'Onrust door Fredberg: brokkenpiloot naar Anderlecht'

1147
'Onrust door Fredberg: brokkenpiloot naar Anderlecht'

Sporting Charleroi bereikte een mondeling akkoord met de komst Achraf Dari (Stade Brest) om de centrale verdediger voor zes maanden te huren met een (hoge) niet-verplichte koopoptie.

De Carolo’s moeten echter nog niet op hun lauweren rusten, want Anderlecht heeft plannen om de deal te dwarsbomen en Dari naar het Lotto Park te halen.

Dari, een WK-held van Marokko, wordt beschouwd als intrinsiek de beste verdediger van Stade Brest. Hij komt dit seizoen echter amper in actie door een grove fout in de wedstrijd tegen Lille OSC, wat de nederlaag betekende voor zijn ploeg.

LEES OOK: ‘Ontslag Compper op tafel: cruciaal oordeel nakend'

Prioriteit van Mehdi Bayat op weg naar Anderlecht?

Het dossier van Achraf Dari (24 jaar, Stade Brest) is de afgelopen dagen naar de top van de stapel dossiers op het bureau van Mehdi Bayat gestegen. Volgens Sudinfo bevindt de Marokkaanse verdediger zich in vergevorderde onderhandelingen met Sporting Charleroi, waarbij een akkoord tussen alle partijen zou zijn bereikt.

Charleroi wil Dari voor zes maanden willen huren met een niet-verplichte aankoopoptie.

Deze aankoopoptie zal waarschijnlijk aan de hoge kant zijn, gezien de grote investering van 2,7 miljoen euro die Brest anderhalf jaar geleden in de speler deed. Dari wordt maandag verwacht voor medische testen bij Charleroi, gevolgd door de ondertekening van het contract.

Charleroi moet echter nog niet op hun lauweren rusten. Volgens Foot Mercato heeft Anderlecht immers plannen om de deal te dwarsbomen en Dari naar het Lotto Park te halen.

Anderlecht vindt nieuwe topprioriteit

Achraf Dari toonde in eerste instantie weinig enthousiasme om naar Charleroi te verhuizen, maar donderdagmiddag begon hij toch de officiële pagina van de Carolo's te volgen op sociale media.

Het komt vaak voor dat een speler op het laatste moment van gedachten verandert, zelfs na een mondeling akkoord, en een contract tekent bij een andere club.

Bovendien heeft Anderlecht dringend behoefte aan een nieuwe centrale verdediger. Hoewel Filip Helander (Odense BK) oorspronkelijk de topprioriteit was voor Sporting, liepen de onderhandelingen met de Deense club vast.

Anderlecht heeft nu Achraf Dari als nieuw doelwit geïdentificeerd, en volgens Sacha Tavolieri wil RSCA begin volgende week snel stappen zetten voor de komst van een centrale verdediger.

WK-held Dari is intrinsiek de beste verdediger van Stade Brest

De naam Achraf Dari doet mogelijk een belletje rinkelen, aangezien hij in de basis stond tijdens de halve finale van de Wereldbeker met Marokko tegen Frankrijk.

In de troostfinale tegen Kroatië scoorde de verdediger zelfs een doelpunt. Het is echter belangrijk op te merken dat Dari destijds in de ploeg terecht kwam door de vele blessures in de hele verdediging van Marokko.

Eric Roy, de coach van Dari bij Stade Brest, beschouwt hem als intrinsiek de beste verdediger van zijn ploeg. De Marokkaan blinkt vooral uit in kopduels en fysieke kwaliteiten.

Het hoogtepunt van Dari's carrière was op het WK in Qatar, maar dit seizoen bevindt hij zich vooral op de bank bij Stade Brest, met slechts 118 gespeelde minuten en één basisplaats.

Dari persona non grata na grove fout

Dit seizoen kreeg Achraf Dari één basisplaats bij Stade Brest in de wedstrijd tegen Lille OSC (1-0 verlies), maar daarin maakte hij allesbehalve een goede indruk.

Bij zijn eerste balcontact, na een onschuldige pass, beging hij een grote fout en incasseerde Brest vervolgens het enige tegendoelpunt van de wedstrijd.

Ondanks dat Dari toen bezig was aan een goede wedstrijd, verklaarde een Franse journalist aan La Dernière Heure: “Laten we zeggen dat als hij een fout maakt, hij dat niet half doet.”

Eric Roy veroordeelde de verdediger niet, hoewel hij het wel een grove fout noemde. Dari staat bekend als een weinig beweeglijke speler, met niet een enorm hoge topsnelheid en technisch gezien niet erg zelfzeker.

Welke club moet Dari kiezen?

Meest recent

Standard onder zware druk: Euvrard verklaart Wilmots-verhaal

De crisis bij Standard blijft nazinderen. Na de tegenvallende resultaten en het gelijkspel tegen KV ...

4
4
Van Bommel speelt open kaart: vier Jonge Duivels op radar

Mark van Bommel maakte vrijdag zijn selectie voor het aankomende Nations League-tweeluik tegen ...

24
24
Thorup klopt op tafel in Genk: duo krijgt volle laag

Met een beschamend rapport van twee op 15 buitenshuis staat KRC Genk de immer lastige verplaatsing ...

55
55
Club Brugge rolt spierballen: vuurwerk op wintermercato

Ivan Leko wil niet te lang stilstaan bij de Champions League-triomf tegen PSV, want over een paar ...

142
142
De Winter stopt als Rode Duivel: échte reden bekend

Bij de bekendmaking van zijn selectie voor het aankomende tweeluik in de Nations League dropte Mark ...

320
320
Club Brugge slikt bittere pil: opdoffer uit ziekenboeg

De belangrijke affiches volgen mekaar snel op voor Club Brugge, dat een paar dagen na de zege tegen ...

150
150
Bruno blijft puzzelen: nieuw experiment in Brugge?

Of het advies van zijn bazen er iets mee te maken heeft valt sterk te betwijfelen, maar na een lange ...

132
132
Leko spreekt klare taal over leegloop bij Club Brugge

Met alweer een zege, dit keer op bezoek bij PSV, blijft Club Brugge hoge ogen gooien in de Champions ...

289
289
Antwerp incasseert mokerslag: twee sterkhouders out

Na de schamele vier op 24 lijken Marvin Compper zijn dagen op de Bosuil stilaan geteld. Thuis tegen ...

55
55
Leko met handen in het haar: Club vreest rampscenario

Club Brugge krijgt weinig tijd om na te genieten van de Champions League-zege tegen PSV, want zondag ...

322
322
‘Do or die’ voor Compper? Antwerp-coach slaat terug

Marvin Compper wordt al een tijdje genoemd bij een ontslag bij Royal Antwerp FC. De resultaten op de ...

45
45
Sam Kerkhofs en Stijn Stijnen lijnrecht tegenover elkaar

Komende speeldag staat een interessante affiche op het programma in de Challenger Pro League. ...

61
61
De Winter-situatie escaleert: Van Bommel verliest pedalen

De situatie van Koni De Winter bij de Rode Duivels staat plots op ontploffen. Mark van Bommel dropte ...

111
111
Van Bommel onthult: Genk en Club-talenten nét niet

Mark van Bommel heeft de selectie van de Rode Duivels bekendgemaakt voor komende interlandperiode. ...

264
264
Uitblinker Koffi legt opvallende actie na Celta-Union uit

Union SG stuntte door met 1-2 te winnen op het veld van Celta de Vigo. De Brusselaars zagen op ...

28
28
Van Gucht oog in oog met vijand: "Moet fouten erkennen"

Ruben Van Gucht heeft er een bijzondere week opzitten. De presentator nam voor het eerst plaats aan ...

28
28
Kongolo deelt opmerkelijk verhaal over eerste selectie

Mark van Bommel heeft vrijdag toch voor een grote verrassing gezorgd bij het bekendmaken van zijn ...

79
79
Bondscoach Portugal spreekt na afscheid Ronaldo, Forbs juicht

Portugal verzekerde zich in oktober al van kwalificatie voor de kwartfinales van de Nations League, ...

141
141
Assistent komt met hoopgevende update over Kompany

De voorbije weken moest Bayern München het zien te stellen zonder Vincent Kompany. Onze ...

20
20
Jonge Duivels met Fofana, Vermeeren verrassende afwezige

Naast de Rode Duivels komen in de nakende interlandbreak ook de Jonge Duivels in actie. Zij wisten ...

62
62
Van Bommel sluit deur helemaal voor Duivel: "Zijn beslissing"

Mark van Bommel heeft vrijdag zijn selectie vrijgegeven voor het tweeluik tegen Turkije en ...

376
376
Van Bommel verrast: debuut voor Genkie én Cuypers

Vrijdagmiddag heeft Mark van Bommel in het nationaal trainingscentrum in Tubeke zijn selectie ...

224
224
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht geweigerd, Club vindt diamant'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

202
202
Zaak Eddy Snelders: beslissing rechtbank slaat in als bom

Na ruim zeven maanden achter de tralies staat Eddy Snelders (67) opnieuw voor een ingrijpende ...

212
212
De Roeck legt keuze uit: meteen straffe taal bij STVV

Jonas De Roeck is de nieuwe hoofdtrainer van STVV. De T1 gaat opnieuw aan de slag bij de Kanaries en ...

104
104

Meer sportnieuws