‘AA Gent gooit met harde cash voor winterknaller'

540 stemmen
‘AA Gent gooit met harde cash voor winterknaller'

AA Gent heeft een akkoord bereikt met Sint-Truiden over de transfer van Matte Smets, de 20-jarige sterkhouder van de Kanaries.

Hoewel het oorspronkelijke plan van STVV was om de jonge verdediger pas komende zomer te verkopen, heeft Gent voldoende financiële middelen om CEO Takayuki Tateishi te overtuigen om hun veelbelovende talent deze winter al te laten gaan.

Ondanks de zeer aantrekkelijke financiële voorwaarden die Gent biedt, geeft de 20-jarige speler wel de voorkeur aan het sportieve aspect.

LEES OOK: Thorup komt met update over Smets en El Ouahdi

AA Gent bereikt akkoord met STVV over Matte Smets-transfer

Het is voorlopig een rustige wintermercato geweest voor de Belgische clubs, vooral wat betreft nieuwe aanwinsten. Maar bij AA Gent wordt er wel nog veel actie verwacht in de laatste week van de transferperiode.

Met een flinke som van 29 miljoen euro op zak, dankzij de verkoop van Malick Fofana en Gift Orban aan Olympique Lyon, hebben de Buffalo's genoeg financiële slagkracht om hun ploeg te versterken.

De focus ligt vooral op versterking in de defensie, waar op dit moment niet veel kwalitatieve opties beschikbaar zijn. Michel Louwagie maakt het een prioriteit om één, misschien zelfs twee verdedigers aan te trekken die meteen inzetbaar zijn.

Hoewel de naam van Stefan Mitrovic (Getafe en ex-AA Gent) rondzingt, wordt er ook actief gezocht op de Belgische spelersmarkt. Volgens Het Belang van Limburg heeft Gent zelfs al een akkoord op clubniveau bereikt met Sint-Truiden over de transferprijs van Matte Smets (20).

AA Gent wil Smets verleiden met harde cash

AA Gent is vastberaden om minstens één centrale verdediger aan te trekken in januari, en de afgelopen dagen is er hard gewerkt aan het dossier van Matte Smets.

Hoewel het oorspronkelijke plan van Sint-Truiden was om de jonge verdediger pas komende zomer te verkopen, heeft Gent voldoende financiële middelen om CEO Takayuki Tateishi te overtuigen om hun veelbelovende talent deze winter al te laten gaan.

Met de lucratieve dubbeldeal van Malick Fofana en Gift Orban heeft Gent geen gebrek aan financiële slagkracht. Het Belang van Limburg vraagt zich echter af of Smets zelf wel bereid is om de overstap naar Gent te maken.

Ondanks de zeer aantrekkelijke financiële voorwaarden die Gent biedt, geeft de 20-jarige speler de voorkeur aan het sportieve aspect. Een gegarandeerde basisplaats bij Sint-Truiden lijkt voor hem interessanter dan een onzekere status in Oost-Vlaanderen, zelfs als dat betekent dat hij elders aanzienlijk meer zou kunnen verdienen.

“Gent heeft dus absoluut nog werk om Smets te overtuigen”, aldus de krant.

Fenomenale ontwikkeling Smets: De STVV-speler van 2023

Matte Smets kreeg vorig seizoen zijn kans onder Bernd Hollerbach en in het tussenseizoen werd de jonge verdediger beloond met zijn eerste profcontract. De Limburgers hebben een groot vertrouwen in het jonge talent, dat dit seizoen zijn stempel drukt in het eerste elftal van Sint-Truiden.

Hij werpt zich op als de nieuwe defensieleider, na het vertrek van Toni Leistner, Jorge Teixeira en Robert Bauer tijdens de vorige zomertransferperiode. “De ontwikkeling van Matte Smets is fenomenaal. Op zijn 19de heeft hij al zoveel leiderschap”, zei CEO Takayuki Tateishi eerder dit seizoen.

Bruno Godeau heeft zich dit seizoen ook al zeer positief uitgelaten over zijn jonge teamgenoot. “Matte is zeker ook een groot talent. Hij kan nu al zeker bij een club uit de top zes in België meedraaien.”

Dezelfde lofzang klinkt van Wolke Janssens, die Smets bestempelde als dé STVV-speler van 2023. “De beste van die ganse jonge STVV-garde. Smets zit bij STVV lang niet aan zijn plafond, wacht maar.”

Smets op de radar van Tedesco, AC Milan en Bundesliga-clubs

In september prijkte Matte Smets zelfs in de top 100 van de Golden Boy Award, een prestigieuze prijs voor de beste voetballer onder de 21 jaar op Europese bodem.

Dit seizoen heeft hij al elke minuut gespeeld, eindigde hij als elfde in de Belofte van het Jaar-verkiezing in België, en maakte hij deel uit van de U20-selectie onder leiding van Thomas Vermaelen.

“Toen ik naar een wedstrijd van STVV trok, zag ik daar hun jonge verdediger Matte Smets aan het werk. Men had me getipt dat hij een interessante speler is”, zei de bondscoach.

Ook Thorsten Fink heeft zich positief uitgelaten over zijn opkomende ster: “Er zijn al drie grote Duitse clubs die bij mij informeerden wat voor een speler hij is”, zei de coach. “Matte heeft alles om het te maken. Hij is snel, flexibel, sterk, hij kan centraal achterin op de drie posities spelen en zijn techniek is uitstekend.”

Het Nieuwsblad bevestigt dat elke week buitenlandse scouts naar Stayen komen om hem aan het werk te zien, waarbij clubs als AC Milan en Atalanta Bergamo al genoemd zijn als geïnteresseerde partijen.

Superlatieven komen te kort voor uitzonderlijke Matte Smets

“Wat Matte Smets week na week voor de dag brengt? Tja, de superlatieven komen te kort”, zei Gunther Schoofs, STVV-watcher in Het Belang van Limburg. Smets verdedigt alert, geconcentreerd en gedecideerd, hij zit er vaak goed tussen en hij dekt goed door.

Hij kan sterk en slim anticiperen, zoals bleek toen hij dit seizoen onder meer Vincent Janssen (Antwerp FC) en Kasper Dolberg (RSC Anderlecht) moeiteloos neutraliseerde.

Door zijn uitstekende positiespel maakt hij zelden fouten en opvallend genoeg heeft hij dit seizoen nog geen enkele gele kaart gekregen, wat erg uitzonderlijk is voor een centrale verdediger. Het positiespel van de intelligente Smets is indrukwekkend, waardoor hij vaak het duel vermijdt.

Ondanks zijn jonge leeftijd straalt Smets ook enorm veel maturiteit uit. Maar zijn grootste kracht is zijn voetballend vermogen. Smets excelleert in de opbouw, hij straalt rust uit met de bal aan de voet en zoekt altijd naar de voetballende oplossing.

Alsof hij rechtstreeks uit de Ajax-school komt. “Matte Smets heeft enorm veel rust aan de bal, durft uitvoetballen. Iemand uitkappen in de backlijn, je moet het maar doen. Nooit trapt hij het leer zomaar weg”, stelde Franky Van der Elst vast.

Matte Smets is een speler voor de Belgische top

Meest recent

Vitor Bruno doet fans belofte: "Dat garandeer ik"

Vrijdagavond wordt het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League afgetrapt. Anderlecht begint zondag ...

104
104
Wie legt Club en Union vuur aan schenen? Boudeweel oordeelt

Het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League gaat dit weekend van start en het wordt uitkijken naar ...

20
20
Anthony Limbombe verrast iedereen met nieuwe club

Anthony Limbombe heeft een nieuwe club gevonden. De 31-jarige Belgische flankaanvaller zet zijn ...

37
37
Llansana spreekt ambitieuze taal voor PAOK Saloniki

Bij RSC Anderlecht staat hen een zeer zware taak te wachten met de uitmatch tegen PAOK Saloniki. ...

156
156
AA Gent kraait victorie: "Buffalo's beste optie voor mij"

AA Gent beseft dat het van moeten is vanavond. De Buffalo's moeten aan de bak in Zweden tegen ...

121
121
FIFA komt met officieel statement over toekomst Infantino

FIFA-voorzitter Gianni Infantino staat onder zware druk, nadat hij het plan had om de ...

214
214
'Club Brugge stunt met nieuwe Tzolis: 17M-sensatie op komst'

Club Brugge heeft een opvallende transferstunt op het oog. Blauw-zwart praat over een definitieve ...

879
879
Geen Anderlecht: Mbemba heeft nieuwe club beet

Chancel Mbemba zet zijn carrière voort in Saudi-Arabië. De 31-jarige Congolese ...

94
94
Mechele looft aanwinst: "Heel goede speler"

Club Brugge sloeg al zwaar toe op de transfermarkt. De landskampioen legde al 32,5 miljoen euro op ...

235
235
Anderlecht in dubio: weldra afscheid van ‘toptransfer’?

RSC Anderlecht neemt het vanavond op tegen PAOK Saloniki. Bij Paars-Wit heeft Vitor Bruno wel wat ...

485
485
Kritiek neemt toe: AA Gent moét aan klantenbinding doen

AA Gent bakte er in twee matchen tegen Cherkasy niks van. Tegen Göteborg, ook geen hoogvlieger, ...

244
244
Waarom Anderlecht twee pionnen toch moet houden

Bij RSC Anderlecht worden er momenteel héél veel geruchten gelanceerd. Ingaand en ...

237
237
Gloednieuwe naam in Europese basiself? Vitor Bruno reageert

RSC Anderlecht staat donderdagavond opnieuw voor een belangrijke afspraak. In de Europese voorrondes ...

288
288
Club Brugge loert mee: 'Spectaculaire wending Stankovic'

Club Brugge nam na amper één seizoen afscheid van Aleksandar Stankovic. Door een ...

1192
1192
'Antwerp niet uitgeshopt: twee versterkingen in pijplijn'

Antwerp FC heeft woensdag de komst van Ibrahim Salah én Snayder Porozo wereldkundig gemaakt. ...

726
726
Adedeji-Sternberg tóch naar Club? "Heel pijnlijk verhaal"

Nu het middenveld en de achterhoede schijnbaar voldoende versterkt zijn, heeft Club Brugge zijn ...

1454
1454
Koninklijk onthaal Mo Salah: krankzinnig salaris onthuld

Mohamed Salah heeft voor een grote verrassing gezorgd met de keuze voor zijn nieuwe club. De ...

94
94
Over en uit? Opvallende afwezige op Griekse trip Anderlecht

De selectie en omkadering van RSC Anderlecht is woensdag afgereisd naar Griekenland. Daar wordt ...

783
783
'Real Madrid pakt groots uit: transfer van 125 miljoen'

Het is nu al reikhalzend uitkijken naar hoe Real Madrid zich komend seizoen zal presenteren. De ...

329
329
Gigantische opdoffer Union: steunpilaar maanden out

In de voorrondes van de Champions League boekte Union SG dinsdagavond een verdienstelijk ...

202
202
Gianni Infantino wanhoop nabij: gesjacher met WK-finale

De stoel van Gianni Infantino als voorzitter van de wereldvoetbalbond FIFA wankelt als nooit ...

367
367
Grote tegenvaller bij Union: "Hij heeft lange weg te gaan"

Union SG heeft het nagelaten om een goede uitgangspositie te veroveren in de voorrondes van de ...

342
342
‘Club Brugge gaat voor absolute stunt met Messi-ploegmaat’

Club Brugge wil stevig uitpakken met een Argentijns international die al naast Lionel Messi speelde. ...

1123
1123
De Mil schat Gentse kansen tegen Göteborg in

Voor AA Gent moet het er donderdag weer boenk op zijn. Het kan zich geen misstappen veroorloven in ...

216
216
'Real keert zijn kar: nieuwe wending rond Vinicius'

Real Madrid heeft er al een zeer bewogen transferzomer opzitten, maar er lijkt nog vuurwerk te ...

176
176

Meer sportnieuws