Leoni doet boekje open over incidenten: "Willen hetzelfde"

254 stemmen
Leoni doet boekje open over incidenten:

Voor Anderlecht is er donderdagavond een einde gekomen aan het avontuur in de Croky Cup, want het moest voor de zoveelste keer zijn meerdere erkennen in Union. Zelfs met een man meer kon het zijn stadsgenoot niet kloppen, want ondanks een rode kaart voor Mac Allister na een halfuur werd het 2-1 in het Dudenpark.

Daardoor moet Anderlecht zich helemaal op de competitie gaan richten, want Europees voetbal speelt het dit seizoen ook niet. De uitschakeling kwam dan ook hard aan. Ook bij de fans, die hun frustraties helaas op de verkeerde manier uitten. De wedstrijd moest immers een tijdlang stilgelegd worden.

LEES OOK: Marc Degryse ontroert iedereen met hartverscheurend verhaal

Leoni moest Anderlecht-fans toespreken

Ruim tien minuten lang kon er niet gevoetbald worden omdat de Anderlecht-aanhang maar bekers op het veld bleef gooien. Dat leidde dan weer tot irritatie bij de spelers, vooral aanvoerder Jan Vertonghen. Die ging onder politiebegeleiding samen met Theo Leoni verhaal halen bij de fans.

Die laatste deed achteraf bij RTL ook een boekje open over de incidenten. "We hebben hen gezegd wat ons verteld was: dat als er nog een beker of een ander object op het veld belandde, de match gestaakt zou worden en we zouden verliezen", legde de jonge middenvelder uit.

Frustraties bij Anderlecht

"We hebben hen duidelijk proberen maken dat wij hetzelfde willen als zij. We wilden winnen en ons plaatsen voor de halve finale. Vandaag was het niet goed genoeg en ik weet dat dat frustrerend is. Maar wij zijn ook gefrustreerd, misschien zelfs nog meer dan onze supporters", benadrukte Leoni nog.

Hoe dan ook zijn frustraties geen excuus voor het gedrag van de Anderlecht-fans in het Dudenpark, maar het lijkt de laatste tijd een trend te zijn. Vorig weekend moest bijvoorbeeld nog RWDM-Eupen stilgelegd worden omdat de thuissupporters hun woede over de nakende nederlaag koelden door het veld te bestoken.

Moet Anderlecht gestraft worden voor deze incidenten?

Meest recent

'Persoonlijk akkoord gevonden: nieuwe jackpot Union'

Union SG toont zich bijzonder actief op de transfermarkt en haalde ondertussen al een zestal ...

0
0
FIFA verbaast: VS-topscorer wél inzetbaar tegen België

De Rode Duivels strijden maandagnacht in Seattle tegen de Verenigde Staten voor een plek in de ...

250
250
Zorgen in Duivelse defensie: Mechele uit basiself geknikkerd?

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel druk in de weer met het uittekenen van zijn tactische plannetje ...

65
65
'Mourinho lang niet voldaan: Real-transfer van 60 mil'

Real Madrid blijft nieuwe coach José Mourinho maar van versterking voorzien. Zo werd zondag ...

50
50
Adedeji-Sternberg naar Club? Vervanger staat klaar bij Genk

Club Brugge heeft zijn zinnen gezet op Noah Adedeji-Sternberg. Of het ook tot een akkoord zal komen ...

470
470
Portugese passie: nieuwe coach laat zich gelden bij Anderlecht

RSC Anderlecht is begonnen aan zijn oefencampagne. Zaterdagnamiddag bleven de Brusselaars steken op ...

559
559
WK wordt kerkhof: twee volgende bondscoaches vliegen

Het wereldkampioenschap blijft een ongezien voetbalfeest, maar voor bondscoaches is het ook een ...

119
119
Wissels bij Rode Duivels: drie titularissen moeten vrezen

In welke formatie gaan de Rode Duivels maandagnacht aan de aftrap verschijnen tegen de Verenigde ...

232
232
Alle lichten op groen: Duitsland krijgt droombondscoach

Duitsland werd één van de grote teleurstellingen op het WK 2026 en sneuvelde al in de ...

116
116
Lukaku in basisploeg? Gullit heeft boodschap voor Garcia

Romelu Lukaku toonde zich tegen Senegal opnieuw van goudwaarde als invaller voor de Rode Duivels. ...

463
463
"Vreselijk" - collectieve walging na Frankrijk-Paraguay

Topfavoriet Frankrijk heeft zich zaterdagavond verzekerd van een plekje in de kwartfinales van het ...

182
182
Union nu al onder stoom: tweede klinkende oefenzege

Union SG zal komend seizoen al snel aan de bak moeten in de voorrondes van de Champions League. De ...

131
131
'Nieuwe wending Tzolis: transfersom nóg hoger'

Club Brugge zal in de komende dagen enkele internationals weer verwelkomen op training. Ook voor ...

737
737
Garcia maakt sterk statement: sterspelers gewaarschuwd

Voetbalminnend België hapte woensdagnacht collectief naar adem. Op het WK 2026 kwalificeerden ...

342
342
België - USA: Amerikaanse analisten voorspellen uitslag al

Maandagnacht is het zover, dan strijden de Rode Duivels voor een plekje in de kwarftinales van het ...

657
657
Basisploeg Duivels op helling: "Hij is te chaotisch"

De Rode Duivels staan in de 1/8ste finales van het WK 2026 na een onwaarschijnlijke thriller tegen ...

598
598
Mechele plots zwaar onder vuur: "Zo traag als dikke stront"

Brandon Mechele was tijdens de groepsfase één van de grote revelaties bij de Rode ...

817
817
WK-kater doorgespoeld: Real kondigt Oranje-smaakmaker aan

Nederland sneuvelde op pijnlijke wijze in de tweede ronde van het WK 2026. Eén ...

70
70
Marc Degryse ontroert iedereen met hartverscheurend verhaal

Marc Degryse was jarenlang één van de absolute publiekslievelingen op de Belgische ...

213
213
KRC Genk slaat enorme slag: contract tot medio 2030

Ook KRC Genk heeft zijn eerste oefenpot achter de rug en won zaterdag met 1-5 van het lokale ...

162
162
België-Senegal zindert na: "Dit verpest grote wedstrijden"

België heeft zijn plek in de 1/8ste finales van het WK 2026 veroverd na een historische ...

764
764
TRANSFERUURTJE: 'Schoktransfer Trossard, miljoenen voor Onyedika'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

361
361
Vandenbempt kan ogen niet geloven: “Geen refs uit JPL…”

De clash tussen Frankrijk en Paraguay blijft nazinderen. De topfavoriet won uiteindelijk met het ...

245
245
Supercomputer verbaast met update WK-kansen Rode Duivels

De 1/8e finales zijn van start gegaan op het WK en daarom kwam databureau OPTA met een nieuwe ...

181
181
WK-vloek achtervolgt Rode Duivels: ook tegen VS?

De Rode Duivels nemen het in de 1/8e finales op tegen gastland Verenigde Staten. België werd ...

178
178

Meer sportnieuws