'Leye vindt nieuwe job in Challenger Pro League'

350 stemmen
'Leye vindt nieuwe job in Challenger Pro League'

De trainerscarrière van Mbaye Leye liep tot dusver nog niet over rozen. De Senegalees hield het in geen van zijn twee jobs tot dusver een jaar uit, maar dat lijkt hem niet ontmoedigd te hebben. Hij gaat een derde uitdaging aan.

Na het einde van zijn spelerscarrière in 2019 ging de intussen 41-jarige ex-spits meteen aan de slag als assistent van Michel Preud'homme bij Standard. Die functie zou hij één jaar vervullen, om eind december 2020 in Luik terug te keren als hoofdtrainer na het ontslag van Luka Elsner.

Leye kende nog geen meeval als coach

Hij zou in dat seizoen Standard nog loodsen naar de zesde plaats en de bekerfinale, maar desondanks lag hij in het volgende seizoen begin oktober al buiten. Leye betaalde het gelag nadat Standard het seizoen begonnen was met een 13 op 30.

In de zomer van 2022 ging Leye vervolgens aan de slag bij een andere club waar hij als speler al gepasseerd was: Zulte Waregem. Maar ook aan de Gaverbeek moest hij al vrij snel vertrekken. Deze keer sneuvelde hij in maart na een 2-6-pandoering tegen AA Gent, op een moment dat degradatie al nabij was voor Essevee.

Leye probeert het nu bij Seraing

Tien maanden later gaat Leye echter opnieuw aan de slag, deze keer in de Challenger Pro League. Het Nieuwsblad weet immers dat hij de nieuwe trainer van Seraing zal worden. Die club zag onlangs coach Grégory Proment zijn ontslag indienen.

Leye zal de komende maanden Seraing moeten zien te behoeden voor degradatie naar het amateurvoetbal. Dat zal nog een lastige opdracht worden, want na zeventien gespeelde wedstrijden staat Seraing op de voorlaatste plaats in het klassement. De achterstand op SL16, dat de eerste veilige plaats bezet, bedraagt wel slechts één punt met een wedstrijd minder gespeeld.

Zal Leye bij Seraing wel slagen?

Meest recent

Standard grijpt de macht in PO2, Genk verliest weer punten

Standard heeft op de voorlaatste speeldag een grote stap gezet richting eindwinst in de Europe ...

45
45
Arsenal is kampioen: puntenverlies City beslist titelstrijd

Het doek is dinsdagavond gevallen over de Engelse titelstrijd. Arsenal heeft zich na maar liefst 22 ...

46
46
Burgess kent zijn sanctie na pikante uitspraken

Union moet in de komende dagen hopen op een mirakel om nog landskampioen te worden. Het mag zelf ...

62
62
Nieuwe coach Essevee verklaart verrassende keuze

Bij Zulte Waregem wilden ze na het verzekeren van het behoud zo snel mogelijk de trainersknoop voor ...

43
43
'Titanenstrijd los: 3 grootmachten melden zich voor Tzolis'

Donderdag kan Club Brugge met een zege tegen KV Mechelen de landstitel veroveren. Als dat lukt, zal ...

271
271
'WK én toptransfer voor Fernandez-Pardo'

Matias Fernandez-Pardo kent spannende weken. De aanvaller koos voor België en gaat mee naar het ...

69
69
'KV Mechelen realiseert toptransfer in Bundesliga'

KV Mechelen kent een zeer goed seizoen, dat ze hopen af te sluiten met een Europees ticket. De ...

186
186
‘Club Brugge in shock: Anderlecht jaagt op topdeal’

Anderlecht mikt op een opvallende zomertransfer, en dat zorgt voor grte nervositeit in Brugge. Club ...

627
627
Verhuurde JPL-spelers: spits sluit seizoen op mooie wijze af

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

17
17
Baseggio raadt Anderlecht deze JPL-toptransfer aan

RSC Anderlecht gaat een drukke zomermercato tegemoet, maar het is ook niet dat Antoine Sibierski van ...

478
478
'Antonio Conte dropt enorme bom bij Napoli'

Napoli kent een moeilijk seizoen. De Champions League-campagne was een grote flop en in de Serie A ...

94
94
Strijkt Romelu Lukaku plots neer in de Eredivisie?

Waar speelt Romelu Lukaku volgend seizoen? Elke fan van RSC Anderlecht hoopt op een mirakel, maar ...

221
221
'Club Brugge weigert monsterbod van 30 miljoen euro'

Club Brugge gaat komende zomer weer héél veel aanbiedingen krijgen. De toekomstige ...

785
785
Dilemma voor Standard en Euvrard: "Wat gaan we doen?"

Standard weet wat het moet doen in Westerlo: winnen. Het is dan hopen op puntenverlies van KRC Genk ...

115
115
'Trainerswals in JPL: zes (!) coaches richting exit'

Het is stilaan helaas een jaarlijkse traditie: de onophoudelijke trainerwals in de Jupiler Pro ...

208
208
Genk-Antwerp: renovatiewerken Haroun, primeur voor Hayen

Donderdag kan de titelrace in een beslissende plooi vallen, maar in de Europe Play-Offs blijft het ...

207
207
Opvallende actie Hans Vanaken lokt massa reacties uit

Club Brugge veegde zondagavond de vloer aan met concurrent Union en vond in Hans Vanaken een ...

559
559
'Kanga buiten: AA Gent geeft razende fans hun zin'

De komende dagen staat er voor AA Gent nog een Europees ticket op het spel, al lijkt dat momenteel ...

502
502
'Sibierski verrast: steunpilaar RSCA mag beschikken'

In de resterende twee wedstrijden moet RSC Anderlecht nog een Europees ticket uit de brand zien te ...

954
954
Antwerp in vieze papieren? “Pas binnen tien jaar…”

Royal Antwerp FC kent een desastreus seizoen. The Great Old haalde een paar jaar geleden nog de ...

333
333
‘Rigaux doet wenkbrauwen fronsen bij Club Brugge’

Club Brugge staat op het punt kampioen te worden, maar Blauw-Zwart zit achter de schermen met een ...

523
523
Eden Hazard doet boekje open over Real: “Ik wilde dat niet!”

Eden Hazard wordt gezien als één van de beste Belgische spelers ooit. De buitenspeler ...

317
317
Doku verbaast met Duivelse uitspraken over WK

Jérémy Doku verkeert in bloedvorm bij Manchester City. Het dribbelwonder dartelt nu ...

199
199
Ivan Leko laat Club Brugge-pion compleet sprakeloos

Club Brugge staat zéér dicht bij een nieuwe landstitel. Na de 5-0 pandoering tegen ...

445
445
Jan Vertonghen komt met kleedkameronthulling Duivels

Jan Vertonghen is de recordinternational bij de Rode Duivels, maar de centrale verdediger geniet nu ...

50
50

Meer sportnieuws