Van der Elst ziet bizarre dingen gebeuren bij Gouden Schoen

door
Van der Elst ziet bizarre dingen gebeuren bij Gouden Schoen

Toby Alderweireld won donderdag de Gouden Schoen, een mooie bekroning die meer dan verdiend was. Franky Van der Elst merkte echter wel enkele ‘vreemde’ zaken op in het klassement van de Gouden Schoen.

LEES OOK: Bekendmaking kalender PO's: Club-RSCA op speeldag 1

Munoz, Vanaken, De Sart en Kums verdienden meer punten

De voormalige Gouden Schoen-winnaar stelde vast dat Daniel Munoz van KRC Genk toch weinig punten kreeg, net zoals Hans Vanaken van Club Brugge. Beide spelers telden amper drie punten.

“De Sart en Kums hadden ook meer kunnen krijgen”, aldus Van der Elst in Het Nieuwsblad. Elke stemgerechtigde kan maar op drie spelers stemmen, en het is natuurlijk niet dat Munoz of Vanaken nu de Gouden Schoen verloren hebben.

Van der Elst stelt vreemde zaken vast

Van der Elst zag ook enkele namen waarbij hij de wenkbrauwen fronste. “Bankzitters als Rodriguez of Ejuke kregen punten. En bij de coaches was er een stem voor Fred Vanderbiest, twee matchen interim-trainer bij KV Mechelen. Los van die namen zijn er elk jaar wel mensen die het stemmen niet al te serieus nemen.”

KRC Genk komt amper in het stuk voor in de Gouden Schoen

Het Belang van Limburg stelde zich ook al vragen omdat Wouter Vrancken pas vijfde eindigde bij de Trainer van het Jaar. “Werd hopeloos over het hoofd gezien.”

“De Truienaar zette KRC Genk afgelopen seizoen weer helemaal op de kaart, met fonkelend voetbal eindigde hij zelfs op enkele seconden van de Belgische landstitel. Natuurlijk verdiende dat beter dan een vijfde plaatsje, niet?”

En dat er slechts één Genk-speler in de top tien van de Gouden Schoen eindigde, ondanks dat de club een van zijn allerbeste seizoenen ooit speelde. “Enigszins vreemd, toch? Slechts een speler in de top tien.”

Heeft Van der Elst gelijk?

Meest recent

'Real Madrid wil uitpakken met Ronaldo-transferbom'

Wie Cristiano Ronaldo zegt, denkt bijna onvermijdelijk ook aan Real Madrid. Het was bij de ...

10
10
'Hoefkens in shock: Belgische collega zaagt aan stoelpoten'

Het zijn geen prettige tijden voor Carl Hoefkens. Onze landgenoot ligt dezer dagen zwaar onder vuur ...

7
7
'Liverpool verrast met vergeten Duivel als opvolger Salah'

Er viel dinsdag een stevige transferbom bij Liverpool, want de club kondigde aan dat ze op het einde ...

24
24
'Club Brugge aast op sensatie uit 1B'

Bij Club Brugge zullen ze al volop bezig zijn met de zomermercato, want maart en april zijn ...

160
160
'Anderlecht wil fraaie slag slaan bij Dortmund'

Bij Anderlecht hebben ze nog altijd geen nieuwe sportief directeur gevonden om de in februari ...

132
132
'Knoop rond Vertonghen bij Duivels doorgehakt'

De Rode Duivels stappen woensdagnamiddag op het vliegtuig naar Atlanta, waar ze op stage gaan en op ...

49
49
Bizar scenario JPL: geen Europees voor derde in eindstand?

Komend weekend wordt er in België niet gevoetbald omdat er interlandvoetbal gepland staat, maar ...

173
173
Coucke slaat alarm na onverwachte financiële dreun

De druk rond Marc Coucke neemt de laatste weken duidelijk toe. Wat begon als sportieve frustratie ...

110
110
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht haalt lieveling terug, Meunier naar rivaal Club?'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

199
199
Doku doet Guardiola na: ploegmakker spot met Duivel

De Rode Duivels arriveerden dinsdag in Tubize en dan werd er ook weer naar de kledij van de spelers ...

25
25
Belgische clubs in buitenlandse handen: “Geen beperkingen”

De Belgische clubs worden vaker overgenomen door buitenlandse investeerders. Het Nieuwsblad ...

96
96
‘El Khannouss heeft knaltransfer helemaal te pakken’

Bilal El Khannouss maakte in het verleden het mooie weer vooraleer hij de transfer naar Leicester ...

183
183
Rampscenario Lukaku: alarmbellen bij Rode Duivels voor WK

Romelu Lukaku kent een ongezien pechseizoen. De aanvaller viel tijdens de voorbereiding bij Napoli ...

163
163
Bounida stuurt brief naar KBVB: Swerts schakelt door

Rayane Bounida kiest voor Marokko, dat nieuws kwam al een tijdje geleden naar buiten. Het talent ...

341
341
Duranville haalt zwaar uit: transfer op komst?

Julien Duranville ging op jonge leeftijd van RSC Anderlecht naar Borussia Dortmund, maar in ...

211
211
'Opvolger Lewandowski: Barça heeft spectaculair plan-B'

FC Barcelona wil in de komende weken serieus oogsten met Robert Lewandowski als aanvallend ...

81
81
Voetbalfans helemaal overtuigd: "Híj́ wordt de topschutter"

Na de interland-break barst niet enkel de titelstrijd in de Jupiler Pro League helemaal los. In de ...

239
239
Miljoenenaankoop verdwenen bij Anderlecht: pijnlijke reden bekend

RSC Anderlecht haalde in januari een vijftal aanwinsten in huis. Daarvan is Moussa Diarra inmiddels ...

345
345
Toby Alderweireld doet fans dromen van grote comeback

Toby Alderweireld stopte ongeveer een jaar geleden als voetballer. De verdediger beleefde nog een ...

356
356
Haaland geeft fortuin uit en raakt daarmee duizenden fans

Erling Haaland leeft van doelpunten en doet dat nu al ruime tijd bij Manchester City. De Noorse ...

105
105
'Salah verlaat Liverpool: twee toekomstopties genoemd'

Liverpool FC kondigde dinsdagavond het einde van een tijdperk aan. Via de officiële kanalen ...

66
66
'Garcia zwaar de mist in met Romeo Vermant'

Omdat zijn fysieke gesteldheid nog steeds niet optimaal is, besloot Romelu Lukaku om de trip van de ...

416
416
De Condé aan de slag: grote transferprioriteit bij Genk

Bij KRC Genk zal van de interland-break ongetwijfeld gebruik gemaakt worden om een evaluatie van de ...

517
517
Lukaku deelt publieke uppercut uit: mokerslag voor Garcia

Rudi Garcia zag in de oefentrip naar de VS een ideaal moment om Romelu Lukaku weer ritme te geven. ...

214
214
Lavia níét naar Jonge Duivels: oorzaak bizarre soap bekend

Hoewel hij liefst 28 spelers selecteerde, had bondscoach Rudi Garcia geen plaats voor Roméo ...

135
135

Meer sportnieuws