Saintfiet stapt op bij Gambia na dramatische uitschakeling

84 stemmen
Saintfiet stapt op bij Gambia na dramatische uitschakeling

Dezer dagen kent de groepsfase van de Africa Cup zijn afwikkeling en die heeft soms grote gevolgen. Vraag maar aan Tom Saintfiet, die een einde in mineur zag komen aan zijn avontuur als bondscoach van Gambia. Zijn ploeg werd op dramatische wijze uitgeschakeld.

Dramatische uitschakeling voor Gambia

Om nog kans te maken op kwalificatie, moest er absoluut gewonnen worden in de slotmatch tegen Kameroen. Dat kwam echter vroeg in de eerste helft op voorsprong via Toko-Ekambi, waardoor het er plots heel slecht uitzag voor Gambia. Maar dat knokte nog fraai terug.

Een kleine 20 minuten voor tijd kon Jallow op aangeven van Genk-aanvaller Fadera de Gambianen weer langszij brengen en vijf minuten voor tijd zorgde Colley zowaar voor een voorsprong. Maar in de slotminuten liep het nog helemaal fout. Met een own-goal bracht Gomez de Kameroeners toch weer langszij en in blessuretijd maakte Wooh zelfs nog de 2-3.

Saintfiet vertrekt als bondscoach

Daardoor is voor Gambia de Africa Cup voorbij en voor Saintfiet meteen ook zijn avontuur als bondscoach. De Gambiaanse voetbalbond bevestigde op X zijn vertrek. "Bedankt voor alles. Gambia zal een groot tacticus missen. Vijfeneenhalf jaar ongelooflijke dienst en opeenvolgende kwalificaties voor de Africa Cup, dat is geen toeval", schrijven ze.

Saintfiet was sinds de zomer van 2018 aan de slag bij Gambia, dat hij in 2022 nog naar de kwartfinale van de Africa Cup geleid had. Hij moet nu dus op zoek naar een nieuwe job. Afwachten of dat opnieuw in Afrika zal zijn, waar hij tot dusver het grootste deel van zijn loopbaan aan de slag was.

Zal hij snel een nieuwe uitdaging vinden?

Meest recent

Eerste zomeraanwinst: Zulte Waregem shopt in eigen land

Zulte Waregem heeft donderdag afscheid genomen van smaakmaker Jeppe Erenbjerg, die naar KRC Genk ...

0
0
'Anderlecht grijpt mis: groen licht toptransfer Duranville'

Terwijl het wereldkampioenschap in de startblokken staat, begint in Europa stilaan de ...

64
64
Laatste kunststuk als Duivel? Courtois open over afscheid

De Rode Duivels bereiden zich momenteel in Seattle voor op hun eerste WK-wedstrijd van aanstaande ...

51
51
Talisman bij Duivels: "Hij heeft enorm veel goesting"

De Rode Duivels zijn bereide zich momenteel voor op hun eerste WK-wedstrijd. Aan motivatie om er een ...

261
261
"Brute waarheid" - Ronaldo keihard aangepakt vlak voor WK

De verwachtingen rond Portugal zijn bijzonder groot voor het WK in de VS, Canada en Mexico. ...

38
38
Vanaken-schok in basiself Duivels? "Tielemans op de bank"

Donderdagavond trappen Mexico en Zuid-Afrika het wereldkampioenschap 2026 op gang. Aanstaande ...

246
246
Club Brugge droomt van stunttransfer van 20 miljoen

Club Brugge volgt het WK met grote ogen. De jonge speler op het WK kan zich daar op het grootste ...

480
480
'Club Brugge richt pijlen op Nigeriaanse flankaanvaller'

Zowel op uitgaand als inkomend vlak wordt er deze zomer heel wat verkeer verwacht bij Club Brugge. ...

191
191
Anderlecht-fans reageren massaal op vertrek van Goto

De eerste grote uitgaande transfer van deze zomermercato is een feit. Via de officiële kanalen ...

244
244
Hugo Broos beroert tot tranen toe met tragisch verhaal

Hugo Broos heeft in zijn carrière al zowat alles meegemaakt. Maar vanavond, wanneer ...

79
79
'Anderlecht zoekt T1: topkandidaat Sibierski haakt af'

Op uitgaand vlak zit er stilaan schot in de zaak, maar inkomende dossiers wist RSC Anderlecht tot op ...

741
741
'Grote kuis in Anderlecht: abrupte exit in de maak'

Nadat het eerder al een aantal huurlingen uitzwaaide, en enkele aflopende contracten niet meer ...

427
427
Vlak voor WK: De Wever slaat voetbalfans met verstomming

Opvallende beelden vanuit de Wetstraat 16, waar Bart De Wever zich vlak voor de openingswedstrijd ...

129
129
'Club Brugge aast op dubbelslag bij PSG'

Bij Club Brugge lijkt er deze zomer heel wat te gaan bewegen. Het zal vervangers moeten vinden voor ...

406
406
Vossen ziet Genk goudmijn aanboren op transfermarkt

Jelle Vossen is nog op zoek naar een nieuwe uitdaging. De 37-jarige spits nam enkele weken geleden ...

493
493
Standard is toptalent definitief kwijt aan Feyenoord

Standard leek dit seizoen weer wat op te leven, al kon het zijn seizoen uiteindelijk net niet ...

70
70
'Feyenoord drukt door: komst Belg bijna rond'

Feyenoord eindigde vorig seizoen als tweede in de Eredivisie, maar kon PSV nooit bedreigen voor de ...

97
97
'KV Kortrijk keihard: oudgediende naar B-kern gestuurd'

KV Kortrijk is deze week als eerste eersteklasser begonnen aan de voorbereiding op het nieuwe ...

181
181
'Saibari staat op zucht van droomtransfer'

Bij Anderlecht en Genk kon hij ooit niet doorbreken, maar in Nederland is Ismael Saibari wel ...

53
53
'Anderlecht vangt minder dan gehoopt voor Goto'

Anderlecht staat voor een zeer drukke zomermercato en heeft donderdag een eerste belangrijke deal ...

457
457
'Club Brugge dokt miljoenen voor tienertalent'

Club Brugge ontwikkelde de voorbije jaren een bijzonder succesvolle transferstrategie, met ook een ...

452
452
'Rigaux wil nu ook JPL-smaakmaker naar Feyenoord halen'

Dévy Rigaux trok na het veroveren van de landstitel de deur achter zich dicht als Director of ...

132
132
TRANSFERUURTJE: 'Nieuwe club Hasi, Kompany gooit grote naam buiten'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

245
245
Garcia zet Duivel in de wachtkamer ondanks topseizoen

Het WK staat op het punt te ontploffen. Voor de Rode Duivels is het nog even wachten op de ...

156
156
Degryse zet druk op Duivelse 'jokers' vlak voor WK

Het WK 2026 gaat vanavond van start. De openingswedstrijd tussen Mexico en Zuid-Afrika zal het ...

70
70

Meer sportnieuws