Klopp geeft dé reden voor plots afscheid bij Liverpool

417
Klopp geeft dé reden voor plots afscheid bij Liverpool

Grote schok in het Europese voetbal op vrijdagmiddag, want plots kondigde Liverpool aan dat Jürgen Klopp op het einde van het seizoen het voor bekeken houdt als hun trainer. Na negen succesvolle jaren zal de Duitser Anfield verlaten.

Klopp streek in de zomer van 2015 neer bij Liverpool naar een titel, een FA Cup en maar liefst drie Champions League-finales. Eentje daarvan wist hij ook te winnen, in 2019 tegen Tottenham. Vorig seizoen draaide het even wat minder, maar dit seizoen maken de vernieuwde Reds weer grote indruk.

De energie van Klopp is op

Ze staan aan de leiding in de Premier League, plaatsten zich deze week voor de finale van de League Cup en zijn ook in de FA Cup en de Europa League nog in de running. Dat Klopp net nu zijn afscheid aankondigt, midden in het seizoen bovendien, zorgt dan ook voor verbazing.

Maar op de officiële kanalen van Liverpool geeft Klopp de simpele reden waarom hij straks vertrekt. "Ik voel dat mijn energie op begint te raken. Ik weet dat ik deze job niet opnieuw en opnieuw kan blijven doen", vertelt hij. "Na al die jaren en alles wat we samen meegemaakt hebben, moet ik op zijn minst eerlijk zijn met jullie."

Tijd om toekomst voor te bereiden

Klopp geeft aan dat hij al in november zijn beslissing aan het bestuur doorgegeven had. "In een ideale wereld had ik tegen niemand iets gezegd tot het einde van het seizoen, alles gewonnen en dan afscheid genomen. Maar in deze wereld kan je zo'n geheim niet bewaren", weet hij.

"Vooral de club moet vroeg op de hoogte zijn, zodat ze kunnen beginnen plannen. Je kan al veel doen wanneer de club het weet zonder dat het publiek is. Maar de echt belangrijke stappen kan je dan nog niet doen", weet Klopp ook. "Ik wou de club voldoende tijd daarvoor geven."

Zal Liverpool het vertrek van Klopp kunnen opvangen?

Meest recent

Vandenbempt waarschuwt Gent: "Als je dat genoeg herhaalt..."

AA Gent begon geweldig aan het seizoen, maar is de laatste weken toch een beetje van zijn wolk ...

2
2
'Club krijgt enorme concurrentie voor typische transfer'

Bij Club Brugge kunnen ze tot dusver zeer tevreden zijn over hun seizoensbegin. Na tien speeldagen ...

14
14
Albert duidelijk: "Hij moet altijd starten bij Anderlecht"

Het zijn woelige weken geweest voor Anderlecht, maar op Neerpede zullen ze hopen dat de rust een ...

33
33
'Droomtransfer Tresoli: nieuw plan op tafel'

Nicolo Tresoldi pikte vrijdag op Zulte Waregem opnieuw zijn doelpuntje mee en is met acht goals nu ...

71
71
Conflict bij Anderlecht ontplot: lot Bruno al bezegeld?

Anderlecht herpakte zich zaterdag met een deugddoende 4-1-overwinning tegen Westerlo, maar dat ...

287
287
'Burgess laat AA Gent nog wat langer in spanning'

Het is voor AA Gent een zwart weekend geworden. Het leed in Lommel zijn eerste competitienederlaag ...

97
97
TRANSFERUURTJE: 'Genk heeft beet, nieuwe club voor Lamkel Zé'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

172
172
Coucke pakt uit met opvallend nieuws: Brugge krijgt primeur

Marc Coucke kan na een bewogen periode bij Anderlecht opnieuw wat opgeluchter ademhalen. De ...

82
82
Woeste Edward Still maakt La Louvière af na bolwassing

La Louvière kreeg in een leeg Stade du Pays vijf doelpunten om de oren. Uiteindelijk werd het ...

28
28
‘Harde realiteit: Antwerp-spelers laten Compper in de steek’

Marvin Compper staat zwaar onder druk bij Royal Antwerp FC. Vorige speeldag werd eindelijk nog eens ...

114
114
Charleroi briest op jammerlijke positie: “Niet leuk voor ons”

Sporting Charleroi leverde een spektakelstuk af tegen La Louviere. De Carolo’s wonnen met 5-2 ...

28
28
Stoel De Meyer wankelt: STVV-coach uit grote frustratie

Het rommelt bij Sint-Truiden VV. De Kanaries waren vorig seizoen nog de grote revelatie van de ...

146
146
Burgess-drama bij KAA Gent: “Iedereen is aangedaan”

KAA Gent is niet meer ongeslagen bij KAA Gent. De Buffalo’s verloren met 2-0 van Lommel. Coach ...

387
387
Defour gaat straffe uitdaging aan: "Avontuur van mijn leven"

Steven Defour lijkt voorlopig geen actieve rol meer te gaan opnemen in de voetbalwereld. Na zijn ...

48
48
Goudhaantje grijpt kans: Anderlecht dumpt duur duo

Ondanks een grotendeels matige eerste helft won RSC Anderlecht vlot met 4-1 zege van Westerlo. Heel ...

418
418
'Done deal: KRC Genk tast in buidel voor toptalent'

Jess Thorup zit met zijn handen in het spreekwoordelijke haar, want ook in Mechelen kon KRC Genk ...

177
177
Bruno redt vel: uitstel van executie bij Anderlecht?

Na een resem uitmatchen om snel te vergeten, kon RSC Anderlecht in eigen huis eindelijk nog eens ...

188
188
‘Haaland per direct weg bij City na vertrouwensbreuk’

Erling Haaland tekende in januari 2025 bij Manchester City tot 2034, zonder afkoopclausule. Een half ...

572
572
De Mil kruist vingers: update uit ziekenboeg AA Gent

AA Gent deed afgelopen weekend een slechte zaak in het klassement, want door de 2-0 nederlaag in ...

160
160
'Zwanenzang bij Antwerp: hoofd Compper op kapblok'

Vorige week leek Antwerp nog eindelijk de weg naar boven in te zetten, maar na de 2-1 nederlaag ...

170
170
Club Brugge mist Potts: vijf alternatieven voor Leko

Na een zorgeloze 2-4 overwinning op bezoek bij Zulte Waregem kan de blik bij Club Brugge al snel ...

780
780
Bruno haalt gram: typeploeg Anderlecht krijgt vorm

Alsof zijn stoel nog niet voldoende wankelde voerde het bestuur de druk vooraf nog wat op, maar ...

193
193
'Alarm bij Van Bommel: grote zorgen over De Bruyne'

Binnen iets minder dan twee weken moeten de Rode Duivels opnieuw aan de bak in de Nations League, ...

113
113
Simons krijgt gelijk: held staat op bij OHL

OH Leuven heeft zondag een cruciale zege weten te boeken. Het ging met 1-2 winnen op het veld van ...

158
158
Charleroi blijft verbazen: "We zijn ambitieus, maar..."

De verschillen zijn nog wat kleiner geworden in de top van het klassement van de Jupiler Pro League ...

38
38

Meer sportnieuws