'Onrust door Fredberg: brokkenpiloot naar Anderlecht'

1147 stemmen
'Onrust door Fredberg: brokkenpiloot naar Anderlecht'

Sporting Charleroi bereikte een mondeling akkoord met de komst Achraf Dari (Stade Brest) om de centrale verdediger voor zes maanden te huren met een (hoge) niet-verplichte koopoptie.

De Carolo’s moeten echter nog niet op hun lauweren rusten, want Anderlecht heeft plannen om de deal te dwarsbomen en Dari naar het Lotto Park te halen.

Dari, een WK-held van Marokko, wordt beschouwd als intrinsiek de beste verdediger van Stade Brest. Hij komt dit seizoen echter amper in actie door een grove fout in de wedstrijd tegen Lille OSC, wat de nederlaag betekende voor zijn ploeg.

LEES OOK: 'Charleroi verbaast iedereen met nieuwe trainer'

Prioriteit van Mehdi Bayat op weg naar Anderlecht?

Het dossier van Achraf Dari (24 jaar, Stade Brest) is de afgelopen dagen naar de top van de stapel dossiers op het bureau van Mehdi Bayat gestegen. Volgens Sudinfo bevindt de Marokkaanse verdediger zich in vergevorderde onderhandelingen met Sporting Charleroi, waarbij een akkoord tussen alle partijen zou zijn bereikt.

Charleroi wil Dari voor zes maanden willen huren met een niet-verplichte aankoopoptie.

Deze aankoopoptie zal waarschijnlijk aan de hoge kant zijn, gezien de grote investering van 2,7 miljoen euro die Brest anderhalf jaar geleden in de speler deed. Dari wordt maandag verwacht voor medische testen bij Charleroi, gevolgd door de ondertekening van het contract.

Charleroi moet echter nog niet op hun lauweren rusten. Volgens Foot Mercato heeft Anderlecht immers plannen om de deal te dwarsbomen en Dari naar het Lotto Park te halen.

Anderlecht vindt nieuwe topprioriteit

Achraf Dari toonde in eerste instantie weinig enthousiasme om naar Charleroi te verhuizen, maar donderdagmiddag begon hij toch de officiële pagina van de Carolo's te volgen op sociale media.

Het komt vaak voor dat een speler op het laatste moment van gedachten verandert, zelfs na een mondeling akkoord, en een contract tekent bij een andere club.

Bovendien heeft Anderlecht dringend behoefte aan een nieuwe centrale verdediger. Hoewel Filip Helander (Odense BK) oorspronkelijk de topprioriteit was voor Sporting, liepen de onderhandelingen met de Deense club vast.

Anderlecht heeft nu Achraf Dari als nieuw doelwit geïdentificeerd, en volgens Sacha Tavolieri wil RSCA begin volgende week snel stappen zetten voor de komst van een centrale verdediger.

WK-held Dari is intrinsiek de beste verdediger van Stade Brest

De naam Achraf Dari doet mogelijk een belletje rinkelen, aangezien hij in de basis stond tijdens de halve finale van de Wereldbeker met Marokko tegen Frankrijk.

In de troostfinale tegen Kroatië scoorde de verdediger zelfs een doelpunt. Het is echter belangrijk op te merken dat Dari destijds in de ploeg terecht kwam door de vele blessures in de hele verdediging van Marokko.

Eric Roy, de coach van Dari bij Stade Brest, beschouwt hem als intrinsiek de beste verdediger van zijn ploeg. De Marokkaan blinkt vooral uit in kopduels en fysieke kwaliteiten.

Het hoogtepunt van Dari's carrière was op het WK in Qatar, maar dit seizoen bevindt hij zich vooral op de bank bij Stade Brest, met slechts 118 gespeelde minuten en één basisplaats.

Dari persona non grata na grove fout

Dit seizoen kreeg Achraf Dari één basisplaats bij Stade Brest in de wedstrijd tegen Lille OSC (1-0 verlies), maar daarin maakte hij allesbehalve een goede indruk.

Bij zijn eerste balcontact, na een onschuldige pass, beging hij een grote fout en incasseerde Brest vervolgens het enige tegendoelpunt van de wedstrijd.

Ondanks dat Dari toen bezig was aan een goede wedstrijd, verklaarde een Franse journalist aan La Dernière Heure: “Laten we zeggen dat als hij een fout maakt, hij dat niet half doet.”

Eric Roy veroordeelde de verdediger niet, hoewel hij het wel een grove fout noemde. Dari staat bekend als een weinig beweeglijke speler, met niet een enorm hoge topsnelheid en technisch gezien niet erg zelfzeker.

Welke club moet Dari kiezen?

Meest recent

WK-favoriet wil status van nummer één kracht bijzetten

Er was een tijd dat Brazilië dé norm was in het international voetbal. De Goddelijke ...

3
3
Sterspeler België ‘onder vuur’: niet meer incontournable

De Rode Duivels speelden 1-1 tegen Egypte. Een billijk resultaat. Na de match ging het vooral over ...

36
36
'Roberto Martinez kondigt vertrek aan bij Portugal'

Portugal opent weldra zijn WK met een verraderlijke partij tegen Congo. Roberto Martinez hoopt dit ...

119
119
Trossard reageert zeer duidelijk op kritiek na Egypte

België speelde 1-1 tegen Egypte. Meer verdiende het zeker niet, want het gaf veel te veel ...

60
60
Bom bij Antwerp: ontslag na supportersprotest

Het blijft onrustig bij Royal Antwerp FC. Een deel van de supporters roerde zich de afgelopen weken ...

222
222
'Anderlecht met rug tegen de muur: solden op De Cat'

Nathan De Cat weigert om zijn aflopend contract te verlengen, en dus staat het zo goed als vast dat ...

282
282
AA Gent kondigt exit aan, Union strikt vijfde (!) aanwinst

Terwijl alle ogen op het WK gericht zijn, draait ook de transfermolen stilaan op volle toeren. Op ...

86
86
Rode Duivels wankelen nu al: akelig WK-scenario dreigt

België is nog maar één match ver op het WK, maar het masterplan komt al een ...

174
174
Anderlecht staat pal: Cvetkovic slikt bittere pil

RSC Anderlecht kan maar beter snel werk maken van een nieuwe hoofdcoach, want op 23 juli moet de ...

210
210
Lukaku klaargestoomd: Rode Duivels lassen oefenmatch in

Daags na het gelijkspel in de WK-opener tegen Egypte mag de riem er even af voor de Rode Duivels. ...

145
145
Garcia grijpt in: karrenvracht wissels tegen Iran?

Na de puntendeling tegen Egypte is Rudi Garcia al meteen aan bezinning toe. Om een nieuwe ...

247
247
Schok bij Rode Duivels: revelatie weer naar de bank

Met een gelijkspel tegen Egypte hebben de Rode Duivels hun start op het WK enigszins gemist. De ...

469
469
Garcia speelt open kaart: De Ketelaere out, Lukaku in?

Ei zo na begonnen de Rode Duivels met een valse noot aan het WK, maar uiteindelijk sleepten de ...

147
147
Ngoy onthult klare boodschap Garcia na België - Egypte

Na het 1-1 gelijkspel van België tegen Egypte worden er heel wat vragen gesteld over de ...

143
143
Ook De Bruyne ontsnapt niet aan kritiek na Egypte

De analisten keuvelen rustig door na het 1-1 gelijkspel van de Belgen tegen Egypte. Het WK is aldus ...

153
153
Duivels wapen staat op: “WK-tegenstanders huiveren”

Ondanks het gelijkspel van België tegen Egypte zou de sfeer in het Duivelse kamp nog goed zijn. ...

161
161
‘Cercle troeft concurrentie af: toptransfer dichtbij’

Cercle Brugge is naarstig op zoek naar zomerse opportuniteiten om de kern voor volgend seizoen te ...

134
134
Nieuw koningskoppel bij Duivels? “Stond gewoon goed”

Het gelijkspel van België tegen Egypte op het WK maakt heel wat wakker. Ook bij de analisten is ...

296
296
“Kan hem niet uitstaan!”: Rudi Garcia compleet afgemaakt

De Belgen speelden 1-1 gelijk tegen Egypte op de eerste groepswedstrijd van het WK. Geen drama, maar ...

370
370
Frustratie loopt op: Egypte haalt ferm uit na België

Egypte stond dicht bij een stunt tegen de Rode Duivels. Mohamed Salah en consorten kwamen op ...

611
611
‘Schoktransfer Lukaku: Spaanse club all-in voor Rode Duivel’

Waar ligt de toekomst van Romelu Lukaku? De aanvaller kwam afgelopen seizoen amper in actie voor ...

470
470
Grijpt Garcia genadeloos in? “Iemand anders kapitein”

Het 1-1 gelijkspel van de Rode Duivels tegen Egypte zindert nog na. België start niet optimaal ...

567
567
Grote Duivelse vrees bij Vandenbempt: “Een schande!”

De eerste WK-wedstrijd van de Rode Duivels in de Verenigde Staten zit erop. Tegen Egypte kwamen de ...

301
301
Beerschot haalt uit en plukt pion weg bij concurrent

Beerschot greep dit seizoen net naast promotie naar de Jupiler Pro League, maar de Kielse Ratten ...

105
105
TRANSFERUURTJE: ‘Club houdt been stijf, mokerslag Anderlecht’

De zomermercato staat voor de deur, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de ...

615
615

Meer sportnieuws