Antwerp zorgt voor straf unicum op Gala van Gouden Schoen

door
Antwerp zorgt voor straf unicum op Gala van Gouden Schoen

Het Gala van de Gouden Schoen is donderdagavond uitgedraaid op een zelden geziene feestavond voor Antwerp. Een halfjaar nadat de Great Old een straffe dubbel binnenhaalde, hebben die prestaties hen immers ook een pak individuele prijzen opgeleverd.

Antwerp heeft immers goed huisgehouden op de Gouden Schoen. Toby Alderweireld wist zijn favorietenrol waar te maken en haalde de hoofdprijs binnen met een ruime voorsprong op het Union-duo Cameron Puertas en Mohamed Amoura. Maar daarnaast waren ook de nevencategorieën een prooi voor Antwerp.

LEES OOK: Gouden Schoen-race terug open: Vanaken spreekt zich uit

Antwerp haalt alle prijzen binnen

Jean Butez werd bekroond tot Doelman van het Jaar, Arthur Vermeeren won de prijs voor beste belofte en Mark van Bommel werd Trainer van het Jaar. Omdat de heerlijke knal van Toby Alderweireld in de titelmatch tegen Genk ook nog eens verkozen werd tot Doelpunt van het Jaar, won Antwerp zo élke prijs die het had kunnen winnen.

En daarmee zorgt de landskampioen voor een straf unicum, want nog nooit eerder gebeurde het dat één club de Gouden Schoen zo domineerde. De voorbije jaren was er wel vaker een club die in drie van de vier categorieën aan het langste eind trok, maar altijd wel één prijs aan een andere ploeg moest laten.

Antwerp slaagt waar Club Brugge faalde

Zo greep vooral Club Brugge een paar keer net naast een 'clean sweep'. In 2018, 2019 en 2020 won het telkens drie van de vier hoofdprijzen, maar telkens glipte er nog eentje door de vingers. In 2018 werd Lovre Kalinic (AA Gent) Doelman van het Jaar, in 2019 ging de Belofte van het Jaar naar Yari Verschaeren (Anderlecht) en nog eens een jaar later won Club in alle nevencategorieën, maar ging de Gouden Schoen zelf naar Lior Refaelov (Antwerp).

Antwerp slaagt dus wel waar Club de voorbije jaren faalde. Vrijdag kunnen ze op de Bosuil nog even nagenieten van dat succes, maar niet te lang. Zondag moeten ze immers alweer aan de bak, want dan staat hun eerste competitiewedstrijd van 2024 tegen Charleroi op het programma.

Heeft Antwerp alle prijzen verdiend?

Meest recent

Luke Littler met verstomming geslagen door Rode Duivel

In Alexandra Palace kwam zaterdagavond een einde aan een spetterend WK Darts. De winnaar konden de ...

13
13
'Masterplan Anderlecht: ruwe diamant wordt klaargestoomd'

Bij RSC Anderlecht loopt er nog héél veel talent rond op Neerpede. De Brusselaars ...

67
67
'Premier League zet Club Brugge op jackpot'

Club Brugge verkocht de afgelopen jaren zeer goed. Eén van die spelers doet het nu zeer goed ...

131
131
'Bologna speurt rond en komt uit bij Belgische topclub'

Bij Bologna hebben ze altijd de Belgische spelersmarkt goed in de gaten gehouden. De Italiaanse club ...

26
26
Hommeles bij Manchester United: Amorim zorgt voor onrust

Zijn de dagen van Ruben Amorim als manager van Manchester United geteld? Het begint er steeds meer ...

41
41
'Como wil Union SG beroven van smaakmaker'

Union SG sloot de afgelopen jaren heel wat straffe deals en een volgende is alvast op komst. Nu de ...

35
35
'Club Brugge ontploft: schokkende transfer met FC Barcelona'

Er wordt gesproken met zijn entourage en Barça zou al een sportief plan klaar hebben: ...

278
278
Hasi krijgt meteen twee enorme opstekers bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht heeft Olivier Renard na een povere zomermercato veel werk. Hij staat toch voor ...

185
185
Gouden Schoen-race terug open: Vanaken spreekt zich uit

Komende zondag is het zover, dan wordt bekend gemaakt wie de Gouden Schoen 2025 heeft gewonnen. Hans ...

219
219
'Zware klap voor Hayen: steunpilaar naar uitgang'

Nicky Hayen werd vlak voor de interland-break aangesteld als de man die het seizoen van KRC Genk ...

252
252
'Overuren Renard: drie vertrekkers voor twee topaanwinsten'

Bij RSC Anderlecht is de voorbereiding op de tweede seizoenshelft inmiddels al begonnen. Afgelopen ...

372
372
Transfer naar Belgische topclub? Titraoui reageert

Charleroi loodste de voorbije jaren vrij consistent spelers door naar de Belgische top, met vorige ...

178
178
Broos baalt na eliminatie: "Niet onze dag"

Voor Hugo Broos zit de Africa Cup er al op. Onze landgenoot zag zijn Zuid-Afrika sneuvelen in de ...

43
43
'Standard heeft eerste winteraanwinst beet'

Standard mag nog hopen op een ticket voor de Champions' Play-Off, want na 20 speeldagen prijkt het ...

190
190
Kompany verliest nieuwe chouchou: "Ik wil absoluut naar Real"

Vincent Kompany heeft dit seizoen van Bayern München een machine gemaakt die amper af te ...

510
510
'Spaans toptalent wil doorbreken in Jupiler Pro League'

Nu de wintermercato van start gegaan is, zijn de Belgische clubs volop aan het zoeken naar ...

203
203
Anderlecht lanceert toptalent: Proto optimistisch

Anderlecht vertrok dit weekend naar Spanje om zich in warmere en zonnigere omstandigheden te kunnen ...

210
210
Broos ziet Africa Cup al in achtste finale eindigen

Hugo Broos is er zondagavond niet in geslaagd om het goede voorbeeld van Tom Saintfiet te volgen. ...

69
69
De Zerbi doet zeer pijnlijke uitspraak over rode Vermeeren

Arthur Vermeeren beleefde zondag een zeer pijnlijke primeur. De middenvelder pakte immers de eerste ...

190
190
Transfer bijna rond: Vanzeir niet mee op stage met Gent

Heel wat eersteklassers brengen de komende week door in zonniger oorden om zich klaar te stomen voor ...

249
249
'Club Brugge trekt dikke streep door twee miljoenentransfers'

Club Brugge vertoeft momenteel in Marbella, waar coach Ivan Leko zijn troepen klaarstoomt voor de ...

662
662
Hans Vanaken verovert ook naast het veld alle harten

Hans Vanaken is al jaren een vaste waarde bij Club Brugge. Niet alleen met zijn voeten, maar ook met ...

256
256
City sputtert in 2026: Chelsea steelt punt in 94ste minuut

De eerste grote Premier League-topper van het nieuwe kalenderjaar heeft geen winnaar opgeleverd. ...

63
63
'Wending Anderlecht: onverwachte aanwinst op radar'

RSC Anderlecht wil zich in januari verzekeren van enkele gerichte aanwinsten. Op de verlanglijst ...

509
509
'Club Brugge ruikt bloed: jacht op nieuwe '10' ontploft'

Club Brugge voelt een buitenkans en gaat vol in de aanval voor een nieuwe ‘10’. Leipzig ...

458
458

Meer sportnieuws