Leoni doet boekje open over incidenten: "Willen hetzelfde"

254 stemmen
Leoni doet boekje open over incidenten:

Voor Anderlecht is er donderdagavond een einde gekomen aan het avontuur in de Croky Cup, want het moest voor de zoveelste keer zijn meerdere erkennen in Union. Zelfs met een man meer kon het zijn stadsgenoot niet kloppen, want ondanks een rode kaart voor Mac Allister na een halfuur werd het 2-1 in het Dudenpark.

Daardoor moet Anderlecht zich helemaal op de competitie gaan richten, want Europees voetbal speelt het dit seizoen ook niet. De uitschakeling kwam dan ook hard aan. Ook bij de fans, die hun frustraties helaas op de verkeerde manier uitten. De wedstrijd moest immers een tijdlang stilgelegd worden.

LEES OOK: Coucke trekt champagnefles open: concurrentie in shock

Leoni moest Anderlecht-fans toespreken

Ruim tien minuten lang kon er niet gevoetbald worden omdat de Anderlecht-aanhang maar bekers op het veld bleef gooien. Dat leidde dan weer tot irritatie bij de spelers, vooral aanvoerder Jan Vertonghen. Die ging onder politiebegeleiding samen met Theo Leoni verhaal halen bij de fans.

Die laatste deed achteraf bij RTL ook een boekje open over de incidenten. "We hebben hen gezegd wat ons verteld was: dat als er nog een beker of een ander object op het veld belandde, de match gestaakt zou worden en we zouden verliezen", legde de jonge middenvelder uit.

Frustraties bij Anderlecht

"We hebben hen duidelijk proberen maken dat wij hetzelfde willen als zij. We wilden winnen en ons plaatsen voor de halve finale. Vandaag was het niet goed genoeg en ik weet dat dat frustrerend is. Maar wij zijn ook gefrustreerd, misschien zelfs nog meer dan onze supporters", benadrukte Leoni nog.

Hoe dan ook zijn frustraties geen excuus voor het gedrag van de Anderlecht-fans in het Dudenpark, maar het lijkt de laatste tijd een trend te zijn. Vorig weekend moest bijvoorbeeld nog RWDM-Eupen stilgelegd worden omdat de thuissupporters hun woede over de nakende nederlaag koelden door het veld te bestoken.

Moet Anderlecht gestraft worden voor deze incidenten?

Meest recent

'Sibierski verrast: steunpilaar RSCA mag beschikken'

In de resterende twee wedstrijden moet RSC Anderlecht nog een Europees ticket uit de brand zien te ...

120
120
Antwerp in vieze papieren? “Pas binnen tien jaar…”

Royal Antwerp FC kent een desastreus seizoen. The Great Old haalde een paar jaar geleden nog de ...

84
84
‘Rigaux doet wenkbrauwen fronsen bij Club Brugge’

Club Brugge staat op het punt kampioen te worden, maar Blauw-Zwart zit achter de schermen met een ...

230
230
Eden Hazard doet boekje open over Real: “Ik wilde dat niet!”

Eden Hazard wordt gezien als één van de beste Belgische spelers ooit. De buitenspeler ...

100
100
Doku verbaast met Duivelse uitspraken over WK

Jérémy Doku verkeert in bloedvorm bij Manchester City. Het dribbelwonder dartelt nu ...

79
79
Ivan Leko laat Club Brugge-pion compleet sprakeloos

Club Brugge staat zéér dicht bij een nieuwe landstitel. Na de 5-0 pandoering tegen ...

272
272
Jan Vertonghen komt met kleedkameronthulling Duivels

Jan Vertonghen is de recordinternational bij de Rode Duivels, maar de centrale verdediger geniet nu ...

31
31
'Code rood bij Club Brugge: enorme leegte dreigt'

Club Brugge staat dan wel dicht bij een zevende landstitel op elf jaar tijd, het rommelt achter de ...

402
402
Beerschot neemt emotioneel afscheid van clubicoon

Beerschot zal volgend seizoen weer in de Challenger Pro League te zien zijn. De Antwerpse club liep ...

75
75
Coucke trekt champagnefles open: concurrentie in shock

Marc Coucke staat opnieuw klaar met een opvallend project. Terwijl de druk bij Anderlecht na alweer ...

268
268
‘KV Mechelen incasseert mokerslag vlak voor Club Brugge’

Er staat een midweekspeeldag in de Play-Offs op het programma. KV Mechelen neemt het op tegen Club ...

484
484
KAA Gent pakt weer uit met toptalent: duidelijke focus

KAA Gent zit dit seizoen in de hoek waar de klappen vallen. In de Champions Play-Offs loopt het ...

62
62
‘Carl Hoefkens op weg naar straffe JPL-terugkeer’

Carl Hoefkens zit in zak en as bij NAC. De Belgische oefenmeester heeft nog een doorlopende ...

203
203
Zulte Waregem stelt nieuwe T1 voor: toekomst Colpaert bekend

Zulte Waregem heeft een nieuwe hoofdtrainer te pakken. Het was al een tijdje bekend dat Steve ...

101
101
TRANSFERUURTJE: ‘Wending bij Club, jackpot voor Anderlecht’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

334
334
‘Ruud Vormer wil grote naam naar Knokke lokken’

Ruud Vormer heeft een nieuwe uitdaging als hoofdtrainer binnen. De Nederlander gaat aan de slag als ...

534
534
Seys in shock bij Club Brugge: “Zagen we niet aankomen”

De 5-0 zege van Club Brugge zindert nog ferm na. Blauw-Zwart heeft één hand op de ...

428
428
KV Kortrijk komt met transfernieuws na promotie

KV Kortrijk is volgend seizoen weer te zien in de Jupiler Pro League en de Kerels zijn volop bezig ...

179
179
Stijn Stijnen neemt plots afscheid van publiekslieveling

Patro Eisden liep promotie naar de Jupiler Pro League mis. De club van Stijn Stijnen verloor ...

89
89
'Club Brugge haalt groot gelijk: toekomst Leko op tafel'

Club Brugge deed heel wat wenkbrauwen fronsen met het ontslag van Nicky Hayen. Blauw-Zwart plukte ...

426
426
‘Zulte Waregem heeft beet: groen licht voor T1’

Zulte Waregem is volop bezig met volgend seizoen. Essevee zal weer in de Jupiler Pro League te zien ...

103
103
'City schakelt razendsnel: opvolger Guardiola tekent voor 3 jaar'

Terwijl de titelstrijd in de Premier League in volle ontknoping is, werd het Engelse voetbal ...

217
217
'Preud'homme krijgt loodzware transferopdracht bij Club'

Club Brugge staat op punt om 'Director of Football' Dévy Rigaux te verliezen. Hij koos voor ...

512
512
'Alonso klopt op tafel: JPL-bekende eerste Chelsea-transfer'

Chelsea FC heeft een nieuwe coach gevonden. Zo besloten de Blues om hun sportieve lot in handen te ...

144
144
Union groter dan Anderlecht? Proto trekt fel van leer

Terwijl RSC Anderlecht de voorbije seizoenen steeds verder wegkwijnt, blijft Union SG hoge toppen ...

355
355

Meer sportnieuws