'Schokkende wending: Schmeichel alsnog weg bij Anderlecht?'

door
'Schokkende wending: Schmeichel alsnog weg bij Anderlecht?'

Anderlecht stelde zaterdag eindelijk zijn eerste aanwinst van deze wintermercato voor. Met Mads Kikkenborg haalde het een nieuwe doelman in huis. Daarmee anticipeerde het op het nakende vertrek van Maxime Dupé, die op het punt staat om naar Nice te verhuizen. De bedoeling lijkt te zijn dat de 24-jarige Deen de doublure wordt van Kasper Schmeichel.

Al zou dat plannetje weleens in duigen kunnen vallen en zou Kikkenborg weleens sneller dan verwacht voor de leeuwen gegooid moeten worden. Het lijkt immers nog steeds niet uitgesloten dat Anderlecht voor het einde van de wintermercato Schmeichel nog zal verliezen.

LEES OOK: Top kijkt mee: hoe Debast grote dromen mag koesteren

Premier League lonkt nog steeds naar Schmeichel

De voorbije maanden werd de 37-jarige Deen al een paar keer gelinkt aan een terugkeer naar de Premier League, waar hij jarenlang schitterde bij Leicester City. Nu stelt de Daily Mail dat een transfer naar Engeland nog steeds aan de orde is, want Nottingham Forest zou aan zijn komst denken.

De nummer zestien in de Premier League heeft in principe al twee doelmannen met Odysseas Vlachodimos en Matt Turner, maar trainer Nuno Espirito Santo zou niet overtuigd zijn van hun prestaties. Daarom zou Forest de mogelijkheid bestuderen om een ervaren doelman aan te trekken.

Lage afkoopsom in contract bij Anderlecht

Daarbij denken ze naast Peter Gulacsi (RB Leipzig) ook aan Schmeichel. Ze zouden zelfs al contact opgenomen hebben met zijn management en als er een bod zou binnenlopen, zou Anderlecht weleens machteloos kunnen staan. Er zou immers een 'relatief lage' afkoopsom in het contract van Schmeichel staan.

Desondanks is het lang niet zeker dat het ook zover zal komen. Er hangt Forest een straf boven het hoofd wegens inbreuken op de Financial Fair Play en dus zijn de financiële mogelijkheden van de club beperkt. Mogelijk zullen ze dus eerst een speler moeten verkopen eer ze echt werk kunnen maken van de komst van Schmeichel.

Zou een vertrek van Schmeichel een groot verlies zijn voor Anderlecht?

Meest recent

UCL: Arsenal klopt Bayern, afgang Liverpool, CDK en Mbappé heersen

Het Bayern München van coach Vincent Kompany heeft zijn eerste nederlaag van het seizoen ...

33
33
Trieste aftocht: Sporting geeft zwak Club pak voor de broek

Club Brugge zal tijdens de drie resterende speeldagen nog vol aan de bak moeten om de League Phase ...

58
58
Domper op bloedvorm: misnoegde Trossard sjokt van veld

Leandro Trossard is de laatste weken uitstekend in vorm bij Arsenal FC. Woensdagavond startte de ...

21
21
Club krijgt klappen in Lissabon: "Hij is dé zwakke schakel"

In de Champions League dreigt Club Brugge een flinke kater te gaan oplopen. Op het veld van Sporting ...

207
207
Club Brugge van hemel naar hel: VAR kwelduivel van dienst

In de Champions League neemt Club Brugge het woensdagavond op tegen Sporting CP. Even leek er een ...

170
170
Oorlogsverklaring aan DAZN: Pro League dropt fors statement

Het Belgische clubvoetbal rekent momenteel af met een heuse crisis. Rechtenhouder DAZN heeft het ...

189
189
Union verbluft Europa: "Heksenketel ongemakkelijk stil"

Union SG heeft dinsdagavond voor een zoveelste hoogtepunt gezorgd. In de Champions League gingen de ...

260
260
Uitslagen UCL: Pocognoli vloekt ondanks monumentale blunder

Het AS Monaco van coach Sébastien Pocognoli heeft woensdag twee dure punten verspeeld in de ...

28
28
Loting WK '26: Duivels moeten deze 'Poule des Doods' vrezen

Binnen anderhalve week is het zover, dan wordt geloot voor de groepsfase van het WK 2026. De Rode ...

151
151
Sporting-Club Brugge: grote favoriet nu al bekend

In de Champions League kruist Club Brugge woensdagavond de degens met Sporting CP. Een jaartje ...

340
340
Eén verrassing in basiself Club, Sporting met 3 nieuwe namen

Om 21u staat Club Brugge voor zijn vijfde opdracht in de Champions League. Het hoopt verder te gaan ...

155
155
'Anderlecht moet bliksemsnel toeslaan voor toptalent'

Het wordt uitkijken wat Anderlecht tijdens de wintermercato zal doen. Sportief directeur Olivier ...

191
191
Fink spreekt klare taal over Europese ambities

Donderdag mag KRC Genk weer aan de bak in de Europa League. Daarin krijgt het voor zijn vijfde ...

48
48
Benteke krijgt slecht nieuws: transfer in de maak?

Het was bij de Rode Duivels de voorbije maanden zoeken in de spits, maar aan Christian Benteke werd ...

62
62
Goots stelt zich grote vragen bij aanpak Antwerp

Antwerp wacht zondag een aartsmoeilijke uitwedstrijd tegen Club Brugge. De Great Old zal die ...

153
153
Pro League stapt naar rechtbank in DAZN-conflict

Er heerste de voorbije maanden al grote onzekerheid over de toekomst van het televisiecontract voor ...

152
152
DAZN-bom: één fatale clausule verplettert Belgisch voetbal

Eén zinnetje in de tender, zogezegd om de fan te beschermen, dreigt nu het hele Belgische ...

406
406
'Strijd om David helemaal los: 3 Engelse clubs all-in'

Vorig seizoen ontpopte Promise David zich tot dé revelatie bij Union. In deze jaargang heeft ...

64
64
'Renard-aankoop in lastig parket bij Anderlecht'

Olivier Renard is intussen zowat een jaar aan de slag als sportief directeur bij Anderlecht. Zijn ...

139
139
Union prijkt dankzij transfers in zeer straf lijstje

Union blijft maar indruk maken. Dinsdagavond zorgde het voor een nieuwe stunt in de Champions League ...

46
46
Mourinho vol lof: Belg verrast hem compleet

Benfica won dinsdagavond met 0-2 op het veld van Ajax. Bij de Amsterdammers kwamen drie Belgen in ...

127
127
Wijnants verrast: ‘Deze JPL-outsider haalt gewoon de top zes

Topclubs als KRC Genk, Standard, Royal Antwerp FC en AA Gent stellen tot op heden toch teleur in de ...

163
163
KRC Genk slijpt de messen: derde stunt op komst?

KRC Genk neemt het donderdag op tegen FC Basel in de Europa League. De Limburgers kunnen mits een ...

290
290
Club Brugge in Youth League onderuit tegen Sporting CP

Club Brugge werkte zopas in de Youth League de match af tegen Sporting CP.  Blauw-Zwart heeft ...

79
79
Top kijkt mee: hoe Debast grote dromen mag koesteren

Club Brugge neemt het vanavond in Lissabon op tegen Sporting CP. Dat is jammer genoeg zonder Rode ...

131
131

Meer sportnieuws