Leoni doet boekje open over incidenten: "Willen hetzelfde"

254 stemmen
Leoni doet boekje open over incidenten:

Voor Anderlecht is er donderdagavond een einde gekomen aan het avontuur in de Croky Cup, want het moest voor de zoveelste keer zijn meerdere erkennen in Union. Zelfs met een man meer kon het zijn stadsgenoot niet kloppen, want ondanks een rode kaart voor Mac Allister na een halfuur werd het 2-1 in het Dudenpark.

Daardoor moet Anderlecht zich helemaal op de competitie gaan richten, want Europees voetbal speelt het dit seizoen ook niet. De uitschakeling kwam dan ook hard aan. Ook bij de fans, die hun frustraties helaas op de verkeerde manier uitten. De wedstrijd moest immers een tijdlang stilgelegd worden.

LEES OOK: 'Plotse transferwending omtrent Thorgan Hazard'

Leoni moest Anderlecht-fans toespreken

Ruim tien minuten lang kon er niet gevoetbald worden omdat de Anderlecht-aanhang maar bekers op het veld bleef gooien. Dat leidde dan weer tot irritatie bij de spelers, vooral aanvoerder Jan Vertonghen. Die ging onder politiebegeleiding samen met Theo Leoni verhaal halen bij de fans.

Die laatste deed achteraf bij RTL ook een boekje open over de incidenten. "We hebben hen gezegd wat ons verteld was: dat als er nog een beker of een ander object op het veld belandde, de match gestaakt zou worden en we zouden verliezen", legde de jonge middenvelder uit.

Frustraties bij Anderlecht

"We hebben hen duidelijk proberen maken dat wij hetzelfde willen als zij. We wilden winnen en ons plaatsen voor de halve finale. Vandaag was het niet goed genoeg en ik weet dat dat frustrerend is. Maar wij zijn ook gefrustreerd, misschien zelfs nog meer dan onze supporters", benadrukte Leoni nog.

Hoe dan ook zijn frustraties geen excuus voor het gedrag van de Anderlecht-fans in het Dudenpark, maar het lijkt de laatste tijd een trend te zijn. Vorig weekend moest bijvoorbeeld nog RWDM-Eupen stilgelegd worden omdat de thuissupporters hun woede over de nakende nederlaag koelden door het veld te bestoken.

Moet Anderlecht gestraft worden voor deze incidenten?

Meest recent

Samen in ploeg met De Bruyne? Vanaken speelt open kaart

Heel wat kenners en analisten zijn van mening dat Hans Vanaken meer speelminuten moet krijgen bij de ...

14
14
'City pakt uit met duurste Premier League-transfer óóit'

Manchester City zal volgend seizoen voor het eerst in 10 jaar tijd succes moeten zien te boeken ...

47
47
Sels of Sommer? 'Club Brugge nadert nieuwe topdoelman'

Club Brugge nam na het voorbije seizoen afscheid van Simon Mignolet. Om de prijzenpakker te ...

334
334
Goal Promise David te laat: Zwitserland pakt groepswinst

Op WK 2026 is de eerste poule volledig gespeeld. Zo wist Zwitserland beslag te leggen op groepswinst ...

30
30
Doku terug op training: toch vraagteken voor Nieuw-Zeeland

De Rode Duivels maken zich momenteel op voor hun belangrijkste wedstrijd van het jaar tot dusver. Op ...

42
42
Lukaku open en eerlijk: dít denkt topspits echt over Vanaken

Van op het thuisfront wordt Hans Vanaken al een heel WK in de basiself van de Rode Duivels ...

276
276
'Real niet te houden: volgende knalaankoop Mourinho'

Real Madrid toonde zich al bijzonder actief op de zomercato. De Koninklijke haalde inmiddels drie ...

400
400
Duivels bij beste derdes? Aantrekkelijk programma lonkt

De tweede speelronde van de groepsfase op het WK zit erop. Uiteraard kan er tijdens de slotspeeldag ...

482
482
'Club Brugge schrikt op: transfer Skov Olsen aan spotprijs'

Club Brugge lanceerde de voorbije seizoen heel wat spelers richting de Europese topcompetities, maar ...

797
797
'Tottenham gaat wild tekeer: transferbod van 98.5 miljoen'

Tottenham Hotspur kwam afgelopen seizoen gevaarlijk dichtbij degradatie. Zo'n scenario wil de ...

105
105
"Dit is amateurisme" - Garcia en co krijgen veeg uit de pan

De Rode Duivels hadden het afgelopen zondag opvallend lastig om de defensieve organisatie van Iran ...

517
517
'Westerlo houdt been stijf: vraagprijs van 5 miljoen euro'

Het zijn bijzonder drukke dagen bij KVC Westerlo. De spelers zijn er grof wild en heel wat clubs ...

52
52
Vanaken antwoordt op roep om basisplaats

Na de tegenvallende twee op zes tegen Egypte en Iran kwam er de voorbije dagen heel wat kritiek op ...

97
97
Duivels krijgen cruciaal nieuws uit ziekenboeg

De Rode Duivels hebben nog enkele dagen om zich klaar te stomen voor hun allesbepalende laatste ...

136
136
'Opgelet Lammens: Man Utd hakt transferknoop door'

Senne Lammens beleefde een droomseizoen bij Manchester United. Er werd hard getwijfeld aan onze ...

93
93
'Club stuit op njet: groot talent vertrekt'

Bij Club Brugge staan er deze zomer heel wat veranderingen op til. Heel wat sterkhouders dreigen te ...

145
145
De Mil spreekt klare taal over transferplannen AA Gent

Alsmaar meer eersteklassers beginnen volop met de voorbereiding op het nieuwe seizoen. Ook bij AA ...

389
389
'Club Brugge heeft fraaie dubbelslag helemaal beet'

Bij Club Brugge blijft het deze zomer voorlopig opmerkelijk stil wat betreft inkomende transfers. ...

707
707
Brandon Mechele brengt emotioneel nieuws uit Amerika

Brandon Mechele is één van de zeldzame lichtpunten in een zwalpend Belgisch team. De ...

293
293
Vanaken beleeft WK-hel: Garcia maakt het nóg pijnlijker

Hans Vanaken droomde van zijn eerste echte WK-kans, maar zijn keuzes zet Rudi Garcia hem voorlopig ...

498
498
'Garcia plooit alsnog: belangrijke wissel bij Rode Duivels'

Na de twee op zes tegen Egypte en Iran lijkt het mes nu al op de keel te staan bij de Rode Duivels. ...

402
402
'Club laat zich niet afschrikken door contractverlenging'

Club Brugge maakt doorgaans snel zijn transferhuiswerk, maar deze zomer is het nog altijd wachten op ...

227
227
Vossen heeft spraakmakende transfer helemaal beet

Jelle Vossen beleefde een ontgoochelend seizoen bij Zulte Waregem, waar hij de voorbije maanden ...

107
107
'Wout Faes versiert absolute toptransfer'

Waar speelt Wout Faes komend seizoen? Dat is nog altijd een groot vraagteken. De Belgische ...

102
102
Midden in WK-storm haalt De Wever vernietigend uit

De sfeer rond de Rode Duivels was al allesbehalve uitbundig. Na twee teleurstellende gelijke spelen ...

172
172

Meer sportnieuws