‘AA Gent gooit met harde cash voor winterknaller'

540
‘AA Gent gooit met harde cash voor winterknaller'

AA Gent heeft een akkoord bereikt met Sint-Truiden over de transfer van Matte Smets, de 20-jarige sterkhouder van de Kanaries.

Hoewel het oorspronkelijke plan van STVV was om de jonge verdediger pas komende zomer te verkopen, heeft Gent voldoende financiële middelen om CEO Takayuki Tateishi te overtuigen om hun veelbelovende talent deze winter al te laten gaan.

Ondanks de zeer aantrekkelijke financiële voorwaarden die Gent biedt, geeft de 20-jarige speler wel de voorkeur aan het sportieve aspect.

LEES OOK: Vanaken eerlijk na speciale wedstrijd tegen Lommel

AA Gent bereikt akkoord met STVV over Matte Smets-transfer

Het is voorlopig een rustige wintermercato geweest voor de Belgische clubs, vooral wat betreft nieuwe aanwinsten. Maar bij AA Gent wordt er wel nog veel actie verwacht in de laatste week van de transferperiode.

Met een flinke som van 29 miljoen euro op zak, dankzij de verkoop van Malick Fofana en Gift Orban aan Olympique Lyon, hebben de Buffalo's genoeg financiële slagkracht om hun ploeg te versterken.

De focus ligt vooral op versterking in de defensie, waar op dit moment niet veel kwalitatieve opties beschikbaar zijn. Michel Louwagie maakt het een prioriteit om één, misschien zelfs twee verdedigers aan te trekken die meteen inzetbaar zijn.

Hoewel de naam van Stefan Mitrovic (Getafe en ex-AA Gent) rondzingt, wordt er ook actief gezocht op de Belgische spelersmarkt. Volgens Het Belang van Limburg heeft Gent zelfs al een akkoord op clubniveau bereikt met Sint-Truiden over de transferprijs van Matte Smets (20).

AA Gent wil Smets verleiden met harde cash

AA Gent is vastberaden om minstens één centrale verdediger aan te trekken in januari, en de afgelopen dagen is er hard gewerkt aan het dossier van Matte Smets.

Hoewel het oorspronkelijke plan van Sint-Truiden was om de jonge verdediger pas komende zomer te verkopen, heeft Gent voldoende financiële middelen om CEO Takayuki Tateishi te overtuigen om hun veelbelovende talent deze winter al te laten gaan.

Met de lucratieve dubbeldeal van Malick Fofana en Gift Orban heeft Gent geen gebrek aan financiële slagkracht. Het Belang van Limburg vraagt zich echter af of Smets zelf wel bereid is om de overstap naar Gent te maken.

Ondanks de zeer aantrekkelijke financiële voorwaarden die Gent biedt, geeft de 20-jarige speler de voorkeur aan het sportieve aspect. Een gegarandeerde basisplaats bij Sint-Truiden lijkt voor hem interessanter dan een onzekere status in Oost-Vlaanderen, zelfs als dat betekent dat hij elders aanzienlijk meer zou kunnen verdienen.

“Gent heeft dus absoluut nog werk om Smets te overtuigen”, aldus de krant.

Fenomenale ontwikkeling Smets: De STVV-speler van 2023

Matte Smets kreeg vorig seizoen zijn kans onder Bernd Hollerbach en in het tussenseizoen werd de jonge verdediger beloond met zijn eerste profcontract. De Limburgers hebben een groot vertrouwen in het jonge talent, dat dit seizoen zijn stempel drukt in het eerste elftal van Sint-Truiden.

Hij werpt zich op als de nieuwe defensieleider, na het vertrek van Toni Leistner, Jorge Teixeira en Robert Bauer tijdens de vorige zomertransferperiode. “De ontwikkeling van Matte Smets is fenomenaal. Op zijn 19de heeft hij al zoveel leiderschap”, zei CEO Takayuki Tateishi eerder dit seizoen.

Bruno Godeau heeft zich dit seizoen ook al zeer positief uitgelaten over zijn jonge teamgenoot. “Matte is zeker ook een groot talent. Hij kan nu al zeker bij een club uit de top zes in België meedraaien.”

Dezelfde lofzang klinkt van Wolke Janssens, die Smets bestempelde als dé STVV-speler van 2023. “De beste van die ganse jonge STVV-garde. Smets zit bij STVV lang niet aan zijn plafond, wacht maar.”

Smets op de radar van Tedesco, AC Milan en Bundesliga-clubs

In september prijkte Matte Smets zelfs in de top 100 van de Golden Boy Award, een prestigieuze prijs voor de beste voetballer onder de 21 jaar op Europese bodem.

Dit seizoen heeft hij al elke minuut gespeeld, eindigde hij als elfde in de Belofte van het Jaar-verkiezing in België, en maakte hij deel uit van de U20-selectie onder leiding van Thomas Vermaelen.

“Toen ik naar een wedstrijd van STVV trok, zag ik daar hun jonge verdediger Matte Smets aan het werk. Men had me getipt dat hij een interessante speler is”, zei de bondscoach.

Ook Thorsten Fink heeft zich positief uitgelaten over zijn opkomende ster: “Er zijn al drie grote Duitse clubs die bij mij informeerden wat voor een speler hij is”, zei de coach. “Matte heeft alles om het te maken. Hij is snel, flexibel, sterk, hij kan centraal achterin op de drie posities spelen en zijn techniek is uitstekend.”

Het Nieuwsblad bevestigt dat elke week buitenlandse scouts naar Stayen komen om hem aan het werk te zien, waarbij clubs als AC Milan en Atalanta Bergamo al genoemd zijn als geïnteresseerde partijen.

Superlatieven komen te kort voor uitzonderlijke Matte Smets

“Wat Matte Smets week na week voor de dag brengt? Tja, de superlatieven komen te kort”, zei Gunther Schoofs, STVV-watcher in Het Belang van Limburg. Smets verdedigt alert, geconcentreerd en gedecideerd, hij zit er vaak goed tussen en hij dekt goed door.

Hij kan sterk en slim anticiperen, zoals bleek toen hij dit seizoen onder meer Vincent Janssen (Antwerp FC) en Kasper Dolberg (RSC Anderlecht) moeiteloos neutraliseerde.

Door zijn uitstekende positiespel maakt hij zelden fouten en opvallend genoeg heeft hij dit seizoen nog geen enkele gele kaart gekregen, wat erg uitzonderlijk is voor een centrale verdediger. Het positiespel van de intelligente Smets is indrukwekkend, waardoor hij vaak het duel vermijdt.

Ondanks zijn jonge leeftijd straalt Smets ook enorm veel maturiteit uit. Maar zijn grootste kracht is zijn voetballend vermogen. Smets excelleert in de opbouw, hij straalt rust uit met de bal aan de voet en zoekt altijd naar de voetballende oplossing.

Alsof hij rechtstreeks uit de Ajax-school komt. “Matte Smets heeft enorm veel rust aan de bal, durft uitvoetballen. Iemand uitkappen in de backlijn, je moet het maar doen. Nooit trapt hij het leer zomaar weg”, stelde Franky Van der Elst vast.

Matte Smets is een speler voor de Belgische top

Meest recent

Vermeeren terug naar Antwerp: verkeerde keuzes spelen parten

Royal Antwerp FC zorgde voor een grote stunt door Arthur Vermeeren terug te halen. De 21-jarige ...

5
5
Kerkhofs & Verheye leveren stuntwerk op en naast het veld

Sporting Hasselt is niet alleen op het veld aan een opvallende campagne bezig. Ook naast de lijnen ...

8
8
Hautekiet eerlijk: "Of Lazio concreet was voor mij?"

Bij Standard vertrokken er uiteindelijk geen sterkhouders meer, ook al waren er nog de nodige ...

5
5
Bruno moet één belangrijke knoop doorhakken bij Anderlecht

RSC Anderlecht staat voor een tweede grote test in de Jupiler Pro League. Zondag wacht immers KRC ...

103
103
Club meldt groot nieuws vlak voor start Champions League

Volgende week gaat de League Phase in de Champions League van start. De enige Belgische deelnemer, ...

123
123
Cercle gewaarschuwd: Friis geeft mening over swingend Gent

AA Gent is uitstekend aan het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League begonnen. Met 12 op 12 staan ...

55
55
United-insiders doen boekje open: collectieve verbazing over Lammens

In de Premier League wil Manchester United zondag op het veld van Everton zijn eerste uitzege van ...

149
149
Toby Alderweireld en Ruben Van Gucht keihard in de clinch

De spanning liep recent bijzonder hoog op tussen Ruben Van Gucht en Toby Alderweireld. Wat begon als ...

185
185
Standard-Antwerp: supporterssoap kent totale wending

In de Jupiler Pro League staat zaterdagavond het interessante duel tussen Standard en Antwerp FC op ...

112
112
Steun voor zondebok Club: "Zijn shirt weegt 100 kilo"

Club Brugge pakte vrijdagavond de drie punten mee uit het Soevereinstadion, maar maakte tegen Lommel ...

521
521
TRANSFERUURTJE: 'Genk slaat toe bij Anderlecht, zware klap Talbi'

De zomermercato mag in België dan wel voorbij zijn, ploegen kunnen nog steeds spelers verpatsen ...

409
409
Westerlo wrijft zich in de handen met nieuwe aanvalsleider

Westerlo heeft zich deze zomermercato flink geroerd. De Kemphanen haalde bijna een nieuwe selectie ...

67
67
Vanaken eerlijk na speciale wedstrijd tegen Lommel

Club Brugge kreeg vorige speeldag een mokerslag te verwerken met de nederlaag tegen KAA Gent, maar ...

131
131
Hairemans neemt met pijn in het hart afscheid van Antwerp

Geoffrey Hairemans (35) maakt de overstap van Royal Antwerp FC naar Sporting Hasselt. De ...

100
100
Lille stampt hard na en maakt Meunier compleet af

Thomas Meunier vertrok afgelopen zomer transfervrij van Lille naar Sunderland. De Rode Duivel was ...

186
186
Antwerp-fans kloppen op tafel: dreigende taal voor Standard

Vlak voor de topper tussen Standard Luik en Royal Antwerp FC werd plots bekend dat de supporters van ...

133
133
Thorup overweegt drastische Brughmans-keuze

De grote transferverrassing van afgelopen zomermercato was de uitgaande deal van Lucca Brughmans. De ...

360
360
Basispion Club Brugge: "Ben geen 15 miljoen waard"

Club Brugge had nog véél meer geld kunnen vangen op de transfermarkt, maar ze ...

222
222
Smaakmaker voor Union: "Explosief, stevig en prima schot"

In het Belgische voetbal worden er héél veel transfers gedaan. Elke zomer worden de ...

69
69
Nostalgie voor Kompany: "Krijgen steun uit België"

Bayern München is uitstekend begonnen aan het seizoen. Vincent Kompany & co wonnen drie ...

71
71
Selectie Van Bommel: eerste grote slachtoffers al bekend?

Eind deze maand maakt Mark van Bommel zijn officiële debuut als Belgisch bondscoach. De ...

2349
2349
Anderlecht bikkelhard: kaakslag voor Stroeykens/Bertaccini

RSC Anderlecht heeft een razend drukke mercato achter de rug. De Brusselaars haalden een elftal aan ...

744
744
Verhaeghe voorspelt complete Club Brugge-ramp

Bart Verhaeghe waarschuwde zelf al voor het enorme financiële risico dat Club Brugge liep met ...

664
664
"Lamentabel" - Club Brugge-schlemiel 'delft eigen graf'

Club Brugge heeft zich vrijdagavond herpakt na de slipper op het veld van AA Gent. Tenminste toch ...

604
604
UCL-koorts: dramatische start PSG, eerste uitschuiver Real

Volgende week gaat de League Phase in de Champions League van start. Maar enkele van de Europese ...

60
60

Meer sportnieuws