Alderweireld doet straffe belofte na winnen van Gouden Schoen

261 stemmen
Alderweireld doet straffe belofte na winnen van Gouden Schoen

Toby Alderweireld, de gedoodverfde favoriet, is afgelopen donderdag aan de haal gegaan met de Gouden Schoen. De kapitein van Antwerp volgt daarmee Simon Mignolet. Bij Het Nieuwsblad gaf Mega Toby ook meteen aan een straffe belofte in te lossen. 

Ondanks het feit dat Alderweireld topfavoriet was om de trofee binnen te halen, was hij nooit 100% zeker van zijn overwinning. "Echt niet. Je wordt tot de grote favoriet gebombardeerd, maar dan wordt het net moeilijker. Iedereen verwacht dat je wint en daardoor zou de teleurstelling enorm zijn geweest als het niet was gelukt.”

LEES OOK: Gouden Schoen: winnaar eerste stemronde nú al bekend?

Liefde

Na het winnen van de Gouden Schoen richtte Alderweireld zich tot z'n familie en vrienden. “De spanning was de voorbije weken serieus aan het oplopen, al was ik vandaag opvallend rustig, omdat iedereen die ik liefheb hier aanwezig was: m’n vrouw, m’n broers, m’n ouders, m’n ploegmaats, noem maar op. Ik wil al die mensen ook bedanken. Zonder hen had ik dit niet kunnen bereiken.”

Daarnaast beloofde de kapitein van RAFC ook een tattoo te zetten van de Gouden Schoen als hij aan de haal ging met de trofee. En belofte maakt schuld! "Die gaat er zeker komen, want dit is toch een heel speciaal moment", besloot Alderweireld. 

Lang zal Alderweireld echter niet kunnen genieten van z'n nieuwe titel. Zondag (21/1) speelt hij met Antwerp immers tegen Charleroi, volgende week woensdag (24/1) wacht OH Leuven in de kwartfinale van de Beker van België. 

Is Alderweireld de verdiende winnaar van de Gouden Schoen?

Meest recent

Vanaken ontploft online na totale vernedering van Union

Club Brugge veegde zondagavond de vloer aan met concurrent Union en vond in Hans Vanaken een ...

2
2
Gheysens onder druk: Antwerp-overname in stroomversnelling?

Antwerp FC heeft andermaal een tegenvallend seizoen achter de rug. Er is dan ook nood aan een ...

54
54
'Sibierski grijpt in: nieuwe Anderlecht-coach in aantocht'

RSC Anderlecht strijdt nog volop voor een Europees ticket, maar de achterban kijkt vooral al ...

223
223
'Genk verstuurt Steuckers keiharde transferboodschap'

KRC Genk strijdt momenteel nog volop voor eindwinst in de Europe Play-Offs. Maar dat weerhoudt de ...

135
135
Transferclimax bij Club Brugge: witte rook rond topdeal

Bij Club Brugge is er witte rook rond een opvallende transfer. Blauw-Zwart heeft een Duitse ...

139
139
Ancelotti pakt Neymar mee naar WK, Spaans alarm om Yamal

Binnen minder dan een maand barst het WK in alle hevigheid los. Momenteel worden dan ook volop ...

43
43
'Club Brugge perplex: totale transferwending Stankovic'

Club Brugge zal tijdens de zomermercato sowieso verschillende sterkhouders kwijtspelen. Ook een ...

301
301
Arsenal op zucht van titel: controverse na rode kaart-fase

Arsenal FC heeft maandagavond weer een grote stap richting de landstitel gezet. De Gunners wonnen op ...

71
71
Leko ontkracht kritiek op Verhaeghe: "Klopt niet"

Club Brugge staat op het punt om Dévy Rigaux te verliezen aan Feyenoord, met als gevolg de ...

235
235
'Code rood bij Antwerp: exit Jaecques & Haroun?'

Na een alweer teleurstellend seizoen is Antwerp aan bezinning toe. Komende zomer is er dan ook nog ...

189
189
'Witte rook bij Essevee: overeenkomst met nieuwe T1'

Ontsnappen aan de Relegation Play-Offs lukte niet, maar daarin bleek Zulte Waregem wel veruit de ...

232
232
'Kogel door de kerk: Anderlecht verkoopt De Cat'

Na de verloren bekerfinale was het andermaal een seizoen om snel te vergeten voor RSC Anderlecht. ...

981
981
Leko haalt gram: ultieme vernedering voor AA Gent?

Dankzij een spectaculaire 5-0 zege tegen Union diepte Club Brugge het gat met de eerste achtervolger ...

485
485
"Als je hem ziet spelen ..." - Vanaken vaste basisspeler op WK?

Met een vijf sterren-prestatie in de titelclash tegen Union SG, toonde Hans Vanaken zondag nog eens ...

198
198
'Bom in Manchester: Guardiola na slotspeeldag weg bij City'

De ontknoping van de Engelse titelstrijd draait op volle toeren. Maar maandagavond werd de Premier ...

170
170
'STVV op zucht van nieuwe spits, Cercle pakt miljoenen'

Het seizoen in het clubvoetbal loopt op zijn laatste benen. Heel wat ploegen zijn dan ook al ...

89
89
Gouden Schoen: winnaar eerste stemronde nú al bekend?

Het seizoen in het clubvoetbal zit er bijna op, tijd dus om de uitblinkers van de voorbije maanden ...

236
236
'Mourinho dropt enorme transferbom bij Real-comeback'

Een officiële aankondiging ontbreekt nog, maar alle signalen wijzen erop dat José ...

211
211
Coucke met grond gelijk gemaakt: "Net een oude ABBA-zanger"

Bijna negen jaar geleden verraste Marc Coucke de Belgische voetbalwereld door recordkampioen RSC ...

591
591
'Gheysens droomt van stunt met topcoach'

Antwerp zit opnieuw zonder trainer en op de Bosuil gonst het meteen van de geruchten. Paul Gheysens ...

735
735
Lardot velt verdict: Sykes ontsnapt, penalty voor RSCA?

Na de 5-0 zege van Club Brugge tegen Union lijkt de titelstrijd beslist. Op het optreden van Lothar ...

331
331
Haroun hakt knopen door: 4 slachtoffers bij Antwerp

Na nog geen halfjaar werd Joseph Oosting alweer bedankt voor bewezen diensten door Antwerp, dat de ...

641
641
Jan Breydel ontploft: Brugse fans in brand door één man

Club Brugge lijkt op weg naar de landstitel. Blauw-Zwart veegde gisteren de vloer aan met concurrent ...

490
490
'RSCA kan cashen: 30 miljoen voor voltreffers Renard'

De vierde plaats werd voorlopig veiliggesteld, maar tot zover het goede nieuws bij RSC Anderlecht. ...

712
712
Titelkoorts bij Club Brugge: feestplannen al onthuld

Zelf houden Ivan Leko en co hun voetjes nog op de grond, maar na de forfaitzege tegen Union lijkt ...

305
305

Meer sportnieuws