Klopp geeft dé reden voor plots afscheid bij Liverpool

417 stemmen
Klopp geeft dé reden voor plots afscheid bij Liverpool

Grote schok in het Europese voetbal op vrijdagmiddag, want plots kondigde Liverpool aan dat Jürgen Klopp op het einde van het seizoen het voor bekeken houdt als hun trainer. Na negen succesvolle jaren zal de Duitser Anfield verlaten.

Klopp streek in de zomer van 2015 neer bij Liverpool naar een titel, een FA Cup en maar liefst drie Champions League-finales. Eentje daarvan wist hij ook te winnen, in 2019 tegen Tottenham. Vorig seizoen draaide het even wat minder, maar dit seizoen maken de vernieuwde Reds weer grote indruk.

De energie van Klopp is op

Ze staan aan de leiding in de Premier League, plaatsten zich deze week voor de finale van de League Cup en zijn ook in de FA Cup en de Europa League nog in de running. Dat Klopp net nu zijn afscheid aankondigt, midden in het seizoen bovendien, zorgt dan ook voor verbazing.

Maar op de officiële kanalen van Liverpool geeft Klopp de simpele reden waarom hij straks vertrekt. "Ik voel dat mijn energie op begint te raken. Ik weet dat ik deze job niet opnieuw en opnieuw kan blijven doen", vertelt hij. "Na al die jaren en alles wat we samen meegemaakt hebben, moet ik op zijn minst eerlijk zijn met jullie."

Tijd om toekomst voor te bereiden

Klopp geeft aan dat hij al in november zijn beslissing aan het bestuur doorgegeven had. "In een ideale wereld had ik tegen niemand iets gezegd tot het einde van het seizoen, alles gewonnen en dan afscheid genomen. Maar in deze wereld kan je zo'n geheim niet bewaren", weet hij.

"Vooral de club moet vroeg op de hoogte zijn, zodat ze kunnen beginnen plannen. Je kan al veel doen wanneer de club het weet zonder dat het publiek is. Maar de echt belangrijke stappen kan je dan nog niet doen", weet Klopp ook. "Ik wou de club voldoende tijd daarvoor geven."

Zal Liverpool het vertrek van Klopp kunnen opvangen?

Meest recent

STVV heeft opvolger Wouter Vrancken bijna beet

Wouter Vrancken verlaat STVV. De Belgische trainer en de club maakten dat officieel bekend. De ...

0
0
Afscheid Janssen en Kerk: "De mooiste jaren bij Antwerp"

Royal Antwerp FC sloot het seizoen af met een zege tegen een zeer matig KVC Westerlo. Voor Vincent ...

12
12
Grote rel dreigt bij Club: “Hij komt hier niet mee weg”

Bart Verhaeghe heeft zijn zin gekregen: Club NXT blijft dan toch in 1B. Maar die redding kan Club ...

253
253
Genk haalt opgelucht adem: jongeling alweer uitblinker

KRC Genk heeft de Europe Play-Offs gewonnen. Ze pakten een 0-2-zege bij OH Leuven en Standard ging ...

44
44
Vierende Kompany stuurt boodschap richting Anderlecht

Vincent Kompany heeft van Bayern München weer een machine gemaakt. De Duitsers wonnen zonder ...

151
151
Engeland in shock: Tielemans-bom hangt boven Villa

Tielemans heeft Aston Villa de Europa League bezorgd. Maar daarom kan het nu ook moeilijk worden ...

167
167
Defour voorspelt toptransfer bij KRC Genk

Bij KRC Genk gaat komende zomer de kassa weer rinkelen. De Limburgers hebben heel veel jong talent, ...

93
93
Club Brugge wint jackpot: ruim 150 miljoen euro

Club Brugge is de verdiende kampioen. En dat voor de 20ste keer. Het was een cruciale titel voor ...

278
278
Anderlecht opgelucht: trio toont zich voor komend jaar

RSC Anderlecht werd vierde. Na compleet mislukte mercato’s van het vorige beleid was dit het ...

200
200
'Stankovic hakt belangrijke transferknoop door'

Bij Club Brugge zal na het titelfeest de blik snel op de zomermercato gaan. De vraag lijkt op dit ...

370
370
Pijnlijke beelden: Waalse derby ontspoort nog helemaal

De Europe Play-Off eindigde zaterdag voor Standard op pijnlijke wijze. Het gaf de eindwinst nog uit ...

410
410
Ontknoping LaLiga: drama voor Witsel, Getafe Europa in

Zaterdagavond stond in Spanje de ontknoping van het seizoen op het programma. Bovenaan het ...

94
94
Standard faalt: Genk wint alsnog Europe Play-Off

De Europe Play-Off heeft zaterdagavond nog een verrassende ontknoping gekend. Standard begon als ...

204
204
Ferrera kondigt na degradatie meteen ontslag bij Dender aan

Na twee seizoenen is voor FCV Dender zaterdag een einde gekomen aan het avontuur in de Jupiler Pro ...

126
126
Dubbel is een feit: Bayern pakt nu ook de beker

Bayern München sluit het seizoen af met de Duitse dubbel. Na de landstitel heeft het ...

91
91
Kogel door de kerk: Vrancken kondigt vertrek bij STVV aan

STVV heeft dit seizoen de hele Belgische voetbalwereld verbaast. De Kanaries sluiten het seizoen af ...

201
201
Sibierski krijgt transfertip: Anderlecht moet aan de bak

Anderlecht heeft zich donderdagavond al verzekerd van de vierde plaats en bijhorend ticket voor de ...

309
309
'Barça dringt aan: Club legt vraagprijs vast'

Club Brugge maakt zich na het veroveren van de titel op voor een bewogen transferzomer. Heel wat ...

440
440
Lommel houdt Dender in bedwang en mag naar 1A

Lommel heeft het laatste ticket voor de Jupiler Pro League 2026/27 gepakt. Na een bewogen slotfase ...

200
200
'Club Brugge-fans kijken op: eerste transfer na titelwinst'

Na de landstitel speurt Club Brugge opnieuw naar versterking achterin. Een jonge verdediger met ...

618
618
Nederland, opgelet: Union-verhaal in de maak

Union SG, Como en Hearts werken allen samen met Jamestown Analytics, wat hen sportief al ...

69
69
Kritiek op Nicky Hayen neemt steeds meer toe

KRC Genk heeft zijn lot niet meer in eigen handen. Dat is best pijnlijk. De Limburgers moeten hopen ...

406
406
Hasi spreekt na ontslag: "Coucke heeft twee opties"

Besnik Hasi werd enkele maanden geleden ontslagen. Dat was geen verrassing, want de resultaten waren ...

273
273
Anderlecht wint de jackpot: tientallen miljoenen in zicht

RSC Anderlecht heeft financieel de ergste jaren achter de rug. De Brusselaars gaan ook deze zomer ...

413
413
Mertens zei dit seizoen 'neen' tegen deze Belgische transfer

Dries Mertens hing vorige zomer zijn schoenen aan de haak. De voormalige Rode Duivel kende een ...

289
289

Meer sportnieuws