Antwerp zorgt voor straf unicum op Gala van Gouden Schoen

216 stemmen
Antwerp zorgt voor straf unicum op Gala van Gouden Schoen

Het Gala van de Gouden Schoen is donderdagavond uitgedraaid op een zelden geziene feestavond voor Antwerp. Een halfjaar nadat de Great Old een straffe dubbel binnenhaalde, hebben die prestaties hen immers ook een pak individuele prijzen opgeleverd.

Antwerp heeft immers goed huisgehouden op de Gouden Schoen. Toby Alderweireld wist zijn favorietenrol waar te maken en haalde de hoofdprijs binnen met een ruime voorsprong op het Union-duo Cameron Puertas en Mohamed Amoura. Maar daarnaast waren ook de nevencategorieën een prooi voor Antwerp.

LEES OOK: Ex-JPL speler Wesley Hoedt onderdeel van liefdesbom

Antwerp haalt alle prijzen binnen

Jean Butez werd bekroond tot Doelman van het Jaar, Arthur Vermeeren won de prijs voor beste belofte en Mark van Bommel werd Trainer van het Jaar. Omdat de heerlijke knal van Toby Alderweireld in de titelmatch tegen Genk ook nog eens verkozen werd tot Doelpunt van het Jaar, won Antwerp zo élke prijs die het had kunnen winnen.

En daarmee zorgt de landskampioen voor een straf unicum, want nog nooit eerder gebeurde het dat één club de Gouden Schoen zo domineerde. De voorbije jaren was er wel vaker een club die in drie van de vier categorieën aan het langste eind trok, maar altijd wel één prijs aan een andere ploeg moest laten.

Antwerp slaagt waar Club Brugge faalde

Zo greep vooral Club Brugge een paar keer net naast een 'clean sweep'. In 2018, 2019 en 2020 won het telkens drie van de vier hoofdprijzen, maar telkens glipte er nog eentje door de vingers. In 2018 werd Lovre Kalinic (AA Gent) Doelman van het Jaar, in 2019 ging de Belofte van het Jaar naar Yari Verschaeren (Anderlecht) en nog eens een jaar later won Club in alle nevencategorieën, maar ging de Gouden Schoen zelf naar Lior Refaelov (Antwerp).

Antwerp slaagt dus wel waar Club de voorbije jaren faalde. Vrijdag kunnen ze op de Bosuil nog even nagenieten van dat succes, maar niet te lang. Zondag moeten ze immers alweer aan de bak, want dan staat hun eerste competitiewedstrijd van 2024 tegen Charleroi op het programma.

Heeft Antwerp alle prijzen verdiend?

Meest recent

Versterking Thorup: nog víér aanwinsten nodig bij Genk

Met recordaankoop Rafiu Durosinmi heeft KRC Genk zijn nieuwe speerpunt beet. Eerder haalden de ...

22
22
Harde keuzes Van Bommel: nieuwe kapitein bij Duivels?

Mark van Bommel gaat pas vanaf 15 augustus officieel aan de slag als Belgisch bondscoach. Maar de ...

137
137
'Principe-akkoord bereikt: Salah ploegmaat Rode Duivel'

Mohamed Salah is momenteel als transfervrije speler op zoek naar een nieuwe club. Maar er zou wel ...

41
41
Vanhaezebrouck geen bondscoach: ultieme revanche Mannaert?

De Rode Duivels hebben hun sportieve lot in handen gelegd van Mark van Bommel. Voor de vierde keer ...

397
397
'Anderlecht ziet transferdeal in koelkast belanden'

RSC Anderlecht wil zich in de resterende weken van de transferperiode nog verder versterken. ...

346
346
'Opvolger Rodri: City reserveert 90 mil voor WK-sensatie'

Aan de top van de Europese voetbalpiramide lijkt nog heel wat transfervuurwerk op komst. Zo drukt ...

78
78
Van Bommel kiest België: vertrouweling doet boekje open

Slechts enkele dagen na het vertrek van Rudi Garcia, heeft België een nieuwe bondscoach beet. ...

339
339
TRANSFERUURTJE: 'Doorbraak Onyedika, miljoenenklepper CDK'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

273
273
'Transfers spelen Club Brugge parten: drie dossiers op tafel'

Club Brugge kende een zwakke voorbereiding voor de Supercup tegen Union SG. Blauw-Zwart incasseerde ...

609
609
Euvrard onthult: Standard gaat nog uitpakken op mercato

Standard Luik wil komend seizoen weer hoge ogen gooien in de Jupiler Pro League. De Rouches zijn al ...

187
187
Courtois spreekt duidelijke taal over Mark van Bommel

Mark van Bommel is de nieuwe bondscoach van de Rode Duivels. De Nederlander is de opvolger van Rudi ...

853
853
Vitor Bruno duwt plan door bij Anderlecht: harde werkwijze

Vitor Bruno moet RSC Anderlecht weer naar de top van het Belgische voetbal zien te stuwen. De ...

428
428
Weer Europese topclub voor verguisde Lukaku?

Romelu Lukaku zit in een moeilijke situatie. De aanvaller speelde vorig seizoen amper tot niets bij ...

170
170
Leko kampt met kopzorgen na zomerstage Club Brugge

Club Brugge heeft de zomerstage in Frankrijk afgewerkt met een nederlaag tegen Stade Rennes. Het ...

558
558
'Standard en KV Mechelen strijden om.... Messi'

Speelt Messi volgend seizoen op de Belgische velden? Het zou zomaar kunnen. We horen jullie al ...

216
216
PSG koos nét niet voor Belgische coach: "Gesprek in Parijs"

In een voetbalcarrière hangt het vaak af van details. Soms vindt een toptransfer verrassend ...

131
131
Anderlecht heeft nood aan Saliba: Canadees moet opletten

Nathan Saliba pakte rood tegen Hammarby. De Canadese middenvelder moet stilaan gaan leren van zijn ...

353
353
Lukaku doet geruchtenmolen ontploffen met één foto

Met één opvallende foto zet Romelu Lukaku zijn volgers aan het denken. De topschutter ...

500
500
Openda heeft duidelijke boodschap voor Van Bommel

Standard verloor met 0-1 van Juventus, waar Loïs Openda niet in actie kwam. De Belgische ...

91
91
KRC Genk laat verdediger geruisloos vertrekken

KRC Genk heeft een van zijn verdedigers geruisloos laten vertrekken uit de Cegeka Arena. De ...

183
183
Aast Anderlecht op transfer à la Wilhelmsson?

RSC Anderlecht speelde een degelijke partij tegen Hammarby en wist verdiend 1-1 te spelen in Zweden. ...

519
519
Gevolgen WK: drie Rode Duivels stijgen in waarde

Rudi Garcia deed het voortreffelijk op het WK. België eindigde bij de laatste acht en dat ...

209
209
‘De Bruyne beraamt geheime transfer: Napoli in alle staten’

Kevin De Bruyne krijgt plots van twee kanten klappen. Napoli zet hem openlijk op zijn plaats, ...

233
233
Hoe een speler plots héél cruciaal is voor Anderlecht

RSC Anderlecht speelde 1-1 tegen Hammarby. Toch viel er na een uur voetballer iets op in Zweden. Is ...

347
347
'Charleroi ziet miljoenentransfer nog in het water vallen'

Charleroi zag deze zomer de kassa al eens rinkelen met de verkoop van Etienne Camara, die voor 4 ...

47
47

Meer sportnieuws