Knaldeal voor Anderlecht met 'grootste JPL-topper'

door
Knaldeal voor Anderlecht met 'grootste JPL-topper'

Thorgan Hazard is uitgegroeid tot de drijvende kracht van Anderlecht en hij stuwt de ploeg naar een hoger niveau. Zijn afwezigheid eind vorig jaar werd sterk gevoeld en onderstreept zijn onmisbaarheid voor Anderlecht. “Wie kan - bij afwezigheid van Hazard - met één dribbel het verschil maken?” vroeg Het Laatste Nieuws zich af.

Qua acties en dribbels maakt hij het verschil en hij torent stilaan weer boven het niveau in de Belgische competitie uit. “Met Thorgan Hazard heeft Anderlecht de grootste topper binnengehaald”, schreef De Standaard.

LEES OOK: Top zes? Taravel wijst naar één speler

Thorgan Hazard is onmisbaar geworden bij Anderlecht

Op dit moment is er in België wellicht geen gevaarlijker aanvalstrio dan dat van Anderlecht. “Een paars-witte drietand waar supporters van smullen en tegenstrevers van huiveren”, schreef Het Laatste Nieuws.

Kasper Dolberg, Anders Dreyer en Thorgan Hazard stuwen Sporting naar de tweede plaats in het klassement en vormen momenteel de tweede beste aanval in de Jupiler Pro League.

En het goede nieuws voor Anderlecht is dat er nog veel rek op zit. Eind vorig jaar kwam Hazard onder stoom en hij kreeg Anderlecht aan het swingen. De opmars van paars-wit dit seizoen ging hand in hand met de stijgende vormcurve van de 30-jarige.

Hazard is balvast, lokt overtredingen uit en hij bepaalt het tempo. Hij is de regisseur van de ploeg. De impact van Hazard op de ploeg wordt nog duidelijker wanneer hij er niet bij is.

Zoals bleek in de vijf competitiewedstrijden eind vorig jaar, waarin hij door een knieblessure en griep verstek moest laten gaan. Zijn afwezigheid werd sterk gevoeld en onderstreept zijn onmisbaarheid voor Anderlecht.

Zonder Hazard is Anderlecht maar een gewone ploeg

Eind vorig jaar zat Thorgan Hazard in de juiste flow, hij had het ritme te pakken en zijn fysieke conditie verbeterde elke week. Tegen Cercle Brugge kreeg hij echter een trap tegen de knie, en de week nadien wilde hij absoluut spelen tegen AA Gent, omdat er daarna een interlandbreak volgde.

Hij zette alles op alles, maar forceerde zich en betaalde hiervoor de prijs door vijf competitiewedstrijden en één bekerwedstrijd te missen. In totaal stond Hazard anderhalve maand aan de zijlijn.

Gelukkig voor Anderlecht bleek er geen ernstige schade te zijn en ook geen structureel probleem. Inmiddels zijn de knieproblemen van Hazard verleden tijd en is hij weer klaar om Anderlecht bij de hand te nemen.

“Anderlecht heeft opnieuw een paar artiesten. Thorgan Hazard. Ge hebt gezien, zonder hem kroop Anderlecht vlak voor Nieuwjaar zowel tegen Genk als tegen Cercle door het oog van de naald”, zei Paul Van Himst aan De Morgen.

“Anderlecht weet nu: zonder de juiste intensiteit zijn we maar een gewone ploeg. Want wie kan - bij afwezigheid van Thorgan Hazard - met één dribbel het verschil maken?” stelde Het Laatste Nieuws vast.

Anderlecht kan zich dus gelukkig prijzen dat Hazard weer fit is en zijn ploeg opnieuw te inspireren.

Hazard bereikt stilaan Gouden Schoen-vorm

Vlak voor zijn blessure werd de vraag gesteld of we weer de allerbeste Thorgan Hazard aan het werk zagen. Week na week groeide hij en maakte hij de ploeg beter. Qua acties en dribbels maakte hij het verschil en torende hij boven het niveau in de Belgische competitie uit.

“In de Jupiler Pro League begint Thorgan er steeds meer bovenuit te steken. Van links naar rechts, van voren naar achter: zo leidt hij de dans van de Anderlecht-aanval”, schreef Het Laatste Nieuws.

“Met Thorgan Hazard heeft Anderlecht de grootste topper binnengehaald”, voegde De Standaard eraan toe. Hij vond altijd de juiste speler en de wisselwerking met linksback Ludwig Augustinsson verliep ook steeds beter, net zoals de connectie met Anders Dreyer en Kasper Dolberg.

“Hij moest even wennen aan het ritme, maar de laatste weken vind ik het opnieuw interessant om hem aan het werk te zien. Het is allemaal krachtiger en sneller”, stelde broer Kylian Hazard vast in De Morgen.

“Als vrijbuiter, vertrekkend vanop links, tilt hij Anderlecht naar een hoger niveau”, stelde Het Laatste Nieuws. “Etaleert ie waarom hij tien jaar terug al mocht pronken met de Gouden Schoen.”

Hazard met kop en schouders de populairste Anderlecht-speler

Thorgan Hazard krijgt een vrije rol onder Brian Riemer, waarbij hij vrijheid krijgt om te improviseren, en voor verwarring en chaos zorgt bij de tegenstander door niet enkel links, maar ook centraal of rechts op te duiken.

“Hij is zo clever”, zei Riemer over Hazard. “Een van zijn grootste kwaliteiten is wéten waar de ruimtes zich bevinden op het veld, meestal voor de rest het gezien heeft. Zijn intelligentie maakt van hem een absolute topspeler.”

Hazard is de drijvende kracht achter Anderlecht, en hij heeft met zijn indrukwekkende prestaties de ploeg naar een hoger niveau getild. Aan de bal is hij zeer sterk, maar ook zonder bal vervult hij nauwgezet zijn taken.

“Thorgan is een speler met uitzonderlijk individuele capaciteiten, maar tegelijkertijd een fantastische teamspeler”, zei Riemer. Het Laatste Nieuws stelt dat de werkethiek van Hazard zelfs de wensdroom van menig coaches is.

Hazard heeft niet alleen de spelers, staf en het bestuur voor zich gewonnen, maar ook de fans zijn dol op hem. Hij is een grote naam in het Belgische voetbal en zijn komst vorige zomer zorgde voor een boost in de shirtverkoop van de club.

Jan Vertonghen was lange tijd de populairste speler in de fanshop en Kasper Dolberg leek die rol even over te nemen. “Maar sinds de komst van Thorgan Hazard steekt hij er met kop en schouders boven uit”, vertelde Sophie M'Sallem, marketing manager van Anderlecht, eind december aan Het Nieuwsblad.

Is Hazard de beste JPL-transfer van dit seizoen?

Meest recent

Snoeihard oordeel bij KRC Genk: “Mag niet meer spelen”

KRC Genk won met 1-3 op het veld van Dinamo Zagreb, maar in de terugwedstrijd van de Europa League ...

16
16
Muja onthult succesformule STVV: ambitie is duidelijk

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé grote revelatie van de Jupiler Pro League. De formatie van ...

9
9
Het leven na Anderlecht: “Onrechtvaardig voor Vandenhaute”

Wouter Vandenhaute vond zes maanden geleden tijd om zijn ontslag aan te bieden bij RSC Anderlecht na ...

90
90
Nieuwe WK-ramp: gaststad dreigt zich terug te trekken

Het is nog een paar maanden wachten tot het WK 2026 losbarst, maar de problemen stapelen zich nu al ...

52
52
Ilaimaharitra emotioneel: enorm drama voor Standard-pion

Standard Luik speelde vrijdagavond 1-1 gelijk tegen laagvlieger La Louvière. De Rouches ...

44
44
Bom in Noorwegen: groot matchfixingschandaal

Terwijl Bodo/Glimt vriend en vijand verrast in de Champions League is er in Noorwegen een bom van ...

54
54
Sweeney verrast iedereen met voetbalskills bij... Sporting CP

Sydney Sweeney is één van de bekendste Amerikaanse actrices van het moment. Overal ...

15
15
Union SG kraait victorie: "Genk geloofde niet in mij"

Bij Union SG hebben ze een oog voor talent. Spelers die vooral in hun spelstijl furore zouden kunnen ...

149
149
Antwerp speurt rond: smaakmaker STVV in beeld?

Royal Antwerp FC haalde in januari Rein Van Helden weg bij STVV. Dat gebeurde dankzij een clausule ...

178
178
Taravel zorgt voor grote koerswijziging: "Wij zijn Anderlecht!"

RSC Anderlecht zal ook dit seizoen geen landskampioen spelen. Daarvoor werd de kern het afgelopen ...

242
242
Standard nekt zichzelf: "Eigenlijk is het een schande"

Standard blijft dit seizoen bijzonder wisselvallig voor de dag komen. Afgelopen weekend werd een ...

92
92
'Barça hoest miljoenen op: eerste zomertransfer binnen'

FC Barcelona staat zaterdagnamiddag voor een belangrijke afspraak in La Liga. De Catalanen willen ...

74
74
Het knalt bij Club Brugge: Leko kegelt speler eruit

Bij Club Brugge is de boodschap plots keihard. Ivan Leko heeft een duidelijke keuze gemaakt en dat ...

446
446
Gecontesteerde scheidsrechter voor Genk-Gent: De Mil reageert

De strijd om de drie resterende tickets voor de Champions' Play-Offs loopt volop en dit weekend ...

263
263
'Taravel grijpt in: groot slachtoffer in basisploeg'

RSC Anderlecht krijgt zaterdagavond het bezoek van OH Leuven. Indien Paars-Wit de drie punten thuis ...

330
330
'Club Brugge maakt balans op: tweetal de uitgang gewezen'

Club Brugge heeft deze week de Champions League met opgeheven hoofd verlaten. Blauw-Zwart kan zich ...

558
558
Mazzu verrast: plots heel ander Anderlecht

OH Leuven is de laatste weken zeker niet onaardig bezig. Vorig week verloren ze nog nipt van Club ...

298
298
‘Svilar grof wild: AS Roma krijgt héél pikant voorstel

Mile Svilar is een van de beste keepers in de Serie A. De doelman van AS Roma zou de club in de ...

55
55
Plat verklapt: "Daarom spelen we graag voor Beerschot"

Beerschot vecht met KV Kortrijk, Lommel SK, Patro Eisden en RFC Luik voor de tweede plaats in de ...

99
99
Standard doet slechte zaak na draak van een wedstrijd

Standard en La Louvière namen het vanavond op tegen elkaar. Een zeer belangrijke partij voor ...

102
102
KRC Genk evenaart record: De Condé wil méér

We haalden gisteren aan dat KRC Genk zijn strafste Europese campagne ooit is aan het afwerken. Head ...

206
206
Bosz looft Belgische diamant: "Een zeer goede zaak"

Bij PSV hebben ze een geweldige geschiedenis inzake Belgische spelers. Eric Gerets, Luc Nilis, Timmy ...

66
66
Club Brugge is gewaarschuwd: "Zo gaan we niet spelen"

Sporting Charleroi speelt dit weekend in eigen huis tegen Club Brugge. Als ze nog een kans willen ...

266
266
"Van Ajax naar Anderlecht? Dat moet hij direct doen!"

RSC Anderlecht is op zoek naar een sportief directeur die dicht bij het eerste elftal staat en niet ...

424
424
Groot schandaal in Challenger Pro League: "Illegale praktijken"

Het voetbal is al vele jaren de weg kwijt. De verhalen van ‘opvallende’ figuren die in ...

357
357

Meer sportnieuws