'Onrust door Fredberg: brokkenpiloot naar Anderlecht'

door
'Onrust door Fredberg: brokkenpiloot naar Anderlecht'

Sporting Charleroi bereikte een mondeling akkoord met de komst Achraf Dari (Stade Brest) om de centrale verdediger voor zes maanden te huren met een (hoge) niet-verplichte koopoptie.

De Carolo’s moeten echter nog niet op hun lauweren rusten, want Anderlecht heeft plannen om de deal te dwarsbomen en Dari naar het Lotto Park te halen.

Dari, een WK-held van Marokko, wordt beschouwd als intrinsiek de beste verdediger van Stade Brest. Hij komt dit seizoen echter amper in actie door een grove fout in de wedstrijd tegen Lille OSC, wat de nederlaag betekende voor zijn ploeg.

LEES OOK: Champions' Play-Offs barsten los: zestal onder vergrootglas

Prioriteit van Mehdi Bayat op weg naar Anderlecht?

Het dossier van Achraf Dari (24 jaar, Stade Brest) is de afgelopen dagen naar de top van de stapel dossiers op het bureau van Mehdi Bayat gestegen. Volgens Sudinfo bevindt de Marokkaanse verdediger zich in vergevorderde onderhandelingen met Sporting Charleroi, waarbij een akkoord tussen alle partijen zou zijn bereikt.

Charleroi wil Dari voor zes maanden willen huren met een niet-verplichte aankoopoptie.

Deze aankoopoptie zal waarschijnlijk aan de hoge kant zijn, gezien de grote investering van 2,7 miljoen euro die Brest anderhalf jaar geleden in de speler deed. Dari wordt maandag verwacht voor medische testen bij Charleroi, gevolgd door de ondertekening van het contract.

Charleroi moet echter nog niet op hun lauweren rusten. Volgens Foot Mercato heeft Anderlecht immers plannen om de deal te dwarsbomen en Dari naar het Lotto Park te halen.

Anderlecht vindt nieuwe topprioriteit

Achraf Dari toonde in eerste instantie weinig enthousiasme om naar Charleroi te verhuizen, maar donderdagmiddag begon hij toch de officiële pagina van de Carolo's te volgen op sociale media.

Het komt vaak voor dat een speler op het laatste moment van gedachten verandert, zelfs na een mondeling akkoord, en een contract tekent bij een andere club.

Bovendien heeft Anderlecht dringend behoefte aan een nieuwe centrale verdediger. Hoewel Filip Helander (Odense BK) oorspronkelijk de topprioriteit was voor Sporting, liepen de onderhandelingen met de Deense club vast.

Anderlecht heeft nu Achraf Dari als nieuw doelwit geïdentificeerd, en volgens Sacha Tavolieri wil RSCA begin volgende week snel stappen zetten voor de komst van een centrale verdediger.

WK-held Dari is intrinsiek de beste verdediger van Stade Brest

De naam Achraf Dari doet mogelijk een belletje rinkelen, aangezien hij in de basis stond tijdens de halve finale van de Wereldbeker met Marokko tegen Frankrijk.

In de troostfinale tegen Kroatië scoorde de verdediger zelfs een doelpunt. Het is echter belangrijk op te merken dat Dari destijds in de ploeg terecht kwam door de vele blessures in de hele verdediging van Marokko.

Eric Roy, de coach van Dari bij Stade Brest, beschouwt hem als intrinsiek de beste verdediger van zijn ploeg. De Marokkaan blinkt vooral uit in kopduels en fysieke kwaliteiten.

Het hoogtepunt van Dari's carrière was op het WK in Qatar, maar dit seizoen bevindt hij zich vooral op de bank bij Stade Brest, met slechts 118 gespeelde minuten en één basisplaats.

Dari persona non grata na grove fout

Dit seizoen kreeg Achraf Dari één basisplaats bij Stade Brest in de wedstrijd tegen Lille OSC (1-0 verlies), maar daarin maakte hij allesbehalve een goede indruk.

Bij zijn eerste balcontact, na een onschuldige pass, beging hij een grote fout en incasseerde Brest vervolgens het enige tegendoelpunt van de wedstrijd.

Ondanks dat Dari toen bezig was aan een goede wedstrijd, verklaarde een Franse journalist aan La Dernière Heure: “Laten we zeggen dat als hij een fout maakt, hij dat niet half doet.”

Eric Roy veroordeelde de verdediger niet, hoewel hij het wel een grove fout noemde. Dari staat bekend als een weinig beweeglijke speler, met niet een enorm hoge topsnelheid en technisch gezien niet erg zelfzeker.

Welke club moet Dari kiezen?

Meest recent

Meteen cruciale zege Genk: Heymans legt Bosuil zwijgen op

KRC Genk heeft zijn ambities om de Europe Play-Offs te winnen tijdens de eerste speeldag meteen in ...

0
0
Champions' Play-Offs barsten los: zestal onder vergrootglas

De Champions' Play-Offs gaan dit weekend van start. Voor de spelers van de zes deelnemers wordt dat ...

31
31
CPL: KV Kortrijk doet gouden zaak in promotiestrijd

De kampioen mag dan wel al bekend zijn, er staat in de Challenger Pro League toch nog ...

27
27
'Wending in dossier-De Cat: transfersom ligt op tafel'

RSC Anderlecht hoopt in de Champions' Play-Offs om nog minstens te stijgen tot de derde plaats en ...

171
171
Kompany telt af, spanning in Spanje: stand van zaken in Europa

Niet enkel in de Jupiler Pro League is money time aangebroken. Ook in de Europese topcompetities ...

26
26
'Keepersgevecht barst los: Anderlecht en Club neus aan neus'

Vlak voor de start van de Play-Offs kondigde Simon Mignolet aan dat hij na het seizoen zal stoppen ...

318
318
Zwakke plek bij Duivels: "Kan niet de bedoeling zijn"

De voorbereidingsstage van de Rode Duivels in aanloop naar het WK zit erop. Enkele dagen nadat de VS ...

250
250
Transferzet Club Brugge doet Vanderbiest ontploffen

Club Brugge staat op het punt om KV Mechelen een stevige transferdreun uit te delen. Blauw-Zwart ...

302
302
Van Gucht laat De Kock zweten: "Volgende keer zonder?"

Ruben Van Gucht was vandaag te gast bij Play Nostalgie en zorgde meteen voor een opvallend moment. ...

15
15
Vier nieuwe namen bij Antwerp, Hayen hakt keepersknoop door

De Europe Play-Offs worden vrijdagavond op gang getrapt met een bijzonder aantrekkelijke affiche. Zo ...

30
30
Italiaanse tragedie deint uit: nieuwe bondscoach tegen Belgen

Italië greep deze week voor de derde keer op rij naast een ticket voor de eindronde van het WK. ...

58
58
'Antwerp-Genk: Oosting en Hayen hakken knopen door'

Het startschot van de play-offs wordt straks gegeven op de Bosuil, waar zowel Antwerp als KRC Genk ...

91
91
Euvrard laat koppen rollen: grote kuis bij Standard

Standard hoopt zaterdag tegen OHL voor het eerst in vijf (!) jaar tijd nog eens een wedstrijd te ...

96
96
AA Gent slikt bittere pil: goudhaantje onder het mes

AA Gent vat maandag in eigen huis de play-offs aan tegen KV Mechelen. Rik De Mil zal het dan wel nog ...

65
65
Leko spreekt klare taal: Mignolet out, Vanaken fit

Club Brugge is alweer de jager in de play-offs, al bedraagt de kloof met koploper Union dit keer ...

394
394
Manchester United-fan Littler afgemaakt na walgelijke actie

Luke Littler is al geruime tijd de nieuwe sensatie in dartsland. De ondertussen 19-jarige knaap ...

156
156
Taravel houdt adem in: Anderlecht zonder De Cat?

Hoewel alle ogen gericht zijn op de bekerfinale, wil RSC Anderlecht ook in de play-offs geen mal ...

317
317
Oosting opgetogen: ziekenboeg Antwerp stroomt leeg

Antwerp opent straks de Europe Play-Offs in eigen huis tegen KRC Genk. Omwille van een ronduit ...

126
126
Brandon Mechele blaast iedereen weg met één bericht

Maart voelde voor Brandon Mechele als een maand waarin alles samenkwam. De robuuste verdediger van ...

471
471
Leko verrast met uitspraken over Anderlecht en titelstrijd

De Play-Offs gaan van start en Club Brugge kijkt recht in de ogen van grote rivaal RSC Anderlecht. ...

277
277
KAA Gent incasseert ferme domper voor Play-Offs

De Play-Offs gaan vanavond van start. KAA Gent wist zich op de laatste speeldag te verzekeren van ...

223
223
Duivels spitsendrama: Vandenbempt noemt opvallende optie

De situatie van Romelu Lukaku begint zorgwekkend te worden. De topscorer aller tijden van de Rode ...

174
174
Mathijssen weet het zeker: “Zij winnen Europe Play-Offs”

De Play-Offs worden vanavond afgetrapt door Royal Antwerp FC en KRC Genk. Die laatstgenoemde zat ...

249
249
Rik De Mil voelt meteen zware PO-druk bij KAA Gent

KAA Gent start Play-Off 1 tegen KV Mechelen. De Buffalo’s spelen thuis en willen meteen met ...

69
69
Opvolger Mignolet: 'Club Brugge verrast met bekende naam'

Simon Mignolet stopt aan het einde van het seizoen met keepen. De doelman was jarenlang een ...

746
746

Meer sportnieuws