Van der Elst ziet bizarre dingen gebeuren bij Gouden Schoen

door
Van der Elst ziet bizarre dingen gebeuren bij Gouden Schoen

Toby Alderweireld won donderdag de Gouden Schoen, een mooie bekroning die meer dan verdiend was. Franky Van der Elst merkte echter wel enkele ‘vreemde’ zaken op in het klassement van de Gouden Schoen.

LEES OOK: Enorme Gouden Schoen-surprise met Kevin De Bruyne

Munoz, Vanaken, De Sart en Kums verdienden meer punten

De voormalige Gouden Schoen-winnaar stelde vast dat Daniel Munoz van KRC Genk toch weinig punten kreeg, net zoals Hans Vanaken van Club Brugge. Beide spelers telden amper drie punten.

“De Sart en Kums hadden ook meer kunnen krijgen”, aldus Van der Elst in Het Nieuwsblad. Elke stemgerechtigde kan maar op drie spelers stemmen, en het is natuurlijk niet dat Munoz of Vanaken nu de Gouden Schoen verloren hebben.

Van der Elst stelt vreemde zaken vast

Van der Elst zag ook enkele namen waarbij hij de wenkbrauwen fronste. “Bankzitters als Rodriguez of Ejuke kregen punten. En bij de coaches was er een stem voor Fred Vanderbiest, twee matchen interim-trainer bij KV Mechelen. Los van die namen zijn er elk jaar wel mensen die het stemmen niet al te serieus nemen.”

KRC Genk komt amper in het stuk voor in de Gouden Schoen

Het Belang van Limburg stelde zich ook al vragen omdat Wouter Vrancken pas vijfde eindigde bij de Trainer van het Jaar. “Werd hopeloos over het hoofd gezien.”

“De Truienaar zette KRC Genk afgelopen seizoen weer helemaal op de kaart, met fonkelend voetbal eindigde hij zelfs op enkele seconden van de Belgische landstitel. Natuurlijk verdiende dat beter dan een vijfde plaatsje, niet?”

En dat er slechts één Genk-speler in de top tien van de Gouden Schoen eindigde, ondanks dat de club een van zijn allerbeste seizoenen ooit speelde. “Enigszins vreemd, toch? Slechts een speler in de top tien.”

Heeft Van der Elst gelijk?

Meest recent

Martinelli-show bij Arsenal, peperdure slipper AC Milan

Arsenal FC blijft op koers om met de Engelse dubbel aan de haal te gaan. De leider uit de Premier ...

3
3
Nzeyimana legt pijnlijke waarheid bloot rond Gouden Schoen

Vanavond staat de uitreiking van de Gouden Schoen op het programma, maar dit jaar hangt er een ...

55
55
Hazard doet monden openvallen: sensationele landskampioen?

Komend weekend is het zover, dan barst de Jupiler Pro League weer los. De strijd om de tickets voor ...

116
116
Doelman vh Jaar: Mignolet duidt eigen opvolger al aan

Zondagavond wordt niet enkel de Gouden Schoen uitgereikt, op het gala zullen ook verschillende ...

216
216
Godts scoort in nipte zege Ajax, horror voor Hatenboer

Ajax is met een goed resultaat begonnen aan de tweede seizoenshelft in de Eredivisie. Na onder meer ...

123
123
Clement ziet 'enorme transferuitdaging' Club Brugge

Club Brugge KV wil zich tijdens de huidige transferperiode versterken met minstens één ...

408
408
Transferbommetje bij Antwerp: "Verslikte me in mijn koffie"

Antwerp FC wist de voorbije mercato's verschillende spelers voor de nodige miljoenen van de hand te ...

234
234
Historische Gouden Schoen Vanaken? "Zou te makkelijk zijn"

Hans Vanaken kan zondagavond voor een fenomenale mijlpaal zorgen. Indien hij zichzelf opvolgt als ...

91
91
'Barça helemaal overtuigd: eerste zomertransfer al bepaald'

FC Barcelona kruist zondagavond de degens met eeuwige rivaal Real Madrid in de finale van de ...

92
92
Coach vh Jaar: ophefmakende naam plots in de running

Zondagavond wordt in Middelkerke de Gouden Schoen uitgereikt. Daarnaast worden ook prijzen ...

389
389
'AA Gent pakt uit: publiekslieveling op zucht van terugkeer'

Onder het bewind van nieuwe coach Rik De Mil, wil KAA Gent zich in de komende maanden herpakken na ...

376
376
Verbazend ontslag bij Esssevee: Vandenbroeck prikt terug

Zulte Waregem besloot vlak voor de winterstop een belangrijke wijziging door te voeren binnen de ...

468
468
'Recordtransfer Tzolis: minimum-prijs Club Brugge onthuld'

Club Brugge wist in het voorbije kalenderjaar weer een pak miljoenen op te halen met de verkoop van ...

566
566
Courtois maakt Spanjaarden wild: "Reddingsboei Alonso"

Zondagavond wordt in Riyad de finale van de Supercopa de España afgewerkt. Dat wordt ...

236
236
Van Himst verbaast iedereen met Gouden Schoen-favoriet

Zondagavond wordt de 72ste Gouden Schoen uitgereikt. In aanloop naar het Gala regent het aan ...

846
846
Straffe Anderlecht-onthulling: "Werd zelfs met flesje gegooid"

RSC Anderlecht wist de voorbije maanden verschillende knappe resultaten neer te zetten. Maar die ...

474
474
'Bayern verwent Kompany met supertransfer in 2026'

Zondagavond trapt het Bayern München van coach Vincent Kompany zijn tweede seizoenshelft op ...

135
135
Gouden Schoen: grootste concurrent voor Tzolis bekend

Als gerespecteerd commentator/analist mocht ook Peter Vandenbempt mee bepalen wie straks de Gouden ...

258
258
TRANSFERUURTJE: 'Kompany lonkt naar JPL, plotse exodus Antwerp'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

202
202
Skoras open over exit Leko: “Pijnlijk, dat is het ergste”

KAA Gent zag coach Ivan Leko naar Club Brugge vertrekken. De Kroatische oefenmeester werd de ...

141
141
Courtois zint op wraak: oorlogstaal richting Barça

Thibaut Courtois is al jarenlang de absolute nummer 1 onder de lat bij Real Madrid. Toch is er ...

120
120
Vandenbempt maakt Gouden Schoen af: “Kwalijke evolutie”

Vanavond staat de Gouden Schoen op het programma. De grote favorieten zijn bekend en de winnaar zit ...

288
288
'Monstertransfer Jude Bellingham: 180 miljoen euro'

Jude Bellingham is één van de grootste voetbalsterren van het moment. Sinds zijn ...

177
177
‘Twist rond Van Den Bosch, Antwerp grijpt drastisch in’

Royal Antwerp FC dreigt deze wintermercato een ferme transferklap te incasseren. Twee centrale ...

653
653
Skoras doet boekje open over Club: “Zij waren niet eerlijk”

Michal Skoras maakte voor een kleine 2 miljoen euro de overstap van Club Brugge naar KAA Gent. Bij ...

319
319

Meer sportnieuws