Mannaert zet Verhaeghe voor schut: misrekening van formaat

door
Mannaert zet Verhaeghe voor schut: misrekening van formaat

De aanstaande monstertransfer van Antonio Nusa houdt Club Brugge in grote spanning. De transfersoap rond de Noorse sterspeler begon vorige zomer al met een verbluffend bod van Chelsea van 30 miljoen euro, met de garantie dat Nusa dit seizoen in Brugge zou uitspelen.

Vincent Mannaert bereikte toen een akkoord met de Blues, maar Bart Verhaeghe trok uiteindelijk de stekker uit deze deal. Nu voert Tottenham Hotspur gesprekken met Club Brugge en de Spurs lijken in poleposition te liggen met een bod dat nochtans exact dezelfde sportief-financiële voorwaarden heeft als die van Chelsea vorige zomer.

LEES OOK: Antisemitisme Anderlecht-Club: ook Verhaeghe onderzocht

Telefoon van Nusa’s makelaar staat roodgloeiend

Vorig seizoen werd hij op zijn 17de de op één na jongste doelpuntenmaker ooit in de Champions League, met een doelpunt tegen FC Porto, en stak hij nadrukkelijk zijn neus aan het venster.

Dit seizoen moest Antonio Nusa de grote doorbraak forceren als basisspeler bij Club Brugge. Bij de start van zijn derde seizoen in Brugge was iedereen binnen Club het erover eens: dit moét het jaar van Nusa worden.

En de jonge Noor loste oorspronkelijk die verwachtingen in tijdens het begin van het huidige seizoen. In de Noorse media werd Nusa al snel geprezen als de 'Prins van Noorwegen', waarbij alles wat hij aanraakte, leek te veranderen in goud.

De prestaties van Nusa gingen niet onopgemerkt voorbij, en Atta Eneke, de makelaar van Nusa, kreeg talloze telefoontjes van de grootste Europese clubs die hun interesse kenbaar maakten in de aanvaller.

Ondanks de aanhoudende interesse benadrukte de entourage van Nusa het plan om nog een jaar bij Club Brugge te blijven. Bovendien had de club zelf geen intentie om afgelopen zomer al afscheid te nemen van hun goudhaantje, ook al hadden ze aanzienlijk kunnen cashen bij een eventuele verkoop.

Mannaert bereikt akkoord met Chelsea op deadline day: 30 miljoen euro

Eind augustus sloeg de twijfel toch toe bij Club Brugge toen Chelsea zich meldde met een bod van 30 miljoen euro, met aanvullende bonussen, voor Antonio Nusa.

Ondanks de interne afspraak dat het Noorse godenkind nog één seizoen bij de club zou blijven, was een transfer aan dergelijke waanzinnige voorwaarden voor Club Brugge - lees: Vincent Mannaert - wel bespreekbaar geweest.

De Blues wilden vorige zomer graag toeslaan en Mannaert bereikte zelfs een deal waarbij Chelsea bereid was om Nusa nog een jaar bij Club Brugge te laten spelen.

Er was echter weinig tijd om een transfer af te ronden, en uiteindelijk besloot Club Brugge - lees: Bart Verhaeghe - om het monsterbod op Nusa naast zich neer te leggen. Met andere woorden: Club Brugge was ervan overtuigd dat Nusa’s waarde dit seizoen nog verder zou stijgen dan 30 miljoen euro.

Nusa zelf vond het ook te vroeg om de overstap naar de Europese top te maken en erkende het belang van een doordachte carrièreplanning. In dat opzicht kijkt hij op naar zijn landgenoot Erling Haaland.  “Hij is een voorbeeld van hoe het kan gaan als de juiste clubs kiest.”

Club Brugge droomt van meer dan 32 miljoen euro

Na het sluiten van de zomermercato gingen de onderhandelingen met onder andere Chelsea en andere Engelse topclubs onverminderd verder, met als doel om tegen de zomer van 2024 tot een akkoord te komen over een transfer van Antonio Nusa.

“Voor een bedrag dat de 32 miljoen plus bonussen voor Charles De Ketelaere moeiteloos overstijgt”, schreef Het Laatste Nieuws.

In de voorbije maanden bleven verschillende Premier League clubs de vinger op de pols houden in het dossier-Nusa, zoals Chelsea, Manchester United, Fulham, Tottenham, Newcastle, Liverpool, Arsenal en West Ham, wat duidelijk maakt dat de toekomst van de 18-jarige zich over Het Kanaal bevindt.

Deze kapitaalkrachtige clubs zijn bereid om een - naar Belgische normen - hoge transferprijs te betalen voor Nusa, omdat ze het potentieel van de aanvaller hoog inschatten en anticiperen dat hij in de toekomst een veelvoud van dat bedrag waard zal worden.

“Als de clubs nu niet toeslaan voor iemand zoals Nusa, dan vrezen ze dat hij op korte termijn onbetaalbaar zal worden”, zegt Wim Lagae, sporteconoom verbonden aan de KU Leuven, aan Het Nieuwsblad. “Het is eigen aan de sport: je moet er snel bij zijn. Wat de prijs trouwens ook opdrijft, is de grote concurrentie. Elke club wil Nusa kopen.”

Verhaeghe moet toch zwichten aan dezelfde Mannaert-voorwaarden

Tottenham Hotspur en Club Brugge voeren verkennende gesprekken en de Spurs liggen momenteel in poleposition om de handtekening van Antonio Nusa binnen te halen.

Club Brugge wil minstens 30 miljoen euro vangen voor Nusa, die sowieso het huidige seizoen moet uitdoen bij Blauw-Zwart. Het Noorse TV2 meldt dat de totale geboden transfersom van Tottenham iets meer dan 30 miljoen euro bedraagt, inclusief bonussen en variabelen.

De Spurs lijken zich te schikken naar deze sportieve en financiële voorwaarden, die trouwens exact dezelfde zijn waarmee Vincent Mannaert vorige zomer een akkoord bereikte met Chelsea.

Toen besloot Bart Verhaeghe om dat monsterbod naast zich neer te leggen en - tevergeefs dus - te anticiperen op een hoger bedrag dan 30 miljoen euro.

Is Nusa meer waard dan 30 miljoen?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

105
105
Ait El Hadj doet verrassende uitspraak over bekerfinale

Union heeft na de nederlaag op STVV geen nieuwe steek laten vallen. Het slaagde er zondag wel in om ...

25
25
Zure nasmaak voor Westerlo: "Er zat meer in"

Voor Westerlo lijkt het een moeilijke zaak te gaan worden om de Europe Play-Off nog te gaan winnen. ...

13
13
Champagne knalt: Barça verzekert zich in Clasico van titel

De Spaanse titelstrijd heeft zondagavond zijn ontknoping gekend. FC Barcelona trok immers aan het ...

39
39
Bidden voor Karetsas en Heymans: Hayen brengt nieuws

Voor Genk is het een tegenvallend seizoen geweest, maar dat kunnen ze wel nog altijd afsluiten met ...

98
98
'Princiepsakkoord bereikt: Union verliest smaakmaker'

Voor Union staat of valt het seizoen met de komende week. Donderdag strijden ze met Anderlecht om de ...

66
66
Rentree in mineur: Hairemans verklaart penaltymisser

Antwerp lijkt zondag definitief afgehaakt te zijn in de strijd om de Europe Play-Off te winnen. Door ...

24
24
'Genk waagt nieuwe poging en kent prijskaartje'

Bij KRC Genk staan ze wellicht voor een drukke transferzomer. Na een tegenvallend seizoen lijkt vers ...

74
74
Hubert komt met eerste update over Rodriguez

Union stond zondag onder grote druk doordat Club Brugge zaterdag al gewonnen had. De Brusselaars ...

129
129
Genk wint ruim, maar blijft met kopzorgen achter

KRC Genk heeft zondag gedaan wat het moest doen om in de running te blijven voor het laatste ...

99
99
Lichtpunt bij Anderlecht: "Of ik start in de bekerfinale?"

Bij RSC Anderlecht mocht Adriano Bertaccini zoals verwacht starten voor Thorgan Hazard, die rust ...

137
137
Union SG klaart de klus, grote zorgen omtrent sterkhouder

Union SG moest winnen tegen KV Mechelen, nadat Club Brugge vlot won van STVV. De Brusselaars konden ...

211
211
'Relatiebreuk voor Trossard? Vrouw verwijdert alle foto’s'

Sportief kent Leandro Trossard geweldige tijden. Hij was vandaag alweer bepalend voor Arsenal, maar ...

205
205
Club Brugge slaat toe met miljoenenbod voor topschutter

Club Brugge bereidt zich voor op een mogelijk vertrek van Nicolo Tresoldi, en dat gaat sneller dan ...

728
728
Roef misnoegd: "Hiervoor speel ik geen voetbal"

AA Gent mocht ruim een helft met een man meer spelen tegen RSC Anderlecht. Verder dan een ...

160
160
Trossard grote redder bij Arsenal na sensationeel slot

In de Premier League is de titelstrijd bijzonder spannend. Manchester City won, waardoor Arsenal ook ...

89
89
Taravel ziet groot lichtpunt na draw bij AA Gent

RSC Anderlecht speelde 1-1 op het veld van AA Gent. De Brusselaars speelden ruim een helft met een ...

139
139
Hommeles Antwerp: Oosting opvallend streng na penaltymoment

Antwerp FC heeft zondagnamiddag een erg dure thuisnederlaag tegen Sporting Charleroi geleden. In de ...

178
178
Vlak voor Clasico: Flick getroffen door persoonlijk drama

Zondagavond kan de beslissing vallen in de Spaanse titelstrijd. Uitgerekend in de clash tegen ...

58
58
Flirtend met de grens: Coosemans doet Gent-publiek koken

AA Gent en RSC Anderlecht hebben zondagmiddag de punten gedeeld in de Champions' Play-Offs: 1-1. De ...

324
324
Charleroi telt Antwerp uit: lat fnuikt gedroomde rentree Hairemans

Antwerp FC lijkt uitgeteld voor de eindzege in de Europe Play-Offs. Een week na de pandoering tegen ...

49
49
Cvetkovic geschorst in bekerfinale? Anderlecht krijgt uitsluitsel

De competitiewedstrijd van zondagmiddag op AA Gent was voor RSC Anderlecht tevens de generale ...

441
441
Nog geen Champions League: Burnley voorkomt droomweek Villa

In Engeland blijft de strijd om de landstitel bijzonder spannend. Het gevecht om de Champions ...

22
22
Rood Cvetkovic: aanstoker Van der Heyden klapt uit biecht

RSC Anderlecht is er niet in geslaagd zijn laatste competitiewedstrijd voor de bekerfinale al ...

330
330
De Mil in volle wedstrijd naar binnen: oorzaak bekend

AA Gent is er zondagmiddag wederom niet in geslaagd om zijn eerste zege in de Champions' Play-Offs ...

228
228
Poppen aan het dansen: Gent-Anderlecht escaleert na affluiten

In de Champions' Play-Offs hebben AA Gent en RSC Anderlecht zondagmiddag de punten gedeeld: 1-1. Een ...

587
587

Meer sportnieuws