Antwerp zorgt voor straf unicum op Gala van Gouden Schoen

door
Antwerp zorgt voor straf unicum op Gala van Gouden Schoen

Het Gala van de Gouden Schoen is donderdagavond uitgedraaid op een zelden geziene feestavond voor Antwerp. Een halfjaar nadat de Great Old een straffe dubbel binnenhaalde, hebben die prestaties hen immers ook een pak individuele prijzen opgeleverd.

Antwerp heeft immers goed huisgehouden op de Gouden Schoen. Toby Alderweireld wist zijn favorietenrol waar te maken en haalde de hoofdprijs binnen met een ruime voorsprong op het Union-duo Cameron Puertas en Mohamed Amoura. Maar daarnaast waren ook de nevencategorieën een prooi voor Antwerp.

LEES OOK: Antwerp hoort schorsingsvoorstel Tsunashima na Anderlecht

Antwerp haalt alle prijzen binnen

Jean Butez werd bekroond tot Doelman van het Jaar, Arthur Vermeeren won de prijs voor beste belofte en Mark van Bommel werd Trainer van het Jaar. Omdat de heerlijke knal van Toby Alderweireld in de titelmatch tegen Genk ook nog eens verkozen werd tot Doelpunt van het Jaar, won Antwerp zo élke prijs die het had kunnen winnen.

En daarmee zorgt de landskampioen voor een straf unicum, want nog nooit eerder gebeurde het dat één club de Gouden Schoen zo domineerde. De voorbije jaren was er wel vaker een club die in drie van de vier categorieën aan het langste eind trok, maar altijd wel één prijs aan een andere ploeg moest laten.

Antwerp slaagt waar Club Brugge faalde

Zo greep vooral Club Brugge een paar keer net naast een 'clean sweep'. In 2018, 2019 en 2020 won het telkens drie van de vier hoofdprijzen, maar telkens glipte er nog eentje door de vingers. In 2018 werd Lovre Kalinic (AA Gent) Doelman van het Jaar, in 2019 ging de Belofte van het Jaar naar Yari Verschaeren (Anderlecht) en nog eens een jaar later won Club in alle nevencategorieën, maar ging de Gouden Schoen zelf naar Lior Refaelov (Antwerp).

Antwerp slaagt dus wel waar Club de voorbije jaren faalde. Vrijdag kunnen ze op de Bosuil nog even nagenieten van dat succes, maar niet te lang. Zondag moeten ze immers alweer aan de bak, want dan staat hun eerste competitiewedstrijd van 2024 tegen Charleroi op het programma.

Heeft Antwerp alle prijzen verdiend?

Meest recent

UCL: Newcastle haalt sloophamer boven, sterspeler scoort 4 keer

Deze week worden de heenmatchen in de tussenronde van de Champions League afgewerkt. In ...

3
3
Sneijder vernietigend na Benfica-Real: "Zó kinderachtig"

Het Champions League-duel tussen SL Benfica en Real Madrid heeft heel wat stof doen opwaaien. Zo ...

123
123
Club slikt enorme domper, Atletico op volle sterkte

Club Brugge hoopt opnieuw de achtste finales in de Champions League te halen, maar daarvoor zal het ...

83
83
Gheysens razend: Kindermans gooit bom bij Anderlecht

RSC Anderlecht zet vol in op een schokwending rond Jean Kindermans. Paars-wit wil hem terug naar ...

876
876
'Anderlecht overweegt enorme trainersverrassing'

Het blijft bij Anderlecht wachten op witte rook over een nieuwe trainer. Paars-Wit had gehoopt om ...

374
374
Lavia met opvallende tool snel weer op topniveau?

Het is intussen alweer bijna vier maanden geleden dat we Roméo Lavia nog eens op een ...

19
19
'Blessuregolf Standard deint uit: weer dubbele opdoffer'

Standard zal hopen dat het in de laatste vijf wedstrijden van de reguliere competitie alsnog een ...

76
76
Competitie of Europa? Hayen duidt prioriteit aan

Woensdagavond zijn alle ogen gericht op Club Brugge in de Champions League, maar ook KRC Genk is nog ...

138
138
Beerschot moet aan de bak: leegloop op Kiel?

Beerschot mag nog altijd dromen van promotie naar de Jupiler Pro League, al heeft het vorig weekend ...

84
84
Club Brugge-speler ontsnapt op ongeziene wijze aan schorsing

Club Brugge moet woensdagavond alweer aan de bak in de Champions League. Ondanks de ...

219
219
AA Gent krijgt geweldige opsteker voor laatste rechte lijn

Nog vijf speeldagen resten er in de reguliere competitie van de Jupiler Pro League en daarin lijkt ...

121
121
Okon gelooft in stunt Club Brugge en ziet hierdoor grote kans

Paul Okon was enkele jaren geleden assistent-trainer van Carl Hoefkens toen Club Brugge in eigen ...

113
113
Standard heeft prijs en slaat mooie slag

Bij Standard kent alweer een pover seizoen, maar de club hoopt de volgende jaren weer meer ...

91
91
Albert luidt alarmbel over twee Duivels: "Maak me zorgen"

Binnen een viertal maanden gaat het WK van start. De Rode Duivels kennen de nodige problemen, want ...

108
108
Verheyen over smaakmaker Club: "Niet klaar voor grote club"

Bij Club Brugge verkochten ze de afgelopen jaren voor héél veel geld. Geen enkele ...

300
300
Red Flames zien na 112 caps wéér grote naam afhaken

Het is duidelijk dat er stilaan een nieuw tijdperk is bij de Red Flames. De Belgische dames zien ...

38
38
Europese topcoach: "Haal Karetsas weg bij KRC Genk"

Bij KRC Genk weten ze dat ze met Konstantinos Karetsas een fenomeen in de rangen hebben. De jonge ...

582
582
Transferplan Club Brugge: Rigaux doet boekje open

Club Brugge heeft het voorbije decennium een straffe ontwikkeling doorgemaakt. Het groeide uit tot ...

338
338
'Toptransfer in de maak voor Amadou Onana'

Komende zomer staat er een WK op het programma en dat toernooi zal ongetwijfeld een invloed hebben ...

123
123
Mechele zorgt voor straffe primeur bij Club Brugge

Club Brugge hoopt om 21u opnieuw een Europese topavond te beleven. Dan komt Atletico Madrid op ...

156
156
UEFA grijpt in na racismerel rond Vinicius

Het werd dinsdag helaas geen feestavond in de Champions League. Alle sportieve verdiensten van de ...

264
264
Garcia moet volgende Rode Duivel schrappen voor maart

De Rode Duivels trekken in maart op stage naar de Verenigde Staten. Het wordt de laatste bijeenkomst ...

117
117
Aster Nzeyimana spuwt het uit: "Om van te kokhalzen"

Ze deelden recent nog ontroerend nieuws na een moeilijke periode. Aster Nzeyimana en Lize Feryn ...

81
81
De Condé benoemt enorm verschil bij Genk

Niet alleen Club Brugge is deze week aan zet in Europa. Donderdag komt ook KRC Genk in actie, want ...

174
174
Openda en Faes beleven zeer pijnlijke avond in CL

Het is dinsdagavond geen al te beste avond geworden voor de Belgen in de Champions League. Thibaut ...

47
47

Meer sportnieuws