'Louwagie neemt verrassende toekomstbeslissing'

745 stemmen
'Louwagie neemt verrassende toekomstbeslissing'

AA Gent zag dinsdagavond een einde komen aan zijn avontuur in de Croky Cup door een thuisnederlaag tegen Club Brugge. Een dag later volgt er nog meer slecht nieuws, want de Buffalo's lijken na Malick Fofana ook Gift Orban te gaan verliezen aan Olympique Lyon.

Dat zorgt ervoor dat offensieve versterking nog wat dringender nodig is, terwijl ook achterin vers bloed meer dan welkom is. Tegen Club moest Hein Vanhaezebrouck het immers zien te redden met de onervaren jongeren Agbor en Lagae in de defensie. Er ligt dus zeer veel werk op de plank voor Michel Louwagie.

LEES OOK: TU: 'Club vindt opvolger Mignolet, transferknaller Trossard'

Louwagie wil toch nog door bij AA Gent

De algemeen manager leek bezig te zijn aan zijn laatste mercato bij AA Gent, want na de overname door Sam Baro was het in principe de bedoeling dat Louwagie en voorzitter Ivan De Witte na dit seizoen zouden afzwaaien. Maar Het Nieuwsblad weet dat er weleens een verrassing in de maak zou kunnen zijn.

De Witte zou het na dit seizoen wel sowieso voor bekeken houden, maar een verlengd verblijf van Louwagie zou plots weer op tafel liggen. De 68-jarige heeft zelf nog geen zin om op pensioen te gaan en zou weldra met Baro om de tafel zijn om te bespreken of en hoe hij langer kan doorgaan.

Niet meer als alomtegenwoordige CEO

Als Louwagie bij Gent zou blijven, dan zou zijn rol immers wel sowieso wat anders ingevuld worden. Aanblijven als CEO die elke dag aanwezig moet zijn en elke beweging binnen de club onder de loep neemt, zou geen optie meer zijn - ook op aandringen van Louwagie zelf.

Het is nu nog zaak om een akkoord te vinden over hoe de rol van Louwagie er volgend seizoen dan wel moet gaan uitzien. Maar eerst zal hij zich ongetwijfeld nog focussen op de rest van de wintermercato, waarin nog heel wat beweging verwacht mag worden.

Moet AA Gent Louwagie aan boord houden?

Meest recent

TU: 'Club vindt opvolger Mignolet, transferknaller Trossard'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

43
43
Antwerp wrijft zich in de handen: goud duo staat op

Er kloppen heel wat Belgische talenten op de deur. Ook bij Royal Antwerp FC focussen ze meer en meer ...

14
14
'Annelien Coorevits is een rasechte mannenhater"

Annelien Coorevits heeft de voorbije dagen bijzonder harde kritiek over zich heen gekregen. Niet ...

24
24
‘Garcia’s WK-verrassing: belangrijke pion plots gedumpt’

Het WK komt nu wel heel dichtbij. De voorbereiding van de Rode Duivels zit erop met overwinningen ...

53
53
'Garcia ziet het niet zitten in deze Rode Duivel'

De voorbereiding voor het WK zit erop voor de Rode Duivels. Als eerste tegenstander wacht Egypte en ...

180
180
‘Jérémy Doku slaat grote transferslag vlak voor WK’

Jérémy Doku is on fire. De buitenspeler was op het einde van het seizoen al in ...

122
122
Basisplek Vanaken op WK afgemaakt: “Doet Garcia niet”

Hans Vanaken is een belangrijk onderdeel geworden van de selectie van bondscoach Rudi Garcia. De ...

156
156
Union SG slaat keihard terug op Belgische topclubs

Union SG werd vorig seizoen landskampioen en afgelopen seizoen won het de beker en werd het tweede ...

292
292
WK Duivels? Joos en Vandenbempt vellen verdict

De Rode Duivels maken zich klaar voor het WK. Het grootste voetbaltoernooi loert om de hoek. Peter ...

132
132
‘Cercle Brugge zet door voor ervaren goalgetter’

Cercle Brugge nam afscheid van Dante Vanzeir en Steve Ngoura lokt interesse van RC Lens. De ...

102
102
Croonen waarschuwt Club Brugge & co met groots plan

KRC Genk stelde Thibaut Courtois voor als een nieuwe investeerder via NXTPLAY. De doelman van Real ...

357
357
Jeremy Doku laat niemand onberoerd met verrassend bericht

Jeremy Doku heeft opnieuw de aandacht naar zich toegetrokken. De aanvaller van de Rode Duivels ...

130
130
Albert lyrisch over Duivel: "Boegbeeld van Belgisch voetbal"

Philippe Albert is een ervaringsdeskundige als het over de Rode Duivels gaat. Hij speelde mee op ...

133
133
Garcia hakt knopen door: 'dit is de basisploeg tegen Egypte'

België trekt met vertrouwen naar het WK. De Rode Duivels wonnen met 0-2 van Kroatië en met ...

503
503
Enorm pijnlijk voor Vanaken: Garcia kiest voor power

Hans Vanaken kreeg bij de Rode Duivels opnieuw een harde boodschap. Niet omdat hij slecht inviel, ...

750
750
Coppens vertelt hét geheim van STVV en volgende uitdaging?

STVV kende een waanzinnig knap seizoen. Ze eindigden derde en spelen al zeker tot januari Europees ...

76
76
Garcia heeft luxeprobleem: drie Duivels voor één plek

De Rode Duivels hebben veel weelde op het middenveld. Bondscoach Rudi Garcia heeft er dus keuze te ...

204
204
Anderlecht heeft één groot probleem volgens Nilis

RSC Anderlecht kende alweer geen goed seizoen. Paars-Wit eindigde vierde en dat voor het tweede jaar ...

235
235
‘Yaya Touré verrast met eerste job als coach’

Yaya Touré was een zeer goede middenvelder, maar ondertussen is hij al enkele jaren trainer. ...

53
53
Bondscoach Tunesië oordeelt over WK-kansen België

Tunesië was bijna 90 minuten lang een speelbal van de Rode Duivels. Het werd 5-0 en dat was nog ...

587
587
Portugal wint 'rood duel', wereldgoal bij de VS

Vanavond stonden er een aantal oefenduels voor het WK op het programma. Onder meer Portugal en ...

125
125
Geen Club Brugge, wel duurste transfer ooit in Zweden

Club Brugge gaat een drukke zomermercato tegemoet. De Bruggelingen moet onder meer een vervanger ...

194
194
Dezelfde ploeg tegen Egypte? Garcia legt uit

Rudi Garcia verraste met een aantal keuzes in de basisploeg. België won makkelijk met 5-0 van ...

243
243
Lammens laat Man Utd-fans watertanden met uitspraak

Manchester United kende na het ontslag van Ruben Amorim best nog een goed seizoen. Ze eindigden ...

196
196
Garcia over niet-selectie Duivels: "Moeilijkste keuze ooit"

Bondscoach Rudi Garcia selecteerde 26 spelers voor het WK. De Fransman had vooral in twee dossiers ...

255
255

Meer sportnieuws