‘AA Gent gooit met harde cash voor winterknaller'

540
‘AA Gent gooit met harde cash voor winterknaller'

AA Gent heeft een akkoord bereikt met Sint-Truiden over de transfer van Matte Smets, de 20-jarige sterkhouder van de Kanaries.

Hoewel het oorspronkelijke plan van STVV was om de jonge verdediger pas komende zomer te verkopen, heeft Gent voldoende financiële middelen om CEO Takayuki Tateishi te overtuigen om hun veelbelovende talent deze winter al te laten gaan.

Ondanks de zeer aantrekkelijke financiële voorwaarden die Gent biedt, geeft de 20-jarige speler wel de voorkeur aan het sportieve aspect.

LEES OOK: Marktwaarde ontploft: jackpot voor Club, Union, Genk & RSCA

AA Gent bereikt akkoord met STVV over Matte Smets-transfer

Het is voorlopig een rustige wintermercato geweest voor de Belgische clubs, vooral wat betreft nieuwe aanwinsten. Maar bij AA Gent wordt er wel nog veel actie verwacht in de laatste week van de transferperiode.

Met een flinke som van 29 miljoen euro op zak, dankzij de verkoop van Malick Fofana en Gift Orban aan Olympique Lyon, hebben de Buffalo's genoeg financiële slagkracht om hun ploeg te versterken.

De focus ligt vooral op versterking in de defensie, waar op dit moment niet veel kwalitatieve opties beschikbaar zijn. Michel Louwagie maakt het een prioriteit om één, misschien zelfs twee verdedigers aan te trekken die meteen inzetbaar zijn.

Hoewel de naam van Stefan Mitrovic (Getafe en ex-AA Gent) rondzingt, wordt er ook actief gezocht op de Belgische spelersmarkt. Volgens Het Belang van Limburg heeft Gent zelfs al een akkoord op clubniveau bereikt met Sint-Truiden over de transferprijs van Matte Smets (20).

AA Gent wil Smets verleiden met harde cash

AA Gent is vastberaden om minstens één centrale verdediger aan te trekken in januari, en de afgelopen dagen is er hard gewerkt aan het dossier van Matte Smets.

Hoewel het oorspronkelijke plan van Sint-Truiden was om de jonge verdediger pas komende zomer te verkopen, heeft Gent voldoende financiële middelen om CEO Takayuki Tateishi te overtuigen om hun veelbelovende talent deze winter al te laten gaan.

Met de lucratieve dubbeldeal van Malick Fofana en Gift Orban heeft Gent geen gebrek aan financiële slagkracht. Het Belang van Limburg vraagt zich echter af of Smets zelf wel bereid is om de overstap naar Gent te maken.

Ondanks de zeer aantrekkelijke financiële voorwaarden die Gent biedt, geeft de 20-jarige speler de voorkeur aan het sportieve aspect. Een gegarandeerde basisplaats bij Sint-Truiden lijkt voor hem interessanter dan een onzekere status in Oost-Vlaanderen, zelfs als dat betekent dat hij elders aanzienlijk meer zou kunnen verdienen.

“Gent heeft dus absoluut nog werk om Smets te overtuigen”, aldus de krant.

Fenomenale ontwikkeling Smets: De STVV-speler van 2023

Matte Smets kreeg vorig seizoen zijn kans onder Bernd Hollerbach en in het tussenseizoen werd de jonge verdediger beloond met zijn eerste profcontract. De Limburgers hebben een groot vertrouwen in het jonge talent, dat dit seizoen zijn stempel drukt in het eerste elftal van Sint-Truiden.

Hij werpt zich op als de nieuwe defensieleider, na het vertrek van Toni Leistner, Jorge Teixeira en Robert Bauer tijdens de vorige zomertransferperiode. “De ontwikkeling van Matte Smets is fenomenaal. Op zijn 19de heeft hij al zoveel leiderschap”, zei CEO Takayuki Tateishi eerder dit seizoen.

Bruno Godeau heeft zich dit seizoen ook al zeer positief uitgelaten over zijn jonge teamgenoot. “Matte is zeker ook een groot talent. Hij kan nu al zeker bij een club uit de top zes in België meedraaien.”

Dezelfde lofzang klinkt van Wolke Janssens, die Smets bestempelde als dé STVV-speler van 2023. “De beste van die ganse jonge STVV-garde. Smets zit bij STVV lang niet aan zijn plafond, wacht maar.”

Smets op de radar van Tedesco, AC Milan en Bundesliga-clubs

In september prijkte Matte Smets zelfs in de top 100 van de Golden Boy Award, een prestigieuze prijs voor de beste voetballer onder de 21 jaar op Europese bodem.

Dit seizoen heeft hij al elke minuut gespeeld, eindigde hij als elfde in de Belofte van het Jaar-verkiezing in België, en maakte hij deel uit van de U20-selectie onder leiding van Thomas Vermaelen.

“Toen ik naar een wedstrijd van STVV trok, zag ik daar hun jonge verdediger Matte Smets aan het werk. Men had me getipt dat hij een interessante speler is”, zei de bondscoach.

Ook Thorsten Fink heeft zich positief uitgelaten over zijn opkomende ster: “Er zijn al drie grote Duitse clubs die bij mij informeerden wat voor een speler hij is”, zei de coach. “Matte heeft alles om het te maken. Hij is snel, flexibel, sterk, hij kan centraal achterin op de drie posities spelen en zijn techniek is uitstekend.”

Het Nieuwsblad bevestigt dat elke week buitenlandse scouts naar Stayen komen om hem aan het werk te zien, waarbij clubs als AC Milan en Atalanta Bergamo al genoemd zijn als geïnteresseerde partijen.

Superlatieven komen te kort voor uitzonderlijke Matte Smets

“Wat Matte Smets week na week voor de dag brengt? Tja, de superlatieven komen te kort”, zei Gunther Schoofs, STVV-watcher in Het Belang van Limburg. Smets verdedigt alert, geconcentreerd en gedecideerd, hij zit er vaak goed tussen en hij dekt goed door.

Hij kan sterk en slim anticiperen, zoals bleek toen hij dit seizoen onder meer Vincent Janssen (Antwerp FC) en Kasper Dolberg (RSC Anderlecht) moeiteloos neutraliseerde.

Door zijn uitstekende positiespel maakt hij zelden fouten en opvallend genoeg heeft hij dit seizoen nog geen enkele gele kaart gekregen, wat erg uitzonderlijk is voor een centrale verdediger. Het positiespel van de intelligente Smets is indrukwekkend, waardoor hij vaak het duel vermijdt.

Ondanks zijn jonge leeftijd straalt Smets ook enorm veel maturiteit uit. Maar zijn grootste kracht is zijn voetballend vermogen. Smets excelleert in de opbouw, hij straalt rust uit met de bal aan de voet en zoekt altijd naar de voetballende oplossing.

Alsof hij rechtstreeks uit de Ajax-school komt. “Matte Smets heeft enorm veel rust aan de bal, durft uitvoetballen. Iemand uitkappen in de backlijn, je moet het maar doen. Nooit trapt hij het leer zomaar weg”, stelde Franky Van der Elst vast.

Matte Smets is een speler voor de Belgische top

Meest recent

Coach RC Lens looft Club-smaakmaker: "Een topper"

Club Brugge is favoriet voor het treffen met RC Lens. AS Monaco en Olympique Marseille werden al ...

11
11
Van Hazard tot Ivanovic: ex-JPL'ers hun rapport bij Lens

RC Lens is morgen de tegenstander van Club Brugge in de Champions League. De Belgische landskampioen ...

10
10
'Club Brugge stelt Tresoldi teleur: droomtransfer van tafel'

Een exit in januari is onbespreekbaar, maar nadien wordt Nicolo Tresoldi stilaan onhoudbaar voor ...

70
70
Belgische toptrainers in vieze papieren: terug naar JPL?

Tot dusver maakt de Jupiler Pro League zijn reputatie als trainerskerkhof niet echt waar, want na ...

83
83
'Club-grootverdiener forceert breuk: JPL-club staat klaar'

Hij kreeg bij Club Brugge een topcontract tot 2029, maar komt dit seizoen niet aan spelen toe. Deze ...

202
202
'Club Brugge kan cashen: kwartet laat kassa rinkelen'

De afgelopen jaren vonden Europese topclubs alsmaar vlotter hun weg naar Club Brugge, waar het ene ...

73
73
Leko kiest CL-selectie: 2 afvallers bij Club Brugge

Jan Breydel maakt zich al op voor een nieuwe gala-avond in de Champions League. Een week na de stunt ...

191
191
"Lieg niet"-Van Crombrugge haalt vlijmscherp uit na agressie

Hendrik Van Crombrugge beleeft een opvallende periode naast het voetbalveld. Terwijl de voormalige ...

129
129
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 9 bekend

De komende dagen eist het Europese voetbal nog even alle aandacht op, maar nadien wordt in de ...

60
60
Leko speelt open kaart: Vetlesen versus Lemaréchal

Op speeldag drie van de Champions League krijgt Club Brugge woensdag RC Lens over de vloer. Wellicht ...

153
153
Europese nachtmerrie dreigt plots voor STVV-supporters

De Europese droom van STVV zorgt voor een opvallend probleem bij de Truiense supporters. De tickets ...

164
164
Kan KAA Gent profiteren? Drama bij Europese tegenstander

Kan KAA Gent profiteren? Drama bij Europese tegenstander KAA Gent staat in de Jupiler Pro League aan ...

60
60
Leko waarschuwt Club Brugge: grote vrees voor Lens

Club Brugge won vorige speeldag in de Champions League op het veld van Internazionale. De 3-4 zege ...

149
149
Lukaku boezemt weer angst in: oorlogstaal in Europa

Romelu Lukaku heeft zijn eerste doelpunt bij Fenerbahçe gescoord. Big Rom startte twijfelend ...

62
62
PSG onthult masterplan om Lamine Yamal uit te schakelen

PSG en FC Barcelona slijpen de messen om het tegen elkaar op te nemen in de Champions League. De ...

44
44
Bayern meldt onheilspellend nieuws over Kompany

Vincent Kompany sukkelt met zijn gezondheid bij Bayern München. Tijdens de 6-1 zege tegen RB ...

136
136
Seys verbaast Club Brugge met straffe taal over knaltransfer

Club Brugge verbaasde vorige speeldag vriend en vijand in de Champions League door Internazionale in ...

580
580
Ophef rond Real Madrid na bekentenis: "Besloten om beelden niet te tonen"

Real Madrid stampt dit seizoen ferm tegen de schenen. De formatie van José Mourinho kwam al ...

138
138
Vitor Bruno dumpt talenten: rampscenario Anderlecht

RSC Anderlecht incasseert de ene klap na de andere. In Europa kampt Paars-Wit met een nul op zes en ...

358
358
Thibaut Courtois verrast met primeur over toekomst

Thibaut Courtois is al jarenlang de nummer 1 onder de lat bij Real Madrid. De Belgische goalie wordt ...

140
140
PSG-Barça escaleert al voor aftrap: nachtelijke chaos

PSG en FC Barcelona staan tegenover elkaar namens de Champions League. De twee grootmachten worden ...

122
122
Napoli-bom barst voor De Bruyne: schoktransfer nakend?

Het loopt dit seizoen voor geen meter bij Napoli. En dan wordt er uiteraard meteen naar de coach ...

313
313
TRANSFERUURTJE: ‘Club Brugge wil toptalent. Genk strijdt met Gent’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

291
291
Club Brugge hoort finaal verdict over Mechele voor RC Lens

Club Brugge kijkt RC Lens recht in de ogen namens de Champions League. Blauw-Zwart stuntte vorige ...

734
734
Alle hens aan dek voor Compper: code rood Antwerp

Royal Antwerp FC zit in de Jupiler Pro League in de hoek waar de klappen vallen. The Great Old won ...

404
404

Meer sportnieuws