Bromance bij Club Brugge: "Hij kan geweldig sjotten, hé"

door
Bromance bij Club Brugge:

Na een mindere periode raakt Jorne Spileers stilaan terug op niveau bij Club Brugge. De 19-jarige bewondert zijn collega-verdediger en vriend Brandon Mechele en hij neemt het op voor hem.

LEES OOK: Club Brugge in dubio: ‘nieuwe Mechele’ of klaar voor exit?

De puzzelstukjes vallen in elkaar met Mechele en Spileers

Sinds Spileers rechts centraal en Mechele links centraal in de verdediging staan van Club Brugge, voetbalt de jonge verdediger beter en voelt hij zich comfortabeler. Spileers speelt niet meer tegen zijn voet, wat vroeger wel het geval was.

Dat was een groot nadeel voor Spileers. Mechele beschikt wel over een goede linkervoet, waardoor het centraal achterin nu wel uitstekend verloopt met Spileers op rechts en Mechele op links.

Spileers: "Mechele wordt onterecht geviseerd"

Spileers bewondert zijn ploegmaat en hij vindt dat Mechele te vaak bekritiseerd wordt. Mechele wordt bijvoorbeeld als een beperkt voetballende verdediger beschouwd, maar daar is Spileers het zeker niet mee eens.

“Als ik hem soms ballen zie trappen… (blaast) Brandon kan geweldig sjotten, hé - dat valt me op training elke dag op. Ik laat me vertellen dat hij soms geviseerd wordt. Dat is onterecht. (benadrukt) Het is onterecht”, zegt Spileers aan Het Nieuwsblad.

Spileers en Mechele zijn 'copains'

De relatie tussen Spileers en Mechele gaat verder dan collegialiteit. “Brandon is, hoe zal ik het zeggen… (denkt even na) Een copain. Wij praten over van alles. Dat kan over voetbal gaan. Als ik raad nodig heb, klop ik aan bij Brandon.”

Toen Spileers bij de jeugd van Club Brugge speelde was Mechele een van zijn idolen en voorbeelden. “Ik zat in de jeugd van Club, was een verdediger, dus is het vanzelfsprekend dat Brandon een voorbeeld was.”

Wordt Mechele onterecht geviseerd?

Meest recent

KV Mechelen naar PO1: Winkelmans ziet één uitkomst

De strijd om de Champions' Play-Off is op drie speeldagen van het einde van de reguliere competitie ...

5
5
Lapoussin vindt weer onderdak bij zeer verrassende club

Jarenlang was Loïc Lapoussin één van de smaakmakers op de Belgische velden. In ...

5
5
Vandevoordt legt uit waarom hij toch bij RB Leipzig blijft

De Rode Duivels hebben heel wat weelde onder de lat. Thibaut Courtois blijft de onbetwiste nummer ...

25
25
Keeperskwestie bij Union? Hubert schenkt klare wijn

Union kreeg de voorbije weken enkele tikken in de titelstrijd. Het liet punten liggen tegen Standard ...

42
42
Godts speelt open kaart over selectie voor Rode Duivels

Binnen enkele weken maakt Rudi Garcia zijn selectie bekend voor de oefenstage van de Rode Duivels in ...

62
62
TRANSFERUURTJE: 'Targets Club bekend, transferbom bij Bayern'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

186
186
'Real Madrid gaat voor megadeal met bod van 120 miljoen'

Real Madrid kent een moeizaam seizoen. De titel lijkt stilaan uit de handen te glippen, waardoor ze ...

64
64
Van Gucht tot kookpunt gebracht met pornoster-onthulling

Een pikante onthulling op het verkeerde veld? Ruben Van Gucht zorgde deze week niet voor opschudding ...

112
112
Albert voorspelt furie bij Anderlecht door één man

Bij RSC Anderlecht waren de ingaande transfers dit seizoen geen geweldig succes. Eén van hen ...

270
270
Maesschalck brengt groot nieuws over De Bruyne

Kevin De Bruyne traint terug mee met de groep in Napels. Dat is zeer positief nieuws en de Rode ...

64
64
Red Flames met grote ambities: "Hét grote doel"

De Red Flames wonnen met 0-3 van Israël. Een vlotte overwinning, maar daar willen ze meer. ...

27
27
Lapoussin verrast vriend en vijand met nieuwe werkgever

Loic Lapoussin heeft na maanden zoeken weer een nieuwe club gevonden. De ex-speler van STVV en Union ...

63
63
'Standard niet akkoord: miljoenenbod geweigerd'

Standard kan het geld altijd zeer goed gebruiken, maar dat wil niet zeggen dat ze zomaar elk bod ...

131
131
Twee WK-gangers bij Westerlo? "Zou een droom zijn"

Bij KVC Westerlo kennen ze al bij al een rustig seizoen. Met de nodige ups en downs. De top zes, dat ...

26
26
Lommel SK met ‘masterplan’: "Op bezoek bij Man City"

Lommel SK gaat terug weer meer naar zijn roots. De Limburgers willen de eigen jeugdopleiding weer ...

22
22
Omwenteling in titelstrijd: "Zo word je géén kampioen"

Nog drie speeldagen te gaan en de titelstrijd in de Jupiler Pro League kan helemaal losbarsten in de ...

351
351
Eden Hazard bekent kleur: twee topfavorieten voor WK '26

Het aftellen tot het wereldkampioenschap in de VS, Canada en Mexico is nu ook echt begonnen. Zo zijn ...

290
290
Hete transferzomer KRC Genk: zestal op weg naar uitgang?

KRC Genk is bezig aan een behoorlijk wisselvallig seizoen. Desondanks hebben de Limburgers ...

462
462
Anderlecht leeft weer: Proto verklapt 'geheim' van Taravel

Bij RSC Anderlecht heerst nog steeds heel wat onduidelijkheid omtrent het trainersdossier. De kans ...

428
428
VRT in paniek: bom onder stoel van Van Gucht

De VRT schuift Ruben Van Gucht opzij voor het WK voetbal van 2026, en dat zorgt voor heel wat ...

382
382
Schoktransfer Lukaku? 'Napoli-toekomst in handen één man'

Romelu Lukaku scoorde afgelopen weekend eindelijk zijn eerste doelpunt van het seizoen namens SSC ...

169
169
'Atlético helemaal verknocht: Club-ster bovenaan lijstje'

Club Brugge slaagde er uiteindelijk niet in om Atlético Madrid uit de Champions League te ...

422
422
Zorgen Garcia: drie Club-spelers in basis op cruciale stage?

Nog exact 100 dagen tot de start van het wereldkampioenschap in de VS, Candada en Mexico. Eind deze ...

313
313
Bekerkoorts stijgt: Anderlecht krijgt cruciaal nieuws over finale

Na de recente 6 op 6 lijkt RSC Anderlecht nagenoeg zeker van zijn plek in de Champions' Play-Offs. ...

826
826
Joos heeft voorkeur: "Ik wil hen erbij in Play-Off I"

Met nog drie speeldagen voor de boeg in de reguliere competitie ligt de strijd om de Champions' ...

419
419

Meer sportnieuws