Leoni doet boekje open over incidenten: "Willen hetzelfde"

door
Leoni doet boekje open over incidenten:

Voor Anderlecht is er donderdagavond een einde gekomen aan het avontuur in de Croky Cup, want het moest voor de zoveelste keer zijn meerdere erkennen in Union. Zelfs met een man meer kon het zijn stadsgenoot niet kloppen, want ondanks een rode kaart voor Mac Allister na een halfuur werd het 2-1 in het Dudenpark.

Daardoor moet Anderlecht zich helemaal op de competitie gaan richten, want Europees voetbal speelt het dit seizoen ook niet. De uitschakeling kwam dan ook hard aan. Ook bij de fans, die hun frustraties helaas op de verkeerde manier uitten. De wedstrijd moest immers een tijdlang stilgelegd worden.

LEES OOK: 'Pocognoli klopt aan voor toptransfer bij Anderlecht'

Leoni moest Anderlecht-fans toespreken

Ruim tien minuten lang kon er niet gevoetbald worden omdat de Anderlecht-aanhang maar bekers op het veld bleef gooien. Dat leidde dan weer tot irritatie bij de spelers, vooral aanvoerder Jan Vertonghen. Die ging onder politiebegeleiding samen met Theo Leoni verhaal halen bij de fans.

Die laatste deed achteraf bij RTL ook een boekje open over de incidenten. "We hebben hen gezegd wat ons verteld was: dat als er nog een beker of een ander object op het veld belandde, de match gestaakt zou worden en we zouden verliezen", legde de jonge middenvelder uit.

Frustraties bij Anderlecht

"We hebben hen duidelijk proberen maken dat wij hetzelfde willen als zij. We wilden winnen en ons plaatsen voor de halve finale. Vandaag was het niet goed genoeg en ik weet dat dat frustrerend is. Maar wij zijn ook gefrustreerd, misschien zelfs nog meer dan onze supporters", benadrukte Leoni nog.

Hoe dan ook zijn frustraties geen excuus voor het gedrag van de Anderlecht-fans in het Dudenpark, maar het lijkt de laatste tijd een trend te zijn. Vorig weekend moest bijvoorbeeld nog RWDM-Eupen stilgelegd worden omdat de thuissupporters hun woede over de nakende nederlaag koelden door het veld te bestoken.

Moet Anderlecht gestraft worden voor deze incidenten?

Meest recent

Bom ontploft bij Standard: fans dringen kleedkamer binnen

Het is Crisis met een grote C bij Standard. Ze verloren met 0-4 van AA Gent en de top zes lijkt ...

201
201
Toptransfer Antwerp: "Een interessant profiel"

Royal Antwerp FC kende tot op heden nog een rustige mercato. Nochtans kan de ploeg de nodige ...

124
124
'Pocognoli klopt aan voor toptransfer bij Anderlecht'

Bij RSC Anderlecht willen ze dolgraag een aantal spelers van de hand doen. De loonmassa moet naar ...

212
212
Uitgerekend Kanga vernedert Standard in eigen huis

In de Jupiler Pro League stond er met Standard - AA Gent een topper voor de top zes op het ...

126
126
KRC Genk trots: beste rapport in vele jaren

Het ging na de zege bij FC Utrecht vooral over de fans van KRC Genk. Maar de Limburgers zorgden wel ...

102
102
Hubert deelt gigantische tegenvaller Union SG mee

Union SG speelde verdienstelijk tegen Bayern München, maar verloor er met 2-0. De Brusselaars ...

62
62
'Dortmund wil zomerse slag slaan bij Genk én Club'

Borussia Dortmund is een club die heel aandachtig scout in de Jupiler Pro League. De Duitsers hebben ...

224
224
Leko krijgt volle laag: "Gelukkig dat hij AA Gent verliet"

Ivan Leko vertrok als een dief in de nacht bij AA Gent om voor Club Brugge te kenen. Ondertussen ...

234
234
Patro en Lokeren ronden alweer onderlinge transfer af

Sporting Lokeren en Patro Eisden maakten vorige week de transfer van Radja Nainggolan bekend. De ...

46
46
KRC Genk riskeert zware straf: club onderneemt stappen

Racing Genk won met 0-2 van FC Utrecht, maar het ging vooral over de rellen met de fans. CEO Luc ...

413
413
Vrancken heeft zeer groot transfernieuws bij STVV

Het is toch een drukke mercato bij STVV. Wouter Vrancken zag al drie spelers naar Stayen komen en er ...

271
271
'Club Brugge ruikt bloed: toptransfer aan stuntprijs'

Club Brugge heeft een winterkans geroken en ze willen toeslaan. Ze kunnen een toptransfer aan ...

510
510
KRC Genk houdt stand: "Juventus, PSV…? Valt héél goed mee"

KRC Genk is een club met een jeugdopleiding van Europese topklasse. De Limburgers wisten al heel wat ...

95
95
FCV Dender strikt smaakmaker uit Challenger Pro League

Er werden vanavond twee transfers officieel afgerond in de Jupiler Pro League. FCV Dender en La ...

44
44
'Anderlecht vindt akkoord: Stroeykens weigert voorstel'

Bij RSC Anderlecht mag er nog het een en ander verwacht worden deze transferperiode. De Brusselaars ...

451
451
OHL laat spits gaan, JPL-club hapt meteen

Oud-Heverlee Leuven heeft vandaag een speler gratis de club laten verlaten. Even later tekende die ...

58
58
'Club Brugge loopt blauwtje: toptransfer van de baan'

Vers bloed achterin is misschien evenmin een overbodige luxe, maar Club Brugge blijkt momenteel toch ...

489
489
De Mil klopt op tafel: vijf voor twaalf bij AA Gent

AA Gent boekte zondag een deugddoende zege tegen RSC Anderlecht. De kop is er dus af voor Rik De ...

153
153
Leko hakt knopen door: selectie Club Brugge bekend

Na de nederlaag tegen La Louvière gaat Club Brugge zaterdag in eigen huis tegen Zulte Waregem ...

367
367
Hasi verschaft cruciale update uit ziekenboeg Anderlecht

Na twee competitienederlagen op een rij, en een magere vier op 12, wil RSC Anderlecht opnieuw ...

259
259
Leko moet puzzelen: 'Club Brugge transfermarkt op?'

Tussenin de helse tocht naar Kazachstan en de cruciale kraker tegen Olympique Marseille in de ...

332
332
Marc Coucke richt zich tot God: "Het is verschrikkelijk!"

Marc Coucke blijft ook zonder grote aankondigingen moeiteloos de aandacht trekken. Niet met een ...

112
112
'Hasi verrast: Anderlecht rondt transferhuiswerk af'

Tot zijn tevredenheid mocht Besnik Hasi met Danylo Sikan sneller dan verwacht een spits verwelkomen, ...

514
514
'Leko houdt adem in: totale leegloop bij Club Brugge?'

Club Brugge hoopt met Félix Lemaréchal en Andreas Schjelderup snel twee aanwinsten ...

539
539
Nainggolan kiest voor openheid: “Ik doe het elke dag”

Radja Nainggolan is 37 en weigert rustig uit te bollen. Na een opvallende overstap van Lokeren naar ...

694
694

Meer sportnieuws