Mbaye Leye vloekt bij intense strijd met Lierse in CPL

door
Mbaye Leye vloekt bij intense strijd met Lierse in CPL

Nieuwe T1 Mbaye Leye heeft met Seraing nagelaten om de kloof met Lierse (zo goed als) te dichten in de Challenger Pro League. De Métallos leken lange tijd op weg naar de zege maar slikten toch nog een zure gelijkmaker. Zo moet de Luikse ploeg nog steeds een tweede degradatie op een rij vrezen.

Na de kelderkraker in de Jupiler Pro League, stond ook een reeks lager een heus degradatieduel op het menu. Seraing (net nog gedegradeerd) stond tegenover Lierse Kempenzonen op Pairay. Een zege zou de Pallieters een bonus van zeven punten geven, verlies bracht het verschil terug tot amper één schamel punt.

LEES OOK: KV Kortrijk stelt zich vragen: "Gebeurden rare dingen"

Pallieters slikken 'goedkope' penalty

De bezoekers begonnen het beste in de vooravond. Na een paar minuten spelen kopte Sampers (Oulare was geblesseerd) vanuit kansrijke positie ruim voorlangs. Seraing reageerde met een schot van Douane dat net naast de winkelhaak verdween. Na twintig minuten spelen kregen de Métallos een lichte strafschop na een duel tussen Van Acker en Soumah-Abbad. Vanaf elf meter zette Fall zijn team op voorsprong: 1-0. De Pallieters waren nadien van slag en ontsnapten een paar keer aan een grotere achterstand, halfweg had Seraing de beste papieren in handen.

Seraing bijt tanden stuk op tienkoppig Lierse

Na rust nam Lierse opnieuw een goede start. Van Acker knalde richting de bovenhoek maar daar lag Margueron in de weg. De Métallos controleerden nadien maar dwongen zelf lange tijd geen kans meer af. Ook de Pallieters kwamen maar met veel moeite aan wat mogelijkheden. Op een kwartier van het einde kreeg ook Lierse een (lichte) strafschop na een duw van Tshibuabua op Sow. Van Acker faalde niet en bracht Lierse op gelijke hoogte: 1-1. De bezoekers schoten zichzelf even later andermaal in de voet. De pas ingevallen Vekemans pakte uit met een oliedomme tackle en werd met rood van het veld gestuurd (de zoveelste kaart voor Lierse dit seizoen). Uiteindelijk overleefden de bezoekers eenvoudig, met een puntje houdt het de kloof met Seraing alvast intact.

Scoreverloop:

1-0 (21') Fall (p), 1-1 (76') Van Acker (p)

Bijzonderheid:

Vekemans (Lierse) krijgt een rode kaart (78').

 

Zal Seraing een tweede keer op een rij degraderen?

Meest recent

Arsenal zet nieuwe titelstap: City maakt dure uitschuiver

In de Engelse titelstrijd heeft Arsenal FC woensdagavond een uitstekende zaak gedaan. De leider had ...

22
22
Tedesco in ziekenhuis opgenomen: pakkende details bekend

Domenico Tedesco levert dit seizoen goed werk af als hoofdcoach van Fenerbahçe. Maar de ...

35
35
Rits kwijnt weg bij Anderlecht: einde lijdensweg in zicht

Hoewel hij in de voorbije seizoenen behoorlijk wat minuten maakte, werd Mats Rits afgelopen zomer ...

273
273
DAZN-soap níét voorbij: grote ongerustheid bij Belgische clubs

De Belgische profclubs verzamelden woensdag op de burelen van de Pro League. Tijdens de meeting ...

253
253
Antwerp aangemaand tot transferactie: "In deze vorm ..."

Antwerp FC kon afgelopen weekend weer aanknopen met een broodnodige overwinning tegen revelatie ...

240
240
'Pérez drukt stempel: grote naam kandidaat-trainer Real'

Real Madrid heeft enkele mindere resultaten achter de rug in La Liga en zag FC Barcelona weer vier ...

65
65
Club Brugge boort ware goudmijn aan: dríé nieuwe jackpots

Club Brugge kan al enkele seizoenen lang uitstekende financiële cijfers voorleggen. Grotendeels ...

546
546
Nieuwe titelwending: "Bij Union beseffen ze het"

Nog drie speeldagen te gaan en de titelstrijd in de Jupiler Pro League kan helemaal losbarsten in de ...

540
540
Waagt Anderlecht stuntdeal met transfergenie uit JPL?

Anderlecht moet knopen doorhakken. Paars-wit zoekt een nieuwe technisch directeur en wil eindelijk ...

289
289
'Enorme flop: Celtic stuurt JPL-aanwinst alweer door'

De Schotse topclubs richtten in de voorbije mercato's graag hun pijlen op de Belgische markt. ...

99
99
'Antwerp krijgt nieuwe tegenvaller voor cruciale trip'

Antwerp heeft vorig weekend een belangrijke zege geboekt door STVV toch wel verrassend met 1-0 te ...

144
144
'Napoli krijgt uitsluitsel over comeback De Bruyne'

Napoli maakt een moeilijk seizoen door. De Italiaanse titelverdediger sneuvelde al in de league ...

50
50
'Weer uittocht: eerste vertrekker bij Union bekend'

Bij Union moeten ze elke zomer opnieuw hun beste spelers laten vertrekken. Dat was vorige zomer niet ...

80
80
Van Den Kerkhof kent sanctie na aanslag op Tzolis

De wedstrijd van vorig weekend tussen Charleroi en Club Brugge deed heel wat stof opwaaien. Bij de ...

410
410
'Alarm in Frankrijk: grote zorgen om WK Mbappé'

We zijn slechts drie maanden voor de start van het WK en dus is het voor vrijwel elke bondscoach van ...

54
54
Wesley Sonck beroert iedereen met openhartige getuigenis

Wesley Sonck beroert ook na zijn actieve carrière nog steeds vriend en vijand. De glimlach, ...

55
55
Centen op bij King Power? OHL reageert op malaise

In Engeland dreigt een schrijnend scenario voor Leicester City. Tien jaar nadat de Foxes de wereld ...

139
139
'Standard wacht helse strijd om goudhaantje te houden'

Standard maakt nog altijd kans op de Champions' Play-Off en dat zou voor de Rouches een opsteker ...

135
135
Beveren verrast en gaat lopen met Anderlecht-target

Het seizoen in de Challenger Pro League loopt nog een hele tijd, maar SK Beveren is nu al zeker van ...

193
193
Straffe Wullaert op weg naar Belgische voetbalgeschiedenis

Tessa Wullaert is met grote afstand de beste Belgische voetbalster ooit. Een fenomeen en een lust ...

42
42
Wout Faes leeft op: absolute toptransfer lonkt

Wout Faes kreeg als Rode Duivel in België al veel kritiek te verwerken. De Belgische centrale ...

170
170
Challenger Pro League: nieuwe regels op komst?

In de Challenger Pro League kunnen de beloftenploegen bijna niet degraderen. Dat is voor velen een ...

370
370
Garcia speurt rond: oude bekende weer Rode Duivel?

Rudi Garcia zit toch wat met de handen in het haar. De Rode Duivels spelen deze maand tegen de VS en ...

119
119
Blunder Renard pijnlijk duidelijk: CIES met straffe cijfers

De passage van Olivier Renard bij RSC Anderlecht was geen groot succes. Er gebeurden zeker een ...

215
215
Marc Coucke kiest plots voor een totaal ander verhaal

Wat doet een topondernemer en voetbaleigenaar wanneer de stadionlichten even doven? Woensdagavond ...

62
62

Meer sportnieuws