Klopp geeft dé reden voor plots afscheid bij Liverpool

417 stemmen
Klopp geeft dé reden voor plots afscheid bij Liverpool

Grote schok in het Europese voetbal op vrijdagmiddag, want plots kondigde Liverpool aan dat Jürgen Klopp op het einde van het seizoen het voor bekeken houdt als hun trainer. Na negen succesvolle jaren zal de Duitser Anfield verlaten.

Klopp streek in de zomer van 2015 neer bij Liverpool naar een titel, een FA Cup en maar liefst drie Champions League-finales. Eentje daarvan wist hij ook te winnen, in 2019 tegen Tottenham. Vorig seizoen draaide het even wat minder, maar dit seizoen maken de vernieuwde Reds weer grote indruk.

De energie van Klopp is op

Ze staan aan de leiding in de Premier League, plaatsten zich deze week voor de finale van de League Cup en zijn ook in de FA Cup en de Europa League nog in de running. Dat Klopp net nu zijn afscheid aankondigt, midden in het seizoen bovendien, zorgt dan ook voor verbazing.

Maar op de officiële kanalen van Liverpool geeft Klopp de simpele reden waarom hij straks vertrekt. "Ik voel dat mijn energie op begint te raken. Ik weet dat ik deze job niet opnieuw en opnieuw kan blijven doen", vertelt hij. "Na al die jaren en alles wat we samen meegemaakt hebben, moet ik op zijn minst eerlijk zijn met jullie."

Tijd om toekomst voor te bereiden

Klopp geeft aan dat hij al in november zijn beslissing aan het bestuur doorgegeven had. "In een ideale wereld had ik tegen niemand iets gezegd tot het einde van het seizoen, alles gewonnen en dan afscheid genomen. Maar in deze wereld kan je zo'n geheim niet bewaren", weet hij.

"Vooral de club moet vroeg op de hoogte zijn, zodat ze kunnen beginnen plannen. Je kan al veel doen wanneer de club het weet zonder dat het publiek is. Maar de echt belangrijke stappen kan je dan nog niet doen", weet Klopp ook. "Ik wou de club voldoende tijd daarvoor geven."

Zal Liverpool het vertrek van Klopp kunnen opvangen?

Meest recent

Club Brugge en De Roeck uit elkaar: straffe opvolger binnen

Club Brugge heeft op de officiële kanalen bekendgemaakt dat Jonas De Roeck de club zal ...

28
28
Brusselmans zorgt voor WK-schokgolf op Nederlandse televisie

Jarenlang was Brusselmans een vast gezicht bij tal van Vlaamse televisieprogramma's. De ...

57
57
‘Opvallende wending bij Antwerp: toekomst Jaecques bekend’

Achter de schermen is Antwerp druk bezig met een overname. Maar de situatie rond Paul Gheysens is ...

179
179
België bevoordeeld op WK? Gary Neville haalt hard uit

België heeft zijn plek in de 1/8ste finales van het WK 2026 veroverd na een historische ...

249
249
Anderlecht verrast met 'type zoals Burgess'

RSC Anderlecht strikte met Léo Pétrot een nieuwe verdediger. Antoine Sibierski komt ...

251
251
Cristiano Ronaldo zorgt voor hartverscheurend moment op WK

Cristiano Ronaldo kreeg al bakken kritiek op dit WK, toch veert de Portugese ster steeds weer recht. ...

76
76
Burgemeester brengt cruciaal nieuws in stadionplannen Club

Club Brugge stapelde de voorbije jaren de sportieve en financiële successen op. Maar het ...

523
523
Duitsland en Nagelsmann: het huwelijk is over

Duitsland ligt al uit het WK en was een van de grote teleurstellingen. De Duitse bond en Julian ...

66
66
Sels naar Club Brugge? Doelman geeft hét antwoord

Club Brugge is op zoek naar een nieuwe doelman nadat Simon Mignolet stopte en Dani van den Heuven ...

240
240
Laatste dans voor Ronaldo bij Portugal? Zus verklapt alles

Cristiano Ronaldo en Portugal hebben zich afgelopen nacht weten te plaatsen voor de volgende ronde. ...

51
51
De Bruyne verbijstert Italië met meest gehate transfer ooit

Kevin De Bruyne en de meest gehate transferroute van Italië: alleen het gerucht is al genoeg om ...

93
93
'Anderlecht schrikt zich hoedje: laag eerste bod De Cat'

RSC Anderlecht heeft de voorbereiding hervat mét Nathan De Cat in de selectie. De algemene ...

400
400
Castagne bewierookt Duivel: "Hij toonde echt karakter"

Voetbalminnend België hapte woensdagnacht collectief naar adem. Op het WK 2026 kwalificeerden ...

131
131
Contract tot 2031: Duranville heeft toptransfer beet

Terwijl de Rode Duivels zich voorbereiden op hun 1/8ste finale op het WK 2026, werken verschillende ...

112
112
Oostenrijkse muur sneuvelt: Spanje vlot naar 1/8ste finales

Spanje heeft zich zonder grote problemen geplaatst voor de 1/8ste finales van het WK. Oostenrijk ...

73
73
Crisismeeting Duitsland: gedroomde bondscoach staat klaar

Terwijl België doorstootte naar de 1/8ste finales, werden verschillende andere grote landen ...

203
203
Verheyen tipt ideale basisploeg: dríé sleutelwissels bij Duivels

Om de kwartfinale van het WK 2026 te halen, zullen de Rode Duivels moeten afrekeken met co-gastland ...

625
625
Nederlanders gaan los op incident Tielemans/Trossard

Youri Tielemans en Leandro Trossard speelden dinsdag een cruciale rol in de overgetelijke comeback ...

859
859
'Club trekt bleek weg: groots keepersplan op instorten'

Club Brugge had gehoopt om tegen de eerste trainingen een nieuwe doelman beet te hebben. Dat plan ...

691
691
Transferhonger Union niet te stillen: WK-ganger naar Dudenpark

Union SG toont zich bijzonder actief op de zomermercato. Donderdag werd alweer de zesde ...

113
113
Anderlecht en Meunier: pijnlijke waarheid komt boven

Thomas Meunier lijkt op papier een droomoplossing voor Anderlecht. Transfervrij, Belg, ervaren en ...

504
504
'Club Brugge schrikt op: Tresoldi rond met twee ploegen'

Club Brugge wil Nicolo Tresoldi tijdens de huidige zomermercato aan boord houden. Maar dat wordt ...

691
691
'Transferwaanzin Tottenham: clubrecord sneuvelt twee maal'

Tottenham Hotspur kon afgelopen seizoen slechts op het nippertje de degradatie uit de Premier League ...

278
278
Premier League davert: City verpulvert Brits transferrecord

Na tien gouden jaren onder Pep Guardiola, wil Manchester City komend seizoen een nieuwe ...

85
85
Brusselmans vreest hommeles bij Duivels: "Zij zijn pissig"

Maandagnacht strijden de Rode Duivels met de Verenigde Staten om een plek in de kwartfinales van het ...

281
281

Meer sportnieuws