Via Arsenal bij Charleroi: Belgische parel op rand van doorbraak

door
Via Arsenal bij Charleroi: Belgische parel op rand van doorbraak

Bij Sporting Charleroi kennen ze een pover seizoen. Toch valt ook in die momenten wat moois te ontdekken. Dat is onder meer het geval in de aanval. Daar breekt Youssouf Sylla stilaan helemaal door. Heeft Felice Mazzu eindelijk de spits gevonden die hij al lang zocht?

Sporting Charleroi haalde Sylla afgelopen zomer transfervrij weg bij Zulte Waregem. Er was de nodige Belgische interesse (onder meer OH Leuven sprak met hem), nadat hij vorig jaar bij de beloften van Essevee in 29 matchen 22 keer scoorde. Charleroi haalde hem in huis en hij mocht er in Eerste Nationale aantreden bij de beloften. Maar al snel haalde Mazzu hem naar de A-kern.

LEES OOK: Union heeft beet: nieuwe ruwe diamant is binnen

Sylla toont zich bij Charleroi

De aanvaller mocht tot op heden 7 keer aantreden in de Jupiler Pro League. Aanvankelijk was hij invaller, maar hij eindigde 2023 met een basisplaats. Hij bedankte met een goal tijdens de 3-1-zege tegen KV Mechelen. De 21-jarige spits, die dit seizoen 2 keer raak trof in 124 minuten, maakt een goede evolutie door.

Dat zag ook Gill Swerts, want de bondscoach van de Belgische beloften selecteerde hem. Sylla mocht in vier duels van de beloften opdraven. Met zijn profiel, groot en sterk, is hij een interessant wapen. Dergelijk profiel is in de Jupiler Pro League ook nodig.

Testen bij Arsenal

Sylla, die op zijn 13de tien dagen mocht proefdraaien bij Arsenal, hoopt op zijn elan verder te gaan. De jonge aanvaller speelde in het verleden ook nog voor Standard en Torino. Volgens onze bronnen zijn er al Italiaanse clubs die eens voorzicht polsten, maar een transfer is voorlopig allerminst een item. Sylla wil helemaal doorbreken bij Charleroi.

Mazzu heeft er alvast een zeer gemotiveerde én bijzonder talentvolle speler bij.

CR

Gaat Sylla dit seizoen helemaal doorbreken?

Meest recent

Hasi houdt adem in: blessuregolf Anderlecht breidt uit

Na een heuse plottwist ging RSC Anderlecht zondag met 4-2 onderuit tegen AA Gent. Als verklaring ...

50
50
'Leko stelt veto: nieuw toptarget voor Club Brugge?'

Met een 2-3 nederlaag tegen La Louvière beleefde Club Brugge geen geslaagde generale ...

67
67
Oosting incasseert opdoffer: rampscenario voor Antwerp

Antwerp ging zondag met de billen bloot op het veld van hekkensluiter Dender. Joseph Oosting zag dus ...

38
38
'Done deal: Anderlecht slaat vier (!) vliegen in één klap'

De geruchtenmolen draait op volle toeren bij RSC Anderlecht. Zelf worden de Brusselaars aan tal van ...

222
222
'Leko doet boekje open: transfergeweld bij Club Brugge'

Indien het nog aanspraak wil maken op de knock-outfase van de Champions League is een zege dinsdag ...

367
367
'Antwerp krijgt boost voor topaanwinst, ook Anderlecht genoemd'

Antwerp FC zag zondag een einde komen aan zijn straffe ongeslagen reeks en verloor zowaar op het ...

284
284
Verhaeghe stevig op plaats gezet: "Zo wordt hij de risée"

Club Brugge is uiterst tegenvallend aan de tweede seizoenshelft begonnen en dat zorgt ook bij ...

176
176
Napoli dropt groot Lukaku-nieuws, tijdlijn voor De Bruyne

SSC Napoli heeft dit seizoen nog niet zoveel plezier beleeft aan zijn twee Belgische sterren. Maar ...

136
136
Wilmots blijft gaan: Standard strikt derde winteraanwinst

Na de pijnlijke nederlaag van zondagavond op Charleroi, zal Standard nog vol aan de bak moeten om de ...

87
87
Uitsluiting Ordoñez terecht? Analisten spreken scherpe taal

Club Brugge KV liep vrijdag een pijnlijke nederlaag op tegen promovendus La Louvière. Dat had ...

541
541
'Anderlecht en Gent gaan nek-aan-nek voor international'

De Belgische profclubs hebben het seizoen alweer op gang getrappen. Maar ondertussen zijn ze ook nog ...

326
326
'Ruzie bij Real ontploft: Courtois maakt drastische keuze'

Het Bernabéu fluit, de sfeer is giftig en achter de schermen broeit het. Courtois zou afstand ...

329
329
Club Brugge krijgt goed en slecht nieuws uit ziekenboeg

Na twee nederlagen op een rij moet Club Brugge snel de knop zien om te draaien, want dinsdag nemen ...

385
385
Hein dient Coosemans van antwoord: "Vind ik verdacht"

In de kwartfinale van de beker trok RSC Anderlecht aan het langste eind, maar zondag ging Paars-Wit ...

213
213
KRC Genk-fan emotioneel gebroken na racisme-rel in CPL

De Challenger Pro League werd vrijdagavond opgeschrikt door een 'racisme-incident'. Op De Leunen, ...

175
175
'Afscheid in schoonheid: dubbele jackpot voor AA Gent'

Dankzij een spectaculaire comeback hield AA Gent de drie punten thuis tegen RSC Anderlecht. Niks dan ...

346
346
Lardot velt verdict: Anderlecht & Club Brugge bestolen?

Ook op speeldag 21 van de Jupiler Pro League deden een aantal scheidsrechterlijke beslissingen stof ...

805
805
Bloedmooi model legt alles op tafel over Ruben Van Gucht

Ruben Van Gucht zorgde voor een absolute primeur afgelopen weekend. De VRT-journalist speelde een ...

274
274
'Brown (ex-AA Gent) trekt naar Europese topclub'

Archie Brown speelt sinds dit seizoen bij Fenerbahçe en de kans is bestaande dat hij al een ...

217
217
'Leegloop gaat verder: Westerlo slijt spits'

Onze redactie deelde al enige tijd geleden mee dat KVC Westerlo de kosten drastisch naar beneden ...

121
121
Na De Bruyne, Courtois...: Genk plots van hemel naar de hel

KRC Genk heeft in zijn bestaan al héél veel spelers vanuit de eigen academie laten ...

182
182
Manchester City slaat toe en strikt volgende grote aanwinst

Manchester City kent weer een zeer moeizaam seizoen. De Engelse topclub heeft duidelijk beslist om ...

85
85
Club Brugge onder druk: Vermant waarschuwt nu al

Romeo Vermant kent geen onaardig seizoen met 9 goals en 2 assists in 27 matchen. De aanvaller beseft ...

298
298
Eric Abidal verrast en haalt Belg als rechterhand

Eric Abida is een grote naam in het voetbal. De voormalige international van Frankrijk en ex-speler ...

41
41
Versterking bij Club Brugge? Leko geeft update

Club Brugge weet wat het morgen moet doen in Kazachstan: winnen. Anders is het weer crisis in ...

1066
1066

Meer sportnieuws