Van der Elst ziet bizarre dingen gebeuren bij Gouden Schoen

door
Van der Elst ziet bizarre dingen gebeuren bij Gouden Schoen

Toby Alderweireld won donderdag de Gouden Schoen, een mooie bekroning die meer dan verdiend was. Franky Van der Elst merkte echter wel enkele ‘vreemde’ zaken op in het klassement van de Gouden Schoen.

LEES OOK: ‘Details vertrek Hazard onthuld: mokerslag Anderlecht’

Munoz, Vanaken, De Sart en Kums verdienden meer punten

De voormalige Gouden Schoen-winnaar stelde vast dat Daniel Munoz van KRC Genk toch weinig punten kreeg, net zoals Hans Vanaken van Club Brugge. Beide spelers telden amper drie punten.

“De Sart en Kums hadden ook meer kunnen krijgen”, aldus Van der Elst in Het Nieuwsblad. Elke stemgerechtigde kan maar op drie spelers stemmen, en het is natuurlijk niet dat Munoz of Vanaken nu de Gouden Schoen verloren hebben.

Van der Elst stelt vreemde zaken vast

Van der Elst zag ook enkele namen waarbij hij de wenkbrauwen fronste. “Bankzitters als Rodriguez of Ejuke kregen punten. En bij de coaches was er een stem voor Fred Vanderbiest, twee matchen interim-trainer bij KV Mechelen. Los van die namen zijn er elk jaar wel mensen die het stemmen niet al te serieus nemen.”

KRC Genk komt amper in het stuk voor in de Gouden Schoen

Het Belang van Limburg stelde zich ook al vragen omdat Wouter Vrancken pas vijfde eindigde bij de Trainer van het Jaar. “Werd hopeloos over het hoofd gezien.”

“De Truienaar zette KRC Genk afgelopen seizoen weer helemaal op de kaart, met fonkelend voetbal eindigde hij zelfs op enkele seconden van de Belgische landstitel. Natuurlijk verdiende dat beter dan een vijfde plaatsje, niet?”

En dat er slechts één Genk-speler in de top tien van de Gouden Schoen eindigde, ondanks dat de club een van zijn allerbeste seizoenen ooit speelde. “Enigszins vreemd, toch? Slechts een speler in de top tien.”

Heeft Van der Elst gelijk?

Meest recent

'Cercle Brugge ruikt plots miljoenen voor Belgische invaller'

Bij Cercle Brugge zullen er in de zomer ook wel de nodige spelers het team gaan verlaten. Eén ...

13
13
KRC Genk met énorm probleem: cijfers spreken boekdelen

KRC Genk speelde 1-1 tegen Standard. Net als tegen Sporting Charleroi misten de Limburgers een ...

31
31
Genadeklap voor Club-lieveling: één blunder werd hem fataal

Bij Club Brugge volstaat één moment om een heel seizoen te veranderen. Een speler die ...

107
107
'Club Brugge gaat voor nieuwe transferdeal à la Forbs'

Club Brugge gaat een heel drukke zomermeracto tegemoet. Blauw-Zwart zal in elke sector stevig moeten ...

122
122
'Anderlecht neemt standpunt in: Sardella mist deze duels'

Killian Sardella kreeg afgelopen weekend een veelbesproken rode kaart tegen Union SG. De verdediger ...

82
82
Verhuurde JPL-spelers: goals en assists bij de vleet

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

28
28
Club Brugge deelt groot nieuws: record aan diggelen

Dankzij een zes op zes tegen KV Mechelen en AA Gent blijft Club Brugge in de nek hijgen van Union. ...

156
156
'Anderlecht hakt knoop door over comeback huurlingen'

Wie de nieuwe sportief directeur moet worden blijft voorlopig een vraagteken, maar dat er komende ...

252
252
Paspoortbom barst: Hoefkens midden in Nederlandse storm

Een paspoortschandaal bij onze noorderburen zet het Nederlandse voetbal op scherp. Hoofdrolspelers ...

98
98
'Club Brugge plukt Antwerp kaal: details lekken uit'

Deels uit financiële noodzaak trekt Antwerp tegenwoordig meer dan ooit de kaart van de jeugd. ...

458
458
'Bommetje bij Club Brugge: jackpot voor bankzitter?'

Club Brugge gaat andermaal een lucratieve zomer tegemoet, waarin tal van sterkhouders de kassa ...

239
239
'Leegloop in Anderlecht: nieuwkomer laat kassa rinkelen'

RSC Anderlecht kan maar beter snel een sportieve baas aanstellen, want de Brusselaars stevenen ...

424
424
'Dilemma bij Club Brugge: play-offheld richting exit'

Dankzij een zes op zes tegen KV Mechelen en AA Gent blijft Club Brugge in het spoor van koploper ...

357
357
'Klopjacht op De Cat: drie grootmachten duwen door'

RSC Anderlecht heeft geen tijd om stil te staan bij de nul op zes tegen STVV en Union, want zondag ...

380
380
Mulder haalt uit naar bondscoach: "Om stil van te worden"

Jan Mulder weet nog altijd hoe hij een bal moet raken, maar tegenwoordig treft hij vooral met ...

73
73
‘Knaltransfer STVV-sterkhouder: twee clubs dringen aan’

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé grote revelatie van de Jupiler Pro League. De formatie van ...

62
62
'Mourinho naar Real Madrid? Sensationele comeback lonkt'

Het seizoen loopt in de grote competities ten einde en de spanning begint te stijgen. Verschillende ...

96
96
Pfaff snapt niets van Anderlecht: “Zal ik nooit begrijpen”

RSC Anderlecht zoekt al acht jaar naar een prijs. Paars-Wit leek met Vincent Kompany de ambitieuze ...

228
228
Brazilië incasseert mokerslag: definitief géén WK voor ster

De Braziliaanse nationale ploeg behoort altijd tot de topfavorieten op het WK. Dat zal ook het geval ...

86
86
‘Janssen hakt knoop door over Antwerp-toekomst’

Waar ligt de toekomst van Vincent Janssen? Het contract van de Nederlandse aanvaller loopt aan het ...

342
342
Standard troeft KAA Gent én buitenland af: straffe ambities

Standard Luik hoopt snel weer aan de top van het Belgische voetbal te staan, maar dat is uiteraard ...

212
212
Van Gucht onder vuur: DJ-avontuur zorgt voor ophef

Ruben Van Gucht moest de laatste jaren al behoorlijk wat kritiek slikken. Eén van de absolute ...

95
95
Nainggolan krijgt steun uit onverwachte hoek: fans afgemaakt

De perikelen rond Radja Nainggolan en Beerschot blijven op sociale media ‘hot’. De ...

173
173
Toekomst Sporting Hasselt onzeker: “Dat is niet houdbaar”

Sporting Hasselt werd kampioen in Eerste Amateur en maakt de overstap naar het profvoetbal ...

229
229
‘Union-revelatie uit ambitie: bliksemtransfer op komst'

Union SG is dit seizoen weer sterk bezig. In de Champion Play-Offs staat de Brusselse club bovenaan. ...

83
83

Meer sportnieuws