‘AA Gent gooit met harde cash voor winterknaller'

540
‘AA Gent gooit met harde cash voor winterknaller'

AA Gent heeft een akkoord bereikt met Sint-Truiden over de transfer van Matte Smets, de 20-jarige sterkhouder van de Kanaries.

Hoewel het oorspronkelijke plan van STVV was om de jonge verdediger pas komende zomer te verkopen, heeft Gent voldoende financiële middelen om CEO Takayuki Tateishi te overtuigen om hun veelbelovende talent deze winter al te laten gaan.

Ondanks de zeer aantrekkelijke financiële voorwaarden die Gent biedt, geeft de 20-jarige speler wel de voorkeur aan het sportieve aspect.

LEES OOK: Enorm manco KRC Genk onthuld: Vanhaezebrouck snoeihard

AA Gent bereikt akkoord met STVV over Matte Smets-transfer

Het is voorlopig een rustige wintermercato geweest voor de Belgische clubs, vooral wat betreft nieuwe aanwinsten. Maar bij AA Gent wordt er wel nog veel actie verwacht in de laatste week van de transferperiode.

Met een flinke som van 29 miljoen euro op zak, dankzij de verkoop van Malick Fofana en Gift Orban aan Olympique Lyon, hebben de Buffalo's genoeg financiële slagkracht om hun ploeg te versterken.

De focus ligt vooral op versterking in de defensie, waar op dit moment niet veel kwalitatieve opties beschikbaar zijn. Michel Louwagie maakt het een prioriteit om één, misschien zelfs twee verdedigers aan te trekken die meteen inzetbaar zijn.

Hoewel de naam van Stefan Mitrovic (Getafe en ex-AA Gent) rondzingt, wordt er ook actief gezocht op de Belgische spelersmarkt. Volgens Het Belang van Limburg heeft Gent zelfs al een akkoord op clubniveau bereikt met Sint-Truiden over de transferprijs van Matte Smets (20).

AA Gent wil Smets verleiden met harde cash

AA Gent is vastberaden om minstens één centrale verdediger aan te trekken in januari, en de afgelopen dagen is er hard gewerkt aan het dossier van Matte Smets.

Hoewel het oorspronkelijke plan van Sint-Truiden was om de jonge verdediger pas komende zomer te verkopen, heeft Gent voldoende financiële middelen om CEO Takayuki Tateishi te overtuigen om hun veelbelovende talent deze winter al te laten gaan.

Met de lucratieve dubbeldeal van Malick Fofana en Gift Orban heeft Gent geen gebrek aan financiële slagkracht. Het Belang van Limburg vraagt zich echter af of Smets zelf wel bereid is om de overstap naar Gent te maken.

Ondanks de zeer aantrekkelijke financiële voorwaarden die Gent biedt, geeft de 20-jarige speler de voorkeur aan het sportieve aspect. Een gegarandeerde basisplaats bij Sint-Truiden lijkt voor hem interessanter dan een onzekere status in Oost-Vlaanderen, zelfs als dat betekent dat hij elders aanzienlijk meer zou kunnen verdienen.

“Gent heeft dus absoluut nog werk om Smets te overtuigen”, aldus de krant.

Fenomenale ontwikkeling Smets: De STVV-speler van 2023

Matte Smets kreeg vorig seizoen zijn kans onder Bernd Hollerbach en in het tussenseizoen werd de jonge verdediger beloond met zijn eerste profcontract. De Limburgers hebben een groot vertrouwen in het jonge talent, dat dit seizoen zijn stempel drukt in het eerste elftal van Sint-Truiden.

Hij werpt zich op als de nieuwe defensieleider, na het vertrek van Toni Leistner, Jorge Teixeira en Robert Bauer tijdens de vorige zomertransferperiode. “De ontwikkeling van Matte Smets is fenomenaal. Op zijn 19de heeft hij al zoveel leiderschap”, zei CEO Takayuki Tateishi eerder dit seizoen.

Bruno Godeau heeft zich dit seizoen ook al zeer positief uitgelaten over zijn jonge teamgenoot. “Matte is zeker ook een groot talent. Hij kan nu al zeker bij een club uit de top zes in België meedraaien.”

Dezelfde lofzang klinkt van Wolke Janssens, die Smets bestempelde als dé STVV-speler van 2023. “De beste van die ganse jonge STVV-garde. Smets zit bij STVV lang niet aan zijn plafond, wacht maar.”

Smets op de radar van Tedesco, AC Milan en Bundesliga-clubs

In september prijkte Matte Smets zelfs in de top 100 van de Golden Boy Award, een prestigieuze prijs voor de beste voetballer onder de 21 jaar op Europese bodem.

Dit seizoen heeft hij al elke minuut gespeeld, eindigde hij als elfde in de Belofte van het Jaar-verkiezing in België, en maakte hij deel uit van de U20-selectie onder leiding van Thomas Vermaelen.

“Toen ik naar een wedstrijd van STVV trok, zag ik daar hun jonge verdediger Matte Smets aan het werk. Men had me getipt dat hij een interessante speler is”, zei de bondscoach.

Ook Thorsten Fink heeft zich positief uitgelaten over zijn opkomende ster: “Er zijn al drie grote Duitse clubs die bij mij informeerden wat voor een speler hij is”, zei de coach. “Matte heeft alles om het te maken. Hij is snel, flexibel, sterk, hij kan centraal achterin op de drie posities spelen en zijn techniek is uitstekend.”

Het Nieuwsblad bevestigt dat elke week buitenlandse scouts naar Stayen komen om hem aan het werk te zien, waarbij clubs als AC Milan en Atalanta Bergamo al genoemd zijn als geïnteresseerde partijen.

Superlatieven komen te kort voor uitzonderlijke Matte Smets

“Wat Matte Smets week na week voor de dag brengt? Tja, de superlatieven komen te kort”, zei Gunther Schoofs, STVV-watcher in Het Belang van Limburg. Smets verdedigt alert, geconcentreerd en gedecideerd, hij zit er vaak goed tussen en hij dekt goed door.

Hij kan sterk en slim anticiperen, zoals bleek toen hij dit seizoen onder meer Vincent Janssen (Antwerp FC) en Kasper Dolberg (RSC Anderlecht) moeiteloos neutraliseerde.

Door zijn uitstekende positiespel maakt hij zelden fouten en opvallend genoeg heeft hij dit seizoen nog geen enkele gele kaart gekregen, wat erg uitzonderlijk is voor een centrale verdediger. Het positiespel van de intelligente Smets is indrukwekkend, waardoor hij vaak het duel vermijdt.

Ondanks zijn jonge leeftijd straalt Smets ook enorm veel maturiteit uit. Maar zijn grootste kracht is zijn voetballend vermogen. Smets excelleert in de opbouw, hij straalt rust uit met de bal aan de voet en zoekt altijd naar de voetballende oplossing.

Alsof hij rechtstreeks uit de Ajax-school komt. “Matte Smets heeft enorm veel rust aan de bal, durft uitvoetballen. Iemand uitkappen in de backlijn, je moet het maar doen. Nooit trapt hij het leer zomaar weg”, stelde Franky Van der Elst vast.

Matte Smets is een speler voor de Belgische top

Meest recent

Bosz blaast loftrompet over Club Brugge: duo uitgelicht

In de Champions League staat er woensdag met PSV tegen Club Brugge een Derby der Lage Landen op het ...

0
0
Anderlecht grijpt in: trio terug naar RSCA Futures

RSC Anderlecht boekte zaterdag een deugddoende zege met Westerlo. Deels met dank aan Jayden Onia ...

49
49
Leko vist outcast op: opvallende comeback bij Club Brugge

Na de zeges tegen Inter en Lens hoopt Club Brugge woensdag ook tegen PSV een resultaat te boeken in ...

94
94
'Bizarre werkwijze Cercle Brugge blootgelegd: hallucinant'

Cercle Brugge heeft afscheid genomen van hoofdtrainer Lars Friis. De oefenmeester leek nog ...

105
105
Verliest België weer parel? Anderlecht-belofte reageert

De afgelopen jaren verloor België heel wat toptalenten aan andere federaties. De malaise lijkt ...

90
90
Belgisch toptalent Noah Fernandez sneert ferm naar PSV

Noah Fernandez is een jeugdproduct van Lierse, maar hij maakte al op jonge leeftijd de overstap naar ...

49
49
Selectie Club Brugge voor PSV: Leko bevestigt verandering

Club Brugge neemt het woensdagavond in de Champions League op tegen PSV Eindhoven. Blauw-Zwart is ...

145
145
HVH maakt Standard-smaakmaker af: “Serieus blijven hè”

Standard Luik kent een wisselvallige periode en de Rouches vinden maar geen aansluiting bij de ...

123
123
Bosz wil Vanaken bij PSV: “Verrassend dat hij bij Club zit”

Hans Vanaken is al jaren dé sterkhouder op het middenveld van Club Brugge. De Rode Duivel ...

173
173
Van Bommel betrokken bij ontslag Gerets? Hij reageert

Eric Gerets is een icoon van PSV en woensdagavond neemt Club Brugge het op tegen de Nederlandse ...

87
87
Enorm manco KRC Genk onthuld: Vanhaezebrouck snoeihard

KRC Genk blijft in hetzelfde bedje ziek. Jess Thorup krijgt de ploeg maar niet volledig op de rails ...

96
96
Ex-Rode Duivel Toni Brogno op 53-jarige leeftijd overleden

Treurig nieuws: voormalige Rode Duivel Toni Brogno is op 53-jarige leeftijd overleden, dat werd ...

0
0
Bosz roept oorlogstaal voor Club: “Ook voor landsbelang”

Club Brugge moet woensdag op bezoek bij PSV namens de League Phase van de Champions League. Coach ...

196
196
‘Ontslag Compper op tafel: cruciaal oordeel nakend'

Marvin Compper staat zwaar onder druk bij Royal Antwerp FC. Na de broodnodige zege tegen Sporting ...

133
133
TRANSFERUURTJE: ‘KRC Genk slaat toe én baalt, record Club’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

227
227
Sonck snapt niets van trainersontslag: “Het beste voorbeeld”

In de Jupiler Pro League beginnen de clubs hard in te grijpen. Bij STVV werd Frédéric ...

321
321
Lavia naar absolute wereldtop? Opvallende uitspraak

Roméo Lavia staat er weer bij Chelsea. De Rode Duivel verdween na de interlandperiode even ...

92
92
Eric Gerets voorspelt Europese clash PSV – Club Brugge

Club Brugge neemt het woensdagavond op tegen PSV in de Champions League. Eric Gerets heeft een ...

455
455
Voetbalwereld reageert geschokt: van Courtois tot Barça

De voetbalwereld is opgeschrikt door een droevig incident. In de Spaanse tweede klasse overleed een ...

0
0
Vermeeren richting transfer: Antwerp-periode geeft doorslag

Royal Antwerp FC zit in de hoek waar de klappen vallen. The Great Old haalde Arthur Vermeeren op ...

572
572
Nieuw Club Brugge-systeem op komst: nog hoger niveau

Club Brugge is aan een straffe opmars bezig. De afgelopen seizoenen maakte Blauw-Zwart veel indruk ...

213
213
Voetbalwereld in rouw: Spaanse spits overlijdt na botsing

Voetbal is de belangrijkste bijzaak, maar af en toe wordt het spelletje plots wel erg relatief. Zo ...

0
0
Asian Cup jaar uitgesteld: grote impact Belgische clubs

Dat de voetbalkalender tegenwoordig bomvol zit, hoeven we hier vast niet meer te vertellen. Een ...

136
136
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 11 bekend

Komend weeekend wordt in de Jupiler Pro League speeldag 11 afgerond. Ondertussen maakte de ...

145
145
PSV-Club Brugge lokt topscouts: één speler in de spotlights

In de Champions League neemt Club Brugge het woensdag op tegen PSV. Ongetwijfeld onder het toeziend ...

214
214

Meer sportnieuws