Het zweet breekt Schmeichel uit: Anderlecht grijpt stevig in

door
Het zweet breekt Schmeichel uit: Anderlecht grijpt stevig in

Anderlecht heeft zich versterkt met doelman Mads Kikkenborg (24) van Lyngby BK. Hij ondertekende een contract van 4,5 jaar en Anderlecht betaalt een transfersom van om en bij de 1,34 miljoen euro.

De Deense enclave bij Anderlecht wordt hiermee verder uitgebreid, maar wat betekent dit voor de eerste doelman, Kasper Schmeichel? “Zou de komst van jonge keeper Mads Kikkenborg The Great Dane extra prikkelen?” vraagt Het Nieuwsblad zich af.

LEES OOK: Ex-Rode Duivel Mike Verstraeten deelt verschrikkelijk nieuws

Kikkenborg tekent voor 4,5 jaar, Anderlecht betaalt 1,34 miljoen euro

De Deense enclave van Anderlecht bloeit en wint weer flink aan terrein. Met de reeds aanwezige spelers Kasper Schmeichel, Thomas Delaney, Anders Dreyer en Kasper Dolberg, wordt deze enclave nog verder versterkt met de komst van de Mads Kikkenborg van Lyngby BK.

De 24-jarige doelman heeft eerder deze week  zijn eerste stappen op Brusselse grond gezet, door het bijwonen van de bekerwedstrijd tegen Union SG. Daarna ondering hij ook zijn medische testen, als laatste stap richting zijn officiële transfer naar de club.

Kikkenborg ondertekende een contract van 4,5 jaar, en Anderlecht telde een transfersom van 10 miljoen Deense kronen neer, wat neerkomt op zo’n 1,34 miljoen euro. Met aanvullende bonussen kan de totale waarde van de deal in de toekomst nog verder stijgen.

Anderlecht heeft Lyngby moeten overtuigen

Anderlecht heeft veel werk gehad om Lyngby BK te overtuigen om een akkoord te bereiken over de transfer van Mads Kikkenborg. Een verkoop tijdens deze wintermercato stond namelijk zeker niet bovenaan de agenda van de Deense club.

“Natuurlijk is Kikkenborg ambitieus. Hij heeft het goed gedaan bij ons en zal op een dag verkocht worden, maar momenteel staat een transfer niet op de planning”, verklaarde Nicas Kjeldsen, Talentchef bij Lynbgy, twee weken geleden.

“Hij is een speler die bijzonder succesvol is geweest bij ons, dus het plan is om hem uiteindelijk te verkopen.”

Kikkenborg heeft in de afgelopen maanden ook de interesse gewekt van FC Kopenhagen. Ook Luton Town en Sheffield United waren eerder al geïnteresseerd in zijn diensten.

Wordt Schmeichel extra geprikkeld door Kikkenborg?

Maxime Dupé staat op het punt om naar OGC Nice te vertrekken, en Anderlecht streeft ernaar om twee volwaardige eerste doelmannen met heel wat kilometers op de teller in de selectie te hebben.

Colin Coosemans, op dit moment de derde doelman, wordt niet beschouwd als zo’n profiel. Mads Kikkenborg wordt wel gezien als de ideale kandidaat om de nummer twee positie in te nemen, als Dupé zoals verwacht straks de club verlaat.

Hij zal dan de nieuwe reservekeeper worden achter eerste doelman Kasper Schmeichel, die tot nu toe niet volledig heeft kunnen overtuigen bij Anderlecht dit seizoen. “Zou de komst van jonge keeper Mads Kikkenborg The Great Dane extra prikkelen?” vraagt Het Nieuwsblad zich daarom af.

Kikkenborg vijfde beste doelman in Denemarken

Mads Kikkenborg speelde sinds de zomer van 2021 bij Lyngby BK, waar hij enorme vooruitgang heeft geboekt in zijn ontwikkeling als doelman. Nu acht hij de tijd rijp om een stapje hogerop te zetten in zijn carrière.

Lyngby wist zich vorig seizoen op sensationele wijze te handhaven in de Superligaen, en dit seizoen hebben ze laten zien dat ze thuishoren op het hoogste niveau van Denemarken.

Een groot deel van dat succes kan worden toegeschreven aan spelers zoals Kikkenborg, wiens snelle ontwikkeling een cruciale rol heeft gespeeld. Zijn uitstekende prestaties werden zelfs erkend met een vijfde plaats in de verkiezing van de beste doelman van het jaar 2023 door Tipsbladet.

Met een indrukwekkende gestalte van 1 meter 97 wordt Kikkenborg de langste speler in de selectie van Anderlecht, en bovendien is hij bekwaam in het uitvoetballen, wat hem een extra troef geeft op het veld. “Een grote doelman met een groot bereik”, stelde Jesper Fredberg op de clubwebsite.

Schmeichel heeft een stevige concurrent nodig

Meest recent

'Twee clubs doen strijd om Karetsas helemaal losbarsten'

KRC Genk greep vorige week naast de top zes en dat maakte heel wat los. Heel wat analisten toonden ...

6
6
Rode Duivels schrikken op na nieuwe update uit Iran

De Rode Duivels vertoeven momenteel in de Verenigde Staten met het oog op het WK van komende zomer. ...

39
39
'Antwerp hakt knoop door: flop moet beschikken'

Bij Antwerp zullen ze in de Europe Play-Off de komende weken nog alles uit de kast halen om het ...

62
62
'Vuurwerk op Sclessin: transferplannen Standard bekend'

De voorbije jaren werden de Europe Play-Offs doorgaans een sof voor Standard. Dit seizoen willen de ...

64
64
WK-barrages: geen stunts voor Suriname en Nieuw-Caledonië

In de komende dagen worden de laatste tickets voor het WK van deze zomer nog uitgedeeld. ...

41
41
Ex-Rode Duivel Mike Verstraeten deelt verschrikkelijk nieuws

In de jaren '80 en '90 was Mike Verstraeten één van de meest gevreesde verdedigers op ...

0
0
Ophef bij VRT: Van Gucht deelt onverwachte tik uit

Ruben Van Gucht heeft onlangs zelf de speculatie rond zijn toekomst flink aangewakkerd. Met een ...

44
44
Na 6 jaar wachten: “Onwerkelijk” voor Duivel

De Rode Duivels spelen in de komende dagen oefeninterlands tegen de Verenigde Staten en Mexico. Het ...

61
61
‘Sensatie rond Onana: verrassende club meldt zich’

Zaterdagavond beginnen de Rode Duivels aan hun voorbereiding op het WK met een oefeninterland tegen ...

96
96
Zomerse toptransfer? De Ketelaere verrast met uitspraak

De Rode Duivels zijn deze week naar de Verenigde Staten afgereisd zonder Romelu Lukaku en dat ...

87
87
Slagveld bij Licentiecommissie: 11 clubs moeten vrezen

De lente is aangebroken en dat betekent voor Belgische voetbalclubs dat het tijd is om hun dossiers ...

400
400
'Grootmacht twijfelt plots: recorddeal Club in gevaar'

De kans is reëel dat Club Brugge komende zomer opnieuw het Belgische transferrecord zal ...

248
248
Met groeten van Mbappé: Frankrijk klopt Brazilië in oefenclash

Deze week staan heel wat interessante oefenduels op het programma met oog op het WK van komende ...

64
64
WK-barrages: Italië en Denemarken op koers, Polen ontsnapt

Donderdagavond werd de eerste ronde van de Europese WK-barrages afgewerkt. Daarbij kon Italië ...

134
134
'Topkandidaat bij City: Kompany beslist over Bayern-vertrek'

Vincent Kompany levert momenteel uitstekend werk af als hoofdtrainer van Bayern München. Toch ...

311
311
Tresoldi verklapt opvallend detail over Club-transfer

Club Brugge wil in de komende weken absoluut de 20ste landstitel uit zijn geschiedenis veroveren. ...

400
400
Garcia lacht tanden bloot na eerste groepstraining in VS

De Rode Duivels vertoeven momenteel op Amerikaanse bodem voor een stage. Aanstaande zaterdag werken ...

130
130
Titelfavorieten afgewogen: "Het momentum ligt bij hun"

Terwijl de ogen in de komende dagen gericht zijn op de nationale ploeg, is het toch ook al uitkijken ...

132
132
'Transferklepper Barça: steraanvaller naar Camp Nou'

FC Barcelona wil in de komende weken serieus oogsten met Robert Lewandowski als aanvallend ...

200
200
De Cat naar Bayern München? 'Sleutelrol Kompany onthuld'

In de komende dagen hoopt hij zijn grote debuut als Rode Duivel te maken, ondertussen wordt ook al ...

382
382
Interlands: Turkije op zucht van WK, noodscenario Standard

Donderdag staan verschillende WK-barragewedstrijden op het programma. Daarnaast wordt er ook in de ...

78
78
‘Club Brugge blaast mercato op: 9M voor eerste zomerknaller’

Club Brugge wil deze zomer vroeg en hard toeslaan op de transfermarkt. Blauw-Zwart volgt een jonge ...

451
451
'Garcia keihard: deze spelers mogen WK op buik schrijven'

De Rode Duivels zijn geland op Amerikaanse bodem waar ze de komende dagen een stage en twee ...

346
346
Oosting jubelt: Antwerp krijgt er belangrijk wapen bij

Antwerp FC heeft woensdag extra vertrouwen getankt met oog op de Europe Play-Offs. In een oefenmatch ...

412
412
'Opvolger Courtois: nieuwe nummer één Duivels staat vast'

De Rode Duivels zullen het tijdens de oefenstage in de Verenigde Staten zonder Thibaut Courtois ...

523
523

Meer sportnieuws