RWDM-Eupen uitgespeeld achter gesloten deuren: "Enorm jammer"

240
RWDM-Eupen uitgespeeld achter gesloten deuren:

De 21ste speeldag van de Jupiler Pro League eindigde met een domper, want in de slotwedstrijd tussen RWDM en AS Eupen werd het einde niet gehaald. Scheidsrechter Nathan Verboomen moest de partij na 85 minuten definitief staken omdat de thuissupporters zich bleven misdragen.

Vooraf hadden de fans van RWDM al aangekondigd dat ze de wedstrijd zouden laten stilleggen als hun ploeg in de kelderkraker tegen Eupen opnieuw onderuit zou gaan. Vijf minuten voor tijd leek een nederlaag er ook aan te komen, want Eupen stond op voorsprong na een goal van Emond en kreeg verschillende kansen op de 0-2.

RWDM-Eupen wordt achter gesloten deuren uitgespeeld

Er kwamen daarom vanuit de tribunes verschillende bommetjes op het veld terecht, waarop Verboomen de spelers snel naar binnen stuurde. Na een pauze van een minuut of 20 leek de rust teruggekeerd en werd de wedstrijd toch hervat, maar vrijwel meteen viel een nieuw bommetje. Daarop staakte Verboomen de match definitief.

Maar dat betekent niet dat Eupen een forfaitzege zal krijgen. Enkele maanden geleden paste de Pro League zijn reglementen aan, waardoor een team niet meer kan verliezen door het gedrag van zijn eigen supporters. Daardoor zullen de laatste vijf minuten van de match op een latere datum nog achter gesloten deuren afgewerkt moeten worden.

Eupen baalt hard

Bij Eupen balen ze daar uiteraard hard van. "Dit is helaas een slechte situatie voor iedereen. We vinden het enorm jammer, maar het is wat het is", zuchtte algemeen directeur Christoph Henkel bij Sporza. "Dat is nu eenmaal de regel: een team mag niet verliezen door het wangedrag van zijn fans."

"Uiteraard is dat een groot nadeel voor ons, maar we kunnen het niet veranderen. We zullen de laatste 5 of 6 minuten nog moeten spelen om onze overwinning vast te houden", ging hij verder. "We zijn heel ontgoocheld dat we de wedstrijd niet konden uitspelen. Dit is een heel spijtige situatie, het is niet goed voor het voetbal."

Vind je het logisch dat de match nog uitgespeeld moet worden?

Meest recent

Bondscoach Portugal spreekt na afscheid Ronaldo, Forbs juicht

Portugal verzekerde zich in oktober al van kwalificatie voor de kwartfinales van de Nations League, ...

6
6
Assistent komt met hoopgevende update over Kompany

De voorbije weken moest Bayern München het zien te stellen zonder Vincent Kompany. Onze ...

2
2
Jonge Duivels met Fofana, Vermeeren verrassende afwezige

Naast de Rode Duivels komen in de nakende interlandbreak ook de Jonge Duivels in actie. Zij wisten ...

19
19
Van Gucht oog in oog met vijand: "Moet fouten erkennen"

Ruben Van Gucht heeft er een bijzondere week opzitten. De presentator nam voor het eerst plaats aan ...

15
15
Van Bommel sluit deur helemaal voor Duivel: "Zijn beslissing"

Mark van Bommel heeft vrijdag zijn selectie vrijgegeven voor het tweeluik tegen Turkije en ...

144
144
Van Bommel verrast: debuut voor Genkie én Cuypers

Vrijdagmiddag heeft Mark van Bommel in het nationaal trainingscentrum in Tubeke zijn selectie ...

159
159
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht geweigerd, Club vindt diamant'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

108
108
Zaak Eddy Snelders: beslissing rechtbank slaat in als bom

Na ruim zeven maanden achter de tralies staat Eddy Snelders (67) opnieuw voor een ingrijpende ...

131
131
De Roeck legt keuze uit: meteen straffe taal bij STVV

Jonas De Roeck is de nieuwe hoofdtrainer van STVV. De T1 gaat opnieuw aan de slag bij de Kanaries en ...

54
54
Update over Kompany: wanneer terugkeer bij Bayern?

Vincent Kompany is momenteel herstellende van een hersenvliesontsteking. De Belgische oefenmeester ...

48
48
Vlak voor selectie Van Bommel: Rode Duivel afgemaakt

Vanmiddag om 12u zal bondscoach Mark van Bommel de selectie van de Rode Duivels bekendmaken. De ...

104
104
Groot KAA Gent-probleem blootgelegd op KuPS

KAA Gent was uitstekend aan het seizoen begonnen, maar afgelopen speeldag ging het voor een eerste ...

70
70
STVV pakt uit met nieuwe hoofdtrainer

Sint-Truiden VV was vorig seizoen de revelatie in de Jupiler Pro League, maar het loopt dit seizoen ...

57
57
'Napoli neemt beslissing na aanvaring De Bruyne'

Het blijft maar rommelen bij Napoli. De resultaten vallen dit seizoen tegen en deze week liep het in ...

114
114
Extra CL-ticket voor België? Straffe week verandert veel

Het is een uitstekende week geworden voor de Belgische clubs in Europa. De vijf teams die ons land ...

267
267
'Van Bommel schrikt: spoeling plots heel dun'

Om 12u maakt Mark van Bommel zijn tweede selectie bekend als bondscoach van de Rode Duivels. Die ...

63
63
Sikan velt oordeel over pijnpunt bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft een mooie Europese avond afgewerkt. De Brusselaars waren heer en meester tegen ...

178
178
Union SG raast door: "Lukte geen enkele Belgische club"

Union SG bezorgde België weer gouden punten in Europa. De Brusselaars wonnen zeer knap met 1-2 ...

123
123
Bruno ziet één gigantisch gevaar bij Club Brugge

Vitor Bruno haalde opgelucht adem. RSC Anderlecht won overtuigend met 2-0 van RB Salzburg. Zondag ...

445
445
'STVV heeft oude bekende beet als nieuwe hoofdcoach'

STVV heeft zijn nieuwe trainer helemaal beet, dat meldt Het Belang van Limburg. De nieuwe coach zag ...

158
158
Van Bommel zet deur open voor pijnlijke ingreep bij KDB

Kevin De Bruyne speelt bij Napoli verder van doel dan hij zelf wil. Ook Mark van Bommel houdt die ...

292
292
De Mil ziet reden voor pover gelijkspel van AA Gent

AA Gent zit duidelijk in een stevige vormdip. De Buffalo's speelden 0-0 tegen het nietige KuPS, wat ...

114
114
'Grote verrassing Van Bommel bij Rode Duivels'

We zitten nog maar begin november, maar de tweede interlandperiode van de zwaar gecontesteerde en ...

441
441
Anderlecht tankt vertrouwen: "We waren beesten"

Marten Winkler is een goede aanwinst van Antoine Sibierski. De Duitser heeft alles om een smaakmaker ...

169
169
Concurrentie beeft: Club Brugge wint weer de jackpot

De sterke Europese campagne van Club Brugge levert niet alleen sportief succes op, maar ook ...

369
369

Meer sportnieuws