RWDM-Eupen uitgespeeld achter gesloten deuren: "Enorm jammer"

240 stemmen
RWDM-Eupen uitgespeeld achter gesloten deuren:

De 21ste speeldag van de Jupiler Pro League eindigde met een domper, want in de slotwedstrijd tussen RWDM en AS Eupen werd het einde niet gehaald. Scheidsrechter Nathan Verboomen moest de partij na 85 minuten definitief staken omdat de thuissupporters zich bleven misdragen.

Vooraf hadden de fans van RWDM al aangekondigd dat ze de wedstrijd zouden laten stilleggen als hun ploeg in de kelderkraker tegen Eupen opnieuw onderuit zou gaan. Vijf minuten voor tijd leek een nederlaag er ook aan te komen, want Eupen stond op voorsprong na een goal van Emond en kreeg verschillende kansen op de 0-2.

LEES OOK: ‘Leegloop Westerlo: wéér toptransfer op het Kuipje'

RWDM-Eupen wordt achter gesloten deuren uitgespeeld

Er kwamen daarom vanuit de tribunes verschillende bommetjes op het veld terecht, waarop Verboomen de spelers snel naar binnen stuurde. Na een pauze van een minuut of 20 leek de rust teruggekeerd en werd de wedstrijd toch hervat, maar vrijwel meteen viel een nieuw bommetje. Daarop staakte Verboomen de match definitief.

Maar dat betekent niet dat Eupen een forfaitzege zal krijgen. Enkele maanden geleden paste de Pro League zijn reglementen aan, waardoor een team niet meer kan verliezen door het gedrag van zijn eigen supporters. Daardoor zullen de laatste vijf minuten van de match op een latere datum nog achter gesloten deuren afgewerkt moeten worden.

Eupen baalt hard

Bij Eupen balen ze daar uiteraard hard van. "Dit is helaas een slechte situatie voor iedereen. We vinden het enorm jammer, maar het is wat het is", zuchtte algemeen directeur Christoph Henkel bij Sporza. "Dat is nu eenmaal de regel: een team mag niet verliezen door het wangedrag van zijn fans."

"Uiteraard is dat een groot nadeel voor ons, maar we kunnen het niet veranderen. We zullen de laatste 5 of 6 minuten nog moeten spelen om onze overwinning vast te houden", ging hij verder. "We zijn heel ontgoocheld dat we de wedstrijd niet konden uitspelen. Dit is een heel spijtige situatie, het is niet goed voor het voetbal."

Vind je het logisch dat de match nog uitgespeeld moet worden?

Meest recent

'Monstertransfer Union SG: Inter klopt aan'

Union SG was al zeer actief op de transfermarkt, maar de bekerwinnaar gaat ook zeker nog wat ...

9
9
Chadli geeft WK-kansen Rode Duivels prijs: "Is mogelijk!"

De Rode Duivels wonnen met 1-5 van Nieuw-Zeeland en werden zo alsnog groepswinnaar. Met 5 op 9 ...

15
15
Sporting Hasselt laat grote naam naar Nederland verkassen

Sporting Hasselt maakte al een aantal nieuwkomers bekend, maar er vertrokken ook al heel wat ...

8
8
Steven Defour haalt vernietigend uit op X: "Zo, zo..."

Na dagen van kritiek, twijfel en frustratie lijkt de sfeer rond de Rode Duivels plots volledig ...

114
114
'Smaakmaker Beveren grof wild: JPL-topclubs in de markt'

SK Beveren maakt zich op voor zijn grote terugkeer in de Jupiler Pro League. Het zal zich daarvoor ...

67
67
Rode Duivels terug op schema: Rudi, niet opjagen!

Bondscoach Rudi Garcia scoorde de afgelopen dagen niet echt punten. Niet zozeer met zijn tactische ...

32
32
'West Ham United verrast met Belgische transfer'

West Ham United zou op het punt staan om op een van de cruciale posities binnen de club een Belg aan ...

16
16
Viktor Verhulst onthult groot geheim Ruben Van Gucht

Ruben Van Gucht is nog steeds 'the talk of the town'. De veelzijdige presentator en DJ is zowat ...

33
33
Belgische transfers: verrassende deals in Duitsland en Hongarije

Er beweegt stilaan heel veel op de transfermarkt. Er zijn een aantal Belgen die onderdak hebben ...

27
27
'Kuyt polst naar ex-speler Beerschot, JPL grootste kans'

De zomermercato begint stilaan op gang te komen. De Belgische ploegen speuren rond naar versterking. ...

65
65
Duivels in 1/16de finales: één land absoluut te mijden

Nu de kwalificatie een feit is, kunnen de Rode Duivels beginnen vooruitblikken op het vervolg van ...

245
245
"Zorgde voor paniek" - kranten zien ook dissonant bij sterke Duivels

De Rode Duivels mogen naar de volgende ronde van het WK 2026. Een klinkende 1-5-zege tegen ...

197
197
'Van WK naar Premier League: straffe wending Meunier'

Momenteel zijn de Rode Duivels volop gefocust op het neerleggen van een mooie WK-campagne. Maar voor ...

103
103
Vanaken definitief WK-basisspeler? Analisten vellen verdict

De Rode Duivels hebben indruk gemaakt in hun laatste groepswedstrijd op het WK 2026. Uiteraard was ...

627
627
"Hij wordt niet gewaardeerd" - Garcia in de bres voor viertal

Rudi Garcia heeft zijn gram gehaald op het WK 2026. Zijn Rode Duivels pakten alsnog de groepswinst ...

245
245
TRANSFERUURTJE: 'Club maakt Genk woest, toptransfer Raskin'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

316
316
Degryse voorspelt eindstation van België op WK

De Rode Duivels hebben na een aarzelende WK-start alsnog de groepswinst gepakt in Groep G. Na de 5-1 ...

596
596
Garcia bijt van zich af: “Dat was het enige verschil”

Bondscoach Rudi Garcia kreeg de afgelopen twee wedstrijden de volle laag. Na een 1-1 tegen Egypte en ...

66
66
Iran haalt verwoestend uit naar FIFA en Infantino

Iran ligt al een tijdje in de clinch met de Verenigde Staten en daar komt nu ook de FIFA bij. Na de ...

394
394
CEPANI velt oordeel: rekening DAZN aan Pro League bekend

De soap rond DAZN en de rechten van het Belgische voetbal duurt nog steeds verder. De ...

167
167
Doku toch streng ondanks overtuigende WK-zege

Er was de afgelopen tijd heel wat te doen om Jérémy Doku. De buitenspeler viel uit met ...

108
108
Blijft Vanaken in de basis? Duidelijk oordeel na Nieuw-Zeeland

Hans Vanaken kreeg tegen Nieuw-Zeeland zijn kans in de basis naast Youri Tielemans en Kevin De ...

605
605
De Bruyne glundert voor camera: pakkende reden voor viering

Kevin De Bruyne was bezig aan een moeizaam wereldkampioenschap. Maar na een sterke prestatie tegen ...

89
89
Saelemaekers zorgt voor valse noot: "Waarom doet hij dat?!"

De Rode Duivels hebben dan toch hun poule kunnen winnen op het WK 2026. Dat deden ze bovendien na ...

683
683
'Transferoorlog Club vs. Genk: Racing slaat fors terug'

Terwijl het WK op volle toeren draait, zijn de ploegen uit de Jupiler Pro League druk in de weer met ...

996
996

Meer sportnieuws