'Anderlecht krijgt dubbele domper voor partij tegen OHL'

door
'Anderlecht krijgt dubbele domper voor partij tegen OHL'

De hevige sneeuwval in grote delen van het land heeft ervoor gezorgd dat Anderlecht zijn kwartfinale in de Croky Cup van woensdagavond tegen Union met een week uitgesteld zal worden. Daar zullen ze bij Paars-Wit wellicht niet al te rouwig om geweest zijn, want Brian Riemer moest zwaar puzzelen aan zijn defensie.

Hij had het in het Dudenpark sowieso moeten stellen zonder Sardella, Delaney, Vertonghen en N'Diaye, die allemaal geblesseerd zijn. Daardoor werd een nooddefensie verwacht met wellicht Theo Leoni in het centrum naast Debast. Maar dat plan kan nu minstens voor even de koelkast in.

LEES OOK: Schmeichel in zwaar drama: einde nabij?

Anderlecht nog zonder Vertonghen en Delaney tegen OHL

Al zal dat wellicht niet voor lang zijn. Zondag moet Anderlecht alweer aan de bak, want dan moeten ze voor hun eerste competitiewedstrijd van 2024 op bezoek bij OH Leuven. Het Laatste Nieuws weet dat ook aan Den Dreef Paars-Wit echter niet zal kunnen rekenen op Vertonghen en Delaney.

Daardoor blijft het dus puzzelen in het hart van de defensie. Mogelijk zal Leoni daar alsnog moeten opdraven. Andere opties zijn om de jonge Lapage voor de leeuwen te gooien of om Augustinsson naar het centrum te trekken, waardoor Bouchouari als linksachter in de ploeg zou komen.

Vertonghen hoopt fit te zijn voor Union

Anderlecht hoopt wel goed nieuws te krijgen voor de bekermatch tegen Union, die nu gepland staat voor volgende week donderdag. Dan hoopt Vertonghen immers wel opnieuw speelklaar te zijn. Dat zou alvast een flinke opsteker zijn voor Anderlecht, zeker omdat de komst van een extra centrale verdediger nog steeds op zich laat wachten.

Groot zou de kans echter niet zijn dat Vertonghen alweer fit zal zijn tegen Union en dus zullen ze op Neerpede nog een kaarsje branden. Voor Delaney zal de trip naar het Dudenpark van volgende week sowieso nog te vroeg komen.

Kan Anderlecht ook zonder hen Union uitschakelen?

Meest recent

'Toch enorme blessuredomper voor Courtois'

Real Madrid plaatste zich dinsdagavond zonder al te veel problemen voor de kwartfinale van de ...

16
16
'Cercle Brugge dumpt Cinel: vier kandidaat-opvolgers'

De trainerswals in de Jupiler Pro League draait onverminderd verder, want op de valreep besloot ...

106
106
Genk-fan Brecel in crisis: VIP-formule verrast iedereen

Het contrast kan haast niet groter zijn. Nog geen drie jaar geleden stond Luca Brecel op het hoogste ...

22
22
Groen licht voor Garcia: wit konijn bij Rode Duivels?

Vrijdag maakt Rudi Garcia zijn selectie bekend voor het oefenkamp van de Rode Duivels in de ...

103
103
'Club Brugge vindt verrassende vervanger Mignolet'

Na dit seizoen breekt er het einde van een tijdperk aan bij Club Brugge, dat niet van plan lijkt om ...

461
461
'Drukke zomer Anderlecht: eerste aankoop ligt al vast'

Mathematisch kan het nog mislopen, maar de top zes ligt binnen handbereik voor RSC Anderlecht. Met ...

228
228
Trainerswals in de JPL: één keuze veranderde alles

Op de slotspeeldag van de reguliere competitie staat er nog heel wat op het spel. Voor een aantal ...

119
119
'Real dropt enorme transferbom met Bellingham'

Bij Real Madrid zou er in de zomer weleens een stevige transferbom gedropt kunnen worden. De ...

89
89
'Essevee verrast compleet met nieuwe trainer'

De laatste weken vallen de trainers als vliegen in de Jupiler Pro League. Met Onur Cinel werd er ...

231
231
'Club kijkt ogen uit: Atletico én Barça melden zich'

Voor Club Brugge zal het komende zomer een helse karwei worden om zijn ploeg bijeen te houden. Het ...

251
251
‘JPL speurt naar onbekend goudhaantje in Afrika’

De Rode Duivels beginnen volgende week aan hun voorbereiding op het WK. Eerst gaan ze op stage in de ...

27
27
'Anderlecht laat goudhaantje spotgoedkoop gaan'

Anderlecht heeft het al jaren financiee niet meer zo breed. Het kijkt daarom vooral naar Neerpede om ...

364
364
Alweer een coach die sneuvelt: Cercle ontslaat Cinel

In principe moest het een vrij rustig seizoen worden voor de trainers in de Jupiler Pro League, want ...

122
122
Joos verrast met opvallende Duivels-keuze

Het is uitkijken naar welke selectie bondscoach Rudi Garcia deze week zal vrijgeven voor de stage ...

78
78
Speler hoopt op Taravel: "Ik wil slagen bij Anderlecht"

Bij Anderlecht is er in de voorbije twee maanden veel veranderd. Na het ontslag van Olivier Renard ...

128
128
TRANSFERUURTJE: '5 kandidaten bij Anderlecht, 3 vertrekkers Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

204
204
Vandenbempt ziet het somber in voor Courtois

Thibaut Courtois viel in de Champions League-clash tegen Manchester City geblesseerd uit. Het is nog ...

136
136
Schmeichel in zwaar drama: einde nabij?

Kasper Schmeichel won de landstitel bij Leicester City, maar maakte ook furore op de Belgische ...

101
101
KAA Gent pakt uit en bindt toptalent: “Atletisch vermogen”

KAA Gent heeft op de officiële kanalen uitgepakt met transfernieuws. De Buffalo’s ...

95
95
Vanaken doorbreekt stilte na blessure met opvallende video

Het bleef even angstvallig stil rond Hans Vanaken. Na zijn vroege exit tegen Westerlo hielden de ...

148
148
Sleutelmatch geboycot: Genk komt zelf met knappe actie

Komend weekend worden de laatste twee tickets voor de Champions' Play-Offs verdeeld. KRC Genk maakt ...

214
214
Van Gucht & Alderweireld bij Komen Eten: dit krijgen ze betaald

Zowel Ruben Van Gucht als Toby Alderweireld maakten reeds een spraakmakende doortocht in het ...

298
298
Waardige kapitein: Tielemans maakt statement bij Duivels

De Rode Duivels trekken volgende week naar de Verenigde Staten voor een stage in aanloop naar het WK ...

113
113
Trip met Duivels in gevaar? Courtois geeft eerste reactie

De Rode Duivels trekken volgende week naar de Verenigde Staten voor een oefenkamp. Het valt echter ...

85
85
'Transfergekte KRC Genk: tíén potentiële vertrekkers'

KRC Genk staat andermaal voor een cruciale week met beslissende wedstrijden tegen SC Freiburg en La ...

390
390

Meer sportnieuws