Dinsdag bepleitten Club Brugge en KRC Genk hun claim om de matchen tegen respectievelijk KV Mechelen en Anderlecht te laten herspelen voor de Disciplinaire Raad. In de tussentijd trof het Referee Department alvast enkele maatregelen.
Hoewel de klachten vanuit Jan Breydel en de Cegeka Arena daar verworpen werden beseft het PRD blijkbaar wel dat het zo niet lang verder kwam. Zo werd VAR-manager Fredy Fautrel de deur gewezen, een voorbeeld dat technisch directeur Bertrand Layec wellicht zal volgen.
LEES OOK: Pro League spreekt klare taal over competitieformat
Boterberg & Van Damme gestraftJan Boterberg en Kevin Van Damme, die als VAR de mist ingingen, kregen dan weer te horen dat ze de eerstkomende tijd geen dienst meer zouden doen als videoref. Ook als hoofdarbiter kwam het duo zondebokken sindsdien niet meer aan de bak in de hoogste afdeling.
Daar komt in het nieuwe jaar voorlopig blijkbaar geen verandering in, want komend weekend maken ze allebei nog hun opwachting in de Challenger Pro League. Ook tijdens de daaropvolgende midweekspeeldag fungeren zowel Boterberg als Van Damme louter als vierde ref.
Drukke dagen voor D'Hondt & Put
Voor de rest van het korps worden het daardoor drukke dagen. Zo leidt Lothar D'Hondt zowel de Brusselse derby tussen Union en Anderlecht in de kwartfinale van de Croky Cup als de Limburgse variant tussen STVV en Genk in goede banen. Net als in de heenmatch overigens.
In de competitieclash tussen de huidige nummers één en twee in het klassement een aantal dagen later wordt hij ingeruild voor Jasper Vergoote. Bert Put neemt dan weer zowel de kwartfinale tussen OH Leuven en Antwerp als Charleroi tegen Club Brugge voor zijn rekening.
Arne Decraene