Knaldeal voor Anderlecht met 'grootste JPL-topper'

1545
Knaldeal voor Anderlecht met 'grootste JPL-topper'

Thorgan Hazard is uitgegroeid tot de drijvende kracht van Anderlecht en hij stuwt de ploeg naar een hoger niveau. Zijn afwezigheid eind vorig jaar werd sterk gevoeld en onderstreept zijn onmisbaarheid voor Anderlecht. “Wie kan - bij afwezigheid van Hazard - met één dribbel het verschil maken?” vroeg Het Laatste Nieuws zich af.

Qua acties en dribbels maakt hij het verschil en hij torent stilaan weer boven het niveau in de Belgische competitie uit. “Met Thorgan Hazard heeft Anderlecht de grootste topper binnengehaald”, schreef De Standaard.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht vindt spits, Kompany lonkt naar Barça'

Thorgan Hazard is onmisbaar geworden bij Anderlecht

Op dit moment is er in België wellicht geen gevaarlijker aanvalstrio dan dat van Anderlecht. “Een paars-witte drietand waar supporters van smullen en tegenstrevers van huiveren”, schreef Het Laatste Nieuws.

Kasper Dolberg, Anders Dreyer en Thorgan Hazard stuwen Sporting naar de tweede plaats in het klassement en vormen momenteel de tweede beste aanval in de Jupiler Pro League.

En het goede nieuws voor Anderlecht is dat er nog veel rek op zit. Eind vorig jaar kwam Hazard onder stoom en hij kreeg Anderlecht aan het swingen. De opmars van paars-wit dit seizoen ging hand in hand met de stijgende vormcurve van de 30-jarige.

Hazard is balvast, lokt overtredingen uit en hij bepaalt het tempo. Hij is de regisseur van de ploeg. De impact van Hazard op de ploeg wordt nog duidelijker wanneer hij er niet bij is.

Zoals bleek in de vijf competitiewedstrijden eind vorig jaar, waarin hij door een knieblessure en griep verstek moest laten gaan. Zijn afwezigheid werd sterk gevoeld en onderstreept zijn onmisbaarheid voor Anderlecht.

Zonder Hazard is Anderlecht maar een gewone ploeg

Eind vorig jaar zat Thorgan Hazard in de juiste flow, hij had het ritme te pakken en zijn fysieke conditie verbeterde elke week. Tegen Cercle Brugge kreeg hij echter een trap tegen de knie, en de week nadien wilde hij absoluut spelen tegen AA Gent, omdat er daarna een interlandbreak volgde.

Hij zette alles op alles, maar forceerde zich en betaalde hiervoor de prijs door vijf competitiewedstrijden en één bekerwedstrijd te missen. In totaal stond Hazard anderhalve maand aan de zijlijn.

Gelukkig voor Anderlecht bleek er geen ernstige schade te zijn en ook geen structureel probleem. Inmiddels zijn de knieproblemen van Hazard verleden tijd en is hij weer klaar om Anderlecht bij de hand te nemen.

“Anderlecht heeft opnieuw een paar artiesten. Thorgan Hazard. Ge hebt gezien, zonder hem kroop Anderlecht vlak voor Nieuwjaar zowel tegen Genk als tegen Cercle door het oog van de naald”, zei Paul Van Himst aan De Morgen.

“Anderlecht weet nu: zonder de juiste intensiteit zijn we maar een gewone ploeg. Want wie kan - bij afwezigheid van Thorgan Hazard - met één dribbel het verschil maken?” stelde Het Laatste Nieuws vast.

Anderlecht kan zich dus gelukkig prijzen dat Hazard weer fit is en zijn ploeg opnieuw te inspireren.

Hazard bereikt stilaan Gouden Schoen-vorm

Vlak voor zijn blessure werd de vraag gesteld of we weer de allerbeste Thorgan Hazard aan het werk zagen. Week na week groeide hij en maakte hij de ploeg beter. Qua acties en dribbels maakte hij het verschil en torende hij boven het niveau in de Belgische competitie uit.

“In de Jupiler Pro League begint Thorgan er steeds meer bovenuit te steken. Van links naar rechts, van voren naar achter: zo leidt hij de dans van de Anderlecht-aanval”, schreef Het Laatste Nieuws.

“Met Thorgan Hazard heeft Anderlecht de grootste topper binnengehaald”, voegde De Standaard eraan toe. Hij vond altijd de juiste speler en de wisselwerking met linksback Ludwig Augustinsson verliep ook steeds beter, net zoals de connectie met Anders Dreyer en Kasper Dolberg.

“Hij moest even wennen aan het ritme, maar de laatste weken vind ik het opnieuw interessant om hem aan het werk te zien. Het is allemaal krachtiger en sneller”, stelde broer Kylian Hazard vast in De Morgen.

“Als vrijbuiter, vertrekkend vanop links, tilt hij Anderlecht naar een hoger niveau”, stelde Het Laatste Nieuws. “Etaleert ie waarom hij tien jaar terug al mocht pronken met de Gouden Schoen.”

Hazard met kop en schouders de populairste Anderlecht-speler

Thorgan Hazard krijgt een vrije rol onder Brian Riemer, waarbij hij vrijheid krijgt om te improviseren, en voor verwarring en chaos zorgt bij de tegenstander door niet enkel links, maar ook centraal of rechts op te duiken.

“Hij is zo clever”, zei Riemer over Hazard. “Een van zijn grootste kwaliteiten is wéten waar de ruimtes zich bevinden op het veld, meestal voor de rest het gezien heeft. Zijn intelligentie maakt van hem een absolute topspeler.”

Hazard is de drijvende kracht achter Anderlecht, en hij heeft met zijn indrukwekkende prestaties de ploeg naar een hoger niveau getild. Aan de bal is hij zeer sterk, maar ook zonder bal vervult hij nauwgezet zijn taken.

“Thorgan is een speler met uitzonderlijk individuele capaciteiten, maar tegelijkertijd een fantastische teamspeler”, zei Riemer. Het Laatste Nieuws stelt dat de werkethiek van Hazard zelfs de wensdroom van menig coaches is.

Hazard heeft niet alleen de spelers, staf en het bestuur voor zich gewonnen, maar ook de fans zijn dol op hem. Hij is een grote naam in het Belgische voetbal en zijn komst vorige zomer zorgde voor een boost in de shirtverkoop van de club.

Jan Vertonghen was lange tijd de populairste speler in de fanshop en Kasper Dolberg leek die rol even over te nemen. “Maar sinds de komst van Thorgan Hazard steekt hij er met kop en schouders boven uit”, vertelde Sophie M'Sallem, marketing manager van Anderlecht, eind december aan Het Nieuwsblad.

Is Hazard de beste JPL-transfer van dit seizoen?

Meest recent

'Zidane hakt belangrijke knoop door voor clash met Duivels'

De Rode Duivels zijn zich alweer volop aan het voorbereiden op hun volgende opdracht, want maandag ...

36
36
Spanje zet straffe reeks voort: "Geen intentie om te stoppen"

Spanje heeft in zijn eerste wedstrijd als wereldkampioen zijn status meteen kracht bijgezet. Het ...

9
9
'Na atoombom bij City: 5 clubs lonken naar Haaland'

Er viel deze week een atoombom op het Engelse voetbal en op Manchester City in het bijzonder. De ...

122
122
Nations League: Spanje klopt Engeland na spektakelstuk

Er stonden zaterdagavond weer de nodige wedstrijden in de Nations League op het programma. Dé ...

37
37
Croky Cup: blamage voor Kortrijk, andere profclubs wel door

Omdat er interlands gespeeld worden, staat er dit weekend geen voetbal op het programma in de ...

170
170
Duivels hebben goede herinneringen aan ref tegen Frankrijk

De Rode Duivels hebben niet veel tijd om na te genieten van hun knappe overwinning in Italië. ...

10
10
Boskamp vol onbegrip over Duivel: "Schaam jullie"

Met een kwartfinale werkten de Rode Duivels een zeer degelijk WK af, maar desondanks moest ...

154
154
Soap voorbij: Ierland speelt toch Israël, dat nog natrapt

De deelname van Israël in deze Nations League zorgt voor de nodige controverse. In hun ...

43
43
Van Gucht krijgt ijskoude douche: Relatiebom barst in Gent

Ruben Van Gucht blijft ook na zijn exit uit de Verraders het nieuws domineren. De sportjournalist ...

63
63
Basisplaats Doku bij Rode Duivels weldra in gevaar?

Mark van Bommel heeft meteen zijn stempel gedrukt als bondscoach van de Rode Duivels. De ...

77
77
'Zidane grijpt stevig in voor match tegen Rode Duivels'

Tijdens deze interlandperiode spelen de Rode Duivels maar liefst vier wedstrijden op iets meer dan ...

209
209
Interlands: Tresoldi en Buffalo staan aan het kanon

Dit weekend wordt er geen competitievoetbal gespeeld in de Jupiler Pro League, maar dat betekent ...

137
137
Speech Van Bommel uitgelekt: "Als dat na 4 dagen al kan..."

Mark van Bommel heeft zijn intrede als bondscoach van de Rode Duivels zeker niet gemist. Zijn eerste ...

79
79
‘Inter zet Stankovic buiten: Club Brugge ruikt stunt’

Inter betaalde 23 miljoen euro om hem terug te halen en wees 40 miljoen euro uit Engeland af. Na zes ...

1186
1186
Courtois keert terug naar België: reden is héél opvallend

Thibaut Courtois is nog eens in België en deze keer draait zijn bezoek niet om de Rode Duivels. ...

197
197
Real Madrid en Frankrijk kennen ernst blessure Mbappé

Kylian Mbappé viel tegen Turkije geblesseerd uit nadat hij scoorde. De Franse sterspeler mist ...

81
81
STVV'er Kokubo helpt zéér hardnekkig gerucht uit de wereld

Leo Kokubo staat op het punt om mogelijk zijn debuut te maken voor de Japanse nationale ploeg, maar ...

30
30
Tom Caluwé schetst harde realiteit bij KV Mechelen

Sportief directeur Tom Caluwé windt er geen doekjes om: de club staat momenteel niet waar ze ...

120
120
Boskamp maakt zich zorgen over één Rode Duivel

Romelu Lukaku kreeg tegen Italië opnieuw een beperkte invalbeurt en kon daarin niet helemaal ...

334
334
Marc Degryse ziet duidelijke verandering bij de Rode Duivels

De 0-2-zege van de Rode Duivels in Italië heeft indruk gemaakt op Marc Degryse. De analist ziet ...

143
143
De Ketelaere onder de indruk: "Blijft een groot voetballand"

De Rode Duivels hebben met een overtuigende 0-2-zege in Italië een statement gemaakt. Ook ...

64
64
Defour haalt opnieuw stevig uit naar Garcia

Dat Steven Defour geen fan was van Rudi Garcia, dat was al duidelijk. In zijn analyse voor Het ...

142
142
Hasi verklapt: "Ik wilde hem weghalen bij Anderlecht"

De passage van Besnik Hasi bij RSC Anderlecht was niet bepaald goed te noemen. De coach werd ...

143
143
Voorzitter Man City komt met statement na alle ophef

Manchester City-voorzitter Khaldoon Al Mubarak heeft zich rechtstreeks tot de supporters van de ...

89
89
Pocognoli debuteert met kleine tegenvaller bij Schotland

Schotland verraste vriend en vijand door Sebastien Pocognoli aan te stellen als bondscoach. De ...

46
46

Meer sportnieuws