Van der Elst ziet bizarre dingen gebeuren bij Gouden Schoen

800
Van der Elst ziet bizarre dingen gebeuren bij Gouden Schoen

Toby Alderweireld won donderdag de Gouden Schoen, een mooie bekroning die meer dan verdiend was. Franky Van der Elst merkte echter wel enkele ‘vreemde’ zaken op in het klassement van de Gouden Schoen.

LEES OOK: Thorup zet KRC Genk-spelers ferm op hun plek

Munoz, Vanaken, De Sart en Kums verdienden meer punten

De voormalige Gouden Schoen-winnaar stelde vast dat Daniel Munoz van KRC Genk toch weinig punten kreeg, net zoals Hans Vanaken van Club Brugge. Beide spelers telden amper drie punten.

“De Sart en Kums hadden ook meer kunnen krijgen”, aldus Van der Elst in Het Nieuwsblad. Elke stemgerechtigde kan maar op drie spelers stemmen, en het is natuurlijk niet dat Munoz of Vanaken nu de Gouden Schoen verloren hebben.

Van der Elst stelt vreemde zaken vast

Van der Elst zag ook enkele namen waarbij hij de wenkbrauwen fronste. “Bankzitters als Rodriguez of Ejuke kregen punten. En bij de coaches was er een stem voor Fred Vanderbiest, twee matchen interim-trainer bij KV Mechelen. Los van die namen zijn er elk jaar wel mensen die het stemmen niet al te serieus nemen.”

KRC Genk komt amper in het stuk voor in de Gouden Schoen

Het Belang van Limburg stelde zich ook al vragen omdat Wouter Vrancken pas vijfde eindigde bij de Trainer van het Jaar. “Werd hopeloos over het hoofd gezien.”

“De Truienaar zette KRC Genk afgelopen seizoen weer helemaal op de kaart, met fonkelend voetbal eindigde hij zelfs op enkele seconden van de Belgische landstitel. Natuurlijk verdiende dat beter dan een vijfde plaatsje, niet?”

En dat er slechts één Genk-speler in de top tien van de Gouden Schoen eindigde, ondanks dat de club een van zijn allerbeste seizoenen ooit speelde. “Enigszins vreemd, toch? Slechts een speler in de top tien.”

Heeft Van der Elst gelijk?

Meest recent

Hierom zakken topscouts massaal af naar PSV-Club Brugge

In de Champions League neemt Club Brugge het woensdag op tegen PSV. Ongetwijfeld onder het toeziend ...

47
47
AA Gent vreest zwaar verdict: Burgess maanden out?

Donderdag neemt AA Gent het in de Conference League op tegen KuPS, maar niemand in de Planet Group ...

53
53
‘Geen greintje respect: Nederland kleineert Club Brugge’

In Nederland is de rekensom al gemaakt: PSV wint woensdag thuis van Club Brugge. Vreemd, want ...

581
581
Koppen rollen in JPL: zes trainers flirten met ontslag

Het heeft naar Belgische normen nog relatief lang geduurd, maar na KV Kortrijk besloten nu ook ...

159
159
Sonck ziet probleem bij Club Brugge: "Niet overtuigd"

Club Brugge gaat alweer een drukke week tegemoet. Woensdag trekt de landskampioen in de Champions ...

163
163
Anderlecht begaat Bruno-blunder: miljoenen op het spel

Wie dacht dat de rust zou weerkeren in het Lotto Park na de 4-1 zege tegen Westerlo, komt bedrogen ...

174
174
Vanaken en PSV: CL-topper zorgt voor hoog oplopende emoties

Woensdag staat Hans Vanaken met Club Brugge tegenover PSV, een tegenstander die voor hem veel meer ...

57
57
Anderlecht-aanpak met de grond gelijkgemaakt

Het rommelt nog steeds bij RSC Anderlecht. Vorige week was Kenneth Bornauw snoeihard in een ...

154
154
Hommeles bij Antwerp: Sonck spreekt Compper resoluut tegen

Het is hommeles bij Royal Antwerp FC. De trein blijft maar sputteren en Marvin Compper staat al een ...

177
177
‘Lukaku krijgt plots oude bekende als nieuwe Fener-coach’

Het loopt voor geen meter bij Fenerbahçe. De Turkse topclub zit in de hoek waar de klappen ...

80
80
Opvallend: Roméo Lavia en Eden Hazard slaan handen in elkaar

Roméo Lavia maakte enorm veel indruk tijdens de interlandperiode, maar bij Chelsea werd hij ...

64
64
Radja Nainggolan slaat ferm terug op beschuldigingen

Radja Nainggolan kent naast het veld een moeilijke periode. De 38-jarige middenvelder wacht mogelijk ...

27
27
Compper viseert Vermeeren met snoeiharde uitspraken

Royal Antwerp FC incasseerde afgelopen speeldag weer een ferme uppercut. Laagvlieger Cercle Brugge ...

103
103
'Genk loopt blauwtje: goudhaantje gratis richting exit'

KRC Genk zit in de hoek waar de klappen vallen. Nadat de Limburgers zaterdag nog maar eens onderuit ...

268
268
Bijltjesdag in JPL: volgende coach op straat gezet

Het blijkt plots bijltjesdag in de Jupiler Pro League, want amper enkele uren na het ontslag van ...

183
183
Poppen aan het dansen: machtsstrijd Anderlecht escaleert

RSC Anderlecht sloot een woelige week af met een deugddoende zege tegen Westerlo, maar of alles nu ...

417
417
'Club Brugge breekt record: monsterbod in aantocht'

Met acht doelpunten in zes wedstrijden heeft Nicolo Tresoldi een waanzinnige maand oktober achter de ...

348
348
Zware kater Antwerp: kopzorgen omtrent topaanwinst

Wie dacht dat Antwerp weer op de goede weg was na de zege tegen Charleroi kwam bedrogen uit, want op ...

143
143
Met dank aan De Mil: toptransfer op til bij AA Gent?

Door de nederlaag in Lommel, na de vroegtijdige bekerexit de eerste misstap pas in de competitie, is ...

154
154
Oorlogsverklaring aan pers: Coucke krijgt volle laag

Marc Coucke laat in het openbaar nog maar zelden zijn licht schijnen op de gang van zaken bij RSC ...

251
251
Bewogen weekend Belgische refs: Lardot velt verdict

Speeldag tien in de Jupiler Pro League leverde helaas een vrij bewogen weekend op voor de Belgische ...

227
227
'Klopjacht op Tresoldi: 4 grootmachten drukken door'

In januari mag hij naar verluidt onder geen beding vertrekken, maar Club Brugge zal toch alle moeite ...

291
291
Bruno versus Sibierski: tikkende tijdbom in Anderlecht

Danzij een 4-1 zege is de crisis weer even bezworen bij RSC Anderlecht, maar dat betekent niet dat ...

335
335
‘Topschutter van 10M: oude bekende volgt Tresoldi op’

Club Brugge heeft een opvolger voor Nicolò Tresoldi op het oog, en het is geen onbekende. Het ...

251
251
Geen genade: STVV zet De Meyer op straat

Na tien speeldagen is het tweede trainersontslag van het seizoen in de Jupiler Pro League een feit. ...

239
239

Meer sportnieuws