'Dolberg zwaar in de penarie bij Anderlecht'

door
'Dolberg zwaar in de penarie bij Anderlecht'

Zondag hoopt Anderlecht om Union SG eindelijk te kloppen, of zelfs op een gelijkspel te houden, maar dan zal de recordkampioen zijn niveau flink moeten opkrikken. Ook naar Kasper Dolberg wordt streng gekeken.

LEES OOK: Eredivisie is hot: hoe Sterling zeker geen uitzondering is

Dolberg scoort niet meer bij Anderlecht

De Deense spits kende een verschroeiende eerste seizoenshelft, vooral in termen van doelpunten. Hij lukte 10 goals in zijn eerste 16 competitiewedstrijden en scoorde zelfs zeven wedstrijden op een rij waarin hij in actie kwam.

In zijn laatste tien wedstrijden staat de teller van Dolberg echter op twee doelpunten, waaronder één doelpunt op strafschop tegen AA Gent. Het laatste doelpunt van de spits dateert alweer van 1 december in de wedstrijd tegen KVC Westerlo.

HLN: roep onder supporters naar Vázquez wordt luider

Gilles De Bilde vindt Dolberg vooral gelaten voetballen, een eigenschap waarvoor hij onder meer bij Ajax ook veel kritiek kreeg. “Akkoord, hij heeft niet het DNA van een fysieke 'nummer 9', maar af en toe mag het toch wat meer zijn” stelt De Bilde in Het Laatste Nieuws.

“Wat meer grinta. Dolberg is vaak niet dominant genoeg. Zeker niet in verhouding met zijn talent. Ik heb gemengde gevoelens.” Daarom wordt de roep onder de supporters om Luis Vázquez steeds luider volgens HLN.

Anderlecht heeft mentale opsteker nodig

De krant twijfelt wel of Anderlecht op dit moment, in een periode waarin de ploeg erg wisselvallig presteert, er wel goed aan zou doen om Dolberg op de bank te houden. Hij is immers nuttig in het balbezit en een rustpunt.

Anderlecht staat momenteel tweede in de Jupiler Pro League op 8 punten van Union SG. Dat kunnen er 11 worden mits een nederlaag. Een zege tegen Union SG zou vooral mentaal héél belangrijk kunnen zijn voor RSCA. De druk wordt plots heel erg opgevoerd.

Moet Dolberg uit de ploeg?

Meest recent

'Plotse wending: Anderlecht lonkt naar Ajax voor nieuwe TD'

Nu de kans steeds groter wordt dat Jérémy Taravel het seizoen zal uitdoen als ...

23
23
Totale exodus Club Brugge: halve basisploeg richting uitgang

Voor het tweede jaar op rij de 1/8ste finales halen zat er uiteindelijk niet in, maar Club Brugge ...

160
160
Groot feest bij Beveren: "Of ik dít ook in de JPL zal doen?"

Het is eind februari en de eerste promovendus voor komend seizoen is al bekend. Het ongeslagen SK ...

114
114
Sensatie in Bergamo! Atalanta wipt Dortmund met penalty in 98ste

Atalanta BC heeft zich woensdagavond geplaatst voor de 1/8ste finales van de Champions League. De ...

77
77
Lukaku-twist: schokkende transfer voor Anderlecht-comeback?

De terugkeer van Romelu Lukaku blijft met horten en stoten verloren. Voorlopig moet de Rode Duivel ...

380
380
Club likt Madrileense wonde: "Dát was het pijnlijkste moment"

De Champions League-campagne van Club Brugge zit erop dit seizoen. Ondanks een meer dan degelijk ...

275
275
Het rommelt bij Antwerp: speelt Gheysens macht kwijt?

Antwerp praat met externe investeerders: het staat nu zwart op wit in de jongste financiële ...

218
218
Prestianni gooit na racismerel nog extra olie op het vuur

Om 21u staan Real Madrid en Benfica tegenover elkaar in hun terugwedstrijd in de tussenronde van de ...

136
136
Joos tipt opvallende versterking voor Club en RSCA

De wintermercato zit er nog niet zo lang op, maar toch zullen vele clubs nu al bezig zijn met het ...

232
232
‘Dreun bij Club: ijskoude douche voor miljoenenman’

Club Brugge kijkt opnieuw rond voor een extra centrale verdediger — en dat zegt veel over de ...

392
392
Bloedvorm op komst? Lukaku brengt grote opsteker

Het is voorlopig nog niet het seizoen geweest van Romelu Lukaku. De Rode Duivel viel in augustus uit ...

56
56
'Dender handelt snel en haalt bekende nieuwe coach'

De trainerscarousel draait dit seizoen op volle toeren in de Jupiler Pro League. Woensdag zette ook ...

122
122
Eindigt straffe comeback bij Standard op WK?

Met nog vier speeldagen te gaan ligt de strijd om de top zes nog helemaal open. Ook Standard heeft ...

56
56
Club NXT verbaast weer en staat in kwartfinale Youth League

Club Brugge mag dan wel uitgeschakeld zijn in de Champions League, hun jonkies blijven wel actief in ...

244
244
Buffalo-flops schitteren in CL: Louwagie reageert

Dinsdagavond viel er het nodige spektakel te beleven in de Champions League. Opvallend daarbij was ...

187
187
WK-selectie Openda in gevaar? Joos velt keihard oordeel

Bondscoach Rudi Garcia heeft nog een drietal maanden om knopen door te hakken over de WK-selectie ...

62
62
Messi heeft één grote spijt: "Wat een idoot ben ik"

Lionel Messi is ondertussen 38 jaar en kende al een prachtige carrière. De Argentijn kwam in ...

64
64
'KV Mechelen vreest: Serie A-club meldt zich'

KV Mechelen kent een zeer goed seizoen en maakt een zeer grote kans op de top zes. Dat zorgt er ...

94
94
Club Brugge baalt: "Eentje die pijn doet"

Club Brugge verloor met 4-1 van Atlético Madrid. Het was een terechte nederlaag van de ...

194
194
El Ouahdi verrast: "Hen misschien onderschat"

KRC Genk is bezig aan een uitstekend seizoen in Europa. Het beste in vele jaren. De Limburgers staan ...

139
139
D-day voor Standard: Euvrard waarschuwt de Rouches

Standard won verrassend met 0-3 op het veld van KRC Genk. Een zeer straffe prestatie van de Rouches. ...

120
120
'Brentford klopt wéér aan bij Club Brugge voor derde deal'

Bij Club Brugge gaan ze na het seizoen een halve basisploeg verliezen, dat staat vast. Ook de ...

410
410
Hayen waarschuwt Genk: "Kijk naar Bodø/Glimt en Club"

Na de uitschakeling van Club Brugge in de Champions League is KRC Genk de laatste overgebleven ...

97
97
AA Gent krijgt flinke opsteker voor topper tegen Genk

De strijd om de laatste tickets voor de Champions' Play-Off blijft razend spannend. Dat komt onder ...

107
107
'Atletico berooft Club na eliminatie ook van smaakmaker'

Voor Club Brugge is het avontuur in de Champions League dit seizoen uiteindelijk in de tussenronde ...

827
827

Meer sportnieuws