Riemer ‘favoriet’ verknalt het bij Anderlecht: einde nadert

446 stemmen
Riemer ‘favoriet’ verknalt het bij Anderlecht: einde nadert

Ondanks de moeilijke en uitzichtloze situatie van Amadou Diawara heeft Brian Riemer de middenvelder nooit volledig laten vallen. In zijn laatste wedstrijd tegen Antwerp FC heeft Diawara heeft echter het helemaal verkorven.

 “Zijn einde bij Anderlecht is nabij”, schreef Het Nieuwsblad. Een mogelijk vertrek van de Guineeër wordt bemoeilijkt door zijn deelname aan de Afrika Cup, maar de club wil er alles aan doen om hem nog te laten gaan tijdens de wintermercato.

LEES OOK: Anderlecht kondigt vertrek van jeugdproduct aan

Riemer blijft denken aan Diawara

Brian Riemer zit met grote personeelsproblemen voor de aanstaande bekerwedstrijd tegen Union SG want Anderlecht wordt geplaagd door blessures.

Francis Amuzu (pubalgie), Jan Vertonghen (enkel), Thomas Delaney (spierblessure), Killian Sardella (hamstrings) en Moussa N’Diaye (adductoren) zijn allemaal onbeschikbaar voor de kwartfinale van de Croky Cup.

“Ik houd bijna geen verdedigers meer over,” zei Riemer op zijn perspraatje voor de match tegen Union. Dit dwingt de Deense coach om creatief te puzzelen met zijn beschikbare pionnen, en hij zal wellicht kiezen voor een experimenteel defensief centraal duo met Zeno Debast en Theo Leoni.

Riemer noemde ook de naam van Amadou Diawara als mogelijke optie als centrale verdediger. Hij werd vorig jaar tijdens de voorbereiding op die positie getest, maar momenteel vertoeft de Guineeër op de Afrika Cup en is hij dus geen optie.

Riemer houdt van de speler Diawara

Amadou Diawara lijkt zijn toekomst bij Anderlecht te verliezen, waar zijn teleurstellende sportieve prestaties niet in lijn zijn met zijn status als een van de best betaalde spelers in de selectie.

Jesper Fredberg maakt er dan ook een erezaak van om de 26-jarige middenvelder tijdens de wintermercato te lozen en hij hoopt zich te ontdoen van het zware contract. Het probleem hierbij is echter dat Diawara momenteel deelneemt aan de Afrika Cup, wat een vertrek in januari bemoeilijkt.

Ondanks de moeilijke situatie waarin Diawara zich bevindt, heeft Brian Riemer de middenvelder nooit afgeschreven bij Anderlecht. De coach heeft zelfs meermaals zijn waardering uitgesproken voor de kwaliteiten en de status van de ex-speler van Napoli en AS Roma.

“Ik ben verbaasd dat we nooit over Diawara spreken. Ik hou erg van deze speler omdat hij een echte nummer zes is die eenvoudig, zuiver en snel speelt. Hij heeft een enorm inzicht dat weinig andere spelers bezitten”, zei Riemer.

“Amadou was misschien vergeten hoe goed hij kan zijn. Door dat vertrouwen zie je dat hij nu begint open te bloeien en je kan nu zien waarom Napoli en AS Roma grof geld betaalden voor hem.”

Diawara heeft het helemaal verkorven: “Zijn einde bij Anderlecht is nabij”

Indien Amadou Diawara beschikbaar was geweest, had de kans zeer groot geweest dat Brian Riemer hem als een Zwitsers zakmes had gebruikt en hem als centrale verdediger had opgesteld tegen Union SG.

Dergelijke keuze zou mogelijk een ongewenst signaal kunnen zijn vanuit de club, aangezien de overbodige Diawara al wekenlang richting de uitgang wordt geduwd en zelfs niet meer in actie komt onder leiding van Riemer.

In de laatste zes competitiewedstrijden kreeg de Guineeër slechts 6 minuten speeltijd, een korte maar dramatische invalbeurt met een fatale fout tegen Antwerp FC op 17 december.

Een moment dat bij Anderlecht niet snel zal worden vergeten. Na de wedstrijd was Het Nieuwsblad uitermate kritisch in hun beoordeling van Diawara. “Het lijkt er vooral op dat Amadou Diawara het verkorven heeft”, aldus de krant.

“Diawara heeft een dik contract en dan zijn dit erg dure missers. De middenvelder kostte zelfs al vier punten, want ook op RC Genk volgde na een zwakke invalbeurt nog een tegentreffer en een gelijkspel. Dat telt zwaar op. Het is hard, maar het einde van Diawara bij Anderlecht is nabij. Sorry.”

Hoewel het Riemer siert om opnieuw in de bres te springen voor de zwaar bekritiseerde speler en zijn fout als een tactisch probleem bestempelde, zou zijn geloofwaardigheid als coach op het spel komen te staan als hij Diawara blijft steunen en kansen blijft geven in de ploeg.

Risicopatiënt Diawara

maakt zich onmogelijk bij Anderlecht Anderlecht puilt uit van de centrale middenvelders en de club wil in de wintermercato op die positie wat ruimte vrijmaken.

Théo Leoni, Thomas Delaney, Mats Rits, Mario Stroeykens en Yari Verschaeren worden beschouwd als belangrijke onderdelen voor de toekomst van de club, terwijl Justin Lonwijk, Majeed Ashimeru, Kristian Arnstad en Amadou Diawara helemaal overbodig zijn in het Lotto Park.

Volgens La Dernière Heure wordt de naam van Diawara genoemd als de grootste kanshebber om Anderlecht te verlaten.

De Guineeër is een van de grootverdieners bij de club met een royaal jaarsalaris, daarnaast kampt hij met te veel concurrentie en te weinig kwaliteit om aanspraak te kunnen maken op een basisplaats.

Diawara is een grote risicopatiënt in het balbezit en de defensieve positionering, straalt amper leiderschap en métier uit, en heeft het moeilijk onder druk.

Hij komt amper aan de bak bij Anderlecht en wanneer hij eens in actie komt, dan zijn zijn prestatie overwegend teleurstellend. In de bekerwedstrijd tegen La Louvière scoorde hij geen punten, en tegen Club Brugge, KRC Genk en Antwerp FC was hij telkens betrokken bij de tegendoelpunten.

De rol van Diawara is uitgespeeld bij Anderlecht

Meest recent

'Club met de handen in het haar voor Supercup én JPL-start'

De eerste grote test voor Club Brugge wordt de Belgische Supercup tegen Union SG. Op 31 juli neemt ...

22
22
Burgess wees monstercontract af: groots plan met KAA Gent

Christian Burgess verliet Union SG na jaren trouwe dienst. Beide partijen kwamen er niet uit tijdens ...

35
35
‘Strijd om Onyedika barst volledig los: Club ontvangt bod’

Club Brugge kende een topseizoen en verschillende sterkhouders dreigen de club te verlaten deze ...

177
177
Tuchel haalt ongezien uit: Engeland compleet afgemaakt

Engeland ging in de halve finale van het WK onderuit tegen Argentinië. De Engelsen kwamen op ...

60
60
Wilmots apetrots: Standard pakt uit met nieuwe zomertransfer

Standard Luik is druk in de weer op de zomermercato. De Rouches hopen weer mee te kunnen doen om de ...

64
64
‘Stunt van formaat: Club verliest toptalent aan JPL-club’

Club Brugge focuste zich de afgelopen jaren op de jeugdopleiding en de werking met Club NXT. ...

414
414
Wending: Ferrera krijgt toch straf na uithaal richting refs

Yannick Ferrera degradeerde met Dender naar de Challenger Pro League. Na de laatste speeldag haalde ...

47
47
Burgess onthult exacte reden voor vertrek Union SG

Christian Burgess groeide de afgelopen seizoenen uit tot een icoon bij Union SG. De centrale ...

216
216
FIFA start onderzoek naar clash Argentinië – Engeland

De halve finale tussen Argentinië en Engeland zindert nog na. The Three Lions kwamen op ...

72
72
Lommel sluit straffe transferdeal met Atletico Madrid

Lommel is straks de meest verrassende nieuwkomer in de Jupiler Pro League, nadat de Limburgers ...

33
33
'Puzzelen voor Leko: debutanten én nodige afwezigen'

Bij Club Brugge hebben ze nog twee weken om zich klaar te stomen voor hun eerste officiële ...

300
300
OHL pakt uit en houdt jeugdinternational aan boord

Bij OH Leuven hopen ze komend seizoen beter te doen, nadat ze in de voorbije jaargang maar net de ...

26
26
'Beveren wil transfervrije slag slaan bij Standard'

SK Beveren veroverde vorig seizoen met groot machtsvertoon de titel in de Challenger Pro League, ...

115
115
'Nieuwe Lukaku-wending: straffe bestemming duikt op'

Romelu Lukaku speelde een opmerkelijk sterk WK. Na een seizoen met amper 64 speelminuten waren er ...

406
406
Anderlecht kondigt vertrek van jeugdproduct aan

Anderlecht heeft minder dan een week om zich klaar te stomen voor zijn eerste Europese opdracht, ...

86
86
TRANSFERUURTJE: 'Praet verbaast, Club gaat voor opvolger Tzolis'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

377
377
Vrouw van Wesley Sonck doet hartverscheurende onthulling

Wesley Sonck was tijdens het WK weer alomtegenwoordig bij de uitzendingen op Sporza. De ...

181
181
KAA Gent verrast met aankondiging van flanktalent

KAA Gent is de zomermercato aan het afspeuren voor opportuniteiten, niet enkel voor de A-kern, maar ...

132
132
‘Standard troeft Anderlecht en Union af met toptransfer’

Standard Luik hoopt weer snel aan de top van het Belgische voetbal te staan. Marc Wilmots wil deze ...

297
297
'Club Brugge schrikt: opvallende constructie voor Ordonez'

Joel Ordonez wordt al een tijdje in verband gebracht met een knaltransfer. Clubs zoals Liverpool, ...

528
528
Voetbalbond USA na Balogun-affaire: “Trump doet wat hij wil”

De situatie rond Folarin Balogun blijft voortduren. De aanvaller was aanvankelijk geschorst voor de ...

273
273
‘Tzolis neemt geen risico’s en hakt knoop door bij Club’

Christos Tzolis is op weg naar Arsenal. De interesse van de Engelse grootmacht was al een tijdje ...

334
334
'Straf: Club troefde deze 2 Europese topclubs af voor Sommer'

Bij Club Brugge begint het elftal voor komend seizoen stilaan vorm te krijgen. Eén van de ...

296
296
STVV heeft eindelijk tweede nieuwkomer beet

STVV blikt terug op een geweldig seizoen, waarin het de derde plaats pakte en zo een ticket voor de ...

100
100
Grote verrassing: Barça plukt talent weg bij Charleroi

FC Barcelona veroverde afgelopen seizoen voor de tweede keer op rij de Spaanse titel, maar staat ...

83
83

Meer sportnieuws