Riemer ‘favoriet’ verknalt het bij Anderlecht: einde nadert

446
Riemer ‘favoriet’ verknalt het bij Anderlecht: einde nadert

Ondanks de moeilijke en uitzichtloze situatie van Amadou Diawara heeft Brian Riemer de middenvelder nooit volledig laten vallen. In zijn laatste wedstrijd tegen Antwerp FC heeft Diawara heeft echter het helemaal verkorven.

 “Zijn einde bij Anderlecht is nabij”, schreef Het Nieuwsblad. Een mogelijk vertrek van de Guineeër wordt bemoeilijkt door zijn deelname aan de Afrika Cup, maar de club wil er alles aan doen om hem nog te laten gaan tijdens de wintermercato.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht en KAA Gent strijden, Club vreest’

Riemer blijft denken aan Diawara

Brian Riemer zit met grote personeelsproblemen voor de aanstaande bekerwedstrijd tegen Union SG want Anderlecht wordt geplaagd door blessures.

Francis Amuzu (pubalgie), Jan Vertonghen (enkel), Thomas Delaney (spierblessure), Killian Sardella (hamstrings) en Moussa N’Diaye (adductoren) zijn allemaal onbeschikbaar voor de kwartfinale van de Croky Cup.

“Ik houd bijna geen verdedigers meer over,” zei Riemer op zijn perspraatje voor de match tegen Union. Dit dwingt de Deense coach om creatief te puzzelen met zijn beschikbare pionnen, en hij zal wellicht kiezen voor een experimenteel defensief centraal duo met Zeno Debast en Theo Leoni.

Riemer noemde ook de naam van Amadou Diawara als mogelijke optie als centrale verdediger. Hij werd vorig jaar tijdens de voorbereiding op die positie getest, maar momenteel vertoeft de Guineeër op de Afrika Cup en is hij dus geen optie.

Riemer houdt van de speler Diawara

Amadou Diawara lijkt zijn toekomst bij Anderlecht te verliezen, waar zijn teleurstellende sportieve prestaties niet in lijn zijn met zijn status als een van de best betaalde spelers in de selectie.

Jesper Fredberg maakt er dan ook een erezaak van om de 26-jarige middenvelder tijdens de wintermercato te lozen en hij hoopt zich te ontdoen van het zware contract. Het probleem hierbij is echter dat Diawara momenteel deelneemt aan de Afrika Cup, wat een vertrek in januari bemoeilijkt.

Ondanks de moeilijke situatie waarin Diawara zich bevindt, heeft Brian Riemer de middenvelder nooit afgeschreven bij Anderlecht. De coach heeft zelfs meermaals zijn waardering uitgesproken voor de kwaliteiten en de status van de ex-speler van Napoli en AS Roma.

“Ik ben verbaasd dat we nooit over Diawara spreken. Ik hou erg van deze speler omdat hij een echte nummer zes is die eenvoudig, zuiver en snel speelt. Hij heeft een enorm inzicht dat weinig andere spelers bezitten”, zei Riemer.

“Amadou was misschien vergeten hoe goed hij kan zijn. Door dat vertrouwen zie je dat hij nu begint open te bloeien en je kan nu zien waarom Napoli en AS Roma grof geld betaalden voor hem.”

Diawara heeft het helemaal verkorven: “Zijn einde bij Anderlecht is nabij”

Indien Amadou Diawara beschikbaar was geweest, had de kans zeer groot geweest dat Brian Riemer hem als een Zwitsers zakmes had gebruikt en hem als centrale verdediger had opgesteld tegen Union SG.

Dergelijke keuze zou mogelijk een ongewenst signaal kunnen zijn vanuit de club, aangezien de overbodige Diawara al wekenlang richting de uitgang wordt geduwd en zelfs niet meer in actie komt onder leiding van Riemer.

In de laatste zes competitiewedstrijden kreeg de Guineeër slechts 6 minuten speeltijd, een korte maar dramatische invalbeurt met een fatale fout tegen Antwerp FC op 17 december.

Een moment dat bij Anderlecht niet snel zal worden vergeten. Na de wedstrijd was Het Nieuwsblad uitermate kritisch in hun beoordeling van Diawara. “Het lijkt er vooral op dat Amadou Diawara het verkorven heeft”, aldus de krant.

“Diawara heeft een dik contract en dan zijn dit erg dure missers. De middenvelder kostte zelfs al vier punten, want ook op RC Genk volgde na een zwakke invalbeurt nog een tegentreffer en een gelijkspel. Dat telt zwaar op. Het is hard, maar het einde van Diawara bij Anderlecht is nabij. Sorry.”

Hoewel het Riemer siert om opnieuw in de bres te springen voor de zwaar bekritiseerde speler en zijn fout als een tactisch probleem bestempelde, zou zijn geloofwaardigheid als coach op het spel komen te staan als hij Diawara blijft steunen en kansen blijft geven in de ploeg.

Risicopatiënt Diawara

maakt zich onmogelijk bij Anderlecht Anderlecht puilt uit van de centrale middenvelders en de club wil in de wintermercato op die positie wat ruimte vrijmaken.

Théo Leoni, Thomas Delaney, Mats Rits, Mario Stroeykens en Yari Verschaeren worden beschouwd als belangrijke onderdelen voor de toekomst van de club, terwijl Justin Lonwijk, Majeed Ashimeru, Kristian Arnstad en Amadou Diawara helemaal overbodig zijn in het Lotto Park.

Volgens La Dernière Heure wordt de naam van Diawara genoemd als de grootste kanshebber om Anderlecht te verlaten.

De Guineeër is een van de grootverdieners bij de club met een royaal jaarsalaris, daarnaast kampt hij met te veel concurrentie en te weinig kwaliteit om aanspraak te kunnen maken op een basisplaats.

Diawara is een grote risicopatiënt in het balbezit en de defensieve positionering, straalt amper leiderschap en métier uit, en heeft het moeilijk onder druk.

Hij komt amper aan de bak bij Anderlecht en wanneer hij eens in actie komt, dan zijn zijn prestatie overwegend teleurstellend. In de bekerwedstrijd tegen La Louvière scoorde hij geen punten, en tegen Club Brugge, KRC Genk en Antwerp FC was hij telkens betrokken bij de tegendoelpunten.

De rol van Diawara is uitgespeeld bij Anderlecht

Meest recent

Vandenbempt trekt grote ogen bij Duivels: “Serieuze kloof”

De Rode Duivels gingen met de billen bloot in het Stade de France. Frankrijk zette een achterstand ...

31
31
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht en KAA Gent strijden, Club vreest’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

88
88
Rode Duivels lopen mis: toptalent verklaart opvallende keuze

De afgelopen jaren zagen de Rode Duivels heel wat talenten voor een ander land kiezen. Vincent ...

51
51
Van Bommel lyrisch over Rode Duivel: “Veel beter dan ik”

De Rode Duivels gingen met 4-1 onderuit tegen Frankrijk. Na twee nederlagen tegen de Zinedine Zidane ...

84
84
Ongezien: racisme, spugen en vechtpartij in Nations League

Er werden niet enkel Nations League-wedstrijd afgewerkt in Europa, maar ook namens de Concacaf. ...

24
24
Keuzes Van Bommel bij Rode Duivels ferm in vraag gesteld

Mark van Bommel heeft zijn vuurdoop bij de Rode Duivels achter de rug. De bondscoach pakte een zes ...

244
244
Turken maken Montella af: enorme ontslagvergoeding

Turkije staat laatste in Groep 1 van Divisie A van de Nations League. Met nul punten lijkt ...

77
77
Lukebakio zucht en briest na Franse pandoering

De Rode Duivels eindigden het eerste interlandblok onder Mark van Bommel met zes punten uit vier ...

48
48
Gent houdt hart vast: droomdebuut eindigt in blessure

AA Gent heeft een geweldig eerste luik van het seizoen achter de rug. In de komende weken wordt het ...

53
53
Franse pers hard voor Duivels: "Zijn basisplaats was fiasco"

Frankrijk zal nog een tijdje het zwarte beest van de Rode Duivels bleven. Maandag leken ze komaf te ...

322
322
Sibierski aan de slag: nu al víér wintertransfers Anderlecht

Bij RSC Anderlecht kwam de XXL-interlandperiode welgekomen. Coach Vitor Bruno kreeg nog een ...

529
529
'Kompany vloekt: Engelsen brengen droomtransfer in gevaar'

Bayern München maakt zich op voor een stevig tweede luik van het seizoen. Ondertussen is de ...

64
64
Vanaken mee ten onder in Parijs: "Wereldtop te hoog gegrepen"

Lange tijd hielden ze de schijn hoog op en ze hebben er ook flink voor geknokt. Maar uiteindelijk ...

374
374
Vandenbempt benoemt Belgische uitblinkers: "Van wereldklasse"

Het heeft niet mogen zijn voor de Rode Duivels. Maandagavond stonden ze tot de 77ste minuut nochtans ...

196
196
"Amper aan de bal" - Belgische kranten streng voor minste Duivel

De Rode Duivels hebben maandagavond de kans laten liggen om de leidersplaats te grijpen in hun ...

1022
1022
'Club Brugge slaat toe: 'nieuwe Lewandowski' op komst'

Club Brugge heeft een nieuwe spits op het oog. In Zwitserland valt zijn naam al in één ...

335
335
Mokerslag afwezige Duivel: seizoen grotendeels om zeep

Het zijn zware dagen voor Alexis Saelemaekers. Bondscoach Mark van Bommel liet de winger van AC ...

90
90
Van Bommel trekt heldere conclusie na ondergang in Frankrijk

Mark van Bommel heeft een goede start genomen als Belgisch bondscoach. Maar de Nederlander maakte ...

278
278
L'Equipe pakt Duivels aan: drie spelers gebuisd, één 3 op 10

Frankrijk blijft het zwarte beest van de Rode Duivels. Na een weergaloos slotkwartier van Les Bleus, ...

552
552
Belgisch lichtpunt in Parijs: zelfs Zidane zwaait met lof

Lange tijd zag het er goed uit, maar de Rode Duivels zijn er dan toch niet in geslaagd een goed ...

347
347
Uitblinker Lavia uit frustratie na Franse comeback

De Rode Duivels kwamen tegen Frankrijk op voorsprong dankzij Dodi Lukebakio. Vooral de pass van ...

154
154
Ngoy verbaast met reactie na Frankrijk – België

België nam het in het Stade de France op tegen Frankrijk. De Rode Duivels, zonder Youri ...

229
229
Castagne ziet groot probleem bij Rode Duivels

De Rode Duivels stonden voor tegen Frankrijk, maar uiteindelijk kwam de klasse van de formatie van ...

141
141
Italië pakt winst tegen Turkije: België plots in gevarenzone

De Rode Duivels stonden lange tijd op een 0-1 voorsprong tegen Frankrijk, maar uiteindelijk kreeg ...

151
151
Rode Duivels kopje onder na straffe masterclass Frankrijk

De Rode Duivels namen het een tweede keer op korte tijd op tegen Frankrijk. Zinedine Zidane en ...

184
184

Meer sportnieuws