Via Arsenal bij Charleroi: Belgische parel op rand van doorbraak

55 stemmen
Via Arsenal bij Charleroi: Belgische parel op rand van doorbraak

Bij Sporting Charleroi kennen ze een pover seizoen. Toch valt ook in die momenten wat moois te ontdekken. Dat is onder meer het geval in de aanval. Daar breekt Youssouf Sylla stilaan helemaal door. Heeft Felice Mazzu eindelijk de spits gevonden die hij al lang zocht?

Sporting Charleroi haalde Sylla afgelopen zomer transfervrij weg bij Zulte Waregem. Er was de nodige Belgische interesse (onder meer OH Leuven sprak met hem), nadat hij vorig jaar bij de beloften van Essevee in 29 matchen 22 keer scoorde. Charleroi haalde hem in huis en hij mocht er in Eerste Nationale aantreden bij de beloften. Maar al snel haalde Mazzu hem naar de A-kern.

LEES OOK: 'Miljoenendeal Charleroi, spits verlaat Westerlo'

Sylla toont zich bij Charleroi

De aanvaller mocht tot op heden 7 keer aantreden in de Jupiler Pro League. Aanvankelijk was hij invaller, maar hij eindigde 2023 met een basisplaats. Hij bedankte met een goal tijdens de 3-1-zege tegen KV Mechelen. De 21-jarige spits, die dit seizoen 2 keer raak trof in 124 minuten, maakt een goede evolutie door.

Dat zag ook Gill Swerts, want de bondscoach van de Belgische beloften selecteerde hem. Sylla mocht in vier duels van de beloften opdraven. Met zijn profiel, groot en sterk, is hij een interessant wapen. Dergelijk profiel is in de Jupiler Pro League ook nodig.

Testen bij Arsenal

Sylla, die op zijn 13de tien dagen mocht proefdraaien bij Arsenal, hoopt op zijn elan verder te gaan. De jonge aanvaller speelde in het verleden ook nog voor Standard en Torino. Volgens onze bronnen zijn er al Italiaanse clubs die eens voorzicht polsten, maar een transfer is voorlopig allerminst een item. Sylla wil helemaal doorbreken bij Charleroi.

Mazzu heeft er alvast een zeer gemotiveerde én bijzonder talentvolle speler bij.

CR

Gaat Sylla dit seizoen helemaal doorbreken?

Meest recent

'Grote kuis Sibierski: verrassende exit bij Anderlecht'

Nadat het eerder al een aantal huurlingen uitzwaaide, en enkele aflopende contracten niet meer ...

2
2
Vlak voor WK: De Wever slaat voetbalfans met verstomming

Opvallende beelden vanuit de Wetstraat 16, waar Bart De Wever zich vlak voor de openingswedstrijd ...

49
49
'Club Brugge aast op dubbelslag bij PSG'

Bij Club Brugge lijkt er deze zomer heel wat te gaan bewegen. Het zal vervangers moeten vinden voor ...

148
148
Vossen ziet Genk goudmijn aanboren op transfermarkt

Jelle Vossen is nog op zoek naar een nieuwe uitdaging. De 37-jarige spits nam enkele weken geleden ...

141
141
Standard is toptalent definitief kwijt aan Feyenoord

Standard leek dit seizoen weer wat op te leven, al kon het zijn seizoen uiteindelijk net niet ...

22
22
'Feyenoord drukt door: komst Belg bijna rond'

Feyenoord eindigde vorig seizoen als tweede in de Eredivisie, maar kon PSV nooit bedreigen voor de ...

48
48
'KV Kortrijk keihard: oudgediende naar B-kern gestuurd'

KV Kortrijk is deze week als eerste eersteklasser begonnen aan de voorbereiding op het nieuwe ...

75
75
'Saibari staat op zucht van droomtransfer'

Bij Anderlecht en Genk kon hij ooit niet doorbreken, maar in Nederland is Ismael Saibari wel ...

42
42
'Anderlecht vangt minder dan gehoopt voor Goto'

Anderlecht staat voor een zeer drukke zomermercato en heeft donderdag een eerste belangrijke deal ...

338
338
'Club Brugge dokt miljoenen voor tienertalent'

Club Brugge ontwikkelde de voorbije jaren een bijzonder succesvolle transferstrategie, met ook een ...

358
358
'Rigaux wil nu ook JPL-smaakmaker naar Feyenoord halen'

Dévy Rigaux trok na het veroveren van de landstitel de deur achter zich dicht als Director of ...

110
110
TRANSFERUURTJE: 'Nieuwe club Hasi, Kompany gooit grote naam buiten'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

201
201
Garcia zet Duivel in de wachtkamer ondanks topseizoen

Het WK staat op het punt te ontploffen. Voor de Rode Duivels is het nog even wachten op de ...

129
129
Degryse zet druk op Duivelse 'jokers' vlak voor WK

Het WK 2026 gaat vanavond van start. De openingswedstrijd tussen Mexico en Zuid-Afrika zal het ...

57
57
Anderlecht bevestigt knaltransfer Goto: ferme miljoenensom

RSC Anderlecht neemt definitief afscheid van Keisuke Goto. De Japanner kwam in 2024 op huurbasis ...

547
547
Broos dankt Garcia en heeft opvallend toekomstnieuws

Hugo Broos beleeft donderdagavond een hoogtepunt in zijn carrière. De 74-jarige staat voor de ...

113
113
Union blijft maar gaan: derde aanwinst is een feit

Union werkte alweer een sterk seizoen af, met bekerwinst, een tweede plaats in de competitie en ...

126
126
Genk heeft beet: JPL-smaakmaker zet handtekening

KRC Genk heeft er een zeer woelig seizoen opzitten. Het slaagde er niet in de top zes te halen en ...

157
157
Marokko slikt enorme dubbele domper voor WK

Vier jaar geleden was Marokko nog dé sensatie van het WK door als eerste Afrikaanse land ooit ...

149
149
Opmerkelijke naam ving bot bij Rode Duivels

De Rode Duivels lijken intussen helemaal geacclimatiseerd te zijn op Amerikaanse bodem, waar de ...

70
70
FIFA kondigt grote verandering in transfersysteem aan

Alle ogen zijn donderdag gericht op de openingswedstrijd van het WK, maar in de schaduw daarvan is ...

448
448
Theate of Mechele? Defour heeft gouden tip voor Garcia

De Rode Duivels beginnen maandag aan hun WK. Dan nemen ze het op tegen Egypte. De Rode Duivels ...

143
143
Prioriteit voor Feyenoord: 'Rigaux wil stunten met Belg'

Dévy Rigaux drukt zijn stempel bij Feyenoord. Hij kreeg al veel kritiek vanwege het ...

168
168
Degryse glashelder over verwachtingen voor Duivels

Het WK start met een duel tussen Mexico en Zuid-Afrika, maandag spelen de Rode Duivels tegen Egypte. ...

170
170
'Toptransfer Standard: Serie A en Ligue 1 lonken'

Standard wil geen heel drukke zomermercato tegemoet gaan. De kern versterken waar nodig en de betere ...

210
210

Meer sportnieuws