‘AA Gent gooit met harde cash voor winterknaller'

540
‘AA Gent gooit met harde cash voor winterknaller'

AA Gent heeft een akkoord bereikt met Sint-Truiden over de transfer van Matte Smets, de 20-jarige sterkhouder van de Kanaries.

Hoewel het oorspronkelijke plan van STVV was om de jonge verdediger pas komende zomer te verkopen, heeft Gent voldoende financiële middelen om CEO Takayuki Tateishi te overtuigen om hun veelbelovende talent deze winter al te laten gaan.

Ondanks de zeer aantrekkelijke financiële voorwaarden die Gent biedt, geeft de 20-jarige speler wel de voorkeur aan het sportieve aspect.

LEES OOK: Genk rekent zich rijk: drie miljoenentransfers op agenda

AA Gent bereikt akkoord met STVV over Matte Smets-transfer

Het is voorlopig een rustige wintermercato geweest voor de Belgische clubs, vooral wat betreft nieuwe aanwinsten. Maar bij AA Gent wordt er wel nog veel actie verwacht in de laatste week van de transferperiode.

Met een flinke som van 29 miljoen euro op zak, dankzij de verkoop van Malick Fofana en Gift Orban aan Olympique Lyon, hebben de Buffalo's genoeg financiële slagkracht om hun ploeg te versterken.

De focus ligt vooral op versterking in de defensie, waar op dit moment niet veel kwalitatieve opties beschikbaar zijn. Michel Louwagie maakt het een prioriteit om één, misschien zelfs twee verdedigers aan te trekken die meteen inzetbaar zijn.

Hoewel de naam van Stefan Mitrovic (Getafe en ex-AA Gent) rondzingt, wordt er ook actief gezocht op de Belgische spelersmarkt. Volgens Het Belang van Limburg heeft Gent zelfs al een akkoord op clubniveau bereikt met Sint-Truiden over de transferprijs van Matte Smets (20).

AA Gent wil Smets verleiden met harde cash

AA Gent is vastberaden om minstens één centrale verdediger aan te trekken in januari, en de afgelopen dagen is er hard gewerkt aan het dossier van Matte Smets.

Hoewel het oorspronkelijke plan van Sint-Truiden was om de jonge verdediger pas komende zomer te verkopen, heeft Gent voldoende financiële middelen om CEO Takayuki Tateishi te overtuigen om hun veelbelovende talent deze winter al te laten gaan.

Met de lucratieve dubbeldeal van Malick Fofana en Gift Orban heeft Gent geen gebrek aan financiële slagkracht. Het Belang van Limburg vraagt zich echter af of Smets zelf wel bereid is om de overstap naar Gent te maken.

Ondanks de zeer aantrekkelijke financiële voorwaarden die Gent biedt, geeft de 20-jarige speler de voorkeur aan het sportieve aspect. Een gegarandeerde basisplaats bij Sint-Truiden lijkt voor hem interessanter dan een onzekere status in Oost-Vlaanderen, zelfs als dat betekent dat hij elders aanzienlijk meer zou kunnen verdienen.

“Gent heeft dus absoluut nog werk om Smets te overtuigen”, aldus de krant.

Fenomenale ontwikkeling Smets: De STVV-speler van 2023

Matte Smets kreeg vorig seizoen zijn kans onder Bernd Hollerbach en in het tussenseizoen werd de jonge verdediger beloond met zijn eerste profcontract. De Limburgers hebben een groot vertrouwen in het jonge talent, dat dit seizoen zijn stempel drukt in het eerste elftal van Sint-Truiden.

Hij werpt zich op als de nieuwe defensieleider, na het vertrek van Toni Leistner, Jorge Teixeira en Robert Bauer tijdens de vorige zomertransferperiode. “De ontwikkeling van Matte Smets is fenomenaal. Op zijn 19de heeft hij al zoveel leiderschap”, zei CEO Takayuki Tateishi eerder dit seizoen.

Bruno Godeau heeft zich dit seizoen ook al zeer positief uitgelaten over zijn jonge teamgenoot. “Matte is zeker ook een groot talent. Hij kan nu al zeker bij een club uit de top zes in België meedraaien.”

Dezelfde lofzang klinkt van Wolke Janssens, die Smets bestempelde als dé STVV-speler van 2023. “De beste van die ganse jonge STVV-garde. Smets zit bij STVV lang niet aan zijn plafond, wacht maar.”

Smets op de radar van Tedesco, AC Milan en Bundesliga-clubs

In september prijkte Matte Smets zelfs in de top 100 van de Golden Boy Award, een prestigieuze prijs voor de beste voetballer onder de 21 jaar op Europese bodem.

Dit seizoen heeft hij al elke minuut gespeeld, eindigde hij als elfde in de Belofte van het Jaar-verkiezing in België, en maakte hij deel uit van de U20-selectie onder leiding van Thomas Vermaelen.

“Toen ik naar een wedstrijd van STVV trok, zag ik daar hun jonge verdediger Matte Smets aan het werk. Men had me getipt dat hij een interessante speler is”, zei de bondscoach.

Ook Thorsten Fink heeft zich positief uitgelaten over zijn opkomende ster: “Er zijn al drie grote Duitse clubs die bij mij informeerden wat voor een speler hij is”, zei de coach. “Matte heeft alles om het te maken. Hij is snel, flexibel, sterk, hij kan centraal achterin op de drie posities spelen en zijn techniek is uitstekend.”

Het Nieuwsblad bevestigt dat elke week buitenlandse scouts naar Stayen komen om hem aan het werk te zien, waarbij clubs als AC Milan en Atalanta Bergamo al genoemd zijn als geïnteresseerde partijen.

Superlatieven komen te kort voor uitzonderlijke Matte Smets

“Wat Matte Smets week na week voor de dag brengt? Tja, de superlatieven komen te kort”, zei Gunther Schoofs, STVV-watcher in Het Belang van Limburg. Smets verdedigt alert, geconcentreerd en gedecideerd, hij zit er vaak goed tussen en hij dekt goed door.

Hij kan sterk en slim anticiperen, zoals bleek toen hij dit seizoen onder meer Vincent Janssen (Antwerp FC) en Kasper Dolberg (RSC Anderlecht) moeiteloos neutraliseerde.

Door zijn uitstekende positiespel maakt hij zelden fouten en opvallend genoeg heeft hij dit seizoen nog geen enkele gele kaart gekregen, wat erg uitzonderlijk is voor een centrale verdediger. Het positiespel van de intelligente Smets is indrukwekkend, waardoor hij vaak het duel vermijdt.

Ondanks zijn jonge leeftijd straalt Smets ook enorm veel maturiteit uit. Maar zijn grootste kracht is zijn voetballend vermogen. Smets excelleert in de opbouw, hij straalt rust uit met de bal aan de voet en zoekt altijd naar de voetballende oplossing.

Alsof hij rechtstreeks uit de Ajax-school komt. “Matte Smets heeft enorm veel rust aan de bal, durft uitvoetballen. Iemand uitkappen in de backlijn, je moet het maar doen. Nooit trapt hij het leer zomaar weg”, stelde Franky Van der Elst vast.

Matte Smets is een speler voor de Belgische top

Meest recent

Man Utd verliest weer punten: knullige tegengoal nekt Lammens

Manchester United is alweer slecht begonnen aan het seizoen. Ze moesten vanavond op bezoek gaan bij ...

1
1
Club Brugge op rozen tegen Genk: "Hij is te goed voor JPL"

Club Brugge begon om 18u30 aan zijn thuismatch tegen KRC Genk. De eerste 45 minuten liggen achter de ...

32
32
Lukaku slikt: concurrent scoort 4 keer in immense afstraffing

Romelu Lukaku kan met een overwinning op zak naar de nationale ploeg afzakken. Maar op individueel ...

24
24
Optater Courtois en co: rode kaart hypothekeert pittige derby

Real Madrid heeft daags voor het ingaan van de interland-periode een flinke opdoffer moeten slikken. ...

40
40
Lokeren bijt tanden stuk op stevig blok van Virton in CPL

Na de indrukwekkende 2-6 overwinning op het veld van Anderlecht wilde Lokeren ook tegen promovendus ...

19
19
Hubert krijgt extra wapen: "Wou alleen maar naar Union"

Union SG heeft zijn ijzersterke reeks van de laatste weken bevestigd. Op het veld van Antwerp FC ...

24
24
Westelse machine draait overuren: Kanaries kind van rekening

Wat een machine is Westerlo geworden de laatste weken! De Kemphanen speelden ook op Stayen een ...

38
38
Opstellingen: drie wissels bij Club, Genk met Adedeji-Sternberg

Daags voor de start van een lange interland-periode staat in de Jupiler Pro League nog een affiche ...

76
76
City leider na doelpuntenfeest; opvallende koploper Eredivisie

Manchester City mag de interland-break inzetten als enige leider in de Premier League. De ...

25
25
Drastische wissel bij Duivels: "Van Bommel start met hem"

Maandag is het zover, dan blazen de Rode Duivels een eerste keer dit seizoen verzamelen. En er wacht ...

125
125
Nieuwe lieveling bij Anderlecht: tweetal krijgt klappen

RSC Anderlecht won zaterdagavond op overtuigende wijze van Zulte Waregem: 3-0. Daarbij scoorde ...

264
264
Union bevoordeeld? Antwerp-coach haalt uit naar arbitrage

Antwerp FC blijft in de hoek waar de klappen vallen. De Great Old zette zondagmiddag bij momenten ...

242
242
Wéér averij De Bruyne en co; Feyenoord haalt sloophamer uit

In de Serie A heeft SSC Napoli al voor de derde keer op vijf speeldagen tijd averij opgelopen. Kevin ...

39
39
Cercle Brugge in vieze papieren: "Dit komt hard aan"

Cercle Brugge is er niet in geslaagd om de interland-periode al winnend in te zetten. Groen-Zwart ...

251
251
Dominant Union bezorgt dolend Antwerp nieuwe mokerslag

Union is andermaal aan een ijzersterk seizoen bezig. Het team van David Hubert won nu ook ...

52
52
Coucke haalt snoeihard uit: "Ze leven ver boven hun stand"

Marc Coucke kreeg vrijdagavond amper zestig seconden. Toch had de Anderlecht voorzitter niet veel ...

349
349
Real Madrid-icoon Guti dropt sensationele Courtois-uitspraak

Bondscoach Mark van Bommel zal tijdens de komende Nations League-campagne geen beroep kunnen doen op ...

99
99
Noodlot treft Jelle Vossen: Beerschot bevestigt mokerslag

Na het debacle in zijn afscheidsseizoen bij Zulte Waregem, heeft Jelle Vossen op 37-jarige leeftijd ...

112
112
Poppen aan dansen in Antwerp-Union: "Hij verdient 4 keer geel"

In de Jupiler Pro League kruisten de landskampioenen van 2023 en 2025 zondagmiddag de degens met ...

355
355
Razend spannende Ballon d'Or-strijd: dit zijn de topfavorieten

Eind volgende maand wordt de winnaar van de Ballon d'Or bekend gemaakt. Onder meer ter ere van de ...

210
210
Kippenvel op Bosuil: Overmars krijgt pakkend afscheid

Royal Antwerp FC kruist zondagmiddag de degens met vicekampioen Union SG. Die wedstrijd staat in ...

117
117
Valentine Besard slaat Van Gucht met complete verstomming

Het waren spannende dagen voor zowel Ruben Van Gucht als Valentine Besard. De twee zijn ondertussen ...

27
27
Club in de wolken: extra wapens voor clash met Genk

Club Brugge staat vlak voor de interland-break voor nog een stevige uitdaging. Zo krijgt de ...

429
429
Compper wisselt vier keer, sterkhouders terug bij Union

Union SG wil de interland-periode inzetten als co-leider in de Jupiler Pro League. Maar dan moet het ...

30
30
Hard dilemma Van Bommel: bijrol voor drie grote namen?

Aanstaande maandag beginnen de Rode Duivels aan een gloednieuw hoofdstuk onder het bewind van ...

305
305

Meer sportnieuws