Het zweet breekt Schmeichel uit: Anderlecht grijpt stevig in

1096 stemmen
Het zweet breekt Schmeichel uit: Anderlecht grijpt stevig in

Anderlecht heeft zich versterkt met doelman Mads Kikkenborg (24) van Lyngby BK. Hij ondertekende een contract van 4,5 jaar en Anderlecht betaalt een transfersom van om en bij de 1,34 miljoen euro.

De Deense enclave bij Anderlecht wordt hiermee verder uitgebreid, maar wat betekent dit voor de eerste doelman, Kasper Schmeichel? “Zou de komst van jonge keeper Mads Kikkenborg The Great Dane extra prikkelen?” vraagt Het Nieuwsblad zich af.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht gaat los, toptransfer Moreira'

Kikkenborg tekent voor 4,5 jaar, Anderlecht betaalt 1,34 miljoen euro

De Deense enclave van Anderlecht bloeit en wint weer flink aan terrein. Met de reeds aanwezige spelers Kasper Schmeichel, Thomas Delaney, Anders Dreyer en Kasper Dolberg, wordt deze enclave nog verder versterkt met de komst van de Mads Kikkenborg van Lyngby BK.

De 24-jarige doelman heeft eerder deze week  zijn eerste stappen op Brusselse grond gezet, door het bijwonen van de bekerwedstrijd tegen Union SG. Daarna ondering hij ook zijn medische testen, als laatste stap richting zijn officiële transfer naar de club.

Kikkenborg ondertekende een contract van 4,5 jaar, en Anderlecht telde een transfersom van 10 miljoen Deense kronen neer, wat neerkomt op zo’n 1,34 miljoen euro. Met aanvullende bonussen kan de totale waarde van de deal in de toekomst nog verder stijgen.

Anderlecht heeft Lyngby moeten overtuigen

Anderlecht heeft veel werk gehad om Lyngby BK te overtuigen om een akkoord te bereiken over de transfer van Mads Kikkenborg. Een verkoop tijdens deze wintermercato stond namelijk zeker niet bovenaan de agenda van de Deense club.

“Natuurlijk is Kikkenborg ambitieus. Hij heeft het goed gedaan bij ons en zal op een dag verkocht worden, maar momenteel staat een transfer niet op de planning”, verklaarde Nicas Kjeldsen, Talentchef bij Lynbgy, twee weken geleden.

“Hij is een speler die bijzonder succesvol is geweest bij ons, dus het plan is om hem uiteindelijk te verkopen.”

Kikkenborg heeft in de afgelopen maanden ook de interesse gewekt van FC Kopenhagen. Ook Luton Town en Sheffield United waren eerder al geïnteresseerd in zijn diensten.

Wordt Schmeichel extra geprikkeld door Kikkenborg?

Maxime Dupé staat op het punt om naar OGC Nice te vertrekken, en Anderlecht streeft ernaar om twee volwaardige eerste doelmannen met heel wat kilometers op de teller in de selectie te hebben.

Colin Coosemans, op dit moment de derde doelman, wordt niet beschouwd als zo’n profiel. Mads Kikkenborg wordt wel gezien als de ideale kandidaat om de nummer twee positie in te nemen, als Dupé zoals verwacht straks de club verlaat.

Hij zal dan de nieuwe reservekeeper worden achter eerste doelman Kasper Schmeichel, die tot nu toe niet volledig heeft kunnen overtuigen bij Anderlecht dit seizoen. “Zou de komst van jonge keeper Mads Kikkenborg The Great Dane extra prikkelen?” vraagt Het Nieuwsblad zich daarom af.

Kikkenborg vijfde beste doelman in Denemarken

Mads Kikkenborg speelde sinds de zomer van 2021 bij Lyngby BK, waar hij enorme vooruitgang heeft geboekt in zijn ontwikkeling als doelman. Nu acht hij de tijd rijp om een stapje hogerop te zetten in zijn carrière.

Lyngby wist zich vorig seizoen op sensationele wijze te handhaven in de Superligaen, en dit seizoen hebben ze laten zien dat ze thuishoren op het hoogste niveau van Denemarken.

Een groot deel van dat succes kan worden toegeschreven aan spelers zoals Kikkenborg, wiens snelle ontwikkeling een cruciale rol heeft gespeeld. Zijn uitstekende prestaties werden zelfs erkend met een vijfde plaats in de verkiezing van de beste doelman van het jaar 2023 door Tipsbladet.

Met een indrukwekkende gestalte van 1 meter 97 wordt Kikkenborg de langste speler in de selectie van Anderlecht, en bovendien is hij bekwaam in het uitvoetballen, wat hem een extra troef geeft op het veld. “Een grote doelman met een groot bereik”, stelde Jesper Fredberg op de clubwebsite.

Schmeichel heeft een stevige concurrent nodig

Meest recent

AA Gent en Standard verzorgen spektakel in oefenduels

AA Gent en Standard speelden namiddag een oefenduel. De Buffalo's hadden meteen een stevige partij ...

5
5
'Trossard verlaat Arsenal: deal bijna rond'

Leandro Trossard is de laatste matchen zeer goed op dreef op het WK. De ervaren aanvaller zal na het ...

61
61
Nederland verrast: "Garcia had hem moeten oproepen"

De Rode Duivels staan in de achtste finales. Dat gebeurde met horten en stoten, maar ze staan er ...

27
27
'Anderlecht hoopt op De Cat: volgende club haakt af'

Nathan De Cat zijn toekomst is nog steeds onduidelijk. Waar speelt de jonge middenvelder de komende ...

132
132
Bekende WK-ganger zet deur open voor JPL-transfer

Gaan we weldra opnieuw een 'Paul Okon' in de Jupiler Pro League zien? Paul Okon-Engstler speelde een ...

52
52
Bosz zorgt meteen voor flinke opschudding bij PSV

Nederland en Ronald Koeman gingen uit elkaar. Peter Bosz wordt genoemd als een grote kandidaat om ...

20
20
Club Brugge en KRC Genk openen met overwinningen

Er stonden namiddag een aantal oefenmatchen op het programma. KRC Genk ging op bezoek bij ...

98
98
Debuut Biancone en Pétrot, geen zege voor Anderlecht

RSC Anderlecht speelde om 14u zijn eerste oefenmatch tegen US Boulogne. Wat wisten de Brusselaars te ...

389
389
'Standard ruikt miljoenen: Como klopt aan'

Gaat Standard een van zijn grote talenten verliezen? Het zou zomaar kunnen, want de interesse neemt ...

128
128
"Via Feyenoord bij de Rode Duivels? Waarom niet?"

De Rode Duivels maken zich klaar voor de match tegen de Verenigde Staten. In België en ...

46
46
'Anderlecht haakt af: peperdure vraagprijs'

RSC Anderlecht heeft nood aan aanvallende versterking. De Brusselaars hebben al jaren een probleem ...

252
252
Club Brugge haalt negen jongeren bij de A-kern

Club Brugge is momenteel bezig aan zijn oefenmatch tegen KV Kortrijk. Blauw-Zwart haalde negen jonge ...

193
193
Lof voor Garcia: Nainggolan met hevig relaas

Rudi Garcia krijgt zelfs na geslaagde wissels toch nog kritiek uit bepaalde hoek. De ingrepen oogden ...

110
110
Monsterzeges OHL en Charleroi, Club start met opvallende elf

Terwijl het WK 2026 nog op volle toeren draait, zijn de ploegen uit de Jupiler Pro League al ...

161
161
Metamorfose bij Duivels: 'onuitgegeven basiself tegen VS'

Om de kwartfinale van het WK 2026 te halen, zullen de Rode Duivels maandagnacht moeten afrekenen met ...

426
426
Thibaut Courtois laat achter de schermen andere kant zien

Hij hield België al meer dan eens recht op dit WK en groeide opnieuw uit tot een van de ...

71
71
'Vertrek Onyedika krijgt vorm: Club Brugge legt prijs vast'

Club Brugge is inmiddels weer aan het trainen, maar verschillende internationals moeten nog ...

482
482
'Openda zet stapje terug: transfergevecht met vier clubs'

Loïs Openda zal ongetwijfeld met een wrang gevoel kijken naar de prestaties van de Rode Duivels ...

120
120
Duivels-vedetten krijgen waarschuwing: "Wie je ook bent ..."

Voetbalminnend België hapte woensdagnacht collectief naar adem. Op het WK 2026 kwalificeerden ...

315
315
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht gaat los, toptransfer Moreira'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

325
325
'Club Brugge gaat transferstrijd aan met Chelsea & Barça'

Terwijl het bij het eerste elftal voorlopig nog altijd wachten blijft op vers bloed, blijkt Club ...

196
196
Garcia houdt adem in: 3 afwezigen bij Rode Duivels

Na de rollercoaster tegen Senegal nemen de Rode Duivels het dinsdag om 2 uur alweer op tegen de ...

491
491
'Club Brugge in lastig parket: korting op Tresoldi?'

Tot dusver vertrok enkel Aleksandar Stankovic, maar dat straks nog meer smaakmakers de kassa zullen ...

515
515
'De Cat verlaat Anderlecht: laatste match al gespeeld'

Of de Duitsers diep genoeg in de buidel willen tasten valt nog af te wachten, maar indien het van ...

495
495
Van Gucht aan de kant geschoven? Valentine haalt zwaar uit

Op televisie leidt hij momenteel de WK-uitzendingen van Sporza. Tussendoor dook hij ook nog op als ...

114
114

Meer sportnieuws