Klopp geeft dé reden voor plots afscheid bij Liverpool

door
Klopp geeft dé reden voor plots afscheid bij Liverpool

Grote schok in het Europese voetbal op vrijdagmiddag, want plots kondigde Liverpool aan dat Jürgen Klopp op het einde van het seizoen het voor bekeken houdt als hun trainer. Na negen succesvolle jaren zal de Duitser Anfield verlaten.

Klopp streek in de zomer van 2015 neer bij Liverpool naar een titel, een FA Cup en maar liefst drie Champions League-finales. Eentje daarvan wist hij ook te winnen, in 2019 tegen Tottenham. Vorig seizoen draaide het even wat minder, maar dit seizoen maken de vernieuwde Reds weer grote indruk.

LEES OOK: 'Megatransfer Ordonez: één van deze vijf clubs'

De energie van Klopp is op

Ze staan aan de leiding in de Premier League, plaatsten zich deze week voor de finale van de League Cup en zijn ook in de FA Cup en de Europa League nog in de running. Dat Klopp net nu zijn afscheid aankondigt, midden in het seizoen bovendien, zorgt dan ook voor verbazing.

Maar op de officiële kanalen van Liverpool geeft Klopp de simpele reden waarom hij straks vertrekt. "Ik voel dat mijn energie op begint te raken. Ik weet dat ik deze job niet opnieuw en opnieuw kan blijven doen", vertelt hij. "Na al die jaren en alles wat we samen meegemaakt hebben, moet ik op zijn minst eerlijk zijn met jullie."

Tijd om toekomst voor te bereiden

Klopp geeft aan dat hij al in november zijn beslissing aan het bestuur doorgegeven had. "In een ideale wereld had ik tegen niemand iets gezegd tot het einde van het seizoen, alles gewonnen en dan afscheid genomen. Maar in deze wereld kan je zo'n geheim niet bewaren", weet hij.

"Vooral de club moet vroeg op de hoogte zijn, zodat ze kunnen beginnen plannen. Je kan al veel doen wanneer de club het weet zonder dat het publiek is. Maar de echt belangrijke stappen kan je dan nog niet doen", weet Klopp ook. "Ik wou de club voldoende tijd daarvoor geven."

Zal Liverpool het vertrek van Klopp kunnen opvangen?

Meest recent

Anderlecht heeft groot bekernieuws voor de fans

RSC Anderlecht speelt volgende week de bekerfinale tegen Union SG. De Brusselaars hopen dat de derde ...

31
31
Doorgestuurd bij RSCA: "Ajax en PSV mogen aankloppen"

Ismaël Baouf kende een fantastisch seizoen bij Cambuur. Zij promoveerden naar de Eredivisie en ...

29
29
Pakken JPL-clubs uit met doorgestuurde RSCA-sensatie?

Bij RSC Anderlecht maakten ze het afgelopen anderhalf jaar héél veel verkeerde keuzes. ...

47
47
Arsenal naar Champions League-finale na zenuwslopende partij

Vanavond stond in de Champions League de terugwedstrijd van de halve finale tussen Arsenal en ...

35
35
Weergaloos STVV is ‘hot’: "Wie van hen gaat blijven?"

STVV kent een van de beste seizoenen uit zijn geschiedenis. De Truienaars zijn dit jaar veruit de ...

58
58
Patro met straffe prestatie: "We zijn er heel fier op"

Patro Eisden kende alweer een sterk seizoen. Het stond weer in de Promotion Play-Offs, maar daar was ...

51
51
Sonck en Van der Elst zien hét grote probleem bij Anderlecht

RSC Anderlecht verloor kansloos met 1-3 van Club Brugge. Wesley Sonck en Franky Van der Elst waren ...

226
226
'Manchester United heeft deze gigantische transferplannen'

Manchester United staat derde in de Premier League. Michael Carrick doet het geweldig sinds hij ...

65
65
Kompany voorspelt nu al nieuw spektakelstuk

Woensdagavond ontvangt Bayern München PSG. Na de heerlijke 5-4 in Parijs kijkt iedereen ...

30
30
Jbari ziet "verontrustend" nieuws bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht moeten ze flink aan de bak om nog een Europees ticket te bemachtigen. Achter de ...

219
219
'Vertrek Rigaux bij Club Brugge extra stap dichterbij'

Het gonst al lange tijd van de geruchten omtrent Feyenoord en Dévy Rigaux. Vorig jaar was er ...

341
341
'Club Brugge zet door: 10 miljoen voor oude bekende'

Club Brugge wil stevig uithalen op de transfermarkt. Blauw‑zwart denkt aan een miljoenenbod om de ...

641
641
Beveren raast door met volgende smaakmaker

SK Beveren maakt duidelijk werk van de A-kern voor komend seizoen. Na Lennert Martens en Bruno ...

79
79
Ajax doet geweldige zaak met verkoop ex-spits STVV

Ajax moet nog hard knokken voor een Europees ticket. De vetpotten van de Champions League zitten er ...

25
25
Verhuurde JPL-spelers: RSCA-huurlingen met geweldig weekend

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

123
123
Titelrace op volle toeren: refs speeldag 7 bekend

In de Relegation Play-Offs zijn de plaatsen al verdeeld, maar voorts gaat het overal om de knikkers ...

132
132
'Club Brugge gaat all-in voor droomopvolger Mignolet'

Wie er zaterdag tegen STVV postvat onder de lat is voorlopig een vraagteken bij Club Brugge, dat ...

804
804
'Genk kan cashen: PSV drukt door voor sterkhouder'

De lichtpunten vielen het afgelopen seizoen op één hand te tellen bij KRC Genk, dat ...

405
405
'Bom bij Club Brugge: Rigaux richting Feyenoord?'

Momenteel eist de titelrace uiteraard nog alle aandacht op bij Club Brugge, maar nadien zijn de ogen ...

395
395
Vanhaezebrouck verrast: "Union moet Boterberg bedanken"

Dankzij de 2-1 nederlaag tegen STVV gaf Union afgelopen weekend de koppositie uit handen. Achteraf ...

179
179
Pro League in paniek: vlammend statement AA Gent

Dinsdag stond tijdens de Algemene Vergadering van de Pro League opnieuw de discussie omtrent het ...

453
453
'Zorgenkind bij Anderlecht: zware gevolgen voor bekerfinale'

RSC Anderlecht bereidt zich momenteel voor een cruciaal tweeluik. Aanstaande zondag staat in de ...

291
291
"Competitievervalsing" - Club drastisch bevoordeeld in titelstrijd?

Met nog vier speeldagen te gaan is het momentum in de titelstrijd volledig gekanteld in het voordeel ...

1293
1293
'Superaanwinst Kompany: Bayern presenteert vijfjarig contract'

Bayern München bereidt zich momenteel voor op de gehypete terugmatch tegen Paris Saint-Germain ...

135
135
Paniek bij Union SG: “Nonchalance en onderschatting”

De titelstrijd heeft een wending gekregen afgelopen speeldag. Union SG ging onderuit tegen STVV en ...

168
168

Meer sportnieuws