Klopp geeft dé reden voor plots afscheid bij Liverpool

door
Klopp geeft dé reden voor plots afscheid bij Liverpool

Grote schok in het Europese voetbal op vrijdagmiddag, want plots kondigde Liverpool aan dat Jürgen Klopp op het einde van het seizoen het voor bekeken houdt als hun trainer. Na negen succesvolle jaren zal de Duitser Anfield verlaten.

Klopp streek in de zomer van 2015 neer bij Liverpool naar een titel, een FA Cup en maar liefst drie Champions League-finales. Eentje daarvan wist hij ook te winnen, in 2019 tegen Tottenham. Vorig seizoen draaide het even wat minder, maar dit seizoen maken de vernieuwde Reds weer grote indruk.

De energie van Klopp is op

Ze staan aan de leiding in de Premier League, plaatsten zich deze week voor de finale van de League Cup en zijn ook in de FA Cup en de Europa League nog in de running. Dat Klopp net nu zijn afscheid aankondigt, midden in het seizoen bovendien, zorgt dan ook voor verbazing.

Maar op de officiële kanalen van Liverpool geeft Klopp de simpele reden waarom hij straks vertrekt. "Ik voel dat mijn energie op begint te raken. Ik weet dat ik deze job niet opnieuw en opnieuw kan blijven doen", vertelt hij. "Na al die jaren en alles wat we samen meegemaakt hebben, moet ik op zijn minst eerlijk zijn met jullie."

Tijd om toekomst voor te bereiden

Klopp geeft aan dat hij al in november zijn beslissing aan het bestuur doorgegeven had. "In een ideale wereld had ik tegen niemand iets gezegd tot het einde van het seizoen, alles gewonnen en dan afscheid genomen. Maar in deze wereld kan je zo'n geheim niet bewaren", weet hij.

"Vooral de club moet vroeg op de hoogte zijn, zodat ze kunnen beginnen plannen. Je kan al veel doen wanneer de club het weet zonder dat het publiek is. Maar de echt belangrijke stappen kan je dan nog niet doen", weet Klopp ook. "Ik wou de club voldoende tijd daarvoor geven."

Zal Liverpool het vertrek van Klopp kunnen opvangen?

Meest recent

Walgelijk incident na Chaleroi-Club, Vanaken haalt fors uit

Club Brugge pakte zondagavond in extremis de drie punten op Sporting Charleroi na een doelpunt van ...

0
0
Degryse nu zal zeker: déze ploegen halen Play-Off I

Nog drie speeldagen te gaan en de reguliere competitie in de Jupiler Pro League zit erop. De strijd ...

57
57
‘Club Brugge op z'n kop: ongehoorde toptransfer barst los'

Club Brugge weet dat er deze zomer opnieuw stevig aan de ploeg zal worden getrokken. Maar wat nu op ...

109
109
'Trainerswending bij Anderlecht: witte rook op komst'

Met een 5-1-overwinning tegen OH Leuven, zette RSC Anderlecht afgelopen weekend een gigantische stap ...

177
177
Trump doet wereld daveren: wordt dít nieuwe WK-opponent Duivels?

Nog exact 101 dagen en het wereldkampioenschap in de VS, Mexico en Canada gaat van start. Maar de ...

82
82
Jeugdproduct Anderlecht versiert zeer verrassende transfer

Neerpede heeft nog steeds een geweldige reputatie, al weten niet alle jeugdproducten van Anderlecht ...

39
39
Ngoy verovert plots Frankrijk: "Het is geen toeval"

Bondscoach Rudi Garcia zal zondag met veel plezier gekeken hebben naar de wedstrijd van Lille. Niet ...

53
53
Straf beeld: Club deelt schade bij Tzolis na aanslag

Club Brugge heeft zondagavond een uitstekende zaak gedaan door te gaan winnen in Charleroi. Het nam ...

267
267
Cercle laat gouden punten liggen: "We verdienden meer"

De 27ste speeldag in de Jupiler Pro League werd zondagavond afgesloten met een heuse kelderkraker. ...

30
30
Geen droomdebuut voor Ferrera: "Maar dit geeft vertrouwen"

Bij FCV Dender streek er deze week nog een nieuwe coach neer. Na een nul op twaalf werd Hayk Milkon ...

13
13
Leko stuurt Anderlecht nu al stevige waarschuwing

Club Brugge heeft zich zondagavond tot de winnaar van het weekend gekroond, maar daar heeft het wel ...

396
396
Charleroi schreeuwt moord en brand: "Schuld ligt bij ref"

Charleroi kwam zondag dicht bij een nieuwe stunt tegen Club Brugge, dat het in januari al in de ...

386
386
Doelhout houdt Cercle en Dender van drie gouden punten

De kelderkraker tussen Cercle Brugge en Dender is voor beide teams op een sof geëindigd. ...

40
40
Hubert legt uit wat er allemaal misliep bij Union SG

Union SG speelde een zeer zwakke partij op het veld van KVC Westerlo. De landskampioen speelde ruim ...

75
75
Pover Club Brugge pakt in 100ste minuut alsnog de zege

Club Brugge kon een uitstekende zaak doen door het puntenverlies van STVV en Union SG. Om 18u30 ...

286
286
'Anderlecht verrast: bizarre zet om topaanwinst te strikken'

Anderlecht speurt naar defensieve versterking en heeft een opvallend, duur dossier bovenaan liggen. ...

247
247
De Mil trekt héél pijnlijke conclusie over AA Gent

De komst van Rik De Mil naar AA Gent is vooralsnog geen succes. De trainer zal de komende drie ...

190
190
Arsenal blijft op titelkoers, Chelsea in de problemen

In de Premier League stond er om 17u30 een interessant duel op het programma. Arsenal moest in eigen ...

38
38
Club Brugge in de problemen: fans luiden alarmbel

Club Brugge is momenteel bezig aan zijn partij op het veld van Sporting Charleroi. De eerste 45 ...

294
294
KRC Genk kent topweek: Hayen ziet 'cruciaal' momentum

KRC Genk staat weer onder de mensen. Een achtste finale in de Europa League én momenteel ...

144
144
Kums geeft RSCA tip: "Dat ze niet aan hem denken als TD..."

Bij RSC Anderlecht zijn ze op zoek naar een hoofdtrainer en een sportief directeur. De Brusselaars ...

356
356
'Fenerbahçe klopt aan bij KRC Genk: zéér verrassende deal'

KRC Genk heeft heel veel talent rondlopen. De Limburgers krijgen elke match heel wat scouts over de ...

270
270
Crisis bij AA Gent: "Zo kan het niet verder!"

AA Gent verloor kansloos met 3-0 van KRC Genk. Met nog drie speeldagen te gaan staan ze zo plots ...

296
296
Zwak Union SG verliest dure punten tegen tienkoppig Westerlo

Union SG kon door de nederlaag van STVV een zeer goede zaak doen in het klassement. Ze moesten ...

65
65
Charleroi - Club Brugge: Leko voert één wissel door

Club Brugge moet zich na uitschakeling in de Champions League richten op de Jupiler Pro League. Een ...

264
264

Meer sportnieuws