Via Arsenal bij Charleroi: Belgische parel op rand van doorbraak

55
Via Arsenal bij Charleroi: Belgische parel op rand van doorbraak

Bij Sporting Charleroi kennen ze een pover seizoen. Toch valt ook in die momenten wat moois te ontdekken. Dat is onder meer het geval in de aanval. Daar breekt Youssouf Sylla stilaan helemaal door. Heeft Felice Mazzu eindelijk de spits gevonden die hij al lang zocht?

Sporting Charleroi haalde Sylla afgelopen zomer transfervrij weg bij Zulte Waregem. Er was de nodige Belgische interesse (onder meer OH Leuven sprak met hem), nadat hij vorig jaar bij de beloften van Essevee in 29 matchen 22 keer scoorde. Charleroi haalde hem in huis en hij mocht er in Eerste Nationale aantreden bij de beloften. Maar al snel haalde Mazzu hem naar de A-kern.

LEES OOK: Zebra's denderen voort, Cercle boot in na doelpuntenkermis

Sylla toont zich bij Charleroi

De aanvaller mocht tot op heden 7 keer aantreden in de Jupiler Pro League. Aanvankelijk was hij invaller, maar hij eindigde 2023 met een basisplaats. Hij bedankte met een goal tijdens de 3-1-zege tegen KV Mechelen. De 21-jarige spits, die dit seizoen 2 keer raak trof in 124 minuten, maakt een goede evolutie door.

Dat zag ook Gill Swerts, want de bondscoach van de Belgische beloften selecteerde hem. Sylla mocht in vier duels van de beloften opdraven. Met zijn profiel, groot en sterk, is hij een interessant wapen. Dergelijk profiel is in de Jupiler Pro League ook nodig.

Testen bij Arsenal

Sylla, die op zijn 13de tien dagen mocht proefdraaien bij Arsenal, hoopt op zijn elan verder te gaan. De jonge aanvaller speelde in het verleden ook nog voor Standard en Torino. Volgens onze bronnen zijn er al Italiaanse clubs die eens voorzicht polsten, maar een transfer is voorlopig allerminst een item. Sylla wil helemaal doorbreken bij Charleroi.

Mazzu heeft er alvast een zeer gemotiveerde én bijzonder talentvolle speler bij.

CR

Gaat Sylla dit seizoen helemaal doorbreken?

Meest recent

Charai tevreden: "Dat lukte ons vorig jaar niet"

Westerlo heeft zondagavond met 0-2 gewonnen op het veld van STVV en boekte zo zijn derde overwinning ...

4
4
"Rode Duivels? Ik sprak niet met Van Bommel"

Lucas Stassin (21) is uitstekend begonnen aan zijn avontuur bij Sevilla FC. De jonge Belgische spits ...

28
28
Hoefkens: "Een bizarre beslissing van Bruno"

Vitor Bruno heeft de spelers van RSC Anderlecht acht dagen vrijaf gegeven. De Portugese coach van ...

87
87
Wie vervangt Courtois? Defour en Proto verschillen van mening

Wie wordt de nieuwe nummer één van de Rode Duivels? Bondscoach Mark van Bommel staat ...

83
83
'Mourinho verliest geduld: keiharde Vinicius-ingreep'

Real Madrid heeft de interland-break in mineur ingezet. De Koninklijke verloor in de stadsderby ...

82
82
Van Bommel-revolutie: zéven nieuwe namen in basiself Duivels?

Het Mark van Bommel-tijdperk is maandag van start gegaan bij de Rode Duivels. De Nederlander heeft ...

548
548
Huiswerk voor Club Brugge: volgende toptransfer al bepaald

Door een extra lange interland-break ligt het clubvoetbal bijna drie weken stil. Tijdig die nuttig ...

288
288
Straffe wending Vanderbiest: KVM lanceert publiekelijk statement

KV Mechelen is bezig aan een uiterst teleurstellend seizoen tot dusver. Onvermijdelijk nam de druk ...

184
184
KRC Genk aan het wankelen: twee immense mankementen

KRC Genk kan allerminst tevreden zijn over de start van de competitie. Na zeven speeldagen hebben de ...

473
473
‘Van Bommel gooit Vanaken per direct uit basis’

Hans Vanaken maakte tegen Genk een sterke comeback, maar bij de Rode Duivels begint hij opnieuw ...

753
753
Jonathan Lardot velt oordeel over rode kaart Antwerp

Royal Antwerp FC verloor afgelopen speeldag van Union SG. Vlak na rust kreeg Bahmed Deuff twee keer ...

152
152
Mancini roept ferme waarschuwing richting Rode Duivels

De Rode Duivels hebben een sterk WK achter de rug, maar het tijdperk onder Rudi Garcia is voorbij. ...

103
103
De Meyer vreest ontslag bij STVV: “Gevaarlijk moment”

Sint-Truiden verbaasde vorig seizoen vriend en vijand in de Jupiler Pro League onder Wouter ...

97
97
Eerste training van Bommel: Duivel geeft direct verstek

De Rode Duivels zijn aan het hoofdstuk onder Mark van Bommel begonnen. De Nederlandse oefenmeester ...

513
513
KRC Genk-duo snoeihard aangepakt: “Dat is het probleem”

KRC Genk ging afgelopen speeldag roemloos onderuit tegen Club Brugge. De Limburgers zijn onder Jess ...

431
431
Antwerp blijft inzetten op jeugd en bindt toptalent

Royal Antwerp FC richtte de blik de afgelopen jaren steeds vaker naar de eigen jeugd. The Great Old ...

72
72
Defour zet vraagtekens bij keuzes van Bruno

Steven Defour heeft vraagtekens geplaatst bij de keuzes van Anderlecht-trainer Vitor Bruno. Vooral ...

112
112
Stijnen en Nainggolan scheppen duidelijkheid over 'ruzie'

Géén Radja Nainggolan in de selectie van Patro Eisden afgelopen weekend. Achteraf ...

134
134
Alarmbellen op de Bosuil: Antwerp moet opletten

Royal Antwerp FC is niet goed bezig. De Great Old heeft amper 7 op 21 geboekt en ze moeten vooral ...

243
243
Sibierski en Bruno maken Anderlecht weer interessant

Bij RSC Anderlecht namen ze weer een nieuwe start. Voorlopig zijn we wel gecharmeerd door het werk ...

537
537
Croonen verklaart waarom Genk Burgess liet schieten

KRC Genk heeft puur individueel gekeken een zeer goede kern. Waarnemers zijn het er echter over eens ...

521
521
Vanwesemael geeft duidelijk aan wat er misloopt bij STVV

STVV leek op weg naar een goede start van het seizoen, maar de nul op zes tegen SK Beveren en KVC ...

63
63
Anderlecht zet trainer op straat

Een ontslag bij RSC Anderlecht. De Brusselaars hebben Jelle Coene de deur gewezen. Die boekte zeer ...

483
483
KRC Genk met povere start: Thorup benoemt problemen

Jess Thorup is niet goed begonnen bij KRC Genk. De Limburgers mikken op de top drie, maar met een 9 ...

169
169
Bruno ziet drie absolute sterkhouders opstaan bij Anderlecht

RSC Anderlecht kende een goede start van het seizoen. Ze haken aan bij de top in de klassering en ...

417
417

Meer sportnieuws