Puertas doet straffe uitspraak na tweede plaats voor Gouden Schoen

door
Puertas doet straffe uitspraak na tweede plaats voor Gouden Schoen

Cameron Puertas moest afgelopen donderdag vrede nemen met de tweede plaats op het Gala van de Gouden Schoen. De middenvelder van Union eindigde met 278 punten, winnaar Toby Alderweireld had er maar liefst 647. 

De Spanjaard, die nog tot 2025 onder contract ligt in Brussel, bleek tevreden te zijn met de uitslag. “Ik was al blij om hier te zijn", klinkt het bij Het Laatste Nieuws. "Genomineerd zijn op zich is al een overwinning, na de afgelopen zes maanden. Ik ben heel blij, ons werk heeft echt opgeleverd. En Toby is zeker een verdiende winnaar. Hij heeft de dubbel gepakt én dat doelpunt gemaakt...”

LEES OOK: Titelheld in beeld: Club Brugge ontketent transferstorm

Titel

Union deed het uitstekend op het Gala van de Gouden Schoen en had heel wat spelers in de top tien. Puertas kijkt dan ook al uit naar komend seizoen. “Al die namen van Union in de top tien, da’s mooi. We zijn een echt team. Volgend jaar is het aan ons om alle mogelijke prijzen te pakken. De beste manier om onszelf optimaal te belonen blijft de titel in juni.”

En Union blijft op titelkoers. De Brusselaars staan na twintig speeldagen nog steeds aan de leiding en hebben ondertussen al zes punten voorsprong op eerste achtervolger RSC Anderlecht. Zondag ontvangt het in eigen huis STVV.

Volgende week staat er dan weer een dubbele confrontatie met paars-wit op het programma. Donderdag op het veld van Union voor de kwartfinale van de Beker van België, zondag in Anderlecht voor de competitie.  

 

Pakt Union de landstitel?

Meest recent

Ex-JPL-held verrast met extreme fysieke transformatie

Een transformatie die niemand zag aankomen: Jules Van Cleemput duikt plots opnieuw op, maar niet ...

6
6
Standard vloekt: zware opdoffer vlak voor Play-Offs

Komend weekend trekken ook de Europe Play-Offs zich op gang in de Jupiler Pro League. Standard staat ...

20
20
JPL hot in Engeland: Seys en De Cat naar zelfde club?

Komend weekend worden de Champions' Play-Offs afgetrapt met enkele mooie affiches. Zo is het nu al ...

137
137
De interland-week op TV: zes WK-tickets en oefenclashes

Komend weekend gaat het beslissende luik van het seizoen in het clubvoetbal van start. Maar eerst ...

18
18
Snelders in cel: schokkende feiten blijven nazinderen

Wat jarenlang begon als een vertrouwd gezicht en stem in het Belgische voetbal, eindigt nu in een ...

84
84
Degryse haalt verschroeiend uit na VS-België: "Kan écht niet"

De oefenwedstrijd in en tegen de Verenigde Staten, heeft de Rode Duivels een klinkende ...

62
62
De Bruyne moet wijken: nieuwe leider Duivels staat op

Kevin De Bruyne blijft de grootste naam bij de Rode Duivels, maar tegen de Verenigde Staten werd ook ...

166
166
België charmeert Europa: L'Equipe gek van twee Duivels

Er blijft zeker nog ruimte voor verbetering, maar de Rode Duivels hebben toch vooral goede punten ...

155
155
'Conflict Lukaku escaleert: Anderlecht-comeback wordt reëel'

Terwijl de Rode Duivels hun Amerikaanse tournée verder afwerken, wordt het op het thuisfront ...

329
329
Ook VS gaan los op truitjes-drama: sterren halen fors uit

De oefenwedstrijd tussen de Verenigde Staten en de Rode Duivels heeft heel wat stof doen opwaaien. ...

278
278
Eén Rode Duivel valt door de mand: Albert is keihard

De Rode Duivels hebben zaterdag met 2-5 gewonnen van de Verenigde Staten. Met die oefenzege tankten ...

181
181
KV Mechelen verrast met opvallende ambitie

De Champions' Play-Off telt dit seizoen enkele verrassingen. Met Antwerp en Genk grepen twee van de ...

106
106
Frankrijk boekt ook met B-ploeg simpele oefenzege

Zondag stonden er opnieuw enkele oefeninterlands op het programma. De voornaamste affiche was die ...

57
57
'Club baalt: Barça gaat met droomtarget lopen'

Club Brugge staat ongetwijfeld weer voor een drukke transferzomer. Het zal wellicht opnieuw de ...

196
196
Kritiek op defensie: Garcia onthult Duivels plan

De Rode Duivels zijn met een goed gevoel begonnen aan hun voorbereiding op het WK, want ze boekten ...

89
89
Rode Duivel doet boekje open: "Ik heb tranen gelaten"

De Rode Duivels hebben zaterdagavond een stevig statement gemaakt in hun eerste ...

63
63
'Anderlecht verliest weer talent: Aston Villa slaat toe'

Bij Anderlecht gaan ze nog steeds prat op Neerpede, al vindt het talent dat daar opgeleid wordt lang ...

353
353
Kompany naar City? Bayern-legende reageert duidelijk

De geruchtenmolen draait alwaar op volle toeren rond de toekomst van Vincent Kompany. Hij wordt de ...

151
151
'Tottenham verbaast en gaat voor speler-trainer'

Bij Tottenham is de crisis de voorbije weken alleen maar groter geworden. Zondag werd een nieuw ...

125
125
'KV Mechelen hakt knopen door over vier spelers'

KV Mechelen bereidt zich tijdens deze interlandbreak volop voor op zijn eerste deelname aan de ...

203
203
Duivels-alarm: Waarom De Cuyper plots ter discussie staat

Maxim De Cuyper leek het probleem op links eindelijk te hebben opgelost bij de Rode Duivels. Maar na ...

217
217
'Liverpool verslikt zich: 'opvolger Salah' kost 100 miljoen'

Wie wordt komende zomer de opvolger van Mohamed Salah? Het is een vraag die de supporters van ...

66
66
Vandenbempt kiest verkeerde richting: verbijstering alom

Peter Vandenbempt, voor veel mensen in de voetbalwereld nog steeds de beste commentator, liet ...

81
81
"Geweldig"- Debast geeft complimenten aan mede-Duivel

De Rode Duivels hebben zaterdagavond een flinke portie vertrouwen getankt richting het WK. In ...

156
156
Alles of niets: scharniermoment in stadiondossier Club

Club Brugge maakt zich op voor een belangrijke week. Zondag worden de Champions' Play-Offs geopend ...

1008
1008

Meer sportnieuws