Puertas doet straffe uitspraak na tweede plaats voor Gouden Schoen

624 stemmen
Puertas doet straffe uitspraak na tweede plaats voor Gouden Schoen

Cameron Puertas moest afgelopen donderdag vrede nemen met de tweede plaats op het Gala van de Gouden Schoen. De middenvelder van Union eindigde met 278 punten, winnaar Toby Alderweireld had er maar liefst 647. 

De Spanjaard, die nog tot 2025 onder contract ligt in Brussel, bleek tevreden te zijn met de uitslag. “Ik was al blij om hier te zijn", klinkt het bij Het Laatste Nieuws. "Genomineerd zijn op zich is al een overwinning, na de afgelopen zes maanden. Ik ben heel blij, ons werk heeft echt opgeleverd. En Toby is zeker een verdiende winnaar. Hij heeft de dubbel gepakt én dat doelpunt gemaakt...”

Titel

Union deed het uitstekend op het Gala van de Gouden Schoen en had heel wat spelers in de top tien. Puertas kijkt dan ook al uit naar komend seizoen. “Al die namen van Union in de top tien, da’s mooi. We zijn een echt team. Volgend jaar is het aan ons om alle mogelijke prijzen te pakken. De beste manier om onszelf optimaal te belonen blijft de titel in juni.”

En Union blijft op titelkoers. De Brusselaars staan na twintig speeldagen nog steeds aan de leiding en hebben ondertussen al zes punten voorsprong op eerste achtervolger RSC Anderlecht. Zondag ontvangt het in eigen huis STVV.

Volgende week staat er dan weer een dubbele confrontatie met paars-wit op het programma. Donderdag op het veld van Union voor de kwartfinale van de Beker van België, zondag in Anderlecht voor de competitie.  

 

Pakt Union de landstitel?

Meest recent

'Sibierski bijt tanden stuk op twee dossiers'

Het nieuwe seizoen is voor Anderlecht al voorspoedig begonnen, want ze wisten in de voorbije week af ...

0
0
Records sneuvelen bij Genk: De Condé dankt Club Brugge

KRC Genk gaat door een bewogen zomer, met een onverwachte trainerswissel en twee recordtransfers. ...

51
51
TRANSFERUURTJE: 'Broos beslist, Club vangt bot'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

137
137
‘Groen licht toptransfer Arne Engels: nog één struikelblok’

Arne Engels is aan een straffe opmars bezig. Bij Celtic is de middenvelder niet meer weg te denken ...

27
27
Antwerp komt met contractnieuws: focus is duidelijk

Royal Antwerp FC versterkte zich eerder al met Michael Frey en Maxime Busi, maar The Great Old ...

79
79
‘Knaltransfer Malick Fofana lonkt, KAA Gent kijkt mee’

Malick Fofana maakte de overstap van KAA Gent naar Olympique Lyon en in Frankrijk werd de ...

88
88
Vitor Bruno spreekt over transfervuurwerk Anderlecht

Komt er nog transfervuurwerk aan bij RSC Anderlecht? Paars-Wit won met 3-1 van Hammarby en mag zich ...

713
713
‘Club Brugge bikkelt: toptransfer plots van de baan’

Club Brugge hoopt het middenveld te versterken met Peer Koopmeiners van AZ. De Nederlander wordt al ...

461
461
‘Antwerp verbaast met nieuwe T1: wending op komst’

Royal Antwerp FC is nog steeds op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. Faris Haroun neemt voorlopig de ...

266
266
Patro haalt weer Japanner, Lokeren strikt zoon ex-Gouden Schoen

In de Jupiler Pro League wordt er binnen een week alweer afgetrapt, in de Challenger Pro League ...

45
45
'Verrassende transfer voor Arne Engels'

Vorig seizoen wist Arne Engels op de valreep nog de Schotse dubbel te pakken met Celtic. Onze ...

100
100
'Charleroi vindt akkoord en wacht in spanning af'

Bij Charleroi maken ze zich een week voor de start van het nieuwe seizoen nog op voor hun grootste ...

19
19
'Union waagt tweede poging voor recordtransfer'

Voor Union is het al een drukke transferzomer geweest. Het haalde al heel wat versterkingen binnen, ...

154
154
'Broos heeft knoop over toekomst definitief doorgehakt'

Hugo Broos zette deze zomer de kroon op zijn rijkgevulde trainerscarrière, want op zijn 74ste ...

359
359
'Club Brugge maakt zeer straf transferstatement'

Voor Club Brugge begint het nieuwe seizoen vrijdagavond al met de Supercup. Tegen Union zal Ivan ...

853
853
Voetbalwereld in shock: legende van Milan en Italië overleden

De internationale voetbalwereld in het algemeen en de Italiaanse in het bijzonder is vrijdagochtend ...

0
0
'Union troeft prestigieuze club af voor nieuwste aanwinst'

Het Belgische voetbalseizoen begint om 20u30 met de Supercup tussen Club Brugge en Union. Daarbij ...

142
142
‘Lukaku verraadt Napoli voor de meest gehate vijand’

Romelu Lukaku kan Napoli deze zomer verlaten voor de meest gehate vijand. Een Italiaanse topclub ...

520
520
Roef zorgt voor straffe beelden en geeft verklaring

Het Europese avontuur van AA Gent gaat verder, al heeft het donderdag toch weinig gescheeld. Bijna ...

170
170
Maamar spreekt duidelijke taal over vertrek bij Anderlecht

Anderlecht heeft donderdagavond een nieuwe stap richting de league phase van de Europa League gezet, ...

981
981
'Volgende jeugdproduct op vertrekken bij Club Brugge'

Club Brugge begint vrijdag aan zijn seizoen met de Supercup tegen bekerwinnaar Union. Daarin wordt ...

451
451
Coosemans geeft verklaring voor twee gezichten Anderlecht

Anderlecht mag nog steeds dromen van de Europa League, want het wist donderdagavond zijn tweede ...

381
381
Europese held bij Anderlecht: kranten geven 9 op 10

Even dreigde het opnieuw helemaal mis te lopen, maar RSC Anderlecht mag dan toch een voorronde ...

867
867
UEL/UECL: Anderlecht kent opponent, wisselend succes Nederland

Donderdagavond werden de heenmatchen in de tweede voorronde van de Europa en Conference League ...

578
578
Roef flikt het wéér: AA Gent stoot door na strafschoppen

AA Gent heeft zich donderdagavond geplaatst voor de derde voorronde van de Conference League. Tegen ...

217
217

Meer sportnieuws