Bromance bij Club Brugge: "Hij kan geweldig sjotten, hé"

812 stemmen
Bromance bij Club Brugge:

Na een mindere periode raakt Jorne Spileers stilaan terug op niveau bij Club Brugge. De 19-jarige bewondert zijn collega-verdediger en vriend Brandon Mechele en hij neemt het op voor hem.

LEES OOK: 'Ngoy op strafbankje: Garcia broedt op verrassing'

De puzzelstukjes vallen in elkaar met Mechele en Spileers

Sinds Spileers rechts centraal en Mechele links centraal in de verdediging staan van Club Brugge, voetbalt de jonge verdediger beter en voelt hij zich comfortabeler. Spileers speelt niet meer tegen zijn voet, wat vroeger wel het geval was.

Dat was een groot nadeel voor Spileers. Mechele beschikt wel over een goede linkervoet, waardoor het centraal achterin nu wel uitstekend verloopt met Spileers op rechts en Mechele op links.

Spileers: "Mechele wordt onterecht geviseerd"

Spileers bewondert zijn ploegmaat en hij vindt dat Mechele te vaak bekritiseerd wordt. Mechele wordt bijvoorbeeld als een beperkt voetballende verdediger beschouwd, maar daar is Spileers het zeker niet mee eens.

“Als ik hem soms ballen zie trappen… (blaast) Brandon kan geweldig sjotten, hé - dat valt me op training elke dag op. Ik laat me vertellen dat hij soms geviseerd wordt. Dat is onterecht. (benadrukt) Het is onterecht”, zegt Spileers aan Het Nieuwsblad.

Spileers en Mechele zijn 'copains'

De relatie tussen Spileers en Mechele gaat verder dan collegialiteit. “Brandon is, hoe zal ik het zeggen… (denkt even na) Een copain. Wij praten over van alles. Dat kan over voetbal gaan. Als ik raad nodig heb, klop ik aan bij Brandon.”

Toen Spileers bij de jeugd van Club Brugge speelde was Mechele een van zijn idolen en voorbeelden. “Ik zat in de jeugd van Club, was een verdediger, dus is het vanzelfsprekend dat Brandon een voorbeeld was.”

Wordt Mechele onterecht geviseerd?

Meest recent

STVV slaat toe met zeer stevige aanwinst

STVV gaat wellicht nog een drukke zomer tegemoet. De Kanaries hebben vandaag wel een speler aan ...

5
5
Club Brugge kondigt deal met Premier League-club aan

Zowel in Europa als in eigen land heeft Club Brugge alweer een geslaagd seizoen achter de rug. Ook ...

33
33
Blessuregolf bij Belgen: opvallende afwezige op training

Vooraf kondigde de laatste match van de poulefase zich aan als een opwarmertje richting de ...

69
69
De Condé slaat toe: Genk stelt nieuwe doelman voor

Tot dusver bleef het nog stil bij KRC Genk, waar nochtans heel wat inkomend en uitgaand verkeer ...

95
95
'Club Brugge vangt 5 miljoen voor overbodige flop'

Het belooft alweer een lucratieve zomer te worden voor Club Brugge, waar na Aleksandar Stankovic nog ...

231
231
'Witte rook in Anderlecht: nieuwe T1 geeft jawoord'

Het is een bijzonder lange zoektocht geweest, maar daags nadat RSC Anderlecht de trainingen weer ...

674
674
België in de ban van Doku: spanning stijgt in Seattle

Winst tegen Nieuw-Zeeland is zaterdag een absolute must voor de Rode Duivels. Samen met Rudi Garcia ...

118
118
'Mannaert hakt knoop door: dagen Garcia al geteld'

Na de twee teleurstellingen tegen Egypte en Iran is het zaterdag van moeten voor de Rode Duivels. ...

610
610
Timmy Simons viert terugkeer als T1 in Jupiler Pro League

Terwijl alle ogen nog op het WK gericht zijn, hervatten de Belgische eersteklassers stilaan ook de ...

180
180
Vanaken deelt pakkend statement voor cruciaal WK-duel

De sfeer rond de Rode Duivels is de voorbije dagen stevig omgeslagen. Waar België met hoge ...

525
525
Aanvoerder Tielemans in vraag gesteld: “Beter hij captain"

Bondscoach Rudi Garcia stelde Youri Tielemans een tijdje geleden aan als de vaste aanvoerder van de ...

173
173
“Rudi Garcia manipuleert posivitisme bij Rode Duivels”

De Rode Duivels zijn op zoek naar een houvast op het WK. Een sterke prestatie om zich aan op te ...

57
57
'Standard pakt uit met opvallende pion: ex-Anderlecht'

Standard Luik wil zo snel mogelijk weer bij de Belgische top horen. De Rouches hebben het volste ...

169
169
Club kijkt jaloers toe: waanzinnig nieuw stadion Man Utd

Club Brugge probeert al jarenlang een nieuw stadion op poten te zetten, maar dat dossier sleept nog ...

145
145
Tielemans doet boekje open over Garcia én Vanaken

Net zoals het WK 2022 in Qatar loopt het niet van een leien dakje in de Verenigde Staten, Mexico en ...

692
692
‘Club slaat toe: Leko heeft gewenste aanwinst beet’

Club Brugge is de transfermarkt aan het afspeuren op zoek naar gerichte versterkingen, zeker met het ...

539
539
Rudi Garcia met rug tegen de muur: “Lachertje van WK”

Het is van moeten voor de Rode Duivels. Wat een gemakkelijke groep werd verwacht, draait voorlopig ...

205
205
‘Zomerse toptransfer lonkt plots voor Wout Faes’

Wout Faes werd niet geselecteerd voor het WK 2026 en lijkt in de bovenste schuif te liggen bij ...

71
71
'Charleroi staat op het punt knaltransfer af te ronden'

Sporting Charleroi wist vorig seizoen Europees voetbal over de streep te trekken, maar dat was dit ...

37
37
Ruben Van Gucht stapt in project dat niemand zag aankomen

Ruben Van Gucht heeft zijn volgers op sociale media compleet verrast met een aankondiging die ...

47
47
Tielemans slaat hard terug op WK-kritiek Rode Duivels

De Rode Duivels krijgen de wind van voren na Egypte en Iran. Met een twee op zes zoekt België ...

172
172
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht pakt dubbel uit, Club schrikt’

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

600
600
Garcia afgemaakt: twee alarmerende WK-vaststellingen

De Rode Duivels staan op een derde plek in de groepsfase na een 1-1 tegen Egypte en een 0-0 tegen ...

227
227
Cercle Brugge is genadeloos: speler definitief weg

Cercle Brugge is volop bezig met de kern samen te stellen voor volgend seizoen. Groen-Zwart zoekt ...

106
106
Antwerp haalt toptalent eindelijk binnen

Royal Antwerp FC begint zich te roeren op de zomermercato. The Great Old zal ook volgend seizoen ...

202
202

Meer sportnieuws