‘’Bom’ bij Anderlecht: stevig conflict en fricties’

door
‘’Bom’ bij Anderlecht: stevig conflict en fricties’

Ondanks verschillende pogingen van Anderlecht om de aanvaller te lozen, weigert Benito Raman voorlopig in te leveren op zijn goedbetaald contract bij de club. De gemiste zomertransfer naar Sint-Truiden zorgde voor spanningen in de bestuurskamer, waarbij de relatie tussen Raman en het management tot een dieptepunt daalde.

Volgens Het Nieuwsblad heeft de afgeketste deal de onmin tussen beide partijen aangewakkerd, en La Dernière Heure spreekt zelfs van een stevig conflict met het management. “Benito Raman was bijvoorbeeld een bom toen zijn verhuur aan STVV afsprong”, schreef Het Nieuwsblad.

Hoewel Anderlecht hoopt om Raman in januari te verkopen, lijkt de speler alleen te vertrekken bij een onweerstaanbaar aanbod, wat nieuwe zorgen veroorzaakt bij de clubleiding.

LEES OOK: Anderlecht-Charleroi stilgelegd: Hasi reageert op incident

Anderlecht baalt: Benito Raman wil niet inleveren op ‘laatste’ topcontract

Ondanks het feit dat de aanvaller een optie heeft om zijn aflopende contract met nog een extra jaar te verlengen, wil Anderlecht snel en dringend van Benito Raman af. De 29-jarige aanvaller verdient aanzienlijk goed zijn boterham in Brussel, maar zijn financiële verdiensten staan niet in verhouding met zijn sportieve meerwaarde.

Het lichten van de eenjarige cluboptie, met bijbehorende loonsverhoging van 25%, is daarom helemaal uit den boze en helemaal geen optie voor Sporting. Anderlecht probeerde Raman vorige zomer al te lozen, waarbij KV Kortrijk, Oud-Heverlee Leuven, Sint-Truiden en een Griekse club hun zinnen hadden gezet op zijn komst.

De snelle aanvaller gaf de voorkeur aan een transfer naar STVV en hij bereikte zelfs een persoonlijk akkoord met de Kanaries. Uiteindelijk ging de transfer van Raman naar Sint-Truiden niet door omdat Anderlecht geen consensus vond met de Limburgers.

Sint-Truiden was bereid om ‘slechts’ 700 duizend euro van Raman's loonkosten te dragen, terwijl Sporting Anderlecht niet langer wilde opdraaien voor de rest van zijn riante contract dat doorloopt tot eind juni.

Raman wilde zelf ook niet inleveren op zijn wellicht laatste ‘topcontract’ waardoor de stekker uit deze deal getrokken werd. Johan Boskamp was het daarmee eens en vond dat Anderlecht de rest van zijn salaris maar had moeten bijpassen.

“Je kan een speler niet dwingen om in te leveren, zeker niet als je tegelijk met miljoenen loopt te strooien op de transfermarkt", zei de Nederlander in Het Belang van Limburg.

Goede band tussen Raman en Riemer, relatie met bestuur bereikt dieptepunt

Na zijn mislukte zomertransfer bleef Benito Raman als overbodige speler meetrainen met de A-kern van Anderlecht, maar hij had niet meer dan een rol als overbodige speler in de selectie.

Op deze manier is Raman in zekere zin de nieuwe Adrien Trebel bij Anderlecht. Binnen de kleedkamer wordt de 29-jarige op handen gedragen, aangezien hij voor ambiance zorgt en grapjes uithaalt, en ook bij een deel van de fans is Raman nog steeds een geliefde figuur.

Daarnaast voelt hij zich ook verbonden met de club en hij heeft vorig seizoen in een interview met Het Laatste Nieuws zelfs verklaard dat hij met plezier nog voor vijf jaar wilde bijtekenen in het Lotto Park.

Maar sportief-financieel is de rol van Raman duidelijk uitgespeeld in het Lotto Park, en is het enkel wachten tot zijn contract afloopt.

Ondanks dat hij als overbodige aanvaller werd beschouwd bij Anderlecht, wist Raman een positieve band te behouden met Brian Riemer. De coach maakte regelmatig gebruik van Raman als invaller en zelfs als basisspeler.

De relatie tussen Raman en de clubleiding verslechterde echter wel aanzienlijk, en bereikte een dieptepunt.

De bom-Raman: stevig conflict met het Anderlecht-management

De gemiste transfer naar Sint-Truiden lijkt voor fricties te hebben gezorgd tussen Benito Raman en het bestuur van Anderlecht. Volgens Het Nieuwsblad heeft de afgeketste deal de onmin tussen beide partijen aangewakkerd, en La Dernière Heure spreekt zelfs van een stevig conflict met het management.

“Benito Raman was bijvoorbeeld een bom toen zijn verhuur aan STVV afsprong en hij moet weg bij Anderlecht”, schreef Het Nieuwsblad begin december. Gelukkig slaagde Brian Riemer erin deze bom te ontmantelen en benutte hij Raman's kwaliteiten in enkele wedstrijden dit seizoen.

Raman werd soms gebruikt om het verloop van de wedstrijd te veranderen en de speler voelde zich ook gelukkig in die rol. “Zozeer zelfs dat hij een vertrek in januari alleen overweegt bij een onweerstaanbaar aanbod”, aldus La Dernière Heure.

Tegelijkertijd blijft het bestuur van Anderlecht aandringen om Raman naar de uitgang te duwen in januari. Hij mocht bijvoorbeeld niet mee op winterstage naar Tabarka, Tunesië. Volgens Riemer reisde Raman niet mee vanwege een blessure. Volgens Jesper Fredberg omdat zijn contract bij de club over vijf maanden afloopt.

Anderlecht vreest: Raman wil enkel weg bij onweerstaanbaar aanbod

Anderlecht streeft ernaar Benito Raman in januari te lozen aan een andere club, maar de speler zelf zal geen overhaaste beslissingen nemen. Ondanks de moeilijke omstandigheden voelt hij zich nog steeds goed in het Lotto Park, en zijn riante contract speelt daar natuurlijk een belangrijke rol in.

In de zomermercato was hij niet bereid om in te leveren op zijn waarschijnlijk laatste topcontract en weigerde hij daarom een transfer naar Sint-Truiden. Volgens La Dernière Heure overweegt hij ook in januari alleen een vertrek bij een onweerstaanbaar aanbod.

Het Laatste Nieuws vraagt zich af of Raman bereid is om salaris in te leveren in ruil voor meer speeltijd, terwijl Het Nieuwsblad stelt dat hij niet zomaar zijn topsalaris bij Anderlecht zal laten vallen.

De aanvaller heeft vandaag verschillende opties en aanbiedingen om uit te kiezen, maar toch heerst er bezorgdheid bij Sporting dat Raman ook deze maand niet zal vertrekken.

Oud-Heverlee Leuven, KV Mechelen en VfL Bochum hebben zich gemeld voor een transfer, maar Raman heeft deze opties van tafel geveegd omdat ze sportief en financieel niet interessant genoeg zijn.

Het Turkse Samsunspor biedt aantrekkelijke financiële voorwaarden, maar Raman wijst dit af vanwege familiale redenen. Het bestuur van Anderlecht kijkt alvast met grote bezorgdheid naar deze situatie.

Zal Raman vertrekken bij Anderlecht in januari?

Meest recent

Dender baalt: "We zijn onvoldoende beloond"

Dender sluit zoals verwacht 2025 af als rode lantaarn in de Jupiler Pro League. De Kadavers boekten ...

10
10
Vanderbiest kritisch: "Gebeurt dit seizoen te vaak"

KV Mechelen heeft zichzelf zaterdag geen laat kerstcadeau kunnen bezorgen. Het had zijn positie in ...

10
10
Man Utd-icoon komt met enorme lof voor Lammens

Manchester United pakte op tweede kerstdag een nipte zege tegen Newcastle United en houdt daardoor ...

75
75
Aston Villa toont zich met straffe recordzege titelkandidaat

Aston Villa lijkt zich stilaan helemaal in de titelstrijd te mengen in de Premier League. Het ...

37
37
KV Mechelen kan wonderjaar niet passend afsluiten

Voor KV Mechelen was 2025 een mooi jaar, zeker de tweede helft ervan. Het trekt de winterstop in als ...

62
62
Coucke velt oordeel over bewogen jaar bij Anderlecht

RSC Anderlecht kende geen goed 2025. Het was weer een veel te woelig jaar bij de Belgische ...

316
316
Saliba verrast na pijnlijke nederlaag tegen Charleroi

RSC Anderlecht speelde een zeer matige match tegen Sporting Charleroi. Een wanprestatie en de 1-2 ...

181
181
Buitenland greep mis: Union SG slaat toe

Bij Union SG trokken ze de afgelopen jaren veel onbekende spelers aan. Velen van hen groeiden nadien ...

67
67
AA Gent baalt: sterkhouder drie maanden out

AA Gent neemt het vanavond in eigen huis op tegen KVC Westerlo. Een partij die ze moeten winnen. De ...

96
96
Club Brugge geeft planning winterstage prijs

Club Brugge heeft het jaar goed afgesloten met een negen op negen. De Bruggelingen genieten nu even ...

308
308
KV Mechelen legt lat opvallend hoog

KV Mechelen wil zijn goede eerste deel van het seizoen afsluiten met een zege tegen FCV Dender. ...

59
59
Kelderkraker zonder punch: La Louvière en OHL met kopzorgen

La Louvière en OHL gaan met de nodige zorgen 2026 in. Na een bedroevend schouwspel bleven ...

30
30
Liverpool wint 'Jota-match', Arsenal blijft leider

In de Premier League stonden er om 16u een aantal duels op het programma. Onder meer Arsenal en ...

16
16
Antwerp schept duidelijkheid rond Nozawa

Royal Antwerp FC won gevleid met 2-1 van Zulte Waregem. De Great Old boekt zo een 10 op 12 en doet ...

156
156
Vandenbroeck zorgt voor transfersurprise

Zulte Waregem sloot 2025 af met een onverdiende 2-1-nederlaag op het veld van Royal Antwerp FC. Na ...

184
184
'Deze transfer zou KV Mechelen doen ontploffen'

KV Mechelen speurt rond naar jonge spelers die ze op termijn met flink wat winst kunnen verkopen. De ...

172
172
Club is Stankovic wellicht kwijt: "Trekt onze aandacht"

Club Brugge lijkt maar één jaar te kunnen genieten van Aleksander Stankovic. De ...

865
865
Magie van Oosting doet Antwerp plots dromen van PO1

Na een turbulent 2025, is Antwerp plots weer springlevend. The Great Old zwalpte vandaag ...

165
165
Manchester City zet Arsenal heel stevig onder druk

In de Premier League ging Manchester City om 13u30 op bezoek bij Nottingham Forest. The Citizens ...

46
46
'Union SG flikt het weer: Boca Juniors klopt aan voor topdeal'

Union SG ziet dat er weer de nodige interesse is in spelers van hun team. Vanuit Zuid-Amerika duiken ...

137
137
Topper weg, toptalent in bij KV Mechelen?

Bij KV Mechelen kennen ze een goed seizoen. De Maneblussers hopen vandaag 2025 af te sluiten met een ...

376
376
'Standard hoopt deze zes transfers af te ronden'

Standard staat in de top zes en dat is hét doel aan het einde van de reguliere competitie. De ...

272
272
Union SG haalt opgelucht adem: "Geen behoefte om te vertrekken"

Bij Union SG zagen ze de afgelopen jaren héél veel volk vertrekken. Op en naast het ...

38
38
Club Brugge bevoordeeld op Genk? Hayen klaar en duidelijk

Nicky Hayen is er bij zijn debuut als hoofdcoach bij KRC Genk niet in geslaagd om zijn ex-ploeg een ...

625
625
'Kompany bezorgt Bayern eigenhandig enorme transferslag'

Vincent Kompany heeft een uitstekende eerste seizoenshelft achter de rug als hoofdcoach bij Bayern ...

755
755

Meer sportnieuws