijs, een optie. Een tijdelijke verhuur waarbij Antwerp mogelijk een deel van zijn salaris op zich neemt, kan ook een oplossing zijn.

Praet zal in elk geval bereid moeten zijn om concessies te doen op zijn Premier League-contract als hij terug wil keren naar de Jupiler Pro League. Het is duidelijk dat de financiële voorwaarden een doorslaggevende en bepalende rol zullen spelen in de onderhandelingen tussen Antwerp, Leicester en Praet.

Op dertigjarige leeftijd heeft Praet nog steeds de mogelijkheid om een laatste grote financiële slag te slaan. “De vraag is alleen of Praet oren heeft naar een terugkeer naar de Belgische velden en hoe graag Antwerp hem wil”, stelt De Standaard.

Het Nieuwsblad vraagt zich af of Praet financieel haalbaar is voor Antwerp. De club kampte vorige maand met liquiditeitsproblemen en het lijkt niet erg verstandig om te investeren in spelers die de dertig naderen. Gezien zijn leeftijd is de doorverkoopwaarde van Praet beperkt.

Antwerp FC heeft enorme troefkaart in handen

Hoewel het financieel gezien een grote uitdaging is om Dennis Praet te overtuigen, heeft Antwerp FC misschien een troefkaart in handen: het eergevoel van de middenvelder. Het Nieuwsblad meldt dat Praet wellicht bereid is om water bij de wijn te doen als er geen andere interessante aanbiedingen op tafel liggen.

Daarnaast is het uitzicht op een mogelijke selectie voor het EK deze zomer met de Rode Duivels een potentiële meerwaarde voor Antwerp. Praet heeft dringend veel speeltijd nodig om weer op de radar van bondscoach Domenico Tedesco te komen, en de Bosuil kan een ideale springplank bieden.

"Het is voor ons misschien een geluk dat er een EK aankomt en dat je her en der spelers hebt die op zoek zijn naar speelminuten. Maar we moeten snel reageren”, zei Mark van Bommel vorig weekend.

Bovendien berichtte Gazet van Antwerpen eerder al, toen er nog geen sprake was van de verkoop van Arthur Vermeeren, dat Van Bommel stiekem droomt van de komst van een creatieve spelverdeler op het middenveld.

In die optiek zou de komst van Praet een echte opportuniteit kunnen zijn voor de coach.

Antwerp droomt van centrale as met internationale ervaring

Antwerp kan de centrale as van de ploeg verder versterken door een speler met internationale ervaring aan te trekken, zoals ze eerder deden met Toby Alderweireld en Vincent Janssen.

Dennis Praet biedt bovendien een unieke veelzijdigheid: hij kan zowel defensief, aanvallend als box-to-box middenvelder uit de voeten. Enzo Maresca, de coach van Leicester City, beschouwt Praet zelfs als de meest technisch begaafde speler op de meest vooruitgeschoven middenveldposities van de Engelse club.

Hoewel Praet nog steeds bovengemiddeld technisch begaafd is, heeft hij zich ontwikkeld van een speelse nummer tien tot een toegewijde professional met uitstekende fysieke kwaliteiten.

Dit maakt zijn profiel perfect passend binnen de visie van Mark van Bommel bij Antwerp FC, waar Praet met zijn specifieke kwaliteiten een sleutelfiguur kan worden in het gameplan van de Great Old.

Zou Praet bij Antwerp passen?

Meest recent

Leko sneert vlak voor titelkraker: “Heb ik toen geweend?”

Zondag staat de topper tussen Club Brugge en Union SG in het Jan Breydelstadion op het programma, de ...

17
17
Rudi Garcia verbaast met onthulling over Romelu Lukaku

De definitieve WK-selectie van de Rode Duivels is bekend. Bondscoach Rudi Garcia bracht 26 namen ...

30
30
Anderlecht grijpt hard in na ferme uithaal Bertaccini

De verloren bekerfinale komt hard aan bij RSC Anderlecht. Paars-Wit ging in de verlengingen met 3-1 ...

135
135
Garcia pakt extra speler mee naar WK: hoop voor De Cat?

Bondscoach Rudi Garcia heeft de definitieve selectie van de Rode Duivels bekendgemaakt. De Franse ...

80
80
‘Club Brugge baalt: al twee aanbiedingen van 40 miljoen’

Club Brugge staat voor een hete transferzomer. Verschillende sterkhouders lijken klaar voor een stap ...

164
164
Twee namen zorgen voor Duivelse storm: “Wat een grap!”

Bondscoach Rudi Garcia heeft de selectie voor het WK 2026 bekendgemaakt. De Rode Duivels trekken met ...

236
236
Sels, Openda, Godts: Garcia verklaart grote afwezigen

Vrijdagmiddag heeft Rudi Garcia bekendgemaakt welke 26 Rode Duivels straks mee mogen naar het WK. Om ...

187
187
WK-selectie Duivels: Met Fernandez-Pardo, geen Sels of Openda

De start van het WK nadert met rasse schreden en de Rode Duivels willen in de Verenigde Staten ...

275
275
Odoi moet na halfjaar alweer op zoek naar nieuwe club

Denis Odoi vertrok vorige zomer bij Antwerp, maar moest bijzonder lang wachten tot hij een nieuwe ...

67
67
Anderlecht komt met felle reactie na wangedrag fans

Donderdag moest een hoogdag worden voor Anderlecht, maar dat draaide uiteindelijk anders uit. Het ...

142
142
Zeer opvallende uitgaande transfer bij Cercle Brugge

Voor Cercle Brugge zit het seizoen er al op, nadat het zich in de Relegation Play-Off wist te ...

72
72
Vormer wees aanbod van opmerkelijke eersteklasser af

Ruud Vormer gaat twee jaar na het einde van zijn spelerscarrière een opmerkelijke nieuwe ...

194
194
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht grijpt in, Kompany dringt aan'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

338
338
Club Brugge wrijft in de handen: “Zal rol in titel spelen”

Club Brugge en Union SG strijden nog om de titel. Beide clubs kijken elkaar recht in de ogen in een ...

397
397
‘Coucke heeft nog twee opties: anders exit bij Anderlecht’

RSC Anderlecht incasseerde een nieuwe mokerslag van jewelste. Paars-Wit ging in de bekerfinale ...

917
917
KAA Gent stelt plots nieuwe versterking voor

KAA Gent kent een desastreuze Champions Play-Offs en de Buffalo’s zijn al volop bezig met ...

106
106
Ruud Vormer verrast met nieuwe uitdaging als T1

Ruud Vormer is een publiekslieveling bij Club Brugge en de voormalige middenvelder was jarenlang een ...

190
190
‘Leandro Trossard maakt persoonlijk drama mee’

De geruchten over het privéleven van Leandro Trossard komen uitgebreid in de Britse pers. ...

127
127
Sardella ziet grote oorzaak van Anderlecht-deceptie

RSC Anderlecht verloor de bekerfinale van rivaal Union SG. Paars-Wit ging in de verlengingen kopje ...

208
208
'Transfer bij Club Brugge in stroomversnelling: deal nabij'

Club Brugge is nog volop verwikkeld in de strijd om de landstitel, maar maakt achter de schermen ook ...

404
404
Vandenbempt voorspelt nóg enorme verrassing in WK-selectie

Om 13u20 is het eindelijk zover: dan kondigt Rudi Garcia aan welke 26 Rode Duivels hij zal meenemen ...

264
264
Anderlecht krijgt factuur: fans richten ravage aan

Voor Anderlecht is de bekerfinale uiteindelijk een ontgoocheling gewonnen. Het ging na verlengingen ...

254
254
'KV Mechelen kan cashen met recorddeal Van Brederode'

KV Mechelen hoopt in de laatste drie wedstrijden van het seizoen nog een Europees ticket uit de ...

165
165
FIFA geeft Rudi Garcia plots enorme WK-opsteker

Om 13u20 maakt Rudi Garcia de selectie van de Rode Duivels voor het WK bekend. Er wordt nog druk ...

260
260
WK-selectie Japan: 2 Kanaries, een Genkie, vedette ontbreekt

Minder dan een maand voor de start van het WK druppelen er alsmaar meer selecties binnen van ...

56
56

Meer sportnieuws