Leye heeft nieuwe Belgische trainersjob helemaal beet

66
Leye heeft nieuwe Belgische trainersjob helemaal beet

De trainerscarrière van Mbaye Leye liep tot dusver nog niet over rozen. De Senegalees hield het in geen van zijn twee jobs tot dusver een jaar uit, maar dat lijkt hem niet ontmoedigd te hebben. Hij gaat een derde uitdaging aan.

Na het einde van zijn spelerscarrière in 2019 ging de intussen 41-jarige ex-spits meteen aan de slag als assistent van Michel Preud'homme bij Standard. Die functie zou hij één jaar vervullen, om eind december 2020 in Luik terug te keren als hoofdtrainer na het ontslag van Luka Elsner.

Moeilijke start als coach voor Leye

Hij zou in dat seizoen Standard nog loodsen naar de zesde plaats en de bekerfinale, maar desondanks lag hij in het volgende seizoen begin oktober al buiten. Leye betaalde het gelag nadat Standard het seizoen begonnen was met een 13 op 30.

In de zomer van 2022 ging Leye vervolgens aan de slag bij een andere club waar hij als speler al gepasseerd was: Zulte Waregem. Maar ook aan de Gaverbeek moest hij al vrij snel vertrekken. Deze keer sneuvelde hij in maart na een 2-6-pandoering tegen AA Gent, op een moment dat degradatie al nabij was voor Essevee.

Seraing geeft Leye nieuwe kans

Tien maanden later gaat Leye echter opnieuw aan de slag, deze keer in de Challenger Pro League. Het Nieuwsblad had zondag al gemeld dat hij aan de slag zou gaan als nieuwe trainer van Seraing, dat onlangs afscheid nam van Grégory Proment. De club heeft zijn aanstelling nu ook officieel bevestigd.

Leye tekende een contract tot het einde van het seizoen bij Les Métallos, die hij nu voor degradatie moet zien te behoeden. Dat zal niet makkelijk worden, want na zeventien gespeelde wedstrijden staat Seraing voorlaatste. Leye stond maandag al een eerste keer op het trainingsveld en debuteert komend weekend met een thuiswedstrijd tegen Lierse Kempenzonen.

Zal Leye erin slagen degradatie te vermijden?

Meest recent

Anderlecht greep naast toptransfer: "Kreeg rondleiding in de stad"

RSC Anderlecht kende een heel drukke zomermercato. De Brusselaars wisten niet altijd hun topfavoriet ...

7
7
STVV op zoek naar stunt: "Het wordt moeilijk"

STVV heeft indruk gemaakt tegen Lommel SK. Ze wonnen met 4-1 en plaatsten zich zo voor de volgende ...

4
4
Zulte Waregem lonkt naar mรฉรฉr: "Goede hoop"

Zulte Waregem doet het goed in de Jupiler Pro League. In de Beker van België kenden ze ook geen ...

14
14
'Race tegen de klok voor Kompany voor kraker tegen Arsenal'

Er wordt deze week opnieuw gevoetbald in de Champions League en op de derde speeldag van de league ...

8
8
Dure fout van Bruno: รฉรฉn speler blijkt onmisbaar

RSC Anderlecht speelde tegen Beerschot alweer zijn zeventiende match van het seizoen. Het verloor ...

94
94
Club krijgt tegen Lens te maken met Portugese ref

Club Brugge zit in een zeer drukke periode met in bijna elke week een midweekwedstrijd in de ...

41
41
"Dacht dat ik zou sterven"-Totti laat iedereen verbijsterd achter

Francesco Totti heeft als voetballegende al heel wat meegemaakt, maar één periode uit ...

12
12
'Charleroi moet wรฉรฉr matchen achter gesloten deuren vrezen'

Charleroi is tot dusver dé revelatie van het seizoen en staat na acht speeldagen op een zeer ...

50
50
'Bekerstunt met gevolg: profclubs kloppen aan in Rochefort'

De Croky Cup bracht afgelopen weekend enkele stevige verrassingen met zich mee. Hét strafste ...

95
95
Italianen blijven vissen naar Tresoldi: vader geeft antwoord

Zowat heel Europa is dezer dagen in de ban van Nicolo Tresoldi. Zijn hattrick op het veld van Inter ...

233
233
Union heeft goud in handen: Sylla bij Europese top

Union wist in de zomer alweer de nodige sterkhouders te gelde te maken, maar hun vertrek werd ...

25
25
Deschacht is kop van Jut na nieuwe dreun voor Anderlecht

Olivier Deschacht heeft het als Anderlecht-supporter momenteel niet onder de markt. Paars-wit ...

163
163
KV Mechelen ontdekt goudhaantje dankzij 'domme' oefenmatch

Na een vervelend seizoensbegin lijkt de hemel eindelijk op te klaren voor KV Mechelen. Nadat het ...

85
85
Duranville eindelijk vertrokken? "Onmiskenbaar talent"

De Rode Duivels beschikken dezer dagen over enorme weelde op de flanken, en dan hebben nog niet eens ...

79
79
TRANSFERUURTJE: 'Knaltransfer Tresoldi, Club heeft opvolger in vizier'

De winterse transferperiode nadert met rasse schreden. Heel wat ploegen zijn dan ook druk in de weer ...

299
299
Grove fout De Mil bloot: โ€œPijnlijk en blamage KAA Gentโ€

KAA Gent is de fiere leider in de Jupiler Pro League en de Buffalo’s leken ook in de beker op ...

180
180
Zoon Oosting duwt ex-Antwerp-coach dieper de put in

Joseph Oosting was de opvolger van Mark van Bommel bij Royal Antwerp FC, maar de Nederlander werd ...

34
34
Karetsas incasseert wรฉรฉr ferme mokerslag bij Dortmund

Konstantinos Karetsas maakte de overstap van KRC Genk naar Borussia Dortmund, maar na een vliegende ...

132
132
Augustinsson velt eerste oordeel over kern รฉn Bruno

RSC Anderlecht ligt uit de Beker van België. Dat is uiteraard hard aangekomen in Brussel. De ...

307
307
STVV kent heerlijke week: De Meyer haalt zijn gram

In het voetbal worden er héél snel conclusies getrokken. Ook in bepaalde media. Zwart ...

47
47
Kritiek op Bruno neemt toe: "Is zijn verantwoordelijkheid"

RSC Anderlecht ligt uit de Croky Cup en dat tegen een tweedeklasser. Het is de eerste grote ...

242
242
Messoudi zorgt voor feest op het Kiel: "Verschil is groot"

Beerschot kende nog eens een hoogdag op het Kiel. Ze wonnen met 2-1 van RSC Anderlecht en zorgden ...

105
105
Clement onder vuur: "Dit heb ik nog nooit meegemaakt"

Het gaat niet goed met de Belgische trainers in Engeland. Nicky Hayen bakt er weinig tot niets van ...

415
415
Code oranje: Anderlecht wรฉรฉt wat het moet doen

RSC Anderlecht verloor met 2-1 bij Beerschot en ligt uit de Beker van België. De eerste blamage ...

184
184
'La Liga davert: spetterende comeback Sergio Ramos'

Sergio Ramos is inmiddels alweer 40 jaar oud en zit ondertussen al maandenlang zonder club. Maar de ...

126
126

Meer sportnieuws