Saintfiet stapt op bij Gambia na dramatische uitschakeling

door
Saintfiet stapt op bij Gambia na dramatische uitschakeling

Dezer dagen kent de groepsfase van de Africa Cup zijn afwikkeling en die heeft soms grote gevolgen. Vraag maar aan Tom Saintfiet, die een einde in mineur zag komen aan zijn avontuur als bondscoach van Gambia. Zijn ploeg werd op dramatische wijze uitgeschakeld.

Dramatische uitschakeling voor Gambia

Om nog kans te maken op kwalificatie, moest er absoluut gewonnen worden in de slotmatch tegen Kameroen. Dat kwam echter vroeg in de eerste helft op voorsprong via Toko-Ekambi, waardoor het er plots heel slecht uitzag voor Gambia. Maar dat knokte nog fraai terug.

Een kleine 20 minuten voor tijd kon Jallow op aangeven van Genk-aanvaller Fadera de Gambianen weer langszij brengen en vijf minuten voor tijd zorgde Colley zowaar voor een voorsprong. Maar in de slotminuten liep het nog helemaal fout. Met een own-goal bracht Gomez de Kameroeners toch weer langszij en in blessuretijd maakte Wooh zelfs nog de 2-3.

Saintfiet vertrekt als bondscoach

Daardoor is voor Gambia de Africa Cup voorbij en voor Saintfiet meteen ook zijn avontuur als bondscoach. De Gambiaanse voetbalbond bevestigde op X zijn vertrek. "Bedankt voor alles. Gambia zal een groot tacticus missen. Vijfeneenhalf jaar ongelooflijke dienst en opeenvolgende kwalificaties voor de Africa Cup, dat is geen toeval", schrijven ze.

Saintfiet was sinds de zomer van 2018 aan de slag bij Gambia, dat hij in 2022 nog naar de kwartfinale van de Africa Cup geleid had. Hij moet nu dus op zoek naar een nieuwe job. Afwachten of dat opnieuw in Afrika zal zijn, waar hij tot dusver het grootste deel van zijn loopbaan aan de slag was.

Zal hij snel een nieuwe uitdaging vinden?

Meest recent

UEL/UECL: Tielemans en Meunier goud waard, pijnlijke avond Feyenoord

In de Europa en Conference League hebben de vroege wedstrijden wisselend succes opgeleverd voor de ...

0
0
Ook politiek bindt strijd aan met DAZN: "Schandalig!"

Het Belgische voetbal davert sinds enkele dagen op zijn grondvesten. Rechtenhouder DAZN besloot ...

18
18
Grote rentree in basiself, Fink slachtoffert titularis

In de Europa League staat KRC Genk donderdagavond voor een belangrijke wedstrijd. Op eigen veld ...

21
21
Union of Club? 'Slechts één Belgische ploeg door in UCL'

De League Phase van de Champions League is inmiddels alweer vijf speeldagen ver. De twee Belgische ...

84
84
Kompany moet brandje blussen: "Hij was een ramp"

De ongeslagen reeks van Bayern München dit seizoen is ten einde gekomen. Arsenal FC wist de ...

64
64
'Portugese afgang heeft gevolgen: Club vliegt mercato op'

Club Brugge is in de Champions League stevig op zijn limieten gebotst. Op het veld van Sporting CP ...

437
437
Belgisch voetbal in verval: oorzaak gevonden voor DAZN-explosie?

Het Belgische clubvoetbal kreeg deze week een heuse klap te verwerken, zo besloot DAZN om het ...

290
290
Loting WK-groepsfase: oplawaai Rode Duivels dreigt

Binnen anderhalve week is het zover, dan wordt geloot voor de groepsfase van het WK 2026. De Rode ...

266
266
'Antwerp compleet het noorden kwijt met nieuwe coach'

Nauwelijks was Stef Wils buiten, of de naam van Joseph Oosting lag al op tafel – en nu dreigt ...

313
313
'Anderlecht mist sterkhouder: Hasi overweegt verrassing'

RSC Anderlecht deelde donderdag slecht nieuws uit de ziekenboeg, want César Huerta ligt nog ...

265
265
Jan Mulder breekt de stilte: "Het wordt een martelgang"

Jan Mulder veroverde jarenlang de harten van veel kijkers op televisie in Vlaanderen. En toen kwam ...

388
388
DAZN spreekt klare taal over uitzendingen speeldag 16

Na de abrupte breuk tussen DAZN en de Pro League, die intussen al naar de rechtbank trok, was de ...

382
382
Hayen vreest rampscenario: noodoplossing bij Club Brugge?

Club Brugge ging woensdag met de billen bloot in Lissabon. Bovenop de kansloze 3-0 nederlaag tegen ...

392
392
Fink hakt knopen door: twee wijzigingen bij KRC Genk?

KRC Genk heeft weinig tijd om stil te staan bij de nederlaag tegen KV Mechelen, want in de Europa ...

147
147
Ruben Van Gucht slaat VRT met absolute verstomming

Ruben Van Gucht nam gisteren afscheid van De Slimste Mens tijdens zijn vijfde passage in het ...

214
214
Witte rook op de Bosuil: Antwerp stelt opvolger Wils voor

De nederlaag tegen Dender bleek de druppel teveel voor Stef Wils, die meteen nadien bedankt werd ...

121
121
Pro League houdt adem in: Belgisch voetbal van de buis?

Na een maandenlange patstelling trok DAZN dinsdag abrupt de stekker uit het tv-contract. Het ...

347
347
Anderlecht bevestigt opdoffer: sterkhouder lange tijd out

Anderlecht maakte de laatste weken een stevige opmars. Met een negen op negen tegen KV Mechelen, ...

170
170
Hein geeft Hayen wijze raad: "Al de tweede keer"

Het werd deze keer geen feest in de Champions League voor Club Brugge. Alle euforie na het knappe ...

221
221
'Club Brugge en Union kruisen degens bij voetbalbond'

Het heeft er alle schijn van dat de titelstrijd dit seizoen opnieuw een duel zal worden tussen Union ...

185
185
'Real Madrid plant Haaland-bom: op één voorwaarde'

Er staat dit seizoen weer geen maat op Erling Haaland. De doelpuntenmachine scoorde voor Manchester ...

176
176
'Genk mengt zich in strijd om peperdure goalgetter'

KRC Genk gaat donderdagavond op zoek naar een nieuw resultaat in de Europa League. Daarvoor zal het ...

533
533
Domper voor Trossard: Arteta brengt update

Woensdagavond werkten Arsenal en Bayern München dé kraker van de speeldag in de ...

102
102
Pijnlijke conclusie voor Club: "Is er een probleem?"

Club Brugge likt zijn wonden na de pijnlijke zeperd van woensdagavond in Lissabon. De 3-0-nederlaag ...

183
183
'Eindelijk witte rook: Antwerp heeft nieuwe coach beet'

Vorig weekend noteerden we het tweede trainersontslag van het seizoen in de Jupiler Pro League. ...

350
350

Meer sportnieuws