RWDM-Eupen uitgespeeld achter gesloten deuren: "Enorm jammer"

door
RWDM-Eupen uitgespeeld achter gesloten deuren:

De 21ste speeldag van de Jupiler Pro League eindigde met een domper, want in de slotwedstrijd tussen RWDM en AS Eupen werd het einde niet gehaald. Scheidsrechter Nathan Verboomen moest de partij na 85 minuten definitief staken omdat de thuissupporters zich bleven misdragen.

Vooraf hadden de fans van RWDM al aangekondigd dat ze de wedstrijd zouden laten stilleggen als hun ploeg in de kelderkraker tegen Eupen opnieuw onderuit zou gaan. Vijf minuten voor tijd leek een nederlaag er ook aan te komen, want Eupen stond op voorsprong na een goal van Emond en kreeg verschillende kansen op de 0-2.

LEES OOK: Beerschot snuffelt aan top twee, Lommel rukt op

RWDM-Eupen wordt achter gesloten deuren uitgespeeld

Er kwamen daarom vanuit de tribunes verschillende bommetjes op het veld terecht, waarop Verboomen de spelers snel naar binnen stuurde. Na een pauze van een minuut of 20 leek de rust teruggekeerd en werd de wedstrijd toch hervat, maar vrijwel meteen viel een nieuw bommetje. Daarop staakte Verboomen de match definitief.

Maar dat betekent niet dat Eupen een forfaitzege zal krijgen. Enkele maanden geleden paste de Pro League zijn reglementen aan, waardoor een team niet meer kan verliezen door het gedrag van zijn eigen supporters. Daardoor zullen de laatste vijf minuten van de match op een latere datum nog achter gesloten deuren afgewerkt moeten worden.

Eupen baalt hard

Bij Eupen balen ze daar uiteraard hard van. "Dit is helaas een slechte situatie voor iedereen. We vinden het enorm jammer, maar het is wat het is", zuchtte algemeen directeur Christoph Henkel bij Sporza. "Dat is nu eenmaal de regel: een team mag niet verliezen door het wangedrag van zijn fans."

"Uiteraard is dat een groot nadeel voor ons, maar we kunnen het niet veranderen. We zullen de laatste 5 of 6 minuten nog moeten spelen om onze overwinning vast te houden", ging hij verder. "We zijn heel ontgoocheld dat we de wedstrijd niet konden uitspelen. Dit is een heel spijtige situatie, het is niet goed voor het voetbal."

Vind je het logisch dat de match nog uitgespeeld moet worden?

Meest recent

Anderlecht geeft Manchester United voetballes

RSC Anderlecht neemt voor het tweede jaar op rij deel aan de Premier League International Cup. ...

12
12
Pijnlijke afgang Standard: "Dit is onacceptabel"

In zijn rijke geschiedenis wist Standard al acht keer de beker van België te winnen. Nummer ...

17
17
Vandenbroeck op zijn hoede: "Het favoriete spelletje van Union"

Union SG en Zulte Waregem nemen het vanavond op tegen elkaar. Bij Essevee ligt geen enkele druk. ...

7
7
Grove transferblunder Club Brugge? "Veel geld voor ..."

Club Brugge heeft een moeilijke maand achter de rug en kon slechts één van zijn vijf ...

142
142
Voeten terug op de grond: Anderlecht géén titelkandidaat?

Na de sterke reeks van 12 op 12, heerst opnieuw heel wat optimisme rond RSC Anderlecht. Volgens ...

134
134
'Knaltransfer Barça: Flick wil spectaculaire reünie'

Titelverdediger FC Barcelona maakte dinsdagavond een statement in La Liga door met 3-1 te winnen in ...

50
50
KBVB op ontploffen: heeft Mannaert de grens overschreden?

Bij de KBVB lopen mensen rond die zich steeds minder goed voelen op het werk. Niet door een verloren ...

172
172
Vete Garcia - De Bilde: nieuwe details komen bovendrijven

Aanstaande vrijdag wordt in Washington de loting voor het WK 2026 afgewerkt. Het wordt uitkijken of ...

183
183
Club, Union of ... Anderlecht? De Wilde geeft titelfavoriet

Met 34 landstitels op het palmares, blijft RSC Anderlecht de onbetwiste recordkampioen in ...

223
223
JPL tóch terug op Telenet? Essentiële elementen duiken op

De 1/8ste finales van de Croky Cup zijn deze week op de app van DAZN te zien, voorlopig blijft het ...

317
317
Hayen grijpt in: onuitgegeven basiself bij Club Brugge

Na enkele tegenvallende resultaten wil Club Brugge zich woensdagavond herpakken met een overtuigende ...

323
323
Grote frustratie bij Standard: Euvrard en Ayensa halen uit

Standard zal iets van zijn seizoen moeten maken in de competitie, want hun avontuur in het ...

138
138
Barça trekt kraker naar zich toe, pech voor Openda

In LaLiga stond er dinsdagavond een absolute kraker op het programma tussen FC Barcelona en Atletico ...

34
34
Doku helpt City aan zege na knotsgekke partij met 9 goals

Manchester City heeft dinsdag de fans verwend. Het zette zich wat steviger op de tweede plaats in de ...

86
86
Pijnlijke bekerexit Standard, geen nieuwe stunt Beerschot

De eerste wedstrijden in de achtste finales van de Croky Cup hebben dinsdagavond één ...

196
196
Nu ook officieel: Duivels maken WK-voorbereiding bekend

De Rode Duivels wisten in november hun ticket voor het WK definitief over de streep te trekken. ...

80
80
Vertonghen verbaast met terugkeer in de voetbalwereld

Vorige lente zette Jan Vertonghen een punt achter zijn indrukwekkende spelerscarrière. ...

86
86
'Transferduel der titanen voor Fofana barst los'

Dezer dagen zien we Malick Fofana niet flitsen, want de jonge Rode Duivel ligt sinds eind oktober in ...

86
86
Janssen sneller terug dan verwacht? Oosting spreekt

Woensdag zit Joseph Oosting een eerste keer op de bank als hoofdtrainer van Antwerp, want de ...

148
148
Verhuurde JPL-spelers: AA Gent maakt zich stilaan zorgen

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

156
156
Hubert deelt tik(je) uit na nederlaag tegen Anderlecht

Union SG verloor afgelopen weekend met 1-0 van RSC Anderlecht. Het was een bijzonder matige pot ...

195
195
'Transferbom bij Antwerp: Great Old wil bij RSCA shoppen'

Binnen een maand opent de transfermarkt opnieuw zijn deuren. Bij RSC Anderlecht gaan ze door een ...

387
387
‘Anderlecht gaat los: Italiaanse goalgetter met stip op 1’

Een 18-jarige topschutter uit de Primavera van Genoa staat plots bovenaan de verlanglijst van ...

239
239
JPL-ontslag in de maak? "Ik voel nog veel steun"

Voor Cercle Brugge is het een zeer belangrijke week. De Bruggelingen doen het al vele weken niet ...

117
117
Anderlecht maakt cijfers bekend: voor tweede jaar op rij winst

RSC Anderlecht heeft vandaag de cijfers van zijn jaarrekening meegedeeld. De Brusselaars maakten ...

281
281

Meer sportnieuws