'Louwagie neemt verrassende toekomstbeslissing'

door
'Louwagie neemt verrassende toekomstbeslissing'

AA Gent zag dinsdagavond een einde komen aan zijn avontuur in de Croky Cup door een thuisnederlaag tegen Club Brugge. Een dag later volgt er nog meer slecht nieuws, want de Buffalo's lijken na Malick Fofana ook Gift Orban te gaan verliezen aan Olympique Lyon.

Dat zorgt ervoor dat offensieve versterking nog wat dringender nodig is, terwijl ook achterin vers bloed meer dan welkom is. Tegen Club moest Hein Vanhaezebrouck het immers zien te redden met de onervaren jongeren Agbor en Lagae in de defensie. Er ligt dus zeer veel werk op de plank voor Michel Louwagie.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Club troeft Anderlecht af, Barça ontdekt Gentse parel'

Louwagie wil toch nog door bij AA Gent

De algemeen manager leek bezig te zijn aan zijn laatste mercato bij AA Gent, want na de overname door Sam Baro was het in principe de bedoeling dat Louwagie en voorzitter Ivan De Witte na dit seizoen zouden afzwaaien. Maar Het Nieuwsblad weet dat er weleens een verrassing in de maak zou kunnen zijn.

De Witte zou het na dit seizoen wel sowieso voor bekeken houden, maar een verlengd verblijf van Louwagie zou plots weer op tafel liggen. De 68-jarige heeft zelf nog geen zin om op pensioen te gaan en zou weldra met Baro om de tafel zijn om te bespreken of en hoe hij langer kan doorgaan.

Niet meer als alomtegenwoordige CEO

Als Louwagie bij Gent zou blijven, dan zou zijn rol immers wel sowieso wat anders ingevuld worden. Aanblijven als CEO die elke dag aanwezig moet zijn en elke beweging binnen de club onder de loep neemt, zou geen optie meer zijn - ook op aandringen van Louwagie zelf.

Het is nu nog zaak om een akkoord te vinden over hoe de rol van Louwagie er volgend seizoen dan wel moet gaan uitzien. Maar eerst zal hij zich ongetwijfeld nog focussen op de rest van de wintermercato, waarin nog heel wat beweging verwacht mag worden.

Moet AA Gent Louwagie aan boord houden?

Meest recent

'Rode Duivels grijpen nu toch weer naast toptalent'

Er was in 2025 heel wat te doen over spelers met een dubbele nationaliteit bij de Rode Duivels. Heel ...

7
7
TRANSFERUURTJE: 'Club troeft Anderlecht af, Barça ontdekt Gentse parel'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

62
62
Hubert haalt snoeihard uit naar Anderlecht

David Hubert werd een tijdje geleden ontslagen bij RSC Anderlecht. Nu zit de hoofdtrainer bij Union ...

93
93
Vera deelt hartverscheurend verhaal over Nicky Hayen

Het zijn zware weken geweest voor Nicky Hayen, maar zeker ook heftige jaren voor Vera Duchateau. Al ...

116
116
Zulte Waregem roept oorlogstaal naar Antwerp

Zulte Waregem kent dit seizoen wisselvallige resultaten, maar de promovendus doet het behoorlijk in ...

210
210
Held: Vuskovic (ex-Westerlo) redt leven na akelig moment

Luka Vuskovic maakte op 17-jarige leeftijd op huurbasis furore bij Westerlo, maar nu zit de centrale ...

29
29
‘KAA Gent slaat bal mis: wéér toptalent op weg naar exit'

KAA Gent krijgt dit seizoen klappen. De resultaten vallen dik tegen en als klap op de vuurpijl ...

227
227
Einde verhaal? Fans keren zich nu ook tegen Marc Brys

Marc Brys staat officieel nog onder contract als bondscoach van Kameroen, maar de Belgische ...

85
85
'Real schiet in actie: opvolger voor clubicoon bepaald'

Bij Real werkten ze in de voorbije zomers al aan een verjonging van het elftal, met dit seizoen nog ...

58
58
'Afrikaanse kampioen op weg naar Belgische club'

De wintermercato gaat binnen enkele dagen van start en de zoektocht naar versterking is bij de ...

225
225
Tip voor De Mil: "Hij moet meer kansen krijgen"

Rik De Mil heeft tot dusver nog maar weinig plezier beleefd aan zijn overstap naar AA Gent. De ...

149
149
'Paniek bij Club: ook transfer Tzolis weer op tafel'

Club Brugge gaat vrijdagmiddag in Genk nog op zoek naar een resultaat, maar daarna kan het vizier ...

230
230
Ophef op Africa Cup: Saintfiet haalt keihard uit

Op tweede kerstdag wordt er ook op de Africa Cup weer gevoetbald. Daarbij zijn ook twee Belgische ...

131
131
Plots vreemde situatie voor Nicky Hayen

De Kerstspeeldag in de Jupiler Pro League wordt straks om 13u30 afgetrapt met meteen een pikante ...

372
372
'Transferplannen Standard: zes deals op til'

Na twee derde van de reguliere competitie lijken Union, Club Brugge, STVV en Anderlecht al vrijwel ...

259
259
‘Club Brugge schrikt: Broos’ comeback botst direct’

Hugo Broos wil stoppen als coach, maar niet verdwijnen uit het voetbal. Alleen: de manier waarop hij ...

412
412
KV Mechelen in Play-Off I? Revelatie schat kansen in

Vrijdag en zaterdag staan nog de laatste wedstrijden van 2025 in de Jupiler Pro League op het ...

129
129
Marouane Fellaini toch nog langer bij Charleroi?

Charleroi pakte onlangs groots uit met de komst van Marouane Fellaini. De ex-Rode Duivel was sinds ...

31
31
Cinel keert plots helemaal zijn kar bij Cercle

Cercle Brugge sluit zijn kalenderjaar af met een lastige opdracht, want vrijdag komt Union op bezoek ...

299
299
'Club Brugge onderhandelt keihard: 35 miljoen'

Club Brugge gaat vrijdagnamiddag in Genk op zoek naar een mooie afsluiter van 2025. Daarna kan het ...

399
399
Zucht van opluchting bij Club: Leko maakt selectie bekend

Vrijdag gaat de kerstspeeldag in de Jupiler Pro League van start met een bijzonder aantrekkelijke ...

299
299
'City zet nieuwe jaar in met knal: eerste toptransfer 2026'

Na een ietwat aarzelende start van het seizoen, is Manchester City de voorbije weken weer helemaal ...

123
123
Gouden Schoen: Anderlecht favoriet voor twéé grote prijzen

RSC Anderlecht moest tijdens de voorbije gala's van de Gouden Schoen telkens vrede nemen met een ...

800
800
Enorme verrassing in Play-Off I? "Onder radar blijven"

Nog één speeldag te gaan en de reguliere competitie van de Jupiler Pro League is voor ...

153
153
'Club ruikt wéér record: ongelooflijke transfersom Ordoñez'

Club Brugge KV wist in 2025 opnieuw straffe financiële cijfers voor te leggen en dat had het in ...

488
488

Meer sportnieuws