Pittige toptransfer voor Anderlecht met ‘De Duivelsklauw’

door
Pittige toptransfer voor Anderlecht met ‘De Duivelsklauw’

Anderlecht hoopt Marco Pellegrino van AC Milan te strikken in de laatste dagen van de wintermercato. Sporting zet in op een huurdeal met verplichte aankoopoptie, maar dat zien de Rossoneri niet echt zitten.

Pellegrino, ook wel bekend als 'De Duivelsklauw' , beschikt niet alleen over fysieke kracht, Argentijnse grinta, en veel pit, maar ook grote voetballende kwaliteiten.

De race tegen de klok van Anderlecht

Met slechts nog 3 dagen te gaan in de wintermercato, moet Anderlecht alles op alles zetten om een extra verdediger aan te trekken, de enige positie in de selectie die nog niet dubbel bezet is.

Al maandenlang is de club intensief bezig met het zoeken naar de gewenste versterking, en deze zoektocht is uitdagend en complex. De Brusselse club is actief op twee sporen, waarbij ze zowel een ervaren kracht als een high potential willen aantrekken.

“We zoeken een of twee centrale verdedigers, dat is het doel”, zei Brian Riemer. “We zoeken een meer ervaren iemand die er meteen kan staan en een talent die er ook voor de toekomst is.”

Filip Helander (30 jaar) gold lange tijd als de topfavoriet om naar Anderlecht te komen, maar het blijkt moeilijk om tot een akkoord te komen met zijn huidige club Odense BK. Ook de naam van Boris Popovic wordt genoemd in het Lotto Park, maar officieel heeft Cercle Brugge voorlopig nog niets vernomen van Anderlecht.

Met slechts enkele dagen over in januari, zet Anderlecht alles op alles om minstens één en bij voorkeur twee centrale verdedigers aan te trekken. Daarbij zijn de ogen gericht op Marco Pellegrino (21 jaar) van AC Milan, mogelijk als talent voor de toekomst, en Federico Gattoni (24 jaar) van Sevilla FC.

AC Milan wil Pellegrino niet opgeven

Volgens La Dernière Heure heeft Jesper Fredberg contact opgenomen met AC Milan en inlichtingen ingewonnen over Marco Pellegrino. De CEO Sports ziet een kans om te profiteren van de moeilijke situatie van de verdediger bij de Rossoneri en hij streeft naar een huurdeal met een verplichte aankoopoptie.

Pellegrino, die vorige zomer voor 3,5 miljoen euro werd overgenomen van Platense, heeft vanwege een langdurige enkelblessure nauwelijks speeltijd gehad in San Siro.

Milan lijkt momenteel niet van plan te zijn om de 21-jarige al op te geven, gezien zijn lopende contract tot en met 2028 en het vertrouwen dat coach Stefano Pioli in de jonge verdediger stelt.

Vorig weekend heeft Pellegrino zelfs weer een plek in de selectie gekregen bij AC Milan, voor het eerst sinds zijn terugkeer van blessureleed. Hierdoor staat Milan niet meteen open voor de voorgestelde constructie van Anderlecht: een uitleenbeurt met verplichte aankoopoptie.

De Argentijnse U23 international, met ook een Italiaans paspoort, is duidelijk een gewilde speler op de transfermarkt, aangezien ook clubs als Werder Bremen, UD Almería, Girona, Hellas Verona, Ternana en OH Leuven allemaal interesse hebben getoond in de jonge verdediger.

Schaars en modern profiel met Argentijnse grinta

Marco Pellegrino heeft een uitdagende periode doorgemaakt tussen begin november en eind januari door een gecompliceerde breuk van het hielbeen in zijn linkervoet, waardoor hij drie maanden aan de zijlijn stond.

Deze blessure heeft zijn aanpassingsproces bij AC Milan aanzienlijk vertraagd, wat resulteert in slechts één optreden met de eerste ploeg tot nu toe: een invalbeurt van 68 minuten tegen Napoli.

Hoewel Pellegrino zijn sportieve meerwaarde nog niet heeft laten zien bij Milan, weten de Rossoneri wel waarom ze hem vorige zomer voor 3,5 miljoen euro hebben aangetrokken.

Pellegrino is een linksbenige centrale verdediger, een profiel dat zeer gewild is op de markt. Bovendien bezit de Argentijn ook een Italiaans paspoort, wat eveneens handig meegenomen is, gezien het minimumaantal Italiaanse spelers op het wedstrijdformulier in de Serie A.

Pellegrino is een moderne verdediger: snel, wendbaar en fysiek sterk. Ondanks zijn gemiddelde lengte (1,84 meter) is hij dominant in de luchtduels, zowel in verdedigende als aanvallende situaties.

Hij vertoont ook typische Argentijnse kenmerken als verdediger: hij is doortastend en strak in de dekking, gaat stevig de duels aan en beschikt over een enorme dosis vechtlust en grinta.

Pittige Pellegrino: ‘de duivelsklauw’

Bovendien beschikt Marco Pellegrino ook over grote voetballende kwaliteiten. Hij aarzelt niet om progressieve en diagonale passes te versturen, vaak richting aanvallende vleugelspelers en spitsen.

Vincent Casella, een Argentijnse spelersmakelaar, was vol lof na de komst van Pellegrino naar AC Milan. “AC Milan heeft een geweldige centrale verdediger aangetrokken. Goede voeten en een indrukwekkend postuur, ondanks zijn jonge leeftijd”, zei Casella.

“Hij heeft persoonlijkheid en pit. Ik denk dat de Serie A voor een moderne verdediger de beste school is die er momenteel bestaat.” Pellegrino staat bekend als een fysiek sterke verdediger die niet terugschrikt voor stevige duels.

Het is dan ook geen verrassing dat zijn idolen Sergio Ramos (Sevilla FC) en Cristian Romero (Tottenham) zijn. Journalist Carlo Pellegatti bevestigt de fysieke kracht van Pellegrino: “Hij is buitengewoon sterk. Als voorproefje zou ik hem bijna willen de bijnaam geven: 'De Duivelsklauw', omdat 'garra' 'klauw' betekent in het Spaans.”

JOUW MENING TELT:
Anderlecht moet Pellegrino halen

Meest recent

'Anderlecht maakt werk van terugkeer verloren zoon'

Door de toevoeging van Lucas Bigla en Silvio Proto aan de technische staf van Besnik Hasi zit de ...

85
85
'Essevee vangt jackpot: goudhaantje levert nóg meer op'

Zulte Waregem hervatte bijna twee weken geleden als eerste eersteklasser de trainingen. De ...

25
25
'STVV pakt stevig uit met voormalige Beerschot-sensatie'

STVV stevent af op een drukke zomer, want om diverse redenen zijn tal van spelers op weg naar de ...

41
41
'Wilmots op dreef: Standard strikt oude bekende Anderlecht'

Marc Wilmots laat er geen gras over groeien bij Standard, dat na de aanstelling van Mircea Rednic ...

88
88
'Renard druk in de weer: Anderlecht verleidt verdediger'

RSC Anderlecht staat op het punt om al een vierde zomeraanwinst vast te leggen, maar de ...

153
153
'Grote kuis bij Club Brugge: volgende flop richting exit?'

Vooralsnog vond er nog geen uitgaand verkeer plaats, maar dat Club Brugge straks heel wat volk ziet ...

630
630
'Union houdt hart vast: vertrek Sadiki krijgt vorm'

Union SG zag de voorbije seizoen steevast een groot deel sterkhouders vertrekken in de zomermercato. ...

88
88
'Transferstrijd De Cuyper woedt: Club houdt been stijf'

Het heeft er alle schijn van dat Maxim De Cuyper deze zomer vertrekt bij Club Brugge. Verschillende ...

379
379
'Atlético Madrid wil Rode Duivel, Saudi's liggen op de loer'

Een aantal Rode Duivels kan terugblikken op een geslaagd seizoen bij hun respectievelijke clubs. ...

87
87
'Anderlecht blijft doorstomen: vijfde aanwinst onderweg'

RSC Anderlecht toont zich bijzonder actief op de transfermarkt. Met Cedric Hatenboer, Zoumana Keita ...

1164
1164
'Jutgla naar topcompetitie: Club moet meteen dokken'

Een jaartje geleden wist Club Brugge zijn selectie relatief goed intact te houden, deze zomer ...

676
676
'Onderhandelingen lopen: Europese transferknaller Fofana'

De zomerse transfercarrousel begint stilaan op toerental te komen en dus breekt ook voor ...

477
477
Niemand wil Antwerp coachen: échte reden bekend

Antwerp FC zoekt al wekenlang naar een nieuwe hoofdcoach, maar krijgt de ene na de andere afwijzing. ...

1686
1686
'Plottwist in Brugge: Club stuurt Standard wandelen'

Club Brugge en Standard deden de voorbije jaren geregeld zaakjes met elkaar. Dit keer hoopt Marc ...

730
730
'Soap niet afgelopen: nieuwe bom onder JPL-format'

De kogel is eindelijk door de kerk: vanaf het seizoen 2026-2027 gaan de play-offs op de schop en ...

638
638
'Renard haakt af: Anderlecht schrapt twee toptargets'

Olivier Renard laat er geen gras over groeien, want met Nathan-Dylan Saliba staat RSC Anderlecht op ...

514
514
Standard verrast vriend & vijand met oude bekende Wilmots

Nadat het eerder al huurlingen Dennis Eckert Ayense en Ilay Camara langer had vastgelegd maakte ...

216
216
Trainerskerkhof in JPL: volgend slachtoffer bekend

Wanneer de bal binnenkort weer aan het rollen gaat zal er bij tal van ploegen een andere coach op de ...

147
147
Witte rook: OH Leuven kondigt nieuwe hoofdcoach aan

Binnen ruim een maand gaat het nieuwe seizoen alweer van start. Bij heel wat ploegen zal er dan een ...

132
132
Standard maakt (eindelijk) volgende aanwinst bekend

Standard maakte vandaag zijn nieuwe coach bekend, dat werd Mircea Rednic. De club trakteerde zijn ...

192
192
STVV begint aan nieuwe seizoen: "Of we bij de club blijven?"

STVV is vandaag officieel begonnen aan het seizoen 2025-2026. De Truienaars gaan voor een rustig ...

99
99
Competitieformat goedgekeurd, duidelijkheid over Jong Genk

Het is dan toch eindelijk prijs: het competitieformat is vandaag goedgekeurd. Maandag heeft de Hoge ...

570
570
Hoe OHL Oscar Garcia dan toch gelijk moest geven

Oud-Heverlee Leuven ontsloeg afgelopen seizoen Oscar Garcia en nadien nam Chris Coleman nam over. ...

200
200
Waarom Ajax niet meteen zal aankloppen bij Anderlecht

De geruchten omtrent tal van transfers zijn niet meer bij te houden. Er zit héél veel ...

422
422
Patro verrast en gaat shoppen bij Feyenoord

Patro Eisden is heel erg actief op de transfermarkt. De Nederlandse tweedeklasser heeft vandaag een ...

70
70

Meer sportnieuws