‘AA Gent gooit met harde cash voor winterknaller'

540
‘AA Gent gooit met harde cash voor winterknaller'

AA Gent heeft een akkoord bereikt met Sint-Truiden over de transfer van Matte Smets, de 20-jarige sterkhouder van de Kanaries.

Hoewel het oorspronkelijke plan van STVV was om de jonge verdediger pas komende zomer te verkopen, heeft Gent voldoende financiële middelen om CEO Takayuki Tateishi te overtuigen om hun veelbelovende talent deze winter al te laten gaan.

Ondanks de zeer aantrekkelijke financiële voorwaarden die Gent biedt, geeft de 20-jarige speler wel de voorkeur aan het sportieve aspect.

LEES OOK: Marktwaarde ontploft: jackpot voor Club, Union, Genk & RSCA

AA Gent bereikt akkoord met STVV over Matte Smets-transfer

Het is voorlopig een rustige wintermercato geweest voor de Belgische clubs, vooral wat betreft nieuwe aanwinsten. Maar bij AA Gent wordt er wel nog veel actie verwacht in de laatste week van de transferperiode.

Met een flinke som van 29 miljoen euro op zak, dankzij de verkoop van Malick Fofana en Gift Orban aan Olympique Lyon, hebben de Buffalo's genoeg financiële slagkracht om hun ploeg te versterken.

De focus ligt vooral op versterking in de defensie, waar op dit moment niet veel kwalitatieve opties beschikbaar zijn. Michel Louwagie maakt het een prioriteit om één, misschien zelfs twee verdedigers aan te trekken die meteen inzetbaar zijn.

Hoewel de naam van Stefan Mitrovic (Getafe en ex-AA Gent) rondzingt, wordt er ook actief gezocht op de Belgische spelersmarkt. Volgens Het Belang van Limburg heeft Gent zelfs al een akkoord op clubniveau bereikt met Sint-Truiden over de transferprijs van Matte Smets (20).

AA Gent wil Smets verleiden met harde cash

AA Gent is vastberaden om minstens één centrale verdediger aan te trekken in januari, en de afgelopen dagen is er hard gewerkt aan het dossier van Matte Smets.

Hoewel het oorspronkelijke plan van Sint-Truiden was om de jonge verdediger pas komende zomer te verkopen, heeft Gent voldoende financiële middelen om CEO Takayuki Tateishi te overtuigen om hun veelbelovende talent deze winter al te laten gaan.

Met de lucratieve dubbeldeal van Malick Fofana en Gift Orban heeft Gent geen gebrek aan financiële slagkracht. Het Belang van Limburg vraagt zich echter af of Smets zelf wel bereid is om de overstap naar Gent te maken.

Ondanks de zeer aantrekkelijke financiële voorwaarden die Gent biedt, geeft de 20-jarige speler de voorkeur aan het sportieve aspect. Een gegarandeerde basisplaats bij Sint-Truiden lijkt voor hem interessanter dan een onzekere status in Oost-Vlaanderen, zelfs als dat betekent dat hij elders aanzienlijk meer zou kunnen verdienen.

“Gent heeft dus absoluut nog werk om Smets te overtuigen”, aldus de krant.

Fenomenale ontwikkeling Smets: De STVV-speler van 2023

Matte Smets kreeg vorig seizoen zijn kans onder Bernd Hollerbach en in het tussenseizoen werd de jonge verdediger beloond met zijn eerste profcontract. De Limburgers hebben een groot vertrouwen in het jonge talent, dat dit seizoen zijn stempel drukt in het eerste elftal van Sint-Truiden.

Hij werpt zich op als de nieuwe defensieleider, na het vertrek van Toni Leistner, Jorge Teixeira en Robert Bauer tijdens de vorige zomertransferperiode. “De ontwikkeling van Matte Smets is fenomenaal. Op zijn 19de heeft hij al zoveel leiderschap”, zei CEO Takayuki Tateishi eerder dit seizoen.

Bruno Godeau heeft zich dit seizoen ook al zeer positief uitgelaten over zijn jonge teamgenoot. “Matte is zeker ook een groot talent. Hij kan nu al zeker bij een club uit de top zes in België meedraaien.”

Dezelfde lofzang klinkt van Wolke Janssens, die Smets bestempelde als dé STVV-speler van 2023. “De beste van die ganse jonge STVV-garde. Smets zit bij STVV lang niet aan zijn plafond, wacht maar.”

Smets op de radar van Tedesco, AC Milan en Bundesliga-clubs

In september prijkte Matte Smets zelfs in de top 100 van de Golden Boy Award, een prestigieuze prijs voor de beste voetballer onder de 21 jaar op Europese bodem.

Dit seizoen heeft hij al elke minuut gespeeld, eindigde hij als elfde in de Belofte van het Jaar-verkiezing in België, en maakte hij deel uit van de U20-selectie onder leiding van Thomas Vermaelen.

“Toen ik naar een wedstrijd van STVV trok, zag ik daar hun jonge verdediger Matte Smets aan het werk. Men had me getipt dat hij een interessante speler is”, zei de bondscoach.

Ook Thorsten Fink heeft zich positief uitgelaten over zijn opkomende ster: “Er zijn al drie grote Duitse clubs die bij mij informeerden wat voor een speler hij is”, zei de coach. “Matte heeft alles om het te maken. Hij is snel, flexibel, sterk, hij kan centraal achterin op de drie posities spelen en zijn techniek is uitstekend.”

Het Nieuwsblad bevestigt dat elke week buitenlandse scouts naar Stayen komen om hem aan het werk te zien, waarbij clubs als AC Milan en Atalanta Bergamo al genoemd zijn als geïnteresseerde partijen.

Superlatieven komen te kort voor uitzonderlijke Matte Smets

“Wat Matte Smets week na week voor de dag brengt? Tja, de superlatieven komen te kort”, zei Gunther Schoofs, STVV-watcher in Het Belang van Limburg. Smets verdedigt alert, geconcentreerd en gedecideerd, hij zit er vaak goed tussen en hij dekt goed door.

Hij kan sterk en slim anticiperen, zoals bleek toen hij dit seizoen onder meer Vincent Janssen (Antwerp FC) en Kasper Dolberg (RSC Anderlecht) moeiteloos neutraliseerde.

Door zijn uitstekende positiespel maakt hij zelden fouten en opvallend genoeg heeft hij dit seizoen nog geen enkele gele kaart gekregen, wat erg uitzonderlijk is voor een centrale verdediger. Het positiespel van de intelligente Smets is indrukwekkend, waardoor hij vaak het duel vermijdt.

Ondanks zijn jonge leeftijd straalt Smets ook enorm veel maturiteit uit. Maar zijn grootste kracht is zijn voetballend vermogen. Smets excelleert in de opbouw, hij straalt rust uit met de bal aan de voet en zoekt altijd naar de voetballende oplossing.

Alsof hij rechtstreeks uit de Ajax-school komt. “Matte Smets heeft enorm veel rust aan de bal, durft uitvoetballen. Iemand uitkappen in de backlijn, je moet het maar doen. Nooit trapt hij het leer zomaar weg”, stelde Franky Van der Elst vast.

Matte Smets is een speler voor de Belgische top

Meest recent

'Tresoldi krijgt toptransfer: grootste kanshebber bekend'

In de Champions League krijgt Club Brugge deze week het bezoek van RC Lens. Voor Nicolo Tresoldi een ...

17
17
Penders krijgt kans: Martinez bevestigt afwezigheid

Mike Penders heeft zaterdagmiddag zijn debuut in de Premier League gemaakt. De Rode Duivel mocht bij ...

30
30
Bruno hint naar totale ommekeer: "Hij verdient meer kansen"

Bij Anderlecht zullen ze na de voorbije week met heel wat vraagtekens zitten. Ze blikken immers ...

105
105
Real stoomt na gelukkig VAR-moment naar vlotte zege

Real Madrid heeft zondag ervoor gezorgd dat het een week voor de Clasico de kloof met FC Barcelona ...

12
12
Lomme-coach haalt keihard uit naar spelers na blamage

Voor Lommel kwam er zondag alweer een einde aan het avontuur in de Croky Cup. De Limburgers kregen ...

24
24
Kranten geven 'onzichtbare' Anderlecht-pion forse buis

Voor Anderlecht is zondag meteen op zeer pijnlijke wijze een einde gekomen aan het avontuur in de ...

145
145
'UEFA op scherp: vrees voor rellen in Brugge'

Veel tijd om uit te blazen heeft Club Brugge niet. Na de bekerzege tegen Lokeren van zaterdag moet ...

250
250
Crisis bij Anderlecht? Vitor Bruno reageert duidelijk

Het is voor Anderlecht een rampzalige week geworden. Vorig weekend kroop het op Cercle nog door het ...

329
329
Loting Croky Cup: Club tegen Beveren, Beerschot ontvangt Genk

Zondag werden de laatste wedstrijden in de zestiende finales van de Croky Cup afgewerkt, met enkele ...

124
124
'Mourinho nu al onder vuur: Perez heeft opvolger al klaar'

Bij Real Madrid besloten ze in de zomer dat het zo niet verder kon na twee seizoenen zonder prijs. ...

109
109
Anderlecht in zak en as: "Er is veel frustratie"

Het is een gitzwarte week voor RSC Anderlecht. Paars-Wit, dat de afgelopen jaren drie keer de ...

533
533
STVV verlost zichzelf met bolwassing in Limburgse derby

Klaart de hemel stilaan weer op boven Stayen? De Kanaries kenden een donkere periode in de Jupiler ...

43
43
De Mil slaat mea culpa: "Ik moet erop afgerekend worden"

AA Gent ligt uit de Croky Cup. Een grote vernedering voor de leider uit de Jupiler Pro League. ...

174
174
Real Madrid maakt brandhout van droomcontract Courtois

Thibaut Courtois blijft bij Real Madrid, maar het contract is maar half het goede nieuws. De doelman ...

516
516
Anderlecht crasht in bekerdrama, Beerschot met grootse stunt

Wat een dramatische week voor Anderlecht! Na de ontsnapping op het veld van Cercle Brugge en de ...

212
212
Noa Lang pakt uit met miljoenenaankoop: één detail valt op

Noa Lang heeft nooit veel moeite gehad om de aandacht naar zich toe te trekken. De voormalige ...

198
198
Arsenal blijft met zuinige zege in spoor van Man City

In de Premier League is Manchester City onstopbaar met een 21 op 21. Arsenal wist dus wat het moest ...

8
8
Drama voor De Cat: jonge Belg loopt stevige blessure op

Slecht nieuws voor Nathan De Cat. De jonge Belgische middenvelder heeft een gescheurde meniscus ...

84
84
Anderlecht in penarie op Kiel: "Hij speelt op amateurniveau"

In de Croky Cup stond zondagavond een erg fraaie affiche op het programma. Zo kreeg Beerschot VA het ...

225
225
KVM eindelijk vertrokken? "Als we volgende week winnen ..."

KV Mechelen heeft zich zondagmiddag geplaatst voor de 1/8ste finales van de Croky Cup. Malinwa werd ...

105
105
Beerschot-aanhang deelt heerlijke sneer uit aan Anderlecht

In de Croky Cup zijn de ogen zondagavond op 't Kiel gericht. Beerschot VA krijgt dan immers het ...

259
259
Bekerdrama Gent: scheidsrechter zondebok na bizarre penalty

Union Rocherfortoise heeft voor een immense stunt gezorgd in de 1/16de finales van de Croky Cup. De ...

306
306
Sleutelmatch Club: Leko plakt percentage op clash met Lens

Bij Club Brugge werd de knop na de bekerzege tegen KSC Lokeren snel weer omgedraaid. Aanstaande ...

309
309
Beerschot mét Rits; Bruno kiest opnieuw onuitgegeven elftal

Zondagavond staat dé topaffiche in de 1/16de finales van Croky Cup op het programma. Zo gaat ...

75
75
Brighton blijft imponeren; wéér uitschuiver United-Belgen

In de Engelse Premier League blijven Maxim De Cuyper en zijn maats van Brighton hoge toppen scheren. ...

59
59

Meer sportnieuws