'Leye vindt nieuwe job in Challenger Pro League'

350
'Leye vindt nieuwe job in Challenger Pro League'

De trainerscarrière van Mbaye Leye liep tot dusver nog niet over rozen. De Senegalees hield het in geen van zijn twee jobs tot dusver een jaar uit, maar dat lijkt hem niet ontmoedigd te hebben. Hij gaat een derde uitdaging aan.

Na het einde van zijn spelerscarrière in 2019 ging de intussen 41-jarige ex-spits meteen aan de slag als assistent van Michel Preud'homme bij Standard. Die functie zou hij één jaar vervullen, om eind december 2020 in Luik terug te keren als hoofdtrainer na het ontslag van Luka Elsner.

Leye kende nog geen meeval als coach

Hij zou in dat seizoen Standard nog loodsen naar de zesde plaats en de bekerfinale, maar desondanks lag hij in het volgende seizoen begin oktober al buiten. Leye betaalde het gelag nadat Standard het seizoen begonnen was met een 13 op 30.

In de zomer van 2022 ging Leye vervolgens aan de slag bij een andere club waar hij als speler al gepasseerd was: Zulte Waregem. Maar ook aan de Gaverbeek moest hij al vrij snel vertrekken. Deze keer sneuvelde hij in maart na een 2-6-pandoering tegen AA Gent, op een moment dat degradatie al nabij was voor Essevee.

Leye probeert het nu bij Seraing

Tien maanden later gaat Leye echter opnieuw aan de slag, deze keer in de Challenger Pro League. Het Nieuwsblad weet immers dat hij de nieuwe trainer van Seraing zal worden. Die club zag onlangs coach Grégory Proment zijn ontslag indienen.

Leye zal de komende maanden Seraing moeten zien te behoeden voor degradatie naar het amateurvoetbal. Dat zal nog een lastige opdracht worden, want na zeventien gespeelde wedstrijden staat Seraing op de voorlaatste plaats in het klassement. De achterstand op SL16, dat de eerste veilige plaats bezet, bedraagt wel slechts één punt met een wedstrijd minder gespeeld.

Zal Leye bij Seraing wel slagen?

Meest recent

Beveren verrast nog met aanwinst uit de MLS

SK Beveren heeft zich op de laatste dag van de zomermercato nog heel stevig versterking. Zopas ...

1
1
Van der Elst vol lof: "Misschien wel beste transfer in JPL"

Franky Van der Elst volgt het Belgische voetbal op de voet. Als analist bekijkt hij zeer veel ...

32
32
'Transferitis bij Club Brugge: meer details lekken uit'

In het absolute slot van de mercato was het nog alle hens aan dek bij Club Brugge, waar enkele ...

69
69
Coucke in shock: doodsbedreigingen raken heel hard

Marc Coucke staat opnieuw volop in de belangstelling, al gaat het deze keer niet alleen over wat er ...

23
23
'Leko hakt knoop door: vervanger Forbs al bekend'

De voorbije weken was er al sprake van een duidelijke typeploeg bij Club Brugge, maar voor de ...

101
101
'Frisse wind in Anderlecht: volgend trio bij grof huisvuil'

Met maar liefst 11 nieuwkomers ging RSC Anderlecht met de grove borstel door de kleedkamer. Hoewel ...

351
351
Antwerp verklaart oorlog: fans niet welkom in Sclessin

Antwerp gaat zaterdag op bezoek bij Standard, dat net zoals de Great Old vrij degelijk uit de ...

150
150
Europese spelerslijsten: opvallende aan -en afwezigen

Donderdag was het Deadline Day in België, maar de ploegen die Europees actief zijn waren liefst ...

284
284
'Vermeeren maakt slachtoffers: hard verdict Compper'

"Welkom thuis, Tuur", klonk het donderdag op de clubwebsite van Antwerp. Bij zijn tijdelijke ...

161
161
Op de valreep: Club Brugge kondigt twee transferdeals aan

De transfermarkt sloot donderdagavond al zijn deuren, maar daags nadien sijpelen er nog deals naar ...

421
421
Musiala kampt nog steeds met aanvallen: Kompany sust

De bezorgdheid rond Jamal Musiala was na de voorbereiding van Bayern München erg groot. Het ...

45
45
Patro plukt op nippertje nog smaakmaker bij concurrent weg

Patro Eisden zag op het slot van de zomermercato nog enkele pionnen vertrekken. Zo ging Japhet ...

37
37
Droomscenario OHL Women in Champions League

OH Leuven Women wist zich te kwalificeren voor de League Phase van de Champions League en de loting ...

46
46
Karetsas ontploft in Duitsland: “Bij Kompany zelfde gevoel”

Konstantinos Karetsas maakte deze zomermercato de overstap van KRC Genk naar Borussia Dortmund. In ...

153
153
SK Beveren blijft gaan: Bob Peeters pakt wéér uit

SK Beveren blijft maar gaan op de zomermercato. De promovendus wil dit seizoen indruk maken in de ...

97
97
KRC Genk draait Anderlecht een loer: toptalent keert terug

De Belgische topclubs focussen zich meer en meer op de eigen jeugd, maar af en toe plukken ze ook ...

341
341
'Talbi krijgt mokerslag: opmerkelijke transfer in de maak'

In een aantal landen is de transfermarkt voorlopig nog geopend. En daar willen verschillende clubs ...

289
289
Vierde Gouden Schoen op komst? Vader Vanaken spreekt zich uit

Nu de transferperiode erop zit en de ploegen uit de Jupiler Pro League geen nieuwe spelers meer ...

120
120
Solden van start: vertrekkers bij Gent, STVV, Lommel én Westerlo

De zomerse transferperiode zit er ook in België. Tenminste toch aan inkomende zijde, de clubs ...

111
111
Leko moet puzzelen: grote verrassing als vervanger Forbs?

Club Brugge opent vrijdagavond de vijfde speeldag van de Jupiler Pro League met een bezoek aan ...

741
741
Fluitconcertjes in Lotto Park: Bruno zet tweetal uit de wind

RSC Anderlecht heeft donderdagavond zijn tweede competitiezege geboekt. Maar thuis tegen de ...

561
561
TRANSFERUURTJE: De grootste en opvallendste deals van Deadline Day

Het transferseizoen zit er ook in het Belgische voetbal op. Vlak voor het verstrijken van de ...

305
305
‘Shinton verbaast na Beerschot met opvallende transfer’

Beerschot en Nick Shinton gingen verrassend in onderling overleg uit elkaar. Sinds 2024 stond de ...

141
141
Straf: ‘Deze club bood meer dan Dortmund op Karetsas’

Konstantinos Karetsas maakte deze zomer de transfer van KRC Genk naar Borussia Dortmund voor een ...

548
548
Bevestiging: Anderlecht heeft laatste versterking beet

RSC Anderlecht haalde deze zomermercato al heel wat versterkingen binnen. Maar Antoine Sibierski is ...

384
384

Meer sportnieuws