'Dolberg zwaar in de penarie bij Anderlecht'

door
'Dolberg zwaar in de penarie bij Anderlecht'

Zondag hoopt Anderlecht om Union SG eindelijk te kloppen, of zelfs op een gelijkspel te houden, maar dan zal de recordkampioen zijn niveau flink moeten opkrikken. Ook naar Kasper Dolberg wordt streng gekeken.

LEES OOK: Ajax-Belgen zwaar onder vuur: “Schamen ons kapot”

Dolberg scoort niet meer bij Anderlecht

De Deense spits kende een verschroeiende eerste seizoenshelft, vooral in termen van doelpunten. Hij lukte 10 goals in zijn eerste 16 competitiewedstrijden en scoorde zelfs zeven wedstrijden op een rij waarin hij in actie kwam.

In zijn laatste tien wedstrijden staat de teller van Dolberg echter op twee doelpunten, waaronder één doelpunt op strafschop tegen AA Gent. Het laatste doelpunt van de spits dateert alweer van 1 december in de wedstrijd tegen KVC Westerlo.

HLN: roep onder supporters naar Vázquez wordt luider

Gilles De Bilde vindt Dolberg vooral gelaten voetballen, een eigenschap waarvoor hij onder meer bij Ajax ook veel kritiek kreeg. “Akkoord, hij heeft niet het DNA van een fysieke 'nummer 9', maar af en toe mag het toch wat meer zijn” stelt De Bilde in Het Laatste Nieuws.

“Wat meer grinta. Dolberg is vaak niet dominant genoeg. Zeker niet in verhouding met zijn talent. Ik heb gemengde gevoelens.” Daarom wordt de roep onder de supporters om Luis Vázquez steeds luider volgens HLN.

Anderlecht heeft mentale opsteker nodig

De krant twijfelt wel of Anderlecht op dit moment, in een periode waarin de ploeg erg wisselvallig presteert, er wel goed aan zou doen om Dolberg op de bank te houden. Hij is immers nuttig in het balbezit en een rustpunt.

Anderlecht staat momenteel tweede in de Jupiler Pro League op 8 punten van Union SG. Dat kunnen er 11 worden mits een nederlaag. Een zege tegen Union SG zou vooral mentaal héél belangrijk kunnen zijn voor RSCA. De druk wordt plots heel erg opgevoerd.

Moet Dolberg uit de ploeg?

Meest recent

'Leko stelt veto: nieuw toptarget voor Club Brugge?'

Met een 2-3 nederlaag tegen La Louvière beleefde Club Brugge geen geslaagde generale ...

1
1
Oosting incasseert opdoffer: rampscenario voor Antwerp

Antwerp ging zondag met de billen bloot op het veld van hekkensluiter Dender. Joseph Oosting zag dus ...

17
17
'Done deal: Anderlecht slaat vier (!) vliegen in één klap'

De geruchtenmolen draait op volle toeren bij RSC Anderlecht. Zelf worden de Brusselaars aan tal van ...

134
134
'Leko doet boekje open: transfergeweld bij Club Brugge'

Indien het nog aanspraak wil maken op de knock-outfase van de Champions League is een zege dinsdag ...

304
304
'Antwerp krijgt boost voor topaanwinst, ook Anderlecht genoemd'

Antwerp FC zag zondag een einde komen aan zijn straffe ongeslagen reeks en verloor zowaar op het ...

240
240
Verhaeghe stevig op plaats gezet: "Zo wordt hij de risée"

Club Brugge is uiterst tegenvallend aan de tweede seizoenshelft begonnen en dat zorgt ook bij ...

161
161
Napoli dropt groot Lukaku-nieuws, tijdlijn voor De Bruyne

SSC Napoli heeft dit seizoen nog niet zoveel plezier beleeft aan zijn twee Belgische sterren. Maar ...

116
116
Wilmots blijft gaan: Standard strikt derde winteraanwinst

Na de pijnlijke nederlaag van zondagavond op Charleroi, zal Standard nog vol aan de bak moeten om de ...

74
74
Uitsluiting Ordoñez terecht? Analisten spreken scherpe taal

Club Brugge KV liep vrijdag een pijnlijke nederlaag op tegen promovendus La Louvière. Dat had ...

519
519
'Anderlecht en Gent gaan nek-aan-nek voor international'

De Belgische profclubs hebben het seizoen alweer op gang getrappen. Maar ondertussen zijn ze ook nog ...

309
309
'Ruzie bij Real ontploft: Courtois maakt drastische keuze'

Het Bernabéu fluit, de sfeer is giftig en achter de schermen broeit het. Courtois zou afstand ...

307
307
Club Brugge krijgt goed en slecht nieuws uit ziekenboeg

Na twee nederlagen op een rij moet Club Brugge snel de knop zien om te draaien, want dinsdag nemen ...

370
370
Hein dient Coosemans van antwoord: "Vind ik verdacht"

In de kwartfinale van de beker trok RSC Anderlecht aan het langste eind, maar zondag ging Paars-Wit ...

207
207
KRC Genk-fan emotioneel gebroken na racisme-rel in CPL

De Challenger Pro League werd vrijdagavond opgeschrikt door een 'racisme-incident'. Op De Leunen, ...

173
173
'Afscheid in schoonheid: dubbele jackpot voor AA Gent'

Dankzij een spectaculaire comeback hield AA Gent de drie punten thuis tegen RSC Anderlecht. Niks dan ...

331
331
Lardot velt verdict: Anderlecht & Club Brugge bestolen?

Ook op speeldag 21 van de Jupiler Pro League deden een aantal scheidsrechterlijke beslissingen stof ...

789
789
Bloedmooi model legt alles op tafel over Ruben Van Gucht

Ruben Van Gucht zorgde voor een absolute primeur afgelopen weekend. De VRT-journalist speelde een ...

268
268
'Brown (ex-AA Gent) trekt naar Europese topclub'

Archie Brown speelt sinds dit seizoen bij Fenerbahçe en de kans is bestaande dat hij al een ...

210
210
'Leegloop gaat verder: Westerlo slijt spits'

Onze redactie deelde al enige tijd geleden mee dat KVC Westerlo de kosten drastisch naar beneden ...

119
119
Na De Bruyne, Courtois...: Genk plots van hemel naar de hel

KRC Genk heeft in zijn bestaan al héél veel spelers vanuit de eigen academie laten ...

181
181
Manchester City slaat toe en strikt volgende grote aanwinst

Manchester City kent weer een zeer moeizaam seizoen. De Engelse topclub heeft duidelijk beslist om ...

84
84
Club Brugge onder druk: Vermant waarschuwt nu al

Romeo Vermant kent geen onaardig seizoen met 9 goals en 2 assists in 27 matchen. De aanvaller beseft ...

294
294
Eric Abidal verrast en haalt Belg als rechterhand

Eric Abida is een grote naam in het voetbal. De voormalige international van Frankrijk en ex-speler ...

40
40
Versterking bij Club Brugge? Leko geeft update

Club Brugge weet wat het morgen moet doen in Kazachstan: winnen. Anders is het weer crisis in ...

1058
1058
'Transferbom: terugkeer Lukaku naar Premier League'

Romelu Lukaku maakt mogelijk deze maand nog zijn rentree bij Napoli. Er duiken echter plots ...

350
350

Meer sportnieuws