Club Brugge alle perken te buiten voor absolute toptransfer

door
Club Brugge alle perken te buiten voor absolute toptransfer

Club Brugge staat voor een potentiële toptransfer in de wintermercato. Jhon Lucumi, eerder actief bij KRC Genk en momenteel bij FC Bologna, past perfect in het plaatje van de West-Vlamingen.

In de tactische Serie A heeft hij zich ontwikkeld tot een sterke verdediger met een nog beter voetballend vermogen. Zijn recente goede prestaties in het Calcio hebben zijn kwaliteiten verder geperfectioneerd, waardoor hij zelfs de interesse geniet van de huidige landskampioen Napoli.

De belangstelling van Club Brugge in Lucumi getuigt van een grote ambitie, maar lijkt toch ergens heel onrealistisch.

Jhon Lucumi past perfect in het plaatje van Club Brugge

De wintermercato bevindt zich al ver voorbij de helft, maar bij Club Brugge is het nog altijd wachten op een eerste inkomende transfer. In de laatste weken van de transfermarkt gebeurt er altijd wel iets en het is geen geheim dat Club Brugge al maandenlang overweegt om een nieuwe centrale verdediger aan te trekken.

Intern zijn er a

l gesprekken zijn gevoerd over het versterken van de defensie en terwijl de klok tikt, werd Anselmo Garcia Mac Nulty van PEC Zwolle vorige week gelinkt aan Blauw-Zwart.

De 20-jarige Spaans-Ierse verdediger heeft een uitzonderlijk profiel en veel potentieel, maar het is geen geheim dat de transfer een zeker risico met zich meebrengt door zijn jeugdige leeftijd en beperkte ervaring op het hoogste niveau.

Ronny Deila verklaarde vorige week dat Club Brugge de deur openhoudt voor mogelijke versterkingen, op voorwaarde dat die nieuwkomer direct een rol kan spelen in de selectie.

In lijn met deze strategie meldt Sacha Tavolieri dat de club interesse toont in Jhon Lucumi van FC Bologna. De Colombiaanse verdediger lijkt perfect te passen in het gewenste plaatje, en zijn ervaring kan een waardevolle aanvulling zijn op het team.

Ruwe diamant die de absolute top kan halen

Jhon Lucumi liet tussen 2018 en 2022 zijn stempel achter bij KRC Genk, waar hij gedurende vier seizoenen sterke prestaties leverde met zijn aantrekkelijke profiel: linksvoetig, snel en mobiel.

In die tijd behaalde de Colombiaanse verdediger niet alleen de landstitel, maar ook de beker en supercup. “Centrale verdediger met een gave linkervoet. Enorm potentieel”, schreef Het Laatste Nieuws in 2021.

“Een ruwe diamant, die mits het nodige slijpwerk de absolute top kan halen”, volgens Het Belang van Limburg. Lucumi kwam perfect tot zijn recht in het dominante spel van Genk, en daarom lijken zijn kwaliteiten ook naadloos aan te sluiten bij het 'controlevoetbal' dat Ronny Deila dit seizoen bij Club Brugge nastreeft.

Hoewel hij bekendstaat als een bikkelharde verdediger, is Lucumi wel fair in zijn duels en intercepties. Gedurende zijn tijd bij Genk kreeg hij gemiddeld slechts om de 7 wedstrijden een gele kaart.

Lucumi excelleerde met zijn voetballend vermogen en zijn linkervoet was een waardevol wapen, waarmee hij de linies kon doorbreken met zijn verticaliteit, direct spel en diagonale passes. Daarnaast toonde hij zich met zijn 1,87 meter ook sterk in de luchtduels.

Lucumi was het strafste dossier van Dimitri de Condé

Ondanks zijn succes bij KRC Genk was Jhon Lucumi niet altijd onbesproken. Zijn blessuregevoeligheid en beperkte kennis van het Engels hebben enigszins een rem gezet op zijn ontwikkeling.

Op momenten was hij niet de stabiele factor die van hem werd verwacht, met positionele fouten, matig uitverdedigen en een verminderde focus.

Een ander aspect dat mogelijk bijdroeg aan zijn wisselende prestaties was de constante speculatie over een mogelijke transfer: in élke mercato werd Lucumi gelinkt aan een transfer naar het buitenland.

Lucumi toonde wel altijd zijn waardering en hij was steeds erkentelijk voor Genk. In 2021 verlengde hij zelfs zijn aflopende contract met een extra één jaar, waardoor de club uiteindelijk nog een transfersom kon ontvangen bij een eventuele verkoop.

“Een uniek dossier, het strafste in mijn zes jaar als technisch directeur”, zei Dimitri de Condé toen. “Het is gelukt dankzij onze goede band met de speler, die enorm veel respect heeft getoond voor onze club. Lucumi had ons in januari onder druk kunnen zetten of in juni gratis kunnen vertrekken.”

Lucumi beter, sterker en completer geworden in de Serie A

In de zomer van 2022 maakte Jhon Lucumi de overstap naar FC Bologna voor een bedrag van 8 miljoen euro, en de afgelopen twee seizoenen heeft hij een vaste basisplaats veroverd bij de Rossoblu.

Zijn teamgenoten beschouwen hem als een leider van de ploeg, en trainer Thiago Motta vertrouwt sterk op zijn kwaliteiten. In de Serie A staat Lucumi wekelijks tegenover sterke tegenstanders, wat hem heeft geholpen om zijn kwaliteiten verder te perfectioneren.

De Colombiaan is nu veel dynamischer, intensiever in de dekking en sneller in directe duels. De invloed van de Italiaanse voetbalschool is duidelijk zichtbaar in Lucumi's luchtduels, waarin hij al sterk was met zijn lengte van 1,87 meter.

Een ander gebied waarin Lucumi zich nog meer heeft ontwikkeld, is zijn voetenwerk. Hij weet hoe hij moet oprukken met de bal aan de voet, en hij gebruikt beide voeten bij de passing.

“In het tactische aspect ben ik enorm gegroeid. Het is geen geheim dat de Italiaanse competitie daarin van groot belang is”, zei Lucumi onlangs aan ESPN. “De coaches hechten veel belang aan het defensieve systeem, wat ons verdedigers enorm verrijkt.”

Door zijn goede prestaties stond Lucumi, die een marktwaarde van 11 miljoen euro bezit, vorige zomer nog in de belangstelling van Napoli, de huidige landskampioen in Italië. Hij lijkt dan ook geen spek voor de bek te zijn van Club Brugge …

POLL: Lucumi is een onrealistisch doelwit van Club Brugge

Meest recent

Fans ergeren zich mateloos aan Antwerp-Anderlecht

De zevende speeldag in de Champions' Play-Off wordt donderdagmiddag geopend met een kraker tussen ...

9
9
'Totale verrassing bij Anderlecht: transferlicht toch op groen'

Anderlecht strijdt nog volop om de vierde plaats in de Jupiler Pro League en speelt zondag nog de ...

50
50
Zaterdag kan degradatiestrijd in 1 klap beslist zijn

De play-offs gaan hun laatste rechte lijn in. Komend weekend kan de strijd om het behoud in de ...

51
51
‘Megakorting op Rode Duivel: één club dringt aan’

Komende zomer zullen heel wat Rode Duivels weer een hoofdrol vertolken op de transfermarkt. Al ...

38
38
'Anderlecht mag volgende uitgaande transfer schrappen'

Anderlecht staat voor een zeer drukke transferzomer. Het legde met Cedric Hatenboer en Mihajlo ...

57
57
Marc Coucke biedt Anderlecht-fans unieke kans richting bekerfinale

Deze namiddag staat voor Anderlecht nog een wedstrijd in de Play-Offs op het programma. De wedstrijd ...

78
78
Hasi verbaast compleet met basiself, Antwerp op sterkst

Om 13u30 trappen Anderlecht en Antwerp de zevende speeldag van de Champions' Play-Off op gang. Die ...

141
141
Antwerp bevestigt tribune 2-nieuws: deadline bekend

Straks gaat Antwerp op zoek naar een tweede overwinning op rij om zich weer helemaal te mengen in de ...

53
53
TRANSFERUURTJE: 'Transferdomper Anderlecht, Karetsas beslist'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

176
176
Paniek bij Antwerp: bliksemverkoop in aantocht?

De bevestiging van de afbraak van Tribune 2 viel samen met de bekendmaking van de jaarcijfers van ...

171
171
Odoi windt er geen doekjes om: “Ik voel nog steeds schaamte”

Denis Odoi is inmiddels al 37 jaar, maar de polyvalente middenvelder blijft gaan. Bij Royal Antwerp ...

76
76
Milicevic vuurt stevige waarschuwing af aan Club Brugge

KAA Gent neemt het donderdag op tegen Club Brugge. De Buffalo’s zitten momenteel in de hoek ...

222
222
OH Leuven moet vertrek van belangrijke pion vrezen

OH Leuven beleefde opnieuw een vrij grijs seizoen, waarin het nooit uit de buik van het klassement ...

57
57
'Ramazani ziet Premier League-droom uiteenspatten'

Wout Faes degradeert met Leicester City opnieuw uit de Premier League, maar dat betekent niet ...

56
56
Winteraanwinst Anderlecht zoekt zijn weg in RSCA 2.0

Besnik Hasi verloor veel tijd door de eerste drie matchen van de Play-Offs met een 3-5-2 of 3-4-2 ...

242
242
Zulte Waregem onthult transferplannen voor terugkeer in 1A

Na twee seizoenen afwezigheid keert Zulte Waregem straks terug op het hoogste niveau. De ...

423
423
'Anderlecht hakt knoop over Vertonghen definitief door'

Voor Anderlecht breekt een zeer belangrijke vierdaagse aan. Daarbij is het vizier vooral gericht op ...

170
170
'Antwerp krijgt geweldig nieuws over tribune 2 Bosuil'

Antwerp zette de voorbije jaren grote stappen in haar ontwikkeling als club. Daar hoorde ook een ...

308
308
'AA Gent troeft Anderlecht en Ajax af voor transfer'

AA Gent beleeft ontgoochelende play-offs met slechts een drie op achttien, waarbij het onlangs twee ...

173
173
AA Gent zwaar verzwakt naar Club: Milicevic moet puzzelen

In de immer beladen Slag om Vlaanderen moet AA Gent opstaan na een reeks nederlagen. Gemakkelijker ...

176
176

Meer sportnieuws