Riemer ‘favoriet’ verknalt het bij Anderlecht: einde nadert

446
Riemer ‘favoriet’ verknalt het bij Anderlecht: einde nadert

Ondanks de moeilijke en uitzichtloze situatie van Amadou Diawara heeft Brian Riemer de middenvelder nooit volledig laten vallen. In zijn laatste wedstrijd tegen Antwerp FC heeft Diawara heeft echter het helemaal verkorven.

 “Zijn einde bij Anderlecht is nabij”, schreef Het Nieuwsblad. Een mogelijk vertrek van de Guineeër wordt bemoeilijkt door zijn deelname aan de Afrika Cup, maar de club wil er alles aan doen om hem nog te laten gaan tijdens de wintermercato.

LEES OOK: 'Sibierski gaat los: grote gevolgen na Europees succes'

Riemer blijft denken aan Diawara

Brian Riemer zit met grote personeelsproblemen voor de aanstaande bekerwedstrijd tegen Union SG want Anderlecht wordt geplaagd door blessures.

Francis Amuzu (pubalgie), Jan Vertonghen (enkel), Thomas Delaney (spierblessure), Killian Sardella (hamstrings) en Moussa N’Diaye (adductoren) zijn allemaal onbeschikbaar voor de kwartfinale van de Croky Cup.

“Ik houd bijna geen verdedigers meer over,” zei Riemer op zijn perspraatje voor de match tegen Union. Dit dwingt de Deense coach om creatief te puzzelen met zijn beschikbare pionnen, en hij zal wellicht kiezen voor een experimenteel defensief centraal duo met Zeno Debast en Theo Leoni.

Riemer noemde ook de naam van Amadou Diawara als mogelijke optie als centrale verdediger. Hij werd vorig jaar tijdens de voorbereiding op die positie getest, maar momenteel vertoeft de Guineeër op de Afrika Cup en is hij dus geen optie.

Riemer houdt van de speler Diawara

Amadou Diawara lijkt zijn toekomst bij Anderlecht te verliezen, waar zijn teleurstellende sportieve prestaties niet in lijn zijn met zijn status als een van de best betaalde spelers in de selectie.

Jesper Fredberg maakt er dan ook een erezaak van om de 26-jarige middenvelder tijdens de wintermercato te lozen en hij hoopt zich te ontdoen van het zware contract. Het probleem hierbij is echter dat Diawara momenteel deelneemt aan de Afrika Cup, wat een vertrek in januari bemoeilijkt.

Ondanks de moeilijke situatie waarin Diawara zich bevindt, heeft Brian Riemer de middenvelder nooit afgeschreven bij Anderlecht. De coach heeft zelfs meermaals zijn waardering uitgesproken voor de kwaliteiten en de status van de ex-speler van Napoli en AS Roma.

“Ik ben verbaasd dat we nooit over Diawara spreken. Ik hou erg van deze speler omdat hij een echte nummer zes is die eenvoudig, zuiver en snel speelt. Hij heeft een enorm inzicht dat weinig andere spelers bezitten”, zei Riemer.

“Amadou was misschien vergeten hoe goed hij kan zijn. Door dat vertrouwen zie je dat hij nu begint open te bloeien en je kan nu zien waarom Napoli en AS Roma grof geld betaalden voor hem.”

Diawara heeft het helemaal verkorven: “Zijn einde bij Anderlecht is nabij”

Indien Amadou Diawara beschikbaar was geweest, had de kans zeer groot geweest dat Brian Riemer hem als een Zwitsers zakmes had gebruikt en hem als centrale verdediger had opgesteld tegen Union SG.

Dergelijke keuze zou mogelijk een ongewenst signaal kunnen zijn vanuit de club, aangezien de overbodige Diawara al wekenlang richting de uitgang wordt geduwd en zelfs niet meer in actie komt onder leiding van Riemer.

In de laatste zes competitiewedstrijden kreeg de Guineeër slechts 6 minuten speeltijd, een korte maar dramatische invalbeurt met een fatale fout tegen Antwerp FC op 17 december.

Een moment dat bij Anderlecht niet snel zal worden vergeten. Na de wedstrijd was Het Nieuwsblad uitermate kritisch in hun beoordeling van Diawara. “Het lijkt er vooral op dat Amadou Diawara het verkorven heeft”, aldus de krant.

“Diawara heeft een dik contract en dan zijn dit erg dure missers. De middenvelder kostte zelfs al vier punten, want ook op RC Genk volgde na een zwakke invalbeurt nog een tegentreffer en een gelijkspel. Dat telt zwaar op. Het is hard, maar het einde van Diawara bij Anderlecht is nabij. Sorry.”

Hoewel het Riemer siert om opnieuw in de bres te springen voor de zwaar bekritiseerde speler en zijn fout als een tactisch probleem bestempelde, zou zijn geloofwaardigheid als coach op het spel komen te staan als hij Diawara blijft steunen en kansen blijft geven in de ploeg.

Risicopatiënt Diawara

maakt zich onmogelijk bij Anderlecht Anderlecht puilt uit van de centrale middenvelders en de club wil in de wintermercato op die positie wat ruimte vrijmaken.

Théo Leoni, Thomas Delaney, Mats Rits, Mario Stroeykens en Yari Verschaeren worden beschouwd als belangrijke onderdelen voor de toekomst van de club, terwijl Justin Lonwijk, Majeed Ashimeru, Kristian Arnstad en Amadou Diawara helemaal overbodig zijn in het Lotto Park.

Volgens La Dernière Heure wordt de naam van Diawara genoemd als de grootste kanshebber om Anderlecht te verlaten.

De Guineeër is een van de grootverdieners bij de club met een royaal jaarsalaris, daarnaast kampt hij met te veel concurrentie en te weinig kwaliteit om aanspraak te kunnen maken op een basisplaats.

Diawara is een grote risicopatiënt in het balbezit en de defensieve positionering, straalt amper leiderschap en métier uit, en heeft het moeilijk onder druk.

Hij komt amper aan de bak bij Anderlecht en wanneer hij eens in actie komt, dan zijn zijn prestatie overwegend teleurstellend. In de bekerwedstrijd tegen La Louvière scoorde hij geen punten, en tegen Club Brugge, KRC Genk en Antwerp FC was hij telkens betrokken bij de tegendoelpunten.

De rol van Diawara is uitgespeeld bij Anderlecht

Meest recent

RSCA-flop van Renard duikt op in de Serie B

De passage van Olivier Renard bij RSC Anderlecht mogen we toch bestempelen als een flop. ...

64
64
Wilmots slaat toe: "Gesprekken met hem raakten mij"

Alexis Trouillet werd door Standard voor amper 350.000 euro weggeplukt bij Rodez. De Franse ...

82
82
'Axel Witsel zoekt club: zéér mooie optie dient zich aan'

Axel Witsel staat mogelijk voor een nieuwe uitdaging in Frankrijk. De 37-jarige Rode Duivel heeft de ...

115
115
Cercle flikt het weer na absurd spektakelstuk op Jan Breydel

Na een absurd spektakelstuk hebben Cercle Brugge en STVV de punten onder mekaar verdeeld. De ...

115
115
Biancone ziet nog één groot werkpunt bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht draait het voorlopig uitstekend. Er is eindelijk positivisme rondom de club, en ...

333
333
Euvrard deels tevreden: "Samen met Club Brugge"

Heel Standard vloekte na de late gelijkmaker van Cercle Brugge. De Rouches hadden altijd moeten ...

135
135
Sporting Hasselt maakt rentree met stevig videospektakel

Een terugkeer door de grote poort werd het vanavond voor Sporting Hasselt en zijn BV-voorzitters. De ...

42
42
'Anderlecht haakt af voor nieuwe toptransfer'

Bij RSC Anderlecht mag er nog versterking volgen. De Brusselaars zijn zeker van Europees voetbal en ...

293
293
Dries Mertens investeert in Hasselt: "Een aanzienlijk bedrag"

Sporting Hasselt greep dan wel naast Thibaut Courtois als investeerder, maar het wist wel Dries ...

230
230
Na Muja en Bazdar: STVV raast door op transfermarkt

STVV speelt vanavond op verplaatsing tegen Cercle Brugge. De Kanaries hopen daar hun eerste ...

77
77
Zulte Waregem rondt transfer van aanvaller af

Jevon Simons zet zijn carrière voort in Tsjechië. De Nederlandse aanvaller verlaat Zulte ...

61
61
Thibaut Courtois stuurt zinderende boodschap de wereld in

Voor Thibaut Courtois brak de laatste weken eindelijk een periode van rust aan. De Rode Duivel zag ...

145
145
Lierse SK rondt lucratieve transferdeal af

Lierse SK heeft vandaag twee nieuwtjes meegedeeld. Ze wisten een financieel lucratieve transfer af ...

26
26
Club Brugge haalt ‘nieuwe Yaremchuk’: ophef barst los

Club Brugge legde bijna tien miljoen euro neer voor Freddie Potts. Een bedrag dat meteen ...

859
859
Attractie bij Cercle Brugge: Friis vol lof

Cercle Brugge pakte vorige week knap een punt op bezoek bij Standard. Trainers Lars Friis was zeer ...

53
53
Club Brugge laat Reis vertrekken en boekt gigantisch verlies

Club Brugge heeft zopas een volgende uitgaande transfer meegedeeld. Blauw-Zwart liet een van de vele ...

271
271
'Anderlecht schakelt door: bod op nieuwe spelmaker'

RSC Anderlecht is nog op zoek naar versterking in het aanvallende compartiment. Daar zouden toch ...

597
597
Leko hakt knopen door: opvallend slachtoffer bij Club

Op de openingsspeeldag boekte Club Brugge een vlotte zege tegen KV Kortrijk, een lijn die Ivan Leko ...

510
510
'Genk verrast vriend en vijand met opvolger El Ouahdi'

Na de nederlaag op bezoek bij Zulte Waregem moet KRC Genk zaterdag in eigen huis tegen Westerlo al ...

624
624
Stijn Stijnen komt met gouden tip voor DAZN-kijkers

Ook het nieuwe seizoen in de Challenger Pro League staat voor de deur en daarin willen Stijn Stijnen ...

284
284
Witte rook: 'Club Brugge helemaal rond over bliksemtransfer'

Club Brugge blijft de markt afspeuren naar een extra flankaanvaller. Ondertussen probeert de ...

502
502
'Sibierski gaat los: grote gevolgen na Europees succes'

RSC Anderlecht heeft zich donderdagavond verzekerd van een Europees najaar. En dat succes blijft ...

813
813
'Arsenal lanceert transferbom week voor Premier League-start'

Arsenal FC wil komend seizoen zijn titel in de Premier League verlengen. Daarvoor hebben de Gunners ...

101
101
Standard blijft gaan: 8ste zomeraanwinst tekent voor 3 jaar

Ondanks een degelijke wedstrijd gaf Standard op de openigsspeeldag twee punten uit handen tegen ...

205
205
Loting UCL krijgt vorm: Club moet kolossaal traject vrezen

Binnen een tweetal weken is het zover, dan wordt geloot voor de samenstelling van de League Phase in ...

997
997

Meer sportnieuws