'Anderlecht krijgt dubbele domper voor partij tegen OHL'

door
'Anderlecht krijgt dubbele domper voor partij tegen OHL'

De hevige sneeuwval in grote delen van het land heeft ervoor gezorgd dat Anderlecht zijn kwartfinale in de Croky Cup van woensdagavond tegen Union met een week uitgesteld zal worden. Daar zullen ze bij Paars-Wit wellicht niet al te rouwig om geweest zijn, want Brian Riemer moest zwaar puzzelen aan zijn defensie.

Hij had het in het Dudenpark sowieso moeten stellen zonder Sardella, Delaney, Vertonghen en N'Diaye, die allemaal geblesseerd zijn. Daardoor werd een nooddefensie verwacht met wellicht Theo Leoni in het centrum naast Debast. Maar dat plan kan nu minstens voor even de koelkast in.

LEES OOK: Jan Mulder breekt de stilte: "Het wordt een martelgang"

Anderlecht nog zonder Vertonghen en Delaney tegen OHL

Al zal dat wellicht niet voor lang zijn. Zondag moet Anderlecht alweer aan de bak, want dan moeten ze voor hun eerste competitiewedstrijd van 2024 op bezoek bij OH Leuven. Het Laatste Nieuws weet dat ook aan Den Dreef Paars-Wit echter niet zal kunnen rekenen op Vertonghen en Delaney.

Daardoor blijft het dus puzzelen in het hart van de defensie. Mogelijk zal Leoni daar alsnog moeten opdraven. Andere opties zijn om de jonge Lapage voor de leeuwen te gooien of om Augustinsson naar het centrum te trekken, waardoor Bouchouari als linksachter in de ploeg zou komen.

Vertonghen hoopt fit te zijn voor Union

Anderlecht hoopt wel goed nieuws te krijgen voor de bekermatch tegen Union, die nu gepland staat voor volgende week donderdag. Dan hoopt Vertonghen immers wel opnieuw speelklaar te zijn. Dat zou alvast een flinke opsteker zijn voor Anderlecht, zeker omdat de komst van een extra centrale verdediger nog steeds op zich laat wachten.

Groot zou de kans echter niet zijn dat Vertonghen alweer fit zal zijn tegen Union en dus zullen ze op Neerpede nog een kaarsje branden. Voor Delaney zal de trip naar het Dudenpark van volgende week sowieso nog te vroeg komen.

Kan Anderlecht ook zonder hen Union uitschakelen?

Meest recent

Verrassende keepersoptie Club: géén Mignolet in doel?

Club Brugge wil zondagmiddag tegen Antwerp FC zijn Europese kater doorspoelen. Maar dan zal coach ...

97
97
Karetsas gaat Europa rond: "Mooiste van mijn carrière"

Terwijl de prestaties in eigen land tot dusver ondermaats waren, mag de Europese campagne van KRC ...

38
38
UEL/UECL: Penders ontloopt drama, Moreira en Vertessen vallen op

In de Europa en Conference League hebben enkele Belgen van zich laten spreken. Diego Moreira tekende ...

21
21
Genk ruikt volgende ronde: cruciale zege na parel Karetsas

In de Europa League heeft KRC Genk donderdagavond een cruciale overwinning op eigen veld geboekt. Na ...

93
93
'Tragedie voor JPL: grote schuldigen in DAZN-affaire bekend'

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal heeft een voorlopige climax bereikt. ...

257
257
"Irritant" - Club Brugge-steunpilaar keihard aangepakt

Club Brugge heeft woensdagavond een flinke tik te verwerken gekregen in de Champions League. Op het ...

152
152
Antwerp in de penarie: "Iedereen in het voetbal wist het"

Slechts enkele dagen na het ontslag van Stef Wils, heeft Antwerp FC zijn nieuwe trainer beet. Zo ...

311
311
Ook politiek bindt strijd aan met DAZN: "Schandalig!"

Het Belgische voetbal davert sinds enkele dagen op zijn grondvesten. Rechtenhouder DAZN besloot ...

156
156
Union of Club? 'Slechts één Belgische ploeg door in UCL'

De League Phase van de Champions League is inmiddels alweer vijf speeldagen ver. De twee Belgische ...

202
202
UEL/UECL: Tielemans en Meunier goud waard, pijnlijke avond Feyenoord

In de Europa en Conference League hebben de vroege wedstrijden wisselend succes opgeleverd voor de ...

35
35
Grote rentree in basiself, Fink slachtoffert titularis

In de Europa League staat KRC Genk donderdagavond voor een belangrijke wedstrijd. Op eigen veld ...

47
47
'Aaanwinst schopt stennis: vroegtijdige Anderlecht-exit nabij'

Olivier Renard haalde als sportief directeur van RSC Anderlecht inmiddels een behoorlijke lijst aan ...

617
617
'Portugese afgang heeft gevolgen: Club vliegt mercato op'

Club Brugge is in de Champions League stevig op zijn limieten gebotst. Op het veld van Sporting CP ...

739
739
Kompany moet brandje blussen: "Hij was een ramp"

De ongeslagen reeks van Bayern München dit seizoen is ten einde gekomen. Arsenal FC wist de ...

127
127
Loting WK-groepsfase: oplawaai Rode Duivels dreigt

Binnen anderhalve week is het zover, dan wordt geloot voor de groepsfase van het WK 2026. De Rode ...

304
304
Belgisch voetbal in verval: oorzaak gevonden voor DAZN-explosie?

Het Belgische clubvoetbal kreeg deze week een heuse klap te verwerken, zo besloot DAZN om het ...

375
375
Club-smaakmaker krijgt volle laag: "Geen dribbel lukte"

Na de vorige speeldag in de League Phase van de Champions League vertoefde Club Brugge nog in de ...

458
458
'Antwerp compleet het noorden kwijt met nieuwe coach'

Nauwelijks was Stef Wils buiten, of de naam van Joseph Oosting lag al op tafel – en nu dreigt ...

398
398
'Anderlecht mist sterkhouder: Hasi overweegt verrassing'

RSC Anderlecht deelde donderdag slecht nieuws uit de ziekenboeg, want César Huerta ligt nog ...

379
379
Jan Mulder breekt de stilte: "Het wordt een martelgang"

Jan Mulder veroverde jarenlang de harten van veel kijkers op televisie in Vlaanderen. En toen kwam ...

593
593
DAZN spreekt klare taal over uitzendingen speeldag 16

Na de abrupte breuk tussen DAZN en de Pro League is de voornaamste vraag vooral hoe het nu verder ...

408
408
Hayen vreest rampscenario: noodoplossing bij Club Brugge?

Club Brugge ging woensdag met de billen bloot in Lissabon. Bovenop de kansloze 3-0 nederlaag tegen ...

461
461
Fink hakt knopen door: twee wijzigingen bij KRC Genk?

KRC Genk heeft weinig tijd om stil te staan bij de nederlaag tegen KV Mechelen, want in de Europa ...

148
148
Ruben Van Gucht slaat VRT met absolute verstomming

Ruben Van Gucht nam gisteren afscheid van De Slimste Mens tijdens zijn vijfde passage in het ...

236
236
Witte rook op de Bosuil: Antwerp stelt opvolger Wils voor

De nederlaag tegen Dender bleek de druppel teveel voor Stef Wils, die meteen nadien bedankt werd ...

128
128

Meer sportnieuws