Via Arsenal bij Charleroi: Belgische parel op rand van doorbraak

55 stemmen
Via Arsenal bij Charleroi: Belgische parel op rand van doorbraak

Bij Sporting Charleroi kennen ze een pover seizoen. Toch valt ook in die momenten wat moois te ontdekken. Dat is onder meer het geval in de aanval. Daar breekt Youssouf Sylla stilaan helemaal door. Heeft Felice Mazzu eindelijk de spits gevonden die hij al lang zocht?

Sporting Charleroi haalde Sylla afgelopen zomer transfervrij weg bij Zulte Waregem. Er was de nodige Belgische interesse (onder meer OH Leuven sprak met hem), nadat hij vorig jaar bij de beloften van Essevee in 29 matchen 22 keer scoorde. Charleroi haalde hem in huis en hij mocht er in Eerste Nationale aantreden bij de beloften. Maar al snel haalde Mazzu hem naar de A-kern.

LEES OOK: Charleroi en JPL-club ronden transfer af

Sylla toont zich bij Charleroi

De aanvaller mocht tot op heden 7 keer aantreden in de Jupiler Pro League. Aanvankelijk was hij invaller, maar hij eindigde 2023 met een basisplaats. Hij bedankte met een goal tijdens de 3-1-zege tegen KV Mechelen. De 21-jarige spits, die dit seizoen 2 keer raak trof in 124 minuten, maakt een goede evolutie door.

Dat zag ook Gill Swerts, want de bondscoach van de Belgische beloften selecteerde hem. Sylla mocht in vier duels van de beloften opdraven. Met zijn profiel, groot en sterk, is hij een interessant wapen. Dergelijk profiel is in de Jupiler Pro League ook nodig.

Testen bij Arsenal

Sylla, die op zijn 13de tien dagen mocht proefdraaien bij Arsenal, hoopt op zijn elan verder te gaan. De jonge aanvaller speelde in het verleden ook nog voor Standard en Torino. Volgens onze bronnen zijn er al Italiaanse clubs die eens voorzicht polsten, maar een transfer is voorlopig allerminst een item. Sylla wil helemaal doorbreken bij Charleroi.

Mazzu heeft er alvast een zeer gemotiveerde én bijzonder talentvolle speler bij.

CR

Gaat Sylla dit seizoen helemaal doorbreken?

Meest recent

'Standard heeft volgende aanwinst in het vizier'

Standard is deze zomer al snel in actie geschoten op de transfermarkt. De Rouches haalden de ...

2
2
'Westerlo vangt deze miljoenensom voor Ferri'

Westerlo ontwikkelde zich de voorbije jaren tot een club die zeer goed spelers kan verkopen. Dat zal ...

37
37
Hoofdscout voorspelt transferboost voor KRC Genk

KRC Genk kijkt met heel wat interesse naar wat zich op het WK afspeelt. Heel wat (ex-)spelers van de ...

108
108
AA Gent boekt meteen ruime zege in eerste oefenmatch

Heel wat Belgische eersteklassers zijn stilaan aan hun voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen. ...

81
81
Vanhaezebrouck vindt dat 2 Duivels moeten blijven staan

Na de twee op zes tegen Egypte en Iran stonden de Rode Duivels onder grote druk tegen Nieuw-Zeeland, ...

213
213
'Club Brugge speelt spelletje blufpoker met FC Barcelona'

Club Brugge staat voor een zeer drukke transferzomer. Het zag al Aleksandar Stankovic naar Inter ...

249
249
Cody Gakpo getroffen door hartverscheurend nieuws

Voor Nederland klaarde sportief de hemel op na het gelijkspel op de eerste speeldag van dit WK. ...

23
23
Club Brugge en Sommer: pijnlijke waarheid duikt op

Yann Sommer naar Club Brugge klinkt als een stunt. Maar er duikt meteen een pijnlijke waarheid op. ...

863
863
'Westerlo passeert met topdeal langs de kassa'

KVC Westerlo kent een heel drukke mercato. De Kemphanen gaan de nodige in- en uitgaande transfers ...

34
34
PSV baalt énorm: "We hadden Ronaldo bijna beet"

Cristiano Ronaldo is een van de beste aanvallers ooit, dat weet ondertussen iedereen wel. CR7 brak ...

36
36
Courtois reageert met klasse op 'kritiek op 'oudjes''

Rudi Garcia vond het nodig om na een 1-5-zege en kwalificatie voor de volgende ronde zelf een ...

90
90
Boskamp: "Had hem graag bij Anderlecht gezien"

RSC Anderlecht stelde Vitor Bruno voor als nieuwe hoofdtrainer. De Portugees won dus het pleit. De ...

357
357
Vandenbempt stelt zich grote vragen bij aanpak Garcia

België won met 1-5 van Nieuw-Zeeland. Een goede prestatie van de Belgen, maar dat mocht wel ...

135
135
Vanden Borre komt met héél straffe België-uitspraken

België is door naar de volgende ronde, Hugo Broos flikte het ook en heel wat ex-spelers uit de ...

147
147
Eden Hazard verrast iedereen met opvallende WK-zet

Eden Hazard zit nog steeds in de harten van miljoenen Belgische fans. Eén van de absolute ...

68
68
SK Beveren aan zet: coach Bakens geeft stand van zaken

SK Beveren promoveerde op indrukwekkende wijze naar de Jupiler Pro League. De Waaslanderen haalden ...

104
104
'Union SG vangt bot: volgend bod geweigerd'

Union SG was deze zomer al bijzonder actief op de transfermarkt. De bekerwinnaar haalde de voorbije ...

62
62
'Arsenal verrast met Belg als nieuwe topman'

De Belgen beginnen in steeds meer topfuncties in het buitenland te komen. Nils Koppen is op weg naar ...

61
61
Koeman 'vreest' ex-speler van Anderlecht en KRC Genk

Nederland boekte een 7 op 9 in de groepsfase. Ze eindigden eerste in hun poule, maar met Marokko ...

240
240
'Monstertransfer Union SG: Inter klopt aan'

Union SG was al zeer actief op de transfermarkt, maar de bekerwinnaar gaat ook zeker nog wat ...

146
146
Chadli geeft WK-kansen Rode Duivels prijs: "Is mogelijk!"

De Rode Duivels wonnen met 1-5 van Nieuw-Zeeland en werden zo alsnog groepswinnaar. Met 5 op 9 ...

124
124
Sporting Hasselt laat grote naam naar Nederland verkassen

Sporting Hasselt maakte al een aantal nieuwkomers bekend, maar er vertrokken ook al heel wat ...

41
41
Steven Defour haalt vernietigend uit op X: "Zo, zo..."

Na dagen van kritiek, twijfel en frustratie lijkt de sfeer rond de Rode Duivels plots volledig ...

306
306
'Smaakmaker Beveren grof wild: JPL-topclubs in de markt'

SK Beveren maakt zich op voor zijn grote terugkeer in de Jupiler Pro League. Het zal zich daarvoor ...

198
198
Rode Duivels terug op schema: Rudi, niet opjagen!

Bondscoach Rudi Garcia scoorde de afgelopen dagen niet echt punten. Niet zozeer met zijn tactische ...

66
66

Meer sportnieuws