'Dolberg zwaar in de penarie bij Anderlecht'

944 stemmen
'Dolberg zwaar in de penarie bij Anderlecht'

Zondag hoopt Anderlecht om Union SG eindelijk te kloppen, of zelfs op een gelijkspel te houden, maar dan zal de recordkampioen zijn niveau flink moeten opkrikken. Ook naar Kasper Dolberg wordt streng gekeken.

LEES OOK: Raman zet deur open voor terugkeer naar ex-club

Dolberg scoort niet meer bij Anderlecht

De Deense spits kende een verschroeiende eerste seizoenshelft, vooral in termen van doelpunten. Hij lukte 10 goals in zijn eerste 16 competitiewedstrijden en scoorde zelfs zeven wedstrijden op een rij waarin hij in actie kwam.

In zijn laatste tien wedstrijden staat de teller van Dolberg echter op twee doelpunten, waaronder één doelpunt op strafschop tegen AA Gent. Het laatste doelpunt van de spits dateert alweer van 1 december in de wedstrijd tegen KVC Westerlo.

HLN: roep onder supporters naar Vázquez wordt luider

Gilles De Bilde vindt Dolberg vooral gelaten voetballen, een eigenschap waarvoor hij onder meer bij Ajax ook veel kritiek kreeg. “Akkoord, hij heeft niet het DNA van een fysieke 'nummer 9', maar af en toe mag het toch wat meer zijn” stelt De Bilde in Het Laatste Nieuws.

“Wat meer grinta. Dolberg is vaak niet dominant genoeg. Zeker niet in verhouding met zijn talent. Ik heb gemengde gevoelens.” Daarom wordt de roep onder de supporters om Luis Vázquez steeds luider volgens HLN.

Anderlecht heeft mentale opsteker nodig

De krant twijfelt wel of Anderlecht op dit moment, in een periode waarin de ploeg erg wisselvallig presteert, er wel goed aan zou doen om Dolberg op de bank te houden. Hij is immers nuttig in het balbezit en een rustpunt.

Anderlecht staat momenteel tweede in de Jupiler Pro League op 8 punten van Union SG. Dat kunnen er 11 worden mits een nederlaag. Een zege tegen Union SG zou vooral mentaal héél belangrijk kunnen zijn voor RSCA. De druk wordt plots heel erg opgevoerd.

Moet Dolberg uit de ploeg?

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

58
58
Raman zet deur open voor terugkeer naar ex-club

Bij KV Mechelen gaan ze de komende weken en maanden knopen moeten doorhakken. Zo is er onder meer ...

14
14
KRC Genk geeft dé reden voor vertrek Ribeiro

Bij KRC Genk namen ze vandaag afscheid van Michel Ribeiro. De techniektrainer, die als assistent mee ...

54
54
Onana ziet potentiele topper rondlopen bij de Rode Duivels

Amadou Onana speelde tegen Kroatië centraal achteraan. Dat deed hij zeker niet slecht. De Rode ...

61
61
De Cuyper vol lof over Duivel: "Onder de indruk van hem"

Maxim De Cuyper speelde zijn eerste seizoen in de Premier League. Het was een correct eerste jaar ...

80
80
Gok van Garcia krijgt lof van Vandenbempt

Rudi Garcia scoorde punten met zijn tactische vondsten tegen Kroatië. De Belgen hebben er een ...

43
43
Bommetje bij KRC Genk: boegbeeld verlaat de club

KRC Genk haalde Thibaut Courtois terug als investeerder. Een boegbeeld dat terugkeert naar de ...

224
224
'Bayern haakt af: droomscenario voor De Cat?'

Het heeft er alle schijn van dat Nathan De Cat deze zomer Anderlecht zal verlaten. Het lijkt enkel ...

299
299
OHL heeft eerste zomeraanwinst beet: optie gelicht

OH Leuven gaat het volgend seizoen over een andere boeg gooien na alweer een grijs jaar. De voorbije ...

24
24
Kerkhofs onthult waarom Courtois en Hasselt mislukten

KRC Genk kwam deze week met het straffe nieuws dat Thibaut Courtois terugkeert bij de club. De Rode ...

62
62
Marokko verrast met opvallende oproep voor RSCA’er

Alle ogen zijn stilaan gericht op het WK, dat binnen acht dagen officieel van start gaat. Alle ...

158
158
Garcia krijgt volgende opsteker daags na Kroatië

De Rode Duivels wisten hun voorbereiding op het WK dinsdagavond uitstekend te beginnen met een zege ...

66
66
Onana velt duidelijk oordeel over nieuwe rol bij Duivels

Dé grote verrassing bij de Rode Duivels in Kroatië was de nieuwe rol voor Amadou Onana. ...

117
117
Duivels ontdekken belangrijke nieuwe kwaliteit in Kroatië

De Rode Duivels kunnen met een zeer goed gevoel toeleven naar het WK, want hun ...

87
87
'Club haalt slag thuis: goudhaantje blijft aan boord'

Club Brugge staat voor een zeer hete transferzomer. Het moet vrezen dat heel wat spelers gaan ...

475
475
'Antwerp baalt: toptalent niet langer haalbaar'

Antwerp staat voor een belangrijke zomer. Sportief directeur Marc Overmars zal een nagenoeg volledig ...

220
220
TRANSFERUURTJE: ‘Club ziet strijd losbarsten, KAA Gent wil uitpakken’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

345
345
'Dortmund stelt voorwaarde voor transfer Duranville'

Heel wat potentiële Rode Duivels moeten het WK straks vanuit hun zetel volgen. Zo is er ...

206
206
Transferupdate The Athletic: nieuws over Club, Lavia, Godts

De transferzomer gaat stilaan van start. Ook de Europese topclubs beginnen in actie te schieten. Het ...

258
258
'Westerlo aast op tweede transferdeal met Inter'

Bij Westerlo bestaat de transferstrategie er de laatste jaren uit om piepjonge spelers op te pikken ...

68
68
RSCA keert terug naar de roots: grote terugkeer een feit

Het zat er vele weken aan te komen en het is nu ook officieel. Nadat RSC Anderlecht afscheid nam van ...

299
299
Royal Antwerp FC shopt in de Challenger Pro League

Geld voor grote versterkingen is er nog steeds niet, dus moet Royal Antwerp FC op zoek gaan naar ...

175
175
'Anderlecht hakt opvallende knoop door over Hatenboer'

RSC Anderlecht heeft al van een resem spelers afscheid genomen. De vraag is ook wat de toekomst van ...

589
589
Boeckx aangenaam verrast: Garcia krijgt extra wapen

De Rode Duivels speelden een meer dan degelijke partij tegen Kroatië. Ze wonnen verdiend met ...

131
131
Van Gucht onthult wat er écht gebeurde met Jacques Vermeire

Toen Jacques Vermeire eind 2024 plots bij hem thuis over de vloer kwam, had Ruben Van Gucht ...

121
121
'Kompany bezorgt KRC Genk miljoenenklapper'

KRC Genk gaat deze zomer flink moeten verkopen, want er moet een jaarlijks tekort worden weggewerkt. ...

474
474

Meer sportnieuws