Leye heeft nieuwe Belgische trainersjob helemaal beet

66 stemmen
Leye heeft nieuwe Belgische trainersjob helemaal beet

De trainerscarrière van Mbaye Leye liep tot dusver nog niet over rozen. De Senegalees hield het in geen van zijn twee jobs tot dusver een jaar uit, maar dat lijkt hem niet ontmoedigd te hebben. Hij gaat een derde uitdaging aan.

Na het einde van zijn spelerscarrière in 2019 ging de intussen 41-jarige ex-spits meteen aan de slag als assistent van Michel Preud'homme bij Standard. Die functie zou hij één jaar vervullen, om eind december 2020 in Luik terug te keren als hoofdtrainer na het ontslag van Luka Elsner.

Moeilijke start als coach voor Leye

Hij zou in dat seizoen Standard nog loodsen naar de zesde plaats en de bekerfinale, maar desondanks lag hij in het volgende seizoen begin oktober al buiten. Leye betaalde het gelag nadat Standard het seizoen begonnen was met een 13 op 30.

In de zomer van 2022 ging Leye vervolgens aan de slag bij een andere club waar hij als speler al gepasseerd was: Zulte Waregem. Maar ook aan de Gaverbeek moest hij al vrij snel vertrekken. Deze keer sneuvelde hij in maart na een 2-6-pandoering tegen AA Gent, op een moment dat degradatie al nabij was voor Essevee.

Seraing geeft Leye nieuwe kans

Tien maanden later gaat Leye echter opnieuw aan de slag, deze keer in de Challenger Pro League. Het Nieuwsblad had zondag al gemeld dat hij aan de slag zou gaan als nieuwe trainer van Seraing, dat onlangs afscheid nam van Grégory Proment. De club heeft zijn aanstelling nu ook officieel bevestigd.

Leye tekende een contract tot het einde van het seizoen bij Les Métallos, die hij nu voor degradatie moet zien te behoeden. Dat zal niet makkelijk worden, want na zeventien gespeelde wedstrijden staat Seraing voorlaatste. Leye stond maandag al een eerste keer op het trainingsveld en debuteert komend weekend met een thuiswedstrijd tegen Lierse Kempenzonen.

Zal Leye erin slagen degradatie te vermijden?

Meest recent

Anderlecht deelt gigantisch goed nieuws mee

RSC Anderlecht is een gigantisch grote club in België, maar de laatste jaren draait het ...

47
47
JPL-club mikt hoog: "Grote club worden in België"

Union SG kwam de afgelopen jaren er als extra topclub bij, al moesten AA Gent en Royal Antwerp FC ...

28
28
Plots weelde voor Bruno: wie wint het pleit?

RSC Anderlecht neemt het om 19u op tegen Hammarby. De Brusselaars staan onder stevige druk, want ...

50
50
'Plan B voor Van Bommel: shortlist Rode Duivels lekt uit'

De officiële aankondiging ontbreekt nog, maar alle signalen wijzen erop dat Mark van Bommel ...

205
205
'Klopjacht op Karetsas: De Condé rolt spierballen'

KRC Genk staat niet alleen op het punt om zijn inkomend record te verpulveren, ook op uitgaand vlak ...

106
106
'Bruno schudt elftal door mekaar: frisse wind bij RSCA'

Donderdag staat Vitor Bruno voor zijn vuurdoop als coach van RSC Anderlecht. In de tweede voorronde ...

241
241
'Makelaar bevestigt: Club op zucht van knaltransfer'

Club Brugge vertrok woensdag op zomerstage naar Rennes. Voorlopig stapten er met Yann Sommer, ...

416
416
Peter Vandenbempt laat tranen rollen: "Het laatste woord..."

Na een maand vol voetbal, duizenden kilometers en 104 wedstrijden is ook voor Peter Vandenbempt het ...

354
354
De Mil onthult één dilemma: "Moeten creatief zijn"

AA Gent moet meteen vol aan de bak in zijn eerste officiële opdracht van het nieuwe seizoen. ...

42
42
Eerst pak slaag, dan transferdeal voor Genk?

KRC Genk is dezer dagen zeer druk in de weer. Niet alleen met de voorbereiding op het nieuwe ...

645
645
Vitor Bruno zet Anderlecht op scherp voor debuut

Donderdagavond begint het seizoen van Anderlecht officieel. In de tweede voorronde van de Europa ...

351
351
Westerlo pakt uit met eenmalige Rode Duivel

Bij Westerlo zagen ze deze zomer al een pak sterkhouders vertrekken. 't Kuipje liep vrijwel helemaal ...

54
54
'Straffe transfer op komst voor De Keersmaecker'

In eigen land kon Brian De Keersmaecker niet doorbreken, maar in het buitenland is de middenvelder ...

53
53
Unieke kans voor Antwerp: oude bekende plots vrij

Voor Antwerp blijft het een zeer moeizame transferzomer. De club werd wekenlang gegijzeld door de ...

499
499
Napoli draait volledig: De Bruyne krijgt pijnlijke klap

Napoli leek Kevin De Bruyne nog te willen behouden. Vier dagen later wordt zijn naam plots op de ...

459
459
Van Bommel de juiste keuze? Dit vindt Van der Elst

Met een kwartfinale deden de Rode Duivels op het WK wat er van hen verwacht werd. Desondanks ...

303
303
De Mil keihard: kwartet én aanwinst niet op Europese lijst

Voor twee Belgische clubs begint het nieuwe seizoen deze week al. Naast Anderlecht moet ook AA Gent ...

154
154
Romano meldt mogelijke twist in transferdossier Club

Club Brugge heeft deze zomer al toegeslagen met drie Zwitserse aanwinsten, maar de verwachte ...

385
385
Transfer Casemiro krijgt staartje: onderzoek geopend

Deze zomer gingen enkele grote namen op zoek naar een nieuwe club. Een dossier dat al maandenlang ...

42
42
Cercle pakt uit met verrassende transfer bij Kortrijk

Nu de start van het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League dichterbij komt, schakelen alle teams ...

148
148
'Kogel door de kerk: Genk heeft recorddeal beet'

Het zijn zeer drukke dagen voor KRC Genk. De Limburgers zetten de voorbije weken enkele mogelijke ...

371
371
Belgische voetbalwereld in rouw: ex-Gouden Schoen overleden

De Belgische voetbalwereld krijgt zeer triest nieuws te verwerken. Een ex-Rode Duivel en gewezen ...

0
0
Transferdomper Anderlecht: "Meer dan 5 miljoen"

Anderlecht staat donderdag al voor zijn eerste opdracht op het Europese toneel. In de tweede ...

518
518
'Barça heeft bijzonder plan met Belgisch toptalent'

Slechts twee Belgen mochten tot dusver ooit het shirt van FC Barcelona dragen. Fernand Goyvaerts was ...

418
418
Is Anderlecht klaar voor Hammarby? Bornauw oordeelt

RSC Anderlecht moet donderdag flink aan de bak tegen Hammarby. De Brusselaars moeten deze voorronde ...

387
387

Meer sportnieuws