Antwerp zorgt voor straf unicum op Gala van Gouden Schoen

216
Antwerp zorgt voor straf unicum op Gala van Gouden Schoen

Het Gala van de Gouden Schoen is donderdagavond uitgedraaid op een zelden geziene feestavond voor Antwerp. Een halfjaar nadat de Great Old een straffe dubbel binnenhaalde, hebben die prestaties hen immers ook een pak individuele prijzen opgeleverd.

Antwerp heeft immers goed huisgehouden op de Gouden Schoen. Toby Alderweireld wist zijn favorietenrol waar te maken en haalde de hoofdprijs binnen met een ruime voorsprong op het Union-duo Cameron Puertas en Mohamed Amoura. Maar daarnaast waren ook de nevencategorieën een prooi voor Antwerp.

LEES OOK: 'Cashbom bij Antwerp: waanzinnig prijskaartje bekend'

Antwerp haalt alle prijzen binnen

Jean Butez werd bekroond tot Doelman van het Jaar, Arthur Vermeeren won de prijs voor beste belofte en Mark van Bommel werd Trainer van het Jaar. Omdat de heerlijke knal van Toby Alderweireld in de titelmatch tegen Genk ook nog eens verkozen werd tot Doelpunt van het Jaar, won Antwerp zo élke prijs die het had kunnen winnen.

En daarmee zorgt de landskampioen voor een straf unicum, want nog nooit eerder gebeurde het dat één club de Gouden Schoen zo domineerde. De voorbije jaren was er wel vaker een club die in drie van de vier categorieën aan het langste eind trok, maar altijd wel één prijs aan een andere ploeg moest laten.

Antwerp slaagt waar Club Brugge faalde

Zo greep vooral Club Brugge een paar keer net naast een 'clean sweep'. In 2018, 2019 en 2020 won het telkens drie van de vier hoofdprijzen, maar telkens glipte er nog eentje door de vingers. In 2018 werd Lovre Kalinic (AA Gent) Doelman van het Jaar, in 2019 ging de Belofte van het Jaar naar Yari Verschaeren (Anderlecht) en nog eens een jaar later won Club in alle nevencategorieën, maar ging de Gouden Schoen zelf naar Lior Refaelov (Antwerp).

Antwerp slaagt dus wel waar Club de voorbije jaren faalde. Vrijdag kunnen ze op de Bosuil nog even nagenieten van dat succes, maar niet te lang. Zondag moeten ze immers alweer aan de bak, want dan staat hun eerste competitiewedstrijd van 2024 tegen Charleroi op het programma.

Heeft Antwerp alle prijzen verdiend?

Meest recent

‘Plotse wending rond recordbom Anderlecht’

Anderlecht leek een recordbedrag te moeten betalen om zijn toptarget los te weken, maar plots is het ...

86
86
‘Transferrel Adedeji krijgt bijzonder pijnlijke wending’

De transferrel rond Noah Adedeji-Sternberg krijgt stilaan een bijzonder pijnlijke wending. Terwijl ...

155
155
Wilmots gooit verdere transferplannen Standard op tafel

Standard heeft zijn eerste zege van het nieuwe seizoen beet. De Rouches wonnen vrijdagavond op eigen ...

53
53
Wederopstanding bij Club: verrassende naam charmeert Leko

Club Brugge zag de voorbije weken heel wat belangrijke krachten vertrekken. Dat werd grotendeels ...

262
262
Open mond bij Carragher en co: Tzolis maakt Engelse pers wild

Arsenal FC is sterk begonnen aan zijn queeste om de titel in de Premier League te verlengen. ...

221
221
‘Ophef om De Bruyne escaleert: Allegri gaat ongezien ver’

Kevin De Bruyne begon voor de tweede oefenmatch op rij op de bank bij Napoli. Tegen Aris antwoordde ...

119
119
Stadionsoap nog niet voorbij: Club botst op nieuwe hinderpaal

Club Brugge hoopt zo snel mogelijk te kunnen starten met de bouw van zijn nieuwe stadion. Het ...

473
473
'Anderlecht zet eindspel in: vijftal naar uitgang geduwd'

Met Tawfik Bentayeb verzekerde RSC Anderlecht zich vrijdag van zijn zesde zomeraanwinst. De ...

595
595
Euvrard duidt uitblinker aan: "Eindelijk goede wissel"

Standard heeft zijn eerste overwinning van het nieuwe seizoen beet. De Luikenaars hielden ...

155
155
Club niet te stoppen? Uitspraak Leko doet concurrentie gruwen

Ht seizoen is amper begonnen of Club Brugge staat al aan de leiding van de Jupiler Pro League te ...

788
788
Arsenal imponeert bij PL-start, Tzolis meteen op afspraak

In de Premier League heeft Arsenal FC het nieuwe seizoen overtuigend op gang getrapt. De ...

99
99
Standard doet Sclessin branden dankzij koele invaller

Na drie speeldagen werd Sclessin eindelijk in vuur en vlam gezet. Standard had in zijn vorige twee ...

99
99
Fans Arsenal gaan los op Club Brugge bij PL-debuut Tzolis

Vrijdagavond werd de nieuwe jaargang in de Premier League op gang getrapt. Als openingswedstrijd ...

512
512
CPL: Vreven vloert Mazzu, promovendus stunt opnieuw

Enigszins verrassend, maar allesbehalve onverdiend, staan Lokeren en Virton voorlopig aan kop in de ...

107
107
Tweetal charmeert Thorup: Genk met extra wapens naar Bosuil

KRC Genk wil zaterdagavond zijn eerste punten van het seizoen op verplaatsing veroveren. Maar dat ...

379
379
Barça heeft groot Tresoldi-plan: krankzinnige transfersom

Op Joel Ordoñez na wil Club Brugge in het slot van de transferperiode geen sterkhouders meer ...

832
832
Union kondigt weer vertrekker aan; Beveren shopt in Duitsland

De derde speeldag van de Jupiler Pro League is aangebroken, maar de eersteklassers blijven uiterst ...

87
87
"Duel Monster" - Arsenal dokt zwaar voor nieuwe topaanwinst

Arsenal FC bewees met een ruime zege in de Community Shield klaar te zijn voor het nieuwe seizoen. ...

173
173
‘Anderlecht kiest nieuwe maestro: toptransfer op de 10’

Anderlecht wil deze zomer nog uitpakken met een nieuwe creatieve maestro op het middenveld. ...

1146
1146
Vlak voor Serie A-start: De Bruyne slaat Allegri met verstomming

Verschillende Europese topcompetities trekken zich dit weekend weer op gang, daarbij ook de Serie A. ...

316
316
STVV op weg naar straffe stunt: strijdplan voor Cyprus

STVV heeft zijn rentree op het Europese toneel niet gemist. De Kanaries hadden in de heenwedstrijd ...

229
229
'Transferwaanzin in Londen: doorbraak Marmoush nabij'

Vrijdagavond gaat het nieuwe seizoen in de Premier League van start. Maar de Engelse clubs zijn ...

117
117
'Cashbom bij Antwerp: waanzinnig prijskaartje bekend'

Met een zes op zes heeft Antwerp zijn start niet gemist. Om die lijn door te trekken zal Marvin ...

483
483
'Done deal: Club Brugge rondt transferhuiswerk af'

Club Brugge laat het geld deze zomer weer stevig rollen. Tot dusver gaf het al ruim 40 miljoen uit ...

839
839
Standard zorgt voor bom in Mechelen: 'Vrouwen werden betast'

Bij Standard is er niet alleen commotie ontstaan over de wedstrijd tegen KV Mechelen, ook over het ...

214
214

Meer sportnieuws