‘’Bom’ bij Anderlecht: stevig conflict en fricties’

2548
‘’Bom’ bij Anderlecht: stevig conflict en fricties’

Ondanks verschillende pogingen van Anderlecht om de aanvaller te lozen, weigert Benito Raman voorlopig in te leveren op zijn goedbetaald contract bij de club. De gemiste zomertransfer naar Sint-Truiden zorgde voor spanningen in de bestuurskamer, waarbij de relatie tussen Raman en het management tot een dieptepunt daalde.

Volgens Het Nieuwsblad heeft de afgeketste deal de onmin tussen beide partijen aangewakkerd, en La Dernière Heure spreekt zelfs van een stevig conflict met het management. “Benito Raman was bijvoorbeeld een bom toen zijn verhuur aan STVV afsprong”, schreef Het Nieuwsblad.

Hoewel Anderlecht hoopt om Raman in januari te verkopen, lijkt de speler alleen te vertrekken bij een onweerstaanbaar aanbod, wat nieuwe zorgen veroorzaakt bij de clubleiding.

LEES OOK: Drastische ingreep Anderlecht: tweetal in vieze papieren

Anderlecht baalt: Benito Raman wil niet inleveren op ‘laatste’ topcontract

Ondanks het feit dat de aanvaller een optie heeft om zijn aflopende contract met nog een extra jaar te verlengen, wil Anderlecht snel en dringend van Benito Raman af. De 29-jarige aanvaller verdient aanzienlijk goed zijn boterham in Brussel, maar zijn financiële verdiensten staan niet in verhouding met zijn sportieve meerwaarde.

Het lichten van de eenjarige cluboptie, met bijbehorende loonsverhoging van 25%, is daarom helemaal uit den boze en helemaal geen optie voor Sporting. Anderlecht probeerde Raman vorige zomer al te lozen, waarbij KV Kortrijk, Oud-Heverlee Leuven, Sint-Truiden en een Griekse club hun zinnen hadden gezet op zijn komst.

De snelle aanvaller gaf de voorkeur aan een transfer naar STVV en hij bereikte zelfs een persoonlijk akkoord met de Kanaries. Uiteindelijk ging de transfer van Raman naar Sint-Truiden niet door omdat Anderlecht geen consensus vond met de Limburgers.

Sint-Truiden was bereid om ‘slechts’ 700 duizend euro van Raman's loonkosten te dragen, terwijl Sporting Anderlecht niet langer wilde opdraaien voor de rest van zijn riante contract dat doorloopt tot eind juni.

Raman wilde zelf ook niet inleveren op zijn wellicht laatste ‘topcontract’ waardoor de stekker uit deze deal getrokken werd. Johan Boskamp was het daarmee eens en vond dat Anderlecht de rest van zijn salaris maar had moeten bijpassen.

“Je kan een speler niet dwingen om in te leveren, zeker niet als je tegelijk met miljoenen loopt te strooien op de transfermarkt", zei de Nederlander in Het Belang van Limburg.

Goede band tussen Raman en Riemer, relatie met bestuur bereikt dieptepunt

Na zijn mislukte zomertransfer bleef Benito Raman als overbodige speler meetrainen met de A-kern van Anderlecht, maar hij had niet meer dan een rol als overbodige speler in de selectie.

Op deze manier is Raman in zekere zin de nieuwe Adrien Trebel bij Anderlecht. Binnen de kleedkamer wordt de 29-jarige op handen gedragen, aangezien hij voor ambiance zorgt en grapjes uithaalt, en ook bij een deel van de fans is Raman nog steeds een geliefde figuur.

Daarnaast voelt hij zich ook verbonden met de club en hij heeft vorig seizoen in een interview met Het Laatste Nieuws zelfs verklaard dat hij met plezier nog voor vijf jaar wilde bijtekenen in het Lotto Park.

Maar sportief-financieel is de rol van Raman duidelijk uitgespeeld in het Lotto Park, en is het enkel wachten tot zijn contract afloopt.

Ondanks dat hij als overbodige aanvaller werd beschouwd bij Anderlecht, wist Raman een positieve band te behouden met Brian Riemer. De coach maakte regelmatig gebruik van Raman als invaller en zelfs als basisspeler.

De relatie tussen Raman en de clubleiding verslechterde echter wel aanzienlijk, en bereikte een dieptepunt.

De bom-Raman: stevig conflict met het Anderlecht-management

De gemiste transfer naar Sint-Truiden lijkt voor fricties te hebben gezorgd tussen Benito Raman en het bestuur van Anderlecht. Volgens Het Nieuwsblad heeft de afgeketste deal de onmin tussen beide partijen aangewakkerd, en La Dernière Heure spreekt zelfs van een stevig conflict met het management.

“Benito Raman was bijvoorbeeld een bom toen zijn verhuur aan STVV afsprong en hij moet weg bij Anderlecht”, schreef Het Nieuwsblad begin december. Gelukkig slaagde Brian Riemer erin deze bom te ontmantelen en benutte hij Raman's kwaliteiten in enkele wedstrijden dit seizoen.

Raman werd soms gebruikt om het verloop van de wedstrijd te veranderen en de speler voelde zich ook gelukkig in die rol. “Zozeer zelfs dat hij een vertrek in januari alleen overweegt bij een onweerstaanbaar aanbod”, aldus La Dernière Heure.

Tegelijkertijd blijft het bestuur van Anderlecht aandringen om Raman naar de uitgang te duwen in januari. Hij mocht bijvoorbeeld niet mee op winterstage naar Tabarka, Tunesië. Volgens Riemer reisde Raman niet mee vanwege een blessure. Volgens Jesper Fredberg omdat zijn contract bij de club over vijf maanden afloopt.

Anderlecht vreest: Raman wil enkel weg bij onweerstaanbaar aanbod

Anderlecht streeft ernaar Benito Raman in januari te lozen aan een andere club, maar de speler zelf zal geen overhaaste beslissingen nemen. Ondanks de moeilijke omstandigheden voelt hij zich nog steeds goed in het Lotto Park, en zijn riante contract speelt daar natuurlijk een belangrijke rol in.

In de zomermercato was hij niet bereid om in te leveren op zijn waarschijnlijk laatste topcontract en weigerde hij daarom een transfer naar Sint-Truiden. Volgens La Dernière Heure overweegt hij ook in januari alleen een vertrek bij een onweerstaanbaar aanbod.

Het Laatste Nieuws vraagt zich af of Raman bereid is om salaris in te leveren in ruil voor meer speeltijd, terwijl Het Nieuwsblad stelt dat hij niet zomaar zijn topsalaris bij Anderlecht zal laten vallen.

De aanvaller heeft vandaag verschillende opties en aanbiedingen om uit te kiezen, maar toch heerst er bezorgdheid bij Sporting dat Raman ook deze maand niet zal vertrekken.

Oud-Heverlee Leuven, KV Mechelen en VfL Bochum hebben zich gemeld voor een transfer, maar Raman heeft deze opties van tafel geveegd omdat ze sportief en financieel niet interessant genoeg zijn.

Het Turkse Samsunspor biedt aantrekkelijke financiële voorwaarden, maar Raman wijst dit af vanwege familiale redenen. Het bestuur van Anderlecht kijkt alvast met grote bezorgdheid naar deze situatie.

Zal Raman vertrekken bij Anderlecht in januari?

Meest recent

Clement onder vuur: drie matchen om vel te redden?

Philippe Clement (52) werkte zich vorig seizoen uit de naad om Norwich City van de ondergang te ...

0
0
Realiseert Standard uitgaande knaltransfer in januari?

Bij Standard moeten ze elke euro nog steeds omdraaien en de Rouches moeten elk jaar goed proberen te ...

10
10
Doku helpt gerucht over Guardiola uit de wereld

Pep Guardiola werd door bepaalde Belgische analisten de afgelopen jaren stevig bekritiseerd. Onder ...

14
14
'Bayern schiet in actie: winterdeal van 90 miljoen'

Bayern München lijkt het de komende weken zonder Vincent Kompany te moeten stellen, terwijl ...

13
13
Grote verrassing op komst onder de lat bij Duivels?

De Rode Duivels blazen binnen een tweetal weken weer verzamelen, want er komt alweer een tweeluik ...

43
43
Van der Elt voorspelt topcarrière voor JPL-trainer

De laatste jaren krijgen naast jonge spelers ook alsmaar meer jonge trainers hun kans in de Jupiler ...

36
36
Wintertransfer op komst? Raskin en Rangers reageren

Tot veler verbazing slaagde Nicolas Raskin er in de zomer niet in om zijn uitstekende prestaties bij ...

11
11
'Bliksemtransfer Noa Lang naar Nederlandse club'

Noa Lang had gehoopt om zich dit seizoen wel door te kunnen zetten bij Napoli, nadat hij in zijn ...

73
73
TRANSFERUURTJE: 'Knaltransfer Tolu, Barça heeft plan'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

117
117
Kompany lange tijd out? Bayern heeft vervanger klaar

Er heersen grote zorgen rond Vincent Kompany bij Bayern München. De T1 zakte plots in elkaar en ...

156
156
Carrière mislukt? Dante Vanzeir slaat keihard terug

Vanzeir brak bij Union SG volledig door, maar na zijn transfer naar de Verenigde Staten verdween hij ...

84
84
Xander Dierckx over strijd met Vermeeren: "Goede speler, maar..."

Royal Antwerp FC zit in de hoek waar de klappen vallen. The Great Old verloor al vijf ...

114
114
'Compper krijgt duidelijke boodschap van Antwerp-bestuur'

Marvin Compper staat ferm onder druk bij Royal Antwerp FC. The Great Old kampt met vijf nederlagen ...

112
112
Doku bonkt op tafel bij Man City: “Ik weet dat ik iedereen...”

Jérémy Doku kende een teleurstellend WK met blessureleed en matchen waar hij niet even ...

120
120
Bayern komt met belangrijke update over Kompany

Vincent Kompany is groot nieuws in Duitsland én daarbuiten. De oefenmeester zakte ineen en ...

156
156
Deschacht wil Rode Duivel terug: "Kom snel naar Anderlecht"

Olivier Deschacht hoopt dat RSC Anderlecht dit jaar een volgende stap kan zetten. Meedoen voor de ...

405
405
STVV gaat voor gigantische stunt: "We willen het afmaken"

Is er nog iemand die om een ontslag van Frédéric De Meyer vraagt? Na een 0 op 9 ...

142
142
AA Gent ving bot voor transfer: "KRC Genk zei 'neen'"

KRC Genk en AA Gent komen uit een moeizaam seizoen. De twee clubs willen weer meedraaien aan de top, ...

254
254
Transferflirt Club Brugge: Adedeji-Sternberg doet boekje open

Stilaan wordt hij weer in de armen gesloten, maar lange tijd had Noah Adedeji-Sternberg het helemaal ...

450
450
Deschacht kietelt Club: "Ga weer commentaar krijgen, maar ..."

Ondanks een moeilijke wedstrijd nam Club Brugge deze week met 3-0 de maat van RC Lens. Blauw-Zwart ...

1238
1238
'Flick ramt op tafel: toptransfer Barça in januari'

FC Barcelona scherpt momenteel de messen voor de clash van zondagavond tegen Real Madrid. ...

232
232
Drastische ingreep Anderlecht: tweetal in vieze papieren

Na de Europese zege op Jagiellonia Bialystok, is de sfeer rond RSC Anderlecht alweer gekeerd. Al ...

251
251
‘Spoorloos in Brugge: Leko laat Club-miljonair wegrotten’

Hij won in Saudi-Arabië een finale tegen Cristiano Ronaldo en verdiende daar naar verluidt ...

697
697
Kompany zakt in mekaar na training: directe oorzaak bekend

In de Bundesliga staat Bayern München zondagavond voor de topper tegen revelatie SC Freiburg. ...

272
272
Tolu verovert Ajax: megadeal in de maak?

Tolu Arokodare voelt zich helemaal thuis bij Ajax. De aanvaller, die momenteel op huurbasis actief ...

126
126

Meer sportnieuws