‘’Bom’ bij Anderlecht: stevig conflict en fricties’

door
‘’Bom’ bij Anderlecht: stevig conflict en fricties’

Ondanks verschillende pogingen van Anderlecht om de aanvaller te lozen, weigert Benito Raman voorlopig in te leveren op zijn goedbetaald contract bij de club. De gemiste zomertransfer naar Sint-Truiden zorgde voor spanningen in de bestuurskamer, waarbij de relatie tussen Raman en het management tot een dieptepunt daalde.

Volgens Het Nieuwsblad heeft de afgeketste deal de onmin tussen beide partijen aangewakkerd, en La Dernière Heure spreekt zelfs van een stevig conflict met het management. “Benito Raman was bijvoorbeeld een bom toen zijn verhuur aan STVV afsprong”, schreef Het Nieuwsblad.

Hoewel Anderlecht hoopt om Raman in januari te verkopen, lijkt de speler alleen te vertrekken bij een onweerstaanbaar aanbod, wat nieuwe zorgen veroorzaakt bij de clubleiding.

LEES OOK: KV Mechelen ontdekt 'nieuwe Raman'

Anderlecht baalt: Benito Raman wil niet inleveren op ‘laatste’ topcontract

Ondanks het feit dat de aanvaller een optie heeft om zijn aflopende contract met nog een extra jaar te verlengen, wil Anderlecht snel en dringend van Benito Raman af. De 29-jarige aanvaller verdient aanzienlijk goed zijn boterham in Brussel, maar zijn financiële verdiensten staan niet in verhouding met zijn sportieve meerwaarde.

Het lichten van de eenjarige cluboptie, met bijbehorende loonsverhoging van 25%, is daarom helemaal uit den boze en helemaal geen optie voor Sporting. Anderlecht probeerde Raman vorige zomer al te lozen, waarbij KV Kortrijk, Oud-Heverlee Leuven, Sint-Truiden en een Griekse club hun zinnen hadden gezet op zijn komst.

De snelle aanvaller gaf de voorkeur aan een transfer naar STVV en hij bereikte zelfs een persoonlijk akkoord met de Kanaries. Uiteindelijk ging de transfer van Raman naar Sint-Truiden niet door omdat Anderlecht geen consensus vond met de Limburgers.

Sint-Truiden was bereid om ‘slechts’ 700 duizend euro van Raman's loonkosten te dragen, terwijl Sporting Anderlecht niet langer wilde opdraaien voor de rest van zijn riante contract dat doorloopt tot eind juni.

Raman wilde zelf ook niet inleveren op zijn wellicht laatste ‘topcontract’ waardoor de stekker uit deze deal getrokken werd. Johan Boskamp was het daarmee eens en vond dat Anderlecht de rest van zijn salaris maar had moeten bijpassen.

“Je kan een speler niet dwingen om in te leveren, zeker niet als je tegelijk met miljoenen loopt te strooien op de transfermarkt", zei de Nederlander in Het Belang van Limburg.

Goede band tussen Raman en Riemer, relatie met bestuur bereikt dieptepunt

Na zijn mislukte zomertransfer bleef Benito Raman als overbodige speler meetrainen met de A-kern van Anderlecht, maar hij had niet meer dan een rol als overbodige speler in de selectie.

Op deze manier is Raman in zekere zin de nieuwe Adrien Trebel bij Anderlecht. Binnen de kleedkamer wordt de 29-jarige op handen gedragen, aangezien hij voor ambiance zorgt en grapjes uithaalt, en ook bij een deel van de fans is Raman nog steeds een geliefde figuur.

Daarnaast voelt hij zich ook verbonden met de club en hij heeft vorig seizoen in een interview met Het Laatste Nieuws zelfs verklaard dat hij met plezier nog voor vijf jaar wilde bijtekenen in het Lotto Park.

Maar sportief-financieel is de rol van Raman duidelijk uitgespeeld in het Lotto Park, en is het enkel wachten tot zijn contract afloopt.

Ondanks dat hij als overbodige aanvaller werd beschouwd bij Anderlecht, wist Raman een positieve band te behouden met Brian Riemer. De coach maakte regelmatig gebruik van Raman als invaller en zelfs als basisspeler.

De relatie tussen Raman en de clubleiding verslechterde echter wel aanzienlijk, en bereikte een dieptepunt.

De bom-Raman: stevig conflict met het Anderlecht-management

De gemiste transfer naar Sint-Truiden lijkt voor fricties te hebben gezorgd tussen Benito Raman en het bestuur van Anderlecht. Volgens Het Nieuwsblad heeft de afgeketste deal de onmin tussen beide partijen aangewakkerd, en La Dernière Heure spreekt zelfs van een stevig conflict met het management.

“Benito Raman was bijvoorbeeld een bom toen zijn verhuur aan STVV afsprong en hij moet weg bij Anderlecht”, schreef Het Nieuwsblad begin december. Gelukkig slaagde Brian Riemer erin deze bom te ontmantelen en benutte hij Raman's kwaliteiten in enkele wedstrijden dit seizoen.

Raman werd soms gebruikt om het verloop van de wedstrijd te veranderen en de speler voelde zich ook gelukkig in die rol. “Zozeer zelfs dat hij een vertrek in januari alleen overweegt bij een onweerstaanbaar aanbod”, aldus La Dernière Heure.

Tegelijkertijd blijft het bestuur van Anderlecht aandringen om Raman naar de uitgang te duwen in januari. Hij mocht bijvoorbeeld niet mee op winterstage naar Tabarka, Tunesië. Volgens Riemer reisde Raman niet mee vanwege een blessure. Volgens Jesper Fredberg omdat zijn contract bij de club over vijf maanden afloopt.

Anderlecht vreest: Raman wil enkel weg bij onweerstaanbaar aanbod

Anderlecht streeft ernaar Benito Raman in januari te lozen aan een andere club, maar de speler zelf zal geen overhaaste beslissingen nemen. Ondanks de moeilijke omstandigheden voelt hij zich nog steeds goed in het Lotto Park, en zijn riante contract speelt daar natuurlijk een belangrijke rol in.

In de zomermercato was hij niet bereid om in te leveren op zijn waarschijnlijk laatste topcontract en weigerde hij daarom een transfer naar Sint-Truiden. Volgens La Dernière Heure overweegt hij ook in januari alleen een vertrek bij een onweerstaanbaar aanbod.

Het Laatste Nieuws vraagt zich af of Raman bereid is om salaris in te leveren in ruil voor meer speeltijd, terwijl Het Nieuwsblad stelt dat hij niet zomaar zijn topsalaris bij Anderlecht zal laten vallen.

De aanvaller heeft vandaag verschillende opties en aanbiedingen om uit te kiezen, maar toch heerst er bezorgdheid bij Sporting dat Raman ook deze maand niet zal vertrekken.

Oud-Heverlee Leuven, KV Mechelen en VfL Bochum hebben zich gemeld voor een transfer, maar Raman heeft deze opties van tafel geveegd omdat ze sportief en financieel niet interessant genoeg zijn.

Het Turkse Samsunspor biedt aantrekkelijke financiële voorwaarden, maar Raman wijst dit af vanwege familiale redenen. Het bestuur van Anderlecht kijkt alvast met grote bezorgdheid naar deze situatie.

Zal Raman vertrekken bij Anderlecht in januari?

Meest recent

Anderlecht-fans verrassen: nieuwe coach niet op lijst

RSC Anderlecht moet nog énorm hard werken om een Europees ticket te bemachtigen. De vierde ...

6
6
Pikante titeluitspraak Verschaeren: "Zij overklassen Union"

RSC Anderlecht verloor met 1-3 van Union SG. Alweer een nederlaag in de Brusselse derby. Paars-Wit ...

38
38
Rood voor Sardella: Burgess met straf statement

RSC Anderlecht - Union SG was een leuke partij tot de rode kaart voor Killian Sardella. Nadien was ...

80
80
Oud-ref neemt twijfels weg: rode kaart Sardella terecht?

Union SG heeft zondagavond de generale repetitie op de bekerfinale naar zich toe getrokken en won ...

93
93
Vrancken grijpt krachtig in: "Hij zat niet in de wedstrijd"

Het Europese ticket komt steeds dichterbij voor STVV. De nummer drie in de Champions' Play-Offs kon ...

40
40
Europe Play-Offs: Antwerp op weg naar ultieme climax?

Niet enkel de heenronde van de Champions' Play-Offs zit erop, ook de Europe Play-Offs zijn exact ...

101
101
"Absolute minimum" - kranten delen 3 op 10 uit na Anderlecht-Union

RSC Anderlecht is er zondagavond niet in geslaagd om zijn voet naast die van Union SG te zetten. In ...

207
207
'Van 20M naar gratis: Club Brugge verrast met toptransfer'

Club Brugge kijkt voor versterking opnieuw naar een oude piste, maar deze keer ligt het dossier ...

250
250
WK-drama voor Oranje: "Ik ben er kapot van"

Nog exact 45 dagen tot het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Mexico en Canada van start. ...

70
70
'Transferklapper Mika Godts: eerste topclub al genoemd'

Mika Godts scoorde zaterdag een weergaloos doelpunt namens Ajax tegen NAC Breda. De beelden van zijn ...

98
98
'Transferitis bij Club: grote naam wil persé vertrekken'

Met overtuigende zeges tegen KV Mechelen en AA Gent heeft Club Brugge zich op gepaste wijze herpakt ...

262
262
Anderlecht geflikt door VAR? Analisten fileren rood Sardella

RSC Anderlecht moest zondagavond wederom de duimen leggen voor Union SG: 1-3. Maar ondanks al snel ...

577
577
Waanzinnig: Spaans duel ontaardt in ordinaire knokpartij

In de Spaanse tweede klasse hebben zich zondagavond waanzinnige taferelen afgespeeld. De ...

106
106
'Still moet 3 maand na Anderlecht-exit al opkrassen'

Bij Anderlecht is er de voorbije maanden alweer heel veel veranderd, met in februari het ontslag van ...

125
125
Vossen spreekt zich uit over zijn toekomst

Zulte Waregem is al enkele weken zeker van het behoud en dus staat er in de rest van de Relegation ...

419
419
Milan laat gouden zaak liggen: brute pech Saelemaekers

Zondagavond stond er in de Serie A nog een onvervalste topper op het programma met de wedstrijd ...

25
25
'Anderlecht krijgt opsteker voor Club en bekerfinale'

Bij Anderlecht hebben ze deze week flinke klappen gekregen. Het blijft achter met een nul op zes na ...

436
436
Taravel trekt verrassende conclusie over Anderlecht

Anderlecht heeft zondagavond geen al te beste repetitie voor de bekerfinale beleefd. Het ging met ...

280
280
Hubert spreekt duidelijke taal over rode kaart

De Brusselse derby is zondagavond een prooi geworden voor Union. Dat ging met 1-3 winnen op het veld ...

316
316
Essevee blijft door play-downs razen met klinkende zege

De Relegation Play-Off is voor Zulte Waregem een speeltuin. Het pronkt nu al met een tien op twaalf ...

60
60
Coosemans scherp: "Overenthousiaste VAR ontneemt onze kans"

Na een zes op zes tegen AA Gent en KV Mechelen leek Anderlecht opgeveerd, maar een week later is het ...

225
225
Union wipt weer over Club en deelt Anderlecht tik uit

Union is zondagavond niet bezweken onder de druk van Club Brugge. Het nam de koppositie weer over ...

138
138
Inter dankzij straf record op één zege van Italiaanse titel

De titelstrijd in Italië is bijna beslist. Inter zette zondagavond immers een nieuw stapje ...

47
47
TD Bayern onthult hét beslissende moment bij keuze voor Kompany

Vincent Kompany is dezer dagen God in München, maar dat had twee jaar geleden niemand durven ...

89
89
‘Anderlecht in paniek: verrassende nieuwe T1 op komst?’

Anderlecht staat onder druk: de club zoekt dringend een nieuwe hoofdtrainer. Enkele verrassende ...

938
938

Meer sportnieuws