Mannaert zet Verhaeghe voor schut: misrekening van formaat

1525 stemmen
Mannaert zet Verhaeghe voor schut: misrekening van formaat

De aanstaande monstertransfer van Antonio Nusa houdt Club Brugge in grote spanning. De transfersoap rond de Noorse sterspeler begon vorige zomer al met een verbluffend bod van Chelsea van 30 miljoen euro, met de garantie dat Nusa dit seizoen in Brugge zou uitspelen.

Vincent Mannaert bereikte toen een akkoord met de Blues, maar Bart Verhaeghe trok uiteindelijk de stekker uit deze deal. Nu voert Tottenham Hotspur gesprekken met Club Brugge en de Spurs lijken in poleposition te liggen met een bod dat nochtans exact dezelfde sportief-financiële voorwaarden heeft als die van Chelsea vorige zomer.

LEES OOK: Verhaeghe dropt hint over exit: Club Brugge te koop?

Telefoon van Nusa’s makelaar staat roodgloeiend

Vorig seizoen werd hij op zijn 17de de op één na jongste doelpuntenmaker ooit in de Champions League, met een doelpunt tegen FC Porto, en stak hij nadrukkelijk zijn neus aan het venster.

Dit seizoen moest Antonio Nusa de grote doorbraak forceren als basisspeler bij Club Brugge. Bij de start van zijn derde seizoen in Brugge was iedereen binnen Club het erover eens: dit moét het jaar van Nusa worden.

En de jonge Noor loste oorspronkelijk die verwachtingen in tijdens het begin van het huidige seizoen. In de Noorse media werd Nusa al snel geprezen als de 'Prins van Noorwegen', waarbij alles wat hij aanraakte, leek te veranderen in goud.

De prestaties van Nusa gingen niet onopgemerkt voorbij, en Atta Eneke, de makelaar van Nusa, kreeg talloze telefoontjes van de grootste Europese clubs die hun interesse kenbaar maakten in de aanvaller.

Ondanks de aanhoudende interesse benadrukte de entourage van Nusa het plan om nog een jaar bij Club Brugge te blijven. Bovendien had de club zelf geen intentie om afgelopen zomer al afscheid te nemen van hun goudhaantje, ook al hadden ze aanzienlijk kunnen cashen bij een eventuele verkoop.

Mannaert bereikt akkoord met Chelsea op deadline day: 30 miljoen euro

Eind augustus sloeg de twijfel toch toe bij Club Brugge toen Chelsea zich meldde met een bod van 30 miljoen euro, met aanvullende bonussen, voor Antonio Nusa.

Ondanks de interne afspraak dat het Noorse godenkind nog één seizoen bij de club zou blijven, was een transfer aan dergelijke waanzinnige voorwaarden voor Club Brugge - lees: Vincent Mannaert - wel bespreekbaar geweest.

De Blues wilden vorige zomer graag toeslaan en Mannaert bereikte zelfs een deal waarbij Chelsea bereid was om Nusa nog een jaar bij Club Brugge te laten spelen.

Er was echter weinig tijd om een transfer af te ronden, en uiteindelijk besloot Club Brugge - lees: Bart Verhaeghe - om het monsterbod op Nusa naast zich neer te leggen. Met andere woorden: Club Brugge was ervan overtuigd dat Nusa’s waarde dit seizoen nog verder zou stijgen dan 30 miljoen euro.

Nusa zelf vond het ook te vroeg om de overstap naar de Europese top te maken en erkende het belang van een doordachte carrièreplanning. In dat opzicht kijkt hij op naar zijn landgenoot Erling Haaland.  “Hij is een voorbeeld van hoe het kan gaan als de juiste clubs kiest.”

Club Brugge droomt van meer dan 32 miljoen euro

Na het sluiten van de zomermercato gingen de onderhandelingen met onder andere Chelsea en andere Engelse topclubs onverminderd verder, met als doel om tegen de zomer van 2024 tot een akkoord te komen over een transfer van Antonio Nusa.

“Voor een bedrag dat de 32 miljoen plus bonussen voor Charles De Ketelaere moeiteloos overstijgt”, schreef Het Laatste Nieuws.

In de voorbije maanden bleven verschillende Premier League clubs de vinger op de pols houden in het dossier-Nusa, zoals Chelsea, Manchester United, Fulham, Tottenham, Newcastle, Liverpool, Arsenal en West Ham, wat duidelijk maakt dat de toekomst van de 18-jarige zich over Het Kanaal bevindt.

Deze kapitaalkrachtige clubs zijn bereid om een - naar Belgische normen - hoge transferprijs te betalen voor Nusa, omdat ze het potentieel van de aanvaller hoog inschatten en anticiperen dat hij in de toekomst een veelvoud van dat bedrag waard zal worden.

“Als de clubs nu niet toeslaan voor iemand zoals Nusa, dan vrezen ze dat hij op korte termijn onbetaalbaar zal worden”, zegt Wim Lagae, sporteconoom verbonden aan de KU Leuven, aan Het Nieuwsblad. “Het is eigen aan de sport: je moet er snel bij zijn. Wat de prijs trouwens ook opdrijft, is de grote concurrentie. Elke club wil Nusa kopen.”

Verhaeghe moet toch zwichten aan dezelfde Mannaert-voorwaarden

Tottenham Hotspur en Club Brugge voeren verkennende gesprekken en de Spurs liggen momenteel in poleposition om de handtekening van Antonio Nusa binnen te halen.

Club Brugge wil minstens 30 miljoen euro vangen voor Nusa, die sowieso het huidige seizoen moet uitdoen bij Blauw-Zwart. Het Noorse TV2 meldt dat de totale geboden transfersom van Tottenham iets meer dan 30 miljoen euro bedraagt, inclusief bonussen en variabelen.

De Spurs lijken zich te schikken naar deze sportieve en financiële voorwaarden, die trouwens exact dezelfde zijn waarmee Vincent Mannaert vorige zomer een akkoord bereikte met Chelsea.

Toen besloot Bart Verhaeghe om dat monsterbod naast zich neer te leggen en - tevergeefs dus - te anticiperen op een hoger bedrag dan 30 miljoen euro.

Is Nusa meer waard dan 30 miljoen?

Meest recent

'Sibierski verrast: Anderlecht all-in voor target Renard'

Het aantal bouwstenen in de huidige kleedkamer valt haast op één hand te tellen, en ...

33
33
'Transferitis bij Club Brugge: afwezige op titelviering'

Het feestje houdt maar niet op voor Club Brugge. Na de galawedstrijd tegen AA Gent stonden er ...

112
112
Profvoetballer van het Jaar: winnaar 2025/26 bekend

Bij het einde van het seizoen hoort traditiegetrouw uiteraard ook een awardshow om de smaakmakers ...

144
144
Pro League Awards: Club Brugge valt in de prijzen

Maandagavond vinden in Antwerpen de Pro League Awards plaats. Wie de hoofdvogel afschiet valt ...

99
99
Van Gucht doet opmerkelijke onthulling rond Blanka Vlasić

Ruben Van Gucht trekt andermaal alle aandacht naar zich toe. Terwijl hij binnenkort een dochter ...

268
268
Transferuitspraak Tzolis doet Club Brugge-fans dromen

Club Brugge werd maandagavond nog eens serieus in de bloemetjes gezet voor het behalen van de ...

228
228
Lardot fileert Play-Offs: twéé grote arbitrage-fouten

De Play-Offs in de Jupiler Pro League zitten er sinds afgelopen weekend op. En dus kan ook de ...

162
162
Transfervuurwerk Anderlecht: Bornauw gooit kaarten open

RSC Anderlecht heeft zondag een punt gezet achter een toch wel teleurstellend seizoen. De ...

530
530
Drama Milan doet koppen rollen: Allegri én directie op straat

AC Milan heeft zondagavond op dramatische wijze naast een Champions League-ticket gegrepen. En dat ...

124
124
Topdoelman opvolger Mignolet: "Contract van twee jaar"

Club Brugge nam zondagavond op pakkende wijze afscheid van Simon Mignolet. De vraag is nu hoe de ...

912
912
Anderlecht ruikt JPL-stunt van 6 miljoen: “Wat een beer”

Anderlecht zoekt deze zomer naar meer slagkracht in de aanval en komt uit bij een opvallende naam ...

609
609
‘KV Mechelen baalt: onheilspellende toekomstvisie’

KV Mechelen was euforisch nadat het een ticket voor de Champions Play-Offs wist te bemachtigen. ...

343
343
Conte zet Napoli-voorzitter stevig op zijn plek na clash

Het rommelde dit seizoen ferm bij Napoli. Vorig seizoen won Antonio Conte de Scudetto, maar dit ...

102
102
Deze Duivels starten nú al WK-kamp: nieuws over Lukaku

Het seizoen is in de meeste competities voorbij en ook in België zijn de Play-Offs afgelopen. ...

87
87
‘STVV krijgt klappen met leegloop: zes sterkhouders weg’

Sint-Truiden VV kende een ongelooflijk seizoen en mag volgend seizoen Play-Offs van de Europa League ...

370
370
Wouter Vrancken wéér getipt bij zoekend Anderlecht

Wouter Vrancken neemt afscheid bij Sint-Truiden VV. De succescoach loodste de Kanaries naar een ...

397
397
‘Code rood op Bosuil: Overmars grijpt hard in bij Antwerp’

Royal Antwerp FC kende een desastreus seizoen. Europees voetbal werd wéér niet gehaald ...

536
536
Weldra buitenlandse investeerders bij Hasselt?

De Challenger Pro League zal tevreden zijn dat Sporting Hasselt volgend seizoen in de reeks speelt. ...

139
139
Antwerp plukt zeer groot talent weg bij Club Brugge

De 'war on talent' is énorm hevig. Het lijkt met het jaar steviger te worden, nu Belgische ...

514
514
Bayern-spelers dol op Kompany: "Nog nooit zoveel geleerd"

In Anderlecht maakte Wouter Vandenhaute misschien wel de grootste blunder in de clubgeschiedenis ...

247
247
De Bilde komt met héél straf transfernieuws bij Union SG

Union SG gaat deze zomer weer heel wat spelers de club zien verlaten. De Brusselaars weten dat een ...

192
192
Sibierski gaat (deels) terug naar vorig RSCA-beleid

RSC Anderlecht heeft het seizoen afgesloten met een 5-1-nederlaag tegen Union SG. RSCA pakte een ...

529
529
STVV zoekt opvolger Vrancken: dit zijn 10 kandidaten

Wouter Vrancken verlaat STVV, wat iedereen al een tijdje zag aankomen. De Kanaries willen op korte ...

1048
1048
Maziz deelt sneertje uit aan bestuur van OH Leuven

Bij OH Leuven gaan ze de nodige spelers van de hand doen. Eén van hen is alvast Youssef ...

75
75
Talentenfabriek KRC Genk: nog jaren plezier voor de fans

KRC Genk kan zijn seizoen enkel nog redden met een (ondertussen onverhoopt?) Europees ticket, al was ...

155
155

Meer sportnieuws