Conway zorgt na bekerstunt voor nog meer verrassing bij KVO

door
Conway zorgt na bekerstunt voor nog meer verrassing bij KVO

Terwijl de voorbije weken het water aan de lippen leek te staan bij KV Oostende en de geruchten over een nakend faillissement alsmaar luider begonnen te klinken, is de spartelende kustploeg plots in stuntmodus beland. Na de knappe zege van vorig weekend tegen Zulte Waregem heeft KVO zich nu zowaar ook geplaatst voor de halve finale van de Croky Cup.

Dat deden ze door RWDM met 2-0 over de knie te leggen, waardoor ze binnen twee weken met OH Leuven of Antwerp mogen strijden voor een ticket voor de bekerfinale in het Koning Boudewijnstadion. Maar dat was niet de enige verrassing die woensdagavond in de Diaz Arena te rapen viel.

Conway kondigt oplossing aan voor KVO

Ook eigenaar Paul Conway trad plots weer in de schijnwerpers en kwam met een opmerkelijke reactie op de Oostendse malaise. "Waar men het haalt dat KV Oostende een club is die straks gaat verdwijnen, is mij een raadsel. Echt waar, we staan er niet slecht voor", tekende Het Laatste Nieuws op. "Toen ik hier in 2020 aankwam met de Pacific Media Group, waren de problemen groter dan ze nu zijn. We hebben toen een oplossing kunnen vinden en dat gaan we ook nu weer doen."

Intussen werden de lonen van de spelers ook al gestort en KVO gaat ook in beroep tegen de puntenaftrek die het de voorbije maanden tot twee keer toe opgelegd kreeg. Conway maakt zich sterk dat ze die ook ongedaan kunnen maken. Bovendien zou er nog vers geld op komst zijn.

Nieuwe sponsors brengen extra centen

"We hebben sponsors die willen helpen en we gaan ook enkele nieuwe sponsordeals aankondigen", vertelde Conway immers ook nog aan Het Nieuwsblad. "Daar zijn we excited over. Ik denk dat alles in orde is. We staan er goed voor. Maar een deel van ons probleem is dat er andere ploegen zijn met achterstallige betalingen aan ons, zoals de club waartegen we vanavond speelden."

Conway verwees daarmee naar het feit dat RWDM de transfersom voor Makhtar Gueye, die in de zomer voor 3 miljoen euro van KVO overkwam, in schijven betaalt. "Als clubs ons te laat betalen dan brengt ons dat in de problemen. Dat is niet correct. En we gaan hiertegen vechten, want ik ben dat beu", besluit de Amerikaan strijdvaardig.

Zal KV Oostende weer uit de put klimmen?

Meest recent

Vermant voert de druk stevig op bij Club Brugge

Club Brugge verloor met 2-1 van Union SG, waardoor Blauw-Zwart op zeven speeldagen van het einde ...

50
50
Buitenkans voor Standard: "Zou geen 'neen' zeggen"

Standard is achter de schermen uiteraard bezig met het scouten van spelers. De Luikenaars hebben wel ...

39
39
Anderlecht krijgt waarschuwing: "Belangrijkste match van seizoen"

STVV pakte zijn eerst punt in deze Play-Offs. Het werd 0-0 tegen AA Gent. De Truienaars maken zich ...

79
79
Zaakwaarnemer verklapt: "Sprak met Anderlecht"

RSC Anderlecht is achter de schermen al druk spelers in kaart aan het brengen voor de komende ...

128
128
Leko ziet énorm pijnpunt: "Gebeurt te makkelijk"

Club Brugge zit in de penarie. Blauw-Zwart kan voorlopig niet overtuigen in de Play-Offs en verloor ...

116
116
Zorgen voor Taravel: Anderlecht met gigantisch probleem

RSC Anderlecht pakte een 6 op 9 in de Play-Offs en doet weer volop mee voor de derde plaats. Dat is ...

107
107
BV's smullen: Amateurvoetbal ontploft op laatste speeldag

Met nog één speeldag voor de boeg blijft het razend spannend in verschillende ...

24
24
Hoeneß looft Kompany: "Gebeurde nog nooit bij Bayern"

Vincent Kompany krijgt enorm veel lof na zijn volgende prijs bij Bayern München. Binnen Bayern ...

139
139
KRC Genk kan RWDM financiële hulplijn bieden

KRC Genk gaat in de zomer uiteraard weer de nodige spelers verkopen. Dat is het lot van elke ...

298
298
Vandenbempt looft RSCA-pion: "Hij gaat het ver schoppen"

RSC Anderlecht kent een zeer moeizaam seizoen. Er was de Europese vernedering en in de competitie ...

266
266
AA Gent liet nieuw goudhaantje Club Brugge liggen

Om 18u45 zullen de ogen van vrijwel heel Europa op Club Brugge gericht zijn. Dan speelt NXT immers ...

151
151
'Voetbalbond neemt beslissing over toekomst Vertonghen'

Het leeuwendeel van de gouden generatie van de Rode Duivels is inmiddels al gestopt met voetballen, ...

51
51
'Ooit geweigerd door Club, straks aanvalsleider bij Barça'

Bij FC Barcelona belooft het alweer een bewogen transferzomer te gaan worden. Eén van de ...

136
136
Proto en Albert in de clinch: ging Standard over de schreef?

Standard doet nog altijd mee voor de eindzege in de Europe Play-Off. Het volgt nog altijd op twee ...

111
111
'Straffe wending: Lukaku alweer terug naar België'

Er was de voorbije weken heel wat te doen over Romelu Lukaku. De spits paste immers voor de stage ...

438
438
Leko de mist in: keuzes pakken helemaal verkeerd uit

De voorbije maanden maakten ze er bij Club Brugge geen geheim van dat de titel dit seizoen een must ...

142
142
Degryse: "Hij moet altijd basisspeler zijn bij Anderlecht"

Anderlecht pakte zondag zijn tweede zege op rij in de play-offs, maar met veel glans was dat toch ...

273
273
Geflirt en matige resultaten: Lierse stuurt coach door

Vrijdagavond werd een punt gezet achter het reguliere seizoen in de Challenger Pro League. ...

56
56
Schandaal in Belgisch vrouwenvoetbal: Agressie slaat toe

De vrouwenwedstrijd tussen Stokkem VV en Lommel SK is vrijdagavond volledig ontspoord in ...

69
69
Opvolger Mignolet al bekend? "Er is een plan uitgestippeld"

Wie wordt volgend seizoen de nummer één onder de lat bij Club Brugge? Het is een vraag ...

395
395
TRANSFERUURTJE: 'Club zoekt topaanwinst, tabula rasa Anderlecht'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

205
205
Gift Orban volledig door het lint: op de vuist met fan

Gift Orban speelde in het verleden bij KAA Gent, maar nu maakt de Nigeriaanse aanvaller het mooie ...

100
100
Club Brugge hoort uitsluitsel over Hans Vanaken

Hans Vanaken blesseerde zich afgelopen vrijdag op training en begon op de bank tegen Union SG. De ...

396
396
Degryse snapt niets van keuze Leko bij Club Brugge

Club Brugge heeft afgelopen speeldag een mokerslag gekregen van Union SG. De Brusselse club won met ...

250
250
Grote opluchting: RWDM wendt faillissement voorlopig af

Het zijn donkere dagen voor RWDM Brussels. Drie jaar na de euforie over de terugkeer op het hoogste ...

232
232

Meer sportnieuws