RWDM-Eupen uitgespeeld achter gesloten deuren: "Enorm jammer"

door
RWDM-Eupen uitgespeeld achter gesloten deuren:

De 21ste speeldag van de Jupiler Pro League eindigde met een domper, want in de slotwedstrijd tussen RWDM en AS Eupen werd het einde niet gehaald. Scheidsrechter Nathan Verboomen moest de partij na 85 minuten definitief staken omdat de thuissupporters zich bleven misdragen.

Vooraf hadden de fans van RWDM al aangekondigd dat ze de wedstrijd zouden laten stilleggen als hun ploeg in de kelderkraker tegen Eupen opnieuw onderuit zou gaan. Vijf minuten voor tijd leek een nederlaag er ook aan te komen, want Eupen stond op voorsprong na een goal van Emond en kreeg verschillende kansen op de 0-2.

LEES OOK: Oorlog in Challenger Pro League: “Schandalig en debiel”

RWDM-Eupen wordt achter gesloten deuren uitgespeeld

Er kwamen daarom vanuit de tribunes verschillende bommetjes op het veld terecht, waarop Verboomen de spelers snel naar binnen stuurde. Na een pauze van een minuut of 20 leek de rust teruggekeerd en werd de wedstrijd toch hervat, maar vrijwel meteen viel een nieuw bommetje. Daarop staakte Verboomen de match definitief.

Maar dat betekent niet dat Eupen een forfaitzege zal krijgen. Enkele maanden geleden paste de Pro League zijn reglementen aan, waardoor een team niet meer kan verliezen door het gedrag van zijn eigen supporters. Daardoor zullen de laatste vijf minuten van de match op een latere datum nog achter gesloten deuren afgewerkt moeten worden.

Eupen baalt hard

Bij Eupen balen ze daar uiteraard hard van. "Dit is helaas een slechte situatie voor iedereen. We vinden het enorm jammer, maar het is wat het is", zuchtte algemeen directeur Christoph Henkel bij Sporza. "Dat is nu eenmaal de regel: een team mag niet verliezen door het wangedrag van zijn fans."

"Uiteraard is dat een groot nadeel voor ons, maar we kunnen het niet veranderen. We zullen de laatste 5 of 6 minuten nog moeten spelen om onze overwinning vast te houden", ging hij verder. "We zijn heel ontgoocheld dat we de wedstrijd niet konden uitspelen. Dit is een heel spijtige situatie, het is niet goed voor het voetbal."

Vind je het logisch dat de match nog uitgespeeld moet worden?

Meest recent

Stijnen steelt show: finalisten Promotion PO's bekend

In de Jupiler Pro League zijn alle ogen gericht op de titelrace, maar ook in de tweede afdeling valt ...

78
78
'Taravel hakt knopen door: De Cat in, Hazard out?'

Na de pijnlijke nul op zes tegen STVV en Union is het alweer alarmfase rood bij RSC Anderlecht, waar ...

27
27
'Antwerp in alle staten: Club Brugge snoept spits af'

Dankzij een fraaie negen op negen mag Antwerp alsnog hoop koesteren op een Europees ticket, maar ...

224
224
Anderlecht in nesten: geen bekerfinale voor Sardella?

RSC Anderlecht leek even op weg naar een comeback tegen Union, tot het licht even uitging bij ...

88
88
Sam Kerkhofs verrast iedereen na waanzinnig titelduel

Wat een waanzinnige ontknoping kregen we gisterennamiddag in Eerste Nationale. Op het derde niveau ...

194
194
Straffe beelden: zó kwam VAR tot rode kaart Sardella

Dat de rode kaart voor Killian Sardella wedstrijdbepalend was in Anderlecht-Union (1-3), is ...

127
127
Kompany creëert machine: Bayern-vertrekker doet boekje open

In de Champions League staat dinsdag de heenwedstrijd tussen Paris Saint-Germain en Bayern ...

144
144
'Transferwending Club Brugge: nationaal record aan flarden'

Club Brugge maakt zich op voor een hete transferzomer waarin het verschillende sterkhouders dreigt ...

346
346
Anderlecht bestolen? Lardot reageert op rode kaart Sardella

Union SG verdedigde zondagavond zijn leidersplaats in de Champions' Play-Offs met succes en won met ...

231
231
Onthuld! Dít zei Wayne Rooney 'off camera' tegen Doku

Jérémy Doku toonde zich afgelopen weekend andermaal van goudwaarde voor Manchester ...

119
119
Drama Anderlecht: toptransfer krijgt vreselijke wending

Anderlecht wordt verrast door een plotse wending in een transferdossier dat al maanden aansleept. ...

270
270
Luis Enrique roept oorlogstaal richting Kompany

Het Bayern München van Vincent Kompany kijkt Europese grootmacht PSG in de ogen in de halve ...

60
60
STVV bestolen van titelkans? “Refs beter hun werk deden…”

Sint-Truiden VV swingde de afgelopen weken door de Champions Play-Offs. Ook afgelopen speeldag was ...

148
148
Rik Verheye spreekt duidelijke taal over licentie Hasselt

Sporting Hasselt is kampioen in Eerste Amateur. Een hoogtepunt voor eigenaars Sam Kerkhof en Rik ...

138
138
Vanderbiest vloekt erop los na KV Mechelen-pandoering

KV Mechelen kreeg afgelopen speeldag in eigen huis een ferme pandoering. Achter de Kazerne verloor ...

75
75
Er viel Vandenbempt iets op tijdens Anderlecht-Union

RSC Anderlecht verloor in eigen huis met 1-3 van Union SG. De Brusselse rivaal is titelkandidaat ...

268
268
‘Club Brugge duidt transferprioriteit zomermercato aan’

Club Brugge strijdt nog volop om de titel, maar achter de schermen is Blauw-Zwart al bezig met de ...

265
265
Bom in het voetbal: DPG Media & co zijn tv-rechten kwijt

Hert is duidelijk dat er héél veel beweegt in het voetbal. En dan vooral inzake de ...

421
421
'Westerlo wil uitpakken met ingaande toptransfer'

KVC Westerlo gaat een héél drukke zomermercato tegemoet. Er gaan heel wat spelers ...

64
64
'Vermeeren in de problemen: twee clubs willen helpen'

De carrière van Arthur Vermeeren zit in een stevige dip. De Belgische middenvelder zal in de ...

207
207
Luis Enrique onder de indruk: woorden over Kompany

Dinsdagavond staat in Parijs dé topmatch tussen PSG en Bayern München op het programma. ...

98
98
Taravel tevreden na Union SG: waarom RSCA wél hoop koestert

Union SG won met 1-3 van RSC Anderlecht. Maar net als in de heenmatch in het Lotto Park, had Union ...

91
91
'Union SG neemt afscheid: Mac Allister vult de kassa'

Union SG gaat in de zomer weer een resem sterkhouders verliezen. Dat staat nu al vast. Eén ...

335
335
Beerschot haalt slag thuis, leegloop bij Lokeren

Beerschot strijdt nog volop voor promotie en neemt het vanavond op tegen Patro Eisden. De Kielse ...

153
153
Club Brugge heeft plots enorme Ruud Vormer-vibes

Club Brugge is met een 12 op 15 zeer goed bezig in de Play-Offs, al doet Union SG nog altijd beter. ...

552
552

Meer sportnieuws