‘Anderlecht wil schitteren met onverschrokken nummer tien’

580
‘Anderlecht wil schitteren met onverschrokken nummer tien’

Anderlecht aast op Isaac Babadi. Het 18-jarige talent van PSV Eindhoven heeft een aflopend contract en trekt de aandacht van ook nog Eintracht Frankfurt, Brentford, Ajax. De potentie van Babadi om op termijn miljoenen waard te worden maakt hem een gewilde speler op de transfermarkt.

De impasse met PSV voegt extra spanning toe aan een mogelijke vrije transfer. Kan Anderlecht deze rijzende ster binnenhalen?

LEES OOK: PSG wint spektakelstuk tegen Barça, knappe assist KDB

Anderlecht wil superdeal bij PSV Eindhoven

Er worden geen grote plannen gesmeed bij Anderlecht tijdens de wintermercato. De financiële middelen zijn beperkt, maar de club staat wel altijd open voor eventuele opportuniteiten op de transfermarkt.

Volgens het Eindhovens Dagblad richt Sporting zijn oog op de veelbelovende Isaac Babadi (18), een supertalent van PSV Eindhoven. De veelzijdige aanvaller, oorspronkelijk opgeleid als vleugelspeler maar vaak ingezet als nummer tien, heeft een aflopend contract in Eindhoven.

Niet alleen Anderlecht toont interesse, maar ook Eintracht Frankfurt, Brentford, Ajax, Feyenoord en verschillende clubs uit de Premier League en de Ligue 1 lonken naar zijn talent.

De kans op een contractverlenging bij PSV lijkt minimaal te zijn. De onderhandelingen tussen de speler en de club slepen zich al maanden voort en bevinden zich momenteel in een impasse.

Bovendien kan Babadi bij een andere club forse bedragen aan tekengeld opstrijken bij een transfervrije overstap, en loopt PSV het risico om een potentiële goudmijn kwijt te spelen.

Babadi is een talent dat tientallen miljoenen kan opleveren

Volgens de vertrouwelingen van Isaac Babadi ligt de verantwoordelijkheid voor het uitblijven van een contractverlenging bij PSV Eindhoven. Vorig jaar kwam de club rijkelijk te laat op gang in de gesprekken over een nieuw contract, toen Babadi nog bij Jong PSV speelde en de samenwerking met trainer Adil Ramzi niet optimaal verliep.

Het tij keerde dit seizoen toen Babadi indruk maakte met uitstekende prestaties bij het eerste elftal, waardoor de club nu alle zeilen moet bijzetten om te voorkomen dat hij aan het einde van dit seizoen transfervrij vertrekt uit het Philips Stadion.

 “Babadi is een talent dat in de toekomst misschien tientallen miljoenen kan opleveren”, schreef de Gelderlander.

Er zijn al meerdere gesprekken gevoerd tussen de directie van PSV en de entourage van Babadi. De speler heeft de mogelijkheid om zich financieel 'spectaculair' te verbeteren en zijn contract tot 2028 te verlengen.

De clan-Babadi heeft enkele keren meer tijd gevraagd om een beslissing te nemen, maar technisch directeur Earnest Stewart liet doorschemeren dat PSV ook niet oneindig lang kan wachten op hem en hij vindt dat er getreuzeld wordt.

Peter Bosz: “Hij kan een hele grote speler worden”

Volgens Eindhovens Dagblad draait het bij Isaac Babadi niet zozeer om de financiële kwaliteit van het aanbod, maar eerder om het sportieve perspectief bij PSV Eindhoven.

Aan het begin van dit seizoen manifesteerde hij zich als een ware sensatie binnen de club, maar door een blessure en een natuurlijke sportieve terugval, wat veel talenten van 18 jaar meemaken, is hij momenteel niet meer dan een invaller bij het eerste elftal en speelt hij opnieuw wedstrijden bij Jong PSV.

De concurrentie op zijn positie is bovendien erg stevig, met spelers als Guus Til, Malik Tillman en Ismael Saibari, waardoor Babadi slechts de vierde keuze is als nummer tien. Ondanks deze moeilijke situatie hoopt PSV-coach Peter Bosz het jonge talent te behouden binnen de club.

“Ik hoop echt dat hij langer blijft en voorspel hem een grote toekomst. Isaac kan van de technische staf, spelers en Champions League-ervaringen hier bij PSV heel veel leren”, zei Bosz.

“Het is een heel getalenteerde en geweldige speler, die heel goed traint. Hij kan echt een hele grote speler worden. Dat ligt vooral bij hem. Wij doen er alles aan om hem te behouden."

"Zelfs de minst getalenteerde scout ter wereld ziet dat hij bijzondere kwaliteiten heeft”

Aan het begin van dit seizoen solliciteerde Isaac Babadi nadrukkelijk naar een basisplaats bij PSV Eindhoven. Tijdens de voorbereiding maakte hij veel indruk als nummer 10, wat niet onopgemerkt bleef bij coach Peter Bosz.

Babadi kreeg basisplaatsen in de Johan Cruijff Schaal, de eerste twee competitiewedstrijden, en in de kwalificatiewedstrijden voor de Champions League. Hoewel hij fysiek misschien nog wat licht oogde, compenseerde hij dit ruimschoots met zijn indrukwekkende balvaardigheid.

“Dat deze jonge PSV'er aan de bal bijzondere kwaliteiten heeft, ziet zelfs de minst getalenteerde scout ter wereld”, schreef Eindhovens Dagblad. “Technisch volmaakt, vooral bedreven in het snelle positiespel”, volgens Volkskrant.

Babadi groeide uit tot de grootste PSV-surprise in het prille seizoen en stond op het punt van een doorbraak. Ondanks zijn jeugdige leeftijd speelde hij onverschrokken mee, alsof hij al jarenlang deel uitmaakte van het eerste elftal.

In november maakte hij zijn debuut bij de U19 van het Nederlands elftal onder Mischa Visser, waar hij meteen zijn stempel drukte door te scoren tegen Luxemburg.

Anderlecht moet vol gaan voor Babadi

Meest recent

Marc Coucke slaat hard toe aan kust: dit bedrag betaalt hij

Marc Coucke blijft de investeringen opstapelen. De ondernemer is in voetbalmiddens uiteraard vooral ...

8
8
Kogel door de kerk: Gunnarsdottir ontslagen bij Red Flames

De Red Flames liepen deze maand tegen een enorme domper aan, want nadat ze in een tweeluik ...

23
23
TRANSFERUURTJE: 'Miljoenentransfer STVV, Haaland kiest volgende club'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

47
47
Franse media geloven ogen niet: “Eerst dominant, dan onhandig"

Club Brugge heeft weer een glansprestatie in de Champions League achter de rug. In het Jan ...

105
105
Klopp haalt uit naar Kompany: "Hij mag doen wat hij wil, maar..."

Vincent Kompany maakte van Bayern München weer een geoliede machine, maar toch is niet iedereen ...

72
72
Steward gewond tijdens Club-Lens: UEFA én politie grijpen in

Club Brugge won overtuigend met 3-0 van RC Lens, maar de Champions League-clash zindert nog na. De ...

119
119
'Union kruist vingers voor twee sterkhouders'

Union pakte in de Europa League tot dusver een nette vier op zes, met een vlotte zege op het veld ...

33
33
Klopp spreekt zich uit over Tresoldi: "We zijn niet dom"

Tegen Lens stond hij voor één keer niet aan het kanon, maar Nicolo Tresoldi droeg wel ...

102
102
'Crisis compleet bij Man Utd: opvolger Carrick staat klaar'

Het lijkt alleen maar van kwaad naar erger te gaan met Manchester United. De Engelse grootmacht ...

68
68
Seys spreekt over droomtransfer: "Dit is de club waar ik van houd"

Club Brugge blijft maar indruk maken in de Champions League. Na de stuntzege van vorige week op het ...

450
450
De Ketelaere krijgt waarschuwing: "Vroeg of laat op de bank"

Donderdagavond komen weer vier Belgische teams in actie in Europa, maar ook heel wat andere Belgen. ...

64
64
Mechele en Spileers geloven ogen niet bij Brugse uitblinker

Club Brugge heeft woensdagavond opnieuw een statement gemaakt in de Champions League. Het klopte ...

172
172
STVV wint de jackpot: miljoenentransfer op komst

STVV neemt het vanavond op tegen FC Midtjylland. Dat is een zware opgave voor de Kanaries, maar wel ...

142
142
Transferrapport Anderlecht: twee voltreffers, één groot alarm

Nu de balans bij RSC Anderlecht negatief aan het uitdraaien is, komt ook sportief directeur Antoine ...

354
354
Hubert met fikse waarschuwing: "Geloof me..."

Union-coach David Hubert is op zijn hoede voor Hapoel Be’er Sheva. De Israëlische ...

32
32
Leko ziet 3 uitblinkers: "Hij speelt volgend jaar in Premier League"

Club Brugge is met een zes op negen zeer goed begonnen in de Champions League. Blauw-Zwart won met ...

566
566
De Mil waarschuwt: "Grootste uitdaging voor AA Gent"

AA Gent staat voor een stevige opdracht in Braga. De Portugese tegenstander heeft met een geschatte ...

63
63
Frankrijk witheet: Rode Duivel van Club gaat over de schreef

In Frankrijk zijn ze witheet op een Rode Duivel van Club Brugge. Eén zinnetje over RC Lens ...

700
700
Club tankt vertrouwen: "Dat kunnen we, tegen wie dan ook"

Club Brugge heeft een zes op negen geboekt in de Champions League en lijkt op weg naar een plaats ...

103
103
Biancone laat van zich horen bij Anderlecht: "Dat hoort zo"

RSC Anderlecht speelt vanavond in Polen tegen Jagiellonia. Een partij die de Brusselaars winnend ...

115
115
Grote uitblinker bij Club Brugge: "Ik ga genieten"

Club Brugge won gevleid met 3-0 van RC Lens, maar de zes op negen staat er wel. De ervaren jongens ...

278
278
Leko zag Club Brugge afzien:" Zonder hem was het 0-3"

Club Brugge won met 3-0 van RC Lens, maar die uitslag was niet correct. De Bruggelingen waren ...

223
223
L'Equipe ziet grote held bij Club; ook twee keer 4 op 10

Club Brugge heeft woensdagavond andermaal indruk gemaakt in de Champions League. Ondanks een vrij ...

925
925
Pakkend! Alderweireld bejubelt Club-uitblinker live op TV

Club Brugge heeft woensdag weer een uitstekend resultaat neergezet in de Champions League en won met ...

953
953
UCL: Bayern geeft topzege weg, Vandevoordt in de fout tegen Courtois

In Champions League is Bayern München er niet in geslaagd om dé topaffiche van de avond ...

95
95

Meer sportnieuws