Mbaye Leye vloekt bij intense strijd met Lierse in CPL

69 stemmen
Mbaye Leye vloekt bij intense strijd met Lierse in CPL

Nieuwe T1 Mbaye Leye heeft met Seraing nagelaten om de kloof met Lierse (zo goed als) te dichten in de Challenger Pro League. De Métallos leken lange tijd op weg naar de zege maar slikten toch nog een zure gelijkmaker. Zo moet de Luikse ploeg nog steeds een tweede degradatie op een rij vrezen.

Na de kelderkraker in de Jupiler Pro League, stond ook een reeks lager een heus degradatieduel op het menu. Seraing (net nog gedegradeerd) stond tegenover Lierse Kempenzonen op Pairay. Een zege zou de Pallieters een bonus van zeven punten geven, verlies bracht het verschil terug tot amper één schamel punt.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Club houdt been stijf, mokerslag Anderlecht’

Pallieters slikken 'goedkope' penalty

De bezoekers begonnen het beste in de vooravond. Na een paar minuten spelen kopte Sampers (Oulare was geblesseerd) vanuit kansrijke positie ruim voorlangs. Seraing reageerde met een schot van Douane dat net naast de winkelhaak verdween. Na twintig minuten spelen kregen de Métallos een lichte strafschop na een duel tussen Van Acker en Soumah-Abbad. Vanaf elf meter zette Fall zijn team op voorsprong: 1-0. De Pallieters waren nadien van slag en ontsnapten een paar keer aan een grotere achterstand, halfweg had Seraing de beste papieren in handen.

Seraing bijt tanden stuk op tienkoppig Lierse

Na rust nam Lierse opnieuw een goede start. Van Acker knalde richting de bovenhoek maar daar lag Margueron in de weg. De Métallos controleerden nadien maar dwongen zelf lange tijd geen kans meer af. Ook de Pallieters kwamen maar met veel moeite aan wat mogelijkheden. Op een kwartier van het einde kreeg ook Lierse een (lichte) strafschop na een duw van Tshibuabua op Sow. Van Acker faalde niet en bracht Lierse op gelijke hoogte: 1-1. De bezoekers schoten zichzelf even later andermaal in de voet. De pas ingevallen Vekemans pakte uit met een oliedomme tackle en werd met rood van het veld gestuurd (de zoveelste kaart voor Lierse dit seizoen). Uiteindelijk overleefden de bezoekers eenvoudig, met een puntje houdt het de kloof met Seraing alvast intact.

Scoreverloop:

1-0 (21') Fall (p), 1-1 (76') Van Acker (p)

Bijzonderheid:

Vekemans (Lierse) krijgt een rode kaart (78').

 

Zal Seraing een tweede keer op een rij degraderen?

Meest recent

'Zeer verrassende transfers voor Raskin en Fofana'

Pas na het WK zal de transferzomer pas echt op gang komen. Dat zal zeker het geval zijn voor heel ...

15
15
'Club wil bliksemdeal sluiten voor opvolger Ordoñez'

Het is bij Club Brugge nog altijd wachten op de eerste aanwinst van de zomer. Verschillende deals ...

48
48
Mbappé knalt zich in annalen en Frankrijk naar zege

De voorbije dagen vielen er op dit WK al een aantal verrassingen te noteren. Frankrijk leek even ook ...

10
10
Brandon Mechele zorgt voor diepe emoties met één WK-bericht

Brandon Mechele was gisterenavond ongetwijfeld één van de beste Rode Duivels. De ...

103
103
Duivels tanken vertrouwen in oefenpot: Lukaku toont zich weer

De Rode Duivels moesten maandagavond vrede nemen met een gelijkspel in hun openingswedstrijd van het ...

103
103
'Feyenoord klopt aan in JPL, vertrekker bij Charleroi'

Hoewel het WK volop aan de gang is en dat de transfermarkt wat vertraagt, wordt er toch al volop ...

18
18
'Juventus verrast iedereen met piepjonge Belg'

Juventus en Belgen, dat bleek de voorbije jaren nog geen al te geslaagd huwelijk. Verschillende ...

25
25
Pfaff ziet enkele grote problemen voor Rode Duivels

De Rode Duivels zijn hun WK ontgoochelend begonnen met een gelijkspel tegen Egypte. Daarmee krijgen ...

103
103
'AA Gent en Saint-Etienne strijden om Patro-sensatie'

De voorbije jaren wist Patro Eisden al enkele uitstekende transfers te doen. De Limburgers wisten al ...

193
193
'Duranville jubelt: clubs akkoord over transfer'

Velen hadden enkele jaren geleden verwacht dat Julien Duranville nu op het WK met de Rode Duivels ...

50
50
Transfernieuws: vertrekkers Antwerp, AA Gent en Charleroi

Het WK mag dan volop bezig zijn, er gebeurt ook heel wat op transfervlak. Zo valt er toch wel wat ...

171
171
WK-favoriet wil status van nummer één kracht bijzetten

Er was een tijd dat Brazilië dé norm was in het international voetbal. De Goddelijke ...

36
36
Sterspeler België ‘onder vuur’: niet meer incontournable

De Rode Duivels speelden 1-1 tegen Egypte. Een billijk resultaat. Na de match ging het vooral over ...

179
179
'Roberto Martinez kondigt vertrek aan bij Portugal'

Portugal opent weldra zijn WK met een verraderlijke partij tegen Congo. Roberto Martinez hoopt dit ...

259
259
Trossard reageert zeer duidelijk op kritiek na Egypte

België speelde 1-1 tegen Egypte. Meer verdiende het zeker niet, want het gaf veel te veel ...

103
103
Bom bij Antwerp: ontslag na supportersprotest

Het blijft onrustig bij Royal Antwerp FC. Een deel van de supporters roerde zich de afgelopen weken ...

400
400
'Anderlecht met rug tegen de muur: solden op De Cat'

Nathan De Cat weigert om zijn aflopend contract te verlengen, en dus staat het zo goed als vast dat ...

561
561
AA Gent kondigt exit aan, Union strikt vijfde (!) aanwinst

Terwijl alle ogen op het WK gericht zijn, draait ook de transfermolen stilaan op volle toeren. Op ...

146
146
Rode Duivels wankelen nu al: akelig WK-scenario dreigt

België is nog maar één match ver op het WK, maar het masterplan komt al een ...

224
224
Anderlecht staat pal: Cvetkovic slikt bittere pil

RSC Anderlecht kan maar beter snel werk maken van een nieuwe hoofdcoach, want op 23 juli moet de ...

303
303
Lukaku klaargestoomd: Rode Duivels lassen oefenmatch in

Daags na het gelijkspel in de WK-opener tegen Egypte mag de riem er even af voor de Rode Duivels. ...

164
164
Garcia grijpt in: karrenvracht wissels tegen Iran?

Na de puntendeling tegen Egypte is Rudi Garcia al meteen aan bezinning toe. Om een nieuwe ...

298
298
Schok bij Rode Duivels: revelatie weer naar de bank

Met een gelijkspel tegen Egypte hebben de Rode Duivels hun start op het WK enigszins gemist. De ...

573
573
Garcia speelt open kaart: De Ketelaere out, Lukaku in?

Ei zo na begonnen de Rode Duivels met een valse noot aan het WK, maar uiteindelijk sleepten de ...

162
162
Ngoy onthult klare boodschap Garcia na België - Egypte

Na het 1-1 gelijkspel van België tegen Egypte worden er heel wat vragen gesteld over de ...

174
174

Meer sportnieuws