Leye heeft nieuwe Belgische trainersjob helemaal beet

66
Leye heeft nieuwe Belgische trainersjob helemaal beet

De trainerscarrière van Mbaye Leye liep tot dusver nog niet over rozen. De Senegalees hield het in geen van zijn twee jobs tot dusver een jaar uit, maar dat lijkt hem niet ontmoedigd te hebben. Hij gaat een derde uitdaging aan.

Na het einde van zijn spelerscarrière in 2019 ging de intussen 41-jarige ex-spits meteen aan de slag als assistent van Michel Preud'homme bij Standard. Die functie zou hij één jaar vervullen, om eind december 2020 in Luik terug te keren als hoofdtrainer na het ontslag van Luka Elsner.

Moeilijke start als coach voor Leye

Hij zou in dat seizoen Standard nog loodsen naar de zesde plaats en de bekerfinale, maar desondanks lag hij in het volgende seizoen begin oktober al buiten. Leye betaalde het gelag nadat Standard het seizoen begonnen was met een 13 op 30.

In de zomer van 2022 ging Leye vervolgens aan de slag bij een andere club waar hij als speler al gepasseerd was: Zulte Waregem. Maar ook aan de Gaverbeek moest hij al vrij snel vertrekken. Deze keer sneuvelde hij in maart na een 2-6-pandoering tegen AA Gent, op een moment dat degradatie al nabij was voor Essevee.

Seraing geeft Leye nieuwe kans

Tien maanden later gaat Leye echter opnieuw aan de slag, deze keer in de Challenger Pro League. Het Nieuwsblad had zondag al gemeld dat hij aan de slag zou gaan als nieuwe trainer van Seraing, dat onlangs afscheid nam van Grégory Proment. De club heeft zijn aanstelling nu ook officieel bevestigd.

Leye tekende een contract tot het einde van het seizoen bij Les Métallos, die hij nu voor degradatie moet zien te behoeden. Dat zal niet makkelijk worden, want na zeventien gespeelde wedstrijden staat Seraing voorlaatste. Leye stond maandag al een eerste keer op het trainingsveld en debuteert komend weekend met een thuiswedstrijd tegen Lierse Kempenzonen.

Zal Leye erin slagen degradatie te vermijden?

Meest recent

De Meyer voert de druk op: "Er zijn geen excuses"

STVV staat voor een belangrijke novembermaand. De Kanaries krijgen de komende weken drie kansen om ...

0
0
Thorup hint op opvallende zet bij KRC Genk: "Het werkte"

KRC Genk-coach Jess Thorup houdt de kaarten nog even tegen de borst, maar liet vrijdag wel verstaan ...

8
8
Keuzestress bij Bruno: speelt dit trio tegen Westerlo?

RSC Anderlecht neemt het op tegen KVC Westerlo. Een partij die de Brusselaars moeten winnen. Vitor ...

29
29
Ronaldo had bijna Belgische T1: "Kon coach worden van Al-Nassr"

Marc Brys heeft nog lang niet alle ambities opgeborgen. De voormalige bondscoach van Kameroen ...

41
41
Goed nieuws รฉn slecht nieuws: Hubert met blessureupdate

Union Sint-Gillis trekt zaterdag naar SK Beveren voor de tiende speeldag van de Jupiler Pro League. ...

27
27
Lammens krijgt de volle laag: Keane messcherp

Het zijn momenteel geen gemakkelijke tijden voor Senne Lammens bij Manchester United. De club ...

64
64
Onstopbaar Club Brugge rolt Zulte Waregem in รฉรฉn helft op

Club Brugge ging aan de Gaverbeek op zoek naar een 27 op 30. Zulte Waregem zocht na een 0 op 12 dan ...

104
104
Club Brugge mist sterkhouder tegen Anderlecht

Club Brugge neemt het volgende week op tegen RSC Anderlecht. De Belgische landskampioen zal daar ...

271
271
Coucke haalt uit naar krant: "Puur fake news!"

We haalden de afgelopen weken aan dat het woord 'crisis' tegenwoordig wel héél snel in ...

96
96
Club Brugge maakt gehak van Zulte Waregem: "Even doorduwen"

Zulte Waregem en Club Brugge begonnen om 20u45 aan hun partij in de Jupiler Pro League. De eerste 45 ...

71
71
Bornauw verrast met uitspraken over Bertaccini en Stroeykens

RSC Anderlecht moet zaterdagavond winnen van KVC Westerlo. Anders zal het echt crisis zijn. Gaat ...

183
183
Thorup looft smaakmaker: "Verwacht ik van al mijn invallers"

KRC Genk zit in de lift. Na drie overwinningen op rij groeit het vertrouwen binnen de Limburgse ...

46
46
Nieuwkomers in de Jupiler Pro League: 11 toptransfers

Dit weekend staat in de Jupiler Pro League speeldag tien op het programma. De ideale gelegenheid dus ...

167
167
Club Brugge kraakt Potts: onverwachte wending op komst?

In Brugge krijgt Freddie Potts week na week de wind van voren, zelfs Ivan Leko wil hem een andere ...

717
717
Godts onder stoom en laat Bodart kansloos achter

Mika Godts trok afgelopen zomer van Ajax naar PSG. Het begon was moeilijk, maar logisch want de Rode ...

62
62
Basisploeg Club Brugge: Leko hakt knoop door

Om 20u45 spelen Zulte Waregem en Club Brugge hun partij in de Jupiler Pro League. Ivan Leko heeft ...

100
100
Zorgen bij Leko? "Voelt dat hij de groep even kwijt is"

Club Brugge is bezig aan een goed seizoen. Blauw-Zwart wint de meeste matchen, maar Ivan Leko was ...

67
67
Euvrard voert zรฉlf druk: hoogspanning bij Standard

Standard staat onder zware druk na een nul op twaalf. Vincent Euvrard weet dat een zege nodig is, ...

71
71
Coucke breekt stilte bij Anderlecht: "Geduld ver op"

Hij had zich voorgenomen om zich voortaan in stilzwijgen te hullen, maar nu het weer van kwaad naar ...

365
365
Bruno houdt adem in: vaste titularis Anderlecht out?

Op de valreep speelt RSC Anderlecht zaterdag zijn enige thuismatch in oktober. Een met veel druk op ...

169
169
De Mil verschaft update uit ziekenboeg AA Gent

Dankzij de fraaie 4-0 zege tegen Anderlecht is AA Gent nog steeds de fiere koploper in onze ...

102
102
Bruno spreekt klare taal over ontslag bij Anderlecht

Het is stilaan vijf voor twaalf bij RSC Anderlecht, waar Vitor Bruno zijn stoel alsmaar meer ...

193
193
Leko hakt knopen door: laatste kans bij Club Brugge?

Met het oog al half op PSV gericht gaat Club Brugge vrijdag op bezoek bij Zulte Waregem. Vermits hij ...

240
240
Nainggolan in grote problemen? Parket vraagt heftige celstraf

Radja Nainggolan riskeert een bijzonder zware straf. De voormalige Rode Duivel, die tegenwoordig bij ...

176
176
Bestuur viseert Bruno: vijf voor twaalf in Anderlecht

Zelf houdt hij niet van het woord 'crisis', maar als CEO van RSC Anderlecht voelde Kenneth Bornauw ...

124
124

Meer sportnieuws