‘Anderlecht wil schitteren met onverschrokken nummer tien’

580 stemmen
‘Anderlecht wil schitteren met onverschrokken nummer tien’

Anderlecht aast op Isaac Babadi. Het 18-jarige talent van PSV Eindhoven heeft een aflopend contract en trekt de aandacht van ook nog Eintracht Frankfurt, Brentford, Ajax. De potentie van Babadi om op termijn miljoenen waard te worden maakt hem een gewilde speler op de transfermarkt.

De impasse met PSV voegt extra spanning toe aan een mogelijke vrije transfer. Kan Anderlecht deze rijzende ster binnenhalen?

LEES OOK: 'Kompany grijnst: Bayern bereikt transferakkoord'

Anderlecht wil superdeal bij PSV Eindhoven

Er worden geen grote plannen gesmeed bij Anderlecht tijdens de wintermercato. De financiële middelen zijn beperkt, maar de club staat wel altijd open voor eventuele opportuniteiten op de transfermarkt.

Volgens het Eindhovens Dagblad richt Sporting zijn oog op de veelbelovende Isaac Babadi (18), een supertalent van PSV Eindhoven. De veelzijdige aanvaller, oorspronkelijk opgeleid als vleugelspeler maar vaak ingezet als nummer tien, heeft een aflopend contract in Eindhoven.

Niet alleen Anderlecht toont interesse, maar ook Eintracht Frankfurt, Brentford, Ajax, Feyenoord en verschillende clubs uit de Premier League en de Ligue 1 lonken naar zijn talent.

De kans op een contractverlenging bij PSV lijkt minimaal te zijn. De onderhandelingen tussen de speler en de club slepen zich al maanden voort en bevinden zich momenteel in een impasse.

Bovendien kan Babadi bij een andere club forse bedragen aan tekengeld opstrijken bij een transfervrije overstap, en loopt PSV het risico om een potentiële goudmijn kwijt te spelen.

Babadi is een talent dat tientallen miljoenen kan opleveren

Volgens de vertrouwelingen van Isaac Babadi ligt de verantwoordelijkheid voor het uitblijven van een contractverlenging bij PSV Eindhoven. Vorig jaar kwam de club rijkelijk te laat op gang in de gesprekken over een nieuw contract, toen Babadi nog bij Jong PSV speelde en de samenwerking met trainer Adil Ramzi niet optimaal verliep.

Het tij keerde dit seizoen toen Babadi indruk maakte met uitstekende prestaties bij het eerste elftal, waardoor de club nu alle zeilen moet bijzetten om te voorkomen dat hij aan het einde van dit seizoen transfervrij vertrekt uit het Philips Stadion.

 “Babadi is een talent dat in de toekomst misschien tientallen miljoenen kan opleveren”, schreef de Gelderlander.

Er zijn al meerdere gesprekken gevoerd tussen de directie van PSV en de entourage van Babadi. De speler heeft de mogelijkheid om zich financieel 'spectaculair' te verbeteren en zijn contract tot 2028 te verlengen.

De clan-Babadi heeft enkele keren meer tijd gevraagd om een beslissing te nemen, maar technisch directeur Earnest Stewart liet doorschemeren dat PSV ook niet oneindig lang kan wachten op hem en hij vindt dat er getreuzeld wordt.

Peter Bosz: “Hij kan een hele grote speler worden”

Volgens Eindhovens Dagblad draait het bij Isaac Babadi niet zozeer om de financiële kwaliteit van het aanbod, maar eerder om het sportieve perspectief bij PSV Eindhoven.

Aan het begin van dit seizoen manifesteerde hij zich als een ware sensatie binnen de club, maar door een blessure en een natuurlijke sportieve terugval, wat veel talenten van 18 jaar meemaken, is hij momenteel niet meer dan een invaller bij het eerste elftal en speelt hij opnieuw wedstrijden bij Jong PSV.

De concurrentie op zijn positie is bovendien erg stevig, met spelers als Guus Til, Malik Tillman en Ismael Saibari, waardoor Babadi slechts de vierde keuze is als nummer tien. Ondanks deze moeilijke situatie hoopt PSV-coach Peter Bosz het jonge talent te behouden binnen de club.

“Ik hoop echt dat hij langer blijft en voorspel hem een grote toekomst. Isaac kan van de technische staf, spelers en Champions League-ervaringen hier bij PSV heel veel leren”, zei Bosz.

“Het is een heel getalenteerde en geweldige speler, die heel goed traint. Hij kan echt een hele grote speler worden. Dat ligt vooral bij hem. Wij doen er alles aan om hem te behouden."

"Zelfs de minst getalenteerde scout ter wereld ziet dat hij bijzondere kwaliteiten heeft”

Aan het begin van dit seizoen solliciteerde Isaac Babadi nadrukkelijk naar een basisplaats bij PSV Eindhoven. Tijdens de voorbereiding maakte hij veel indruk als nummer 10, wat niet onopgemerkt bleef bij coach Peter Bosz.

Babadi kreeg basisplaatsen in de Johan Cruijff Schaal, de eerste twee competitiewedstrijden, en in de kwalificatiewedstrijden voor de Champions League. Hoewel hij fysiek misschien nog wat licht oogde, compenseerde hij dit ruimschoots met zijn indrukwekkende balvaardigheid.

“Dat deze jonge PSV'er aan de bal bijzondere kwaliteiten heeft, ziet zelfs de minst getalenteerde scout ter wereld”, schreef Eindhovens Dagblad. “Technisch volmaakt, vooral bedreven in het snelle positiespel”, volgens Volkskrant.

Babadi groeide uit tot de grootste PSV-surprise in het prille seizoen en stond op het punt van een doorbraak. Ondanks zijn jeugdige leeftijd speelde hij onverschrokken mee, alsof hij al jarenlang deel uitmaakte van het eerste elftal.

In november maakte hij zijn debuut bij de U19 van het Nederlands elftal onder Mischa Visser, waar hij meteen zijn stempel drukte door te scoren tegen Luxemburg.

Anderlecht moet vol gaan voor Babadi

Meest recent

'Turkse topclub wil shoppen in Genk en Anderlecht'

Ook deze zomer krijgt de Jupiler Pro League weer te maken met een uittocht aan talent. Zo dreigt ...

22
22
Stankovic komt met laatste boodschap aan Club-fans

Het huwelijk tussen Aleksander Stankovic en Club Brugge was van korte duur, maar wel succesvol. De ...

114
114
Thierry Henry geeft Kompany flinke por in de rug

Thierry Henry was een tijdje de assistent bij de Rode Duivels. De Franse legende volgt België ...

55
55
Anderlecht grijpt meteen in na statement aan Coucke

De supporters waren dan wel enthousiast met de aankondiging van Adidas als nieuwe shirtsponsor, het ...

883
883
Opvallende nieuwe rol voor Trossard bij Rode Duivels

Bondscoach Rudi Garcia probeerde wat nieuws uit tegen Kroatië en ook tegen Tunesië ljkt de ...

91
91
Onverwachte comeback ervaren Rode Duivel op komst?

Christian Kabasele (35) speelde al acht jaar geen interland voor de Rode Duivels meer, maar de ...

146
146
Brandon Mechele tovert plots magisch moment uit WK-hoed

Brandon Mechele heeft een seizoen achter de rug om in te kaderen. Terwijl de meeste spelers nog ...

140
140
Courtois ziet troef bij Genk: "Daar wordt héél goed gewerkt"

Genk zorgde toch wel voor een grote verrassing toen het enkele dagen geleden aankondigde opnieuw met ...

48
48
Coucke-protest escaleert: fans dreigen met boycot

Bij Anderlecht is het deze zomer nog maar eens herbeginnen. In vergelijking met een jaar geleden ...

281
281
Club Brugge bevestigt: Stankovic keert terug naar Inter

Er zullen deze zomer wellicht de nodige smaakmakers vertrekken bij Club Brugge na een sterk seizoen. ...

298
298
'Tedesco drukt stempel: 3 JPL-talenten op wenslijst'

Na zijn ontslag bij Fenerbahçe heeft Domenico Tedesco niet lang moeten wachten op een nieuwe ...

123
123
Garcia gooit tactisch plannetje al op tafel: met vier achterin

De Rode Duivels werken zaterdag hun generale repetitie voor het WK af. Om 15u nemen ze het in het ...

142
142
'Rode Duivels grepen naast nog extra troef voor WK'

Voor het WK wisten Vincent Mannaert en Rudi Garcia nog een wit konijn uit de hoed te toveren. Ze ...

180
180
TRANSFERUURTJE: 'Atletico wil topdeal bij Club, wending KDB en Lukaku'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

159
159
Haaland gaat viraal met opvallende ploegfoto Noorwegen

Het WK staat voor de deur en elk land heeft zo hun eigen identiteit. Zo is Noorwegen onlosmakelijk ...

43
43
Garcia zet Vanaken plots op poleposition voor WK

De discussie rond Hans Vanaken bij de Rode Duivels laait weer ferm op na de oefeninterland tegen ...

377
377
Sergio is terug: hilarisch WK-lied voor Rode Duivels

Allez, allez, allez, we gaan er tegenaan! Sergio was in het verleden al goed met een iconisch lied ...

45
45
Garcia komt plots met onheilspellende boodschap Lukaku

Romelu Lukaku speelde dit seizoen amper bij Napoli en de hamvraag is dan ook of de topscorer aller ...

362
362
Toptransfer? Trossard praat vlak voor WK over toekomst

Leandro Trossard heeft er met Arsenal een geweldig seizoen opzitten. De Londenaren wonnen de Premier ...

124
124
'Gemiste kans Anderlecht: knaltransfer van 11,5 miljoen'

Er was de voorbije jaren heel wat te doen over talenten die op zeer jonge leeftijd België ...

348
348
'Drukke zomer Union: meer dan 10 vertrekkers in de maak'

Voor Union wordt het weer een drukke transferzomer. Dat bevestigde CEO Philippe Bormans al meteen na ...

139
139
Sporting Hasselt slaat weer toe, fraaie dubbelslag Lierse

In de Challenger Pro League zit het seizoen er al een tijdje op. De tweedeklassers kunnen zich dan ...

263
263
“Minder dan dit is onvoldoende”: Vandenbempt over WK Duivels

Na de knappe zege in Kroatië hopen de Rode Duivels zaterdag tegen Tunesië nog een extra ...

205
205
De Spor XL: Verheye en Kerkhofs clashen

Sam Kerkhofs en Rik Verheye bouwen nu al enkele jaren aan een prachtig sprookje bij Sporting ...

137
137
Lommel slikt nieuwe domper voor terugkeer in JPL

Na 23 jaar afwezigheid mag Lommel SK komend seizoen weer aan de slag in de Jupiler Pro League. De ...

47
47

Meer sportnieuws