Riemer ‘favoriet’ verknalt het bij Anderlecht: einde nadert

door
Riemer ‘favoriet’ verknalt het bij Anderlecht: einde nadert

Ondanks de moeilijke en uitzichtloze situatie van Amadou Diawara heeft Brian Riemer de middenvelder nooit volledig laten vallen. In zijn laatste wedstrijd tegen Antwerp FC heeft Diawara heeft echter het helemaal verkorven.

 “Zijn einde bij Anderlecht is nabij”, schreef Het Nieuwsblad. Een mogelijk vertrek van de Guineeër wordt bemoeilijkt door zijn deelname aan de Afrika Cup, maar de club wil er alles aan doen om hem nog te laten gaan tijdens de wintermercato.

LEES OOK: Deschacht: "Hij had vroeger moeten vertrekken bij Anderlecht"

Riemer blijft denken aan Diawara

Brian Riemer zit met grote personeelsproblemen voor de aanstaande bekerwedstrijd tegen Union SG want Anderlecht wordt geplaagd door blessures.

Francis Amuzu (pubalgie), Jan Vertonghen (enkel), Thomas Delaney (spierblessure), Killian Sardella (hamstrings) en Moussa N’Diaye (adductoren) zijn allemaal onbeschikbaar voor de kwartfinale van de Croky Cup.

“Ik houd bijna geen verdedigers meer over,” zei Riemer op zijn perspraatje voor de match tegen Union. Dit dwingt de Deense coach om creatief te puzzelen met zijn beschikbare pionnen, en hij zal wellicht kiezen voor een experimenteel defensief centraal duo met Zeno Debast en Theo Leoni.

Riemer noemde ook de naam van Amadou Diawara als mogelijke optie als centrale verdediger. Hij werd vorig jaar tijdens de voorbereiding op die positie getest, maar momenteel vertoeft de Guineeër op de Afrika Cup en is hij dus geen optie.

Riemer houdt van de speler Diawara

Amadou Diawara lijkt zijn toekomst bij Anderlecht te verliezen, waar zijn teleurstellende sportieve prestaties niet in lijn zijn met zijn status als een van de best betaalde spelers in de selectie.

Jesper Fredberg maakt er dan ook een erezaak van om de 26-jarige middenvelder tijdens de wintermercato te lozen en hij hoopt zich te ontdoen van het zware contract. Het probleem hierbij is echter dat Diawara momenteel deelneemt aan de Afrika Cup, wat een vertrek in januari bemoeilijkt.

Ondanks de moeilijke situatie waarin Diawara zich bevindt, heeft Brian Riemer de middenvelder nooit afgeschreven bij Anderlecht. De coach heeft zelfs meermaals zijn waardering uitgesproken voor de kwaliteiten en de status van de ex-speler van Napoli en AS Roma.

“Ik ben verbaasd dat we nooit over Diawara spreken. Ik hou erg van deze speler omdat hij een echte nummer zes is die eenvoudig, zuiver en snel speelt. Hij heeft een enorm inzicht dat weinig andere spelers bezitten”, zei Riemer.

“Amadou was misschien vergeten hoe goed hij kan zijn. Door dat vertrouwen zie je dat hij nu begint open te bloeien en je kan nu zien waarom Napoli en AS Roma grof geld betaalden voor hem.”

Diawara heeft het helemaal verkorven: “Zijn einde bij Anderlecht is nabij”

Indien Amadou Diawara beschikbaar was geweest, had de kans zeer groot geweest dat Brian Riemer hem als een Zwitsers zakmes had gebruikt en hem als centrale verdediger had opgesteld tegen Union SG.

Dergelijke keuze zou mogelijk een ongewenst signaal kunnen zijn vanuit de club, aangezien de overbodige Diawara al wekenlang richting de uitgang wordt geduwd en zelfs niet meer in actie komt onder leiding van Riemer.

In de laatste zes competitiewedstrijden kreeg de Guineeër slechts 6 minuten speeltijd, een korte maar dramatische invalbeurt met een fatale fout tegen Antwerp FC op 17 december.

Een moment dat bij Anderlecht niet snel zal worden vergeten. Na de wedstrijd was Het Nieuwsblad uitermate kritisch in hun beoordeling van Diawara. “Het lijkt er vooral op dat Amadou Diawara het verkorven heeft”, aldus de krant.

“Diawara heeft een dik contract en dan zijn dit erg dure missers. De middenvelder kostte zelfs al vier punten, want ook op RC Genk volgde na een zwakke invalbeurt nog een tegentreffer en een gelijkspel. Dat telt zwaar op. Het is hard, maar het einde van Diawara bij Anderlecht is nabij. Sorry.”

Hoewel het Riemer siert om opnieuw in de bres te springen voor de zwaar bekritiseerde speler en zijn fout als een tactisch probleem bestempelde, zou zijn geloofwaardigheid als coach op het spel komen te staan als hij Diawara blijft steunen en kansen blijft geven in de ploeg.

Risicopatiënt Diawara

maakt zich onmogelijk bij Anderlecht Anderlecht puilt uit van de centrale middenvelders en de club wil in de wintermercato op die positie wat ruimte vrijmaken.

Théo Leoni, Thomas Delaney, Mats Rits, Mario Stroeykens en Yari Verschaeren worden beschouwd als belangrijke onderdelen voor de toekomst van de club, terwijl Justin Lonwijk, Majeed Ashimeru, Kristian Arnstad en Amadou Diawara helemaal overbodig zijn in het Lotto Park.

Volgens La Dernière Heure wordt de naam van Diawara genoemd als de grootste kanshebber om Anderlecht te verlaten.

De Guineeër is een van de grootverdieners bij de club met een royaal jaarsalaris, daarnaast kampt hij met te veel concurrentie en te weinig kwaliteit om aanspraak te kunnen maken op een basisplaats.

Diawara is een grote risicopatiënt in het balbezit en de defensieve positionering, straalt amper leiderschap en métier uit, en heeft het moeilijk onder druk.

Hij komt amper aan de bak bij Anderlecht en wanneer hij eens in actie komt, dan zijn zijn prestatie overwegend teleurstellend. In de bekerwedstrijd tegen La Louvière scoorde hij geen punten, en tegen Club Brugge, KRC Genk en Antwerp FC was hij telkens betrokken bij de tegendoelpunten.

De rol van Diawara is uitgespeeld bij Anderlecht

Meest recent

Deschacht: "Hij had vroeger moeten vertrekken bij Anderlecht"

Anderlecht staat donderdagavond voor een belangrijke partij, want het kan op Stayen de derde plaats ...

14
14
'Marseille zet weer zinnen op JPL-smaakmaker'

De titelstrijd in de Ligue 1 wordt de komende weken nog razend spannend, maar Olympique Marseille ...

6
6
Club Brugge grijpt mis: terugkeer ketst af

Club Brugge zette dit seizoen opnieuw grote stappen met zijn jeugdopleiding, want Club NXT schopte ...

58
58
Ministuntje AA Gent: De Mil koestert één grote hoop

De titelstrijd kreeg woensdagavond weer een verrassende wending. Enkele dagen nadat het nog de ...

62
62
Rode Duivels plots tegen Italië op WK? Trump-plan duikt op

Bij de FIFA liet voorzitter Gianni Infantino onlangs nog weten dat Iran zeker zal deelnemen aan het ...

163
163
Vrancken héél mysterieus over transfer naar Anderlecht

RSC Anderlecht gaat mogelijk op zoek naar een nieuwe trainer, al is daar nog geen duidelijkheid ...

245
245
Beerschot slijpt de messen: "Dat gaan we tonen!"

In de Challenger Pro League beginnen de Play-Offs voor de promotie. Beerschot neemt het op tegen ...

96
96
Bertaccini onder vuur: vrouw reageert fel

De voorbije weken waren allesbehalve eenvoudig voor Adriano Bertaccini en zijn gezin. De spits van ...

53
53
Club Brugge slaat terug: titelstrijd ontploft

Club Brugge won overtuigend met 6-1 van KV Mechelen. Achteraf waren ze uiteraard blij in het Jan ...

158
158
Bertaccini doet Anderlecht dromen: cijfers spreken

Adriano Bertaccini is sterk begonnen aan de Play-Offs. De aanvaller kende tot op heden een ...

146
146
Kompany zet Bayern-top onder druk met beslissing van formaat

Bayern zit in een beslissende fase rond een transfertarget die Kompany al maanden bovenaan zijn ...

77
77
Nainggolan spreekt klare taal over vertrek bij Patro

Patro Eisden stuntte door Radja Nainggolan in januari naar Maasmechelen te halen. De voormalige Rode ...

267
267
'Anderlecht botst met Napoli: strijd barst los'

RSC Anderlecht is volop bezig met het zoeken naar versterking. De Brusselaars willen de kern in de ...

141
141
Hubert geeft verklaring voor pover Union SG

Union SG speelde een povere partij, niet de eerste, tegen AA Gent. Deze keer konden ze geen ...

206
206
Vanaken niet pijnvrij: "Ik maak het zo niet erger"

Club Brugge uit en thuis is een enorm verschil. Na RSC Anderlecht werd ook KV Mechelen vlot ...

153
153
Nipte zege Barça overschaduwd: groot alarm om Yamal

FC Barcelona heeft zijn voorsprong aan de top in het klassement van La Liga intact kunnen houden ...

84
84
Opvallende persconferentie Leko: "Zie ik er bang uit?"

Club Brugge heeft zijn dure nederlaag op het veld van Union SG enkele dagen later alweer rechtgezet. ...

222
222
Dure uitschuiver Union: sterkhouder krijgt 4 op 10

Slechts enkele dagen na de zege in de titelclash tegen Club Brugge, werd Union SG weer stevig met de ...

98
98
Kompany naar bekerfinale, Doku helpt City aan leidersplaats

Vincent Kompany blijft met Bayern München op koers voor een historisch seizoen. Enkele dagen na ...

159
159
Titelstrijd volledig open: Club haalt fors uit, eerste slipper Union

Club Brugge heeft op de vierde speeldag van de Champions' Play-Off voor een nieuw keerpunt in de ...

305
305
Kassa Genk rinkelt: El Ouahdi gooit ambities op tafel

KRC Genk kan de laatste weken rekenen op een Zakaria El Ouahdi in bloedvorm. De Limburgers kunnen ...

348
348
PSG maakt titelstatement, nieuw gezichtsverlies Atlético

Enkele dagen dagen na de verloren finale van de Copa del Rey, heeft Atlético Madrid een ...

29
29
Geurtje aan cruciale goal Club: Vanhaezebrouck velt verdict

Club Brugge wou woensdagavond voor een gepaste reactie zorgen na de dure uitschuiver op Union SG. ...

709
709
Nieuwe kroonprins Anderlecht staat op: "Identiek Zanetti"

RSC Anderlecht heeft sportief en financieel gezien enkele moeilijke jaren achter de rug. Meer dan ...

488
488
"Heel zuur" - duidelijke oorzaak uitschuiver KRC Genk

KRC Genk heeft zijn leidersplaats in de Europe Play-Offs dinsdagavond met succes verdedigd. Maar de ...

266
266

Meer sportnieuws