Mbaye Leye vloekt bij intense strijd met Lierse in CPL

69
Mbaye Leye vloekt bij intense strijd met Lierse in CPL

Nieuwe T1 Mbaye Leye heeft met Seraing nagelaten om de kloof met Lierse (zo goed als) te dichten in de Challenger Pro League. De Métallos leken lange tijd op weg naar de zege maar slikten toch nog een zure gelijkmaker. Zo moet de Luikse ploeg nog steeds een tweede degradatie op een rij vrezen.

Na de kelderkraker in de Jupiler Pro League, stond ook een reeks lager een heus degradatieduel op het menu. Seraing (net nog gedegradeerd) stond tegenover Lierse Kempenzonen op Pairay. Een zege zou de Pallieters een bonus van zeven punten geven, verlies bracht het verschil terug tot amper één schamel punt.

LEES OOK: Nainggolan maakt Beerschot-fans met grond gelijk: "Junkies!"

Pallieters slikken 'goedkope' penalty

De bezoekers begonnen het beste in de vooravond. Na een paar minuten spelen kopte Sampers (Oulare was geblesseerd) vanuit kansrijke positie ruim voorlangs. Seraing reageerde met een schot van Douane dat net naast de winkelhaak verdween. Na twintig minuten spelen kregen de Métallos een lichte strafschop na een duel tussen Van Acker en Soumah-Abbad. Vanaf elf meter zette Fall zijn team op voorsprong: 1-0. De Pallieters waren nadien van slag en ontsnapten een paar keer aan een grotere achterstand, halfweg had Seraing de beste papieren in handen.

Seraing bijt tanden stuk op tienkoppig Lierse

Na rust nam Lierse opnieuw een goede start. Van Acker knalde richting de bovenhoek maar daar lag Margueron in de weg. De Métallos controleerden nadien maar dwongen zelf lange tijd geen kans meer af. Ook de Pallieters kwamen maar met veel moeite aan wat mogelijkheden. Op een kwartier van het einde kreeg ook Lierse een (lichte) strafschop na een duw van Tshibuabua op Sow. Van Acker faalde niet en bracht Lierse op gelijke hoogte: 1-1. De bezoekers schoten zichzelf even later andermaal in de voet. De pas ingevallen Vekemans pakte uit met een oliedomme tackle en werd met rood van het veld gestuurd (de zoveelste kaart voor Lierse dit seizoen). Uiteindelijk overleefden de bezoekers eenvoudig, met een puntje houdt het de kloof met Seraing alvast intact.

Scoreverloop:

1-0 (21') Fall (p), 1-1 (76') Van Acker (p)

Bijzonderheid:

Vekemans (Lierse) krijgt een rode kaart (78').

 

Zal Seraing een tweede keer op een rij degraderen?

Meest recent

Weer geen Tresoldi bij Duitsland: Klopp moet uitleg geven

Nicolo Tresoldi heeft zich woensdagavond nog maar eens laten zien in de Champions League. De spits ...

11
11
'Club gaat transferstrijd aan met Juve en Dortmund'

Club Brugge is alweer geweldig aan het seizoen begonnen, want het staat aan de leiding in de Jupiler ...

38
38
Ronaldo dropt bom en stopt bij Portugal

Portugal nam tijdens het vorige interlandluik een geweldige start in de Nations League, want het ...

66
66
TRANSFERUURTJE: 'Essevee shopt bij Club, Kane heeft beslist'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

30
30
Roef vreest bij KAA Gent: rampscenario in aantocht

KAA Gent is sterk aan het seizoen begonnen, maar vorige speeldag incasseerden de Buffalo’s een ...

91
91
Vanaken laat fans perplex staan na stunt: emoties laaien op

Hans Vanaken had na afloop van de Champions League-avond in Eindhoven niet veel woorden nodig om ...

132
132
Straffe KV Mechelen-keuze pakt immens goed uit

KV Mechelen leek dit seizoen op weg naar degradatievoetbal en coach Fred Vanderbiest werd ...

63
63
Bizar verhaal: Karetsas miste bijna heldenrol door... toilet

Na vier wedstrijden ligt ook Borussia Dortmund op koers om te overwinteren in de Champions League. ...

38
38
Wéér de held: Sommer pronkt met straffe statistiek

Club Brugge heeft woensdagavond zijn derde opeenvolgende overwinning in de Champions League gepakt, ...

162
162
Kortrijk slikt nieuwe domper: "Klassement liegt niet"

Nadat het vorig weekend op Sclessin een puntje pakte, hoopte KV Kortrijk woensdagavond op zijn elan ...

81
81
Financiële catastrofe voor Belgische clubs: Duchâtelet in de bres

De Belgische clubs beleven tegenwoordig hoogdagen op het Europese toneel. Club Brugge blijft het ...

151
151
Club op koers voor top-8? Leko schat de kansen in

Na de knappe zeges tegen Inter en Lens wou Club Brugge woensdagavond op zijn elan doorgaan in de ...

182
182
Kane heeft knoop over zijn toekomst doorgehakt

Harry Kane zette vorige week op zijn 33ste de kroon op zijn carrière met de belangrijkste ...

43
43
De Bruyne zwaar in clinch met ploegmaat: "F*ck off!"

Bij Napoli beleven ze dit seizoen niet al te veel plezier aan de Champions League. Enkel tegen ...

70
70
Frankrijk op stelten: ongeziene vernedering Hazard en co

Er valt uiteraard veel na te praten over de zege van Club Brugge op PSV, maar voor dé uitslag ...

348
348
Mannaert doet straffe voorspelling over Club in CL

Club Brugge heeft woensdagavond alweer een uitstekende zaak gedaan in de Champions League, want het ...

248
248
Doku of Godts? Albert geeft Van Bommel verrassend advies

Op het einde van deze week zal Mark van Bommel bekend maken op welke Rode Duivels hij rekent voor de ...

200
200
Nederland woedend na stunt Club Brugge: “Amateuristisch”

Club Brugge ging woensdagavond met 1-2 winnen bij PSV. In Nederland is men daar allesbehalve blij ...

944
944
Tresoldi gelooft zijn oren niet na domper: "Wie dan?!"

Halfweg de league phase lijkt Club Brugge al zo goed als zeker dat het zal overwinteren in de ...

373
373
Sterkhouder Union dringt openlijk aan op transfer

Union zag de voorbije jaren in de zomer telkens weer een pak sterkhouders vertrekken. Dat was ook ...

155
155
Mechele gelooft ploegmaat niet: "Hij is een cheat code"

Club Brugge heeft woensdagavond zijn derde overwinning op een rij in de Champions League gepakt. ...

201
201
Mechelen lijkt eindelijk vertrokken: "Dat doet extra deugd"

Er werd woensdagavond niet alleen in de Champions League gevoetbald. In de Jupiler Pro League stond ...

98
98
Leko in de wolken: "Dit was casino-voetbal, pure fun"

Club Brugge blijft maar door de Champions League razen. Blauw-Zwart pakte woensdagavond al zijn ...

229
229
Club-smaakmaker Seys is 'Man van de Match': "Hij kan alles"

Club Brugge klimt naar de negende plek van de League Phase van de Champions League na een straffe ...

279
279
Toch hommeles bij Club Brugge? Hevige discussie valt op

Club Brugge pakt een negen op negen in de Champions League. Na zeges tegen Internazionale en RC Lens ...

647
647

Meer sportnieuws