Riemer ‘favoriet’ verknalt het bij Anderlecht: einde nadert

door
Riemer ‘favoriet’ verknalt het bij Anderlecht: einde nadert

Ondanks de moeilijke en uitzichtloze situatie van Amadou Diawara heeft Brian Riemer de middenvelder nooit volledig laten vallen. In zijn laatste wedstrijd tegen Antwerp FC heeft Diawara heeft echter het helemaal verkorven.

 “Zijn einde bij Anderlecht is nabij”, schreef Het Nieuwsblad. Een mogelijk vertrek van de Guineeër wordt bemoeilijkt door zijn deelname aan de Afrika Cup, maar de club wil er alles aan doen om hem nog te laten gaan tijdens de wintermercato.

LEES OOK: Thorgan Hazard onthult: contacten met deze JPL-club

Riemer blijft denken aan Diawara

Brian Riemer zit met grote personeelsproblemen voor de aanstaande bekerwedstrijd tegen Union SG want Anderlecht wordt geplaagd door blessures.

Francis Amuzu (pubalgie), Jan Vertonghen (enkel), Thomas Delaney (spierblessure), Killian Sardella (hamstrings) en Moussa N’Diaye (adductoren) zijn allemaal onbeschikbaar voor de kwartfinale van de Croky Cup.

“Ik houd bijna geen verdedigers meer over,” zei Riemer op zijn perspraatje voor de match tegen Union. Dit dwingt de Deense coach om creatief te puzzelen met zijn beschikbare pionnen, en hij zal wellicht kiezen voor een experimenteel defensief centraal duo met Zeno Debast en Theo Leoni.

Riemer noemde ook de naam van Amadou Diawara als mogelijke optie als centrale verdediger. Hij werd vorig jaar tijdens de voorbereiding op die positie getest, maar momenteel vertoeft de Guineeër op de Afrika Cup en is hij dus geen optie.

Riemer houdt van de speler Diawara

Amadou Diawara lijkt zijn toekomst bij Anderlecht te verliezen, waar zijn teleurstellende sportieve prestaties niet in lijn zijn met zijn status als een van de best betaalde spelers in de selectie.

Jesper Fredberg maakt er dan ook een erezaak van om de 26-jarige middenvelder tijdens de wintermercato te lozen en hij hoopt zich te ontdoen van het zware contract. Het probleem hierbij is echter dat Diawara momenteel deelneemt aan de Afrika Cup, wat een vertrek in januari bemoeilijkt.

Ondanks de moeilijke situatie waarin Diawara zich bevindt, heeft Brian Riemer de middenvelder nooit afgeschreven bij Anderlecht. De coach heeft zelfs meermaals zijn waardering uitgesproken voor de kwaliteiten en de status van de ex-speler van Napoli en AS Roma.

“Ik ben verbaasd dat we nooit over Diawara spreken. Ik hou erg van deze speler omdat hij een echte nummer zes is die eenvoudig, zuiver en snel speelt. Hij heeft een enorm inzicht dat weinig andere spelers bezitten”, zei Riemer.

“Amadou was misschien vergeten hoe goed hij kan zijn. Door dat vertrouwen zie je dat hij nu begint open te bloeien en je kan nu zien waarom Napoli en AS Roma grof geld betaalden voor hem.”

Diawara heeft het helemaal verkorven: “Zijn einde bij Anderlecht is nabij”

Indien Amadou Diawara beschikbaar was geweest, had de kans zeer groot geweest dat Brian Riemer hem als een Zwitsers zakmes had gebruikt en hem als centrale verdediger had opgesteld tegen Union SG.

Dergelijke keuze zou mogelijk een ongewenst signaal kunnen zijn vanuit de club, aangezien de overbodige Diawara al wekenlang richting de uitgang wordt geduwd en zelfs niet meer in actie komt onder leiding van Riemer.

In de laatste zes competitiewedstrijden kreeg de Guineeër slechts 6 minuten speeltijd, een korte maar dramatische invalbeurt met een fatale fout tegen Antwerp FC op 17 december.

Een moment dat bij Anderlecht niet snel zal worden vergeten. Na de wedstrijd was Het Nieuwsblad uitermate kritisch in hun beoordeling van Diawara. “Het lijkt er vooral op dat Amadou Diawara het verkorven heeft”, aldus de krant.

“Diawara heeft een dik contract en dan zijn dit erg dure missers. De middenvelder kostte zelfs al vier punten, want ook op RC Genk volgde na een zwakke invalbeurt nog een tegentreffer en een gelijkspel. Dat telt zwaar op. Het is hard, maar het einde van Diawara bij Anderlecht is nabij. Sorry.”

Hoewel het Riemer siert om opnieuw in de bres te springen voor de zwaar bekritiseerde speler en zijn fout als een tactisch probleem bestempelde, zou zijn geloofwaardigheid als coach op het spel komen te staan als hij Diawara blijft steunen en kansen blijft geven in de ploeg.

Risicopatiënt Diawara

maakt zich onmogelijk bij Anderlecht Anderlecht puilt uit van de centrale middenvelders en de club wil in de wintermercato op die positie wat ruimte vrijmaken.

Théo Leoni, Thomas Delaney, Mats Rits, Mario Stroeykens en Yari Verschaeren worden beschouwd als belangrijke onderdelen voor de toekomst van de club, terwijl Justin Lonwijk, Majeed Ashimeru, Kristian Arnstad en Amadou Diawara helemaal overbodig zijn in het Lotto Park.

Volgens La Dernière Heure wordt de naam van Diawara genoemd als de grootste kanshebber om Anderlecht te verlaten.

De Guineeër is een van de grootverdieners bij de club met een royaal jaarsalaris, daarnaast kampt hij met te veel concurrentie en te weinig kwaliteit om aanspraak te kunnen maken op een basisplaats.

Diawara is een grote risicopatiënt in het balbezit en de defensieve positionering, straalt amper leiderschap en métier uit, en heeft het moeilijk onder druk.

Hij komt amper aan de bak bij Anderlecht en wanneer hij eens in actie komt, dan zijn zijn prestatie overwegend teleurstellend. In de bekerwedstrijd tegen La Louvière scoorde hij geen punten, en tegen Club Brugge, KRC Genk en Antwerp FC was hij telkens betrokken bij de tegendoelpunten.

De rol van Diawara is uitgespeeld bij Anderlecht

Meest recent

Thorgan Hazard onthult: contacten met deze JPL-club

Voor Thorgan Hazard zou maart weleens een heel mooie maand kunnen worden. De 32-jarige scoort de ...

66
66
Mbappé dropt relatiebom: actrice uit tophitserie

Kylian Mbappé zorgt normaal gesproken voor spektakel op het veld, maar dit keer lijkt hij ...

15
15
Garcia krijgt boodschap: Rode Duivel in bloedvorm

Volgende week zal Rudi Garcia zijn selectie bekend maken voor de stage van de Rode Duivels in de ...

26
26
Opluchting voor Genk: Hayen meldt dubbele opsteker

KRC Genk boekte donderdagavond een knap resultaat door Freiburg te kloppen. Daarmee heeft het niet ...

47
47
'Strasbourg haalt opvolger Penders in JPL'

Strasbourg ging donderdagavond met 1-2 winnen op het veld van Rijeka en zette zo een grote stap ...

43
43
Biglia schokt Anderlecht: ‘Blaast hij alle bruggen op?’

Lucas Biglia zet de deur naar België opnieuw open. Net dat zal in Anderlecht hard binnenkomen, ...

222
222
Van Handenhoven vreest voor rampscenario bij KV Mechelen

Komend weekend krijgen we sowieso zekerheid over een vierde deelnemer aan de Champions' Play-Off. In ...

75
75
'Nico Williams maakt eindelijk toptransfer'

Sinds hij op het EK in 2024 schitterde met Spanje en de Europese titel veroverde, werd Nico ...

73
73
Louwagie onthult bijzonder transferplan AA Gent

AA Gent ontdekte vorig weekend een nieuwe parel. Tegen KV Mechelen maakte de 18-jarige Ibrahima ...

106
106
Hayen spreekt El Ouahdi tegen: "Hij wist het wél"

KRC Genk heeft donderdag een goede uitgangspositie veroverd in de achtste finales van de Europa ...

109
109
Enorme boost Genk: Heymans benoemt twee opstekers

Enkele dagen na de pijnlijke nederlaag op Union SG, heeft KRC Genk de rug kunnen rechten. In de ...

87
87
Eén valse noot voor Genk: El Ouahdi geeft opvallende reactie

Zakaria El Ouahdi toonde zich donderdagavond nog eens van goudwaarde namens KRC Genk. Met een puik ...

85
85
UEL/UECL: grote stunt in Europa League, Palace speelt met vuur

In de Conference en Europa League werden donderdagavond de heenwedstrijden van de 1/8ste finales ...

83
83
Genk ruikt kwartfinale: El Ouahdi matchwinner met pareltje

KRC Genk heeft donderdagavond zijn hand uitgestoken naar een plek in de kwartfinales van de Europa ...

81
81
'Manchester City grijpt fors in met twéé topaanwinsten'

Manchester City slikte woensdagavond een mokerslag van formaat en verloor in de Champions League met ...

99
99
De Cat mee naar WK? Voetbalfans geven duidelijke mening

Nathan De Cat maakt dit seizoen ondanks zijn prille leeftijd serieus indruk bij RSC Anderlecht. De ...

360
360
Code oranje bij Duivels: steunpilaar wordt zorgenkind

Volgende week maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekend voor de oefenstage in de Verenigde ...

84
84
'Druk op Gheysens stijgt: groot slachtoffer bij verkoop Antwerp'

Antwerp FC heeft enkele gouden jaren beleefd onder voorzitter Paul Gheysens. Maar door ...

328
328
Kopzorgen bij AA Gent: De Mil geeft blessure-update

AA Gent kon zich afgelopen weekend weer in de top zes knokken. Het wordt nu echter zaak om het ...

133
133
UEL/UECL: Onana doet ex-club pijn, AZ geeft Nederland hoop

In de Europa en Conference League werden donderdagavond de heenmatchen van de 1/8ste finales ...

51
51
Hayen verrast bij Genk: vijf wissels in Europese basiself

KRC Genk zal de Belgische eer moeten hoog houden in de rest van het Europese seizoen. De Limburgers ...

66
66
‘Leko onder vuur bij Club Brugge: onrust groeit’

Ivan Leko voelt de druk toenemen bij Club Brugge. Na het gelijkspel tegen Anderlecht groeit de ...

411
411
Tresoldi, Heymans of Thorgan: 'Speler vd Maand' bekend

De maand februari leverde in de Jupiler Pro League verschillende mooie wedstrijden op. En ook aan ...

153
153
'Eerste zomertransfer Club Brugge bepaald: contract tot 2031'

Club Brugge wil zich in de komende weken en maanden verzekeren van de twintigste landstitel uit zijn ...

485
485
Genk oogst lof in Duitsland: TD geeft fraai compliment

Donderdagavond komt de enige overgebleven Belgische club op het Europese toneel in actie. In de ...

501
501

Meer sportnieuws