'Dolberg zwaar in de penarie bij Anderlecht'

door
'Dolberg zwaar in de penarie bij Anderlecht'

Zondag hoopt Anderlecht om Union SG eindelijk te kloppen, of zelfs op een gelijkspel te houden, maar dan zal de recordkampioen zijn niveau flink moeten opkrikken. Ook naar Kasper Dolberg wordt streng gekeken.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Club lonkt naar Ajax, transfergevecht Karetsas'

Dolberg scoort niet meer bij Anderlecht

De Deense spits kende een verschroeiende eerste seizoenshelft, vooral in termen van doelpunten. Hij lukte 10 goals in zijn eerste 16 competitiewedstrijden en scoorde zelfs zeven wedstrijden op een rij waarin hij in actie kwam.

In zijn laatste tien wedstrijden staat de teller van Dolberg echter op twee doelpunten, waaronder één doelpunt op strafschop tegen AA Gent. Het laatste doelpunt van de spits dateert alweer van 1 december in de wedstrijd tegen KVC Westerlo.

HLN: roep onder supporters naar Vázquez wordt luider

Gilles De Bilde vindt Dolberg vooral gelaten voetballen, een eigenschap waarvoor hij onder meer bij Ajax ook veel kritiek kreeg. “Akkoord, hij heeft niet het DNA van een fysieke 'nummer 9', maar af en toe mag het toch wat meer zijn” stelt De Bilde in Het Laatste Nieuws.

“Wat meer grinta. Dolberg is vaak niet dominant genoeg. Zeker niet in verhouding met zijn talent. Ik heb gemengde gevoelens.” Daarom wordt de roep onder de supporters om Luis Vázquez steeds luider volgens HLN.

Anderlecht heeft mentale opsteker nodig

De krant twijfelt wel of Anderlecht op dit moment, in een periode waarin de ploeg erg wisselvallig presteert, er wel goed aan zou doen om Dolberg op de bank te houden. Hij is immers nuttig in het balbezit en een rustpunt.

Anderlecht staat momenteel tweede in de Jupiler Pro League op 8 punten van Union SG. Dat kunnen er 11 worden mits een nederlaag. Een zege tegen Union SG zou vooral mentaal héél belangrijk kunnen zijn voor RSCA. De druk wordt plots heel erg opgevoerd.

Moet Dolberg uit de ploeg?

Meest recent

'Standard stuurt oude bekende weer wandelen'

Bij Standard belooft het alweer een zeer drukke transferzomer te gaan worden. De Rouches moeten op ...

1
1
Kerkhofs benoemt het probleem voor licentie Sporting Hasselt

Vorig weekend kon Sporting Hasselt een stevig feestje bouwen, want het veroverde de titel in eerste ...

12
12
Sensatie in PSG-Bayern, maar was penalty wel terecht?

De voetbalwereld zit dinsdagavond op het puntje van zijn stoel voor de kraker tussen Paris ...

42
42
'Club vist op bekend terrein: nieuw parel op komst'

Bij Club Brugge kunnen ze trots zijn op de prestaties van NXT dit seizoen. In 1B beleefden de ...

45
45
Om deze reden liet Stijnen plots zijn assistent invallen

Patro Eisden sneuvelde maandagavond in de halve finale van de play-offs in de Challenger Pro League ...

37
37
'Club moet stevig dokken voor droomaanwinst'

Bij Club Brugge lijken ze stilaan te beginnen aan hun zomermercato. De eerste transfertargets ...

138
138
'Cercle Brugge ruikt plots miljoenen voor Belgische invaller'

Bij Cercle Brugge zullen er in de zomer ook wel de nodige spelers het team gaan verlaten. Eén ...

83
83
KRC Genk met énorm probleem: cijfers spreken boekdelen

KRC Genk speelde 1-1 tegen Standard. Net als tegen Sporting Charleroi misten de Limburgers een ...

119
119
Genadeklap voor Club-lieveling: één blunder werd hem fataal

Bij Club Brugge volstaat één moment om een heel seizoen te veranderen. Een speler die ...

196
196
'Club Brugge gaat voor nieuwe transferdeal à la Forbs'

Club Brugge gaat een heel drukke zomermeracto tegemoet. Blauw-Zwart zal in elke sector stevig moeten ...

216
216
'Anderlecht neemt standpunt in: Sardella mist deze duels'

Killian Sardella kreeg afgelopen weekend een veelbesproken rode kaart tegen Union SG. De verdediger ...

118
118
Verhuurde JPL-spelers: goals en assists bij de vleet

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

37
37
Club Brugge deelt groot nieuws: record aan diggelen

Dankzij een zes op zes tegen KV Mechelen en AA Gent blijft Club Brugge in de nek hijgen van Union. ...

204
204
'Anderlecht hakt knoop door over comeback huurlingen'

Wie de nieuwe sportief directeur moet worden blijft voorlopig een vraagteken, maar dat er komende ...

360
360
Paspoortbom barst: Hoefkens midden in Nederlandse storm

Een paspoortschandaal bij onze noorderburen zet het Nederlandse voetbal op scherp. Hoofdrolspelers ...

106
106
'Club Brugge plukt Antwerp kaal: details lekken uit'

Deels uit financiële noodzaak trekt Antwerp tegenwoordig meer dan ooit de kaart van de jeugd. ...

592
592
'Bommetje bij Club Brugge: jackpot voor bankzitter?'

Club Brugge gaat andermaal een lucratieve zomer tegemoet, waarin tal van sterkhouders de kassa ...

291
291
'Leegloop in Anderlecht: nieuwkomer laat kassa rinkelen'

RSC Anderlecht kan maar beter snel een sportieve baas aanstellen, want de Brusselaars stevenen ...

485
485
'Dilemma bij Club Brugge: play-offheld richting exit'

Dankzij een zes op zes tegen KV Mechelen en AA Gent blijft Club Brugge in het spoor van koploper ...

401
401
'Klopjacht op De Cat: drie grootmachten duwen door'

RSC Anderlecht heeft geen tijd om stil te staan bij de nul op zes tegen STVV en Union, want zondag ...

419
419
Mulder haalt uit naar bondscoach: "Om stil van te worden"

Jan Mulder weet nog altijd hoe hij een bal moet raken, maar tegenwoordig treft hij vooral met ...

77
77
‘Knaltransfer STVV-sterkhouder: twee clubs dringen aan’

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé grote revelatie van de Jupiler Pro League. De formatie van ...

68
68
'Mourinho naar Real Madrid? Sensationele comeback lonkt'

Het seizoen loopt in de grote competities ten einde en de spanning begint te stijgen. Verschillende ...

101
101
Pfaff snapt niets van Anderlecht: “Zal ik nooit begrijpen”

RSC Anderlecht zoekt al acht jaar naar een prijs. Paars-Wit leek met Vincent Kompany de ambitieuze ...

244
244
Brazilië incasseert mokerslag: definitief géén WK voor ster

De Braziliaanse nationale ploeg behoort altijd tot de topfavorieten op het WK. Dat zal ook het geval ...

90
90

Meer sportnieuws