Mannaert zet Verhaeghe voor schut: misrekening van formaat

door
Mannaert zet Verhaeghe voor schut: misrekening van formaat

De aanstaande monstertransfer van Antonio Nusa houdt Club Brugge in grote spanning. De transfersoap rond de Noorse sterspeler begon vorige zomer al met een verbluffend bod van Chelsea van 30 miljoen euro, met de garantie dat Nusa dit seizoen in Brugge zou uitspelen.

Vincent Mannaert bereikte toen een akkoord met de Blues, maar Bart Verhaeghe trok uiteindelijk de stekker uit deze deal. Nu voert Tottenham Hotspur gesprekken met Club Brugge en de Spurs lijken in poleposition te liggen met een bod dat nochtans exact dezelfde sportief-financiële voorwaarden heeft als die van Chelsea vorige zomer.

LEES OOK: ‘Club all-in voor enorme stunt: ferm miljoenenbod op tafel'

Telefoon van Nusa’s makelaar staat roodgloeiend

Vorig seizoen werd hij op zijn 17de de op één na jongste doelpuntenmaker ooit in de Champions League, met een doelpunt tegen FC Porto, en stak hij nadrukkelijk zijn neus aan het venster.

Dit seizoen moest Antonio Nusa de grote doorbraak forceren als basisspeler bij Club Brugge. Bij de start van zijn derde seizoen in Brugge was iedereen binnen Club het erover eens: dit moét het jaar van Nusa worden.

En de jonge Noor loste oorspronkelijk die verwachtingen in tijdens het begin van het huidige seizoen. In de Noorse media werd Nusa al snel geprezen als de 'Prins van Noorwegen', waarbij alles wat hij aanraakte, leek te veranderen in goud.

De prestaties van Nusa gingen niet onopgemerkt voorbij, en Atta Eneke, de makelaar van Nusa, kreeg talloze telefoontjes van de grootste Europese clubs die hun interesse kenbaar maakten in de aanvaller.

Ondanks de aanhoudende interesse benadrukte de entourage van Nusa het plan om nog een jaar bij Club Brugge te blijven. Bovendien had de club zelf geen intentie om afgelopen zomer al afscheid te nemen van hun goudhaantje, ook al hadden ze aanzienlijk kunnen cashen bij een eventuele verkoop.

Mannaert bereikt akkoord met Chelsea op deadline day: 30 miljoen euro

Eind augustus sloeg de twijfel toch toe bij Club Brugge toen Chelsea zich meldde met een bod van 30 miljoen euro, met aanvullende bonussen, voor Antonio Nusa.

Ondanks de interne afspraak dat het Noorse godenkind nog één seizoen bij de club zou blijven, was een transfer aan dergelijke waanzinnige voorwaarden voor Club Brugge - lees: Vincent Mannaert - wel bespreekbaar geweest.

De Blues wilden vorige zomer graag toeslaan en Mannaert bereikte zelfs een deal waarbij Chelsea bereid was om Nusa nog een jaar bij Club Brugge te laten spelen.

Er was echter weinig tijd om een transfer af te ronden, en uiteindelijk besloot Club Brugge - lees: Bart Verhaeghe - om het monsterbod op Nusa naast zich neer te leggen. Met andere woorden: Club Brugge was ervan overtuigd dat Nusa’s waarde dit seizoen nog verder zou stijgen dan 30 miljoen euro.

Nusa zelf vond het ook te vroeg om de overstap naar de Europese top te maken en erkende het belang van een doordachte carrièreplanning. In dat opzicht kijkt hij op naar zijn landgenoot Erling Haaland.  “Hij is een voorbeeld van hoe het kan gaan als de juiste clubs kiest.”

Club Brugge droomt van meer dan 32 miljoen euro

Na het sluiten van de zomermercato gingen de onderhandelingen met onder andere Chelsea en andere Engelse topclubs onverminderd verder, met als doel om tegen de zomer van 2024 tot een akkoord te komen over een transfer van Antonio Nusa.

“Voor een bedrag dat de 32 miljoen plus bonussen voor Charles De Ketelaere moeiteloos overstijgt”, schreef Het Laatste Nieuws.

In de voorbije maanden bleven verschillende Premier League clubs de vinger op de pols houden in het dossier-Nusa, zoals Chelsea, Manchester United, Fulham, Tottenham, Newcastle, Liverpool, Arsenal en West Ham, wat duidelijk maakt dat de toekomst van de 18-jarige zich over Het Kanaal bevindt.

Deze kapitaalkrachtige clubs zijn bereid om een - naar Belgische normen - hoge transferprijs te betalen voor Nusa, omdat ze het potentieel van de aanvaller hoog inschatten en anticiperen dat hij in de toekomst een veelvoud van dat bedrag waard zal worden.

“Als de clubs nu niet toeslaan voor iemand zoals Nusa, dan vrezen ze dat hij op korte termijn onbetaalbaar zal worden”, zegt Wim Lagae, sporteconoom verbonden aan de KU Leuven, aan Het Nieuwsblad. “Het is eigen aan de sport: je moet er snel bij zijn. Wat de prijs trouwens ook opdrijft, is de grote concurrentie. Elke club wil Nusa kopen.”

Verhaeghe moet toch zwichten aan dezelfde Mannaert-voorwaarden

Tottenham Hotspur en Club Brugge voeren verkennende gesprekken en de Spurs liggen momenteel in poleposition om de handtekening van Antonio Nusa binnen te halen.

Club Brugge wil minstens 30 miljoen euro vangen voor Nusa, die sowieso het huidige seizoen moet uitdoen bij Blauw-Zwart. Het Noorse TV2 meldt dat de totale geboden transfersom van Tottenham iets meer dan 30 miljoen euro bedraagt, inclusief bonussen en variabelen.

De Spurs lijken zich te schikken naar deze sportieve en financiële voorwaarden, die trouwens exact dezelfde zijn waarmee Vincent Mannaert vorige zomer een akkoord bereikte met Chelsea.

Toen besloot Bart Verhaeghe om dat monsterbod naast zich neer te leggen en - tevergeefs dus - te anticiperen op een hoger bedrag dan 30 miljoen euro.

Is Nusa meer waard dan 30 miljoen?

Meest recent

‘Anderlecht wil uitpakken: gesprekken over verdediger’

RSC Anderlecht is de op wintermercato nog naarstig op zoek naar versterkingen. Olivier Renard ligt ...

34
34
STVV kondigt na Van Helden weer uitgaande transfer aan

Rein Van Helden gaat aan de slag bij Royal Antwerp FC. De Belgische jeugdinternational had een ...

22
22
Politie Utrecht reageert: KRC Genk-fans krijgen volle laag

Het liep compleet mis voor FC Utrecht – KRC Genk. De politie moest hard optreden en ...

93
93
Géén Anderlecht: Duranville legt opvallende keuze uit

Julien Duranville maakte al op jonge leeftijd de overstap van RSC Anderlecht naar Borussia Dortmund. ...

52
52
Rode Duivels hebben tegenstander voor uitzwaaimatch beet

De Rode Duivels hebben hun voorbereiding op het WK van volgende zomer stilaan helemaal klaar. ...

52
52
Terug naar België of knaltransfer? Cuypers geeft hint

Door de langdurige afwezigheid van Romelu Lukaku was er de voorbije maanden een spitsenkwestie bij ...

109
109
STVV baalt hard: Antwerp plukt smaakmaker weg

STVV blijft iedereen verbazen in de Jupiler Pro League en dat blijft niet onopgemerkt. Stilaan ...

164
164
Onthutsende details over politie-optreden: Genk reageert hard

Eindelijk kon KRC Genk nog eens winnen. Donderdagavond maakte het in Utrecht een einde aan een reeks ...

418
418
AA Gent slaat toe en haalt nieuwe spits binnen

AA Gent veroverde vorig weekend opnieuw de zesde plaats in de rangschikking en ligt zo weer op koers ...

91
91
Marc Coucke richt zich tot God: "Het is verschrikkelijk!"

Marc Coucke blijft ook zonder grote aankondigingen moeiteloos de aandacht trekken. Niet met een ...

57
57
'Nieuwe mokerslag bij Genk: vertrek dichterbij'

KRC Genk kon donderdagavond eindelijk nog eens juichen. Het had al sinds 30 november geen wedstrijd ...

151
151
Club Brugge doet gouden zaak: "Fantastische aanwinst"

Club Brugge heeft zich deze winter tot dusver koest gehouden op de transfermarkt, maar nu lijkt het ...

541
541
Nainggolan kiest voor openheid: “Ik doe het elke dag”

Radja Nainggolan is 37 en weigert rustig uit te bollen. Na een opvallende overstap van Lokeren naar ...

162
162
Genk bevoordeeld? Utrecht-coach schiet uit krammen

KRC Genk heeft donderdagavond een uitstekende zaak gedaan. Het boekte een zege op het veld van FC ...

219
219
‘Club in paniek: dure stunttransfer gaat compleet fout’

Club Brugge wil uitpakken met een megadeal, maar die “stunttransfer” dreigt uit te ...

787
787
Club blijft verweesd achter: reden vertrek Furo bekend

De geruchtenmolen draait deze winter volop over het vertrek van verschillende sterkhouders bij Club ...

338
338
Breekt Genk eindelijk door? Hayen ziet iets kantelen

De kop is er eindelijk af voor Nicky Hayen. De trainer begon als trainer bij KRC Genk met twee ...

122
122
Opmerkelijke opstootje: Emery geeft Tielemans forse duw

Het was donderdagavond voor verschillende Belgen een bewogen avond in de Europa League. Zo ging ...

138
138
Genk reageert na onlusten met fans en doet mooie geste

KRC Genk deed donderdag een uitstekende zaak. Het boekte eindelijk zijn eerste zege onder Nicky ...

158
158
Stand UEL: Genk mag blijven dromen van 1/8ste finales

Nog één speeldag te gaan en de League Phase van de Europa League zit erop. Hoog tijd ...

58
58
Genk door in Europa League na uiterst tumultueuze avond

KRC Genk heeft voor het eerst sinds eind november weer kunnen winnen. In de Europa League klopte het ...

104
104
'Club Brugge de waanzin voorbij: transfersom van 48 miljoen'

Als het van de clubleiding afhangt, houdt Club Brugge zijn sterkhouders tijdens de huidige ...

1419
1419
UEL: Pijnlijke avond Belgische keepers, Lille in de penarie

In de Europa League werd donderdagavond de voorlaatste speeldag van de League Phase afgewerkt. De ...

67
67
Schokkende details incidenten Utrecht-Genk: "Nog nooit meegemaakt"

In de Europa League ging KRC Genk donderdagavond op bezoek bij FC Utrecht. Maar de match moest bijna ...

741
741
Zulte Waregem slaat toe: aanwinst tekent tot 2028

Zulte Waregem heeft de selectie van coach Sven Vandenbroeck verder versterkt. Zo kondigde Essevee ...

113
113

Meer sportnieuws