Het zweet breekt Schmeichel uit: Anderlecht grijpt stevig in

door
Het zweet breekt Schmeichel uit: Anderlecht grijpt stevig in

Anderlecht heeft zich versterkt met doelman Mads Kikkenborg (24) van Lyngby BK. Hij ondertekende een contract van 4,5 jaar en Anderlecht betaalt een transfersom van om en bij de 1,34 miljoen euro.

De Deense enclave bij Anderlecht wordt hiermee verder uitgebreid, maar wat betekent dit voor de eerste doelman, Kasper Schmeichel? “Zou de komst van jonge keeper Mads Kikkenborg The Great Dane extra prikkelen?” vraagt Het Nieuwsblad zich af.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Real slachtoffert schlemiel, nieuwe nummer 1 Club'

Kikkenborg tekent voor 4,5 jaar, Anderlecht betaalt 1,34 miljoen euro

De Deense enclave van Anderlecht bloeit en wint weer flink aan terrein. Met de reeds aanwezige spelers Kasper Schmeichel, Thomas Delaney, Anders Dreyer en Kasper Dolberg, wordt deze enclave nog verder versterkt met de komst van de Mads Kikkenborg van Lyngby BK.

De 24-jarige doelman heeft eerder deze week  zijn eerste stappen op Brusselse grond gezet, door het bijwonen van de bekerwedstrijd tegen Union SG. Daarna ondering hij ook zijn medische testen, als laatste stap richting zijn officiële transfer naar de club.

Kikkenborg ondertekende een contract van 4,5 jaar, en Anderlecht telde een transfersom van 10 miljoen Deense kronen neer, wat neerkomt op zo’n 1,34 miljoen euro. Met aanvullende bonussen kan de totale waarde van de deal in de toekomst nog verder stijgen.

Anderlecht heeft Lyngby moeten overtuigen

Anderlecht heeft veel werk gehad om Lyngby BK te overtuigen om een akkoord te bereiken over de transfer van Mads Kikkenborg. Een verkoop tijdens deze wintermercato stond namelijk zeker niet bovenaan de agenda van de Deense club.

“Natuurlijk is Kikkenborg ambitieus. Hij heeft het goed gedaan bij ons en zal op een dag verkocht worden, maar momenteel staat een transfer niet op de planning”, verklaarde Nicas Kjeldsen, Talentchef bij Lynbgy, twee weken geleden.

“Hij is een speler die bijzonder succesvol is geweest bij ons, dus het plan is om hem uiteindelijk te verkopen.”

Kikkenborg heeft in de afgelopen maanden ook de interesse gewekt van FC Kopenhagen. Ook Luton Town en Sheffield United waren eerder al geïnteresseerd in zijn diensten.

Wordt Schmeichel extra geprikkeld door Kikkenborg?

Maxime Dupé staat op het punt om naar OGC Nice te vertrekken, en Anderlecht streeft ernaar om twee volwaardige eerste doelmannen met heel wat kilometers op de teller in de selectie te hebben.

Colin Coosemans, op dit moment de derde doelman, wordt niet beschouwd als zo’n profiel. Mads Kikkenborg wordt wel gezien als de ideale kandidaat om de nummer twee positie in te nemen, als Dupé zoals verwacht straks de club verlaat.

Hij zal dan de nieuwe reservekeeper worden achter eerste doelman Kasper Schmeichel, die tot nu toe niet volledig heeft kunnen overtuigen bij Anderlecht dit seizoen. “Zou de komst van jonge keeper Mads Kikkenborg The Great Dane extra prikkelen?” vraagt Het Nieuwsblad zich daarom af.

Kikkenborg vijfde beste doelman in Denemarken

Mads Kikkenborg speelde sinds de zomer van 2021 bij Lyngby BK, waar hij enorme vooruitgang heeft geboekt in zijn ontwikkeling als doelman. Nu acht hij de tijd rijp om een stapje hogerop te zetten in zijn carrière.

Lyngby wist zich vorig seizoen op sensationele wijze te handhaven in de Superligaen, en dit seizoen hebben ze laten zien dat ze thuishoren op het hoogste niveau van Denemarken.

Een groot deel van dat succes kan worden toegeschreven aan spelers zoals Kikkenborg, wiens snelle ontwikkeling een cruciale rol heeft gespeeld. Zijn uitstekende prestaties werden zelfs erkend met een vijfde plaats in de verkiezing van de beste doelman van het jaar 2023 door Tipsbladet.

Met een indrukwekkende gestalte van 1 meter 97 wordt Kikkenborg de langste speler in de selectie van Anderlecht, en bovendien is hij bekwaam in het uitvoetballen, wat hem een extra troef geeft op het veld. “Een grote doelman met een groot bereik”, stelde Jesper Fredberg op de clubwebsite.

Schmeichel heeft een stevige concurrent nodig

Meest recent

'Standard heeft prijs: sterkhouder tekent bij'

Voor Standard kan het nog een mooi seizoen worden. De Rouches zijn immers nog niet uitgeteld voor ...

7
7
JPL-sensatie lonkt naar Anderlecht en Club: "Natuurlijk"

Het seizoen gaat zijn laatste fase in en dus beginnen heel wat clubs al te denken aan de ...

98
98
Sensatie in Amateur: 'BV-sprookje en zinderend spektakel'

De Jupiler Pro League kent dit weekend de derde speeldag in de Play-Offs, in de amateurreeksen is ...

12
12
TRANSFERUURTJE: 'Real slachtoffert schlemiel, nieuwe nummer 1 Club'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

54
54
Chelsea onthult masterplan: valt Lavia uit de boot?

Chelsea staat bekend als een handelshuis. De Londense club koopt enorm veel talent en stuurt het ...

32
32
‘Zomerse knaltransfer Diego Moreira: statement voor WK’

Bondscoach Rudi Garcia zal ferme knopen moeten doorhakken voor het WK 2026 in de Verenigde Staten, ...

39
39
Aster Nzeyimana beroert tot tranen toe met pittig verleden

Aster Nzeyimana is ondertussen een vaste waarde geworden in het medialandschap. De flegmatieke en ...

34
34
‘FC Barcelona klopt aan voor twee Club Brugge-spelers’

Club Brugge focust zich de afgelopen seizoenen op de jeugdwerking en het halen van toptalenten. Dat ...

195
195
‘Standard slaat toe met grote transferslag’

Standard Luik is al volop bezig met volgend seizoen. De Rouches spelen in de Europa Play-Offs, maar ...

88
88
De Bruyne verrast met uitspraken over toekomst

Kevin De Bruyne maakte de transfervrije overstap van Manchester City naar Napoli. Ondanks ...

105
105
Alderweireld is keihard voor oude club

Toby Alderweireld zette vorige zomer een punt achter zijn spelerscarrière en is dezer dagen ...

43
43
Domper dreigt voor Club: leegloop bij NXT?

De voorbije jaren kwam de jeugdopleiding van Club Brugge al in de kijker te staan met de doorbraak ...

117
117
Europa League: Anderlecht en STVV supporteren voor deze club

Donderdagavond werden in de Europa League de terugwedstrijden van de kwartfinales afgewerkt en die ...

133
133
'Farce dreigt in degradatiestrijd in 1B'

Vrijdagavond kent de reguliere competitie in de Challenger Pro League zijn apotheose. Hoewel de ...

113
113
'Club krijgt stevige concurrentie voor nieuwe Mignolet'

Bij Club Brugge wordt één van de prioriteiten voor komende zomer het vinden van een ...

155
155
Topaankoop ontploft eindelijk bij Standard

De strijd om de eindzege in de Europe Play-Off belooft nog bijzonder spannend te gaan worden. Na ...

118
118
Rode Duivels moeten niet hopen op nieuw goudhaantje Club

Er was de voorbije jaren al heel wat te doen over de vele jonge talenten die er uiteindelijk voor ...

125
125
Volgende vertrekker bij Union: "Zou me niet verbazen"

Union kan dit seizoen zijn prijzenkast opnieuw vullen, nadat het in de voorbije twee seizoenen al ...

50
50
'Stunt in de maak: Club aast op 'nieuwe Iniesta' van 20M'

Club Brugge heeft een opvallend offensief dossier op tafel gelegd. Blauw-Zwart volgt een spelmaker ...

454
454
'Club Brugge siddert: Barça blijft aandringen'

Club Brugge wordt alsmaar meer in de gaten gehouden door de allergrootsten ter aarde. Dat komt ...

206
206
De Bruyne doet boekje open over transfer naar Napoli

De voorbije weken is er al heel wat inkt gevloeid over de verzuurde relatie tussen Napoli en Romelu ...

147
147
'Tweede knaltransfer Club: 40 miljoen euro'

Het belooft een zeer hete transferzomer te gaan worden bij Club Brugge. Blauw-Zwart zal immers ...

299
299
'Anderlecht slaat zeer pikante slag bij Antwerp'

Bij Anderlecht lijken er heel wat grote veranderingen op til te staan. Er moet nog een nieuwe ...

431
431
Intern gevecht Anderlecht: Deschacht voorspelt vuurwerk

RSC Anderlecht speelde afgelopen weekend een zwakke wedstrijd, maar won uiteindelijk wel met 3-1 van ...

350
350
Halve finales UEL/UECL bekend: ontdek de grote favorieten

Ook in de Europa en Conference League zijn de kaarten geschud. Donderdagavond werden in de twee ...

108
108

Meer sportnieuws