Via Arsenal bij Charleroi: Belgische parel op rand van doorbraak

55 stemmen
Via Arsenal bij Charleroi: Belgische parel op rand van doorbraak

Bij Sporting Charleroi kennen ze een pover seizoen. Toch valt ook in die momenten wat moois te ontdekken. Dat is onder meer het geval in de aanval. Daar breekt Youssouf Sylla stilaan helemaal door. Heeft Felice Mazzu eindelijk de spits gevonden die hij al lang zocht?

Sporting Charleroi haalde Sylla afgelopen zomer transfervrij weg bij Zulte Waregem. Er was de nodige Belgische interesse (onder meer OH Leuven sprak met hem), nadat hij vorig jaar bij de beloften van Essevee in 29 matchen 22 keer scoorde. Charleroi haalde hem in huis en hij mocht er in Eerste Nationale aantreden bij de beloften. Maar al snel haalde Mazzu hem naar de A-kern.

LEES OOK: 'Miljoenendeal Charleroi, spits verlaat Westerlo'

Sylla toont zich bij Charleroi

De aanvaller mocht tot op heden 7 keer aantreden in de Jupiler Pro League. Aanvankelijk was hij invaller, maar hij eindigde 2023 met een basisplaats. Hij bedankte met een goal tijdens de 3-1-zege tegen KV Mechelen. De 21-jarige spits, die dit seizoen 2 keer raak trof in 124 minuten, maakt een goede evolutie door.

Dat zag ook Gill Swerts, want de bondscoach van de Belgische beloften selecteerde hem. Sylla mocht in vier duels van de beloften opdraven. Met zijn profiel, groot en sterk, is hij een interessant wapen. Dergelijk profiel is in de Jupiler Pro League ook nodig.

Testen bij Arsenal

Sylla, die op zijn 13de tien dagen mocht proefdraaien bij Arsenal, hoopt op zijn elan verder te gaan. De jonge aanvaller speelde in het verleden ook nog voor Standard en Torino. Volgens onze bronnen zijn er al Italiaanse clubs die eens voorzicht polsten, maar een transfer is voorlopig allerminst een item. Sylla wil helemaal doorbreken bij Charleroi.

Mazzu heeft er alvast een zeer gemotiveerde én bijzonder talentvolle speler bij.

CR

Gaat Sylla dit seizoen helemaal doorbreken?

Meest recent

'KV Mechelen ruikt miljoenentransfer dankzij grote interesse'

KV Mechelen gaat komende zomer de nodige spelers verkopen. De club wil de kassa vullen met enkele ...

13
13
Bijna in Anderlecht, nu ‘dark horse’ bij Brazilië

Jesper Fredberg was de laatste sportieve baas die RSC Anderlecht voor de titel liet meespelen. De ...

26
26
'Westerlo is 'hot' : Galatasaray informeert'

KVC Westerlo krijgt heel veel telefoontjes. De Kemphanen merken dat er heel veel interesse is voor ...

18
18
Pittige strijd bij Rode Duivels: De Cuyper geeft update

Bondscoach Rudi Garcia gaat nog een aantal knopen moet doorhakken voor de partij tegen Egypte. Onder ...

24
24
Qatar rekent op man die de Jupiler Pro League liet daveren

Qatar wil dit WK zich tonen aan de voetbalwereld. Het land opent met een duel tegen Zwitserland. ...

41
41
'Mokerslag voor Rode Duivels uit ziekenboeg'

De Rode Duivels leggen de laatste hand aan hun voorbereiding op het WK. Maandag beginnen ook zij aan ...

137
137
Club Brugge-fans ontdekken iets wat normaal verboden is

Supporters dromen er al jaren van om eens te zien wat zich afspeelt achter de schermen van hun ...

108
108
Vertrek na WK? Garcia spreekt zich uit

De Rode Duivels hebben in de aanloop naar het WK alvast vertrouwen getankt met overtuigende zeges ...

27
27
'Club verbaast 'overbodige' spelers: slechts 2 vertrekkers?'

Het wordt bij Club Brugge een zeer drukke transferzomer. Aleksandar Stankovic, Simon Mignolet en ...

149
149
Club Brugge maakt twee vertrekkers officieel bekend

Club Brugge heeft vandaag het vertrek van twee assistent-trainers meegedeeld. Beiden waren nog maar ...

120
120
'Jackpot Standard: Serie A en Ligue 1 lonken'

Bij Standard gaat er deze zomer zeker volk vertrekken. De club moet geld innen, net zoals elke ...

106
106
Ooit beloftevol bij Anderlecht, nu verrassend op het WK

Bij RSC Anderlecht braken er heel veel spelers van Neerpede door. Niet allemaal maakten ze ...

75
75
De Cat openhartig over vertrek bij Anderlecht

Waar speelt Nathan De Cat volgend seizoen? Dat is nog steeds een heel groot vraagteken. RSC ...

347
347
Fink verrast en haalt boegbeeld Genk naar Turkije

KRC Genk haalde Thibaut Courtois terug als investeerder. Een boegbeeld dat terugkeert naar de ...

275
275
Van Club Brugge-flop tot droomverhaal op het WK

Club Brugge haalde de afgelopen jaren heel veel spelers naar het Jan Breydelstadion. De ene werd een ...

118
118
Lierse krijgt rechtszaak van oude eigenaar aan been

Lierse is tegenwoordig een stabiele club in de Challenger Pro League, die geen gekke dingen doet en ...

110
110
Ruben Van Gucht doet schokkende bekentenis over privé-leven

Hij lijkt tegenwoordig werkelijk overal op te duiken. Van televisieprogramma's tot radio en ...

84
84
Ex-Rode Duivel wil voor WK-stunt zorgen met enorm voordeel

Op het komende WK staan er niet 26 spelers die al het shirt van de Rode Duivels droegen, maar wel ...

28
28
'Union heeft wéér beet: medische keuring gepland'

Geen Belgische club leverde de voorbije jaren zo'n indrukwekkend werk op de transfermarkt als Union, ...

150
150
'Club blijft inzetten op jeugd: twee talenten naar A-kern'

Bij Club Brugge zetten ze de voorbije jaren zwaar in op de eigen jeugdopleiding. Dat bleek dit ...

183
183
Na openingsceremonie WK gaat opvallende theorie over Shakira rond

Het WK 2026 werd donderdagavond officieel op gang getrapt. Voor de openingswedstrijd tussen Mexico ...

38
38
'Rode Duivels nemen bijzondere maatregelen voor Egypte'

De start van het WK van de Rode Duivels komt stilaan zeer dichtbij. Maandag begint ook voor hen het ...

123
123
'Leko baalt: ook leegloop in staf Club Brugge'

Club Brugge gaat een zeer bewogen zomer tegemoet. Nadat het dit seizoen kampioen werd en weer de ...

346
346
'Cercle verrast en haalt ex-speler Union terug naar JPL'

Cercle Brugge beleefde alweer een moeilijk seizoen, maar verzekerde in de Relegation Play-Off alsnog ...

390
390
'AA Gent wil transferslag slaan in Duitsland'

AA Gent pakte dit seizoen op de valreep nog een Europees ticket, maar dat betekent wel dat ze deze ...

256
256

Meer sportnieuws