‘’Bom’ bij Anderlecht: stevig conflict en fricties’

door
‘’Bom’ bij Anderlecht: stevig conflict en fricties’

Ondanks verschillende pogingen van Anderlecht om de aanvaller te lozen, weigert Benito Raman voorlopig in te leveren op zijn goedbetaald contract bij de club. De gemiste zomertransfer naar Sint-Truiden zorgde voor spanningen in de bestuurskamer, waarbij de relatie tussen Raman en het management tot een dieptepunt daalde.

Volgens Het Nieuwsblad heeft de afgeketste deal de onmin tussen beide partijen aangewakkerd, en La Dernière Heure spreekt zelfs van een stevig conflict met het management. “Benito Raman was bijvoorbeeld een bom toen zijn verhuur aan STVV afsprong”, schreef Het Nieuwsblad.

Hoewel Anderlecht hoopt om Raman in januari te verkopen, lijkt de speler alleen te vertrekken bij een onweerstaanbaar aanbod, wat nieuwe zorgen veroorzaakt bij de clubleiding.

LEES OOK: 'Anderlecht pakt door: deze naam prioriteit voor TD'

Anderlecht baalt: Benito Raman wil niet inleveren op ‘laatste’ topcontract

Ondanks het feit dat de aanvaller een optie heeft om zijn aflopende contract met nog een extra jaar te verlengen, wil Anderlecht snel en dringend van Benito Raman af. De 29-jarige aanvaller verdient aanzienlijk goed zijn boterham in Brussel, maar zijn financiële verdiensten staan niet in verhouding met zijn sportieve meerwaarde.

Het lichten van de eenjarige cluboptie, met bijbehorende loonsverhoging van 25%, is daarom helemaal uit den boze en helemaal geen optie voor Sporting. Anderlecht probeerde Raman vorige zomer al te lozen, waarbij KV Kortrijk, Oud-Heverlee Leuven, Sint-Truiden en een Griekse club hun zinnen hadden gezet op zijn komst.

De snelle aanvaller gaf de voorkeur aan een transfer naar STVV en hij bereikte zelfs een persoonlijk akkoord met de Kanaries. Uiteindelijk ging de transfer van Raman naar Sint-Truiden niet door omdat Anderlecht geen consensus vond met de Limburgers.

Sint-Truiden was bereid om ‘slechts’ 700 duizend euro van Raman's loonkosten te dragen, terwijl Sporting Anderlecht niet langer wilde opdraaien voor de rest van zijn riante contract dat doorloopt tot eind juni.

Raman wilde zelf ook niet inleveren op zijn wellicht laatste ‘topcontract’ waardoor de stekker uit deze deal getrokken werd. Johan Boskamp was het daarmee eens en vond dat Anderlecht de rest van zijn salaris maar had moeten bijpassen.

“Je kan een speler niet dwingen om in te leveren, zeker niet als je tegelijk met miljoenen loopt te strooien op de transfermarkt", zei de Nederlander in Het Belang van Limburg.

Goede band tussen Raman en Riemer, relatie met bestuur bereikt dieptepunt

Na zijn mislukte zomertransfer bleef Benito Raman als overbodige speler meetrainen met de A-kern van Anderlecht, maar hij had niet meer dan een rol als overbodige speler in de selectie.

Op deze manier is Raman in zekere zin de nieuwe Adrien Trebel bij Anderlecht. Binnen de kleedkamer wordt de 29-jarige op handen gedragen, aangezien hij voor ambiance zorgt en grapjes uithaalt, en ook bij een deel van de fans is Raman nog steeds een geliefde figuur.

Daarnaast voelt hij zich ook verbonden met de club en hij heeft vorig seizoen in een interview met Het Laatste Nieuws zelfs verklaard dat hij met plezier nog voor vijf jaar wilde bijtekenen in het Lotto Park.

Maar sportief-financieel is de rol van Raman duidelijk uitgespeeld in het Lotto Park, en is het enkel wachten tot zijn contract afloopt.

Ondanks dat hij als overbodige aanvaller werd beschouwd bij Anderlecht, wist Raman een positieve band te behouden met Brian Riemer. De coach maakte regelmatig gebruik van Raman als invaller en zelfs als basisspeler.

De relatie tussen Raman en de clubleiding verslechterde echter wel aanzienlijk, en bereikte een dieptepunt.

De bom-Raman: stevig conflict met het Anderlecht-management

De gemiste transfer naar Sint-Truiden lijkt voor fricties te hebben gezorgd tussen Benito Raman en het bestuur van Anderlecht. Volgens Het Nieuwsblad heeft de afgeketste deal de onmin tussen beide partijen aangewakkerd, en La Dernière Heure spreekt zelfs van een stevig conflict met het management.

“Benito Raman was bijvoorbeeld een bom toen zijn verhuur aan STVV afsprong en hij moet weg bij Anderlecht”, schreef Het Nieuwsblad begin december. Gelukkig slaagde Brian Riemer erin deze bom te ontmantelen en benutte hij Raman's kwaliteiten in enkele wedstrijden dit seizoen.

Raman werd soms gebruikt om het verloop van de wedstrijd te veranderen en de speler voelde zich ook gelukkig in die rol. “Zozeer zelfs dat hij een vertrek in januari alleen overweegt bij een onweerstaanbaar aanbod”, aldus La Dernière Heure.

Tegelijkertijd blijft het bestuur van Anderlecht aandringen om Raman naar de uitgang te duwen in januari. Hij mocht bijvoorbeeld niet mee op winterstage naar Tabarka, Tunesië. Volgens Riemer reisde Raman niet mee vanwege een blessure. Volgens Jesper Fredberg omdat zijn contract bij de club over vijf maanden afloopt.

Anderlecht vreest: Raman wil enkel weg bij onweerstaanbaar aanbod

Anderlecht streeft ernaar Benito Raman in januari te lozen aan een andere club, maar de speler zelf zal geen overhaaste beslissingen nemen. Ondanks de moeilijke omstandigheden voelt hij zich nog steeds goed in het Lotto Park, en zijn riante contract speelt daar natuurlijk een belangrijke rol in.

In de zomermercato was hij niet bereid om in te leveren op zijn waarschijnlijk laatste topcontract en weigerde hij daarom een transfer naar Sint-Truiden. Volgens La Dernière Heure overweegt hij ook in januari alleen een vertrek bij een onweerstaanbaar aanbod.

Het Laatste Nieuws vraagt zich af of Raman bereid is om salaris in te leveren in ruil voor meer speeltijd, terwijl Het Nieuwsblad stelt dat hij niet zomaar zijn topsalaris bij Anderlecht zal laten vallen.

De aanvaller heeft vandaag verschillende opties en aanbiedingen om uit te kiezen, maar toch heerst er bezorgdheid bij Sporting dat Raman ook deze maand niet zal vertrekken.

Oud-Heverlee Leuven, KV Mechelen en VfL Bochum hebben zich gemeld voor een transfer, maar Raman heeft deze opties van tafel geveegd omdat ze sportief en financieel niet interessant genoeg zijn.

Het Turkse Samsunspor biedt aantrekkelijke financiële voorwaarden, maar Raman wijst dit af vanwege familiale redenen. Het bestuur van Anderlecht kijkt alvast met grote bezorgdheid naar deze situatie.

Zal Raman vertrekken bij Anderlecht in januari?

Meest recent

Benfica-Real: Spaanse pers dropt straffe woorden over Courtois

Het Champions League-duel tussen SL Benfica en Real Madrid werd compleet overschaduwd door de rel ...

7
7
‘Plottwist bij Anderlecht: controversiële TD op komst’

Anderlecht zoekt een nieuwe technisch directeur, en één kandidaat zorgt nu al voor ...

56
56
Vinicius-rel escaleert: Courtois gooit feiten op tafel

Real Madrid heeft dinsdag een behoorlijke optie op de 1/8ste finales van de Champions League ...

61
61
Club-Atlético: Leko laat opvallende naam uit basiself

Club Brugge moet woensdagavond opnieuw vol aan de bak in de Champions League. In de tussenronde op ...

76
76
Mourinho komt met straffe beschuldiging na nederlaag

De wedstrijd tussen Benfica en Real Madrid was dinsdagavond dé blikvanger in de Champions ...

121
121
Racismerel Vinicius: Real-spelers onthullen exacte woorden

Real Madrid heeft dinsdagavond revanche genomen op Benfica voor de nederlaag van enkele weken ...

111
111
Real moet zwoegen voor zege, baalavond voor Pocognoli

Dinsdagavond stonden er in de Champions League nog drie heenwedstrijden in de play-offs op het ...

27
27
'Anderlecht pakt door: deze naam prioriteit voor TD'

Er ligt bij Anderlecht nog heel wat werk op de plank, zo bleek zondag nogmaals met de zwakke 0-0 ...

325
325
Benfica-Real stilgelegd: Vinicius stapt van het veld

Drie weken na hun thriller op de slotspeeldag van de league phase staan Benfica en Real Madrid ...

95
95
Simeone zwaar op zijn hoede voor Club: "Complete ploeg"

Vorig seizoen schopte Club Brugge het knap tot de achtste finales van de Champions League. Deze ...

61
61
'Standard baalt: miljoenen zomaar vergooid'

Standard was de voorbije jaren vrijwel altijd op zoek naar extra centen, want de financiële ...

155
155
'Anderlecht denkt ook aan Fransman als nieuwe TD'

Het zijn voor Anderlecht zeer drukke tijden. Er staan grote veranderingen op til bij Paars-Wit, dat ...

110
110
Noa Lang bezorgt Galatasaray topavond tegen Juventus

De openingswedstrijd in de play-offs van de Champions League heeft meteen spektakel opgeleverd. ...

62
62
'Kink in de kabel: Schreuder niet naar Anderlecht?'

Het shockeffect van tussenpaus Jérémy Taravel lijkt al uitgewerkt, en dus hoopt RSC ...

350
350
Antwerp jaagt Gheysens weg: kandidaat-overnemers bekend

Door de nederlaag tegen Westerlo is de top zes ver weg voor Antwerp, dat plots zelfs weer achterom ...

805
805
‘Pijnlijke exit: Anderlecht zet speler brutaal buiten’

Anderlecht wil de kern verder afslanken, maar die operatie loopt niet zoals gepland — en ...

568
568
Commotie bij Club Brugge: Rigaux doet boekje open

Club Brugge hoopt zich straks voorbij Atlético Madrid naar de 1/8 finale van de Champions ...

436
436
Anderlecht speelt open kaart: De Cat richting uitgang?

Zowat de enige constante bij RSC Anderlecht dit seizoen zijn de straffe prestaties van Nathan De ...

378
378
Alarm bij Club Brugge: peperdure aankoop ontspoort

Club Brugge betaalde deze zomer een fortuin voor een nieuwe smaakmaker, maar het verhaal heeft meer ...

264
264
'Schreuder als tussenpaus: masterplan Anderlecht onthuld?'

Tenzij zijn huidige werkgever Al-Diriyah nog roet in het eten gooit wordt Alfred Schreuder allicht ...

653
653
Leko vist trio op: Club Brugge maakt CL-selectie bekend

In de play-offs van de Champions League krijgt Club Brugge woensdag Atlético Madrid over de ...

282
282
Exit Brusselmans: 'Duistere reden beroert iedereen'

Herman Brusselmans was jarenlang een vertrouwd gezicht in meerdere televisie-programma's. Zijn ...

93
93
Harde hand Hayen bij KRC Genk onthuld: "Strenge regels"

Nicky Hayen heeft van KRC Genk weer een Play-Off 1-kandidaat gemaakt. De oefenmeester werd ...

351
351
Antwerp hoort schorsingsvoorstel Tsunashima na Anderlecht

Royal Antwerp FC ging in de terugwedstrijd van de halve finale van de beker met 0-4 onderuit tegen ...

90
90
'Zeven clubs kloppen aan bij Anderlecht: 20 miljoen'

Terwijl RSC Anderlecht achter de schermen nog bezig is de staf te vormen, zijn andere clubs al bezig ...

466
466

Meer sportnieuws