Leoni doet boekje open over incidenten: "Willen hetzelfde"

254 stemmen
Leoni doet boekje open over incidenten:

Voor Anderlecht is er donderdagavond een einde gekomen aan het avontuur in de Croky Cup, want het moest voor de zoveelste keer zijn meerdere erkennen in Union. Zelfs met een man meer kon het zijn stadsgenoot niet kloppen, want ondanks een rode kaart voor Mac Allister na een halfuur werd het 2-1 in het Dudenpark.

Daardoor moet Anderlecht zich helemaal op de competitie gaan richten, want Europees voetbal speelt het dit seizoen ook niet. De uitschakeling kwam dan ook hard aan. Ook bij de fans, die hun frustraties helaas op de verkeerde manier uitten. De wedstrijd moest immers een tijdlang stilgelegd worden.

LEES OOK: Sibierski geeft inzicht in mercato van Anderlecht

Leoni moest Anderlecht-fans toespreken

Ruim tien minuten lang kon er niet gevoetbald worden omdat de Anderlecht-aanhang maar bekers op het veld bleef gooien. Dat leidde dan weer tot irritatie bij de spelers, vooral aanvoerder Jan Vertonghen. Die ging onder politiebegeleiding samen met Theo Leoni verhaal halen bij de fans.

Die laatste deed achteraf bij RTL ook een boekje open over de incidenten. "We hebben hen gezegd wat ons verteld was: dat als er nog een beker of een ander object op het veld belandde, de match gestaakt zou worden en we zouden verliezen", legde de jonge middenvelder uit.

Frustraties bij Anderlecht

"We hebben hen duidelijk proberen maken dat wij hetzelfde willen als zij. We wilden winnen en ons plaatsen voor de halve finale. Vandaag was het niet goed genoeg en ik weet dat dat frustrerend is. Maar wij zijn ook gefrustreerd, misschien zelfs nog meer dan onze supporters", benadrukte Leoni nog.

Hoe dan ook zijn frustraties geen excuus voor het gedrag van de Anderlecht-fans in het Dudenpark, maar het lijkt de laatste tijd een trend te zijn. Vorig weekend moest bijvoorbeeld nog RWDM-Eupen stilgelegd worden omdat de thuissupporters hun woede over de nakende nederlaag koelden door het veld te bestoken.

Moet Anderlecht gestraft worden voor deze incidenten?

Meest recent

Boskamp begrijpt kritiek op Rode Duivel niet: "Zonnesteek?"

D-day voor de Rode Duivels. Dat is het voor België tegen Nieuw-Zeeland. Tijd voor de grote ...

2
2
Rode Duivels zoeken identiteit: ‘afscheid’ is nodig

De Rode Duivels spelen om 5u tegen Nieuw-Zeeland. Het is van moeten. Goed voetbal telt niet. Winnen. ...

21
21
Sibierski geeft inzicht in mercato van Anderlecht

Antoine Sibierski sprak voor het eerst echt met de Belgische pers bij de voorstelling van Vitor ...

155
155
Hasi verrast en plukt ervaren pion weg bij Standard

Standard heeft een uitgaande transfer afgerond en toch wel een verrassende. De Luikenaars hebben ...

39
39
Marc Coucke heeft het gehad: "Geen zin om te lachen!"

Marc Coucke ligt al maanden onder vuur bij een deel van de de Anderlecht-aanhang. Supporters trokken ...

77
77
'Sibierski hakt knoop door en zorgt meteen voor ontslag'

Antoine Sibierski begint stilaan zijn stempel te drukken bij Anderlecht. Hij haalde Vitor Bruno als ...

195
195
'Westerlo heeft prijs en vindt versterking in Bundesliga'

KVC Westerlo is op zoek naar versterking en die gaat er weldra komen. De Kemphanen staan volgens ...

61
61
'Oorlog in JPL: Club achter de rug om akkoord met Genkie'

Een transferbom in de Jupiler Pro League. Club Brugge heeft volgens Het Laatste Nieuws achter de rug ...

654
654
'Basisteam uitgelekt: nieuws over Doku en Vanaken'

De Rode Duivels spelen komende ochtend om 5u tegen Nieuw-Zeeland. Een partij die ze moeten winnen. ...

356
356
Patro Eisden strikt al zijn vijfde én zesde aanwinst

Patro Eisden laat er geen gras over groeien. De Limburgse tweedeklasser heeft vanavond zijn volgende ...

25
25
Charleroi en JPL-club ronden transfer af

Sporting Charleroi zet een tandje bij op de transfermarkt. De Carolo’s hebben een volgende ...

11
11
België dondert van zijn wolk: NZE hierdoor probleem

België moet winnen tegen Nieuw-Zeeland. In de Belgische pers worden de kiwi’s als een ...

180
180
Relletje rond stadiondossier: Club Brugge reageert

Bart Verhaeghe kijkt vast met enige jaloezie naar het WK, waar de ene na de andere voetbaltempel de ...

689
689
Anderlecht troeft topploegen af: contract tot 2029

Onder leiding van Antoine Sibierski en Vitor Bruno hoopt RSC Anderlecht een nieuwe koers te varen. ...

134
134
Rode Duivel gooit eigen ruiten in: Garcia grijpt hard in

Indien ze nog langer op het WK willen blijven zit er voor de Rode Duivels wellicht niks anders op ...

380
380
'Sommer naar Club Brugge: laatste struikelblok bekend'

Door het afscheid van Simon Mignolet moet Club Brugge op zoek naar een nieuwe nummer ...

707
707
'Anderlecht baalt: De Cat geeft groen licht voor transfer'

Zijn kersverse coach Vitor Bruno wil hem overtuigen om op post te blijven, terwijl een verlengd ...

520
520
Filip Joos hardhandig aangepakt: VRT dropt pittig statement

Filip Joos is een echt voetbaldier, dat ook op het WK weer heel wat voor-en tegenstanders heeft. ...

336
336
'Grootmacht duwt door: kassa rinkelt bij Club Brugge'

Hoewel het transfergeweld wellicht pas na het WK helemaal zal losbarsten, draait de geruchtenmolen ...

532
532
Zoals tegen Kroatië: masterplan van Garcia onthuld?

Win or go home. Dat is het devies voor de Rode Duivels in hun laatste poulematch tegen ...

146
146
Kiki Vanrafelghem doet fans smullen met bloedheet spektakel

Hij werkte intussen zijn eerste volledige seizoen af bij KV Mechelen en liet meermaals zien waarom ...

162
162
Standard komt met transfernieuws op de proppen

Standard Luik is bezig om de selectie voor volgend seizoen te vormen. Marc Wilmots is de ...

104
104
‘Leegloop Westerlo: wéér toptransfer op het Kuipje'

Westerlo staat voor een drukke transferzomer. Arthur Piedfort en Nacho Ferri staan op een zucht van ...

108
108
Vandenbempt vreest enorm rampscenario Rode Duivels

De Rode Duivels staan voor een belangrijk moment op het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada, ...

205
205
Duivels Vanaken-plan compleet afgeschoten “Heel jammer…”

De Belgische supporters willen graag Hans Vanaken in de basis zien verschijnen tegen Nieuw-Zeeland, ...

339
339

Meer sportnieuws