'Prestigetransfer Antwerp: centrale as om van te kwijlen'

914
'Prestigetransfer Antwerp: centrale as om van te kwijlen'

Antwerp FC is ambitieus op zoek naar een vervanger voor Arthur Vermeeren en de zoektocht krijgt vorm met Dennis Praet bovenaan de verlanglijst. Ondanks financiële uitdagingen die deze deal met zich meebrengt, biedt zijn veelzijdigheid en internationale ervaring een grote troef voor het team. Een prestigetransfer in de maak?

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Plotse vertrekker Standard, strijd om Haaland’

Antwerp FC moet snel reageren: Praet bovenaan de verlanglijst

Antwerp FC heeft een flinke financiële boost gekregen dankzij de verkoop van Arthur Vermeeren aan Atlético Madrid, maar op sportief vlak laat zijn vertrek een enorme leegte achter.

Mark van Bommel dringt daarom aan op versterkingen in januari, wetende dat Vermeeren een cruciaal onderdeel van zijn ploeg was. “Arthur was de speler die als eerste op het veld stond. Ik moet een oplossing proberen te vinden na zijn vertrek. Simpel is dat niet”, zei Van Bommel vorig weekend.

Antwerp FC houdt verschillende opties open, maar Dennis Praet staat momenteel bovenaan het verlanglijstje. Ondanks zijn basisplaats en doelpunt in de FA Cup vorig weekend, is Praet bij Leicester City op een zijspoor beland en heeft hij de aandacht van Domenico Tedesco en de Rode Duivels helemaal verloren.

“Het is voor ons misschien een geluk dat er een EK aankomt en dat je her en der spelers hebt die op zoek zijn naar speelminuten. Maar we moeten snel reageren”, ziet Van Bommel kansen.

Dennis Praet van 10 miljoen euro naar soldenprijs of transfervrij?

Eind 2023 begon Antwerp FC de mogelijkheid te overwegen om de Gouden Schoen anno 2014 aan te trekken. Sacha Tavolieri onthulde dat het clubbestuur toen informeerde naar de situatie van Praet en de mogelijke voorwaarden voor een transfer vanuit Leicester City.

Een maand later meldde Het Laatste Nieuws dat Antwerp de eerste verkennende gesprekken met Praet en Leicester heeft gevoerd, hoewel deze gesprekken nog in een vroeg stadium verkeerden.

Dit is al de tweede keer dat Antwerp een poging waagt om Praet aan te trekken: vorige zomer werd hij ook al gelinkt aan een transfer naar de Bosuil.

Bij de vorige onderhandelingen in de zomermercato legde Leicester een stevig prijskaartje op Praet, met een vraagprijs van rond de 10 miljoen euro. Antwerp probeerde te onderhandelen, maar zag uiteindelijk af vanwege het hoge transferbedrag.

Per slot van rekening zou hij één jaar later, bij het aflopen van zijn contract bij Leicester, gratis binnen te halen zijn.

Hoe graag wil Dennis Praet naar Antwerp FC komen?

Met slechts vijf maanden over op zijn contract, heeft Dennis Praet de vrijheid om met geïnteresseerde clubs te onderhandelen over een transfervrije transfer aan het einde van dit seizoen.

Niettemin blijft een vertrek in januari, zij het tegen een soldenprijs, een optie. Een tijdelijke verhuur waarbij Antwerp mogelijk een deel van zijn salaris op zich neemt, kan ook een oplossing zijn.

Praet zal in elk geval bereid moeten zijn om concessies te doen op zijn Premier League-contract als hij terug wil keren naar de Jupiler Pro League. Het is duidelijk dat de financiële voorwaarden een doorslaggevende en bepalende rol zullen spelen in de onderhandelingen tussen Antwerp, Leicester en Praet.

Op dertigjarige leeftijd heeft Praet nog steeds de mogelijkheid om een laatste grote financiële slag te slaan. “De vraag is alleen of Praet oren heeft naar een terugkeer naar de Belgische velden en hoe graag Antwerp hem wil”, stelt De Standaard.

Het Nieuwsblad vraagt zich af of Praet financieel haalbaar is voor Antwerp. De club kampte vorige maand met liquiditeitsproblemen en het lijkt niet erg verstandig om te investeren in spelers die de dertig naderen. Gezien zijn leeftijd is de doorverkoopwaarde van Praet beperkt.

Antwerp FC heeft enorme troefkaart in handen

Hoewel het financieel gezien een grote uitdaging is om Dennis Praet te overtuigen, heeft Antwerp FC misschien een troefkaart in handen: het eergevoel van de middenvelder. Het Nieuwsblad meldt dat Praet wellicht bereid is om water bij de wijn te doen als er geen andere interessante aanbiedingen op tafel liggen.

Daarnaast is het uitzicht op een mogelijke selectie voor het EK deze zomer met de Rode Duivels een potentiële meerwaarde voor Antwerp. Praet heeft dringend veel speeltijd nodig om weer op de radar van bondscoach Domenico Tedesco te komen, en de Bosuil kan een ideale springplank bieden.

"Het is voor ons misschien een geluk dat er een EK aankomt en dat je her en der spelers hebt die op zoek zijn naar speelminuten. Maar we moeten snel reageren”, zei Mark van Bommel vorig weekend.

Bovendien berichtte Gazet van Antwerpen eerder al, toen er nog geen sprake was van de verkoop van Arthur Vermeeren, dat Van Bommel stiekem droomt van de komst van een creatieve spelverdeler op het middenveld.

In die optiek zou de komst van Praet een echte opportuniteit kunnen zijn voor de coach.

Antwerp droomt van centrale as met internationale ervaring

Antwerp kan de centrale as van de ploeg verder versterken door een speler met internationale ervaring aan te trekken, zoals ze eerder deden met Toby Alderweireld en Vincent Janssen.

Dennis Praet biedt bovendien een unieke veelzijdigheid: hij kan zowel defensief, aanvallend als box-to-box middenvelder uit de voeten. Enzo Maresca, de coach van Leicester City, beschouwt Praet zelfs als de meest technisch begaafde speler op de meest vooruitgeschoven middenveldposities van de Engelse club.

Hoewel Praet nog steeds bovengemiddeld technisch begaafd is, heeft hij zich ontwikkeld van een speelse nummer tien tot een toegewijde professional met uitstekende fysieke kwaliteiten.

Dit maakt zijn profiel perfect passend binnen de visie van Mark van Bommel bij Antwerp FC, waar Praet met zijn specifieke kwaliteiten een sleutelfiguur kan worden in het gameplan van de Great Old.

🚀

Zou Praet bij Antwerp passen?

Meest recent

Europese pers trekt grote ogen: één Duivel eist headlines op

De Rode Duivels blijven het goed doen onder het bewind van bondscoach Mark van Bommel. In de Nations ...

23
23
Lukaku breekt stilte na lastig parket: "Binnenkort gesprek"

Romelu Lukaku heeft opnieuw de weg naar doel gevonden bij de Rode Duivels. Vrijdagavond legde hij de ...

36
36
Vanaken krijgt kans in basis: kranten vellen hard verdict

Bondscoach Mark van Bommel speelde vrijdagavond op de verrassing met zijn basiself tegen Turkije. Zo ...

354
354
'Van Bommel belt Madrid: Courtois keert tóch terug'

Mark van Bommel zocht Thibaut Courtois op in Madrid en daar werd het afgesproken: geen Nations ...

96
96
Ngoy clasht zwaar met Güler: oorzaak voor relletje onthuld

De Rode Duivels hebben opnieuw een sterke prestatie neergezet in de Nations League. Zo werd ...

544
544
PSV deelt prachtige beelden van nieuwe stadion

PSV heeft nieuwe beelden gedeeld van het voorkeursontwerp voor de uitbreiding van het Philips ...

79
79
'Soap Ronaldo krijgt alwéér nieuwe wending'

De Portugese voetbalbond (FPF) wil de plooien tussen Cristiano Ronaldo en bondscoach Jorge Jesus ...

184
184
Straffe De Bruyne geeft hoofdreden voor hoger niveau

België won met 3-0 van Turkije. Een verdiende zege, maar een overdreven score. Turkije kreeg ...

161
161
Italië verrast tegen Frankrijk, Lewandowski schittert

In de Nations League stonden er naast België-Turkije vanavond nog heel wat matchen op het ...

87
87
Weergaloze De Bruyne én Lukaku leggen Turkije over de knie

België moest na de nederlaag tegen Frankrijk winnen in de Nations League. Dan zouden ze een ...

118
118
Sneijder ziet ‘bizar tafereel’ bij aanstelling Xavi

Nederland is al vele jaren geen topland meer in het voetbal. Oranje is een goede subtopper, zoals de ...

49
49
'Anderlecht aan zet: toptalent geniet Franse interesse'

Bij RSC Anderlecht loopt heel veel talent rond. De Brusselaars laten jaarlijks jonge spelers ...

192
192
Rode Duivels op voorsprong, één Belg 'frustreert' fans

De Rode Duivels zijn om 20u45 aan hun partij tegen Turkije begonnen. De eerste 45 minuten in Luik ...

189
189
Meevaller bij Anderlecht: speler maakt wederoptreden

RSC Anderlecht won een oefenmatch van Stade Reims met 3-0. Een vlotte zege voor de Brusselaars. Er ...

115
115
Alderweireld: "Ik maak me zorgen om Lukaku"

Romelu Lukaku blijft voorlopig op de achtergrond bij Fenerbahçe. De Belgische spits kwam dit ...

91
91
Van Bommel geeft dé reden voor bankzitterstatuut Lukaku

Wéér geen Romelu Lukaku in de basis bij de Rode Duivels. Toch wel zeer opvallend, ...

82
82
Kritiek op keuzes Van Bommel: "Breng Garcia terug"

Mark van Bommel heeft zijn basisploeg meegedeeld voor de match tegen Turkije. Opvallend: ...

212
212
Van Bommel voert wissels door, géén Lukaku in de basis

De Rode Duivels spelen vandaag om 20u45 hun derde match in de Nations League tegen Turkije. Kunnen ...

113
113
Te weinig krediet na sterk WK? Rode Duivel wil zich tonen

De afgelopen dagen kreeg één Rode Duivel toch wel de nodige kritiek na de match tegen ...

61
61
Albert looft Rode Duivel: "Steekt er bovenuit"

België speelt vanavond tegen Turkije, dat al maanden op de dool is. De Rode Duivels zijn dus de ...

73
73
'Toptransfer op til: Barça klopt aan bij Club Brugge'

Naar wat stilaan een jaarlijkse traditie wordt, verbrak Club Brugge deze zomer nog maar eens het ...

516
516
Patro verrast vriend en vijand met opvolger Stijnen

Stijn Stijnen verraste donderdag vriend en vijand door zijn afscheid aan te kondigen als trainer van ...

100
100
RSCA on the road: Anderlecht wacht pittig programma

De wittebroodsweken als trainer van RSC Anderlecht zijn stilaan achter de rug voor Vitor Bruno. Na ...

145
145
Rode Duivel trapt na: Van Bommel heeft zijn zondebok

Eén actie van Michael Olise, en de Rode Duivels hebben hun eerste zondebok onder Mark van ...

385
385
Van Bommel krijgt wind van voren: "Waar is Sabbe?"

Ondanks de nederlaag tegen Frankrijk wist Mark van Bommel al heel wat harten te veroveren. Over de ...

63
63

Meer sportnieuws